VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO VALDYBOS

PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL ĮMOKŲ, MOKAMŲ Į VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO BIUDŽETĄ 2010 METAIS, KODŲ PATVIRTINIMO

 

2010 m. sausio 8 d. Nr. V-37

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sudarymo ir vykdymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 647 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sudarymo ir vykdymo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 75-2725), 49 punktu:

1. Tvirtinu Įmokų, mokamų į Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą 2010 metais, kodus (pridedama).

2. Laikau netekusiu galios Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Fondo valdyba) direktoriaus 2009 m. kovo 30 d. įsakymą Nr. V-144 „Dėl Įmokų, mokamų į valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą 2009 metais, kodų patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 37-1430).

3. Įpareigoju:

3.1. Fondo valdybos Teisės skyrių šį įsakymą paskelbti leidinyje „Valstybės žinios“;

3.2. Fondo valdybos Komunikacijos skyrių paskelbti šį įsakymą Fondo valdybos interneto tinklalapyje;

3.3. Fondo valdybos Dokumentų tvarkymo skyrių šio įsakymo elektroninius nuorašus išsiųsti Fondo valdybos direktoriaus pavaduotojams, Fondo valdybos skyriams, Fondo valdybos Vidaus audito departamentui, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniams skyriams, kitoms Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigoms bei įsakymo nuorašą išsiųsti Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

 

 

L. e. direktoriaus pareigas                                          Česlava Zabulėnienė

 

_________________


PATVIRTINTA

Valstybinio socialinio draudimo fondo

valdybos prie Socialinės apsaugos ir

darbo ministerijos direktoriaus

2010 m. sausio 8 d. įsakymu Nr. V-37

 

Įmokų, mokamų į valstybinio socialinio dRaudimo fondo biudžetą 2010 metais, kodai

 

 

Įmokų pavadinimas

Įmokos

Delspinigiai

Baudos

Kitos įplaukos

Apdraustieji, už kuriuos mokant (ar jiems patiems mokant) įmokas reikia nurodyti atitinkamus kodus

1.

Draudėjų ir apdraustųjų privalomosios valstybinio socialinio draudimo įmokos

 

 

 

 

 

1.1.

Pensijų socialiniam draudimui, ligos ir motinystės socialiniam draudimui, nedarbo socialiniam draudimui, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniam draudimui, sveikatos draudimui

 

40,70 % = 31,70 % (I grupės draudėjų) + 9 % (apdraustųjų)

40,13 % = 31,13 % (I grupės draudėjų) + 9 % (apdraustųjų)

39,98 % = 30,98 % (III grupės draudėjų) + 9 % (apdraustųjų)

252

253

254

 

Asmenys, dirbantys pagal darbo sutartis, kandidatai į notarus (asesoriai), asmenys, atlygintinai einantys narystės pagrindu renkamąsias pareigas ar paskirti į apygardų, miestų, rajonų, apylinkių rinkimų ir referendumo komisijas, Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatyme, Teisėjų atlyginimų įstatyme ir Valstybės tarnybos įstatyme nurodyti valstybės politikai, teisėjai, valstybės pareigūnai, valstybės tarnautojai (išskyrus valstybės tarnautojus, nurodytus 1.3 punkte), Asmenų delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas įstatyme nurodyti asmenys, kuriems darbo užmokestį ir nuo jo socialinio draudimo įmokas moka asmenį delegavusi Lietuvos Respublikos deleguojančioji institucija, taip pat gaunantys darbo užmokestį Seimo, Seimo Pirmininko, Respublikos Prezidento ar Ministro Pirmininko skiriami į pareigas asmenys.

1.2.

Pensijų socialiniam draudimui, ligos ir motinystės socialiniam draudimui, nedarbo socialiniam draudimui, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniam draudimui, sveikatos draudimui:

 

25 % = 17 % (draudėjų) + 8 % (apdraustojo)

301

302

303

 

Asmenys, gaunantys pajamas iš sporto veiklos, atlikėjo veiklos, iš draudėjo, su kuriuo jie susiję darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais taip, kaip šie santykiai apibrėžti Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme. Nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kaip jie apibrėžti Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis iš draudėjo – Lietuvos vieneto, kaip ši sąvoka apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme ir tuo pat metu dirbantys pagal darbo sutartis, esantys kandidatais į notarus, atlygintinai einantys narystės pagrindu renkamąsias pareigas ar paskirti į apygardų, miestų, rajonų, apylinkių rinkimų ir referendumo komisijas.

1.3.

Pensijų socialiniam draudimui, nedarbo socialiniam draudimui ir sveikatos draudimui:

 

33,4 % = 24,4 % (draudėjų) + 9 % (apdraustųjų)

307

308

309

 

Vidaus tarnybos sistemos pareigūnai, Valstybės saugumo departamento sistemos, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos bei jam pavaldžių įstaigų ir įmonių pareigūnai, krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos kariai ir Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie Krašto apsaugos ministerijos civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekantys statutiniai tarnautojai.

1.4.

Pensijų socialiniam draudimui, nedarbo socialiniam draudimui:

 

27,4 %

255

256

257

 

Nesukakę senatvės pensijos amžiaus ir negaunantys pajamų, susijusių su darbo santykiais, valstybės tarnautojų ir profesinės karo tarnybos karių bei deleguotų asmenų sutuoktiniai – tuo laikotarpiu, kai jie gyvena užsienyje kartu su valstybės tarnautoju ar deleguotu asmeniu, jeigu pastarasis asmuo deleguotas ar valstybės tarnautojas perkeltas į pareigas Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, Lietuvos Respublikos atstovybėje prie tarptautinės organizacijos, tarptautinėje ar Europos Sąjungos institucijoje arba užsienio valstybės institucijoje, pasiųstas dirbti į specialiąją misiją, ar kai jie gyvena kartu su profesinės karo tarnybos kariu, jeigu profesinės karo tarnybos karys paskirtas atlikti karo tarnybą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje, Lietuvos Respublikos atstovybėje prie tarptautinės organizacijos, užsienio valstybės ar tarptautinėje karinėje arba gynybos institucijoje. Deleguotų asmenų sutuoktiniai draudžiami tik tuo atveju, jei deleguotam asmeniui darbo užmokestį ir nuo jo socialinio draudimo įmokas moka asmenį delegavusi Lietuvos Respublikos deleguojančioji institucija. Nesukakęs senatvės pensijos amžiaus ir neturintis draudžiamųjų pajamų Respublikos Prezidento sutuoktinis – Respublikos Prezidento kadencijos laikotarpiu.

1.5.

Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniam draudimui:

 

I grupės draudėjų – 0,9 %

II grupės draudėjų – 0,33 %

III grupės draudėjų – 0,18 %

258

259

260

 

Profesinių mokyklų mokiniai, aukštųjų mokyklų studentai ir asmenys, teritorinių darbo biržų siųsti profesiniam mokymui ar profesinei reabilitacijai, – jų profesinės veiklos praktikos įstaigoje ar įmonėje metu. Gaunantys darbo užmokestį asmenys, esantys socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigose, – jų darbo laiku. Gaunantys darbo užmokestį nuteistieji laisvės atėmimu – jų darbo laiku.

1.6.

Pensijų socialiniam draudimui ir nedarbo socialiniam draudimui:

 

27,4 % (draudėjų) nuo minimalios mėnesinės algos

283

284

285

 

Lietuvos Respublikos kariuomenės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai ir asmenys, atliekantys alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą.

1.7.

Pensijų socialiniam draudimui, ligos ir motinystės socialiniam draudimui ir sveikatos draudimui:

 

38,70 % = 29,7 % (draudėjų) + 9 % (apdraustųjų)

289

290

291

 

1.2 punkte nenurodyti nuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai, kaip jie apibrėžti Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, kurie gauna pajamas pagal autorines sutartis iš draudėjo – Lietuvos vieneto, kaip ši sąvoka apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, išskyrus atvejus, kai tokios pajamos gaunamos verčiantis individualia veikla.

1.8.

Pensijų socialiniam draudimui, ligos ir motinystės socialiniam draudimui, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti ir sveikatos draudimui:

 

37,5 % = 28,5 % (draudėjų) + 9 % (apdraustųjų)

304

305

306

 

Nuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai, gaunantys pajamas iš sporto veiklos ar atlikėjo veiklos, kaip šios sąvokos apibrėžtos Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, iš draudėjo – Lietuvos vieneto, su kuriuo jie nesusiję darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais taip, kaip šie santykiai apibrėžti Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, išskyrus atvejus, kai tokios pajamos gaunamos verčiantis individualia veikla.

