LIETUVOS RESPUBLIKOS VALDYMO REFORMŲ IR SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL VALDYMO REFORMŲ IR SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRO 2000 01 24 ĮSAKYMO NR. 12 „DĖL ATLEIDIMO IŠ VALSTYBĖS TARNYBOS LAIKINOSIOS TVARKOS PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

2000 m. balandžio 3 d. Nr. 34

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. lapkričio 11 d. nutarimo Nr. 1260 „Dėl įgaliojimų suteikimo ministerijoms“ (Žin., 1999, Nr. 97-2799) 1.1 punktu, iš dalies keičiu Atleidimo iš valstybės tarnybos laikinąją tvarką, patvirtintą valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministro 2000 m. sausio 24 d. įsakymu Nr. 12 „Dėl Atleidimo iš valstybės tarnybos laikinosios tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 9-234), ir ją išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

VALDYMO REFORMŲ IR SAVIVALDYBIŲ

REIKALŲ MINISTRAS                                                                           JONAS RUDALEVIČIUS


PATVIRTINTA

valdymo reformų ir savivaldybių reikalų

ministro 2000 04 03 įsakymu Nr. 34

 

ATLEIDIMO IŠ VALSTYBĖS TARNYBOS LAIKINOJI TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši tvarka reglamentuoja viešojo administravimo valstybės tarnautojų atleidimą iš valstybės tarnybos, išskyrus valstybės tarnautojų atleidimą, kai savivaldybės administracija reorganizuojama dėl savivaldybės likvidavimo. Šiuo atveju jie atleidžiami iš valstybės tarnybos atskira valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministro nustatyta tvarka.

2. Ši tvarka taip pat taikoma viešojo administravimo statutiniams valstybės tarnautojams, jeigu jų atleidimo iš valstybės tarnybos kitaip nenustato statutinių valstybės tarnautojų statusą reglamentuojantys teisės aktai.

3. Paslaugų valstybės tarnautojai atleidžiami iš valstybės tarnybos pagal Darbo sutarties įstatymą (toliau – DSĮ).

4. Dokumentus, susijusius su valstybės tarnautojų atleidimu iš valstybės tarnybos, tvarko įstaigos personalo tarnyba, skyrius arba asmuo, atsakingas už personalo tvarkymą (toliau – personalo tarnyba).

5. Valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos valstybės ar savivaldybių institucijos ar įstaigos (toliau – įstaigos) vadovo ar asmens, atsakingo už personalo valdymą (toliau – įstaigos vadovo), įsakymu (potvarkiu) (toliau – įsakymu). Savivaldybės kontrolierius ir jo pavaduotojas atleidžiami savivaldybės tarybos sprendimu.

Atleidimo iš valstybės tarnybos dokumentas saugomas valstybės tarnautojo asmens byloje. Valstybinio socialinio draudimo pažymėjime taip pat daromas įrašas, nurodant atitinkamą Valstybės tarnybos įstatymo (toliau – VTĮ) ar DSĮ straipsnį, dalį ar punktą, kuriuo remiantis atleidžiama iš valstybės tarnybos. Pvz., „Atleistas iš valstybės tarnybos (nurodoma, iš kokių pareigų) pagal (nurodomas įstatymo straipsnis, dalis, punktas)“.

6. Atsilaisvinus pareigoms valstybės tarnyboje, visais šioje tvarkoje numatytais atvejais personalo tarnyba per 3 darbo dienas turi pateikti informaciją apie laisvas pareigas Valstybės tarnautojų registrui.

 

II. ATLEIDIMAS IŠ VALSTYBĖS TARNYBOS

 

7. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 1 punktą (atsistatydinus savo noru)

7.1. Atsistatydinimas savo noru – tai valstybės tarnautojo raštu pateiktas pareiškimas atleisti iš valstybės tarnybos.

7.2. Dėl atsistatydinimo iš valstybės tarnybos savo noru valstybės tarnautojas pareiškimą įstaigos vadovo vardu įteikia personalo tarnybai, o pastaroji tą pačią dieną įregistruoja gautą pareiškimą. Pareiškime nurodoma pageidaujama atleidimo iš valstybės tarnybos data, kuri negali būti ankstesnė kaip 5 darbo dienos po pareiškimo įregistravimo datos.

