LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO IR APLINKOS MINISTRO

1998 M. GRUODŽIO 24 D. ĮSAKYMO NR. 184/282 „DĖL DARBOVIEČIŲ ĮRENGIMO STATYBVIETĖSE NUOSTATŲ“ PAKEITIMO

 

2002 m. rugsėjo 13 d. Nr. 110/479

Vilnius

 

Siekdami suderinti Darboviečių įrengimo statybvietėse nuostatus (toliau – Nuostatus) su Lietuvos Respublikos statybos įstatymu (Žin., 1996, Nr. 32-788; 2001, Nr. 101-3597) bei įvertindami Nuostatų taikymo įmonėse praktiką, pakeičiame Darboviečių įrengimo statybvietėse nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1998 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. 184/282 „Dėl Darboviečių įrengimo statybvietėse nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 7-155):

1. 2.1 punkte žodį „nurodytos“ į žodį „nurodytas(-ti)“.

2. Išdėstome 2.3 punktą taip:

2.3. darbų vadovas – fizinis asmuo, kuriam statytojas (užsakovas) ar rangovas paveda vadovauti statybos ir/arba projektavimo darbams;“.

3. Pakeičiame 2.5 ir 10 punktuose ir šių Nuostatų 3 priedo 4 punkte žodžius „statybos projekto saugos ir sveikatos darbe koordinatorius“ į žodžius „statinio projektavimo saugos ir sveikatos darbe koordinatorius“.

4. Pakeičiame 2.6 ir 11 punktuose ir šių Nuostatų 3 priedo 5 punkte žodžius „statybos saugos ir sveikatos darbe koordinatorius“ į žodžius „statinio statybos saugos ir sveikatos darbe koordinatorius“ ir 2.6 punktą išdėstome taip:

2.6. statinio statybos saugos ir sveikatos darbe koordinatorius – fizinis arba juridinis asmuo, kuriam statytojas (užsakovas) arba statinio statybos valdytojas paveda statybos metu vykdyti 11 punkte numatytus reikalavimus.“

5. Papildome Nuostatus 2.7 punktu ir jį išdėstome taip:

2.7. nuostatų sąvokos „statinio projektavimo saugos ir sveikatos darbe koordinatorius“, „statinio statybos saugos ir sveikatos darbe koordinatorius“ pagal šiems asmenims suteiktą kompetenciją atitinka Statybos įstatymo atitinkamas sąvokas: „statinio projekto vadovas“, „statinio statybos vadovas“. Kitos Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo ir Lietuvos Respublikos statybos įstatymo sąvokas.“

6. Išdėstome 6 punktą taip:

6. Statytojas (užsakovas) arba statinio statybos valdytojas ir/arba statinio projektavimo valdytojas, kai statinį projektuojant arba statant dirbs daugiau kaip vienas rangovas, privalo paskirti vieną arba daugiau statinio projektavimo saugos ir sveikatos darbe koordinatorių arba statinio statybos saugos ir sveikatos darbe koordinatorių. Kai statinys statomas rangos būdu, koordinatorių atsakomybė nustatoma rangos sutartyse, o kai statoma ūkio būdu, – statytojas (užsakovas) koordinatorių atsakomybę nustato jų paskyrimo dokumentuose.“

7. Išdėstome 9 punktą taip:

9. Darbų vadovas, o kai statoma ūkio būdu, statytojas (užsakovas) privalo užtikrinti, kad statinio, statybos organizavimo, statybos darbų technologijos (vykdymo) projektuose būtų numatyti saugos ir sveikatos darbe teisės aktų nustatyti bendrieji saugos ir sveikatos darbe principai ir reikalavimai, ypač:

sprendžiant architektūrinius, techninius ir/arba organizacinius klausimus bei paskirstant tokius darbus (arba darbų etapus), kurie atliekami vienu metu arba vienas po kito;

įvertinant tokių darbų (arba darbų etapų) atlikimo trukmę. Jei reikalinga, privalo būti atsižvelgiama į saugos ir sveikatos darbe planus ir dokumentus, kurie parengti pagal 10.2 ir 10.3 punktų reikalavimus, taip pat projektai privalo būti patikslinti, atsižvelgiant į statybos darbų eigą (11.3 punktas).“

8. Išdėstome 12 punktą taip:

12. Statytojas (užsakovas), kai nesamdomas statinio statybos valdytojas arba darbų vadovas, o sudaroma rangos sutartis, įgaliodamas vieną ar kelis koordinatorius vykdyti 10 ir 11 punktuose nurodytus reikalavimus, neatleidžiamas nuo statytojo (užsakovo) atsakomybės dėl darbuotojų saugos ir sveikatos. Tuo atveju, kai statytojas (užsakovas) samdo statinio statybos valdytoją, už darbuotojų saugą ir sveikatą darbe atsako statinio statybos valdytojas.“

9. Išdėstome 25.3 punktą taip:

25.3. kai uždaros darbo aplinkos oras kelia pavojų darbuotojo sveikatai, darbuotojas, veikiamas pavojingos aplinkos, negali dirbti vienas. Privalu jį nuolat prižiūrėti ir turėti parengtas reikiamas priemones greitai ir efektyviai pagalbai suteikti.“

10. Išdėstome 27.1 punkto pirmą sakinį taip:

27.1. darbo vietos, patalpos ir judėjimo keliai privalo būti kiek galima daugiau apšviesti natūralia šviesa.“

11. Išdėstome 29.4 punkto antrąją pastraipą taip:

„Kai darbuotojai turi teisę įeiti į pavojingas zonas, privalo būti parengtos reikiamos priemonės jų apsaugai ir, jei reikalinga, išduodamos asmeninės apsauginės priemonės.“

12. Išdėstome 32.3 punkto pirmą sakinį taip:

32.3. pirmosios pagalbos patalpose turi būti pagrindinė pirmosios pagalbos įranga bei priemonės.“

13. Išdėstome 32.4 punkto pirmą sakinį taip:

32.4. pirmosios pagalbos priemonės turi būti visose vietose, kuriose jos reikalingos pagal darbo sąlygas.“

14. Išdėstome 67.2 punktą taip:

67.2. kai stogas arba kitas paviršius pagaminti iš trapios medžiagos, galinčios lūžti ar kitaip suirti ir dėl to darbuotojas gali nukristi, ant tokių paviršių arba šalia jų, nenaudojant reikiamų saugos priemonių, dirbti draudžiama, taip pat privalo būti numatytos priemonės, kad bet kuris kitas asmuo, kuris nesusijęs su darbu ant tokių paviršių, negalėtų ten patekti.“

15. Įrašome 1 priedo 8 punkte vietoj žodžio „Atstatymas“ žodį „Remontas“ ir 11 punkte vietoj žodžių „Planinis remontas“ žodį „Priežiūra“.

16. Pakeičiame 2.4, 13, 15, 16, 17 ir 18 punktuose pateiktą nuorodą į Lietuvos Respublikos žmonių saugos darbe įstatymą nuoroda į Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą.

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ

 

APLINKOS MINISTRAS                                                                          ARŪNAS KUNDROTAS