LIETUVOS RESPUBLIKOS RYŠIŲ REGULIAVIMO TARNYBOS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL BENDRŲJŲ ELEKTRONINIŲ RYŠIŲ IŠTEKLIŲ, IŠSKYRUS RADIJO DAŽNIUS (KANALUS), TELEFONO RYŠIO NUMERIUS IR ORBITINIUS IŠTEKLIUS, ĮSKAITANT PADĖTĮ GEOSTACIONARIOJE ORBITOJE, VALDYMO, NAUDOJIMO IR SKYRIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2004 m. gruodžio 29 d. Nr. 1V-750

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymo (Žin., 2004, Nr. 69-2382) 48 straipsnio 4 dalimi ir 50 straipsnio 1 dalimi:

1. Tvirtinu Bendrąsias elektroninių ryšių išteklių, išskyrus radijo dažnius (kanalus), telefono ryšio numerius ir orbitinius išteklius, įskaitant padėtį geostacionarioje orbitoje, valdymo, naudojimo ir skyrimo taisykles (pridedama).

2. Nurodau šį įsakymą paskelbti „Valstybės žiniose“.

 

 

DIREKTORIUS                                                                                       TOMAS BARAKAUSKAS

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo

tarnybos direktoriaus 2004 m. gruodžio 29 d.

įsakymu Nr. 1V-750

 

BENDROSIOS Elektroninių ryšių išteklių, išskyrus radijo dažnius (kanalus), telefono ryšio numerius ir ORBITINIUS IŠTEKLIUS, ĮSKAITANT PADĖTĮ GEOSTACIONARIOJE ORBITOJE, valdymo, naudojimo ir skyrimo taisyklės

 

1. Bendrosios elektroninių ryšių išteklių, išskyrus radijo dažnius (kanalus), telefono ryšio numerius ir orbitinius išteklius, įskaitant padėtį geostacionarioje orbitoje, valdymo, naudojimo ir skyrimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato pagrindinius reikalavimus elektroninių ryšių išteklių, išskyrus radijo dažnius (kanalus), telefono ryšio numerius ir orbitinius išteklius, įskaitant padėtį geostacionarioje orbitoje, valdymui, naudojimui ir skyrimui.

2. Taisyklės parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymu (Žin., 2004, Nr. 69-2382).

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatyme.

4. Asmenys turi teisę valdyti ir naudoti elektroninių ryšių išteklius, išskyrus radijo dažnius (kanalus), telefono ryšio numerius ir orbitinius išteklius, įskaitant padėtį geostacionarioje orbitoje, be atskiro Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos leidimo, jeigu Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba nėra nustačiusi konkrečių reikalavimų tokių elektroninių ryšių išteklių valdymui, naudojimui ir skyrimui.

5. Elektroninių ryšių išteklių naudotojai, kurie naudoja elektroninių ryšių išteklius, išskyrus radijo dažnius (kanalus), telefono ryšio numerius ir orbitinius išteklius, įskaitant padėtį geostacionarioje orbitoje, be atskiro Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos leidimo kiek tai neprieštarauja tokių išteklių valdymą, naudojimą ir skyrimą reglamentuojantiems teisės aktams, privalo juos valdyti ir naudoti vadovaudamiesi tarptautinių organizacijų specifikacijomis ir (ar) rekomendacijomis bei visuotinai priimtinomis tokių elektroninių ryšių išteklių valdymo ir naudojimo taisyklėmis.

6. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos veikimas ir neveikimas, susijęs su šių Taisyklių taikymu ir įgyvendinimu, skundžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis.

______________