LIETUVOS RESPUBLIKOS
TARNYBOS LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖJE STATUTO 5, 8, 10, 25, 28, 29, 35, 36, 37, 49, 50, 51, 52, 54, 55 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO BEI PAPILDYMO IR STATUTO PAPILDYMO 281, 531, 551 STRAIPSNIAIS
Į S T A T Y M A S
2006 m. gruodžio 19 d. Nr. X-988
Vilnius
1 straipsnis. 5 straipsnio 4 dalies pakeitimas
5 straipsnio 4 dalyje po žodžių „Finansų ministerijos“ įrašyti žodžius „Muitinės departamento“, po žodžių „profesinių sąjungų“ išbraukti žodį „susivienijimo“ ir šią dalį išdėstyti taip:
„4. Muitinės įstaigos statutinės komisijos pirmininku skiriamas vienas iš tos muitinės įstaigos vadovo pavaduotojų, o jos nariais – tos muitinės įstaigos vadovo pavaduotojai ir struktūrinių padalinių viršininkai. Stebėtojų teisėmis muitinės įstaigos statutinėje komisijoje gali dalyvauti Finansų ministerijos, Muitinės departamento ir muitinės profesinių sąjungų atstovai. Personalinę kiekvienos muitinės įstaigos statutinės komisijos sudėtį tvirtina tos muitinės įstaigos vadovas.“
2 straipsnis. 8 straipsnio 1 dalies pakeitimas
8 straipsnio 1 dalyje po žodžio „pateikti“ įrašyti žodžius „asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinės komisijos arba“ ir šią dalį išdėstyti taip:
3 straipsnis. 10 straipsnio 6 punkto pakeitimas
10 straipsnio 6 punkte po žodžio „pagal“ įrašyti žodžius „asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinės komisijos arba“ ir šį punktą išdėstyti taip:
4 straipsnis. 25 straipsnio 12 dalies pakeitimas
25 straipsnio 12 dalyje po žodžio „Jeigu“ įrašyti žodžius „yra muitinės pareigūno prašymas perkelti jį į aukštesnės kategorijos pareigas arba“ ir šią dalį išdėstyti taip:
„12. Jeigu yra muitinės pareigūno prašymas perkelti jį į aukštesnės kategorijos pareigas arba kyla abejonių dėl muitinės pareigūno kvalifikacijos ir tinkamumo eiti pareigas, gali būti rengiamas neeilinis jo tarnybinės veiklos vertinimas, tačiau ne anksčiau kaip praėjus 6 mėnesiams po eilinio tarnybinės veiklos vertinimo dienos. Neeilinį tarnybinės veiklos vertinimą rengia statutinės komisijos.“
5 straipsnis. 28 straipsnio 3 dalies pakeitimas
28 straipsnio 3 dalyje po žodžio „Kai“ įrašyti žodžius „asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinės komisijos arba“ ir šią dalį išdėstyti taip:
„3. Kai asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinės komisijos arba medicinos ekspertizės komisijos išvadoje nurodyta, kad muitinės pareigūnas dėl sveikatos būklės negali eiti savo pareigų, Muitinės departamento generalinis direktorius arba muitinės įstaigos vadovas turi teisę tą muitinės pareigūną perkelti į kitas tos pačios arba žemesnės kategorijos pareigas, kurias muitinės pareigūnas pagal savo sveikatos būklę gali eiti. Jei nėra galimybės muitinės pareigūną perkelti į kitas pareigas, atitinkančias jo sveikatos būklę, jis atleidžiamas iš pareigų pagal Statuto 55 straipsnio 1 dalies 14 punktą.“
6 straipsnis. Statuto papildymas 281 straipsniu
Papildyti Statutą 281 straipsniu:
„281 straipsnis. Muitinės pareigūno perkėlimas į kitą muitinės įstaigą
1. Statuto 28 straipsnio 1 dalyje nurodytais atvejais muitinės pareigūnas gali būti jo prašymu perkeltas iš vienos muitinės įstaigos į kitą muitinės įstaigą ar Muitinės departamentą arba iš Muitinės departamento į muitinės įstaigą Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymu. Perkelti muitinės pareigūną iš vienos muitinės įstaigos į kitą muitinės įstaigą galima, jeigu yra abiejų muitinės įstaigų vadovų rašytinis sutikimas dėl muitinės pareigūno perkėlimo. Perkelti muitinės pareigūną iš Muitinės departamento į muitinės įstaigą arba iš muitinės įstaigos į Muitinės departamentą galima, jeigu yra tos muitinės įstaigos vadovo rašytinis sutikimas.
