LIETUVOS RESPUBLIKOS
FINANSŲ MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS IR ŠVEICARIJOS KONFEDERACIJOS BENDRADARBIAVIMO PROGRAMOS, KURIA SIEKIAMA SUMAŽINTI EKONOMINIUS IR SOCIALINIUS SKIRTUMUS IŠSIPLĖTUSIOJE EUROPOS SĄJUNGOJE, PARAMAI GAUTI PAGAL NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ SUBSIDIJŲ SCHEMĄ GAIRIŲ PAREIŠKĖJAMS PATVIRTINIMO
2011 m. rugsėjo 21 d. Nr. 1K-319
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, administravimo Lietuvoje taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. 1K-418 (Žin., 2008, Nr. 143-5717; 2010, Nr. 129-6594), 10.2 punktu:
1. Tvirtinu Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, paramai gauti pagal nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą gaires pareiškėjams (pridedama) (toliau – Gairės).
2. Informuoju, kad pagal Lietuvos Respublikos finansų ministro 2010 m. spalio 29 d. įsakymą Nr. 1K-337 „Dėl Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos įgyvendinimo“ Gairėse nurodytas projekto vykdytojo funkcijas atlieka viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos finansų ministro
2011 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. 1K-319
LIETUVOS RESPUBLIKOS IR ŠVEICARIJOS KONFEDERACIJOS BENDRADARBIAVIMO PROGRAMOS, KURIA SIEKIAMA SUMAŽINTI EKONOMINIUS IR SOCIALINIUS SKIRTUMUS IŠSIPLĖTUSIOJE EUROPOS SĄJUNGOJE, PARAMAI GAUTI PAGAL NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ SUBSIDIJŲ SCHEMĄ GAIRĖS PAREIŠKĖJAMS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, paramai gauti pagal nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą gairėse pareiškėjams (toliau – Gairės) reglamentuojami nevyriausybinių organizacijų (toliau – NVO) subsidijų schemos tikslas, uždaviniai ir jų įgyvendinimo priemonės, finansuojamos sritys ir biudžetas, reikalavimai pareiškėjams ir paprojekčio partneriams, reikalavimai paprojekčiui, remiamos paprojekčio veiklos, reikalavimai paprojekčio įgyvendinimo išlaidoms, paprojekčių paraiškų (toliau – Paraiška) rengimo, teikimo, vertinimo ir atrankos tvarka, skundų pateikimo ir nagrinėjimo tvarka, paprojekčių įgyvendinimo sutarčių sudarymo tvarka.
2. Gairės taikomos kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Šveicarijos Konfederacijos Federacinės Tarybos pagrindų susitarimu dėl Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, įgyvendinimo (Žin., 2008, Nr. 44-1632) (toliau – Pagrindų susitarimas), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1178 „Dėl Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, administravimo Lietuvoje“ (Žin., 2008, Nr. 136-5315), Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, administravimo Lietuvoje taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. 1K-418 (Žin., 2008, Nr. 143-5717; 2010, Nr. 129-6594) (toliau – Administravimo taisyklės), Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos finansavimo ir įgyvendinimo Lietuvoje taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. 1K-234 (Žin., 2011, Nr. 81-3996) (toliau – Įgyvendinimo taisyklės), Informacijos apie Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, viešinimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2010 m. vasario 9 d. įsakymu Nr. 1K-031 (Žin., 2010, Nr. 20-937) (toliau – Viešinimo taisyklės).
3. Šiose Gairėse vartojamos sąvokos:
Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos priežiūros komitetas – tarpinės institucijos patariamasis organas NVO subsidijų schemos paprojekčių atrankos, administravimo ir priežiūros klausimais, atliekantis paramos susitarimuose, paramą reglamentuojančiuose Lietuvos Respublikos teisės aktuose ir šiose Gairėse nustatytas funkcijas.
Pareiškėjas – juridinis asmuo, kuris rengia ir teikia paraišką gauti finansavimą pagal NVO subsidijų schemą.
Paprojekčio partneris – juridinis asmuo, kuris dalyvauja rengiant ir įgyvendinant paprojektį kartu su galutiniu paramos gavėju ir naudojasi paprojekčio rezultatais arba produktais.
Paprojekčio dalyvis – valstybės arba savivaldybės institucija ar įstaiga, kuri dalyvauja paprojektyje, tačiau negali gauti paramos už paprojektyje vykdomas veiklas.
Paprojekčio paramos lėšos – negrąžintinas finansinis įnašas, kurį galutiniam paramos gavėjui Šveicarijos Konfederacija ir Lietuvos Respublika skiria iš NVO subsidijų schemos.
Kitos šiose Gairėse vartojamos sąvokos atitinka Pagrindų susitarime, Administravimo taisyklėse ir Įgyvendinimo taisyklėse vartojamas sąvokas.
II. NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ SUBSIDIJŲ SCHEMOS TIKSLAS, UŽDAVINIAI, JŲ ĮGYVENDINIMO PRIEMONĖS, FINANSUOJAMOS SRITYS IR BIUDŽETAS
4. NVO subsidijų schemos tikslas – skatinti pilietinę visuomenę prisidėti prie ekonominės ir socialinės sanglaudos bei tolesnio NVO sektoriaus Lietuvoje vystymosi.
5. NVO subsidijų schemos uždaviniai:
6. NVO subsidijų schemos 1 uždaviniui įgyvendinti taikomos šios NVO subsidijų schemos priemonės:
7. NVO subsidijų schemos 2 uždaviniui įgyvendinti taikoma NVO subsidijų schemos priemonė – NVO ir piliečių dalyvavimas priimant vietos savivaldos institucijų sprendimus.
8. Įgyvendinant NVO subsidijų schemos uždavinius, prioritetas bus teikiamas šioms tikslinėms sritims:
9. NVO subsidijų schema skatina aktyvų Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos NVO bendradarbiavimą ir partnerystę, inicijuojant ir įgyvendinant paprojekčius, kuriuose numatyta bendra Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos NVO veikla.
10. NVO subsidijų schemos biudžetas paprojekčiams 2011–2013 metais siekia 5,88 mln. Šveicarijos frankų, iš kurių 0,88 mln. Šveicarijos frankų yra Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo lėšos.
NVO subsidijų schemos biudžetas litais bus paskelbtas paraiškų konkursui priėmimo pirmą dieną, pagal Lietuvos banko skelbiamą lito ir Šveicarijos franko vidutinį santykį, apskaičiuotą už dvejų metų laikotarpį, kurio pabaiga yra 5 darbo dienos iki paraiškų konkursui priėmimo pirmos dienos, ir suapvalintą iki šimtųjų dalių.
III. TINKAMI PAREIŠKĖJAI IR PAPROJEKČIO PARTNERIAI
11. Paraiškas gali teikti ir NVO subsidijų schemos paramą paprojekčiui įgyvendinti gauti pareiškėjas, jeigu jis yra juridinis asmuo, įregistruotas Lietuvos Respublikoje ne mažiau kaip vienerius metus iki šių Gairių įsigaliojimo dienos ir nuo paraiškos pateikimo momento iki paprojekčio pabaigos yra:
11.1. asociacija, išskyrus asociaciją, kurios steigėja ir (arba) narė arba bent viena steigėjų ir (arba) narių yra valstybė ar savivaldybė (valstybės ar savivaldybės institucijos ir įstaigos);
12. Pareiškėjas tiesiogiai atsakingas už paprojekčio parengimą, įgyvendinimą ir valdymą. Pareiškėjas paraišką gali teikti individualiai arba su paprojekčio partneriu (-iais), kuris (-ie) turi būti nurodyti paraiškoje.
13. Parama pareiškėjui negali būti skiriama, jeigu:
13.1. pareiškėjas yra bankrutavęs, bankrutuojantis, likviduojamas, restruktūrizuojamas, reorganizuojamas, dalyvaujantis reorganizavime;
13.2. pareiškėjas yra neįvykdęs su mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimu susijusių įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus;
13.4. yra įsiteisėjęs teismo sprendimas dėl pareiškėjo kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos (toliau – ES) ar Europos laisvosios prekybos asociacijos (toliau – ELPA) valstybių biudžetų lėšų pažeidimo;
13.5. pareiškėjas arba jo atstovai bandė gauti konfidencialią informaciją arba daryti įtaką Projekto vykdytojo atstovams, Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos priežiūros komiteto (toliau – Priežiūros komitetas) nariams ar tarpinės institucijos atstovams paraiškų vertinimo ir atrankos proceso metu;
14. Vienas pareiškėjas paraiškų konkursui gali pateikti tik vieną paraišką. Jeigu pareiškėjas paraiškų konkursui pateiks daugiau nei vieną paraišką, vertinama bus tik pirmoji (pagal jos pateikimo datą ir laiką) pateikta paraiška, o visos kitos paraiškos bus atmetamos ir grąžinamos pareiškėjui.
15. Paprojekčio partneriu (-iais) gali būti Lietuvos Respublikoje įregistruotas (-i) juridinis (-iai) asmuo (asmenys), kuris (-ie) atitinka šiose Gairėse pareiškėjui nustatytus kriterijus ir neatitinka Gairių 13 punkte nustatytų kriterijų.
16. Paprojekčio partneriu taip pat gali būti juridinis (-iai) asmuo (-ys), kuris (-ie) yra įregistruotas (-i) Šveicarijos Konfederacijoje, pagal šios šalies teisės aktus turi NVO statusą ir neatitinka Gairių 13.1, 13.3, 13.4, 13.5 ir 13.6 punktuose pareiškėjui nustatytų kriterijų.
17. Pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) veikla turi būti glaudžiai susijusi su tomis veiklos sritimis, kurioms prašoma paramos.
18. Jeigu paraiška teikiama kartu su paprojekčio partneriu (-iais), kartu su paraiška turi būti pateiktas partnerystės pareiškimas (-ai) (4 priedas), o pareiškėjas ir paprojekčio partneris (-iai) prieš paprojekčio įgyvendinimo sutarties pasirašymą turi sudaryti jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį (reikalavimai jungtinės veiklos (partnerystės) sutarčiai pateikti 5 priede).
19. Galimybė teikti paraišką kartu keliems paprojekčio partneriams vienam paprojekčiui įgyvendinti neriboja galimybės kiekvienam paprojekčio partneriui pateikti savarankišką paraišką kitam paprojekčiui įgyvendinti. Šių Gairių 11 punkte nurodytas juridinis asmuo gali dalyvauti paraiškų konkurse, kaip paprojekčio partneris, ne daugiau kaip 3 paprojekčiuose.
20. Maksimalus paprojekčio partnerių skaičius paprojektyje nėra ribojamas, tačiau pareiškėjas paprojekčio partneriais turi pasirinkti tik tuos juridinius asmenis, kurie įneš realų indėlį vykdydami paprojekčio veiklas ar aktyviai naudosis paprojekčio metu sukurtais rezultatais.
I. REIKALAVIMAI PAPROJEKČIUI
22. Paprojektis turi:
22.1. atitikti NVO subsidijų schemos tikslą, bent vieną NVO subsidijų schemos uždavinį, bent vieną NVO subsidijų schemos priemonę ir bent vieną su pasirinkta priemone susijusią remiamą veiklą;
22.2. būti parengtas atsižvelgiant į darnaus vystymosi (ekonomikos, socialinės plėtros ir aplinkos apsaugos tikslų derinimas, atkreipiant dėmesį į daugialypę jų tarpusavio priklausomybę ir numatomus įgyvendinimo padarinius), lyčių lygybės ir nediskriminavimo (moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimas ir bet kokios diskriminacijos etninės ar rasinės priklausomybės, amžiaus, negalios, seksualinės orientacijos, tikėjimo ar įsitikinimo pagrindu panaikinimas) ir regioninės plėtros (socialinių ir ekonominių skirtumų tarp atskirų šalies regionų ir regionų viduje mažinimas) prioritetus. Paprojekčio poveikis šiems prioritetams negali būti neigiamas;
23. Paprojekčiui skiriamas finansavimas:
23.1. iš NVO subsidijų schemos prašoma paprojekčio paramos lėšų suma turi būti ne mažesnė kaip 10000,00 Šveicarijos frankų ir ne didesnė kaip 100000,00 Šveicarijos frankų. Galima paprojekčio paramos lėšų suma litais bus paskelbta Gairių 10 punkte nustatyta tvarka;
23.2. paprojekčio paramos lėšų suma gali siekti iki 90 procentų visų tinkamų finansuoti paprojekčio išlaidų;
23.3. įgyvendinant paprojektį gautos paprojekčio pajamos proporcingai mažina paprojekčio paramos lėšomis ir pareiškėjo ir (arba) paprojekčio partnerio (-ių) paprojekčiui skiriamomis nuosavomis lėšomis apmokamų tinkamų finansuoti išlaidų sumą. Jeigu įgyvendinant paprojektį gaunama mažesnė pajamų suma, nei buvo numatyta paprojekčio biudžete, trūkstamas finansavimas turi būti užtikrintas pareiškėjo ir (arba) paprojekčio partnerio (-ių) nuosavomis lėšomis.