7.3. Prieš įteikdamas pareiškimą dėl savo atsistatydinimo personalo tarnybai, valstybės tarnautojas su juo supažindina savo tiesioginį vadovą, kuris raštu pareiškia savo sutikimą su pageidaujama atleidimo data arba pasiūlo kitą datą, nurodydamas priežastis, dėl kurių atleidimo data turėtų būti pakeista.

7.4. Jei valstybės tarnautojas yra neatlikęs užduočių, kurios jam buvo pavestos iki pareiškimo dėl savo atsistatydinimo įregistravimo dienos, atleidimo data gali būti atidėta, kol valstybės tarnautojas atliks jam pavestas užduotis, tačiau ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų nuo pareiškimo dėl atsistatydinimo įregistravimo dienos imtinai.

7.5. Valstybės tarnautojas turi teisę atsiimti pareiškimą dėl atsistatydinimo iš valstybės tarnybos savo noru ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki atleidimo datos, parašęs prašymą įstaigos vadovo vardu ir įteikęs jį personalo tarnybai.

8. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 2 punktą (prieš laiką išėjus į pensiją)

Atleidimas iš valstybės tarnybos šiuo pagrindu bus taikomas įsigaliojus Valstybės tarnautojų pensijų įstatymui (VTĮ 78 straipsnio 3 dalis).

9. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 3 punktą (nesutikus su pareigų pažeminimu dėl nepatenkinamo valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimo)

Atleidimas iš valstybės tarnybos šiuo pagrindu bus taikomas patvirtinus valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo tvarką.

10. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 4 punktą

10.1. Apie savo išrinkimą ar paskyrimą į VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodytas pareigas valstybės tarnautojas privalo raštu informuoti savo įstaigos vadovą.

10.2. Valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos nuo tos dienos, kai jam suteikiama teisė eiti VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodytas pareigas. Valstybės tarnautojas, išrinktas Seimo nariu, atleidžiamas iš valstybės tarnybos nuo pirmojo naujai išrinkto Seimo posėdžio dienos, o išrinktas savivaldybės tarybos nariu (tai taikoma tik savivaldybės administracijos tarnautojams, išrinktiems tos pačios savivaldybės tarybos nariais) – nuo pirmojo naujai išrinktos savivaldybės tarybos posėdžio dienos. Šie asmenys iš valstybės tarnybos neatleidžiami, jei iki pirmojo naujai išrinkto Seimo ar savivaldybės tarybos posėdžio dienos imtinai Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikia raštišką pareiškimą apie savo atsistatydinimą iš Seimo ar savivaldybės tarybos narių. Apie savo atsistatydinimą valstybės tarnautojas privalo tą pačią dieną raštu informuoti savo įstaigos vadovą.

11. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 5 punktą (praradus Lietuvos Respublikos pilietybę)

Valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos nuo Respublikos Prezidento dekreto arba vidaus reikalų ministro sprendimo dėl valstybės tarnautojo Lietuvos Respublikos pilietybės praradimo įsigaliojimo dienos.

12. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 6 punktą (gavus tarnybinę nuobaudą – atleisti iš valstybės tarnybos)

Atleidimas iš valstybės tarnybos šiuo pagrindu bus taikomas patvirtinus tarnybinių nuobaudų skyrimo tvarką.

13. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 7 ir 8 punktus (įsiteisėjus teismo nuosprendžiu paskirtai bausmei už sunkų nusikaltimą ar nusikaltimą valstybės tarnybai arba bausmei, dėl kurios valstybės tarnautojas negali eiti savo pareigų)

Valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos tą dieną, kai įsiteisėja teismo nuosprendis, kuriuo jam paskirta bausmė už sunkų nusikaltimą ar nusikaltimą valstybės tarnybai arba bausmė, dėl kurios jis negali eiti savo pareigų.

14. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 9 ir 10 punktus (paaiškėjus, kad stojant į valstybės tarnybą buvo pateikti suklastoti dokumentai arba buvo nuslėpti ar pateikti neatitinkantys tikrovės duomenys, dėl kurių valstybės tarnautojas negalėjo būti priimtas į valstybės tarnybą)

Valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos nuo šių faktų paaiškėjimo dienos.

15. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 11 punktą (sukakus Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatytam senatvės pensijos amžiui)

Atleidimas iš valstybės tarnybos šiuo pagrindu, atsižvelgiant į VTĮ įsigaliojimo datą, bus taikomas nuo 2002 m. liepos 30 d.

16. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 12 punktą (nedirbus dėl laikino nedarbingumo daugiau kaip 120 kalendorinių dienų iš eilės arba daugiau kaip 140 dienų per paskutiniuosius 12 mėnesių)

Valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos pirmą darbo dieną suėjus šiam terminui, išskyrus įstatymuose nustatytus atvejus, kai tam tikros ligos atveju pareigos paliekamos ilgesnį laiką.

17. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 13 punktą (pasibaigus įstaigos vadovo kadencijai arba likvidavus jo vadovaujamą įstaigą (taikoma tik įstaigos vadovui)

17.1. Pasibaigus įstaigos vadovo kadencijai, jis atleidžiamas iš valstybės tarnybos paskutinę darbo dieną.

17.2. Likviduojant įstaigą, jos vadovas atleidžiamas iš valstybės tarnybos likvidacinės komisijos nurodytą dieną, bet ne anksčiau kaip po 3 darbo dienų nuo likvidacinės komisijos sprendimo dėl jo atleidimo priėmimo dienos.

18. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 14 punktą ir 15 straipsnio 5 dalį (pasibaigus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoją pasirinkusio valstybės politiko įgaliojimams ar kadencijai arba valstybės tarnautojui praradus valstybės politiko pasitikėjimą)

18.1. Pasibaigus politiko įgaliojimams ar kadencijai, politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoją iš valstybės tarnybos atleidžia jį pasirinkęs politikas ar asmuo, teisės aktų įgaliotas skirti ir atleisti įstaigos politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus. Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas paprastai atleidžiamas tą pačią dieną, kai pasibaigia politiko įgaliojimai ar kadencija. Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus, kurie, pasibaigus politiko įgaliojimams ar kadencijai, turi užtikrinti įstaigos veiklos tęstinumą (pvz., Ministro Pirmininko aparato tarnautojai, viceministrai, seniūnai), atleidžia naujai paskirtas ar išrinktas politikas. Įsakyme dėl atleidimo jis nurodo atleidimo datą, kuri sutampa su naujo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo paskyrimo į šias pareigas ar šių pareigų panaikinimo data. Atleidžiamajam valstybės tarnautojui išmokama 3 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensacija. Kompensacija neišmokama, jeigu jam pasiūlomos tos pačios ar kitos politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigos ir jis sutinka jas eiti.

18.2. Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojui praradus jį pasirinkusio valstybės politiko pasitikėjimą, jis atleidžiamas iš valstybės tarnybos nuo tos dienos, kai personalo tarnyba gauna valstybės politiko raštą apie pareikštą nepasitikėjimą. Su šiuo raštu pasirašytinai supažindinamas valstybės tarnautojas. Įsakymą atleisti išleidžia nepasitikėjimą pareiškęs politikas ar asmuo, teisės aktų įgaliotas skirti ir atleisti įstaigos politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus. Atleidžiamajam valstybės tarnautojui išmokama 1 mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio kompensacija.

19. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 15 punktą, pasibaigus pakaitinio valstybės tarnautojo paskyrimo laikui

19.1. Pakaitinis valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos: suėjus terminui, kuriam jis buvo priimtas, arba sugrįžus į tarnybą valstybės tarnautojui, kurio pareigas jis ėjo.

19.2. Pasibaigus konkrečiam jo paskyrimo terminui, pakaitinis valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos paskutinę darbo dieną.

19.3. Sugrįžus valstybės tarnautojui, kurio pareigas jis laikinai ėjo, pakaitinis valstybės tarnautojas atleidžiamas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

20. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 16 punktą (per nustatytą terminą nesikreipus dėl valstybės tarnautojo statuso atkūrimo po atostogų dėl asmeninių aplinkybių)

Valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos, jei, likus ne mažiau kaip 1 mėnesiui iki atostogų dėl asmeninių aplinkybių (VTĮ 52 straipsnis) pabaigos, jis raštu nesikreipė į savo įstaigos vadovą dėl valstybės tarnautojo statuso atkūrimo. Šiuo atveju atleidimo iš valstybės tarnybos data yra pirma po atostogų diena. Tai, kad asmuo laiku nesikreipė dėl valstybės tarnautojo statuso atkūrimo, turi būti konstatuota įstaigos personalo tarnybos aktu.

21. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 17 punktą (tarnybinę veiklą įvertinus nepatenkinamai 3 metus iš eilės)

Atleidimas iš valstybės tarnybos šiuo pagrindu bus taikomas praėjus 3 metams po valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo tvarkos įsigaliojimo.

22. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 56 straipsnio 1 dalies 18 punktą (pašaukus į būtinąją karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą)

22.1. Gavęs šaukimą, valstybės tarnautojas kitą darbo dieną privalo raštu informuoti apie tai savo įstaigos vadovą ir personalo tarnybą.

22.2. Šaukiamojo asmens prašymu jis gali būti atleistas iš valstybės tarnybos jo pageidaujamą dieną, bet ne anksčiau kaip likus 1 mėnesiui ir ne vėliau kaip likus 1 dienai iki jo būtinosios karo ar alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos pradžios.

22.3. Jei valstybės tarnautojas neinformavo savo įstaigos vadovo apie būtinosios karo ar alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos pradžią ir tai paaiškėja vėliau, jis atleidžiamas iš valstybės tarnybos likus 1 dienai iki jo būtinosios karo ar alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos pradžios.

23. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 68 straipsnio 2 dalį (sukakus Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme nustatytam senatvės pensijos amžiui ir neatsistatydinus iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 68 straipsnio 1 dalį)

Atleidimas iš valstybės tarnybos šiuo pagrindu, atsižvelgiant į VTĮ įsigaliojimo datą, bus taikomas nuo 2002 m. liepos 30 d.

24. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 68 straipsnio 3 dalį

Paaiškėjus VTĮ 68 straipsnio 3 dalyje numatytoms aplinkybėms, valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos nuo tų aplinkybių paaiškėjimo dienos.

25. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 68 straipsnio 4 dalies 1 punktą (per 5 metus nuo VTĮ įsigaliojimo neįgijus išsilavinimo, būtino tam tikro lygio pareigoms)

Atleidimas iš valstybės tarnybos šiuo pagrindu, atsižvelgiant į VTĮ įsigaliojimo datą, bus taikomas nuo 2004 m. liepos 30 d.

26. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 68 straipsnio 4 dalies 2 punktą

Atleidimas iš valstybės tarnybos šiuo pagrindu bus taikomas patvirtinus valstybės tarnautojų profesionalumo vertinimo tvarką.

27. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 68 straipsnio 4 dalies 3 punktą ir 76 straipsnį (likvidavus, reorganizavus ar privatizavus valstybės instituciją ar įstaigą, savivaldybės įstaigą ar savivaldybės administracijos padalinį arba panaikinus pareigybę)

27.1. Sprendime dėl valstybės įstaigos likvidavimo, reorganizavimo ar privatizavimo, savivaldybės administracijos padalinio ar savivaldybės įstaigos likvidavimo ar reorganizavimo arba pareigybės panaikinimo turi būti nurodyta, nuo kada panaikinama(-os) pareigybė(-ės), kuri valstybės įstaiga įpareigojama įgyvendinti priimtą sprendimą ir VTĮ 76 straipsnyje nurodytomis sąlygomis mokėti valstybės tarnautojams minimalią mėnesinę algą ir kompensaciją. Priėmus sprendimą, valstybės tarnautojui ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki pareigybės panaikinimo pasirašytinai įteikiamas informacinis lapelis (1 priedas). Jame nurodoma, kokiu dokumentu (įstatymu, nutarimu, įsakymu ar kt.) priimtas sprendimas, valstybės tarnautojas informuojamas, kad jam bus siūlomos kitos, lygiavertės ar žemesnės už einamas, pareigos, kada ir kas jas siūlys, nurodomos minimalios mėnesinės algos ir kompensacijos mokėjimo sąlygos.

27.2. Informacinį lapelį valstybės tarnautojui įteikia:

27.2.1. įstaiga, kurioje dirba valstybės tarnautojas, – kai pareigybė panaikinama pačios įstaigos sprendimu;

27.2.2. aukštesnė pagal pavaldumą įstaiga – kai pareigybė panaikinama dėl šios įstaigos sprendimo likviduoti, reorganizuoti ar privatizuoti pavaldžią įstaigą;

27.2.3. Vyriausybės įgaliota įstaiga – kai pareigybė panaikinama dėl įstaigos likvidavimo, reorganizavimo ar privatizavimo Vyriausybės nutarimu ar įstatymu (kai pareigybė panaikinama dėl savivaldybės reorganizavimo – informacinį lapelį valstybės tarnautojui įteikia reorganizuojama savivaldybė).

27.3. Nuo sprendime nurodytos pareigybės panaikinimo dienos valstybės tarnautojui 6 mėnesius, bet ne ilgiau nei iki perkėlimo į kitas pareigas, šios tvarkos 27.2 punkte nurodytos įstaigos moka minimalią mėnesinę algą.

27.4. Vyriausybės įgaliota įstaiga, įteikusi valstybės tarnautojui informacinį lapelį, per 5 darbo dienas jo kopiją nusiunčia Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos Valstybės tarnybos departamentui (toliau – VTD).

27.5. Pareigas valstybės tarnautojui siūlo:

27.5.1. įstaiga, kurioje dirba valstybės tarnautojas, – kai pareigybė panaikinama pačios įstaigos sprendimu. Šiuo atveju pareigos siūlomos toje pačioje įstaigoje;

27.5.2. aukštesnė pagal pavaldumą įstaiga – kai pareigybė panaikinama dėl šios tvarkos 27.2.2 punkte nurodytos priežasties. Šiuo atveju pareigos siūlomos reorganizuojamoje įstaigoje ar kitose įstaigose, pavaldžiose įstaigai, priėmusiai sprendimą;

27.5.3. VTD – kai pareigybė panaikinama dėl įstaigos likvidavimo, reorganizavimo ar privatizavimo Vyriausybės nutarimu ar įstatymu (kai pareigybė panaikinama dėl savivaldybės reorganizavimo – pareigas valstybės tarnautojui siūlo naujai įsteigtos savivaldybės).

27.6. Šios tvarkos 27.5 punkte nurodytos įstaigos po informacinio lapelio įteikimo ne rečiau kaip kas mėnesį raštu (paprastai registruotu laišku) informuoja valstybės tarnautojus apie galimybę eiti kitas, lygiavertes ar žemesnes už einamas, pareigas, atitinkančias jų kvalifikaciją ir išsilavinimą. Pranešimas siunčiamas ir tada, kai per mėnesį neatsirado galimybių pasiūlyti pareigas. Registruotame laiške kartu su pranešimu apie siūlomas pareigas (2 priedas) į voką įdedamas kitas vokas (pašto išlaidos turi būti apmokėtos) su pareigas siūlančios įstaigos adresu ir pranešimo forma apie asmens sutikimą ar atsisakymą eiti siūlomas pareigas (3 priedas). Jei yra galimybė valstybės tarnautojui kitaip įteikti 2 ir 3 prieduose nurodytus dokumentus, registruotas laiškas gali būti nesiunčiamas.

27.7. Vieši konkursai į pareigas įstaigoje, kuri buvo įsteigta reorganizuojant kitą įstaigą, galimi tik tada, kai yra patvirtinamas reorganizuotos įstaigos etatų sąrašas. Jei dėl reorganizacijos įsteigtoje įstaigoje yra pareigos, atitinkančios šios tvarkos 27.6 punkte nustatytus kriterijus, jos turi būti pasiūlytos reorganizuojamos įstaigos valstybės tarnautojams, kuriems buvo įteikti informaciniai lapeliai. Viešus konkursus dėl tokių pareigybių galima organizuoti tik tada, jei šie valstybės tarnautojai jų atsisako. Šios nuostatos taip pat taikomos savivaldybių reorganizavimo ir steigimo atveju.

27.8. Valstybės tarnautojas, kuriam buvo pasiūlytos kitos pareigos, per 10 kalendorinių dienų nuo pranešimo apie siūlomas pareigas išsiuntimo (įteikimo) datos turi išsiųsti arba kitaip įteikti pareigas pasiūliusiai įstaigai pranešimą apie savo sutikimą ar atsisakymą eiti pasiūlytas pareigas. Per nurodytą terminą neatsakius į pasiūlymą, laikoma, kad valstybės tarnautojas pasiūlytų pareigų atsisako. Atsisakius eiti pasiūlytas pareigas, valstybės tarnautojui siūlomos kitos pareigos, bet ne ilgiau negu 6 mėnesius po pareigybės panaikinimo.

27.9. Kai valstybės tarnautojų, kuriems turi būti pasiūlytos kitos pareigos, yra daugiau nei laisvų pareigų, tos pačios pareigos gali būti pasiūlytos keliems asmenims. Jei sutikimą eiti tas pačias pareigas pareiškė daugiau negu vienas valstybės tarnautojas, įstaiga, kurioje yra pasiūlytos pareigos, gali pasirinkti vieną asmenį pagal jo privalumus. Valstybės tarnautojų privalumus vertina įstaigos personalo tarnybos vadovas, kuris savo pasiūlymus pateikia asmeniui, atsakingam už personalo valdymą. Asmuo, atsakingas už personalo valdymą, susipažinęs su pateikta medžiaga, priima sprendimą dėl valstybės tarnautojo paskyrimo į laisvas pareigas. Asmenims, kurie nebuvo paskirti į laisvas pareigas, šios tvarkos 27.5 punkte nurodytos įstaigos siūlo kitas pareigas, bet ne ilgiau negu 6 mėnesius po pareigybės panaikinimo.

27.10. Jei per 6 mėnesius po pareigybės panaikinimo valstybės tarnautojas atsisako visų jam siūlytų pareigų, neperkeliamas į pasiūlytas pareigas dėl šios tvarkos 27.9 punkte nurodytos priežasties arba per šį laikotarpį, nesant galimybių, jam nepasiūlomos kitos pareigos, valstybės tarnautojas atleidžiamas iš valstybės tarnybos.

27.11. Įsakymą dėl atleidimo iš valstybės tarnybos išleidžia šios tvarkos 27.2 punkte nurodytos įstaigos.

28. Atleidimas iš valstybės tarnybos pagal DSĮ

Valstybės tarnautojas gali būti atleistas iš valstybės tarnybos pagal Darbo sutarties įstatymo 27 straipsnį, 29 straipsnio 1 dalies 6, 7, 9, 10, 12 punktus, 29 straipsnio 2 dalį ir 26 straipsnio 8 ir 10 punktus.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

29. Valstybės tarnautojas negali būti atleistas jo atostogų metu. Tokiu atveju valstybės tarnautojas atleidžiamas pirmą po atostogų darbo dieną.

Negalima atleisti iš valstybės tarnybos nėščios moters, motinos, auginančios vaiką iki 3 metų (jei nėra motinos, tėvo arba globėjo, auginančio vaiką iki to pat amžiaus), išskyrus įstaigos likvidavimo atvejį.

30. Įsakymas dėl atleidimo iš valstybės tarnybos ne vėliau kaip per 1 mėnesį po jo įteikimo atleistajam valstybės tarnautojui datos gali būti apskųstas valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministrui (išskyrus įsakymus dėl statutinių valstybės tarnautojų ir valstybės tarnautojų, dirbančių savivaldybėse atleidimo) ir (ar) teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

31. Teismui nustačius, kad įsakymas ar savivaldybės tarybos sprendimas atleisti valstybės tarnautoją buvo neteisėtas, ir priėmus sprendimą grąžinti valstybės tarnautoją į eitas pareigas, valstybės tarnautojas įstaigos vadovo įsakymu ar savivaldybės tarybos sprendimu grąžinamas į eitas pareigas. Valstybės tarnautojas, kuris buvo priimtas į teismo sprendimu grąžinto valstybės tarnautojo pareigas, perkeliamas į kitas pareigas pagal valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministro patvirtintą valstybės tarnautojų Perkėlimo į kitas pareigas valstybės tarnyboje laikinąją tvarką arba atleidžiamas iš valstybės tarnybos pagal VTĮ 76 straipsnio nuostatas ir šios tvarkos 27 punktą.

Nuostoliai, kuriuos įstaiga patyrė dėl neteisėto valstybės tarnautojo atleidimo, kompensuojami VTĮ 45 straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka.

______________

 


1 priedas

 

INFORMACINIS LAPELIS

                                                                                              _______________ Nr. _________

______________________________________                                           (data)

(įstaigos, teikiančios informacinį lapelį, pavadinimas)                     ___________________________

                                                                                                                      (parengimo vieta)

 

_____________________________________

    (adresatas – valstybės tarnautojo pareigos,

     vardas, pavardė, įstaigos ir jos padalinio

                           pavadinimas)

 

Pranešame, kad nuo _________ bus panaikinta Jūsų pareigybė, o nuo __________  galite būti

                                      (data)*                                                                   (data)**

atleistas(-a) iš valstybės tarnybos pagal Valstybės tarnybos įstatymo 68 straipsnio 4 dalies 3 punktą ir 76 straipsnio nuostatas. Įspėjimo pagrindas:________________________________________________________

                                                (dokumento, kuriuo priimtas sprendimas dėl įstaigos likvidavimo ar pan.,

                                                                                  pavadinimas, data ir numeris)

Nuo šio lapelio įteikimo dienos iki ____________________Jums, esant galimybėms, bus

siūlomos kitos pareigos.                                            (data)**

Nuo ______________ iki __________________ , bet ne ilgiau nei Jūs sutiksite eiti pasiūlytas

                             (data)*                         (data)**

pareigas ir būsite į jas perkeltas(-a), Jums bus mokama Vyriausybės nustatyta minimali mėnesinė alga.

Jei iki _________________ Jūs nesutiksite eiti siūlomų pareigų arba nebus galimybių pasiūlyti

                    (data)**

 

kitų pareigų, būsite atleistas(-a) iš valstybės tarnybos ir Jums bus išmokėta Valstybės tarnybos įstatymo 76 straipsnio 2 dalyje numatyta kompensacija.

Kitas pareigas Jums siūlys:_____________________________________________________

________________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas, adresas, tel. pasiteirauti)

Minimalią mėnesinę algą ir kompensaciją Jums mokės: ______________________________

________________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas, adresas, tel. pasiteirauti)

_________________________________                                                                           

(įstaigos vadovo vardas, pavardė)                                             (parašas)

 

Informacinį lapelį gavau. Pranešimus apie siūlomas pareigas prašau siųsti adresu:

________________________________________________________________________________

(valstybės tarnautojo adresas)

 

_________________________________                                                                           

 (valstybės tarnautojo parašas)                                                      (data)

 

* Pareigybės panaikinimo data, nurodyta dokumente, kuriuo priimtas sprendimas dėl įstaigos likvidavimo ar pan.

** 6 mėnesiai po pareigybės panaikinimo datos.

______________

 


2 priedas

 

PRANEŠIMAS

________________________________________________________ ____________ Nr. _____

(pranešimą siunčiančios įstaigos pavadinimas)                                               (data)

__________________________________                                             ____________________

(adresatas – valstybės tarnautojo pareigos, vardas,                                       (parengimo vieta)

pavardė, įstaigos ir jos padalinio pavadinimas)

 

 

Informuojame, kad panaikinus Jūsų pareigybę, Jums siūloma eiti ______________________

_________________________________________________________________________  pareigas

                                                      (pareigybės pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(įstaigos, kurioje yra siūlomos pareigos, pavadinimas)

 

________________________________________________________                                                

        (įstaigos vadovo ar asmens, atsakingo                                                              (parašas)

     už personalo valdymą, vardas ir pavardė)

______________


3 priedas

 

PRANEŠIMAS

 

Informuoju, kad aš sutinku atsisakau eiti _________________________  pranešimu Nr.____

                          (nereikalingą išbraukti)                         (data)

man pasiūlytas _____________________________________________________________  pareigas

                                                                 (pareigybės pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

Pageidauju Nepageidauju, kad man būtų siūlomos kitos, lygiavertės eitoms, pareigos*.

(nereikalingą išbraukti)

 

_________________________________                                                                                              

                     (vardas, pavardė)                                                                                  (parašas)

 

____________________

               (data)

 

* Pažymima tik tada, kai valstybės tarnautojas sutinka eiti pareigas, žemesnes už tas, kurias jis ėjo iki jų panaikinimo.

______________