FARMACIJOS DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS DIREKTORIUS
Į S A K Y M A S
DĖL FARMACIJOS SPECIALISTŲ KVALIFIKACIJOS KĖLIMO TVARKOS PATVIRTINIMO
2000 m. gruodžio 15 d. Nr. 84
Vilnius
Vadovaudamasis Sveikatos apsaugos ministerijos 1997 m. spalio 9 d. įsakymu Nr. 535 „Dėl leidimų (licencijų) verstis farmacine veikla (praktika) išdavimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 93-2349) 10 punktu ir sveikatos apsaugos ministro 1999 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. 554 „Dėl Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento reorganizavimo“ (Žin., 1999, Nr. 110-3245) patvirtintų Farmacijos departamento prie Sveikatos apsaugos ministerijos nuostatų 7.39 papunkčiu,
2. Nustatau, kad nuo 2001 m. sausio 1 d. farmacijos specialistų kvalifikacijos kėlimas vertinamas pagal patvirtintą Farmacijos specialistų kvalifikacijos kėlimo tvarką.
PATVIRTINTA
Farmacijos departamento prie
Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus
2000 m. gruodžio 15 d. įsakymu Nr. 84
FARMACIJOS SPECIALISTŲ KVALIFIKACIJOS KĖLIMO TVARKA
1. Kiekvienas farmacijos specialistas, pasibaigus jo asmeninio leidimo verstis farmacine veikla (praktika) galiojimo laikui, siekdamas pratęsti leidimo galiojimą, privalo Farmacinės veiklos licencijavimo komisijai pateikti pažymą apie kvalifikacijos kėlimą per paskutinius 5 metus. Kvalifikacijos kėlimas vertinamas akademinėmis valandomis (toliau – valandomis (val.)).
2. Kvalifikacijos kėlimas turi apimti ne mažiau kaip 108 valandas, iš kurių Kauno medicinos universiteto Medicinos ir farmacijos specialistų tobulinimosi kursuose turi būti išklausyta ne mažiau kaip 72 valandos.
3. Papildomas (likusias) 36 valandas galima tobulintis tuose pačiuose kursuose arba kelti savo kvalifikaciją kitais būdais, vertinant juos valandomis.
4. Publikacijos farmacijos tema vertinamos:
4.1. farmacijos mokslo straipsnis užsienio žurnaluose arba Lietuvos Respublikos leidiniuose, kurių sąrašą tvirtina Lietuvos mokslo taryba, ar leidinys farmacijos mokslo tema – 16 val.;
5. Pranešimai suvažiavimuose, konferencijose, paskaitose, seminaruose farmacijos tema vertinami:
5.1. tarptautinėje konferencijoje, seminare ar kitame farmacijos specialistų tarptautiniame renginyje – 16 val.;
5.2. respublikinėje konferencijoje, seminare ar kitame farmacijos specialistų respublikiniame renginyje – 6 val.;
6. Darbas rengiant teisės aktus, reguliuojančius farmacinę veiklą, vertinamas kiekvienam darbo grupės (komisijos) nariui atskirai, pateikus darbo grupės (komisijos) sudarymo įsakymų arba parengtų teisės aktų aiškinamųjų raštų nuorašus, kuriuose nurodyti rengėjai:
7. Stažuotės farmacijos įmonėse, analizuojant jų darbo patirtį, nurodant faktinį valandų skaičių, bet ne daugiau kaip 4 val. vienos įmonės aplankymui ir ne daugiau 8 val. per metus.
8. Dalyvavimas Pasaulinės sveikatos organizacijos, Europos Komisijos, kitų tarptautinių farmacijos organizacijų rengiamuose seminaruose, konferencijose farmacijos klausimais vertinamas pagal faktinį išklausytų valandų skaičių, bet ne daugiau kaip 6 val. per vieną seminaro, konferencijos dieną, pateikus renginio darbotvarkę ir trumpą aprašymą.
9. Dalyvavimas farmacijos įmonių, jų atstovybių bei farmacijos visuomeninių organizacijų rengiamuose seminaruose, konferencijose, paskaitose farmacijos klausimais vertinamas pagal faktinį išklausytų valandų skaičių, bet ne daugiau kaip 6 val. per vieną renginio dieną.
10. Medicinos ir farmacijos specialistų tobulinimosi kursams arba farmacijos visuomeninei organizacijai pateikiama medžiaga, įrodanti kvalifikacijos kėlimą (publikacijos, pranešimo, paskaitos tezių kopijos, renginio programos su nurodyta pranešėjo pavarde ir pranešimo tema, aplankytos įmonės vadovo ar atsakingo už stažuotę asmens pasirašytos pažymos ir kiti dokumentai).
11. Apie Lietuvos Respublikoje organizuojamus renginius, kurių dalyviams bus išduodami kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai, rengėjai privalo raštu pranešti medicinos ir farmacijos specialistų tobulinimosi kursų vedėjui arba farmacijos visuomeninės organizacijos vadovui ne vėliau kaip per savaitę iki renginio pradžios bei turi būti sudaroma galimybė jų atstovui dalyvauti renginyje.
12. Kvalifikacijos kėlimas pagal šios tvarkos 4 – 9 punktus užskaitomas patvirtinus tai Kauno medicinos universiteto Medicinos ir farmacijos specialistų tobulinimosi kursų vedėjo arba farmacijos visuomeninės organizacijos vadovo ir asmens, atsakingo už priemonės organizavimą, pasirašyta pažyma (pažymėjimu), kuri registruojama įstaigos pažymų registravimo žurnale Kauno medicinos universiteto rektoriaus arba farmacijos visuomeninės organizacijos vadovo patvirtinta tvarka.
13. Kauno medicinos universiteto Medicinos ir farmacijos specialistų tobulinimosi kursuose išduodamas pažymėjimas, patvirtinantis, kad išklausytas visas papildomų 36 kvalifikacijos kėlimo valandų kursas. Pažymėjimas pateikiamas Farmacinės veiklos licencijavimo komisijai.
14. Asmenims, surinkusiems daugiau kaip 72 kvalifikacijos kėlimo valandas iš papildomų renginių pagal šios tvarkos 4, 5, 6 ir 8 punktus, Kauno medicinos universiteto rektoriaus nustatyta tvarka Medicinos ir farmacijos specialistų tobulinimosi kursuose gali būti išklausomos tik 36 kvalifikacijos kėlimo valandos vietoj nustatytų 72.
______________