24. Pareiškėjo, paprojekčio partnerio (-ių) ir paprojekčio dalyvio nuosavos lėšos paprojekčiui (kartu sudėjus) turi būti ne mažesnės kaip 10 procentų tinkamų finansuoti paprojekčio išlaidų.
25. Paprojekčio įgyvendinimo trukmė:
25.1. Paprojekčio, kurio paramos lėšų suma yra mažesnė kaip 80000,00 Šveicarijos frankų (ekvivalentas litais bus paskelbtas Gairių 10 punkte nustatyta tvarka), maksimali įgyvendinimo trukmė gali būti 12 mėnesių.
II. REMIAMOS PAPROJEKČIO VEIKLOS
27. NVO subsidijų schemos finansuojamos paprojekčių veiklos turi būti vykdomos Lietuvos Respublikoje arba Šveicarijos Konfederacijoje. Jos gali būti vykdomos ir už šių valstybių ribų, tačiau išlaidos, susijusios su šiomis veiklomis, nebus pripažįstamos tinkamomis finansuoti paprojekčio išlaidomis ir negalės būti traukiamos į paprojekčio biudžetą.
28. Visos paprojekčio veiklos turi prisidėti prie NVO subsidijų schemos tikslo, NVO subsidijų schemos uždavinių įgyvendinimo bei atitikti NVO subsidijų schemos priemones.
29. Įgyvendinant NVO subsidijų schemos priemonę „NVO sektoriaus plėtrai palankios aplinkos kūrimas“ remiamos veiklos:
29.3. NVO sektoriaus veiklos tobulinimui ir NVO sektoriaus plėtrai skirtų metodinių priemonių rengimas ir sklaida;
29.4. NVO duomenų bazių kūrimas, informacinių technologijų panaudojimas, kuriant lėšų NVO sektoriui pritraukimo priemones;
29.5. nacionalinio ir tarptautinio lygmens (Lietuvos ir Šveicarijos Konfederacijos NVO) partnerystės plėtojimas;
30. Įgyvendinant NVO subsidijų schemos priemonę „Žmogiškųjų išteklių plėtojimas“ remiamos veiklos:
30.1. dalyvavimas stažuotėse ir jų organizavimas, dalyvavimas vietos ir tarptautiniuose (Šveicarijos Konfederacijoje) mokymuose, seminaruose, konferencijose ir patirties mainų renginiuose. Lietuvos Respublikoje vykstančiuose NVO renginiuose gali dalyvauti bet kurios užsienio šalies lektoriai;
30.4. gebėjimų dalyvauti viešojoje politikoje (įtaka valdžios institucijų ir jų pareigūnų sprendimams bei jų įgyvendinimui tenkinant NVO, bendruomenių, piliečių grupių viešuosius interesus) Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos lygmenimis ir atstovauti NVO sektoriui stiprinimas;
31. Įgyvendinant NVO subsidijų schemos priemonę „NVO finansinio savarankiškumo didinimas“ remiamos veiklos:
31.3. naujų paslaugų ir produktų kūrimas bei socialinio verslumo skatinimas, sprendžiant socialines problemas verslo principais ir metodais;
31.5. Šveicarijos Konfederacijos ir kitų užsienio šalių NVO sektoriaus lėšų paieškos gerosios patirties studijavimas ir praktinis taikymas;
32. Įgyvendinant NVO subsidijų schemos priemonę „NVO ir piliečių dalyvavimas priimant vietos savivaldos institucijų sprendimus“ remiamos veiklos:
32.1. NVO ir vietos savivaldos koalicijų bei partnerystės kūrimas, plėtojimas, tobulinimas ir sėkmingų modelių sklaida;
32.3. NVO dialogo su vietos savivaldos gyventojais, išrinktais į vietos savivaldos institucijas pareigūnais bei savivaldybės institucijų darbuotojais (tarnautojais) kūrimas;
32.4. vietos savivaldos gyventojų įtraukimo į vietos savivaldos institucijų sprendimų priėmimą modelių, paremtų informacinėmis technologijomis, kūrimas ir taikymas;
32.5. metodinės ir informacinės medžiagos (pvz., tyrimų, studijų, gyventojų apklausų) rengimas ir sklaida;
33. NVO subsidijų schemos paprojekčių veiklos nebus finansuojamos, jeigu:
33.1. veiklos yra išimtinai susijusios su pavienių asmenų dalyvavimu stažuotėse, darbo grupėse ar seminaruose;
III. REIKALAVIMAI PAPROJEKČIO ĮGYVENDINIMO IŠLAIDOMS
34. Paprojekčio paramos lėšomis bei pareiškėjo ir (arba) paprojekčio partnerio (-ių) paprojekčiui skiriamomis nuosavomis lėšomis gali būti apmokamos tik tinkamos finansuoti išlaidos (toliau – tinkamos išlaidos).
35. Tinkamomis išlaidomis gali būti pripažįstamos tik išlaidos, kurios:
35.1. numatytos paprojekčio įgyvendinimo sutartyje ir atitinka šioje sutartyje nustatytus reikalavimus;
35.2. patirtos išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpiu, nustatytu paprojekčio įgyvendinimo sutartyje. Audito išlaidos gali būti patirtos po paprojekčio įgyvendinimo laikotarpio pabaigos. Išlaidų patyrimo momentu laikomas išlaidų objekto perdavimo (prekių atveju) ir (arba) suteikimo (paslaugų atveju) momentas, užfiksuotas išlaidų pagrindimo dokumentuose. Išlaidų apmokėjimo data nėra susijusi su išlaidų patyrimo momentu;
35.3. yra būtinos paprojekčiui įgyvendinti, atitinka skaidraus finansų valdymo, sąnaudų pagrįstumo ir efektyvumo principus ir yra patirtos galutinio paramos gavėjo ar paprojekčio partnerio (-ių);
35.5. realios ir pagrįstos išlaidų pagrindimo dokumentais ir išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentais (išskyrus netiesiogines išlaidas);
35.6. avansinio mokėjimo atveju nurodytos prekių tiekėjo ar paslaugų teikėjo galutiniam paramos gavėjui arba paprojekčio partneriui (-iams) pateiktoje avansinio mokėjimo sąskaitoje ir kartu yra pateikta visą sutarties, pagal kurią įsigyjamos prekės ar paslaugos, galiojimo laikotarpį galiojanti avansinio mokėjimo sumos dydžio banko garantija, jeigu paprojekčio įgyvendinimo sutartyje nenustatyta kitaip. Šios išlaidos yra laikomos tinkamomis finansuoti tik tuo atveju, jeigu iki paprojekčio įgyvendinimo laikotarpio pabaigos bus pateiktos prekės arba suteiktos paslaugos, dėl kurių šis avansas buvo išmokėtas;
35.7. patirtos ir apmokėtos nepažeidžiant Europos Sąjungos, Lietuvos Respublikos teisės aktų, Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių reikalavimų, įtrauktos į galutinio paramos gavėjo ar paprojekčio partnerio (-ių) apskaitą ir gali būti nustatomos, patikrinamos ir patvirtinamos atitinkamais apskaitos dokumentais, turinčiais visus Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatyme (Žin., 2001, Nr. 99-3515) ir kituose teisės aktuose nustatytus apskaitos dokumentų rekvizitus, arba lygiavertės įrodomosios vertės dokumentais;
35.8. patirtos atliekant pirkimus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102) (toliau – Viešųjų pirkimų įstatymas) ir Įgyvendinimo taisyklėmis. Paprojekčio partneriai, kurie yra juridiniai asmenys, registruoti Šveicarijos Konfederacijoje, pirkimus paprojektyje vykdo vadovaudamiesi Šveicarijos Konfederacijos teisės aktų nuostatomis;
35.9. nebuvo, nėra ir neturi būti pakartotinai kompensuotos Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje (toliau – Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa), kitų tarptautinės finansinės paramos programų arba valstybės, savivaldybės biudžeto lėšomis.
36. Pridėtinės vertės mokestis (toliau – PVM) yra tinkamos išlaidos, jei galutinis paramos gavėjas ir paprojekčio partneris (-iai), remdamiesi Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais, negali jo susigrąžinti arba atskaityti.
37. Pagal išlaidų priskyrimo paprojekčiui būdą tinkamos išlaidos yra skirstomos į tiesiogines ir netiesiogines, o pagal išlaidų paskirtį – į administravimo ir vykdymo. Šių išlaidų grupių tarpusavio ryšys pavaizduotas 1 lentelėje.
1 lentelė. Tinkamų finansuoti paprojekčio išlaidų grupės ir jų tarpusavio ryšys
|
|
Pagal išlaidų priskyrimo paprojekčiui būdą |
|
|
|
Tiesioginės išlaidos |
Netiesioginės išlaidos |
Pagal išlaidų paskirtį |
Administravimo išlaidos |
Išlaidų rūšys pagal Gairių 41.1 punktą |
Išlaidų rūšys pagal Gairių 41.2 punktą |
Vykdymo |
Išlaidų rūšys pagal Gairių 39 punktą |
iki 5 proc. paprojekčio sumos (Gairių 40 punktas) |
38. Tinkamos finansuoti paprojekčio išlaidos:
38.1. tiesioginės – išlaidos, kurios priskiriamos paprojekčiui tiesiogiai pagal kiekvieną konkretų išlaidų pagrindimo dokumentą;
38.2. netiesioginės – išlaidos, kurios priskiriamos paprojekčiui pagal paprojekčio įgyvendinimo sutartyje nurodytą vienodo dydžio normą („Flat rate“). Vienodo dydžio norma turi būti pagristai įvertinta ir nustatyta paraiškoje. Paprojekčio įgyvendinimo metu netiesioginių išlaidų pagrindimo ir išlaidų apmokėjimo įrodymo dokumentais pagrįsti nereikia;
38.3. administravimo – išlaidos, patirtos paprojekčio administravimo funkcijoms atlikti: paprojekčio įgyvendinimui planuoti, organizuoti, stebėti, kontroliuoti, vertinti ir atsiskaityti už jį, paprojekčio pirkimams vykdyti, paprojekčio apskaitai tvarkyti ir finansams valdyti;
39. Tiesioginėms vykdymo išlaidoms priskiriamos šios išlaidų rūšys:
39.1. personalo išlaidos – atlyginimas už darbą personalui, pasamdytam ar paskirtam išskirtinai paprojekčio veikloms vykdyti (darbo užmokestis neatskaičius mokesčių, darbdavio mokamos socialinio draudimo įmokos ir darbdavio mokamos įmokos į Garantinį fondą, už paprojektyje dirbtą laiką išmokėtas atostogų darbo užmokestis, kompensacija už nepanaudotas atostogas ir ligos pašalpa, mokama darbdavio lėšomis);
39.2. komandiruočių išlaidos – paprojekčio veiklas vykdančių asmenų kelionių, nakvynės, dienpinigių ir kitos išlaidos, išskyrus komandiruotės metu sunaudotų degalų įsigijimo išlaidas, kurios turi būti numatytos kaip veiklų pridėtinės arba netiesioginės vykdymo išlaidos. Paprojekčio vykdytojo ir Lietuvos Respublikoje įregistruotų paprojekčio partnerių komandiruočių išlaidos apskaičiuojamos Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyta tvarka. Šveicarijos Konfederacijoje įregistruotų paprojekčio partnerių komandiruočių išlaidos apskaičiuojamos pagal Šveicarijos Konfederacijos teisės aktus. Kelionės lėktuvu išlaidos gali būti kompensuojamos, jeigu perkamas ekonominės klasės bilietas;
39.3. paslaugų pirkimo išlaidos – paprojekčio veikloms vykdyti būtinų paslaugų pirkimo pagal sutartis su paslaugų teikėjais, kurie samdomi konkrečiai paprojekčio veiklai (ar jos daliai) atlikti, išlaidos;
39.4. įrangos, įrenginių ir kito turto įsigijimo išlaidos – paprojekčio veikloms vykdyti būtino naujo turto, tarp jų įrangos, programinės įrangos ir įrenginių įsigijimo išlaidos. Kartu su paprojekčio partneriu (-iais) numatant įsigyti prekes būtinas paprojekčio partnerių rašytinis susitarimas, apibrėžiantis šių prekių pasidalijimą;
39.5. paprojekčio audito išlaidos – paprojekčio įgyvendinimo atitikties paprojekčio įgyvendinimo sutarties sąlygoms audito išlaidos;
39.6. paprojekčio viešinimo išlaidos – pagal Viešinimo taisykles vykdomo paprojekčio viešinimo išlaidos;
39.7. veiklų pridėtinės išlaidos – patalpų, įrangos, transporto priemonių nuomos, transporto priemonių eksploatacijos, degalų sunaudojimo, elektros, šildymo, telefono, interneto, pašto, biuro reikmenų ir kitos paprojekčio veikloms vykdyti būtinos išlaidos, jeigu jos atitinka rinkos įkainius ir taikant pagrįstą metodiką yra tinkamai priskirtos prie paprojekčio veiklos tiesiogiai arba proporcingumo („pro rata“) principu. „Pro rata“ principas reiškia, kad turi būti iš anksto pagrįstai numatyta ir institucijos arba įstaigos vadovo įsakymu patvirtinta, kokiais faktiniais rodikliais remiantis bus apskaičiuojami koeficientai, pagal kuriuos bendro pobūdžio išlaidos bus priskiriamos paprojekčiui. Jeigu bendra veiklų pridėtinių išlaidų suma neviršija 5 procentų bendros paprojekčio tinkamų išlaidų sumos, visos veiklų pridėtinės išlaidos turi būti numatytos kaip netiesioginės. Paprojekčio biudžeto tiesioginių vykdymo išlaidų dalyje gali būti numatytos tik tos veiklų pridėtinės išlaidos, kurios yra nenumatytos kaip netiesioginės.
40. Netiesioginėms vykdymo išlaidoms gali būti priskiriamos taikant vienodo dydžio normą apskaičiuotos paprojekčio veiklų pridėtinės išlaidos, jeigu jos nenumatytos kaip tiesioginės išlaidos. Netiesioginės vykdymo išlaidos negali sudaryti daugiau kaip 5 procentų bendros tinkamų paprojekčio išlaidų sumos. Jeigu netiesioginės vykdymo išlaidos viršija 5 procentus bendros paprojekčio tinkamų išlaidų sumos, visos jos turi būti numatytos kaip tiesioginės veiklų pridėtinės išlaidos.
41. Administravimo išlaidoms priskiriamos išlaidos, patirtos paprojekčio administravimo funkcijoms atlikti. Administravimo išlaidos negali sudaryti daugiau kaip 10 procentų bendros tinkamos paprojekčio išlaidų sumos. Administravimo išlaidas sudaro:
41.1. tiesioginės administravimo išlaidos – administravimo funkcijas atliekančio personalo išlaidos (paprojektį administruojančio personalo darbo užmokestis neatskaičius mokesčių, darbdavio mokamos socialinio draudimo įmokos ir darbdavio mokamos įmokos į Garantinį fondą, už paprojektyje dirbtą laiką išmokėtas atostogų darbo užmokestis, kompensacija už nepanaudotas atostogas ir darbdavio mokama ligos pašalpa), paprojektį administruojančių asmenų komandiruočių išlaidos (išskyrus kuro sunaudojimo išlaidas, kurios turi būti numatytos kaip netiesioginės administravimo išlaidos), paprojekčio administravimo paslaugas teikiančios įmonės paslaugų pirkimo išlaidos;
41.2. netiesioginės administravimo išlaidos – paprojekčiui administruoti patirtos pridėtinės išlaidos (patalpų, įrangos, transporto priemonių nuomos, transporto priemonių eksploatacijos, degalų sunaudojimo, elektros, šildymo, telefono, interneto, pašto, biuro reikmenų, mokestis už banko sąskaitos atidarymą ir administravimą (jei paprojekčiui įgyvendinti skiriama atskira banko sąskaita) ir kitos paprojekčiui administruoti būtinos pridėtinės išlaidos). Netiesioginės paprojekčio administravimo išlaidos turi būti susijusios tik su paprojekčio administravimą atliekančio personalo išlaikymu ir negali būti susijusios su paprojekčio veiklų pridėtinėmis arba vykdymo netiesioginėmis išlaidomis.
42. Paprojekčio paramos lėšomis bei pareiškėjo ir (arba) paprojekčio partnerio (-ių), ir (arba) paprojekčio dalyvio (-ių) paprojekčiui skiriamomis nuosavomis lėšomis netinkamos finansuoti išlaidos (toliau – netinkamos išlaidos):
42.1. patirtos iki paprojekčio įgyvendinimo sutarties įsigaliojimo dienos, jeigu paprojekčio įgyvendinimo sutartyje nenumatyta kitaip, ir po išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpio, nustatyto paprojekčio įgyvendinimo sutartyje, pabaigos;
42.2. išlaidos banko išduotai avansinio mokėjimo garantijai arba draudimo bendrovės laidavimo raštui;
42.3. banko finansinių operacijų mokesčių išlaidos, komisinis mokestis už užsienio valiutos keitimą ir užsienio valiutos kurso pasikeitimo nuostoliai;
42.9. PVM, kurį bet kokiu pagrindu yra galimybė susigrąžinti neatsižvelgiant į tai, ar galutinis paramos gavėjas ir (arba) paprojekčio partneris jį faktiškai susigrąžino;
42.10. su paprojekčio įgyvendinimu ir (?rba) administravimu nesusijusios bendrosios NVO administracinės išlaidos (t. y. vadovavimo NVO, NVO personalo valdymo, NVO apskaitos ir kitas NVO bendrąsias funkcijas vykdančių darbuotojų darbo užmokesčio išlaidos, išskyrus darbo užmokestį, apskaičiuotą už tiesiogiai paprojekčio administravimo funkcijų atlikimui skirtą darbo laiką);
42.11. išlaidos galimybių studijoms, kitoms pasirengimo veikloms, vykdomoms prieš pasirašant paprojekčio įgyvendinimo sutartį;
I. REIKALAVIMAI PARAIŠKAI
43. Siekdamas gauti NVO subsidijų schemos paramą, pareiškėjas turi parengti paraišką – užpildyti šių Gairių 1 priede nustatytą formą. Pareiškėjas turi tiksliai užpildyti ir išsamiai aprašyti kiekvieną paraiškos dalį.
45. Paraiška turi būti pasirašyta pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens (jeigu paraišką pasirašo pareiškėjo vadovo įgaliotas asmuo, būtina pateikti įgaliojimą).
46. Kartu su paraiška pareiškėjas privalo pateikti šiuos paraiškos priedus:
46.1. paprojekčio biudžetą – užpildytą šių Gairių 2 priede nustatytą formą. Paprojekčio biudžetas turi būti pasirašytas pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens (jeigu pasirašo pareiškėjo vadovo įgaliotas asmuo, būtina pateikti įgaliojimą);
46.2. pareiškėjo ir paprojekčio partnerio deklaraciją – užpildytą šių Gairių 3 priede nustatytą formą (jeigu paprojektyje numatyti partneriai);
46.3. partnerystės pareiškimą – užpildytą šių Gairių 4 priede nustatytą formą (jeigu paprojektyje numatyti partneriai). Partnerystės pareiškimas turi būti pasirašytas visų paprojekčio partnerių. Paprojekčio partneris iš Šveicarijos Konfederacijos gali pristatyti individualiai pasirašytą partnerystės pareiškimą (originalą, skenuotą versiją, atsiųstą elektroniniu paštu, arba versiją, atsiųstą faksu), kuris turi būti išverstas į lietuvių arba į anglų kalbą (kartu pateikiant ir dokumentą originalo kalba) ir patvirtintas pareiškėjo vadovo ar jo įgalioto asmens (jeigu pasirašo pareiškėjo vadovo įgaliotas asmuo, būtina pateikti įgaliojimą);
46.4. administracinio personalo ir specialistų (jeigu jie yra numatyti paprojektyje) gyvenimo aprašymus (toliau – CV) – užpildytą šių Gairių 6 priede nurodytas formą. CV turi būti pasirašyti;
46.5. pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) įstatų (nuostatų) kopijas. Užsienio paprojekčio partneris (-iai) taip pat turi pristatyti registracijos pažymėjimo kopiją (-as). Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokie dokumentai negali būti išduoti, būtina pridėti atskirą paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos pareiškimą;
46.6. Valstybės įmonės Registrų centro (toliau – VĮ Registrų centro) pažymą (originalą), kurioje pateikiama informacija apie pareiškėjo įstaigos (organizacijos) vadovą. Pažyma turi būti išduota po Gairių įsigaliojimo dienos. Užsienio paprojekčio partneris (-iai) pateikia jo (jų) šalies įstaigų (organizacijų) registrą tvarkančios įstaigos pažymą (originalą) apie paprojekčio partnerio (-ių) įstaigos (organizacijos) vadovą (-us). Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokia pažyma negali būti išduota, būtina pridėti atskirą paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos patvirtinimą;
46.7. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Valstybinės mokesčių inspekcijos) pažymą (-as) (originalus), kuria (-iomis) patvirtinama, kad pareiškėjas ir paprojekčio partneris (-iai) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) yra atsiskaitę su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais. Pažyma (-os) turi būti išduota po Gairių įsigaliojimo dienos. Jeigu paraiškos teikimo Projekto vykdytojui dieną pažymos negali būti išduotos, turi būti pateiktas Valstybinės mokesčių inspekcijos informacinis raštas, kuriame nurodoma, iki kada jos bus išduotos. Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokia pažyma negali būti išduota, būtina pridėti atskirą paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos pareiškimą;
46.8. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos pažymą (-as) (originalus), kuria (-iomis) patvirtinama, kad pareiškėjas ir paprojekčio partneris (-iai) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) yra įvykdę visus įsipareigojimus, susijusius su socialinio draudimo įmokų mokėjimu Valstybiniam socialinio draudimo fondui. Pažyma (-os) turi būti išduota po Gairių įsigaliojimo dienos. Jeigu paraiškos teikimo Projekto vykdytojui dieną pažymos negali būti išduotos, turi būti pateiktas Valstybinės socialinio draudimo fondo valdybos informacinis raštas, kuriame nurodoma, iki kada jos bus išduotos. Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokia pažyma negali būti išduota, būtina pridėti atskirą paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos pareiškimą;
46.9. pareiškėjas arba paprojekčio partneris, kuris yra Lietuvos Respublikos juridinis asmuo, vietoj Gairių 46.7–46.8 punktuose nustatytų pažymų gali pateikti VĮ Registrų centro pažymą, kuria patvirtinami jungtiniai kompetentingų institucijų tvarkomi duomenys apie viešųjų pirkimų procedūroje dalyvaujantį tiekėją (juridinį asmenį). Pažyma turi būti išduota po šių Gairių įsigaliojimo dienos;
46.10. pasirašytas dokumentas (-ai), kuriuo (-iais) patvirtinamas pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) nuosavų lėšų įnašas į paprojektį. Jame turi būti nurodytas:
47. Kartu su paraiška pareiškėjas gali pateikti šiuos paraiškos priedus:
47.1. visų paprojekčio partnerių (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) pasirašytą jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties kopiją, kurioje nurodytas kiekvieno paprojekčio partnerio vaidmuo ir atsakomybė paprojektyje. Jeigu ši sutartis nebus pridėta prie paraiškos, ją privaloma pateikti prieš pasirašant paprojekčio įgyvendinimo sutartį;
48. Paraiška ir jos priedai turi būti užpildyti kompiuteriu, atspausdinti ir susegti į segtuvus. Paraiška ir jos priedai negali būti susegti spiraliniu ar terminiu įrišimo būdu, įdėti į įmautes. Visi paraiškos ir jos priedų lapai turi būti sunumeruoti iš eilės. Ranka užpildytos paraiškos nebus priimamos.
II. PARAIŠKŲ PATEIKIMAS
51. Informacija apie paraiškų konkursui priėmimo pradžią skelbiama leidinyje „Informaciniai pranešimai“, bent viename Lietuvos dienraštyje ir interneto svetainėse www.cpva.lt bei www.finmin.lt.
52. Projekto vykdytojas nuolat skelbia atnaujintą informaciją apie paraiškų konkursui pateiktas paraiškas ir jose prašomą finansuoti sumą interneto svetainėje www.cpva.lt.
53. Paraiškų priėmimas baigiamas po 7 darbo dienų nuo Projekto vykdytojo pranešimo dėl paraiškų pateikimo sustabdymo paskelbimo interneto svetainėje www.cpva.lt.
54. Projekto vykdytojas pranešimą dėl paraiškų pateikimo sustabdymo gali paskelbti tik tada, kai bendra pateiktose paraiškose prašoma tinkamų finansuoti išlaidų suma sudaro 70 procentų šių Gairių 10 punkte numatytos sumos, t.y. 4,116 mln. Šveicarijos frankų.
55. Paraiškų priėmimas gali būti atnaujinamas, jeigu:
55.1. sustabdžius paraiškų priėmimą paaiškėja, kad bendra pateiktose paraiškose prašoma tinkamų finansuoti išlaidų suma nesudaro 120 procentų šių Gairių 10 punkte numatytos sumos, t.y. 7,056 mln. Šveicarijos frankų;
56. Informacija apie paraiškų konkursui priėmimo atnaujinimą skelbiama leidinyje „Informaciniai pranešimai“, bent viename Lietuvos dienraštyje bei interneto svetainėse www.cpva.lt ir www.finmin.lt.
57. Paraiška su visais priedais Projekto vykdytojui turi būti pateikta:
57.1. užklijuotame voke, ant kurio būti nurodytas tikslus pareiškėjo pavadinimas ir adresas bei užrašytas paraiškų konkurso pavadinimas – „Nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojekčių atrankos konkursui“;
57.2. asmeniškai arba išsiųsta registruotu paštu, arba pristatyta pašto kurjerio (šiuo atveju ant voko turi būti nurodytas tikslus paraiškos įteikimo pašto kurjeriui laikas);
58. Paraiška nenagrinėjama, jeigu ji pateikta nesilaikant 57 punkte nurodytos tvarkos ir reikalavimų.
59. Pareiškėjas turi pateikti vieną paraiškos ir jos priedų originalą, antraštiniame lape pažymėtą įrašu „Originalas“, ir dvi paraiškos bei jos priedų kopijas, antraštiniame lape pažymėtas įrašu „Kopija“. Paraiškos ir jos priedų kopijos turi būti identiškos originalui. Kartu su paraiškos originalu turi būti pateikta elektroninė paraiškos versija MS Word formatu ir elektroninė paprojekčio biudžeto versija Excel formatu, įrašytos į kompaktinį diską.