2. Perkėlus muitinės pareigūną iš vienos muitinės įstaigos į kitą muitinės įstaigą ar Muitinės departamentą arba iš Muitinės departamento į muitinės įstaigą Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymu, laikoma, kad muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo yra muitinės įstaigos, į kurią jis perkeltas, vadovas arba Muitinės departamento generalinis direktorius, kai yra perkeltas į Muitinės departamentą.“
7 straipsnis. 29 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 29 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„29 straipsnis. Muitinės pareigūno laikinas perkėlimas į kitas pareigas ar laikinas pavedimas muitinės pareigūnui atlikti kitas pareigas
1. Kai yra tarnybinė būtinybė, Muitinės departamento generalinis direktorius turi teisę laikinai perkelti Muitinės departamento arba muitinės įstaigos muitinės pareigūną be jo sutikimo į kitas jo kvalifikaciją atitinkančias tos pačios, žemesnės arba aukštesnės kategorijos pareigas Muitinės departamente arba kitoje muitinės įstaigoje.
2. Kai yra tarnybinė būtinybė, muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo turi teisę laikinai perkelti be jo sutikimo į kitas jo kvalifikaciją atitinkančias tos pačios, žemesnės arba aukštesnės kategorijos pareigas toje pačioje muitinės įstaigoje.
3. Šio straipsnio 1 ir 2 dalyse numatytas laikinas perkėlimas į kitas pareigas negali trukti ilgiau kaip vienerius metus per penkerius muitinės pareigūno tarnybos metus. Pasibaigus laikino perkėlimo terminui, muitinės pareigūnas grąžinamas į pareigas, eitas iki perkėlimo.
4. Šio straipsnio 1 ir 2 dalių nuostatos netaikomos nėščioms muitinės pareigūnėms ir bent vieną vaiką iki 7 metų auginantiems muitinės pareigūnams, taip pat muitinės pareigūnams, vieniems auginantiems bent vieną vaiką iki 16 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų.
8 straipsnis. 35 straipsnio 2 ir 4 dalių pakeitimas
1. Pakeisti 35 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Tarnybinė nuobauda turi būti paskirta ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tarnybinio nusižengimo paaiškėjimo dienos, neįskaitant laiko, kurį muitinės pareigūnas nebuvo tarnyboje dėl ligos, buvo komandiruotėje arba atostogavo, o jeigu pradėtas ikiteisminis tyrimas arba atliekamas tarnybinis ar kitas kompetentingos institucijos patikrinimas, – ne vėliau kaip per du mėnesius nuo ikiteisminio tyrimo nutraukimo arba teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos, kompetentingos institucijos tikrinimo baigimo dienos. Negalima skirti tarnybinės nuobaudos, jei nuo tarnybinio nusižengimo padarymo dienos praėjo vieneri metai, išskyrus atvejus, kai tarnybinis nusižengimas nustatomas atliekant auditą, piniginių ar kitokių vertybių reviziją (inventorizaciją) arba kompetentingos institucijos patikrinimą. Šiais atvejais tarnybinė nuobauda turi būti skiriama ne vėliau kaip per trejus metus nuo tarnybinio nusižengimo padarymo dienos.“
2. Pakeisti 35 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:
„4. Kai paaiškėja, kad tarnybinis nusižengimas turi nusikalstamos veikos ar administracinio teisės pažeidimo požymių, tarnybinio nusižengimo tyrimas sustabdomas ir tarnybinio patikrinimo medžiaga perduodama institucijai, kompetentingai tirti šias veikas. Jeigu atsisakoma pradėti ikiteisminį tyrimą ar administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną arba ikiteisminis tyrimas, baudžiamoji byla ar administracinio teisės pažeidimo bylos teisena nutraukiama arba jei pareigūnas atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės ar administracinė nuobauda jam neskiriama, tarnybinio nusižengimo tyrimas tęsiamas ir tarnybinė nuobauda turi būti paskirta šio straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka ir terminais.“
9 straipsnis. 36 straipsnio 1 dalies pakeitimas
10 straipsnis. 37 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 37 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„37 straipsnis. Tarnybinės nuobaudos skyrimo principai
1. Tarnybinė nuobauda skiriama atsižvelgiant į muitinės pareigūno kaltę, tarnybinio nusižengimo padarymo priežastis, aplinkybes ir padarinius, į muitinės pareigūno veiklą iki tarnybinio nusižengimo padarymo bei į informaciją, pateiktą Korupcijos prevencijos įstatymo numatytais atvejais ir tvarka.
2. Tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų gali būti skiriama:
3) už piktnaudžiavimą tarnyba bei Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų pažeidimą siekiant gauti neteisėtų pajamų arba privilegijų sau arba kitiems;
4) už pareigybės aprašyme nustatytų pareigų neatlikimą arba netinkamą atlikimą, jei dėl to atsirado sunkių padarinių;
6) už korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių turinčią veiką, nors už šią veiką muitinės pareigūnas ir nebuvo traukiamas baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn;
8) už buvimą tarnybos metu neblaiviam arba apsvaigusiam nuo narkotinių, toksinių ar psichotropinių medžiagų;
9) už vengimą tikrintis dėl neblaivumo arba apsvaigimo nuo narkotinių, toksinių ar psichotropinių medžiagų;
12) už tarnybinį nusižengimą, padarytą turint galiojančią tarnybinę nuobaudą, nustatytą Statuto 34 straipsnio 1 dalies 3 ir 4 punktuose;
11 straipsnis. Statuto 49 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 49 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„49 straipsnis. Darbo užmokesčio mokėjimas laikino perkėlimo į kitas pareigas ir laikino pavedimo atlikti kitas pareigas atveju
1. Muitinės pareigūnui, kuris laikinai perkeltas į aukštesnės kategorijos pareigas Statuto 29 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytais atvejais, mokamas šių pareigų kategoriją atitinkantis darbo užmokestis.
2. Muitinės pareigūnui, kuris laikinai perkeltas į žemesnės kategorijos pareigas Statuto 29 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytais atvejais, mokamas iki laikino perkėlimo gautas darbo užmokestis.
3. Muitinės pareigūnui, kuris laikinai perkeltas į kitas pareigas Statuto 29 straipsnio 1 dalyje nurodytu atveju, darbo užmokestį moka Muitinės departamentas arba muitinės įstaiga, į kuriuos jis yra laikinai perkeltas.
12 straipsnis. 50 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 50 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„50 straipsnis. Muitinės pareigūnų darbo ir poilsio laikas
13 straipsnis. 51 straipsnio pakeitimas ir papildymas
Papildyti 51 straipsnio 3 dalį sakiniu, papildyti straipsnį naujomis 4, 5, 6, 7 ir 9 dalimis, buvusią 4 dalį laikyti 8 dalimi ir visą straipsnį išdėstyti taip:
„51 straipsnis. Muitinės pareigūnų atostogos, valstybinis socialinis draudimas, sveikatos draudimas ir pensijos
1. Muitinės pareigūnų atostogų rūšis, minimalią trukmę, suteikimo ir mokėjimo už jas tvarką nustato šis Statutas ir kiti įstatymai.
3. Muitinės pareigūnui, turinčiam didesnį kaip penkerių metų tarnybos muitinėje stažą, už kiekvienų paskesnių trejų metų tarnybos muitinėje stažą suteikiamos papildomos 3 kalendorinės dienos kasmetinių atostogų, tačiau bendra kasmetinių atostogų trukmė negali būti ilgesnė kaip 45 kalendorinės dienos. Į tarnybos muitinėje stažą kasmetinių atostogų trukmei nustatyti įskaitomas ir pareigūno tarnybos valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose stažas, nustatytas Valstybės tarnybos įstatymo 42 straipsnyje.
4. Muitinės pareigūnui, turinčiam ne trumpesnį kaip 3 mėnesių tarnybos muitinėje stažą, jo ir į pareigas jį priėmusio asmens susitarimu gali būti suteiktos iki vienerių metų trukmės atostogos kvalifikacijai tobulinti. Šiuo atveju muitinės pareigūnui paliekamos jo eitos pareigos, tačiau jam nustatytas darbo užmokestis nemokamas.
5. Pasinaudoti šio straipsnio 4 dalyje nurodytomis atostogomis muitinės pareigūnas gali ne dažniau kaip vieną kartą per penkerius metus.
6. Muitinės pareigūnui dėl Statuto 29 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatyto laikino perkėlimo į kitas pareigas (kai laikinai perkeliama į kitas pareigas kitoje gyvenamojoje vietovėje) skiriama iki 5 darbo dienų persikėlimo atostogų. Už šį laikotarpį muitinės pareigūnui mokamas jo vidutinis mėnesinis darbo užmokestis, apskaičiuotas Vyriausybės nustatyta tvarka.
7. Persikėlimo išlaidas, susidariusias dėl Statuto 29 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatyto laikino perkėlimo į kitas pareigas (kai laikinai perkeliama į kitas pareigas kitoje gyvenamojoje vietovėje), moka Muitinės departamentas arba muitinės įstaiga, į kuriuos perkeltas muitinės pareigūnas. Persikėlimo išlaidos mokamos Vyriausybės nustatyta tvarka.
8. Muitinės pareigūnų valstybinį socialinį draudimą, sveikatos draudimą ir teisę į pensijas nustato įstatymai.
14 straipsnis. 52 straipsnio pakeitimas
52 straipsnyje vietoj žodžio „kuriems“ įrašyti žodį „kurie“, vietoj skaičių ir žodžių „29 straipsnio 1 dalyje“ įrašyti skaičius ir žodžius „29 straipsnio 1 ir 2 dalyse“, vietoj žodžių „pavesta atlikti“ įrašyti žodžius „perkelti į“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:
„52 straipsnis. Vykimo į kitą gyvenamąją vietovę išlaidų kompensavimas
Muitinės pareigūnams, kurie Statuto 29 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatyta tvarka laikinai perkelti į kitas pareigas kitoje gyvenamojoje vietovėje, Muitinės departamento generalinio direktoriaus nustatyta tvarka kompensuojamos vykimo į tarnybos vietą arba gyvenamosios patalpos nuomos išlaidos (išskyrus atvejus, kai muitinės pareigūnas vyksta į tarnybos vietą tarnybiniu transportu).“
15 straipsnis. Statuto papildymas 531 straipsniu
Papildyti Statutą 531 straipsniu:
„531 straipsnis. Kompensacijos muitinės mobiliųjų grupių pareigūnams, muitinės postų pareigūnams ir muitinės pareigūnams, atliekantiems operatyvinę veiklą ir (arba) ikiteisminį tyrimą
1. Muitinės mobiliųjų grupių pareigūno, muitinės postų pareigūno ir muitinės pareigūno, atliekančio operatyvinę veiklą ir (arba) ikiteisminį tyrimą, žuvusio vykdant tarnybines pareigas (arba ne tarnybos metu, bet dėl priežasčių, susijusių su tarnyba), sutuoktiniui, nepilnamečiams vaikams (įvaikiams), kol jiems sukaks 18 metų, taip pat vaikams (įvaikiams), kurie mokosi nustatyta tvarka įregistruotų mokymo įstaigų dieniniuose skyriuose, kol jiems sukaks 24 metai, žuvusiojo vaikams, gimusiems po jo mirties, tėvui, motinai bei nedarbingiems asmenims, kurie buvo žuvusiojo išlaikomi arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti jo išlaikymą, per vienerius metus nuo pareigūno mirties lygiomis dalimis išmokama vienkartinė 120 jo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio kompensacija. Žuvusysis laidojamas valstybės lėšomis. Valstybės apmokamų laidojimo išlaidų aprašą nustato Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.
2. Muitinės mobiliųjų grupių pareigūnui, muitinės postų pareigūnui ir muitinės pareigūnui, atliekančiam operatyvinę veiklą ir (arba) ikiteisminį tyrimą, sužeistam vykdant tarnybines pareigas (arba ne tarnybos metu, bet dėl priežasčių, susijusių su tarnyba), išmokama kompensacija, atsižvelgiant į sužeidimo (suluošinimo) laipsnį:
1) dėl sveikatos sutrikdymo tapusiam neįgaliuoju ir kuriam Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis arba iki 2005 m. liepos 1 d. buvo nustatyta I invalidumo grupė – 60 jo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio;
2) dėl sveikatos sutrikdymo tapusiam neįgaliuoju ir kuriam Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas 30–55 procentų darbingumo lygis arba iki 2005 m. liepos 1 d. buvo nustatyta II invalidumo grupė – 36 jo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio;
3. Muitinės mobiliųjų grupių pareigūno, muitinės postų pareigūno ir muitinės pareigūno, atliekančio operatyvinę veiklą ir (arba) ikiteisminį tyrimą, sveikatos sužalojimo sunkumo laipsnį, taip pat dėl sužeidimo likusius sveikatos pakitimus ar sumažėjusį jo tinkamumą tarnybai teisės aktų nustatyta tvarka nustato įgaliota Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos asmens sveikatos priežiūros įstaigos medicinos komisija. Šio straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytos kompensacijos mokamos iš Muitinės departamentui patvirtintų valstybės biudžeto asignavimų.
4. Šio straipsnio 2 dalyje nustatyta kompensacija nemokama, jeigu pareigūnas sužeidimo vykdant tarnybines pareigas (arba ne tarnybos metu, bet dėl priežasčių, susijusių su tarnyba) metu buvo apsvaigęs nuo narkotinių, toksinių, psichotropinių medžiagų arba alkoholio arba dėl sužeidimo metu atliktų veiksmų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ar administracinio teisės pažeidimo bylos teisena ir įsiteisėjo apkaltinamasis nuosprendis ar paskirta administracinė nuobauda arba pareigūnas save sužalojo tyčia.“
16 straipsnis. 54 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 54 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„54 straipsnis. Kitos garantijos
1. Muitinės pareigūnams yra garantuojamos einamos pareigos ir nustatytas darbo užmokestis:
1) stažuotės metu ir kai muitinės pareigūnai Muitinės departamento generalinio direktoriaus ar muitinės įstaigos vadovo įsakymu yra pasiųsti į Valstybės tarnybos įstatymo nustatytą mokymą;
2) kai muitinės pareigūnai yra išsiųsti į tarnybinę komandiruotę, – už darbo dienomis komandiruotėje ir komandiruotės metu kelionėje išbūtą laiką;
3) kai muitinės pareigūnai pagal kvietimą ar šaukimą yra išvykę į teismą arba į teisėsaugos ar kontrolės (priežiūros) funkcijas atliekančias institucijas;
5) kai muitinės pareigūnai yra pašaukti į pratybas, mokymus ar vykdyti tarnybinių užduočių pagal Karo prievolės įstatymą. Kai muitinės pareigūnas atlieka privalomąją pradinę karo tarnybą arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, jam garantuojamos tik einamos pareigos;
6) artimųjų giminaičių (tėvų (įtėvių), vaikų (įvaikių), brolių, seserų, senelių ir vaikaičių), sutuoktinio tėvų, vaikų (įvaikių), brolių ir seserų mirties atveju – iki 3 darbo dienų;
7) donorams – darbo dienomis, kuriomis jie teisės aktų nustatyta tvarka turi būti atleidžiami nuo tarnybos;
2. Muitinės pareigūno, kuriam sukako 62 metai ir 6 mėnesiai, tarnyba jo prašymu gali būti pratęsta iki vienerių metų ir bendras pratęstas tarnybos laikas negali viršyti trejų metų.
3. Muitinės pareigūnas turi teisę Vyriausybės nustatyta tvarka gauti išmokas už komandiruotės išlaidas.
4. Muitinės pareigūnams, kurių materialinė būklė sunki dėl jų pačių ligos, šeimos narių ligos ar mirties, stichinės nelaimės ar turto netekimo, gali būti skiriama iki 5 MMA dydžio pašalpa. Pašalpą skiria muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo iš tai įstaigai skirtų lėšų. Muitinės departamento generaliniam direktoriui ir muitinės įstaigos vadovui pašalpa skiriama iš jo vadovaujamai įstaigai skirtų lėšų.
