LIETUVOS KARIUOMENĖS VADAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL ATSARGOS IR DIMISIJOS KARIŲ SKIRIAMŲJŲ ŽENKLŲ IŠDAVIMO, KARIŲ UNIFORMOS SIUVIMO ATSARGOS IR DIMISIJOS KARIAMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2005 m. birželio 15 d. Nr. V-803

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (Žin., 1998, Nr. 49-1325; 1999, Nr. 64-2069; 2004, Nr. 169-6215) 13 straipsnio 8 dalimi bei 62 straipsnio 8 dalimi, Įsigijimų organizavimo krašto apsaugos sistemoje taisyklėmis, patvirtintomis krašto apsaugos ministro 2003 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. V-1093, bei kariuomenės vado 2005 m. vasario 7 d. įsakymo Nr. V-144 „Dėl Atsargos ir dimisijos karių uniformos dėvėjimo tvarkos aprašo tvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 23-757) 9 punktu:

1. Tvirtinu Atsargos ir dimisijos karių skiriamųjų ženklų išdavimo, karių uniformos siuvimo atsargos ir dimisijos kariams tvarkos aprašą (pridedama).

2. Įsakau Karo prievolės administravimo tarnybos viršininkui:

2.1. informuoti atsargos ir dimisijos karius apie nustatytą atsargos ir dimisijos karių skiriamųjų ženklų išdavimo, karių uniformos siuvimo atsargos ir dimisijos kariams tvarką;

2.2. atsargos ir dimisijos kariams nustatyta tvarka išduoti skiriamuosius ženklus.

 

 

L. e. Kariuomenės vado pareigas brig. gen.                                             a. pocius

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos kariuomenės vado

2005 m. birželio 15 d. įsakymu Nr. V-803

 

ATSARGOS IR DIMISIJOS KARIŲ SKIRIAMŲJŲ ŽENKLŲ IŠDAVIMO, KARIŲ UNIFORMOS SIUVIMO ATSARGOS IR DIMISIJOS KARIAMS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Atsargos ir dimisijos karių skiriamųjų ženklų išdavimo, karių uniformos siuvimo atsargos ir dimisijos kariams tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato karių uniformos ir atskirų jos dalių, atsargos ir dimisijos karių skiriamųjų ženklų įsigijimo ir išdavimo atsargos ir dimisijos kariams, turintiems teisę dėvėti uniformą iškilmingomis progomis (įskaitant Krašto apsaugos savanorių pajėgų atsargos ar dimisijos karius), tvarką.

2. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu (Žin., 1998, Nr. 49-1325), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. birželio 12 d. nutarimu Nr. 880 „Dėl karių uniformų ir laipsnių skiriamųjų ženklų pavyzdžių patvirtinimo“ (Žin, 1998, Nr. 54-1498), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 8 d. nutarimu Nr. 690 „Dėl Krašto apsaugos sistemos karių skiriamųjų ženklų ir lauko, kasdieninių bei išeiginių uniformų etalonų aprašymo patvirtinimo“, krašto apsaugos ministro 2001 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. 747 „Dėl Kario aprangos ir ekipuotės dėvėjimo nuostatų ir dėl karių aprūpinimo apranga ir ekipuote normų bei sąlygų“ ir kitais teisės aktais.

3. Atsargos ir dimisijos karių uniformos bei skiriamieji ženklai yra to paties modelio ir spalvų, kaip ir profesinės karo tarnybos karių, su tokiais nustatytais skiriamųjų ženklų skirtumais:

3.1. antpečiai ir movos – su išsiuvinėtais sidabro spalvos laipsnių skiriamaisiais ženklais (KJP kariams vietoj antpečių išduodamos sidabro spalvos juostelės skiriamiesiems ženklams ant rankovių);

3.2. kepurės ženklas – su sidabro spalvos ąžuolo lapais;

3.3. trikampėliai – su sidabro spalvos Gedimino stulpais ant kostiumo švarko apykaklės, kuriuos nešioja Sausumos pajėgų ir Karinių oro pajėgų kariai.

4. Atsargos ir dimisijos kariai ant uniforminių kostiumų švarkų dėvi padalinio, iš kurio buvo išleisti į atsargą, tarnybos ženklą. Kariai prie karinės uniformos nešioja medalius, apdovanojimus ir kitus ženklus (asociacijų apdovanojimo bei pasižymėjimo ženklus, patvirtintus KAM Heraldikos komisijos).

 

II. UNIFORMOS IR SKIRIAMŲJŲ ŽENKLŲ ĮSIGIJIMAS IR IŠDAVIMAS

 

5. Išleisti į atsargą ar dimisiją kariai, kuriems suteikta teisė iškilmingomis progomis dėvėti kario uniformą, uniforma bei atsargos ar dimisijos kario skiriamaisiais ženklais aprūpinami tokia tvarka:

5.1. Paliekama išeiginė uniforma, turėta iki išleidimo į atsargą ar dimisiją.

5.2. Aprūpinami 1 komplektu atsargos ir dimisijos karių skiriamųjų ženklų: antpečiais ir movomis su siuvinėtais sidabro spalvos laipsnių skiriamaisiais ženklais (KJP kariams vietoj antpečių išduodamos sidabro spalvos juostelės skiriamiesiems ženklams ant rankovių), kepurės ženklu su sidabro spalvos ąžuolo lapais bei trikampėliais su sidabro spalvos Gedimino stulpais ant kostiumo švarko apykaklės, kuriuos nešioja tik Sausumos pajėgų ir Karinių oro pajėgų kariai.

