LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS ŽINYBINIŲ ŽENKLŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2004 m. vasario 9 d. Nr. 1R-36
Vilnius
Siekdamas užtikrinti Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto, patvirtinto Lietuvos Respublikos Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto patvirtinimo įstatymu (Žin., 2000, Nr. 39-1088; 2003, Nr. 49-2158), 24 straipsnio 1 dalies 5 punkto nuostatos įgyvendinimą,
tvirtinu Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žinybinių ženklų nuostatus (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2004 m. vasario 9 d.
įsakymu Nr. 1R-36
KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS
ŽINYBINIŲ ŽENKLŲ NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos žinybinių ženklų nuostatai nustato Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau vadinamas – Kalėjimų departamentas) žinybinių ženklų rūšis, paskirtį ir aprašymą, žinybinių ženklų skyrimo bei nešiojimo tvarką.
2. Kalėjimų departamento žinybiniai ženklai (pagal svarbumo eilę) yra šie:
2.1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pasižymėjimo ženklas „Už pasiaukojamą tarnybą“;
2.2. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pasižymėjimo ženklas „Už pavyzdingą tarnybą“;
II. KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS
PASIŽYMĖJIMO ŽENKLAS „UŽ PASIAUKOJAMĄ TARNYBĄ“
4. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pasižymėjimo ženklo „Už pasiaukojamą tarnybą“ paskirtis:
4.1. apdovanoti už nepriekaištingą tarnybą ir pasiektus teigiamus rezultatus Kalėjimų departamento arba jam pavaldžių įstaigų ar valstybės įmonių pareigūnus (toliau vadinama – Kalėjimų departamento pareigūnai), kurių tarnybos Lietuvos valstybei stažas – ne mažiau kaip 5 metai;
5. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pasižymėjimo ženklas „Už pasiaukojamą tarnybą“ yra aukso spalvos metalo aštuonių spindulių žvaigždė, kurios centre įkomponuotas raudona emale dengtas skritulys su reljefišku sidabro spalvos metalo Vyčiu. Tarp žvaigždės spindulių įkomponuotas apskritas sidabro spalvos metalo stilizuotų ąžuolo lapų vainikas. Kitoje ženklo pusėje pritvirtintas sraigtelis su veržle.
III. KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS
PASIŽYMĖJIMO ŽENKLAS „UŽ PAVYZDINGĄ TARNYBĄ“
6. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pasižymėjimo ženklo „Už pavyzdingą tarnybą“ paskirtis – apdovanoti už nepriekaištingą tarnybą ir pasiektus teigiamus rezultatus Kalėjimų departamento pareigūnus ar kitų institucijų statutinius valstybės tarnautojus, kurių tarnybos Lietuvos valstybei stažas – ne mažiau kaip 3 metai.
7. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pasižymėjimo ženklas „Už pavyzdingą tarnybą“ yra sidabro spalvos metalo aštuonių spindulių žvaigždė, kurios centre įkomponuotas raudona emale dengtas skritulys su reljefišku sidabro spalvos metalo Vyčiu. Tarp žvaigždės spindulių įkomponuotas apskritas aukso spalvos metalo stilizuotų ąžuolo lapų vainikas. Kitoje ženklo pusėje pritvirtintas sraigtelis su veržle.
IV. KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS
ATMINIMO ŽENKLAS
8. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atminimo ženklo paskirtis:
8.1. apdovanoti už nepriekaištingą tarnybą ir pasiektus teigiamus rezultatus Kalėjimų departamento pareigūnus, kurių tarnybos Lietuvos valstybei stažas – ne mažiau kaip 1 metai;
9. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atminimo ženklas yra sudarytas iš dviejų elementų: žvaigždės ir lentelės. Žvaigždė yra aukso spalvos metalo, šešiolikos spindulių. Jos centre yra raudonos spalvos emale dengtas skydas su reljefišku Vyčiu. Žvaigždė prikabinta prie stačiakampės aukso spalvos metalo lentelės, kuri vertikaliai padalinta į tris dalis. Centrinė dalis padengta geltona emale, o dvi kraštinės – mėlyna. Kitoje lentelės pusėje pritvirtintas sraigtelis su veržle.
