LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

N U T A R I M A S

DĖL KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETO STATUTO PATVIRTINIMO

 

2001 m. rugsėjo 18 d. Nr. IX-511

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į Kauno technologijos universiteto senato 2001 m. vasario 21 d. sprendimą, nutaria:

 

1 straipsnis.

Patvirtinti Kauno technologijos universiteto statutą (1 priedėlis).

 

2 straipsnis.

Patvirtinti Kauno technologijos universitetui perduotų naudotis pastatų sąrašą (2 priedėlis).

 

3 straipsnis.

Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos 1992 m. liepos 2 d. nutarimą Nr. I-2710 „Dėl Kauno technologijos universiteto statuto“ (Žin., 1992, Nr. 25-733).

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SEIMO PIRMININKAS                                                                         ARTŪRAS PAULAUSKAS

 

 


 

Lietuvos Respublikos Seimo

2001 m. rugsėjo 18 d.

nutarimo Nr. IX-511

1 priedėlis

 

Kauno technologijos universitetas

STATUTAS

 

Kauno technologijos universitetas yra kilęs iš 1920 m. įsteigtų Aukštųjų kursų, kurie 1922 m. vasario 16 d. buvo pertvarkyti į Lietuvos universitetą, 1930 m. pavadintą Vytauto Didžiojo universitetu, 1940 m. – Kauno universitetu, o 1944 m. – Kauno valstybiniu Vytauto Didžiojo universitetu.

1950 m. Universiteto techniškųjų fakultetų pagrindu įkurtas Kauno politechnikos institutas, kuris 1990 m. spalio 31 d. tapo Kauno technologijos universitetu.

 

I skyrius. Universiteto statusas

 

1. Kauno technologijos universitetas (toliau – Universitetas) yra ne pelno siekianti valstybinė studijų ir mokslo įstaiga, turinti Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir Aukštojo mokslo įstatymo nustatytą specialų statusą.

2. Universiteto steigėjas yra Seimas.

3. Universitetas naudojasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos suteikta autonomija, kuri įgyvendinama šio Statuto ir Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

4. Universiteto Statutą tvirtina Seimas.

5. Universitetas yra juridinis asmuo, turi antspaudą su valstybės herbu ir savo pavadinimu, sąskaitas Lietuvos Respublikos ir užsienio bankuose.

6. Universiteto administracinio centro adresas: K. Donelaičio g. 73, LT-3006 Kaunas.

 

II skyrius. Misija ir tikslai

 

7. Universitetas, būdamas pasaulio universitetų akademinės bendruomenės dalis ir Lietuvos technologijos mokslų centras, puoselėja Lietuvos nacionalinę kultūrą, demokratiją, prisideda prie informacinės ir žinių visuomenės kūrimo, šalies gerovės kėlimo.

8. Universitetas kaupia pasaulinio mokslo žinias bei atranda naujų, analizuoja savo ir kitų patirtį, ugdo akademinės bendruomenės narių analitinį mąstymą ir gebėjimus bei poreikį nuolat siekti naujų žinių.

9. Universitetas, skleisdamas sukauptas žinias bei patirtį:

9.1. rengia plačios erudicijos specialistus ir mokslininkus;

9.2. plėtoja mokslą, skelbia gautus rezultatus;

9.3. šviečia visuomenę ugdydamas jos humanitarinę, technologinę, informacinę ir inžinerinę kultūrą, moralines vertybes, pilietiškumą ir tautinę savimonę;

9.4. sudaro palankias sąlygas nuolat tobulėti visuomenės nariams nepaisant jų lyties, rasės ir įsitikinimų.

10. Universitetas organizuoja studijas ir tyrimus penkiose mokslo srityse: technologijos, socialinių, fizinių, humanitarinių ir biomedicinos, skatina tyrimus ir studijas mokslų sandūroje, per technologijos mokslus siekia glaudžios visų mokslų tarpusavio sąveikos, puoselėja menus.

11. Universitetas propaguoja ir įgyvendina mokymosi visą gyvenimą principus.

12. Universitetas, siekdamas harmoningos šalies plėtros, savo kūrybiniu ir intelektualiuoju indėliu prisideda prie šalies ūkio, socialinės ir ekonominės raidos, palaiko artimus ryšius su visuomene, pramone, verslu, valdymo ir valdžios institucijomis.

13. Universitetas saugo ir puoselėja gamtos, kultūros, mokslo ir technologijų paveldą bei atveria jį visuomenei. Universitetas turi muziejų ir metraštį.

 

III skyrius. Pagrindinės veiklos nuostatos

 

14. Universitete tvarkomasi savivaldos principais.

15. Universitetas nuolat tobulina savo veiklą.

16. Universitete pagrindinė kalba yra lietuvių kalba. Įstatymo numatytais atvejais kai kurios studijų programos bei jų dalys gali būti dėstomos kitomis kalbomis.

17. Universitete:

17.1. pripažįstamos Didžiosios Europos universitetų chartijos bei kitos pažangios tarptautinės nuostatos;

17.2. laikomasi moralės ir etikos normų;

17.3. ugdomas studentų pilietiškumas ir patriotizmas, skatinamas aktyvumas dalyvaujant savivaldoje, mokslinėje, visuomeninėje ir meninėje veikloje, sporte;

17.4. ugdoma ir branginama kompetencija, profesionalumas ir atsakomybės jausmas;

17.5. studijos remiasi mokslo žiniomis, tyrimais ir praktika;

17.6. remiama iniciatyva ir naujausi darbo metodai;

17.7. skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas;

17.8. gerbiamos ir puoselėjamos tradicijos.

 

IV skyrius. Autonomija

 

18. Universitetas turi Lietuvos Respublikos Konstitucijos garantuojamą ir Lietuvos Respublikos įstatymų bei šio Statuto nustatytą autonomiją, apimančią akademinę, administracinę, ūkio ir finansų tvarkymo veiklą, grindžiamą savivaldos principu bei akademine laisve, reikalinga savo misijai įgyvendinti.

19. Universitetas sudaro ir įgyvendina savo plėtros planus, apie veiklą informuoja visuomenę.

20. Universitetas nustato veiklos kokybės užtikrinimo vidaus sistemą, savo organizacinę ir valdymo struktūrą bei vidaus tvarką, skiria ar renka vadovus ir savivaldos institucijas.

21. Universitetas, vykdydamas savo misiją, vienas arba su kitomis šalies ar užsienio organizacijomis gali steigti studijų, mokslo, technologinės plėtros, gamybinius ir kitus padalinius, įstaigas ar įmones.

22. Universitetas sudaro ir tvirtina studijų programas, jas nustatyta tvarka registruoja, organizuoja studijas, nustato studijų tvarką, parenka studijų formas, teikia kvalifikacinius laipsnius ir profesines kvalifikacijas.