2.

Savarankiškai dirbančių asmenų privalomosios valstybinio socialinio draudimo įmokos

 

 

 

 

 

2.1.

Pensijų socialiniam draudimui pagrindinei ir papildomai pensijos daliai, ligos ir motinystės socialiniam draudimui, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti:

 

28,5 %

310

311

312

 

Individualių įmonių savininkai, tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai.

2.2.

Sveikatos draudimui:

 

9 %

322

323

324

 

Individualių įmonių savininkai, tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai.

2.3.

Pensijų socialiniam draudimui pagrindinei ir papildomai pensijos daliai, ligos ir motinystės socialiniam draudimui, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti:

 

28,5 %

292

293

294

 

Asmenys, kurie verčiasi individualia veikla, kaip apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, antstoliai ir kiti asmenys).

2.4.

Sveikatos draudimui:

 

9 %

313

316

317

 

Asmenys, kurie verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, antstoliai ir kiti asmenys).

2.5.

Pensijų socialiniam draudimui pagrindinei ir papildomai pensijos daliai, ligos ir motinystės socialiniam draudimui, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti:

 

16 %

295

296

297

 

Ūkininkai ir jų partneriai tuo atveju, kai žemės ūkio valdos, įregistruotos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre, ekonominis dydis pagal valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atliktus skaičiavimus už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. yra lygus 4 europinio dydžio vienetams arba didesnis.

2.6.

Sveikatos draudimui:

 

9 %

314

318

319

 

Ūkininkai ir jų partneriai tuo atveju, kai žemės ūkio valdos, įregistruotos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre, ekonominis dydis pagal valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atliktus skaičiavimus už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. yra didesnis nei 14 europinio dydžio vienetų.

2.7.

Pensijų socialiniam draudimui tik pagrindinei pensijos daliai gauti:

 

50 % bazinės pensijos

261

262

263

 

Asmenys, kurie vykdo individualią veiklą turėdami verslo liudijimą.

3.

Valstybinio savanoriškojo socialinio draudimo įmokos

 

 

 

 

 

3.1.

Valstybinių socialinio draudimo pensijų pagrindinei daliai gauti:

 

50 % bazinės pensijos

267

268

 

 

Asmenys, sudarę savanoriškojo socialinio pensijų draudimo sutartis pagrindinei pensijos daliai.

3.2.

Valstybinių socialinio draudimo pensijų papildomai pensijos daliai gauti:

 

15 % valstybiniam socialiniam draudimui deklaruojamų sumų.

269

272

 

 

Asmenys, sudarę savanoriškojo socialinio pensijų draudimo sutartis papildomai pensijos daliai.

3.3.

Valstybinei socialinio draudimo pensijai gauti:

 

26,3 % valstybiniam socialiniam draudimui deklaruojamų sumų.

287

288

 

 

Asmenys, sudarę savanoriškojo socialinio draudimo sutartis valstybinio socialinio draudimo pensijai gauti.

3.4.

Valstybinio savanoriškojo socialinio draudimo ligos ir motinystės pašalpoms

270

271

 

 

Asmenys, sudarę savanoriškojo socialinio draudimo ligos ir motinystės pašalpoms sutartis.

4.

Privalomojo sveikatos draudimo įmokos

6 %

315

320

321

 

Nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kaip jie apibrėžti Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, gaunantys Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme nurodytas iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų mokamas pašalpas.

5.

Atidėtų Valstybinio socialinio draudimo fondui mokėtinų sumų įmokos

273

274

275

 

Draudėjai, mokantys įmokas pagal įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo sutartis.

6.

Baudos už administracinius teisės pažeidimus

 

 

 

276

 

7.

Neįskaitytos neteisėtai padarytos išlaidos praėjusiais metais

 

 

 

277

 

8.

Grąžintos permokėtų pensijų, pašalpų ir kompensacijų sumos

 

 

 

279

 

9.

Pagal nedarbingumo kontrolės aktus išieškotos lėšos

 

 

 

280

 

10.

Įplaukos už Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigų suteiktas paslaugas

 

 

 

281

 

11.

Kitos įplaukos

 

 

 

282

 

 

_________________