60. Galimi pareiškėjai turi teisę elektroniniu paštu nvo@cpva.lt ir žodžiu pateikti Projekto vykdytojui klausimus dėl Gairių reikalavimų, paraiškų rengimo, pateikimo ir atrankos. Kiekviename elektroninio pašto laiške turi būti nurodytas paraiškų konkurso pavadinimas, siuntėjo vardas ir pavardė, organizacija ir telefono numeris. Į klausimą elektroniniu paštu Projekto vykdytojas atsako ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jo pateikimo dienos. Žodžiu klausimai gali būti užduodami paskambinus Projekto vykdytojo svetainėje www.cpva.lt nurodytais telefono numeriais. Paskelbęs paraiškų surinkimo pabaigą, Projekto vykdytojas baigia konsultacijas pareiškėjams.
61. Galimiems pareiškėjams Projekto vykdytojas organizuoja informacinius seminarus, susijusius su paraiškų rengimu. Iš viso planuojama suorganizuoti 10 informacinių seminarų skirtinguose Lietuvos regionuose. Seminarų datos ir vietos bus skelbiamos interneto svetainėse www.cpva.lt ir www.finmin.lt.
62. Dažniausiai užduodami pareiškėjų klausimai ir atsakymai į juos, taip pat tokie klausimai, kurie gali būti svarbūs ir kitiems pareiškėjams, pateikiami Projekto vykdytojo interneto svetainėje www.cpva.lt.
63. Projekto vykdytojas gautą paraišką užregistruoja vadovaudamasis savo nustatyta bendra dokumentų įregistravimo tvarka. Kiekvienai laiku pateiktai paraiškai suteikiamas numeris ir jos duomenys įtraukiami į vidaus duomenų suvestinę. Informacija apie kiekvieną užregistruotą paraišką tą pačią dieną skelbiama interneto svetainėje www.cpva.lt.
64. Užregistravęs paraišką Projekto vykdytojas tą pačią dieną elektroniniu paštu informuoja pareiškėją apie paraiškos užregistravimą.
65. Visus vokus su paraiškomis, gautus iki paraiškų priėmimo termino pradžios ar pasibaigus paraiškų priėmimo terminui, Projekto vykdytojas atplėšia, paraiškas užregistruoja ir įtraukia į vidaus duomenų suvestinę kaip atmestas dėl pateikimo ne laiku. Šios paraiškos nevertinamos ir yra grąžinamos pareiškėjams. Pareiškėją Projekto vykdytojas tą pačią dieną elektroniniu paštu informuoja, kad jo paraiška užregistruota, bet nebus nagrinėjama.
III. PARAIŠKŲ VERTINIMAS
66. Paraiškų vertinimą organizuoja Projekto vykdytojas. Vertinimas organizuojamas pagal Projekto vykdytojo direktoriaus patvirtintą NVO subsidijų schemos paprojekčių paraiškų vertinimo ir atrankos procedūrą.
67. Paraiškų vertinimo procesas susideda iš šių etapų:
68. Administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo etape nustatoma, ar paraiškoje yra pateikta visa Gairėse nurodyta privaloma pateikti informacija bei dokumentai ir ar paprojektis tinkamas finansuoti NVO subsidijų schemos lėšomis. Tikslingumo vertinimo etape atrenkami paprojekčiai, kuriuos tikslingiausia finansuoti NVO subsidijų schemos lėšomis.
69. Vertinant paraiškas laikomasi šių principų:
69.1. lygiateisiškumo – visoms paraiškoms turi būti taikomi vienodi vertinimo kriterijai, nustatyti Gairių 7 ir 8 prieduose;
69.2. skaidrumo, nešališkumo ir aiškios atsakomybės – Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą administruojančioms ir kontroliuojančioms institucijoms turi būti sudaromos sąlygos nustatyti vertinimą atlikusius ir sprendimą priėmusius asmenis; visi vertintojai privalo deklaruoti galimą interesų konfliktą ir būti supažindinti su savo funkcijomis ir atsakomybe atliekant vertinimą;
69.3. profesionalumo ir efektyvumo – vertinimui atlikti turi būti pasitelkiami kompetentingi specialistai;
69.4. konfidencialumo – turi būti užtikrintas paraiškoje pateiktos informacijos naudojimas tik vertinimui atlikti ir informacijos apie paprojektį neskleidimas vertinimo proceso metu, išskyrus šiose Gairėse ir kituose teisės aktuose nustatytus atvejus. Projekto vykdytojas, tarpinė institucija ir Priežiūros komitetas teikia kitoms Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos paramos lėšas kontroliuojančioms Lietuvos institucijoms informaciją apie pareiškėją ir paprojekčio partnerius, siekdamos užtikrinti efektyvią tarptautinės finansinės paramos lėšų skyrimo ir panaudojimo kontrolę ir sumažinti dvigubo tų pačių išlaidų finansavimo riziką.
70. Administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimą atlieka Projekto vykdytojo darbuotojai (toliau – Vertintojai). Jiems pavedamos paraiškų duomenų įtraukimo į vidaus duomenų suvestinę, vertinimo, vertinimo kontrolės, pareiškėjų informavimo ir kitos funkcijos. Vertintojai pasirašo nešališkumo ir nepriekaištingos reputacijos deklaraciją bei konfidencialumo pasižadėjimą.
71. Vertintojai, atlikdami administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimą, pildo administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo patikros lapą, kurio forma nustatyta 7 priede.
72. Paraiška iš karto atmetama, jeigu ji neatitinka Gairių 7 priedo 2.1–2.6, 2.10-2.14 ir 2.17–2.28 punktų reikalavimų.
73. Projekto vykdytojas nurodo pareiškėjui per nustatytą terminą (iki 5 darbo dienų) pateikti trūkstamą informaciją ir dokumentus, jeigu paraiška neatitinka Gairių 7 priedo 2.7–2.9, 2.15–2.16 ir 2.29–2.32 punktų reikalavimų.
Jeigu pareiškėjas per nustatytą terminą Projekto vykdytojo prašomos informacijos ir dokumentų nepateikia arba pateikia ne visus prašomus dokumentus ir informaciją, Projekto vykdytojas paraišką atmeta.
74. Pareiškėjui administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo metu savo iniciatyva papildomai leidžiama pateikti tik tokius dokumentus, kurių iš atsakingųjų institucijų (VĮ Registrų centro, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos) pareiškėjas negalėjo gauti paraiškos pateikimo momentu, ir pateikiami tai pagrindžiantys dokumentai, nurodyti Gairių 46.6–46.8 punktuose.
75. Projekto vykdytojas bet kurio vertinimo etapo metu gali kreiptis į atitinkamas įstaigas ir institucijas dėl papildomos informacijos apie pareiškėją ir paraišką ir, vertindamas pareiškėjo pateiktą informaciją bei duomenis, naudotis kitais išoriniais oficialiais informacijos šaltiniais. Ši nuostata nereiškia, kad Projekto vykdytojas turi surinkti informaciją ir (arba) dokumentus, kuriuos privalo pateikti pareiškėjai, teikdami paraišką.
76. Projekto vykdytojas bet kurio vertinimo etapo metu turi teisę nuvykti į planuojamo paprojekčio įgyvendinimo vietą ir susipažinti su paprojekčio tikslais, uždaviniais, planuojamomis veiklomis, paprojekčio dokumentais ir kitais vertinimui svarbiais aspektais. Apie planuojamą vizitą Projekto vykdytojas informuoja pareiškėją raštu, kuriame nurodo, kokia informacija, duomenys, dokumentai turi būti pateikiami Projekto vykdytojui. Nusprendus apsilankyti planuojamo paprojekčio įgyvendinimo vietoje, paraiškos vertinimas stabdomas.
77. Paraiška atmetama, jeigu:
77.1. atlikus paraiškos administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimą administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo patikros lape bent vienas punktas yra įvertinamas „ne“;
78. Apie priimtą sprendimą atmesti paraišką Gairių 77.2 punkte nustatytu pagrindu Projekto vykdytojas informuoja pareiškėją per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos, t.y. registruotu laišku išsiunčia jam informacinį raštą, kuriame nurodo paraiškos atmetimo priežastis. Minėto rašto kopija yra siunčiama tarpinei institucijai. Skundai dėl šio sprendimo pateikiami Gairių VI skyriuje nustatyta tvarka.
79. Nustačius, kad paraiška atitinka visus administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą reikalavimus, ji yra teikiama tikslingumo vertinimui.
80. Priėmus preliminarius sprendimus dėl paraiškų administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą), ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Projekto vykdytojas pagal su tarpine institucija suderintą ir Projekto vykdytojo direktoriaus arba jo įgalioto asmens įsakymu patvirtintą paraiškų administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo rezultatų suvestinės (toliau – Vertinimo suvestinė) formą parengia Vertinimo suvestinę ir teikia ją tarpinei institucijai. Vertinimo suvestinėje yra pateikiamas atitinkančių administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą reikalavimus paprojekčių sąrašas ir neatitinkančių administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą reikalavimus paprojekčių sąrašas.
81. Preliminarios Vertinimo suvestinės tvirtinimas:
81.1. tarpinė institucija, gavusi iš Projekto vykdytojo Vertinimo suvestinę, organizuoja Priežiūros komiteto posėdį ir teikia Vertinimo suvestinę tvirtinti;
81.2. Priežiūros komitetas, išnagrinėjęs Vertinimo suvestinę, priima sprendimą dėl jos tvirtinimo arba atmetimo:
81.2.1. Priežiūros komitetui priėmus sprendimą atmesti Vertinimo suvestinę ir nurodžius tokio sprendimo priežastis, Projekto vykdytojas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Priežiūros komiteto sprendimo priėmimo dienos, atsižvelgdamas į pateiktas pastabas, patikslina Vertinimo suvestinę ir teikia ją tarpinei institucijai;
82. Priežiūros komitetui patvirtinus preliminarią Vertinimo suvestinę, Projekto vykdytojas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas registruotu laišku išsiunčia pareiškėjams, kurių paprojekčiai neatitiko administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą reikalavimų, informacinį raštą apie šį sprendimą.
83. Galutinės Vertinimo suvestinės tvirtinimas:
83.1. išnagrinėjęs pareiškėjų skundus (jeigu tokie buvo pateikti) Gairių VI skyriuje nustatyta tvarka ir, jei reikia, pakoregavęs Vertinimo suvestinę, Projekto vykdytojas pakartotinai teikia ją tarpinei institucijai;
83.2. tarpinė institucija, gavusi iš Projekto vykdytojo Vertinimo suvestinę, organizuoja Priežiūros komiteto posėdį ir teikia Vertinimo suvestinę tvirtinti;
83.3. Priežiūros komitetas, išnagrinėjęs Vertinimo suvestinę, priima sprendimą dėl jos tvirtinimo arba atmetimo;
85. Paprojekčių tikslingumo vertinimą atlieka Projekto vykdytojas. Vertinimui atlikti gali būti kviečiami nepriklausomi kompetentingi ekspertai, turintys patirties vertinimo srityje. Visi paprojekčių tikslingumo vertinimą atliekantys asmenys (toliau – Tikslingumo vertintojai) pasirašo nešališkumo ir nepriekaištingos reputacijos deklaracijas ir konfidencialumo pasižadėjimus.
86. Tikslingumo vertintojų posėdžiuose, kuriuose aptariama vertinimo eiga, stebėtojo teisėmis gali dalyvauti tarpinės institucijos atstovai bei socialiniai ir ekonominiai partneriai (toliau – Stebėtojai). Stebėtojai pasirašo konfidencialumo pasižadėjimus.
87. Vertintojai, Tikslingumo vertintojai, Stebėtojai, pažeidę savo įsipareigojimus pagal nešališkumo ir nepriekaištingos reputacijos deklaracijas ar konfidencialumo pasižadėjimus, yra šalinami iš paraiškų vertinimo proceso. Apie minėtus pažeidimus yra informuojamos suinteresuotos institucijos.
88. Tikslingumo vertintojais negali būti:
88.1. asmenys, kurių įstaigos ar organizacijos dalyvauja paraiškų konkurse kaip pareiškėjos, paprojekčio partnerės ar paprojekčio dalyvės;
89. Vieno paprojekčio tikslingumo vertinimą atlieka ne mažiau kaip du Tikslingumo vertintojai. Tikslingumo vertintojai, atlikdami tikslingumo vertinimą, pildo paprojekčio tikslingumo finansuoti vertinimo patikros lapą, kurio forma nustatyta 8 priede. Projekto vykdytojas patvirtina vertinimo metodiką, kurioje vertintojams pateikiamos rekomendacijos dėl konkrečių balų skyrimo pagal kiekvieną paraiškos vertinimo kriterijų.
