LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL ŠEIMOS (VIENO GYVENANČIO ASMENS), KURI KREIPĖSI DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS, TURTO ĮVERTINIMO METODIKOS PATVIRTINIMO

 

2003 m. gruodžio 11 d. Nr. A1-197/1K-292

Vilnius

 

Vadovaudamosi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. spalio 9 d. nutarimo Nr. 1251 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymą“ (Žin., 2003, Nr. 97-4344) 1.2 punktu:

1. Tvirtiname Šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turto įvertinimo metodiką (pridedama).

2. Siūlome savivaldybėms sudaryti duomenų apie Lietuvos Respublikos gyventojų turimą nekilnojamąjį turtą teikimo-gavimo sutartis su valstybės įmone Registrų centrui.

3. Nustatome, kad šis įsakymas įsigalioja nuo Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymo (Žin., 2003, Nr. 73-3352) įsigaliojimo dienos.

 

 

 

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ                           VILIJA BLINKEVIČIŪTĖ

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                             DALIA GRYBAUSKAITĖ

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro ir Lietuvos Respublikos finansų

ministro 2003 m. gruodžio 11 d.

įsakymu Nr. A1-197/1K-292

 

ŠEIMOS (VIENO GYVENANČIO ASMENS), KURI KREIPĖSI DĖL PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS, TURTO ĮVERTINIMO METODIKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši metodika yra taikoma įvertinant šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turimą turtą. Šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipiasi dėl piniginės socialinės paramos, narys (toliau vadinama – Pareiškėjas) savo deklaruojamos gyvenamosios vietos socialinę paramą teikiančiai institucijai/įstaigai pateikia Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytos formos prašymą-paraišką piniginei socialinei paramai gauti (toliau vadinama – prašymas-paraiška).

2. Duomenys apie pareiškėjo nuosavybės teise turimą turtą, nurodytą Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymo 9 straipsnyje, prašymo-paraiškos 2-4 prieduose pateikiami už 12 mėnesių iki kreipimosi dėl piniginės socialinės paramos.

 

II. NEKILNOJAMOJO TURTO VERTĖS NUSTATYMAS

 

3. Pareiškėjo prašymo-paraiškos 2 priede „Nekilnojamasis turtas“ nurodyto nekilnojamojo turto vertė nustatoma sumuojant visas nekilnojamojo turto (statinių, žemės (įskaitant užimtą mišku), neįregistruotų statinių ir žemės) vertes.

4. Duomenys apie pareiškėjo prašymo-paraiškos 2 priede „Nekilnojamasis turtas“ nurodyto nekilnojamojo turto, išskyrus neįregistruotų statinių ir žemės, rinkos vertę gaunami iš valstybės įmonės Registrų centro (toliau vadinama – Registrų centras) pagal tarp socialinę paramą teikiančios institucijos/ įstaigos ir Registrų centro sudarytą duomenų apie gyventojų turimą nekilnojamąjį turtą teikimo – gavimo sutartį. Dėl duomenų apie turimų negyvenamosios paskirties pastatų (išskyrus pagalbinio ūkio pastatus ir sodo namelius) ir (arba) miško medynų rinkos vertę pareiškėjas pats kreipiasi į Registrų centrą ir pateikia savivaldybei šios įmonės išduotą pažymą.

5. Nagrinėjantis prašymą-paraišką socialinę paramą teikiančios institucijos/įstaigos darbuotojas (toliau vadinama – atsakingas asmuo) Registrų centro interneto tinklapyje www.kada.lt esančią informaciją apie pareiškėjo nekilnojamąjį turtą palygina su pareiškėjo prašyme-paraiškoje nurodytąja. Registrų centro tinklapyje esančią informaciją apie pareiškėjo nekilnojamąjį turtą ir šio turto vertę atsakingas asmuo atspausdina ir patvirtina savo parašu.

6. Jei prašyme-paraiškoje pareiškėjo nurodyto nekilnojamojo turto – neįregistruotų statinių ir žemės rinkos vertė yra nepagrįstai maža, atsakingas asmuo šio turto rinkos vertę nurodo pagal oficialiame leidinyje „Valstybės žinios“ kas ketvirtį skelbiamas Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti nutarimu tvirtinamas privalomo registruoti brangaus turto ir paveldimo nekilnojamojo ir kilnojamojo turto vidutines rinkos vertes.

7. Jei pareiškėjas nesutinka su prašyme-paraiškoje jo nurodyto nekilnojamojo turto vertėmis, jis turi teisę kreiptis į turtą vertinančią įmonę, kuri įvertintų turtą Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių turto vertinimą, nustatyta tvarka, ir pateikti turto vertinimo ataskaitą atsakingam asmeniui.

