LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAS

 

D E K R E T A S

DĖL PILIETYBĖS REIKALŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS DARBO TVARKOS

 

1993 m. rugsėjo 23 d. Nr. 140

Vilnius

 

1. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 84 straipsnio 2 punktu bei Pilietybės įstatymo 29 straipsnio pirmąja dalimi, Lietuvos Respublikos pilietybės klausimams preliminariai svarstyti ir pasiūlymams teikti sudarau Pilietybės reikalų komisiją:

Respublikos Prezidento patarėjas valstybės ir teisės klausimais (komisijos pirmininkas);

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro pavaduotojas;

Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojas;

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Migracijos departamento direktorius;

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius;

Respublikos Prezidento Kanceliarijos Malonės, pilietybės ir apdovanojimų grupės vyr. konsultantas (komisijos sekretorius).

Lietuvos Respublikos teisingumo ministras ir Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras turi nurodyti, kuriuos savo pavaduotojus skiria į Pilietybės reikalų komisiją.

2. Tvirtinu „Pilietybės klausimų Pilietybės reikalų komisijoje nagrinėjimo taisykles“ (pridedamos).

3. Respublikos Prezidento 1993 m. balandžio 1 d. dekretą Nr. 29 „Dėl Pilietybės komisijos“ laikau netekusiu galios.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                       ALGIRDAS BRAZAUSKAS

______________


Respublikos Prezidento

1993 m. rugsėjo 23 d. dekreto Nr. 140

priedėlis

 

 

PILIETYBĖS KLAUSIMŲ PILIETYBĖS REIKALŲ KOMISIJOJE NAGRINĖJIMO TAISYKLĖS

 

1. Pilietybės reikalų komisija preliminariai svarsto ir teikia pasiūlymus Respublikos Prezidentui dėl:

- Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo;

- Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo;

- Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo;

- Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo akto pripažinimo negaliojančiu.

2. Pilietybės reikalų komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, Seimo ir Vyriausybės nutarimais, Prezidento dekretais.

3. Medžiagą Pilietybės reikalų komisijos posėdžiams rengia Respublikos Prezidento Kanceliarijos Malonės, pilietybės ir apdovanojimų grupė.

4. Pilietybės reikalų komisijos posėdžius kviečia ir jiems vadovauja komisijos pirmininkas, o jo nesant, Respublikos Prezidento Kanceliarijos vadovo pavedimu – vienas iš komisijos narių.

Komisijos posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip 3/5 komisijos narių. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu balsų dauguma. Balsams pasidalijus po lygiai, lemia komisijos pirmininko balsas. Komisijos nariai, nesutinkantys su sprendimu, turi teisę raštu pareikšti atskirąją nuomonę, kuri pridedama prie protokolo. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir ne vėliau kaip per tris dienas po posėdžio perduoda Respublikos Prezidento Kanceliarijos vadovui. Prie protokolo pridedami Respublikos Prezidento aktų projektai ir kita medžiaga.

5. Pilietybės reikalų komisija turi teisę:

- savo nutarimu kviesti į komisijos posėdį asmenį, kurio pilietybės klausimas yra sprendžiamas;

- pavesti valstybės institucijoms, kad jos pateiktų reikiamus dokumentus ir pareikštų savo motyvuotą išvadą dėl komisijos nagrinėjamo prašymo.

Į komisijos posėdžius taip pat privalo būti pakviesti asmenys, kurie prašė leisti dalyvauti komisijos posėdyje sprendžiant jų pilietybės klausimą.

Komisijos posėdžiuose stebėtojais gali dalyvauti Lietuvos Respublikos Seimo nariai.

7. Pilietybės reikalų komisija apie kiekvieną prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės praneša Respublikos Prezidentui ir teikia jam savo pasiūlymą.

Jeigu Pilietybės reikalų komisija nustato, kad yra aplinkybių, trukdančių patenkinti prašymą, ar reikia papildomų dokumentų bei paaiškinimų, praneša apie tai raštu pareiškėjui ne vėliau kaip per 7 dienas nuo šio sprendimo priėmimo.

8. Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, jos atsisakymo, grąžinimo, netekimo ar pilietybės suteikimo akto pripažinimo negaliojančiu atvejais Respublikos Prezidentas leidžia dekretus. Respublikos Prezidento dekretas dėl pilietybės įsigalioja jo išleidimo dieną, jei kitaip nenustatyta dekrete.

9. Respublikos Prezidento dekrete dėl pilietybės nurodoma asmens pavardė, vardas, gimimo metai ir vieta, nuolatinė gyvenamoji vieta. Jeigu kartu keičiasi ir nepilnamečių vaikų pilietybė, nurodomos taip pat jų pavardės, vardai, gimimo metai ir vieta, nuolatinė gyvenamoji vieta.

10. Respublikos Prezidento dekretas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, grąžinimo ar atėmimo skelbiamas „Valstybės žiniose“.

11. Pakartotiniai asmenų prašymai suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę ar ją grąžinti priimami ne anksčiau kaip po vienerių metų nuo ankstesnio sprendimo priėmimo.

12. Asmenų, gyvenančių Lietuvoje, prašymai dėl pilietybės turi būti išnagrinėti ne vėliau kaip per šešis mėnesius, o asmenų, gyvenančių užsienyje, – ne vėliau kaip per vienerius metus nuo reikalingų dokumentų pateikimo dienos.

______________