23. Universitetas nustato studentų priėmimo tvarką, juos priima ir šalina. Priėmimo sąlygos derinamos su Švietimo ir mokslo ministerija (toliau – Ministerija).

24. Universitete atliekami moksliniai tyrimai, organizuojami moksliniai renginiai.

25. Universitetas organizuoja doktorantūros studijas, teikia mokslo laipsnius ir pedagoginius vardus.

26. Universitetas leidžia studijų, mokslo ir kitą literatūrą.

27. Universitetas reiškia nuomonę Lietuvai svarbiais klausimais.

28. Universitetas palaiko ryšius, sudaro bendradarbiavimo ir kitas sutartis su Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių valstybinėmis, privačiomis ar visuomeninėmis organizacijomis bei institucijomis, fondais, juridiniais ir fiziniais asmenimis.

29. Universitetas perduotą valstybės ir savivaldybių turtą valdo, naudoja ir juo disponuoja patikėjimo teise įstatymų ir šio Statuto nustatyta tvarka.

30. Universitetas naudojasi savo teritorijos ir pastatų neliečiamumo teise. Keisti Universitetui valstybės perduotų teritorijų ribas ar pastatų priklausomybę gali Vyriausybė Senato sutikimu. Senatui nesutikus, teritorijos ribas ar pastatų priklausomybę gali keisti tik Seimas.

31. Valstybinė žemė Universitetui suteikiama naudoti neterminuotai.

32. Universiteto teritorijoje valstybės, savivaldybių bei kitos institucijos ir įstaigos negali atlikti darbų (išskyrus neatidėliotinus avarinius) be rektoriaus arba jo įgalioto asmens leidimo.

33. Universitetas, gavęs lėšų iš valstybės biudžeto, rengia specialistus ir atlieka mokslinius tyrimus.

34. Valstybės biudžeto lėšos Universitetui skiriamos bendra suma.

35. Universitetas gali gauti nebiudžetinių lėšų sutartiniais pagrindais palaikydamas ir keldamas specialistų kvalifikaciją, atlikdamas mokslinius tyrimus, dalyvaudamas tarptautiniuose bei šalies programose ir projektuose, taip pat teikdamas kitas paslaugas. Šios lėšos negali būti priežastis mažinti finansavimą iš valstybės biudžeto. Gautas nebiudžetines lėšas Universitetas valdo ir naudoja bei jomis disponuoja savarankiškai.

36. Universitetas savarankiškai nustato atliekamų darbų ir teikiamų paslaugų kainas, sudaro sutartis.

37. Universitetas nustato savo darbuotojų skaičių, jų pareigines teises ir reikalavimus, etatų sąrašus, darbo užmokesčio sistemą ir atlyginimų dydžius bei studentų papildomos finansinės paramos tvarką.

38. Universitetas kaupia bei saugo mokslo ir technikos istorijai vertingą archyvinę medžiagą.

39. Universitetas savarankiškai tvarko savo ūkį.

 

V skyrius. Organizacinė struktūra

 

40. Universitetą sudaro fakultetai, mokslo institutai ir mokslo įstaigos bei centrai, biblioteka, neuniversitetinių studijų ir kiti padaliniai.

41. Universiteto mokslo instituto ir mokslo įstaigos steigimas, veikla ir bendradarbiavimo su Universitetu tvarka nustatyti Aukštojo mokslo įstatyme. Šiame Statute neapibrėžti Universiteto padalinių tikslai, uždaviniai, teisės, atsakomybė ir struktūra nustatomi Senato tvirtinamais įstatais.

42. Universitete yra šios savivaldos ir valdymo institucijos:

42.1. Senatas;

42.2. Universiteto taryba;

42.3. rektorius;

42.4. profesinės etikos kolegija (toliau – kolegija);

42.5. studentų atstovybė.

43. Statuto nereglamentuojama Universiteto veiklos tvarka nustatoma Senato tvirtinamais reguliaminais bei rektoriaus tvirtinamais nuostatais ir vidaus tvarkos taisyklėmis.

 

VI skyrius. Senatas

 

44. Senatas yra aukščiausioji kolegiali savivaldos institucija.

45. Senatą sudaro padalinių išrinkti darbuotojai, studentų atstovai, Senato išrinkti kitų institucijų atstovai. Pagal pareigas į Senatą įeina rektorius.

46. Padalinių išrinkti Senato nariai sudaro 5 procentus pagrindines pareigas einančių mokslininkų užimtų etatų skaičiaus. Jie renkami fakultetų arba kitų padalinių mokslininkų, einančių pagrindines pareigas, susirinkimuose.

47. Profesoriaus pareigas einantys dėstytojai turi sudaryti ne mažiau kaip pusę Senato narių.

48. Studentai turi sudaryti ne mažiau kaip 10 procentų Senato narių. Studentų atstovus į Senatą deleguoja studentų atstovybė.

49. Į Senatą gali būti išrenkami kitų institucijų darbuotojai; jų skaičius turi neviršyti 5 procentų Senato narių skaičiaus.

50. Senato rinkimus skelbia Universiteto taryba.

51. Senatui pirmininkauja Senato išsirinktas pirmininkas. Jis atsako už Senato darbo organizavimą ir Senato nutarimų vykdymo kontrolę. Rektorius negali būti Senato pirmininku.

52. Senato darbo tvarką nustato Senato tvirtinamas darbo reglamentas.

53. Neeilinis Senato posėdis turi būti šaukiamas, kai to reikalauja ne mažiau kaip trečdalis Senato narių. Šiuo atveju posėdžiui pirmininkauja posėdžio pirmininku išrinktas Senato narys.

54. Senatas atlieka šias pagrindines funkcijas:

54.1. svarsto ir sprendžia strateginius Universiteto veiklos klausimus;

54.2. svarsto Universiteto plėtros perspektyvinio plano projektą ir gavęs Universiteto tarybos išvadą jį tvirtina bei teikia Ministerijai kartu su Universiteto tarybos išvada;

54.3. teikia Vyriausybei Universiteto reorganizavimo projektus;

54.4. svarsto ir tvirtina studijų, mokslinių tyrimų ir jų plėtros programas, Universiteto struktūrą, atsižvelgdamas į Universiteto tarybos siūlymus;

54.5. svarsto ir tvirtina teikiamas Ministerijai steigti ar panaikinti studijų kryptis;

54.6. teikia siūlymus Vyriausybei dėl lėšų paskirstymo mokslo sritims, konsultacinei ir informacinei veiklai;

54.7. renka ir atšaukia rektorių;

54.8. svarsto metines rektoriaus teikiamas Universiteto veiklos ataskaitas, metines pajamų ir išlaidų sąmatas bei jų įvykdymo ataskaitas ir gavęs Universiteto tarybos išvadą jas tvirtina;