 

III. KILNOJAMOJO TURTO VERTĖS NUSTATYMAS

 

8. Pareiškėjo prašymo-paraiškos 3 priede „Kilnojamasis turtas“ nurodyto kilnojamojo turto vertė nustatoma:

8.1. transporto priemonių ir žemės ūkio technikos vertė – pagal prie prašymo-paraiškos pridėtuose transporto priemonių ir žemės ūkio technikos įsigijimą patvirtinančiuose dokumentuose nurodytą vertę (kainą). Pareiškėjui prie prašymo-paraiškos nepridėjus transporto priemonių ir žemės ūkio technikos įsigijimą patvirtinančių dokumentų, taip pat jeigu prašyme-paraiškoje pareiškėjo nurodytų transporto priemonių ir žemės ūkio technikos vertė yra nepagrįstai maža, atsakingas asmuo šio turto vertę nustato pagal Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1999 m. birželio 9 d. įsakymu Nr. 227 „Dėl žinyno „Automobilių rinkos kainos“ aprobuotame bendros Lietuvos-Lenkijos įmonės „Transporto mokslinis tiriamasis centras“ kartą per ketvirtį leidžiamame žinyne „Automobilių rinkos kainos“ nustatytas vertes arba oficialiame leidinyje „Valstybės žinios“ kas ketvirtį skelbiamas Komisijos privalomam registruoti turtui įvertinti nutarimu tvirtinamas privalomo registruoti brangaus turto ir paveldimo nekilnojamojo ir kilnojamojo turto vidutines rinkos vertes;

8.2. gyvulių, paukščių, žvėrelių ir bičių šeimų vertė nustatoma nurodytą kiekvienos gyvulių, paukščių, žvėrelių rūšies kiekį (vienetais) ir bičių šeimų kiekį (vienetais) dauginant iš jų sąlyginės vertės ir gautas vertes sumuojant. Gyvulių, paukščių, žvėrelių ir bičių šeimų vertė nurodoma šios metodikos priedo 1 lentelėje. Gyvulių, paukščių, žvėrelių ir bičių šeimų sąlyginės vertės kasmet tvirtinamos žemės ūkio ministro įsakymu, kuris skelbiamas oficialiame leidinyje „Valstybės žinios“.

 

IV. VERTYBINIŲ POPIERIŲ, PINIGINIŲ LĖŠŲ IR KITO TURTO VERTĖS NUSTATYMAS

 

9. Vertybinių popierių, piniginių lėšų ir kito turto vertę nurodo pareiškėjas prašymo-paraiškos 4 priede „Vertybiniai popieriai, piniginės lėšos, kitas turtas“. Prie prašymo-paraiškos pridedami pareiškėjo turimi šio turto įsigijimą patvirtinantys dokumentai (pirkimo-pardavimo, dovanojimo sutartys, paveldėjimo dokumentų kopijos ir kt.).

 

V. TURTO VERTĖS NUSTATYMAS

 

10. Pareiškėjo viso turimo turto vertė nustatoma sumuojant pareiškėjo nekilnojamojo turto, kilnojamojo turto bei vertybinių popierių, piniginių lėšų ir kito turto vertes ir nurodoma šios metodikos priedo 2 lentelėje.

11. Gyvulių, paukščių, žvėrelių ir bičių šeimų bendra vertė, nustatyta pagal šios metodikos 8.2 punktą, į viso turimo turto vertę įskaitoma, jei ji viršija 30 valstybės remiamų pajamų (toliau vadinama – VRP) dydžių. Kito turto, įgyto per deklaruojamąjį laikotarpį, vertė į viso turimo turto vertę įskaitoma, jei ji viršija 30 VRP dydžių, o meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių vertė – jei ji viršija 15 VRP dydžių.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

12. Pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims) įstatymo 11 straipsnį nustatytas turto vertės normatyvas šeimai (vienam gyvenančiam asmeniui) nurodomas šios metodikos priedo 5 lentelėje (nekilnojamojo turto vertės normatyvas nurodomas šios metodikos priedo 3 ir 4 lentelėse).

13. Šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, viso turimo turto vertės palyginimas su jos turto vertės normatyvu nurodomas šios metodikos priedo 6 lentelėje.

14. Pareiškėjo pateiktas prašymas-paraiška ir kartu su prašymu- paraiška pateiktos pareiškėjo ir jo šeimos narių turto įsigijimą patvirtinančių dokumentų kopijos bei duomenys apie viso turimo šeimos (vieno gyvenančio asmens) turto vertę saugomi šeimos (vieno gyvenančio asmens) byloje. Esant raštiškam pareiškėjo prašymui, atsakingas asmuo supažindina pareiškėją ar jo šeimos narius su jo šeimos (vieno gyvenančio asmens) byloje esančiais duomenimis bei dokumentų kopijomis.

