Lietuvos Respublikos Vyriausybė

NUTARIMAS

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1998 M. VASARIO 12 D. NUTARIMO NR. 178 „DĖL AREŠTUOTO (PAIMTO), KONFISKUOTO AR KITAIP VALSTYBEI PERDUOTO ETILO ALKOHOLIO BEI ALKOHOLINIŲ GĖRIMŲ SUNAIKINIMO“ PAKEITIMO

 

2011 m. kovo 2 d. Nr. 285

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. vasario 12 d. nutarimą Nr. 178 „Dėl areštuoto (paimto), konfiskuoto ar kitaip valstybei perduoto etilo alkoholio bei alkoholinių gėrimų sunaikinimo“ (Žin., 1998, Nr. 17-420; 2003, Nr. 83-3803; 2004, Nr. 93-3413):

1. Įrašyti 1 punkte vietoj žodžio „tvarką“ žodžius „tvarkos aprašą“.

2. Išdėstyti nauja redakcija nurodytu nutarimu patvirtintą Areštuoto (paimto), konfiskuoto ar kitaip valstybei perduoto etilo alkoholio bei alkoholinių gėrimų sunaikinimo tvarką (pridedama).

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              ANDRIUS KUBILIUS

 

 

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                         INGRIDA ŠIMONYTĖ

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1998 m. vasario 12 d. nutarimu Nr. 178

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2011 m. kovo 2 nutarimo Nr. 285

redakcija)

 

AREŠTUOTO (PAIMTO), KONFISKUOTO AR KITAIP VALSTYBEI PERDUOTO ETILO ALKOHOLIO BEI ALKOHOLINIŲ GĖRIMŲ SUNAIKINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

1. Išsprendus baudžiamąją ar administracinio teisės pažeidimo bylą, areštuoti (paimti) alkoholiniai gėrimai ir etilo alkoholis, kurių apyvarta uždrausta, taip pat konfiskuoti ar kitaip valstybei perduoti alkoholiniai gėrimai bei etilo alkoholis (toliau – alkoholio produktai) sunaikinami (išpilami arba sudeginami). Jeigu šių daiktų procesinė baigtis aiški ir jie negali būti grąžinami savininkams, alkoholio produktai pagal šio tvarkos aprašo 2–7 punktų nuostatas gali būti sunaikinti dar iki baudžiamojo proceso pabaigos. Tokiu atveju sprendimą priimanti institucija privalo užtikrinti, kad jie būtų reikiamai ištirti, o kai įmanoma, paimti šių produktų pavyzdžiai.

2. Alkoholio produktai sunaikinami (išpilami) Aplinkos ministerijos nurodytoje vietoje arba Ūkio ministerijos ir Finansų ministerijos nustatyta tvarka sudeginami laikantis Aplinkos ministerijos nustatytų aplinkosaugos reikalavimų.

3. Ikiteisminį tyrimą atlikusi institucija, o administracinių teisės pažeidimų bylose – sprendimą sunaikinti alkoholio produktus priėmusi ar administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusi institucija (jeigu sprendimą priėmė teismas), prieš pradėdama vykdyti sprendimą sunaikinti alkoholio produktus, nedelsdama nustato alkoholio produktų naikinimo vietą ir laiką ir raštu praneša apie tai kitoms institucijoms, kurių atstovai pagal šio tvarkos aprašo 5 punktą turi dalyvauti naikinimo procedūroje, ir regiono aplinkos apsaugos departamentui.

4. Alkoholio produktų vežimo iki naikinimo vietos ir naikinimo darbus organizuoja ikiteisminį tyrimą atlikusi institucija, o administracinių teisės pažeidimų bylose – sprendimą sunaikinti alkoholio produktus priėmusi ar administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusi institucija (jeigu sprendimą priėmė teismas). Išlaidos, susijusios su alkoholio produktų saugojimu ir sunaikinimu, padengiamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų, kurie pagal patvirtintą sąmatą skirti ikiteisminį tyrimą atlikusiai institucijai, o administracinių teisės pažeidimų bylose – sprendimą sunaikinti alkoholio produktus priėmusiai ar administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusiai institucijai (jeigu sprendimą priėmė teismas).

