LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS 2002 M. KOVO 18 D. ĮSAKYMO NR. 132 „DĖL SVEIKATOS PRIEŽIŪROS IR FARMACIJOS SPECIALISTŲ PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO IR JO FINANSAVIMO TVARKOS“ PAKEITIMO
2006 m. balandžio 20 d. Nr. V-299
Vilnius
Pakeičiu Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 18 d. įsakymu Nr. 132 „Dėl Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarkos“ (Žin., 2002, Nr. 31-1180), ir išdėstau 23, 24 ir 27 punktus taip:
„23. Švietimo institucijos iki kiekvienų metų gruodžio 1 d., suderinusios su Lietuvos profesinėmis specialistų organizacijomis (taip užtikrinamas specialistų tobulinimosi proceso tolygumas, išvengiama specialistų prašymų ta pačia tema tenkinimo keliose švietimo institucijose), pateikia ministerijai specialistų, pageidaujančių gauti valstybės kompensaciją tobulinimuisi, sąrašus, nurodant vardą, pavardę, asmens kodą, profesinę kvalifikaciją, kurso programos temą, trukmę valandomis, kursų datą, kainą ir jos skaičiuotę, specialistų skaičių grupėje. Tobulinimosi kursų ir stažuočių išlaidas suskaičiuoja švietimo institucijos.
24. Specialistams, deklaravusiems gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursuose išlaidos iš dalies kompensuojamos valstybės biudžeto lėšomis, sveikatos apsaugos ministro nustatyta bazine tobulinimo kaina (toliau – bazinė kaina).
27. Ministerija, siekdama patenkinti specialistų tobulinimosi poreikius bei atsižvelgdama į valstybės biudžeto skiriamas lėšas, specialistui kas penkerius metus (licencijos ar kito specialisto profesinei veiklai būtino dokumento išdavimo bei privalomo pranešimo apie tobulinimąsi laikotarpiu) bazine kaina apmoka iki 75 procentų specialisto profesinės kvalifikacijos privalomojo tobulinimosi valandų švietimo institucijos organizuojamuose specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursuose. Likusią išlaidų dalį padengia kitas juridinis ar fizinis asmuo arba pats specialistas.
Sveikatos priežiūros ar farmacijos įstaigos, įmonės, planuodamos kitų metų biudžetą, atsižvelgdamos į specialistų tobulinimosi poreikį, numato lėšas specialistų tobulinimuisi (rekomenduojama ne mažiau kaip vieną procentą įstaigos darbo užmokesčio fondo).
Vidutinį darbo užmokestį moka ir komandiruotės išlaidas padengia įstaiga, siunčianti specialistą tobulintis, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.“