LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1995 M. BIRŽELIO 1 D. NUTARIMO NR. 761 „DĖL VALDININKO PAŽYMĖJIMO NUOSTATŲ IR VALDININKO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMO“ DALINIO PAKEITIMO“
1997 m. birželio 13 d. Nr. 612
Vilnius
Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. birželio 1 d. nutarimą Nr. 761 „Dėl Valdininko pažymėjimo nuostatų ir valdininko sveikatos pažymėjimo“ (Žin., 1995, Nr. 47-1148, Nr. 82-1877; 1996, Nr. 5-120), išdėstyti nurodytuoju nutarimu patvirtintus Valdininko pažymėjimo nuostatus nauja redakcija (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1995 m. birželio 1 d. nutarimu Nr. 761
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1997 m. birželio 13 d. nutarimo Nr. 612
redakcija)
Valdininko pažymėjimo nuostatai
1. Valdininko pažymėjimas (toliau vadinama – pažymėjimas) liudija valdininko asmens tapatumą. Šie pažymėjimai išduodami valdininkams, priimtiems į nuolatinį darbą.
Valdininko pažymėjimas atstoja tarnybinį pažymėjimą.
2. Pažymėjimo blankus užsako valstybės valdymo ir kontrolės institucijos, suderinusios su Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerija, per Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybą prie Finansų ministerijos, kuri organizuoja šių blankų spausdinimą.
4. Pažymėjimas spausdinamas specialaus pavyzdžio popieriuje valstybine kalba.
Blankai numeruojami šešiaženkliu skaičiumi.
Pažymėjimo formatas – 105 mm×75 mm.
Pažymėjimo rekvizitai yra šie: Lietuvos valstybės herbo ir vėliavos simboliai; pažymėjimą išduodančios institucijos (toliau vadinama – institucija) pavadinimas; dokumento pavadinimas; pažymėjimo blanko numeris; institucijos raidinis indeksas ir numeris; valdininko vardas ir pavardė; pareigos; asmens kodas; nuotrauka; pažymėjimo galiojimo data; institucijos vadovo pareigos.
Viršuje, kairėje pusėje, spausdinamas Lietuvos valstybės herbas, herbo dešinėje – vėliavos simbolis, po simboliais didžiosiomis raidėmis rašomas institucijos pavadinimas. Po institucijos pavadinimu vienoje eilutėje paryškintomis didžiosiomis raidėmis rašomi žodžiai „Valdininko pažymėjimas“, pažymėjimo blanko numeris, raidinis indeksas ir pažymėjimo numeris. Raidinį indeksą nustato, tikslina, papildo ir keičia Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerija. Pažymėjimo numerį suteikia institucija eilės tvarka. Kartą suteiktas eilės numeris negali būti panaudotas kitam pažymėjimui. Žemiau braukiamos 4 linijos valdininko vardui, pavardei ir pareigoms įrašyti. Vardas ir pavardė rašomi didžiosiomis raidėmis. Apačioje, kairėje pusėje, turi būti vieta 25 mm×35 mm formato nuotraukai. Apačioje, dešinėje pusėje, turi būti įrašyti valdininko asmens kodas ir pažymėjimo galiojimo data, po datos – institucijos vadovo pareigos. Pažymėjimas tvirtinamas institucijos antspaudu ir vadovo ar vadovo įgalioto asmens parašu. Antspaudas dedamas pažymėjimo apačioje taip, kad dengtų nuotraukos kraštą.
Valstybės valdymo ir kontrolės institucijos, suderinusios su Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerija, kitoje pažymėjimo pusėje gali spausdinti tos institucijos valdininkui suteiktas specialiąsias teises.
5. Pažymėjimo numerį institucija suteikia eilės tvarka. Pažymėjimai registruojami apskaitos žurnale, kur nurodomi jų numeriai ir indeksai. Kiekvienas valdininkas supažindinamas su šiais nuostatais ir gaudamas pažymėjimą pasirašo apskaitos žurnale. Pažymėjimo numeris ir indeksas įrašomi valdininko kortelėje ir kaupiami valdininko duomenų banke.
6. Pažymėjimo galiojimo laikas – treji metai. Pasibaigus galiojimo laikui, išduodamas naujas pažymėjimas tuo pačiu numeriu. Apie tai pažymima apskaitos žurnale.
8. Praradęs pažymėjimą asmuo pateikia raštišką prašymą-pasiaiškinimą institucijos personalo padalinio vadovui ir savo lėšomis spausdina skelbimą spaudoje. Po to jam išduodamas naujas pažymėjimas tuo pačiu numeriu.