LIETUVOS RESPUBLIKOS
Į S T A T Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KOLEKTYVINIŲ SUTARČIŲ ĮSTATYMO PAKEITIMO IR PAPILDYMO
1994 m. kovo 31 d. Nr. I-417
Vilnius
Pakeisti ir papildyti Lietuvos Respublikos kolektyvinių sutarčių įstatymą (Žin., 1991, Nr. 12-312, Nr. 34-935):
3. Papildyti įstatymą tokiu I skirsniu:
„I SKIRSNIS
KOLEKTYVINIS SUSITARIMAS
1 straipsnis. Kolektyvinio susitarimo šalys
Kolektyvinio susitarimo šalys yra profesinės sąjungos, jų susivienijimai ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė, ministerijos, darbdaviai, jų organizacijos ar susivienijimai.
2 straipsnis. Kolektyvinio susitarimo turinys
3 straipsnis. Kolektyvinio susitarimo sąlygų nustatymas
4 straipsnis. Kolektyvinių susitarimų registracija
Kolektyvinius susitarimus, kuriuos sudaro šio įstatymo 1 straipsnio pirmojoje dalyje nurodytos šalys, specifinės paskirties įmonės, nurodytos Lietuvos Respublikos Vyriausybės pateiktame sąraše, ir Lietuvos Respublikos kolektyvinių ginčų reguliavimo įstatymo 10 straipsnio ketvirtojoje dalyje nurodyti subjektai, pareikštine tvarka registruoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija.
5 straipsnis. Nesutarimai ir ginčai dėl kolektyvinio susitarimo sudarymo ar vykdymo
Nesutarimai ir ginčai dėl kolektyvinio susitarimo sudarymo ar vykdymo sprendžiami Lietuvos Respublikos kolektyvinių ginčų reguliavimo įstatymo nustatyta tvarka.“
7. 6 straipsnyje vietoj žodžių „darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kolektyvo“ įrašyti žodžius „profesinės sąjungos“, o po žodžio „darbdavio“ įrašyti žodžius „(arba jų susivienijimų, organizacijų)“.
8. 7 straipsnyje:
1) pirmojoje dalyje išbraukti žodžius „o nesant profesinių sąjungų – kolektyvo išrinkti įgaliotiniai“ ir „Kolektyvinės sutarties šalių atstovais gali būti ir darbuotojų, nesančių profesinių sąjungų nariais, išrinkti įgaliotiniai.“;
„Profesinėms sąjungoms nesutarus dėl profesinių sąjungų jungtinės atstovybės sudarymo, ginčas sprendžiamas visuotiniame įmonės darbuotojų susirinkime (konferencijoje) slaptu balsavimu.
10. 9 straipsnio pirmojoje dalyje išbraukti žodžius „darbuotojų išrinkti atstovai“ ir „o nesant profsąjungų – 1/10 darbuotojų“, o vietoj žodžio „pateikusių“ įrašyti žodį „pateikusi“.
11. 10 straipsnio:
1) pirmąją dalį papildyti tokiu sakiniu: „Darbdavio teisių perėmėjui kolektyvinė sutartis galioja iki naujos sutarties sudarymo.“;
13. 19 straipsnį išdėstyti taip:
14. 24 straipsnyje po žodžių „kolektyvinių sutarčių“ įrašyti žodžius „ar kolektyvinių susitarimų“ ir po žodžių „kolektyvinės sutarties“ įrašyti žodžius „ar kolektyvinio susitarimo“.
15. Papildyti įstatymą 25 ir 26 straipsniais:
„25 straipsnis. Darbdavio ar jo įgalioto asmens atsakomybė už vengimą ar atsisakymą sudaryti kolektyvinį susitarimą ar sutartį
26 straipsnis. Draudimas streikuoti
Kolektyvinio susitarimo ar kolektyvinės sutarties galiojimo metu, jeigu darbdavys kolektyvinę sutartį ar kolektyvinį susitarimą vykdo, streikuoti draudžiama.