5.3. Karo prievolės administravimo tarnyba, kariui pateikus atsargos kario pažymėjimą, išduoda 1 komplektą atsargos ir dimisijos karių skiriamųjų ženklų.

6. Atsargos ir dimisijos kariai, aprūpinti karių apranga, atsargos ir dimisijos karių skiriamaisiais ženklais 5 punkte nustatyta tvarka, norėdami papildomai (jei sugadina, pameta skiriamuosius ženklus ar sudėvi kario aprangą) įsigyti minėtas materialines vertybes, kreipiasi į Lietuvos kariuomenės materialinių resursų departamentą (toliau – Materialinių resursų departamentas).

7. Atsargos ir dimisijos karių skiriamųjų ženklų įsigijimo poreikis nustatomas tokia tvarka:

7.1. Gynybos štabo J1 kiekvienais metais iki spalio 1 d. Materialinių resursų departamentui pateikia duomenis apie kitais metais planuojamų išleisti į atsargą karių skaičių, nurodydamas karinius laipsnius bei pajėgų rūšį.

7.2. Materialinių resursų departamentas teisės aktų nustatyta tvarka pagal pateiktus duomenis planuoja atsargos ir dimisijos skiriamųjų ženklų įsigijimą.

8. Viešojo pirkimo komisijos, teisės aktų nustatyta tvarka vykdydamos karių uniformos siuvimo paslaugas, karių skiriamųjų ženklų (atributikos) pirkimą, į pirkimo dokumentus įtraukia šias sąlygas:

8.1. Į siuvimo paslaugų pirkimo-pardavimo sutarties projektą įtraukia, kad įmonė (tiekėjas) turi teisę siūti karių uniformą ar atskiras jos dalis atsargos ir dimisijos kariams už jų lėšas, pateikus Materialinių resursų departamento išduotą siuntimą.

8.2. Į skiriamųjų ženklų (atributikos) pirkimo-pardavimo sutarties projektą įtraukia, kad įmonė (tiekėjas) turi teisę parduoti skiriamuosius ženklus (atributiką) siuvimo įmonei, siuvančiai kariams uniformą ar atskiras jos dalis ir apmokančiai už skiriamuosius ženklus (atributiką) savo lėšomis, gavus Materialinių resursų departamento paraišką, kurioje nurodyti pavadinimai ir jų kiekiai.

8.3. Į karių uniformos audinio pirkimo-pardavimo sutarties projektą įtraukia, kad įmonė (tiekėjas) turi teisę parduoti karių uniformos audinį siuvimo įmonei, siuvančiai karių uniformą ar atskiras jos dalis atsargos ir dimisijos kariams.

9. Kiti atsargos ar dimisijos kariai (1918–1940 metų Lietuvos kariuomenės kariai, ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviai, kuriems nustatyta tvarka pripažintas kario savanorio statusas, taip pat kariai, kuriems po 1990 metų už nuopelnus atkuriant Lietuvos valstybingumą ir kariuomenę buvo suteikti Lietuvos kariuomenės dimisijos karių laipsniai, bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų atsargos (dimisijos) kariai savanoriai) uniforma bei skiriamaisiais ženklais aprūpinami tokia tvarka:

9.1. Karys, pateikdamas jo statusą įrodantį dokumentą, kreipiasi į Materialinių resursų departamentą.

9.2. Materialinių resursų departamentas:

9.2.1. supažindina atsargos ar dimisijos karius su uniformos etalono pavyzdžiu;

9.2.2. išduoda siuntimus į atitinkamas įmones, su kuriomis yra sudarytos karių uniformos siuvimo paslaugų ar skiriamųjų ženklų (atributikos) pirkimo-pardavimo sutartys, įsigyti uniformą ar atskiras jos dalis ar skiriamuosius ženklus (atributiką);

9.2.3. pateikia siuvimo paslaugų įmonei (tiekėjui) paraišką, kurioje nurodyti skiriamųjų ženklų (atributikos) pavadinimai ir jų kiekiai bei įmonių, iš kurių perkami karių skiriamieji ženklai (atributika) ir kario uniformos audinys, rekvizitai.

10. Atsargos ir dimisijos kariai už įsigytą kario uniformą ar atskiras jos dalis bei skiriamuosius ženklus (atributiką) sumoka savo lėšomis, išskyrus atvejus, numatytus šio tvarkos aprašo 5.1 p. ir 5.2 p.

 

III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

11. Asmenys, pažeidę šiuo tvarkos aprašu nustatytą tvarką, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

12. Šis tvarkos aprašas keičiamas kariuomenės vado įsakymu.

______________