______________

 

 

Šeimos (vieno gyvenančio asmens), kuri

kreipėsi dėl piniginės socialinės paramos, turto

įvertinimo metodikos

priedas

 

1 LENTELĖ

 

Gyvuliai, paukščiai, žvėreliai ir bičių šeimos

Kiekis, vnt.

Sąlyginė vertė

Vertė, Lt (1x2)

1

2

3

4

Galvijai

 

 

 

Karvės

 

 

 

Buliai reproduktoriai

 

 

 

Veršingos telyčios

 

 

 

Galvijų prieauglis iki 1 metų

 

 

 

Galvijų prieauglis daugiau kaip 1 metų

 

 

 

Kiaulės

 

 

 

Paršavedės

 

 

 

Kuiliai reproduktoriai

 

 

 

Paršeliai

 

 

 

Penimos kiaulės

 

 

 

Avys, ožkos

 

 

 

Arkliai

 

 

 

Paukščiai

 

 

 

Vištos

 

 

 

Antys

 

 

 

Žąsys

 

 

 

Kalakutai

 

 

 

Žvėreliai

 

 

 

Triušiai, nutrijos

 

 

 

Kiti

 

 

 

Bičių šeimos

 

 

 

Iš viso

X

X

 

 

2 LENTELĖ

 

Turto rūšys

Turto vertė, Lt

 

1. Nekilnojamasis turtas, iš viso (1.1+1. 2), iš jo:

 

1.1. Įregistruoti statiniai ir žemė

 

 

1.2. Neįregistruoti statiniai ir žemė

 

 

2. Kilnojamasis turtas, iš viso (2.1 + 2. 2), iš jo:

 

2.1. Transporto priemonės ir žemės ūkio technika

 

 

2.2. Gyvuliai, paukščiai, žvėreliai, bičių šeimos

 

 

3. Vertybiniai popieriai

 

 

4. Meno kūriniai ir juvelyriniai dirbiniai, kurių bendra vertė viršija 15 valstybės remiamų pajamų dydžių

 

 

5. Piniginės lėšos

 

 

6. Kitas turtas

 

 

iš viso (1+2+3+4+5+6)

 

 

3 LENTELĖ

 

Šeimos narių skaičius

Būsto ploto normatyvas, kv. m

Buto 1 kv. m vidutinė kaina, Lt

Būsto vertės normatyvas, tūkst. Lt (1x2)

1

2

3

4

1

50

 

 

2

65

 

 

3

80

 

 

4

95

 

 

PASTABA. Imama pareiškėjo deklaruotos gyvenamosios vietos (faktinės gyvenamosios vietos) buto vidutinė kaina.

 

4 LENTELĖ

 

Žemės sklypo rūšis

Plotas, arais

1 aro vidutinė kaina, Lt

Žemės sklypo vertės normatyvas, Lt(1x2)

1

2

3

4

Namų valdos žemė: miestuose – 6 arai; miesteliuose ir kaimuose – 25 arai

 

 

 

Žemės ūkio paskirties žemė (iki 1 ha): miestuose – 6 arai, miesteliuose ir kaimuose – 25 arai

 

 

 

Žemės ūkio paskirties žemė (daugiau kaip 1 ha) – 3,5 ha

 

 

 

Žemės sklypas, kurį sudaro tik vandens telkinys arba miškų ūkio paskirties žemė, – 3,5 ha

 

 

 

PASTABA. Imama pareiškėjo deklaruotos gyvenamosios vietos (faktinės gyvenamosios vietos) žemės vidutinė kaina. Neturint žemės arba turint 1 hektaro žemės sklypą, taikomas žemės ūkio paskirties žemės iki 1 hektaro ploto normatyvas.

 

5 LENTELĖ

 

Normatyvai

Vertė, tūkst. Lt

 

1. Būsto vertės normatyvas priklausomai nuo šeimos narių skaičiaus (3 lentelė)

 

 

2. Žemės sklypo vertės normatyvas priklausomai nuo turimos žemės sklypo rūšies (4 lentelė)

 

 

3. 60 VRP, kai šeimoje yra abu sutuoktiniai 30 VRP, kai nėra kito sutuoktinio

 

 

Bendras turto vertės normatyvas (1+2+3)

 

 

6 LENTELĖ

 

Bendras turto vertės normatyvas, tūkst. Lt

Viso turimo turto vertė, tūkst. Lt

Palyginimas (1<2 arba 1>2)

1

2

3

 

 

 

______________