V. ŽINYBINIO ŽENKLO SKYRIMAS
10. Apdovanoti žinybiniu ženklu turi teisę teisingumo ministras ir Kalėjimų departamento direktorius.
11. Pareigūnus apdovanoti žinybiniu ženklu teisingumo ministrui teikia Kalėjimų departamento direktorius. Pareigūnus apdovanoti žinybiniu ženklu Kalėjimų departamento direktoriui teikia Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojai.
12. Teikimai dėl apdovanojimo žinybiniu ženklu pateikiami raštu. Teikime turi būti:
12.4. pareigūno nepriekaištingos tarnybos ir pasiektų teigiamų rezultatų ar pasižymėjimų, susijusių su pavojumi gyvybei, bei ypatingų nuopelnų apibūdinimas;
14. Teisingumo ministras ir Kalėjimų departamento direktorius pareigūną gali apdovanoti ir be teikimo.
16. Pareigūnų apdovanojimai žinybiniu ženklu įforminami teisingumo ministro ar Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu, kuriame nurodomas apdovanojimo žinybiniu ženklu pagrindas, pareigūno vardas ir pavardė, pareigos, įteikiamo žinybinio ženklo rūšis.
17. Pareigūnai, turintys kurį nors žinybinį ženklą, gali būti apdovanojami tik svarbesniu žinybiniu ženklu ir ne anksčiau kaip po vienerių metų nuo ankstesnio apdovanojimo dienos.
19. Apdovanotiesiems įteikiamas atitinkamas žinybinis ženklas ir apdovanojimą žinybiniu ženklu skyrusio pareigūno pasirašytas ir antspaudu patvirtintas žinybinio ženklo pažymėjimas.
20. Jeigu apdovanotasis miršta nespėjęs gauti žinybinio ženklo, žinybinis ženklas ir jo pažymėjimas įteikiamas jo šeimos nariams ar artimiesiems giminaičiams, jei jie to pageidauja.
21. Pametus įteiktą žinybinio ženklo pažymėjimą ar jam dingus, apdovanotojo prašymu, kuriame nurodomos žinybinio ženklo pažymėjimo praradimo aplinkybės, gali būti išduotas pažymėjimo dublikatas. Žinybinio ženklo dublikatas neišduodamas.
22. Žinybinis ženklas įteikiamas iškilmingai, dalyvaujant įstaigos, kurioje tarnauja apdovanotasis, darbuotojams ir Kalėjimų departamento vadovybei. Į įteikimą gali būti pakviesti kitų valstybės institucijų ar visuomenės atstovai.
23. Netekti žinybinio ženklo galima tik teisingumo ministro ar Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu šiais atvejais:
VI. ŽINYBINIŲ ŽENKLŲ NEŠIOJIMO TVARKA
25. Žinybiniai ženklai paprastai nešiojami prie Kalėjimų departamento pareigūnų tarnybinės uniformos.
26. Žinybiniai ženklai segami kairėje krūtinės pusėje. Jei asmuo yra apdovanotas keliais žinybiniais ženklais, arčiausiai centro segamas pasižymėjimo ženklas „Už pasiaukojamą tarnybą“. Nuo jo į kairę peties link segami ženklas „Už pavyzdingą tarnybą“ ir Kalėjimų departamento atminimo ženklas. Jei asmuo yra apdovanotas valstybinio apdovanojimo ženklu ar kitokiais apdovanojimų ženklais, nešiojant ženklus vadovaujamasi Lietuvos Respublikos valstybės apdovanojimų įstatymu (Žin., 2002, Nr. 68-2762) ir Ordinų, medalių ir kitų pasižymėjimo ženklų bei jų pakaitų nešiojimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Prezidento 2003 m. sausio 16 d. dekretu Nr. 2026 (Žin., 2003, Nr. 8-271).
27. Žinybiniu ženklu apdovanotas asmuo privalo gerbti apdovanojimą ir savo elgesiu nežeminti žinybinio ženklo autoriteto.