LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL KULTŪROS ĮSTAIGŲ REGISTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
1995 m. spalio 9 d. Nr. 1319
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos 1995 m. birželio 6 d. įstatymu Nr. I-921 „Dėl Lietuvos Respublikos bibliotekų įstatymo įgyvendinimo“ ir Lietuvos Respublikos 1995 m. birželio 8 d. įstatymu Nr. I-931 „Dėl Lietuvos Respublikos muziejų įstatymo įgyvendinimo“, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
2. Pavesti Kultūros ministerijai:
4. Papildyti valstybinių kadastrų, klasifikatorių, registrų rengimo schemos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. spalio 23 d. nutarimu Nr. 793 „Dėl kadastrų, klasifikatorių, registrų rengimo ir funkcionavimo“ (Žin., 1992, Nr. 33-1018; 1993, Nr. 22-535; 1994, Nr. 94-1845, Nr. 99-1981; 1995, Nr. 6-132, Nr. 9-189, Nr. 51-1257), skyrių „Valstybiniai nacionaliniai kadastrai, klasifikatoriai, registrai“ šia pastraipa: „Kultūros įstaigų Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija“. Registras Vyriausybės 1995 m. spalio 9 d. nutarimas Nr. 1319
5. Nustatyti, kad pagal Kultūros įstaigų registro nuostatus nuo 1996 m. sausio 1 d. registruojamos steigiamos naujos ir jau įsteigtos kultūros įstaigos bei organizacijos, finansuojamos iš Lietuvos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1995 m. spalio 9 d. nutarimu Nr. 1319
KULTŪROS ĮSTAIGŲ REGISTRO NUOSTATAI
BENDROJI DALIS
1. Šie nuostatai reglamentuoja kultūros įstaigų ir organizacijų, finansuojamų iš Lietuvos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų, ir jų filialų (toliau vadinama – kultūros įstaigos) registro sudarymą bei tvarkymą ir registro duomenų naudojimą.
Kultūros įstaigų registras (toliau vadinama – registras) yra valstybės informacinės sistemos dalis, jis turi būti susijęs su visais valstybiniais kadastrais, klasifikatoriais, registrais ir kitomis informacinėmis sistemomis bei duomenų bazėmis, kad galima būtų disponuoti duomenimis, kurių reikia kompleksinei analizei atlikti.
2. Kultūros įstaigų registravimo tikslas – įteisinti Lietuvos Respublikoje veikiančias kultūros įstaigas ir turėti apie šias įstaigas informaciją, kuria galėtų naudotis valstybinės valdžios ir valdymo institucijos bei kiti juridiniai ir fiziniai asmenys.
3. Registre registruojamos šios Lietuvos Respublikoje esančios ir steigiamos naujos kultūros įstaigos:
REGISTRO STEIGĖJAS IR TVARKYTOJAS
5. Registro tvarkytoja yra Kultūros ministerija, kuri registruoja visas Lietuvos Respublikoje veikiančias kultūros įstaigas.
KULTŪROS ĮSTAIGŲ REGISTRAVIMO DUOMENYS
7. Registre nurodomi šie kiekvienos registruojamos kultūros įstaigos duomenys:
8. Kultūros įstaigų registravimo duomenys įrašomi į registravimo kortelę. Kultūros įstaigų registravimo dokumentų formas bei dokumentų pateikimo tvarką nustato Kultūros ministerija. Registre naudojamos klasifikacijos ir kodai turi atitikti Lietuvos Respublikos standartus ir užtikrinti informacinius ryšius telekomunikacinėmis priemonėmis su kitais valstybiniais registrais.
Registro tvarkymo klausimai, susiję su informacinių technologijų naudojimu, turi būti derinami su Ryšių ir informatikos ministerija arba jos įgaliota institucija.
9. Pasikeitus kultūros įstaigų duomenims, pildoma dar viena registravimo kortelė, kurioje įrašomas identifikacinis kodas, pavadinimas, pasikeitę duomenys ir duomenų atnaujinimo data. Už pateiktų registravimo duomenų teisingumą atsako duomenis pateikusios institucijos. Registro tvarkytoja turi garantuoti, kad į registrą nebūtų įrašyta klaidingų duomenų.