5. Muitinės pareigūnui priklausančios darbo užmokesčio ir kitos su tarnybos santykiais susijusios sumos priteisiamos ne daugiau kaip už trejus metus.
6. Muitinės pareigūnai, kuriuos Muitinės departamentas ar muitinės įstaiga siunčia į užsienio komandiruotę, apdraudžiami draudimu nuo nelaimingų atsitikimų ir draudimu ligos atvejui. Draudimo išlaidas apmoka muitinės pareigūną į užsienio komandiruotę siunčianti įstaiga iš savo biudžeto lėšų.
7. Muitinės pareigūnas, kurio pareigybė naikinama, paskiriamas į kitas to paties lygio ir kategorijos pareigas, o jei tokių pareigų nėra ir muitinės pareigūnas sutinka, – į to paties lygio žemesnės kategorijos pareigas. Jei iki pareigybės panaikinimo muitinės pareigūnas į kitas pareigas nepaskiriamas, jis atleidžiamas iš pareigų pagal Statuto 55 straipsnio 1 dalies 8 punktą. Muitinės pareigūnui apie pareigybės panaikinimą turi būti pranešta raštu ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius iki pareigybės panaikinimo. Neįgaliajam, nėščiai muitinės pareigūnei (kai muitinės įstaiga likviduojama), pareigūnui, auginančiam vaikus (vaiką) iki 14 metų, pareigūnui, kuriam iki teisės gauti visą senatvės pensiją liko ne daugiau kaip penkeri metai, apie pareigybės panaikinimą turi būti pranešta raštu prieš 4 mėnesius.
8. Mirusio muitinės pareigūno šeimai, pilnamečiam vaikui (vaikams), įvaikiui (įvaikiams), tėvams (įtėviams) išmokama vieno mėnesio jo gauto vidutinio darbo užmokesčio dydžio pašalpa (neatsižvelgiant į kitų įstatymų nustatytas ir išmokėtas laidojimo pašalpas). Muitinės pareigūno, kuris žuvo arba mirė užsienyje atlikdamas tarnybines pareigas, palaikų pervežimo į Lietuvą išlaidas apmoka valstybė teisės aktų nustatyta tvarka. Muitinės pareigūno, mirusio užsienyje dėl priežasčių, nesusijusių su tarnybinių pareigų atlikimu, palaikų pervežimo į Lietuvą tvarką nustato Vyriausybė.
9. Einamos pareigos garantuojamos, kai muitinės pareigūnas dėl privalomosios pradinės karo tarnybos arba alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos atlikimo, atostogų kvalifikacijai tobulinti, nėštumo ir gimdymo atostogų ar atostogų vaikui prižiūrėti, kol šiam sueis treji metai, dėl laikino perkėlimo į kitas pareigas negali eiti pareigų.
10. Muitinės postų pareigūnui, pagal tarnybos pobūdį važinėjančiam tarnybiniais tikslais keleiviniu ar asmeniniu transportu, taip pat vykstančiam į tarnybos vietą ir iš jos, važiavimo išlaidos, išskyrus taksi, kompensuojamos finansų ministro nustatyta tvarka.
17 straipsnis. 55 straipsnio 1 dalies 13 ir 14 punktų pakeitimas
1. 55 straipsnio 1 dalies 13 punkte vietoj žodžių „pakeitus tarnybos sąlygas“ įrašyti žodžius „laikinai perkėlus jį į kitas pareigas“, vietoj skaičių ir žodžių „29 straipsnio 1 dalyje nurodytu atveju“ įrašyti skaičius ir žodžius „29 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytais atvejais“ ir šį punktą išdėstyti taip:
2. 55 straipsnio 1 dalies 14 punkte po žodžio „pagal“ įrašyti žodžius „asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinės komisijos arba“ ir šį punktą išdėstyti taip:
18 straipsnis. Statuto papildymas 551 straipsniu
Papildyti Statutą 551 straipsniu: