LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ VALDININKAMS PAGRINDINIŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1995 m. rugsėjo 15 d. Nr. 1242

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Kvalifikacinių reikalavimų valdininkams pagrindinius nuostatus (pridedama).

2. Pavesti ministerijoms, Vyriausybės įstaigoms, kitoms valstybės valdymo institucijoms ir savivaldybėms iki 1996 m. sausio 1 d. parengti ir patvirtinti institucijos veiklos specifiką ir reikalavimus atitinkančius kvalifikacinių reikalavimų valdininkams nuostatus ir pareigines instrukcijas.

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

VALDYMO REFORMŲ IR

SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRAS                               MINDAUGAS STANKEVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. rugsėjo 15 d. nutarimu Nr. 1242

 

KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ VALDININKAMS

PAGRINDINIAI NUOSTATAI

 

BENDROJI DALIS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja bendrųjų ir specialiųjų kvalifikacinių reikalavimų nustatymą valstybės ir savivaldybių valdininkams (toliau vadinama – valdininkai).

2. Į valstybės valdymo ir savivaldybių institucijas gali būti priimami Lietuvos Respublikos piliečiai, mokantys valstybinę kalbą ir atitinkantys konkrečios institucijos valdininkų pareigoms nustatytus kvalifikacinius reikalavimus.

 

KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI VALDININKAMS

 

3. Bendrųjų kvalifikacinių reikalavimų valdininkams nustatymo kriterijai yra šie:

3.1. išsimokslinimas (ne žemesnis kaip aukštesnysis ar specialusis vidurinis);

3.2. amžius (valdininkas turi būti ne jaunesnis kaip 20 metų);

3.3. darbo patirtis (darbo stažas);

3.4. valdininko darbo stažas;

3.5. bendros žinios ir įgūdžiai, kurių reikia valdininko pareigoms vykdyti (Lietuvos Respublikos įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, kitų teisės aktų, susijusių su valdininko veikla ir specialybe, žinojimas, mokėjimas dirbti kompiuteriu, raštvedybos įgūdžiai ir kt.);

3.6. asmeninės savybės (pareigingumas, darbštumas, kūrybiškumas, sugebėjimas bendrauti ir kt.).

4. Bendrieji kvalifikaciniai reikalavimai, keliami konkrečios valstybės valdymo ir savivaldybės institucijos valdininkams, turi būti nurodyti kvalifikacinių reikalavimų šios institucijos valdininkams nuostatuose.

5. Specialieji kvalifikaciniai reikalavimai valdininkams – tai profesinis bei teorinis pasirengimas ir praktinės žinios, konkretūs sugebėjimai ir įgūdžiai, kurių reikia tam tikroms pareigoms atlikti (vykdyti). Šie reikalavimai nustatomi konkrečiai darbo vietai (pareigoms) kiekvienos valstybės valdymo ar savivaldybės institucijos parengtose pareiginėse instrukcijose.

6. Su pareiginėmis instrukcijomis supažindinami laimėję viešą konkursą ar išlaikę kvalifikacinį egzaminą valdininkai pasirašytinai. Pasikeitus funkcijoms, nurodytoms pareiginėse instrukcijose, valdininkas su jomis supažindinamas pasirašytinai prieš mėnesį iki jų įsigaliojimo.

 

KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ VALDININKAMS NUOSTATŲ

IR PAREIGINIŲ INSTRUKCIJŲ RENGIMAS

 

7. Kvalifikacinių reikalavimų valdininkams nuostatų ir pareiginių instrukcijų rengimo kiekvienoje valstybės valdymo ir savivaldybės institucijoje tvarką nustato institucijos vadovas vidaus tvarką reglamentuojančiuose dokumentuose.

Bendruosius kvalifikacinius reikalavimus šių institucijų vadovams nustato ir pareigines instrukcijas tvirtina aukštesniosios institucijos vadovas*.

8. Už bendrųjų kvalifikacinių reikalavimų valdininkams ir pareiginių instrukcijų rengimą atsakingi valstybės valdymo institucijų vadovai ir savivaldybių administratoriai.

9. Kvalifikacinių reikalavimų valdininkams nustatymo, kvalifikacinių reikalavimų valdininkams nuostatų ir pareiginių instrukcijų rengimo klausimais visas valstybės valdymo ir savivaldybių institucijas konsultuoja ir metodiškai šiam darbui vadovauja Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerija.

10. Bendrieji kvalifikaciniai reikalavimai savivaldybių valdininkams derinami su Lietuvos savivaldybių asociacija.

______________

 



*Bendruosius kvalifikacinius reikalavimus ministerijų reguliavimo sričiai priskirtų institucijų vadovams nustato ir jų pareigines instrukcijas tvirtina ministrai, o institucijų prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovams – valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministras.