LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL VYRIAUSIOSIOS GINČŲ NAGRINĖJIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS DARBO ORGANIZAVIMO
1999 m. vasario 25 d. Nr. 207
Vilnius
Dėl Vyriausiosios ginčų nagrinėjimo komisijos sudarymo ir jos darbo organizavimo
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos antidempingo įstatymo (Žin., 1998, Nr. 62-1776) 35 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Sudaryti šią Vyriausiąją ginčų nagrinėjimo komisiją:
Gintaras Balčiūnas |
– |
teisingumo viceministras (komisijos pirmininkas); |
Jadvyga Aleksaitė |
– |
Teisingumo ministerijos Teisės departamento direktorė; |
Evaldas Zigmas Čijauskas |
– |
Žemės ūkio ministerijos Teisės departamento direktorius; |
Raimundas Karoblis |
– |
Užsienio reikalų ministerijos Ekonomikos departamento direktorius; |
Algimantas Slivinskas |
– |
Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos patarėjas ekonomikos klausimais; |
Rimantas Švėgžda |
– |
Ūkio ministerijos Eksporto-importo reguliavimo departamento direktorius; |
Vitas Vasiliauskas |
– |
Finansų ministerijos Pajamų departamento direktorius. |
2. Patvirtinti pridedamus:
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1999 m. vasario 25 d. nutarimu Nr. 207
Vyriausiosios ginčų nagrinėjimo komisijos nuostatai
I. Bendrosios nuostatos
1. Vyriausioji ginčų nagrinėjimo komisija (toliau vadinama – komisija) yra tarpžinybinė institucija, nagrinėjanti prašymus, kuriais skundžiami Lietuvos Respublikos antidempingo įstatymo 35 straipsnyje numatytieji nutarimai ir veiksmai, susiję su šių nutarimų priėmimu.
2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos antidempingo įstatymu (toliau vadinama – Antidempingo įstatymas), Lietuvos Respublikos muitų tarifų įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.
II. Komisijos uždaviniai ir funkcijos
4. Svarbiausias komisijos uždavinys yra objektyviai išnagrinėti suinteresuotųjų šalių, nurodytų Antidempingo įstatymo 2 straipsnio 15 dalyje, prašymus ir priimti teisėtus bei pagrįstus sprendimus.
5. Komisija vykdo šias funkcijas:
5.1. svarsto suinteresuotųjų šalių prašymus Antidempingo įstatymo 35 straipsnio 1 dalyje nurodytais klausimais ir kartu su prašymu pateiktus dokumentus;
6. Komisija gali priimti vieną iš šių sprendimų:
6.1. sustabdyti Konkurencijos tarybos nutarimo vykdymą ir įpareigoti ją pakartotinai išnagrinėti tyrimo rezultatus;
6.2. įpareigoti Antidempingo įstatymą vykdančias institucijas atlikti skundžiamuosius veiksmus iš naujo, juos papildyti, vietoj jų atlikti kitus veiksmus arba nutraukti jų vykdymą;
III. Komisijos teisės
7. Komisija turi teisę:
7.1. reikalauti, kad atitinkamos institucijos pateiktų dokumentus, susijusius su jos kompetencijai priskirtų pagal Antidempingo įstatymą klausimų nagrinėjimu;
7.3. nagrinėdama prašymą savo posėdyje, išklausyti suinteresuotųjų šalių, Valstybinės konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – Valstybinė konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnyba) ir Konkurencijos tarybos atstovų (prireikus – ir kitų kompetentingų institucijų atstovų) paaiškinimus nagrinėjamu klausimu.
IV. Komisijos sudarymas
8. Komisija sudaroma iš 7 asmenų, iš jų du atstovai – Teisingumo ministerijos, po vieną – Finansų ministerijos, Ūkio ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Žemės ūkio ministerijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovą.
V. Komisijos posėdžių organizavimas ir sprendimų priėmimas
10. Komisijos posėdžiai rengiami kartą per savaitę, jeigu gautas nors vienas suinteresuotosios šalies prašymas, nagrinėtinas komisijoje. Prašymas turi būti apsvarstytas ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų nuo jo gavimo dienos.
11. Komisijos posėdžius skiria, jų darbotvarkę, vietą, laiką nustato bei jiems vadovauja komisijos pirmininkas.
12. Komisijos posėdžio darbotvarkė ir teikiamų svarstyti prašymų kopijos pateikiamos komisijos nariams ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki posėdžio.
13. Apie komisijos posėdžio laiką ir vietą pranešama prašymo pateikėjui, kitoms suinteresuotosioms šalims, Valstybinei konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnybai ir Konkurencijos tarybai, posėdyje turintiems dalyvauti ekspertams ir kitiems specialistams. Šiame punkte nurodytieji subjektai arba jų atstovai turi teisę susipažinti su prašymu ir kitais dokumentais prieš komisijos posėdį.
14. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 4 komisijos nariai (įskaitant jos pirmininką).
15. Komisijos posėdis pradedamas komisijos pirmininko ar jos nario pranešimu apie gautą prašymą. Paskui nagrinėjamu klausimu išdėsto savo aiškinimus posėdyje dalyvaujantys asmenys.
16. Dalyvaujantiems asmenims išdėsčius savo aiškinimus, pirmininkas paskelbia ginčo nagrinėjimą baigtą.
17. Priimant sprendimą (balsuojant), dalyvauja tik komisijos nariai. Sprendimas priimamas paprasta posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas.
18. Komisijos sprendimas turi būti pagrįstas išnagrinėtais duomenimis ir teisės aktų normomis, jame turi būti nurodyta suinteresuotųjų šalių teisė apskųsti jį apygardos teismui ir nustatytas apskundimo terminas.
20. Komisijos sprendimas per 5 darbo dienas išsiunčiamas prašymo pateikėjui, kitoms suinteresuotosioms šalims, Valstybinei konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnybai ir Konkurencijos tarybai, o sprendimas sustabdyti Konkurencijos tarybos nutarimo vykdymą skelbiamas „Valstybės žiniose“.
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1999 m. vasario 25 d. nutarimu Nr. 207
Kreipimosi į Vyriausiąją ginčų nagrinėjimo komisiją tvarka
I. Bendrosios nuostatos
1. Ši tvarka reglamentuoja suinteresuotųjų šalių kreipimąsi į Vyriausiąją ginčų nagrinėjimo komisiją.
2. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos:
2.1. suinteresuotosios šalys. Vykdant antidempingo procedūras, suinteresuotosios šalys yra:
2.1.1. panašios prekės Lietuvos gamintojai (tarp jų ir galimi) arba prekybos ar verslo asociacijos, kurių narių dauguma yra panašios prekės Lietuvos gamintojai;
2.1.2. dempingo kaina įtariamos prekės eksportuotojai, užsienio šalies gamintojai ar importuotojai arba prekybos ar verslo asociacijos, kurių narių dauguma yra šios prekės užsienio gamintojai, eksportuotojai arba importuotojai;
3. Kiekviena suinteresuotoji šalis, nesutinkanti su Konkurencijos tarybos priimtais nutarimais dėl antidempingo muito taikymo ar netaikymo, įsipareigojimo dėl kainos priėmimo arba nutarimais, priimtais po peržiūrų, arba nesutinkanti su Lietuvos Respublikos antidempingo įstatymą vykdančių institucijų veiksmais, susijusiais su minėtųjų nutarimų priėmimu, gali kreiptis į Vyriausiąją ginčų nagrinėjimo komisiją.
II. Prašymo pateikimas
4. Prašymas Vyriausiajai ginčų nagrinėjimo komisijai pateikiamas raštu per 20 kalendorinių dienų nuo skundžiamo Konkurencijos tarybos nutarimo paskelbimo „Valstybės žiniose“ dienos.
5. Prašyme turi būti nurodyta:
5.1. suinteresuotųjų šalių rekvizitai (adresas, telefonas, faksas), prašymo pateikėjo vardas, pavardė ir parašas (o jeigu prašymą teikia juridinis asmuo – nesutrumpintas jo pavadinimas, atstovo vardas ir pavardė);
5.2. jeigu nesutinkama su Konkurencijos tarybos priimtu nutarimu, – skundžiamo nutarimo pavadinimas, data, numeris ir „Valstybės žinių“, kuriose paskelbtas šis nutarimas, numeris;