90. Jeigu abiejų Tikslingumo vertintojų paprojekčiui skirta bendra balų suma skiriasi daugiau kaip 10 balų, yra skiriamas trečias Tikslingumo vertintojas, kuris įvertina paraišką užpildydamas paprojekčių tikslingumo finansuoti vertinimo patikros lapą.
91. Paprojekčiui suteikiamas balas yra paraišką vertinusių Tikslingumo vertintojų, įskaitant papildomą vertinimą, suteiktų balų aritmetinis vidurkis.
92. Jeigu paraiškų tikslingumo vertinimo etape dėl paraiškoje pateiktos neišsamios ar netikslios informacijos Tikslingumo vertintojas negali tinkamai įvertinti paprojekčio, Projekto vykdytojas turi teisę paprašyti pareiškėjo per nustatytą laiką (iki 5 darbo dienų) pateikti papildomus duomenis, dokumentus, papildyti arba patikslinti paraiškoje pateiktą informaciją. Jeigu pareiškėjas per nustatytą terminą prašomos informacijos ir dokumentų nepateikia arba pateikia ne visus prašomus dokumentus ir informaciją, Tikslingumo vertintojas vertina paraišką, remdamasis pateiktais dokumentais.
93. Jeigu paraiškų tikslingumo vertinimo etape Projekto vykdytojui kyla abejonių dėl paprojekčio išlaidų pagrįstuno ar būtinumo, taip pat nustatęs aritmetinių klaidų, Projekto vykdytojas turi teisę raštu paprašyti pareiškėjo pagrįsti tokias išlaidas ir (arba) pasiūlyti sumažinti jų dalį bei ištaisyti aritmetines klaidas. Jeigu per Projekto vykdytojo nurodytą terminą pareiškėjas nepateikia prašomos informacijos, jo pateikta informacija nepagrindžia išlaidų būtinumo paprojekčiui įgyvendinti arba yra likę aritmetinių klaidų, minėtos išlaidos laikomos netinkamomis finansuoti. Tikslingumo vertintojas (-ai) paprojekčio tikslingumo vertinimo lape (-uose) nurodo, kokia suma ir kokiu pagrindu yra pripažįstama netinkama finansuoti.
94. Jeigu paprojekčio išlaidos yra apskaičiuotos nesinaudojant vidutiniais rinkos įkainiais arba paraiškoje yra paprojekčio įgyvendinimui nebūtinų išlaidų, arba jos yra neteisingai apskaičiuotos, Tikslingumo vertintojas (-ai) turi teisę savarankiškai perskaičiuoti paprojekčio biudžetą ir atitinkamai sumažinti paprojekčio tinkamas finansuoti išlaidas. Tikslingumo vertintojas paprojekčio tikslingumo vertinimo lape (-uose) nurodo, kokia suma ir kokiu pagrindu yra pripažįstama netinkama finansuoti.
IV. PAPROJEKČIŲ ATRANKA
95. NVO subsidijų schemos parama skiriama tiems paprojekčiams, kurie, išvedus paraišką vertinusių Tikslingumo vertintojų balų vidurkį, surinko daugiausia balų ir už kiekvieną iš šių paprojekčio vertinimo kriterijų surenka ne mažiau kaip 10 balų vidurkį:
96. NVO subsidijų schemos parama skiriama tik tiems paprojekčiams, kuriems užtenka subsidijų schemos lėšų.
97. Pasibaigus paraiškų tikslingumo vertinimo etapui, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas Projekto vykdytojas pagal su tarpine institucija suderintą ir Projekto vykdytojo direktoriaus arba jo įgalioto asmens įsakymu patvirtintą paraiškų tikslingumo finansuoti vertinimo ataskaitos (toliau – Vertinimo ataskaita) formą parengia Vertinimo ataskaitą ir teikia ją tarpinei institucijai. Vertinimo ataskaitoje yra pateikiama siūlomų finansuoti paprojekčių eilė pagal gautų balų skaičių, rezervinių paprojekčių sąrašas ir siūlomų nefinansuoti paprojekčių sąrašas.
98. Preliminarios Vertinimo ataskaitos tvirtinimas:
98.1. tarpinė institucija, gavusi iš Projekto vykdytojo Vertinimo ataskaitą, organizuoja Priežiūros komiteto posėdį ir teikia Vertinimo ataskaitą tvirtinti;
98.2. Priežiūros komitetas, išnagrinėjęs Vertinimo ataskaitą, priima sprendimą dėl jos tvirtinimo arba atmetimo;
98.3. Priežiūros komitetas finansavimą skiria tik tiems paprojekčiams, kuriems užtenka NVO subsidijų schemai numatytų lėšų. Likę tinkami finansuoti paprojekčiai (kurie atitinka Gairių 95 punktą) yra įtraukiami į rezervinių paraiškų sąrašą. Rezervinės paraiškos galės pretenduoti į finansavimą, jeigu įgyvendinant NVO subsidijų schemą paaiškės, kad yra sutaupytų lėšų, kurias galima paskirstyti paprojekčiams įgyvendinti;
98.4. Priežiūros komitetui priėmus sprendimą atmesti Vertinimo ataskaitą ir nurodžius tokio sprendimo priežastis, Projekto vykdytojas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Priežiūros komiteto sprendimo priėmimo dienos, atsižvelgdamas į pateiktas pastabas, patikslina Vertinimo ataskaitą ir teikia ją tarpinei institucijai;
99. Priežiūros komitetui patvirtinus preliminarią Vertinimo ataskaitą, Projekto vykdytojas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas registruotu laišku išsiunčia pareiškėjams, kurių paprojekčiai įtraukti į rezervinių paprojekčių sąrašą arba nefinansuojamų paprojekčių sąrašą, informacinį raštą apie šį sprendimą.
100. Galutinės Vertinimo ataskaitos tvirtinimas:
100.1. išnagrinėjęs pareiškėjų skundus (jeigu tokie buvo pateikti) Gairių VI skyriuje nustatyta tvarka ir, jei reikia, pakoregavęs Vertinimo ataskaitą pagal Priežiūros komiteto pastabas, Projekto vykdytojas pakartotinai teikia ją tarpinei institucijai;
100.2. tarpinė institucija, gavusi iš Projekto vykdytojo Vertinimo ataskaitą, organizuoja Priežiūros komiteto posėdį ir teikia Vertinimo ataskaitą tvirtinti;
100.3. Priežiūros komitetas, išnagrinėjęs Vertinimo ataskaitą, priima sprendimą dėl jos tvirtinimo arba atmetimo;
101. Priežiūros komitetui priėmus sprendimą finansuoti paprojektį (patvirtinus Galutinę vertinimo ataskaitą), Projekto vykdytojas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Priežiūros komiteto sprendimo priėmimo dienos registruotu paštu išsiunčia pareiškėjui pranešimą, kuriame:
101.1. informuojama apie Priežiūros komiteto sprendimą skirti paramą paprojekčiui, nurodoma, kokia paprojekčio paramos lėšų suma yra skiriama, ir išdėstomos kitos paramos teikimo sąlygos;
101.2. prašoma parengti ir pateikti paprojekčio įgyvendinimo sutarčiai sudaryti reikiamus dokumentus;
102. Pareiškėjui per pranešime nustatytą laiką nepranešus Projekto vykdytojui raštu apie sutikimą priimti pasiūlymą dėl paramos lėšų skyrimo paprojekčiui ir nepateikus prašomų dokumentų, Priežiūros komiteto pasiūlymas skirti paramą paprojekčiui netenka galios ir parama paprojekčiui nesuteikiama. Pasibaigus pasiūlymo skirti paramą paprojekčiui galiojimo terminui, jei pareiškėjo atsakymas nebuvo gautas, Projekto vykdytojas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo dienos, kai pareiškėjas turėjo pateikti pranešimą apie sutikimą priimti pasiūlymą skirti paramą paprojekčiui, išsiunčia pareiškėjui pranešimą apie pasiūlymo skirti paramą paprojekčiui galiojimo termino pabaigą ir informuoja pareiškėją, kad jis neteko galimybės gauti paramą paprojekčiui. Rašto kopija pateikiama tarpinei institucijai.
VI. SKUNDŲ PATEIKIMAS IR NAGRINĖJIMAS
104. Pareiškėjas skundus teikia tarpinei institucijai. Jis tarpinei institucijai turi teisę apskųsti:
104.1. Projekto vykdytojo sprendimą atmesti paraišką šių Gairių 77.2 punkte nustatytu pagrindu. Skundas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Projekto vykdytojo informacinio rašto, informuojančio pareiškėją apie paraiškos atmetimą, gavimo dienos;
104.2. administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo rezultatus. Skundas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Projekto vykdytojo informacinio rašto (nustatyto Gairių 82 punkte), informuojančio pareiškėją apie paraiškos vertinimo rezultatus gavimo dienos;
105. Tarpinė institucija turi išnagrinėti pareiškėjo skundą per 20 darbo dienų nuo skundo gavimo dienos. Jeigu ji nusprendžia, kad paraiškos atmetimas arba sprendimas nefinansuoti paprojekčio buvo teisėtas ir pagrįstas, ji apie tai informuoja pareiškėją. Jei tarpinė institucija nusprendžia, kad Projekto vykdytojas nepagrįstai atmetė paraišką ar netinkamai ją įvertino, ji paveda Projekto vykdytojui per nustatytą terminą pakartoti paraiškos vertinimo procedūrą ir apie tai informuoja pareiškėją.
106. Pareiškėjas, nesutikdamas su vertinimo rezultatais, gali kreiptis į teismą Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatyta tvarka. Skundžiant Priežiūros komiteto sprendimus, susijusius su administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo rezultatais arba tikslingumo vertinimo rezultatais, atsakovu laikomas Projekto vykdytojas. Skundžiant kitus Priežiūros komiteto sprendimus, atsakovu laikoma tarpinė institucija.
VII. PAPROJEKČIŲ ĮGYVENDINIMO SUTARČIŲ SUDARYMAS
107. Pareiškėjui per nustatytą laiką raštu pranešus Projekto vykdytojui apie sutikimą priimti pasiūlymą dėl paramos lėšų paprojekčiui skyrimo ir pateikus prašomus dokumentus, Projekto vykdytojas pagal paprojekčio įgyvendinimo sutarties formą, tvirtinamą Lietuvos Respublikos finansų ministro, parengia ir suderina su pareiškėju paprojekčio įgyvendinimo sutartį.
108. Jeigu paprojektis įgyvendinamas kartu su partneriu (-iais), prieš sudarant paprojekčio įgyvendinimo sutartį, Projekto vykdytojui privalo būti pateikta paprojekčio partnerių pasirašyta jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis, jeigu ji nebuvo Projekto vykdytojui pateikta kartu su paraiška. Visi paprojekčio partneriai kartu ir kiekvienas atskirai yra susieti paraiška ir visomis su ja susijusiomis sutartimis pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, taikomus sutartims. Paprojekčio partneriai negali būti keičiami be išankstinio rašytinio Projekto vykdytojo leidimo.
109. Su pareiškėju sudarius paprojekčio įgyvendinimo sutartį, jis tampa galutiniu paramos gavėju. Su paprojekčio partneriais paprojekčio įgyvendinimo sutartis nėra sudaroma.
Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos
Konfederacijos bendradarbiavimo programos,
kuria siekiama sumažinti ekonominius ir
socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos
Sąjungoje, paramai gauti pagal
nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą
Gairių pareiškėjams
1 priedas
(Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paraiškos forma)
_________________________
(pareiškėjo pavadinimas)
_________________________
(pareiškėjo adresas ir kodas)
LIETUVOS RESPUBLIKOS IR ŠVEICARIJOS KONFEDERACIJOS BENDRADARBIAVIMO PROGRAMOS, KURIA SIEKIAMA SUMAŽINTI EKONOMINIUS IR SOCIALINIUS SKIRTUMUS IŠSIPLĖTUSIOJE EUROPOS SĄJUNGOJE, NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ SUBSIDIJŲ SCHEMOS PARAIŠKA
_______ Nr. ____
(data)
________________
(sudarymo vieta)
1. Bendroji informacija apie paprojektį
1.1. Paprojekčio pavadinimas |
|
1.2. Nevyriausybinių organizacijų (toliau – NVO) subsidijų schemos uždavinys (-iai)
(Gairių 5 punktas) |
|
1.3. NVO subsidijų schemos priemonė (-ės)
(Gairių 6 ir 7 punktai) |
|
1.4. NVO subsidijų schemos remiama (-os) veikla (-os)
(Gairių 29–32 punktai) |
|
1.5. Tinkamų finansuoti išlaidų suma (litais) |
|
1.6. Prašoma paprojekčio paramos lėšų suma (litais) |
|
2. Informacija apie pareiškėją
2.1. Pareiškėjo duomenys
2.1.1. Už paprojektį atsakingas pareiškėjo atstovas |
Vardas, pavardė |
|
|
Pareigos |
|
||
Telefono numeris |
|
||
Fakso numeris |
|
||
El. pašto adresas |
|
||
2.1.2. Pareiškėjo atstovas ryšiams |
Vardas, pavardė |
|
|
Pareigos |
|
||
Telefono numeris |
|
||
Fakso numeris |
|
||
El. pašto adresas |
|
||
2.1.3. Ar pridėtinės vertės mokestis (PVM) yra tinkamos finansuoti išlaidos ir yra įtrauktos į paprojekčio biudžetą |
£ taip PVM tinkamumo finansuoti pagrindimas: _______________________ __________________________________________________________________ |
|
|
|
£ ne PVM netinkamumo finansuoti pagrindimas: _______________________ __________________________________________________________________ |
|
|
2.1.4. Ar pareiškėjas yra (gavęs paramą taps) perkančioji organizacija |
£ taip |
|
|
£ ne |
|
||
2.1.5. Pareiškėjo steigėjas (-ai) |
|
|
|
2.1.6. Pareiškėjo dalininkas (-ai) |
|
|
|
2.2. Pareiškėjo aprašymas
2.2.1. Trumpas pareiškėjo vykdomos veiklos aprašymas (iki 2000 simbolių) |
||||
|
||||
2.2.2. Pareiškėjo patirtis teikiamo paprojekčio veiklos srityje (iki 2000 simbolių) |
||||
|
||||
2.2.3. Pareiškėjo patirtis įgyvendinant kitus projektus |
||||
Projekto pavadinimas |
Paramos šaltinis |
Paramos suma
(litais) |
Sąsaja su teikiamu paprojekčiu (jeigu yra) |
Projektui įgyvendinti gautos paramos skirtumai nuo paprojektyje prašomos paramos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.2.4. Pareiškėjo administraciniai gebėjimai ir finansiniai ištekliai (2009–2011 m.) (darbuotojų skaičius; metiniai balanso duomenys; gautos (gaunamos) subsidijos bei kita finansinė parama ir pan.) |
||||
|
||||
2.2.5. Pareiškėjo įstaigos plėtros planas ir strategija (iki 2000 simbolių) |
||||
|
3. Informacija apie pareiškėjo partnerį (-ius)
3.1. Ar pareiškėjas turi partnerį (-ių) |
£ taip
£ ne Jeigu pažymima „Ne,“ 3.2, 3.3 ir 9 lentelės nepildomos. |
3.2. Pareiškėjo partnerio duomenys
3.2.1. Pareiškėjo partnerio rekvizitai |
Pareiškėjo partnerio pavadinimas |
|
|
Juridinio asmens kodas |
|
||
PVM mokėtojo kodas |
|
||
Šalis |
|
||
Buveinės adresas |
|
||
Telefono numeris |
|
||
Fakso numeris |
|
||
El. pašto adresas |
|
||
3.2.2. Pareiškėjo partnerio atstovas ryšiams |
Vardas, pavardė |
|
|
Pareigos |
|
||
Telefono numeris |
|
||
Fakso numeris |
|
||
El. pašto adresas |
|
||
3.2.3. Ar PVM yra tinkamos finansuoti išlaidos ir yra įtrauktas į paprojekčio biudžetą |
£ taip PVM tinkamumo finansuoti pagrindimas: _______________________ __________________________________________________________________ |
|
|
£ ne PVM netinkamumo finansuoti pagrindimas: _______________________ __________________________________________________________________ |
|
||
3.2.4. Ar pareiškėjo partneris yra (gavęs paramą taps) perkančioji organizacija |
£ taip |
|
|
£ ne |
|
||
3.2.5. Pareiškėjo partnerio steigėjas (-ai) |
|
|
|
3.2.6. Pareiškėjo partnerio dalininkas (-ai) |
|
|
|
3.3. Pareiškėjo partnerio patirtis
3.3.1. Trumpas pareiškėjo partnerio vykdomos veiklos aprašymas (iki 2000 simbolių) |
|||
|
|||
3.3.2. Pareiškėjo partnerio patirtis teikiamo paprojekčio veiklos srityje (iki 2000 simbolių) |
|||
|
|||
3.3.3. Pareiškėjo partnerio patirtis įgyvendinant kitus projektus |
|||
Projekto pavadinimas |
Paramos šaltinis |
Paramos suma
(litais) |
Sąsaja su teikiamu paprojekčiu (jeigu yra) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Informacija apie paprojekčio dalyvį (-ius)
4.1. Ar paprojektyje numatytas paprojekčio dalyvis (-iai) |
£ taip
£ ne Jei pažymima „Ne,“ 4.2, 4.3 ir 10 lentelės nepildomos. |
4.2. Paprojekčio dalyvio duomenys
4.2.1. Paprojekčio dalyvio rekvizitai |
Paprojekčio dalyvio pavadinimas |
|
Juridinio asmens kodas |
|
|
Šalis |
|
|
Buveinės adresas |
|
|
Telefono numeris |
|
|
Fakso numeris |
|
|
El. pašto adresas |
|
|
4.2.2. Paprojekčio dalyvio atstovas ryšiams |
Vardas, pavardė |
|
Pareigos |
|
|
Telefono numeris |
|
|
Fakso numeris |
|
|
El. pašto adresas |
|
5. Paprojekčio santrauka (pildoma anglų kalba) (iki 1000 simbolių)
5.1. Paprojekčiu sprendžiama problema
5.2. Paprojekčio tikslas
5.3. Paprojekčio uždaviniai
5.4. Tikslinė grupė (-ės)
5.5. Pagrindinės veiklos
5.6. Paprojekčio pasiekimai |
6. Paprojekčio turinys
6.1. Paprojekčio problema, jos atsiradimo priežastys ir aktualumas (iki 4000 simbolių) |
|
6.2. Problemos sprendimo būdai (alternatyvos) (iki 3000 simbolių) |
|
6.3. Paprojekčio tikslas (iki 1000 simbolių) |
|
6.4. Paprojekčio uždaviniai (iki 2000 simbolių) |
|
6.5. Paprojekčio veiklos (trumpas aprašymas) (iki 2000 simbolių) |
|
6.6. Paprojekčio veiklų įgyvendinimo metodika (iki 3000 simbolių) |
|
6.7. Paprojekčio poveikis NVO subsidijų schemos bendrajam tikslui ir uždaviniams (iki 2000 simbolių) |
|
6.8. Paprojekčio tikslinės grupės (iki 2000 simbolių) |
|
6.9. Paprojekčio netiesioginiai naudos gavėjai (iki 1000 simbolių) |
|
6.10. Paprojekčio atitiktis NVO vystymo strategijoms, kryptims ir gairėms (Lietuvos Respublikos ir (arba) tarptautiniu mastu) (iki 3000 simbolių) |
|
6.11. Paprojekčio atitiktis nacionalinėms, regioninėms ir vietos savivaldos vystymosi strategijoms, kryptims ir gairėms (iki 3000 simbolių) |
|
6.12. Paprojekčio nauda viešojo intereso gynimui ir viešosios naudos kūrimui (iki 2000 simbolių) |
|
6.13. Paprojekčio nauda jį įgyvendinančios (-ių) NVO veiklos tobulinimui ir finansinių šaltinių diversifikavimui (iki 2000 simbolių) |
|
6.14. Paprojekčio nauda demokratijos ir pilietinės visuomenės stiprinimui (iki 2000 simbolių) |
|
7. Paprojekčio veiklos ir jų įgyvendinimas
8. Paprojekčio rodikliai
|
|||||
|
Eil. Nr. |
Rodiklio pavadinimas |
Matavimo vienetas |
Kiekybinė išraiška |
|
Rodiklio reikšmė iki paprojekčio įgyvendinimo pradžios |
Rodiklio reikšmė įgyvendinus paprojektį |
||||
Paprojekčio uždavinys 1 |
1. |
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paprojekčio uždavinys 2 |
1. |
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paprojekčio uždavinys X |
1. |
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9. Paprojekčio partnerių vaidmuo paprojektyje
Eil. Nr. |
Veiklos pavadinimas |
Veiklos aprašymas |
|||
|
|
_______
(pareiškėjas) |
_______
(paprojekčio partneris) |
_______
(paprojekčio partneris) |
_______
(paprojekčio partneris) |
1. |
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|
5. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10. Paprojekčio dalyvių vaidmuo paprojektyje
Eil. Nr. |
Veiklos pavadinimas |
Veiklos aprašymas |
|||
|
|
_______
(pareiškėjas) |
_______
(paprojekčio dalyvis) |
_______
(paprojekčio dalyvis) |
_______
(paprojekčio dalyvis) |
1. |
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|
5. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11. Paprojekčio valdymas
11.1. Paprojektį įgyvendinančių asmenų (jeigu tokie numatyti) atliekamos funkcijos
Pareigybė |
Atsakomybė paprojektyje |
11.1.1. Paprojekčio vadovas |
|
11.1.2. Paprojekčio finansininkas |
|
11.1.3. Kiti (jei reikia) |
|
11.2. Paprojekčio administravimo paslaugas teikiančios įmonės (jeigu tokia numatyta) atliekamos funkcijos
12. Paprojekčio rizika
Paprojekčio rizika ir jos valdymas |
|
|
|
|
||||
Rizikos pavadinimas |
Rizikos aprašymas |
Pasireiškimo tikimybė |
Tikėtinas poveikis paprojekčiui |
Rizikos mažinimo veiksniai (priemonės) |
||||
|
|
£ didelė
£ vidutinė
£ menka |
£ didelis
£ vidutinis
£ nedidelis |
|
||||
|
|
£ didelė
£ vidutinė
£ menka |
£ didelis
£ vidutinis
£ nedidelis |
|
||||
|
|
£ didelė
£ vidutinė
£ menka |
£ didelis
£ vidutinis
£ nedidelis |
|
||||
|
|
£ didelė
£ vidutinė
£ menka |
£ didelis
£ vidutinis
£ nedidelis |
|
||||
|
|
|
|
|
||||
13. Paprojekčio viešinimo planas
Eil. Nr. |
Viešinimo priemonės
pavadinimas |
Viešinimo priemonės aprašymas |
Tikslinė grupė |
Įgyvendinimo laikotarpis |
1. |
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14. Paprojekčio poveikis horizontaliesiems prioritetams
Eil. Nr. |
Prioriteto pavadinimas |
Poveikis |
Paprojekčio veikla (priemonės, rezultatai) prioritetui įgyvendinti |
1. |
Darnus vystymasis |
£ teigiamas
£ neutralus
£ neigiamas |
|
2. |
Lyčių lygybė ir nediskriminavimas |
£ teigiamas
£ neutralus
£ neigiamas |
|
3. |
Regioninė plėtra |
£ teigiamas
£ neutralus
£ neigiamas |
|
15. Paprojekčio tęstinumas
Paprojekčio institucinis ir finansinis tęstinumas (5 metai po paprojekčio įgyvendinimo pabaigos) (iki 3000 simbolių) |
|
16. Su paraiška pateikiami dokumentai
Eil. Nr. |
Dokumentas |
Puslapiai paraiškoje |
Lapų skaičius |
16.1. |
Paprojekčio biudžetas. |
|
|
16.2. |
Įgaliojimas pasirašyti paraišką ir jos priedus (jeigu paprojekčio dokumentus pasirašo pareiškėjo vadovo įgaliotas asmuo). |
|
|
16.3. |
Pareiškėjo ir paprojekčio partnerio deklaracija. |
|
|
16.4. |
Partnerytės pareiškimas (-ai) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai). |
|
|
16.5. |
Administracinio personalo ir specialistų (jeigu jie numatyti paprojektyje) gyvenimo aprašymai (CV). |
|
|
16.6. |
Pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) įstatų (nuostatų) kopija (-os). |
|
|
16.7. |
Užsienio paprojekčio partnerio (-ių) (jeigu paprojektyje numatyti užsienio partneriai) registracijos pažymėjimo (-ų) kopija (-os). Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokie dokumentai negali būti išduoti, teikiamas paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos pareiškimas. |
|
|
16.8. |
Valstybės įmonės Registrų centro pažyma (originalas), kurioje pateikiama informacija apie pareiškėjo įstaigos (organizacijos) vadovą. Pažyma turi būti išduota po Gairių įsigaliojimo dienos. |
|
|
16.9. |
Užsienio paprojekčio partnerio (-ių) (jeigu paprojektyje numatyti užsienio partneriai) šalies įstaigų (organizacijų) registrą tvarkančios įstaigos pažyma (-os) (originalas (-ai)) apie paprojekčio partnerio įstaigos (-ų) (organizacijos (-ų)) vadovą (-us). Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokia pažyma negali būti išduota, teikiamas paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos patvirtinimas. |
|
|
16.10. |
Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pažyma (-os) (originalai), kuria (-iomis) patvirtinama, kad pareiškėjas ir paprojekčio partneris (-iai) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) yra atsiskaitę su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais (pažymos turi būti išduotos po Gairių įsigaliojimo dienos), arba:
Valstybės įmonės Registrų centro pažyma, kuria patvirtinami jungtiniai kompetentingų institucijų tvarkomi duomenys apie viešųjų pirkimų procedūroje dalyvaujantį tiekėją (juridinį asmenį) (pažyma turi būti išduota po Gairių įsigaliojimo dienos).
Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokios pažymos negali būti išduotos, teikiamas paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos pareiškimas. |
|
|
16.11. |
Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos pažymą (-as) (originalai), kuria (-iomis) patvirtinama, kad pareiškėjas ir paprojekčio partneris (-iai) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) yra įvykdę visus įsipareigojimus, susijusius su socialinio draudimo įmokų mokėjimu Valstybiniam socialinio draudimo fondui (pažymos turi būti išduotos po Gairių įsigaliojimo dienos), arba:
Valstybės įmonės Registrų centro pažyma, kuria patvirtinami jungtiniai kompetentingų institucijų tvarkomi duomenys apie viešųjų pirkimų procedūroje dalyvaujantį tiekėją (juridinį asmenį) (pažyma turi būti išduota po Gairių įsigaliojimo dienos).
Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokios pažymos negali būti išduotos, teikiamas paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos pareiškimas. |
|
|
16.12. |
Dokumentas (-ai), kuriuo (-iais) patvirtinamas pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) nuosavų lėšų įnašas į paprojektį. |
|
|
16.13. |
Dokumentai, kuriais pagrindžiamos paprojekčio biudžete numatytos išlaidos (išvardinti). |
|
|
16.14. |
Paprojekčio partnerių (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties kopija (jeigu ji yra). |
|
|
16.15. |
Kiti dokumentai (išvardinti). |
|
|
16.16. |
|
|
|
|
Pateikiamų dokumentų lapų skaičius, iš viso: |
- |
|
________________ (pareiškėjo vadovo ar jo įgalioto asmens) pareigų pavadinimas |
__________ (parašas) |
___________ (vardas ir pavardė) |
Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos
Konfederacijos bendradarbiavimo programos,
kuria siekiama sumažinti ekonominius ir
socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos
Sąjungoje, paramai gauti pagal
nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą
Gairių pareiškėjams
2 priedas
(Paprojekčio biudžeto forma)
PAPROJEKČIO BIUDŽETAS
Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos
Konfederacijos bendradarbiavimo programos,
kuria siekiama sumažinti ekonominius ir
socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos
Sąjungoje, paramai gauti pagal
nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą
Gairių pareiškėjams
3 priedas
(Pareiškėjo ir paprojekčio partnerio deklaracijos forma)
PAREIŠKĖJO IR PAPROJEKČIO PARTNERIO DEKLARACIJA
_____________________________________
(pareiškėjo ir paprojekčio partnerio pavadinimas)
___________ Nr. ____
(sudarymo data)
1. Patvirtiname, kad:
1.1. paprojekčio [paprojekčio pavadinimas] (toliau — paprojektis) elektroninė paraiškos forma atitinka popierinę paraiškos formą;
1.4. nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo dėl pareiškėjo (paprojekčio partnerio) kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Lietuvos Respublikos, kitų (ES ar Europos laisvosios prekybos asociacijai (ELPA) priklausančių valstybių biudžetų lėšų pažeidimo;
1.5. paprojekčiui įgyvendinti prašoma parama nedubliuoja gautos, gaunamos ar planuojamos gauti paramos pagal kitų Lietuvos Respublikos, ES, Norvegijos ir Europos ekonominės erdvės finansinių mechanizmų ir kitų programų finansuojamus projektus arba iš Lietuvos Respublikos valstybės ir (arba) savivaldybių biudžeto lėšų;
1.6. pareiškėjas (paprojekčio partneriai) nėra asociacija (-os), kurių steigėjas ir (arba) narė arba bent viena steigėjų ir (arba) narių yra valstybė ar savivaldybė (valstybės ar savivaldybės institucijos ir įstaigos);
1.7. pareiškėjas (paprojekčio partneriai) nėra viešoji įstaiga (-os), kurios (-ių) steigėja ir (arba) dalininkė arba bent viena steigėjų ir (arba) dalininkų yra valstybė ar savivaldybė (valstybės ar savivaldybės institucijos ir įstaigos);
2. Sutinkame, kad paraiška gali būti atmesta:
2.1. jeigu joje pateikti ne visi prašomi duomenys (įskaitant šią deklaraciją) arba paraiškoje ir jos prieduose pateikta klaidinama informacija;
3. Pritariame, kad informacija apie pateiktą paraišką būtų skelbiama viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.
_________________ (pareiškėjo atstovo pareigų pavadinimas) |
_________ (parašas) |
_________ (vardas ir pavardė) |
_________________ (paprojekčio partnerio atstovo pareigų) pavadinimas |
_________ (parašas) |
_________ (vardas ir pavardė) |
Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos
Konfederacijos bendradarbiavimo programos,
kuria siekiama sumažinti ekonominius ir
socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos
Sąjungoje, paramai gauti pagal
nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą
Gairių pareiškėjams
4 priedas
(Partnerystės pareiškimo forma)
PARTNERYSTĖS PAREIŠKIMAS
_______________
(data)
Partnerystė yra esminiai dviejų arba daugiau organizacijų santykiai, apimantys atsakomybės pasidalijimą, įsipareigojimą vykdyti paprojektį, kurį finansuoja nevyriausybinių organizacijų subsidijų schema, ir paprojekčio naudą.
Siekdami užtikrinti sklandų paprojekčio įgyvendinimą, visi paprojekčio partneriai (įskaitant pareiškėją) patvirtina, kad sutikdami su geros partnerystės praktikos principais:
1. prieš pareiškėjui pateikiant paraišką viešajai įstaigai Centrinei projektų valdymo agentūrai (toliau – CPVA), visi paprojekčio partneriai perskaitė ją, suprato savo vaidmenį paprojektyje ir su juo sutinka;
2. pareiškėjas turi reguliariai tartis paprojekčio įgyvendinimo klausimais su paprojekčio partneriais ir suteikti jiems visą informaciją apie paprojekčio įgyvendinimą;
3. visi paprojekčio partneriai turi gauti CPVA teikiamų ataskaitų (techninių ir finansinių) kopijas;
4. paprojekčio partneriai turi susitarti dėl esminių paprojekčio pakeitimų prieš prašant CPVA jiems pritarti. Jei nepavyksta susitarti, pareiškėjas turi tai nurodyti CPVA tvirtinti teikiamuose dokumentuose dėl pakeitimų;
5. iki paprojekčio įgyvendinimo sutarties pasirašymo dienos paprojekčio partneriai turi susitarti dėl paprojekčio įgyvendinimo metu numatomo įsigyti materialiojo turto padalijimo. Prie galutinės ataskaitos turi būti pridedamos nuosavybės teisių perdavimo dokumentų kopijos.
Mes, paprojekčio partneriai, patvirtiname, kad:
1. suprantame, kad paprojekčio partneris (-iai) dalyvauja įgyvendinant paprojektį ir naudojasi jo rezultatais arba produktais, tačiau už tinkamą paprojekčio įgyvendinimą, koordinavimą ir lėšų panaudojimą atsakingas yra pareiškėjas. Jei paprojekčiui skiriamos paprojekčio paramos lėšos, paprojekčio įgyvendinimo sutartis sudaroma su pareiškėju, kuris nuo paprojekčio įgyvendinimo sutarties pasirašymo dienos tampa galutiniu paramos gavėju. Lėšas, skirtas visam paprojekčiui įgyvendinti, tiesiogiai gauna tik galutinis paramos gavėjas, kuris ir atsiskaito su paprojekčio partneriu (-iais);
2. tuo atveju, jeigu šiam paprojekčiui įgyvendinti bus skirta parama, įsipareigojame prisidėti prie jo finansavimo ir paskirti tokią sumą:
Pareiškėjo _____________________ skiriamos nuosavos lėšos _____ litų.
(pavadinimas)
Paprojekčio partnerio ____________ skiriamos nuosavos lėšos _____ litų.
(pavadinimas)
Paprojekčio partnerio ____________ skiriamos nuosavos lėšos _____ litų.
(pavadinimas)
Paprojekčio partnerio ____________ skiriamos nuosavos lėšos _____ litų.
(pavadinimas)
_________________ (pareiškėjo atstovo pareigų pavadinimas) |
__________ (parašas) |
_______________ (vardas, pavardė) |
_________________ (paprojekčio partnerio atstovo pareigų pavadinimas) |
__________ (parašas) |
_______________ (vardas, pavardė) |
_________________ (paprojekčio partnerio atstovo pareigų pavadinimas) |
__________ (parašas) |
_______________ (vardas, pavardė) |
_________________ (paprojekčio partnerio atstovo pareigų pavadinimas) |
__________ (parašas) |
_______________ (vardas, pavardė) |
Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos
Konfederacijos bendradarbiavimo programos,
kuria siekiama sumažinti ekonominius ir
socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos
Sąjungoje, paramai gauti pagal
nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą
Gairių pareiškėjams
5 priedas
REIKALAVIMAI JUNGTINĖS VEIKLOS (PARTNERYSTĖS) SUTARČIAI
1. Reikalavimai jungtinės veiklos (partnerystės) sutarčiai reglamentuoja esmines jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties sąlygas.
2. Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartyje turi būti aptartos šios sąlygos:
2.1. kuo prie paprojekčio įgyvendinimo prisideda paprojekčio partneris (-iai) (pinigais, žmogiškaisiais ištekliais, kitu turtu), ir paprojekčio partnerio (-ių) įnašo vertinimo metodai;
2.3. užduočių pasiskirstymas tarp pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių), įskaitant paprojekčio valdymą, paprojekčio veiklų įgyvendinimą ir paprojekčio įgyvendinimo priežiūrą;
2.5. paprojekčio partnerio (-ių) patirtų išlaidų tinkamumas finansuoti ir jų apmokėjimas. Netinkamų finansuoti paprojekčio išlaidų paskirstymas tarp pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) ir jų apmokėjimas. Atsiskaitymo tarp pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) tvarka;
2.6. paprojekčio rezultatų ir turto (įskaitant intelektinę nuosavybę), įgyto įgyvendinant paprojektį, paskirstymas tarp pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių);
2.7. apsikeitimas informacija apie paprojekčio partnerio (-ių) atliekamas užduotis tarp pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) ir kiti atskaitomybės tarp pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) įsipareigojimai;
2.8. paprojekčio partnerio (-ių) atsakomybė, jei paprojekčio partneris ketina pasitraukti iš paprojekčio arba nevykdo savo įsipareigojimų, nuostolių atlyginimas ir atsakomybė už sutarties sąlygų nesilaikymą, kaip organizuojamas paprojekčio įgyvendinimas pasitraukus vienam iš paprojekčio partnerių;
2.11. sutarties keitimo tvarka, įskaitant įsipareigojimą neperleisti teisių ir įsipareigojimų tarp paprojekčio partnerių be viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros ir Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sutikimo;
2.12. nuostata, kad paprojekčio partneris (-iai) privalo sudaryti sąlygas tikrinti ir audituoti paprojektį ir su paprojekčiu susijusius dokumentus institucijoms, turinčioms teisę tai daryti įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą;
2.15. pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) įsipareigojimai, susiję su paprojekčio įgyvendinimu, nustatyti kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose;
Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos
Konfederacijos bendradarbiavimo programos,
kuria siekiama sumažinti ekonominius ir
socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos
Sąjungoje, paramai gauti pagal
nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą
Gairių pareiškėjams
6 priedas
(Gyvenimo aprašymo forma)
GYVENIMO APRAŠYMAS/CURRICULUM VITAE
6. Kalbų mokėjimas (pažymėti 5 „Puikiai“ iki 1 „Prastai“):
Kalba |
Skaitymas |
Kalbėjimas |
Rašymas |
Lietuvių |
|
|
|
Anglų |
|
|
|
Rusų |
|
|
|
Lenkų |
|
|
|
9. Darbo patirtis paprojekčio veiklų srityje (nurodyti patirtį, susijusią su konkrečiomis funkcijomis projekte):
Data |
Programa, projektai, kita veikla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos
Konfederacijos bendradarbiavimo programos,
kuria siekiama sumažinti ekonominius ir
socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos
Sąjungoje, paramai gauti pagal
nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą
Gairių pareiškėjams
7 priedas
(Administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo patikros lapo forma)
ADMINISTRACINĖS ATITIKTIES IR TINKAMUMO GAUTI PARAMĄ VERTINIMO PATIKROS LAPAS
2011 m. _________________
(vertinimo data)
1. Bendra informacija apie paraišką
1.1. Paraiškos Nr. |
|
1.2. Paraiškos pavadinimas |
|
1.3. Pareiškėjo pavadinimas |
|
1.4. Paprojekčio partneriai |
|
1.5. Paraišką vertino (vardas, pavardė) |
|
2. Paraiškos vertinimo kriterijai
|
Taip |
Ne |
Netaikoma |
Pastabos |
2.1. Paraiška ir jos priedai pateikti prasidėjus paraiškų priėmimo terminui ir ne vėliau kaip iki paraiškų pateikimo termino pabaigos |
|
£[] |
|
|
2.2. Paraiška užpildyta pagal nustatytą paraiškos formą |
|
£[] |
|
|
2.3. Paraiška ir jos priedai užpildyti kompiuteriu, atspausdinti ir susegti į segtuvus |
|
£[] |
|
|
2.4. Paraiška yra užpildyta lietuvių kalba |
|
£[] |
|
|
2.5. Pateiktas pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens pasirašytas paprojekčio biudžetas |
|
£[] |
|
|
2.6. Pateikta pasirašyta pareiškėjo ir paprojekčio partnerio deklaracija |
|
£[] |
|
|
2.7. Pateiktas vienas paraiškos ir jos priedų originalas bei dvi kopijos |
|
£[] |
|
|
2.8. Pateikta paprojekčio santrauka anglų kalba |
|
£[] |
|
|
2.9. Pateikta elektroninė paraiškos versija MS Word formatu ir elektroninė paprojekčio biudžeto versija Excel formatu, įrašytos į kompaktinį diską |
|
£[] |
|
|
2.10. Paraiška ir jos priedai yra pasirašyti pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens (jeigu paraiškos dokumentus pasirašo pareiškėjo vadovo įgaliotas asmuo, yra pateiktas įgaliojimas) |
|
£[] |
|
|
2.11. Pateiktas visų paprojekčio partnerių pasirašytas partnerystės pareiškimas ir (arba) paprojekčio partnerio iš Šveicarijos Konfederacijos individualiai pasirašytas partnerystės pareiškimas |
|
£[] |
£[] |
|
2.12. Pateiktos pareiškėjo ir paprojekčio partnerio (-ių) įstatų (nuostatų) kopijos. Užsienio paprojekčio partnerio (-ių) registracijos pažymėjimo kopija (-os). Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokie dokumentai negali būti išduoti, pateiktas paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos pareiškimas |
|
£[] |
|
|
2.13. Paraiškos priedai, parengti ne lietuvių kalba, yra išversti į lietuvių arba į anglų kalbą (kartu pateikiamas dokumentas originalo kalba) ir patvirtinti pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens |
|
£[] |
£[] |
|
2.14. NVO subsidijų schemos finansuojamos paprojekčio veiklos vykdomos Lietuvos Respublikoje arba Šveicarijos Konfederacijoje |
|
£[] |
|
|
2.15. Pateikta visų paprojekčio partnerių (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) pasirašyta jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties kopija |
|
£[] |
£[] |
|
2.16. Pateikti pasirašyti administracinio personalo ir specialistų (jeigu jie yra numatyti paprojektyje) gyvenimo aprašymai (CV) |
|
£[] |
£[] |
|
2.17. Pateikta Valstybės įmonės Registrų centro (toliau – VĮ Registrų centro) pažyma (originalas), kurioje pateikiama informacija apie pareiškėjo įstaigos (organizacijos) vadovą (pažyma išduota po Gairių įsigaliojimo dienos), arba:
pateikta užsienio paprojekčio partnerio (-ių) (jeigu paprojektyje numatyti užsienio partneriai) šalies įstaigų (organizacijų) registrą tvarkančios įstaigos pažyma (-os) (originalas (-ai)) apie paprojekčio partnerio įstaigos (-ų) (organizacijos (-ų)) vadovą (-us). Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokia pažyma negali būti išduota, pateiktas atskiras paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos patvirtinimas |
|
£[] |
|
|
2.18. Pateikta Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pažyma (-os) (originalai), kuria (-iomis) patvirtinama, kad pareiškėjas ir paprojekčio partneris (-iai) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) yra atsiskaitę su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais (pažyma (-os) išduota po Gairių įsigaliojimo dienos), arba:
pateikta VĮ Registrų centro pažyma, kuria patvirtinami jungtiniai kompetentingų institucijų tvarkomi duomenys apie viešųjų pirkimų procedūroje dalyvaujantį tiekėją (juridinį asmenį) (pažyma išduota po Gairių įsigaliojimo dienos)
Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokios pažymos negali būti išduotos, pateiktas atskiras paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos pareiškimas |
|
£[] |
|
|
2.19. Pateikta Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos pažyma (-os) (originalai), kuria (-iomis) patvirtinama, kad pareiškėjas ir paprojekčio partneris (-iai) (jeigu paprojektyje numatyti partneriai) yra įvykdę visus įsipareigojimus, susijusius su socialinio draudimo įmokų mokėjimu Valstybiniam socialinio draudimo fondui (pažyma (-os) išduota po Gairių įsigaliojimo dienos), arba:
pateikta VĮ Registrų centro pažyma, kuria patvirtinami jungtiniai kompetentingų institucijų tvarkomi duomenys apie viešųjų pirkimų procedūroje dalyvaujantį tiekėją (juridinį asmenį) (pažyma išduota po Gairių įsigaliojimo dienos)
Jeigu, vadovaujantis užsienio paprojekčio partnerio (-ių) valstybės teisės aktais, tokios pažymos negali būti išduotos, pateiktas atskiras paprojekčio partnerio (-ių) laisvos formos pareiškimas |
|
£[] |
|
|
2.20. Pateiktas pasirašytas dokumentas (-ai), kuriuo (-iais) patvirtinamas pareiškėjo ir paprojekčio partnerio nuosavų lėšų įnašas į paprojektį. Nuosavų lėšų įnašas atitinka Gairių 24 punktą |
|
£[] |
|
|
2.21. Pareiškėjas yra juridinis asmuo, įregistruotas Lietuvos Respublikoje ne mažiau kaip vienerius metus iki Gairių įsigaliojimo dienos |
|
£[] |
|
|
2.22. Pareiškėjas yra: asociacija, išskyrus asociaciją, kurios steigėja ir (arba) narė arba bent vienas steigėjų ir (arba) narių yra valstybė ar savivaldybė (valstybės ar savivaldybės institucijos ir įstaigos), arba:
labdaros ir paramos fondas, arba:
viešoji įstaiga, išskyrus viešąją įstaigą, kurios steigėja ir (arba) dalininkė arba bent viena steigėjų ir (arba) dalininkų yra valstybė ar savivaldybė (valstybės ar savivaldybės institucijos ir įstaigos). |
|
£[] |
|
|
2.23. Pareiškėjas neatitinka nė vieno iš Gairių 13 punkte nustatytų kriterijų |
|
£[] |
|
|
2.24. Paprojekčio partneris (-iai) yra juridinis asmuo (-ys), įregistruotas (-i) Lietuvos Respublikoje ne mažiau kaip vienerius metus iki Gairių įsigaliojimo dienos |
|
£[] |
£[] |
|
2.25. Paprojekčio partneris yra asociacija, išskyrus asociaciją, kurios steigėja ir (arba) narė arba bent vienas steigėjų ir (arba) narių yra valstybė ar savivaldybė (valstybės ar savivaldybės institucijos ir įstaigos), arba:
labdaros ir paramos fondas, arba:
viešoji įstaiga, išskyrus viešąją įstaigą, kurios steigėja ir (arba) dalininkė arba bent vienas steigėjų ir (arba) dalininkų yra valstybė ar savivaldybė (valstybės ar savivaldybės institucijos ir įstaigos). |
|
£[] |
£[] |
|
2.26. Paprojekčio partneris neatitinka nė vieno iš Gairių 13 punkte nustatytų kriterijų |
|
£[] |
£[] |
|
2.27. Paprojekčiui įgyvendinti prašoma paramos suma atitinka Gairių 23.1 ir 23.2 punktus |
|
£[] |
|
|
2.28. Paprojekčio įgyvendinimo trukmė atitinka Gairių 25 punktą |
|
£[] |
|
|
2.29. Paprojekčio partneris yra Šveicarijos Konfederacijoje įregistruotas juridinis asmuo, kuris pagal šios šalies teisės aktus turi NVO statusą ir neatitinka Gairių 13.1, 13.3, 13.4, 13.5 ir 13.6 punktuose nustatytų kriterijų |
|
£[] |
£[] |
|
2.30. Paprojektis atitinka nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos tikslą |
|
£[] |
|
|
2.31. Paprojektis atitinka bent vieną iš Gairių 5 punkte nustatytų uždavinių |
|
£[] |
|
|
2.32. Paprojektis atitinka bent vieną iš Gairių 6 ir 7 punktuose nustatytų priemonių |
|
£[] |
|
|
4. Vertintojo išvada
Paraiška atitinka visus administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo kriterijus £
Gavus papildomą informaciją ir (arba) dokumentus, paraiška atitinka visus administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo kriterijus £
Paraiška neatitinka administracinės atitikties ir tinkamumo gauti paramą vertinimo kriterijų (nuoroda į kriterijų numerius) ir negali būti vertinama toliau £
Vertintojas |
____________ (vardas ir pavardė) |
____________ (parašas) |
Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos
bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti
ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje
Europos Sąjungoje, paramai gauti pagal nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemą Gairių pareiškėjams
8 priedas
(Tikslingumo finansuoti vertinimo patikros lapo forma)
TIKSLINGUMO FINANSUOTI VERTINIMO PATIKROS LAPAS
2011 m._________________
(vertinimo data)
1. Bendra informacija apie paraišką
1.1. Paraiškos Nr. |
|
1.2. Paraiškos pavadinimas |
|
1.3.Pareiškėjo pavadinimas |
|
1.4.Paprojekčio partneriai |
|
1.5. Paraišką vertino (vardas, pavardė) |
|
2.Paprojekčio vertinimo kriterijai |
Didžiausias balas |
Atitiktis paraiškos formoje |
Balų pagrindimas |
2.1. Paprojekčio aktualumas ir svarba |
20 |
|
|
2.1.1. Paprojekčiu sprendžiama problema aiškiai apibrėžta, išanalizuota, problemos sprendimo būdai išsamiai pagrįsti |
5 |
|
|
2.1.2. Problema aktuali ir reikšminga |
5 |
|
|
2.1.3. Paprojekčio reikalingumo problemai spręsti pagrindimas |
5 |
|
|
2.1.4. Problemos atitiktis fondo tikslams |
5 |
|
|
2.2. Paprojekčio metodologija |
20 |
|
|
2.2.1. Yra aiškus ryšys tarp sprendžiamos problemos ir jos sprendimo būdų, t. y. tikslo ir uždavinių |
7 |
|
|
2.2.2. Yra aiškus ryšys tarp paprojekčio veiklų ir paprojekčio uždavinių |
5 |
|
|
2.2.3. Paprojekčio įgyvendinimo planas yra aiškus, detalus ir realus |
5 |
|
|
2.2.4. Paprojektis parengtas atsižvelgiant į darnaus vystymosi, lyčių lygybės ir nediskriminavimo bei regioninės plėtros prioritetus |
3 |
|
|
2.3. Paprojekčio finansinis ir ekonominis pagrindimas |
20 |
|
|
2.3.1. Paprojekčio įgyvendinimo išlaidos yra realios, pagrįstos ir būtinos tikslams pasiekti |
7 |
|
|
2.3.2. Yra aiškus ryšys tarp paprojekčio veiklų ir paprojekčio biudžeto |
2 |
|
|
2.3.3. Planuojami paprojekčio rezultatai pateisina paprojekčio įgyvendinimo išlaidas |
7 |
|
|
2.3.4. galutinio paramos gavėjo ir (arba) paprojekčio partnerio, ir (arba) paprojekčio dalyvio nuosavų lėšų įnašas į paprojektį: nuo 10 (imtinai) iki 15 procentų – 1 balas; nuo 15 (imtinai) iki 20 procentų – 2 balai; nuo 20 (imtinai) iki 30 (imtinai) procentų – 3 balai; daugiau negu 30 procentų – 4 balai. |
4 |
|
|
2.4. Paprojekčio valdymas |
20 |
|
|
2.4.1. Panašių paprojekčių įgyvendinimo patirtis, pareiškėjo administraciniai gebėjimai ir finansiniai ištekliai |
6 |
|
|
2.4.2. Paprojekčio įgyvendinimo atskaitomybės ir priežiūros aiškumas (valdymo struktūra), partnerystė aiški ir būtina (jei tokia yra) |
4 |
|
|
2.4.3. Paprojekčio finansinio ir institucinio tęstinumo užtikrinimo galimybės |
6 |
|
|
2.4.4. Paprojekčio rizikų įvertinimas ir jų valdymo priemonių numatymas |
4 |
|
|
2.5. Specifiniai tikslingumo reikalavimai, atitinkantys kvietimo pobūdį |
20 |
|
|
2.5.1. Paprojekčio atitiktis subsidijų schemos tikslui ir uždaviniams |
4 |
|
|
2.5.2. Paprojekčio nauda viešojo intereso gynimui ir viešosios naudos kūrimui |
5 |
|
|
2.5.3. Paprojekčio nauda jį įgyvendinančios (-ių) NVO veiklos tobulinimui ir finansinių šaltinių diversifikavimui |
5 |
|
|
2.5.4. Paprojekčio nauda demokratijos ir pilietinės visuomenės stiprinimui |
5 |
|
|
2.5.5. Paprojektis bus įgyvendinamas su partneriais iš Šveicarijos Konfederacijos |
1 |
|
|
Bendras balų skaičius |
100 |
|
|