LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1991 M. LAPKRIČIO 23 D. NUTARIMO NR. 483 „DĖL MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJŲ MOKSLO DARBUOTOJŲ IR PEDAGOGŲ DARBO APMOKĖJIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

1997 m. sausio 31 d. Nr. 81

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. lapkričio 23 d. nutarimą Nr. 483 „Dėl mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojų ir pedagogų darbo apmokėjimo“ (Žin., 1992, Nr. 5-87; 1993, Nr. 7-166, Nr. 63-1203; 1994, Nr. 13-220; 1995, Nr. 10-226):

1. Išdėstyti 2 ir 4 punktus taip:

2. Nustatyti, kad mokslo ir studijų institucijų asistento minimalus tarnybinis atlyginimas per mėnesį prilyginamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintai bazinei mėnesinei algai, indeksuotai koeficientu 5, o valandinis atlygis už pedagoginį darbą – 0,1 bazinės mėnesinės algos.

4. Suteikti mokslo ir studijų institucijų vadovams teisę, neviršijant darbo užmokesčio fondo, greta priedų, nurodytų priedėlyje, nustatyti mokslo darbuotojams ir pedagogams iki 75 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio priemokas (nurodant konkretų terminą, bet ne ilgesnį kaip iki kalendorinių metų pabaigos) už papildomus darbus arba darbuotojo rašytiniu sutikimu – už laikinai nesančių darbuotojų funkcijų (pareigų) vykdymą (jeigu nesudaroma papildoma darbo sutartis). Šios priemokos mažinamos arba naikinamos, jeigu darbuotojas pradeda blogiau dirbti arba šių darbų nevykdo“.

2. Išdėstyti nurodytojo nutarimo priedėlį nauja redakcija (pridedama).

3. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. kovo 31 d. nutarimą Nr. 464 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. balandžio 16 d. nutarimo Nr. 261 „Dėl 1993 metų Lietuvos valstybės biudžeto asignavimų mokslui ir studijoms patvirtinimo“ dalinio pakeitimo“ (Žin., 1995, Nr. 30-684).

4. Šis nutarimas taikomas nuo 1997 m. kovo 1 dienos.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                              Gediminas Vagnorius

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministras                                                    Zigmas Zinkevičius

 


Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1991 m. lapkričio 23 d. nutarimo Nr. 483

priedėlis

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. sausio 31 d. nutarimo Nr. 81

redakcija)

 

MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJŲ MOKSLO DARBUOTOJŲ IR PEDAGOGŲ PAREIGŲ KLASIFIKAVIMO IR DARBO APMOKĖJIMO SISTEMA

 

Pareigos

Mokslinė kvalifikacija

Atlyginimo koeficientas, palyginti su minimaliu asistento tarnybiniu

jeigu pedagoginė veikla yra pagrindinė

jeigu mokslinė veikla yra pagrindinė

Profesorius

vyriausiasis mokslinis bendradarbis

habilituoto daktaro mokslo laipsnis

3,7 – asmenims, turintiems profesoriaus pedagoginį (mokslo) vardą

habilituoto daktaro mokslo laipsnis

3,3 – asmenims, neturintiems profesoriaus pedagoginio (mokslo) vardo

Docentas

vyresnysis mokslinis bendradarbis

mokslo laipsnis

3 – asmenims, turintiems habilituoto daktaro mokslo laipsnį

mokslo laipsnis

2,4 – asmenims, turintiems pedagoginį (mokslo) vardą

mokslo laipsnis

2,1 – asmenims, neturintiems pedagoginio (mokslo) vardo

Vyresnysis asistentas

mokslinis bendradarbis

mokslo laipsnis

1,9

Asistentas

asistentas

užbaigtas aukštasis mokslas (magistro laipsnis)

1–1,5

Pastabos:

1. Mokslo ir studijų institucijos mokslo darbuotojui už viršijantį atestacinius reikalavimus pedagoginį kūrybinį ir pedagoginiam darbuotojui – už mokslinį kūrybinį aktyvumą pagrindiniame darbe galima nustatyti atlyginimo priedą – iki 50 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio, nustatyto atestavus vadovaujantis šiuo nutarimu. Priedų taikymo kriterijus ir tvarką nustato mokslo ir studijų institucijų tarybos (senatai). Šiems priedams mokėti gali būti panaudota darbo apmokėjimo fondo dalis (iki 15 procentų), įskaitoma į mokslo ir studijų institucijai skiriamus biudžetinius asignavimus.

2. Mokslo ir studijų institucijų profesoriams, dėstytojams ir kitiems mokslo darbuotojams, išrinktiems (paskirtiems) į vadovaujančiąsias pareigas, institucijos taryba (senatas) arba steigėjas nustato atlyginimų, nustatytų atestavus vadovaujantis šiuo nutarimu, priedus už vadovaujančiąsias pareigas:

katedrų vedėjams, fakultetų prodekanams, moksliniams sekretoriams, valstybinio mokslo instituto ar aukštosios mokyklos mokslo centrų (institutų) struktūrinių padalinių vadovams – iki 15 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio;

fakultetų dekanams, aukštosios mokyklos mokslo centrų (institutų) vadovams, valstybinio mokslo instituto ar aukštosios mokyklos tarybos (senato) pirmininkui – iki 25 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio;

valstybinio mokslo instituto vadovui ir jo pavaduotojams, valstybinės mokslo įstaigos vadovui ir jo pavaduotojams – nuo 25 iki 40 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio;

aukštosios mokyklos prorektoriams – nuo 30 iki 45 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio;

aukštosios mokyklos rektoriui – nuo 40 iki 60 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio.

3. Atlyginimams už valandinį pedagoginį darbą taikomi šiame priedėlyje nurodyti darbuotojo mokslo laipsnį ir pedagoginį (mokslo) vardą atitinkantys atlyginimo koeficientai.

4. Mokslo ir studijų institucijų tarybos (senatai), neviršydamos darbo apmokėjimo fondo, pakviestiems dirbti užsienio mokslininkams gali nustatyti personalinį atlyginimą nepriklausomai nuo šiame priedėlyje nustatytų kvalifikacinių reikalavimų.

5. Mokslo ir studijų institucijų tarybos (senatai) darbuotojų atlyginimus nustato personaliai, tačiau neviršydamos nustatytų atlyginimo koeficientų:

profesoriams, neturintiems habilituoto daktaro mokslo laipsnio, – 3;

docentams, neturintiems mokslo laipsnio, – 1,9;

vyresniesiems asistentams (moksliniams bendradarbiams), neturintiems mokslo laipsnio, – 1,4.

6. Aukštųjų mokyklų dėstytojams menininkams, kuriems atitinkamos pareigos atitenka konkurso būdu, kvalifikaciniai reikalavimai netaikomi.

7. Mokslo ir studijų institucijos, sudarydamos pagal įstatymus kolektyvines sutartis, gali tikslinti mokslo darbuotojų ir pedagogų premijavimo, priedų ir priemokų (tarp jų numatytų Lietuvos Respublikos darbo apmokėjimo įstatyme bei kituose teisės aktuose) skyrimo jiems tvarką bei dydį, taip pat kitas darbo apmokėjimo ir organizavimo sąlygas.

______________