54.9. rektoriaus teikimu (išskyrus Universiteto mokslo institutų direktorių tvirtinimą) tvirtina ir atšaukia prorektorius, fakultetų dekanus, katedrų vedėjus, bibliotekos, institutų ir centrų direktorius;

54.10. išsirenka Senato pirmininko pavaduotoją ir Senato sekretorių, sudaro nuolatines ar laikinąsias komisijas, tvirtina jų pirmininkus;

54.11. nustato dėstytojų ir mokslo darbuotojų atestavimo ir konkursų pareigoms eiti kriterijus bei organizavimo tvarką;

54.12. tvirtina Senato pirmininko ir jo pavaduotojo, rektoriaus, prorektorių, fakulteto dekanų, mokslo institutų ir centrų direktorių, katedrų vedėjų bei kitų struktūrinių padalinių vadovų ir jų pavaduotojų atlyginimų dydžius;

54.13. teikia pedagoginius profesoriaus ir docento vardus bei Universiteto garbės vardus;

54.14. nustato Universiteto tarybos narių skaičių, skiria ir atšaukia savo atstovus;

54.15. kasmet išklauso informaciją apie Universiteto tarybos veiklą;

54.16. svarsto sutarties su Ministerija projektą;

54.17. kontroliuoja mokslinių tyrimų, studijų bei mokslininkų rengimo kokybę;

54.18. nustato Universiteto turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarką, prižiūri jo naudojimą;

54.19. priima ir teikia Seimui tvirtinti Statutą bei jo pakeitimus;

54.20. tvirtina reguliaminus ir Universiteto padalinių įstatus;

54.21. išklauso ir tvirtina Senato nuolatinių ir laikinųjų komisijų ataskaitas;

54.22. studentų atstovybės teikimu dar kartą svarsto Universiteto savivaldos institucijų priimtus sprendimus;

54.23. svarsto kolegijos teikimus ir priima sprendimus;

54.24. įpareigoja Universiteto valdymo institucijas atšaukti įsakymus ir nutarimus, jei jie prieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams arba šiam Statutui;

54.25. šaukia Universiteto akademinės bendruomenės susirinkimus svarbiems Universiteto veiklos klausimams aptarti.

55. Senatas skelbia savo nutarimus ir kartą per metus atsiskaito akademinei bendruomenei už savo veiklą.

 

VII skyrius. Universiteto taryba

 

56. Universiteto taryba yra visuomeninės priežiūros ir globos institucija. Jos narių skaičių nustato Senatas.

57. Universiteto tarybos sudarymo tvarka ir įgaliojimai nustatyti Aukštojo mokslo įstatyme. Universiteto valdymo ir savivaldos institucijų santykius su Universiteto taryba nustato šis Statutas.

 

VIII skyrius. Rektorius

 

58. Rektorius vadovauja Universitetui, veikia jo vardu ir jam atstovauja.

59. Rektorių viešo konkurso būdu renka Senatas, rinkimus skelbia Universiteto taryba. Konkurse rektoriaus pareigoms gali dalyvauti mokslininkai, turintys profesoriaus vardą.

60. Rektorius:

60.1. atsako už tai, kad Universiteto veikla atitiktų Lietuvos Respublikos įstatymus, šį Statutą ir kitus teisės aktus, bei už Senato nutarimų įgyvendinimą;

60.2. atsako už Universiteto raidos planavimą ir įgyvendinimą;

60.3. atsako už teikiamo aukštojo išsilavinimo, mokslinių tyrimų, kultūrinės ir meninės veiklos lygį;

60.4. atsako už Universiteto finansinę veiklą, turto valdymą, naudojimą ir disponavimą juo;

60.5. leidžia įsakymus, privalomus vykdyti visiems Universiteto darbuotojams ir studentams;

60.6. priima ir atleidžia darbuotojus, skelbia konkursus pareigoms eiti, skiria asmenis į pareigas bei atleidžia iš jų;

60.7. priima ir šalina studentus;

60.8. rengia Universiteto ir Ministerijos sutarties projektą, gavęs Universiteto tarybos ir Senato išvadas, teikia jį Ministerijai kartu su Universiteto tarybos išvada, derina ir pasirašo sutartį;

60.9. derina su Ministerija Universiteto tarybos sudėtį ir jos pirmininko kandidatūrą;

60.10. gavęs Senato pritarimą, teikia ministrui prašymą pakeisti Universiteto tarybos pirmininką;

60.11. teikia Senatui tvirtinti prorektorių, fakultetų dekanų, katedrų vedėjų, taip pat bibliotekos, institutų (išskyrus Universiteto mokslo institutus) ir centrų direktorių kandidatūras;

60.12. tvirtina pareigines instrukcijas, fakulteto mokslo institutų ir centrų bei visuomeninių organizacijų įstatus;

60.13. skatina darbuotojus ir studentus, skiria jiems drausmines nuobaudas;

60.14. sudaro Universiteto administracines tarnybas, nustato jų veiklos principus;

60.15. viešai skelbia ir teikia Senatui bei Ministerijai metinę Universiteto veiklos ataskaitą, pajamų ir išlaidų sąmatą bei jos įvykdymo ataskaitą;

60.16. atlieka kitas įstatymų ir kitų teisės aktų priskirtas funkcijas.

61. Dalį savo funkcijų rektorius įsakymais gali perduoti prorektoriams ir padalinių vadovams.

62. Jei visų Senato narių balsų dauguma nepatvirtinama rektoriaus teikiama Universiteto veiklos metinė ataskaita arba pajamų ir išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaita, rektoriaus įgaliojimai nutrūksta. Jeigu nustatoma, kad rektorius šiurkščiai pažeidė įstatymus ir (ar) Statutą, Senatas savo iniciatyva arba Universiteto tarybos siūlymu gali rektorių atstatydinti. Tuo atveju iki naujo rektoriaus išrinkimo Senatas paveda rektoriaus pareigas eiti kitam Senato nariui, profesoriui.

63. Rektoratas – rektoriaus įsakymu sudaryta ir jo vadovaujama kolegiali patariamoji institucija. Į rektoratą įeina prorektoriai, fakultetų dekanai, studentų atstovas.

 

IX skyrius. Profesinės etikos kolegija

 

64. Kolegiją sudaro septyni nariai ne administracijos atstovai. Kolegiją renka Senatas iš fakultetų tarybų pasiūlytų kandidatų, nebūtinai Senato narių.

65. Kolegija veikia pagal savo pačios parengtus ir Senato patvirtintus veiklos nuostatus. Kolegijos darbui vadovauja kolegijos narių išrinktas pirmininkas.

66. Kolegija:

66.1. reaguoja į profesinės etikos pažeidimus, nagrinėja Universiteto darbuotojų ir studentų pareiškimus dėl mokslinės ir profesinės etikos pažeidimų ir šiais klausimais priima nutarimus, prireikus siūlo administracijos sprendimų projektus;

66.2. nagrinėja ir sprendžia ginčus tarp administracijos ir kitų darbuotojų, prireikus teikia Senatui ar rektoriui sprendimų projektus;

66.3. teikia Senatui ir rektoriui išvadas dėl Universiteto ar jo padalinių valdymo institucijų nutarimų bei įsakymų ir įstatymų, Statuto ir kitų teisės aktų atitikimo.

67. Studentų pareiškimus kolegija nagrinėja dalyvaujant studentų atstovybės atstovui.

 

X skyrius. Studentų atstovybė

 

68. Universiteto studentų interesams atstovauja studentų atstovybė. Ją sudaro studentų konferencijos išrinkti studentai.

69. Atstovybė veikia pagal studentų konferencijos priimtus ir rektoriaus įregistruotus įstatus.

70. Studentų atstovybė turi teisę gauti informaciją ir paaiškinimus iš Universiteto ir jo padalinių vadovų bei darbuotojų visais akademiniais ir studentų buities klausimais.

71. Universitetas remia studentų atstovybę, skiria jai patalpas ir lėšų.

72. Studentų atstovybė turi teisę reikšti savo nuomonę visais studentams rūpimais klausimais ir raštu pareikalauti dar kartą svarstyti savivaldos institucijų ir administracijos priimtus sprendimus.

73. Studentų atstovybė deleguoja savo atstovus į Universiteto tarybą, Senatą, rektoratą ir fakultetų tarybas.

 

XI skyrius. Fakultetas

 

74. Fakultetas yra pagrindinis Universiteto studijų ir mokslo padalinys.

75. Fakultetas, įgyvendindamas Universiteto misiją:

75.1. organizuoja studijas bei mokslinius tyrimus ir nuolat tobulina jų kokybę;

75.2. rūpinasi stojančiųjų kontingentu ir studentų ugdymu;

75.3. atsako už specialistų rengimo kokybę;

75.4. rengia ir teikia tvirtinti Senatui studijų programas.

76. Fakultetą sudaro katedros, institutai, centrai, laboratorijos ir kiti padaliniai.

77. Fakulteto mokslininkų susirinkimas renka Senato narius, fakulteto tarybos iniciatyva svarsto svarbiausius fakulteto veiklos klausimus.

78. Fakultete yra šios savivaldos ir valdymo institucijos:

78.1. taryba;

78.2. dekanas;

78.3. fakulteto studentų atstovybė.

79. Fakulteto taryba – aukščiausioji fakulteto akademinės savivaldos institucija. Ją sudaro fakulteto padalinių išrinkti fakulteto darbuotojai, dekanas, katedrų vedėjai, studentai, tarybos išrinkti kitų institucijų atstovai. Studentų atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip 10 procentų tarybos narių. Dekanu ir tarybos pirmininku negali būti tas pats asmuo.

80. Fakulteto taryba atlieka šias funkcijas:

80.1. svarsto ir tvirtina fakulteto plėtros plano projektą;

80.2. svarsto ir tvirtina fakulteto metinę pajamų ir išlaidų sąmatą bei naujo biudžeto paskirstymo projektą;

80.3. svarsto ir vertina padalinių veiklą;

80.4. renka fakulteto dekaną;

80.5. dekano siūlymu tvirtina ir atšaukia prodekanus;

80.6. renka ir siūlo atšaukti katedrų vedėjus;

80.7. nustato tarybos narių skaičių ir vietų kvotas padaliniams, skelbia naujos tarybos rinkimus;

80.8. išsirenka pirmininką, sudaro fakulteto atestacijos ir konkursų bei kitas komisijas, tvirtina jų pirmininkus;

80.9. teikia Senatui siūlymus dėl pedagoginių profesoriaus, docento ir Universiteto garbės vardų suteikimo;

80.10. teikia Senatui siūlymus dėl naujų studijų krypčių steigimo arba panaikinimo;

80.11. svarsto ir tvirtina dekano parengtas fakulteto veiklos ataskaitas; vertinimo išvadas teikia rektoriui;

80.12. tvirtina studijų programų specialybės dalį;

80.13. aprobuoja fakulteto institutų ir centrų įstatus;

80.14. studentų atstovybės teikimu pakartotinai svarsto fakulteto valdymo ir savivaldos institucijų priimtus sprendimus;

80.15. šaukia fakulteto mokslininkų susirinkimus.

81. Dekanas vadovauja fakultetui, veikia jo vardu ir jam atstovauja.

82. Dekanas atlieka šias funkcijas:

82.1. organizuoja ir koordinuoja fakulteto veiklą;

82.2. atsako už fakulteto finansinę veiklą, jo turto valdymą ir naudojimą;

82.3. rengia, derina su rektoriumi ir teikia fakulteto tarybai tvirtinti fakulteto plėtros plano projektą;

82.4. teikia tarybai tvirtinti prodekanus;

82.5. raštu pareiškia nuomonę dėl kandidatų į katedros vedėjus ir ją pateikia fakulteto tarybai;

82.6. teikia fakulteto tarybai ir rektoriui metinę fakulteto veiklos ataskaitą;

82.7. skatina darbuotojus ir studijuojančiuosius bei skiria nuobaudas;

82.8. atsako už tai, kad fakulteto veikla atitiktų Statutą, Senato, fakulteto tarybos nutarimus ir rektoriaus įsakymus.

83. Dekaną renka fakulteto taryba iš Universiteto parengtinio konkurso komisijos aprobuotų kandidatų. Rektorius teikia išrinkto dekano kandidatūrą tvirtinti Senatui. Jei rektorius jos neteikia arba Senatas nepatvirtina, rektorius skiria laikinąjį dekaną ne ilgesniam kaip pusės metų laikotarpiui ir organizuoja naujus rinkimus.

84. Jei visų tarybos narių balsų dauguma nepatvirtinama dekano teikiama fakulteto veiklos metinė ataskaita, dekano įgaliojimai nutrūksta. Jeigu nustatoma, kad dekanas šiurkščiai pažeidė įstatymus ir (ar) Statutą, taryba siūlo rektoriui dekaną atstatydinti. Atstatydinus dekaną arba jam atsistatydinus, rektorius skiria laikinąjį dekaną ne ilgesniam kaip pusės metų laikotarpiui ir skelbia naujus rinkimus.

85. Dekanatas – dekano įsakymu sudaryta ir jo vadovaujama kolegiali patariamoji institucija. Į dekanatą įeina prodekanai ir katedrų vedėjai. Gali įeiti ir kiti asmenys.

86. Katedra – pagrindinis fakulteto studijų ir mokslo padalinys.

87. Katedra atlieka šias funkcijas:

87.1. atlieka mokslinius tyrimus;

87.2. rengia ir įgyvendina studijų modulius;

87.3. sudaro sąlygas doktorantų tiriamajam darbui ir užtikrina jo kokybę;

87.4. kaupia mokslo ir studijų įrangą;

87.5. teikia siūlymus dėl studijų programų sudarymo;

87.6. rengia ir kaupia būtiną mokslo ir studijų literatūrą;

87.7. renka fakulteto tarybos narius;

87.8. periodiškai analizuoja ir planuoja savo veiklą;

87.9. balsuodama išreiškia nuomonę dėl kandidatų į katedros vedėjus.

88. Katedros vedėjas vadovauja katedrai, veikia jos vardu ir jai atstovauja.

89. Katedros vedėjas atlieka šias funkcijas:

89.1. organizuoja katedros darbuotojų ir doktorantų mokslinę bei pedagoginę veiklą;

89.2. koordinuoja mokslo ir mokomųjų laboratorijų darbą;

89.3. atsako už katedros turto valdymą bei naudojimą;

89.4. fakulteto tarybai ir dekanui atsiskaito už metinę katedros veiklą.

90. Katedros vedėją renka fakulteto taryba iš fakulteto parengtinio konkurso komisijos aprobuotų kandidatų atsižvelgdama į dekano bei katedros raštiškai įformintas nuomones. Išrinktą katedros vedėją rektorius teikia tvirtinti Senatui. Jeigu rektorius jo neteikia arba Senatas nepatvirtina, rektorius skiria laikinąjį katedros vedėją ne ilgesniam kaip pusės metų laikotarpiui ir organizuoja naujus rinkimus.

91. Fakulteto institutai ir centrai atlieka mokslinius pažintinius (fundamentinius) ir taikomuosius tyrimus, dalyvauja studijose. Jie pavaldūs dekanui ir už savo veiklą atsiskaito fakulteto tarybai.

 

XII skyrius. Personalas

 

92. Universitete dirba dėstytojai, mokslo darbuotojai, administracijos ir kiti tarnautojai bei techniniai darbuotojai. Administraciją sudaro Universiteto padalinių vadovai bei jų pavaduotojai.

93. Darbo santykius, socialines garantijas, darbuotojų teises ir pareigas Universitete nustato Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymai, Statutas, reguliaminai, nuostatai, kolektyvinė darbuotojų ir administracijos sutartis bei Profesinės etikos kodeksas.

94. Darbuotojų pareigos:

94.1. vadovautis moralės ir etikos normomis;

94.2. laikytis įstatymų ir šio Statuto;

94.3. vykdyti Senato nutarimus, rektoriaus įsakymus ir nurodymus;

94.4. laikytis pareiginių instrukcijų.

95. Dėstytojai ir mokslo darbuotojai turi teisę:

95.1. jungtis į kūrybines grupes, dalyvauti šalies, tarptautiniuose ir Universiteto konkursuose darbams ir paramai gauti;

95.2. skelbti savo darbo rezultatus, jeigu tam nėra įstatymų ar sutarčių nustatytų apribojimų;

95.3. dalyvauti rengiant ir priimant Universiteto gyvenimą reguliuojančius dokumentus bei jo plėtros planus;

95.4. dalyvauti teisėtai veikiančių visuomeninių, politinių ir profesinių organizacijų veikloje, jungtis į šalies ir tarptautines profesines bei kitokias asociacijas;

95.5. kurti universitetines nepolitines visuomenines organizacijas arba burtis į draugijas, būrelius ir klubus.

96. Dėstytojams bei mokslo darbuotojams garantuojama žodžio, studijų, mokslinių tyrimų, meninės veiklos laisvė.

97. Universiteto darbuotojams sudaromos sąlygos tobulėti: rengti ir ginti kvalifikacinius mokslo darbus, studijuoti magistrantūroje ir doktorantūroje, rašyti ir leisti vadovėlius bei monografijas, stažuoti ar kitaip kelti profesinę kvalifikaciją.

98. Universitete sudaromos sąlygos keistis darbuotojais su kitomis šalies ir užsienio institucijomis, taip pat kviesti dirbti mokslininkus iš jų.

99. Universiteto dėstytojų pareigybės yra šios: profesoriai, docentai, lektoriai ir asistentai.

100. Mokslo laipsnį turintys dėstytojai, išskyrus lektorius, be pedagoginio darbo, turi dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir (ar) taikomojoje mokslinėje, taip pat metodinėje veikloje.

101. Mokslo darbuotojai yra mokslininkai, einantys vyriausiojo mokslo darbuotojo, vyresniojo mokslo darbuotojo, mokslo darbuotojo pareigas, taip pat asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą ir einantys jaunesniojo mokslo darbuotojo pareigas.

102. Mokslo darbuotojai dalyvauja studijų procese Senato nustatyta tvarka.

103. Universiteto darbuotojai priimami į darbą ir atleidžiami iš jo įstatymų nustatyta tvarka. Dėstytojai ir mokslo darbuotojai į pareigas kiekvienai kadencijai priimami viešo konkurso tvarka. Konkurse, jei kiti kandidatų įvertinimai vienodi, pirmenybė teikiama turintiems aukštesnį mokslo laipsnį.

104. Pasibaigus rektoriaus ir prorektorių įgaliojimams, jie turi teisę grįžti į ankstesnes pedagogines ar mokslines pareigas nebaigtos kadencijos laikotarpiui, o jei ji trumpesnė kaip vieneri metai, – vieneriems metams.

105. Profesorius, laimėjęs konkursą trečiai kadencijai, turi teisę toliau be konkurso eiti šias pareigas Universitete, kol jam sukaks 65 metai.

106. Senato sprendimu gali būti rengiama neeilinė Universiteto dėstytojo ar mokslo darbuotojo atestacija. Neatestuotas dėstytojas ar mokslo darbuotojas atleidžiamas iš pareigų įstatymų nustatyta tvarka.

107. Vyresni kaip 65 metų dėstytojai ir mokslo darbuotojai gali dirbti Universitete, jei Senatas pritaria, kad su jais būtų sudaryta terminuota darbo sutartis. Sutartis sudaroma ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui. Senato sprendimu ji gali būti sudaroma pakartotinai.

108. Į Universiteto, taip pat jo padalinių vadovų ar jų pavaduotojų pareigas gali būti renkami (skiriami) ne vyresni kaip 65 metų asmenys. Vyresniems kaip 65 metų asmenims, kurie eina Universiteto ar jų padalinių vadovų ar šių vadovų pavaduotojų pareigas ir kurių kadencija dar nėra pasibaigusi, šie reikalavimai netaikomi iki kadencijos pabaigos.

109. Rektorius ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui nepagrindinėms pareigoms gali be konkurso priimti dėstytojus dirbti pedagoginį darbą pagal terminuotą darbo sutartį. Šiems dėstytojams taikomi atitinkamoms pareigoms numatyti kvalifikaciniai reikalavimai, išskyrus reikalavimą vykdyti mokslinius tyrimus.

110. Vyresniems kaip 65 metų profesoriams, aktyviai dirbusiems mokslinį ir pedagoginį darbą Universitete, už ypatingus nuopelnus mokslui Senatas gali suteikti profesoriaus emerito vardą. Profesoriui emeritui Senato nustatyta tvarka sudaromos sąlygos dalyvauti Universiteto mokslinėje ir kitoje veikloje. Universiteto profesorių emeritų skaičius nustatomas Universiteto sutartyje su Ministerija. Sutartyje gali būti numatytos papildomos socialinės garantijos.

111. Universitetas gali ne ilgesniam kaip 2 metų laikotarpiui pakviesti dėstytojų bei mokslo darbuotojų iš kitų valstybių dirbti pagal terminuotą darbo sutartį pedagoginį ir (ar) mokslinį darbą. Kviestiniams dėstytojams ar mokslininkams netaikoma šiame Statute numatyta skyrimo į pareigas tvarka.

112. Universiteto dėstytojai kas 5 metai ne ilgesniam kaip metų laikotarpiui gali būti konkurso tvarka išleidžiami kūrybinių atostogų moksliniams tyrimams atlikti bei savo mokslinei, metodinei ir profesinei kvalifikacijai kelti. Per šį laikotarpį dėstytojui mokamas vidutinis jo darbo užmokestis.

113. Dėstytojai ir mokslo darbuotojai, dirbę Universitete ne mažiau kaip dvi kadencijas ir tenkinantys jų pareigybėms keliamus kvalifikacinius reikalavimus bei tinkamai einantys pareigas, negali būti atleisti dėl etatų mažinimo, jeigu iki pensinio amžiaus jiems liko ne visa kadencija.

114. Dėstytojų ir mokslo darbuotojų kvalifikacinius reikalavimus nustato Aukštojo mokslo įstatymas ir Universiteto akademinis reguliaminas.

115. Šiame Statute nenustatytą Universiteto ir jo padalinių vadovų rinkimo ir skyrimo tvarką smulkiau nustato Procedūrinis reguliaminas.

 

XIII skyrius. Studijuojantieji

 

116. Universiteto studijuojantieji yra:

116.1. studentai, studijuojantys pagal nuosekliųjų studijų programas;

116.2. klausytojai, studijuojantys pagal nenuosekliųjų studijų programas.

117. Studijuojantieji gauna nustatytos formos pažymėjimus.

118. Studijuojančiųjų pareigos:

118.1. laikytis studijų programų reikalavimų;

118.2. laikytis moralės ir etikos normų;

118.3. laikytis Statuto, reguliaminų ir vidaus taisyklių reikalavimų, vykdyti rektoriaus ir dekanų įsakymus, potvarkius bei nurodymus;

118.4. tausoti Universiteto turtą.

119. Studijuojantieji Universitete nustatyta tvarka turi teisę:

119.1. naudotis auditorijomis, biblioteka, kita studijų įranga bei priemonėmis;

119.2. pasirinkti studijų programą, dėstytoją;

119.3. atskirus dalykus ir studijų modulius studijuoti kituose fakultetuose ar kitose aukštosiose mokyklose;

119.4. studijuoti pagal individualius studijų planus;

119.5. vertinti dėstytojų darbą, studijų modulius ir programas bei jų įgyvendinimo kokybę;

119.6. teikti fakulteto administracijai apeliacijas dėl žinių įvertinimo;

119.7. nutraukti ir atnaujinti studijas;

119.8. gauti visą su studijomis susijusią informaciją;

119.9. reikalauti tinkamų studijų sąlygų;

119.10. įsidarbinti Universitete.

120. Studijuojantieji turi teisę:

120.1. reikšti savo mintis ir pažiūras;

120.2. burtis į klubus, draugijas, studentų visuomenines organizacijas;

120.3. naudotis įstatymų, Statuto bei kitų teisės aktų nustatytomis teisėmis.

121. Studentai Universitete nustatyta tvarka turi teisę:

121.1. dalyvauti Universiteto savivaldoje;

121.2. rinkti studentų atstovybę ir būti išrinkti į ją;

121.3. gauti stipendijas ir pašalpas;

121.4. gauti paskolas studijoms apmokėti ir pragyvenimo išlaidoms iš dalies padengti.

122. Studentų teisė dalyvauti planuojant studijas, spręsti buities, laisvalaikio organizavimo, stipendijų nustatymo ir skirstymo, paskolų teikimo, vidaus tvarkos taisyklių nustatymo klausimus įgyvendinama per studentų savivaldos institucijas.

123. Akademiniame reguliamine nustatyta tvarka studijuojantiesiems rektorius arba fakulteto dekanas gali skirti šias nuobaudas: pastabą, papeikimą, griežtą papeikimą, pašalinti iš Universiteto.

124. Studentas gali būti pašalintas iš Universiteto, jeigu:

124.1. šiurkščiai pažeidė Universiteto vidaus arba viešąją tvarką;

124.2. nevykdo studijų programoje nustatytų reikalavimų.

125. Nuobauda studentų atstovybės nariui gali būti skiriama gavus šios atstovybės sutikimą, išskyrus atvejus, kai skiriama už studijų programos nevykdymą. Jeigu nėra studentų atstovybės sutikimo, nuobauda atstovybės nariui gali būti paskirta Senato sprendimu.

126. Universitete veikia Studentų ir administracijos ginčų nagrinėjimo komisija. Ji sudaroma rektoriaus įsakymu iš trijų administracijos ir trijų studentų atstovybės paskirtų atstovų. Studentas turi teisę kreiptis į šią komisiją, jeigu yra nepatenkintas administracijos atsakymu į savo pareiškimą ar skundą arba atsakymo negavo per 30 dienų. Komisija apie savo sprendimą informuoja studentą, studentų atstovybę, rektorių ir kolegiją.

 

XIV skyrius. Studijos

 

127. Studijų ir mokslo vienovė yra universiteto akademinės veiklos pagrindas.

128. Universitete organizuojamos dviejų tipų studijos:

128.1. nuosekliosios studijos;

128.2. nenuosekliosios studijos.

129. Universitete yra šios nuosekliosios studijos:

129.1. pagrindinės (bakalauro ir profesinės studijos) – pirmoji pakopa;

129.2. magistrantūra ir specialiosios profesinės studijos – antroji pakopa;

129.3. vientisosios studijos (suderinta pirmoji ir antroji pakopos);

129.4. doktorantūra ir meno aspirantūra – trečioji pakopa.

130. Nuosekliosios studijos vyksta pagal studijų programas. Senato nustatyta tvarka studijos gali būti vykdomos su kitomis Lietuvos ar užsienio šalių institucijomis.

131. Universitete gali būti organizuojamos ir neuniversitetinės studijos.

132. Specialistams perkvalifikuoti, kvalifikacijai palaikyti ir kelti organizuojamas tęstinis mokymas.

133. Studijų formos yra šios: dieninės, vakarinės, neakivaizdinės, intensyviosios ir kt. Be to, plėtojamos nuotolinės studijos.

134. Nustatyta tvarka Universitete pripažįstamas kitur įgytas išsilavinimas, skatinami studentų ir dėstytojų mainai.

135. Akademinei veiklai vertinti ir gerinti gali būti sudaroma nuolatinė bei laikina kokybės garantavimo sistema.

136. Statuto neapibrėžta Universiteto studijų veikla nustatoma Akademinio reguliamino studijų skyriuje.

 

XV skyrius. Mokslinė veikla

 

137. Mokslinė veikla apima mokslo žinių kaupimą, kūrimą ir sklaidą, mokslinius tyrimus, tarp jų užsakomuosius, bei praktinį jų rezultatų taikymą.

138. Mokslinė veikla Universitete organizuojama taip, kad būtų užtikrinta mokslo ir studijų vienovė.

139. Universitetas yra jame sukurto intelektinio produkto savininkas, jei kitaip nenustatyta Universiteto, darbuotojų ir (ar) užsakovų sutartimis.

140. Universiteto mokslinė veikla kelia dėstytojų ir mokslo darbuotojų profesinę kvalifikaciją, sudaro sąlygas dėstomus dalykus nuolat papildyti naujausiomis mokslo ir praktinėmis žiniomis, suteikia studentams mokslinio tyrimo metodologijos įgūdžių.

141. Mokslinių tyrimų kryptys, mastai, tematika ir terminai nustatomi atsižvelgiant į visuomenės reikmes, švietimo, kultūros ir ūkio prioritetus, Universiteto poreikius ir mokslinį potencialą. Iš valstybės biudžeto finansuojamų tyrimų kryptys ir terminai nustatomi Universiteto sutartyje su Ministerija.

142. Valstybė skiria biudžeto lėšų Universitete atliekamiems moksliniams tyrimams finansuoti, taip pat mokslinei aparatūrai, įrangai įsigyti bei mokslinėms laboratorijoms įrengti.

143. Pagal tikslines programas vykdoma mokslinė veikla ir su ja susiję taikomieji moksliniai tyrimai yra finansuojami iš valstybės biudžeto, taip pat iš užsakovų lėšų.

144. Universitete vertinamas ir skatinamas dalyvavimas vykdant šalies ir tarptautines programas ir projektus, rūpinamasi mokslo rezultatų diegimu, mokslo laboratorijų, centrų ir institutų kompetencijos bei techninės bazės plėtra.

145. Mokslinė veikla plėtojama fakultetuose, institutuose, katedrose, mokslo centruose, laboratorijose, mokslininkų grupėse bei individualiai. Skatinami tyrimai mokslų sandūrose.

146. Studentams sudaromos sąlygos dalyvauti Universiteto mokslinėje veikloje.

147. Universitete sudaromos sąlygos rengti vadovėlius, monografijas, skelbti ir diegti mokslinių tyrimų rezultatus, apsaugoti intelektinę nuosavybę.

148. Universitete organizuojami moksliniai seminarai, konferencijos ir kiti renginiai.

149. Gali būti plėtojama profesionali darbuotojų ir studentų meninė veikla, susijusi su technologijų, praktikos ir studijų vienove.

150. Daktaro disertacijos ginamos prie universitetų veikiančiose mokslo krypčių tarybose.

151. Statute neapibrėžta Universiteto mokslinė veikla nustatoma Akademinio reguliamino mokslinės veiklos skyriuje.

 

XVI skyrius. Turtas

 

152. Universiteto turtą sudaro pastatai, statiniai ir kitos materialinės vertybės, finansinės lėšos, vertybiniai popieriai, intelektualaus darbo produktai bei kitas teisėtai įgytas ir įstatymų nedraudžiamas turėti turtas.

153. Turtą Universitetas įgyja perimdamas jį naudoti iš valstybės ar savivaldybės, pirkdamas, gaudamas dovanų, kaip paramą arba pagal testamentą.

154. Universiteto turtas, įgytas už lėšas, gautas ne iš valstybės biudžeto, yra Universiteto nuosavybė. Jis šį turtą valdo, naudoja ir juo disponuoja.

155. Dovanotu, gautu kaip parama arba pagal testamentą ir ne iš valstybės biudžeto lėšų įgytu turtu bei nebiudžetinėmis lėšomis Universitetas disponuoja vadovaudamasis Civilinio kodekso normomis Senato nustatyta tvarka.

156. Pajamas, gautas pardavus susidėvėjusį ar veiklai nereikalingą turtą, Universitetas naudoja Senato nustatyta tvarka.

157. Universitetas Senato nustatyta tvarka turi teisę teikti ir gauti paramą, pirkti, nuomoti ir išsinuomoti turtą, skolintis lėšų; ne valstybės ar savivaldybių perduotą turtą Universitetas turi teisę parduoti, perduoti, įkeisti, taip pat juo laiduoti ar garantuoti savo įsteigtų subjektų prievolių įvykdymą.

158. Universiteto lėšas sudaro lėšos iš valstybės biudžeto ir kiti asignavimai bei nebiudžetinės lėšos, gautos iš studijų įmokų bei įmokų už specialistų kvalifikacijos palaikymą ir kėlimą, pajamos iš mokslinės, ūkinės, gamybinės, komercinės veiklos bei lėšos, gautos kaip parama už kitas suteiktas įstatymų nedraudžiamas paslaugas. Šias lėšas universitetas valdo, naudoja bei jomis disponuoja savarankiškai.

159. Universitetas už lėšų panaudojimą atsiskaito jas skyrusioms institucijoms, viešai skelbia pajamų ir išlaidų ataskaitas.

160. Universitetas Finansų reguliaminu nustato turto valdymo, naudojimo, disponavimo juo, apskaitos, mokesčių, turto įsigijimo ir pardavimo, nurašymo, audito bei kitą finansinę tvarką, jei to nenustato įstatymai.

 

XVII skyrius. Procedūros

 

161. Senatas, fakultetų ir kitų padalinių tarybos gali veikti, kai Procedūriniame reguliamine nustatyta tvarka išrenkama ne mažiau kaip 3/4 narių; kvorumą sudaro 2/3 išrinktų narių.

162. Atsiradus laisvų vietų Senate arba padalinių tarybose, nauji nariai renkami darbui iki Senato (tarybos) kadencijos pabaigos.

163. Senato ir padalinių tarybų posėdžiai yra atviri; jų data ir darbotvarkė Procedūriniame reguliamine nustatyta tvarka viešai skelbiamos ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas.

164. Senato ir padalinių tarybų nutarimai laikomi priimtais, jei balsuojant gaunama daugiau kaip pusė dalyvaujančiųjų posėdyje balsų, išskyrus Statute numatytus atvejus.

165. Dėl kandidatų eiti pareigas ir kitais personaliniais klausimais balsuojama slaptai.

166. Valdymo ir savivaldos institucijų (išskyrus studentų atstovybes) vadovų (rektoriaus, dekanų, institutų ir centrų direktorių, katedrų vedėjų), dėstytojų ir mokslo darbuotojų kadencijos trukmė – penkeri metai.

167. Tas pačias vadovo pareigas galima eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

168. Konkursas vadovų, dėstytojų ir mokslo darbuotojų pareigoms skelbiamas ne vėliau kaip prieš du mėnesius iki jų kadencijos pabaigos.

 

XVIII skyrius. Visuomeninės organizacijos

 

169. Universitete gali veikti Lietuvoje įteisintos visuomeninės ir profesinės organizacijos bei profesinės ar kitokios asociacijos.

170. Darbuotojų ir studentų profesiniams, kūrybiniams ir socialiniams poreikiams tenkinti gali būti sukurtos universitetinės nepolitinės visuomeninės organizacijos, draugijos, būreliai ir klubai.

171. Universiteto visuomeninės organizacijos, draugijos, būreliai ir klubai veikia pagal įstatus, priimtus narių susirinkime ir patvirtintus arba įregistruotus rektoriaus įsakymu.

 

XIX skyrius. Atributai

 

172. Universitetas ir jo fakultetai turi Senato patvirtintas autentiškas vėliavas ir ženklus, o akademinės bendruomenės nariai – mantijas. Kiti padaliniai ir visuomeninės organizacijos gali turėti savo atributus.

173. Universiteto atributai įregistruojami įstatymų arba Senato nustatyta tvarka.

 

XX skyrius. Statuto priėmimo ir keitimo tvarka, Universiteto reorganizavimas ir likvidavimas

 

174. Statutą bei jo pakeitimus ne mažiau kaip 2/3 posėdžio dalyvių balsų dauguma priima Senatas ir teikia tvirtinti Seimui. Statutas ir jo pakeitimai įsigalioja, kai juos patvirtina ir paskelbia Seimas.

175. Universiteto reorganizavimo projektus Senatas teikia Vyriausybei.

176. Universitetą Vyriausybės teikimu reorganizuoja ir likviduoja Seimas.

 

______________

 


 

Lietuvos Respublikos Seimo

2001 m. rugsėjo 18 d.

nutarimo Nr. IX-511

2 priedėlis

 

KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETUI PERDUOTŲ NAUDOTIS PASTATŲ

SĄRAŠAS

 

Objekto pavadinimas

Adresas

Bendras plotas (kv. m)

 

KAUNAS

 

Centriniai rūmai – administracinis pastatas su priklausiniais

K. Donelaičio g. 73

7012,3

I rūmai – Tarptautinių studijų centras

A. Mickevičiaus g. 37

4026,0

II rūmai – Socialinių mokslų fakulteto pastatas su priklausiniais

Gedimino/K. Donelaičio g. 52/20, Žemaičių g. 1

7086,4

III rūmai – Meno ir kultūros centro pastatas su priklausiniais

Laisvės al. 13-13a

2820,0

IV rūmai – Cheminės technologijos fakulteto pastatas su priklausiniais

Radvilėnų pl. 19

15599,0

V rūmai – Humanitarinių mokslų fakultetas

Gedimino/K. Donelaičio g. 43/23

1455,6

VII rūmai – Ekonomikos ir vadybos fakultetas

Laisvės al./Daukanto g. 55/18

2419,8

VIII rūmai – Mechanikos fakulteto pastatas su priklausiniais

Kęstučio g. 27

7056,0

IX rūmai – Statybos rūmai su priklausiniais

Studentų g. 48

14714,2

Eksperimentinis cechas

Studentų g. 54

3671,1

XI rūmai – Elektronikos rūmai su priklausiniais

Studentų g. 50

20369,0

XII rūmai – Dizaino ir technologijų fakultetas

Studentų g. 56

15338,0

Kavinė-valgykla „Kolegos“

Studentų g. 63a

3779,0

Sandėlis

Prancūzų g. 145

1823,0

Skaičiavimo centras

Studentų g. 48a

6090,49

Boilerinė

Pašilės g. 37a

92,4

Įpakavimo automatų laboratorijos pastatas su priklausiniais

Karaliaus Mindaugo pr./Smalininkų g. 20/4,21

2761,0

Medienos apdirbimo dirbtuvių pastatas su priklausiniais

Intako g. 7

2627,7

Sporto salė

Pašilės g. 39a

1898,4

Gimnazija

Studentų g. 65

3913,8

Sveikatingumo centras

A. Purėno g. 18

2635,0

Bendrabutis Nr. 2

Studentų g. 67

4321,0

Bendrabutis Nr. 3

Studentų g. 69

4296,0

Bendrabutis Nr. 4

Studentų g. 71

4298,0

Bendrabutis Nr. 5

Gričiupio g. 9

5522,6

Bendrabutis Nr. 8

A. Purėno g. 20

2661,0

Bendrabutis Nr. 10

Gričiupio g. 13

4609,3

Bendrabutis Nr. 11

Pašilės g. 37

4564,0

Bendrabutis Nr. 12

A. Mickevičiaus g. 39

704,0

Bendrabutis Nr. 13

Vydūno al. 25b

3649,2

Bendrabutis Nr. 14

Vydūno al.25

4591,4

Bendrabutis Nr. 15

Vydūno al. 25a

4012,0

Bendrabutis Nr. 16

Pašilės g. 39

4556,5

 

PALANGA

 

Poilsio namai su priklausiniais

Dariaus ir Girėno g. 41/52; 39, 37, Plytų g. 50

5521,64

 

LAZDIJŲ RAJONAS

 

Poilsio namai su priklausiniais

Kalvelių k.

379,3

Poilsio namai su priklausiniais

Salučių k.

89,0

 

KAIŠIADORIŲ RAJONAS

 

Poilsio stovyklos pastatai su priklausiniais

Kapitoniškių k.

1104,3

Pastrėvos aeracijos mokslinio tyrimo stotis su priklausiniais

Žiežmarių seniūnijos Bačkonių k.

684,7

 

PANEVĖŽYS

 

Panevėžio fakulteto mokomasis korpusas su priklausiniais

S. Daukanto g. 12

3749,53

Bendrabutis

Klaipėdos g. 27

2471,46

______________