Registro tvarkytojai draudžiama savavališkai taisyti kultūros įstaigų registravimo duomenis. Jeigu suabejojama pateiktų duomenų teisingumu, registro tvarkytoja turi nedelsdama kreiptis į jų pateikėją, kad duomenys būtų patikslinti. Šie duomenys, remiantis pateikėjo pareiškimu, registre ištaisomi per 5 dienas, nurodant jų ištaisymo pagrindą ir datą.
KULTŪROS ĮSTAIGŲ REGISTRAVIMO DOKUMENTAI
KULTŪROS ĮSTAIGŲ REGISTRAVIMAS
11. Kultūros įstaigos steigėjo paraiška įregistruoti kultūros įstaigą su visais reikiamais dokumentais registruojama pagal registro tvarkytojos nustatytą tvarką registravimo knygoje.
12. Kultūros įstaiga įregistruojama arba atsisakoma ją įregistruoti (tais atvejais, kai pateikiami ne visi reikiami dokumentai arba kai kultūros įstaigos uždaviniai ir funkcijos neatitinka jos uždavinių ir funkcijų) ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo paraiškos įregistruoti kultūros įstaigą su visais reikiamais dokumentais įregistravimo. Atsisakius įregistruoti kultūros įstaigą, steigėjas gali kreiptis į kultūros ministrą. Galutinį ministro sprendimą šiuo klausimu kultūros įstaigos steigėjas turi teisę apskųsti teismui.
13. Registre įregistruotai kultūros įstaigai išduodamas Kultūros ministerijos nustatyto ir patvirtinto pavyzdžio kultūros įstaigos registravimo pažymėjimas ir suteikiamas identifikacinis kodas. Kultūros įstaigos registravimo pažymėjimą pasirašo Kultūros ministerijos sekretorius.
14. Reorganizavus kultūros įstaigą, per 15 dienų apie tai turi būti pranešta registro tvarkytojai, nurodant registruojamų kultūros įstaigos duomenų pasikeitimus.
15. Kultūros įstaigos steigėjas arba jo pavedimu kultūros įstaigos administracijos vadovas apie 7 punkte nurodytų duomenų pasikeitimą privalo pranešti registro tvarkytojai per 15 dienų (kartu pateikdamas dokumentus, pagrindžiančius šių duomenų pasikeitimą).
16. Likviduojant kultūros įstaigą, steigėjas registro tvarkytojai privalo pranešti likviduojamos įstaigos pavadinimą, likvidavimo priežastis, pagrindą ir jos likvidavimo datą.
REGISTRO TVARKYTOJOS TEISĖS
18. Jeigu įregistravus kultūros įstaigą paaiškėja aplinkybės, prieštaraujančios jos įregistravimo teisėtumui, registro tvarkytoja turi teisę nustatyti laiką (ne trumpesnį kaip 30 dienų), per kurį steigėjas privalo pašalinti šias aplinkybes. Jeigu per nustatytąjį laiką reikalavimai neįvykdomi, registro tvarkytoja turi teisę kultūros įstaigos įregistravimą panaikinti.
REGISTRO DUOMENŲ NAUDOJIMAS IR SAUGOJIMAS
20. Registro tvarkytoja nemokamai teikia registro duomenis, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. liepos 19 d. nutarimu Nr. 989 „Dėl naudojimosi valstybinių kadastrų, klasifikatorių ir registrų duomenimis tvarkos“ (Žin., 1995, Nr. 61-1537). Už atlyginimą registro duomenimis turi teisę naudotis visi juridiniai ir fiziniai asmenys.
21. Registro tvarkytoja užtikrina duomenų banke sukauptos informacijos apsaugą nuo vidinio ir išorinio poveikio. Paklausimai dėl duomenų gavimo, duomenų pakeitimo atvejai įrašomi registracijos knygose.
22. Registro tvarkytoja turi teisę gauti iš kitų valstybinių registrų tvarkytojų jų registruose esančius duomenis apie įmones, įstaigas ir organizacijas, užsiimančias kultūros veikla.
REGISTRO TVARKYMO FINANSAVIMAS
24. Registro finansavimo šaltiniai yra Lietuvos valstybės biudžetas ir registro tvarkytojos pajamos, gautos už naudojimąsi registro duomenimis.