5. Alkoholio produktų naikinimo procedūroje turi dalyvauti komisija, į kurią įeina ikiteisminį tyrimą atlikusios institucijos, o administracinių teisės pažeidimų bylose – sprendimą sunaikinti alkoholio produktus priėmusios ar administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusios institucijos (jeigu sprendimą priėmė teismas) atstovas (komisijos pirmininkas), apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai (komisijos nariai). Jeigu naikinamų alkoholio produktų yra mažiau nei 100 litrų, komisija gali būti sudaroma tik iš ikiteisminį tyrimą atlikusios institucijos, o administracinių teisės pažeidimų bylose – tik iš sprendimą sunaikinti alkoholio produktus priėmusios ar administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusios institucijos (jeigu sprendimą priėmė teismas) atstovų. Komisijos pirmininką ir narius skiria atitinkamų institucijų, kurių atstovai turi dalyvauti alkoholio produktų sunaikinimo komisijoje, vadovai arba jų pavaduotojai. Paskyrimas į komisiją įforminamas atitinkamos institucijos vadovo įsakymu. Komisijos pirmininko ir narių dalyvavimas alkoholio produktų naikinimo procedūroje (vadovaujantis pranešimu, išsiųstu pagal šio tvarkos aprašo 3 punktą) privalomas. Naikinant alkoholio produktus įmonės, įstaigos, organizacijos teritorijoje, naikinimo procedūroje komisijos nario teisėmis turi dalyvauti ir šios įmonės, įstaigos, organizacijos vadovo (jo pavaduotojo) įsakymu paskirtas atstovas.

6. Komisija patikrina, ar atvežta į naikinimo vietą alkoholio produktų siunta atitinka dokumentuose nurodytą kiekį, faktinę alkoholio koncentraciją, išreikštą tūrio procentais, alkoholio produktų pavadinimus. Patikrinusi alkoholio produktų siuntą, komisija surašo turto sutikrinimo dokumentą, jame pažymi siuntoje esančių alkoholio produktų kiekį ir pavadinimus. Kiekvienam komisijos nariui duodama po vieną šio dokumento egzempliorių. Komisijai nustačius, kad yra alkoholio produktų kiekio, alkoholio koncentracijos ar pavadinimų neatitikimų, jos pirmininkas apie tai praneša institucijos, organizuojančios alkoholio produktų naikinimą, vadovui, institucijai, priėmusiai sprendimą sunaikinti alkoholio produktus, prokuratūrai ir tai įrašo turto sutikrinimo dokumente.

7. Sunaikinus alkoholio produktus, rašomas turto sunaikinimo dokumentas. Toks dokumentas rašomas vadovaujantis institucijos, priėmusios sprendimą sunaikinti (konfiskuoti ar kitaip valstybei perduoti) šiuos alkoholio produktus, pateiktų dokumentų duomenimis, sutikrintais su faktiniu naikinamų alkoholio produktų kiekiu ir kitais rodikliais. Turto sunaikinimo dokumentą pasirašo visi naikinimo procedūroje dalyvavę atstovai (kiekvienam atstovui išduodama po vieną minėtojo dokumento egzempliorių).

8. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos patvirtina pavyzdines turto sutikrinimo dokumento, turto sunaikinimo dokumento ir turto sunaikinimo dokumentų apskaitos žurnalo formas.

Ikiteisminį tyrimą atlikusi institucija, o administracinių teisės pažeidimų bylose – sprendimą sunaikinti alkoholio produktus priėmusi ar administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusi institucija (jeigu sprendimą priėmė teismas) alkoholio produktų sutikrinimą ir sunaikinimą įtraukia į apskaitą turto sutikrinimo dokumente ir turto sunaikinimo dokumente, nurodytų institucijų parengtuose pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos patvirtintas pavyzdines formas.

9. Turto sutikrinimo dokumentų, turto sunaikinimo dokumentų ir turto sunaikinimo dokumentų apskaitos žurnalų pildymo, naudojimo ir saugojimo tvarką nustato ikiteisminį tyrimą atliekančių institucijų (Lietuvos Respublikos prokuratūros), o administracinių teisės pažeidimų bylose – sprendimus sunaikinti alkoholio produktus priėmusių ar administracinių teisės pažeidimų protokolus surašiusių institucijų (jeigu sprendimus priėmė teismai) vadovai.

 

_________________