LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1995 M. VASARIO 6 D. NUTARIMO NR. 190 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PIRMOJO IR ANTROJO LAIPSNIŲ VALSTYBINIŲ PENSIJŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2004 m. spalio 27 d. Nr. 1342

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. vasario 6 d. nutarimu Nr. 190 „Dėl Lietuvos Respublikos pirmojo ir antrojo laipsnių valstybinių pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 1995, Nr. 13-309; 1998, Nr. 78-2207; 2001, Nr. 10-283; 2003, Nr. 51-2270, Nr. 123-5614):

1.1. Išdėstyti 2 punkto pirmąją pastraipą taip:

2. Lietuvos Respublikos pirmojo arba antrojo laipsnių valstybinės pensijos (toliau vadinama – valstybinės pensijos) skiriamos Lietuvos Respublikos piliečiams, kurie ypač nusipelnė Lietuvai kurdami bei plėtodami jos valstybingumą, ūkį, kultūrą, mokslą, meną ir sportą, gindami valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, taip pat labiausiai pasižymėjusiems pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijai dalyviams, motinoms, pagimdžiusioms, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms 7 ir daugiau vaikų, jeigu šie asmenys yra sulaukę Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme (toliau vadinama - Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas) nustatyto senatvės pensijos amžiaus ar pripažinti I arba II grupių invalidais. Asmenims, dirbusiems ypatingomis darbo sąlygomis, už kurias skiriama kompensacija pagal Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 56 straipsnį, pirmojo arba antrojo laipsnių valstybinės pensijos skiriamos likus iki senatvės pensijos amžiaus tiek mėnesių, už kiek mėnesių kompensacija mokama.“.

1.2. 8 punkte:

1.2.1. išdėstyti 8.6 punktą taip:

8.6. pažyma apie asmeniui paskirtų ir mokamų valstybinių socialinio draudimo pensijų, valstybinių pensijų ar valstybinių šalpos išmokų dydžius (atsižvelgiant į tai, kurios rūšies pensija ar išmoka paskirta ir mokama);“;

1.2.2. išdėstyti 8 punkto paskutinę pastraipą taip:

„Nurodytus 8.8, 8.9 ir 8.10 punktuose dokumentus pateikia tik motinos, pagimdžiusios ir išauginusios bei gerai išauklėjusios 7 ir daugiau vaikų;“.

1.3. Išdėstyti 19 punkto antrąją ir trečiąją pastraipas taip:

„Šio punkto pirmosios pastraipos nuostata netaikoma turintiems draudžiamųjų pajamų pirmojo laipsnio valstybinių pensijų gavėjams – ginkluoto pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviams – kariams savanoriams (Valstybinių pensijų įstatymo 4 straipsnio trečioji dalis ir 5 straipsnio ketvirtoji dalis), antrojo laipsnio valstybinių pensijų gavėjoms – motinoms, pagimdžiusioms ir išauginusioms bei gerai išauklėjusioms 7 ir daugiau vaikų (Valstybinių pensijų įstatymo 4 straipsnio pirmoji dalis), taip pat valstybinių našlių ir našlaičių pensijų gavėjams (Valstybinių pensijų įstatymo 9 straipsnio antroji dalis), kuriems paskirtos pensijos mokamos viso dydžio, nepaisant jų turimų draudžiamųjų pajamų.

Kiekvienas valstybinės pensijos gavėjas, išskyrus šio punkto antrojoje pastraipoje nurodytus asmenis, privalo pranešti valstybinę pensiją jam mokančiai institucijai, ar jis turi draudžiamųjų pajamų. Draudžiamųjų pajamų turėjimo (neturėjimo) faktą valstybinės pensijos gavėjas patvirtina pateikęs valstybinę pensiją jam mokančiai institucijai darbdavio išduotas pažymas ar kitus dokumentus, patvirtinančius jo priėmimą į darbą, atleidimą iš jo, nemokamas atostogas. Ligos, motinystės, motinystės (tėvystės), bedarbio pašalpų gavimo faktas įrodomas atitinkamais darbdavio, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių arba Lietuvos darbo biržos teritorinių darbo biržų išduotais pažymėjimais apie nurodytųjų pašalpų mokėjimo trukmę. Pateikti dokumentai grąžinami asmeniui, o pensijos byloje paliekami šių dokumentų nuorašai, patvirtinti komisijos atsakingojo sekretoriaus. Spręsdama klausimą dėl valstybinės pensijos mokėjimo, valstybines pensijas mokanti institucija turi teisę reikalauti iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ir jos teritorinių skyrių išduoti, remiantis šiuose skyriuose esančia apdraustųjų privalomuoju valstybiniu socialiniu draudimu įskaita, pažymėjimus, patvirtinančius šios pensijos gavėjo draudžiamųjų pajamų turėjimo ar ligos, motinystės, motinystės (tėvystės), bedarbio pašalpų gavimo faktą.“.

2. Šis nutarimas įsigalioja nuo 2005 m. sausio 1 dienos.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

FINANSŲ MINISTRAS,

PAVADUOJANTIS SOCIALINĖS

APSAUGOS IR DARBO MINISTRĄ                                                ALGIRDAS BUTKEVIČIUS