LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS IR
LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS
Į S A K Y M A S
DĖL BŪTINŲJŲ VAISTŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ, KURIŲ IŠLAIDOS ARBA JŲ DALIS KOMPENSUOJAMA IŠ VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO IR LIETUVOS VALSTYBĖS BIUDŽETO BEI SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ, RECEPTŲ RAŠYMO, TOKIŲ VAISTŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ IŠDAVIMO IR JŲ ĮSIGIJIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS
1995 m. birželio 6 d. Nr. 294/67
Vilnius
Vykdydami Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 23 straipsnį ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. birželio 1 d. nutarimą Nr. 759 „Dėl ambulatoriniam gydymui skirtų būtinųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos“, tvirtiname:
Būtinųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių išlaidos arba jų dalis kompensuojama iš Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto bei savivaldybių biudžetų, receptų rašymo, tokių vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išdavimo ir jų įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarką (pridedama).
Sveikatos priežiūros įstaigos, vaistinės, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos miestų ir rajonų skyriai turi vadovautis darbe šiuo įsakymu patvirtinta tvarka bei sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų 1995 05 30 patvirtintais:
1. Sąrašu būtinųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių išlaidos arba jų dalis ambulatorinio gydymo metu kompensuojama iš Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Valstybės ar savivaldybės biudžetų lėšų.
2. Sąrašu ligų ir būtinųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių, kurių išlaidos ambulatorinio gydymo metu kompensuojamos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Valstybės ar savivaldybių biudžetų lėšų.
3. Būtinųjų vaistų, kurių išlaidos ambulatorinio gydymo metu kompensuojamos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Valstybės ar savivaldybių biudžetų lėšų, sąrašu pagal farmakoterapines grupes.
1. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinio socialinio draudimo valdybos 1991 07 04 įsakymą Nr. 207/45.
2. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Socialinės apsaugos ministerijos 1993 08 26 įsakymą Nr. 361/78.
3. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Socialinės apsaugos ministerijos 1994 03 24 įsakymą Nr. 123/54.
4. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Socialinės apsaugos ministerijos 1994 05 27 įsakymą Nr. 227/84.
5. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1994 10 07 įsakymą Nr. 338/20.
6. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1994 11 22 įsakymą Nr. 391/33.
7. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1995 01 06 įsakymą Nr. 10/55.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ir
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų
1995 06 06 įsakymu Nr. 294/67
Būtinųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių visos išlaidos ar jų dalis kompensuojama iš Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto bei savivaldybių biudžetų, receptų rašymo, tokių vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išdavimo ir jų įsigijimo kompensavimo
tvarka
1. Receptų rašymas
Gydytojai išrašydami receptus būtiniesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kurių išlaidos ar jų dalis kompensuojama iš Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Lietuvos valstybės bei savivaldybių biudžetų, vadovaujasi Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo 23 straipsniu, Lietuvos Respublikos 1991 01 16 įstatymu Nr. I-954, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 06 01 nutarimu Nr. 759, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 12 30 nutarimu Nr. 1365, Sveikatos apsaugos ministerijos 1991 05 07 įsakymu Nr. 150, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 1994 09 15 įsakymu Nr. 314/17.
Išrašant vaistus, recepte būtina nurodyti vaisto dozę ir kiekį. Insulino ir sudėtiniai proteino hidrolizato preparatai gali būti išrašomi 3 mėnesiams, kiti vaistai – gydymo kursui, tačiau ne ilgesniam kaip vieno mėnesio.
Antihemofiliniai faktoriai gali būti vienu metu skiriami: vaikams iki 10 m. amžiaus ne daugiau kaip 500 vv, vaikams nuo 10 iki 16 m. amžiaus – 1000 vv, suaugusiems asmenims – 1200 vv.
Biosintetiniai žmogaus insulino preparatai gali būti išrašomi: vaikams ir nėščioms moterims, taip pat vaikams, sulaukusiems 16 m. amžiaus ir pagimdžiusioms moterims tais atvejais, kada vaikai ir nėščios moterys buvo gydomos tokiais insulinais; regos invalidams ir akliems bei silpnaregiams dėl diabeto, esant geresniam akies regėjimo aštrumui su pilna korekcija 0,1 ir mažiau, o po vitrektomijų, nepriklausomai nuo pooperacinio regėjimo aštrumo; ligoniams, alergiškiems kitiems insulinams bei tiems, kuriems išaiškintas I tipo cukrinis diabetas arba numatomas inkstų persodinimas bei juos persodinus.
Bebaltyminius maisto produktus, begliutenininius miltus ir „Neocate“ turi teisę išrašyti žmogaus genetikos ir pediatrijos centrų gydytojai: L. Cimbalistienė, I. Vasiliauskienė, R. Ušinskienė, A. Utkus, V. Urbonas, doc. E. Mikulėnienė, I. Skurvydienė ir L. Indrijaitytė.
Antihemofilinius faktorius gali išrašyti: Vilniaus ir Panevėžio regiono suaugusiems ligoniams gydytoja V. Kiuberienė, o vaikams – gydytojai I. Ragelienė ir V. Savinas, Kauno regiono ligoniams – gydytojai V. Laučkienė ir S. Minelga, Klaipėdos regiono ligoniams – gydytojai R. Jurgutis ir M. Jurgutis, Šiaulių regiono ligoniams – gydytojai V. Jankaitienė ir D. Ramanauskienė.
Akinių lęšiai gali būti skiriami ne dažniau kaip kartą per metus tik vaikams iki 14 m. amžiaus, kurių geriau matančios akies regėjimas su korekcija neviršija 0,3. Lęšius skiria gydytojai okulistai, išrašydami receptus ir jų dublikatus per kalkę.
Jei gydytojas nori, kad jo išrašytas vaistas nebūtų keičiamas, recepte jis turi nurodyti „nekeisti“.
Receptas, išrašytas kompensuojamiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, galioja vieną mėnesį.
Medicinos felčeriams, dirbantiems medicinos punktų vedėjais atokiose vietovėse, leidžiama išrašyti kompensuojamus vaistus tik neatidėliotinai medicinos pagalbai ir ne ilgiau kaip 5 dienų gydymo kursui.
Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas turi būti pagrįstas įrašais ligonio medicininėje dokumentacijoje.
2. Būtinųjų vaistų ir medicinos
pagalbos priemonių išdavimas
Vaistinės privalo turėti visą asortimentą kompensuojamų vaistų (išskyrus specialios paskirties vaistus), kurių kaina artima bazinei.
Jei vaistinėje nėra gydytojo išrašyto vaisto ir recepte nėra nuorodos „nekeisti“, vaistininkas gali išduoti kitą cheminį analogą, kurio kaina neviršijo bazinės. Gydytojo išrašytą vaistą galima pakeisti ir brangesniu cheminiu analogu, tačiau tik ligoniui sutikus. Pakeisto vaisto pavadinimas nurodomas recepte. Taip pat vaistininkas recepte nurodo išduoto vaisto faktinę kainą, bazinę kainą, kompensacijos sumą ir vaisto išdavimo datą.
Jei į ekstemporaliai pagaminto vaistinėje vaisto sudėtį įeina bent viena medžiaga iš kompensuojamų vaistų sąrašo, kompensuojama visa sudėtinio vaisto kaina.
Antihemofiliniai faktoriai išduodami: valstybinėje Vilniaus Santariškių vaistinėje (Baublio 2), Kauno „Teatro“ vaistinėje (Laisvės al. 89), Klaipėdos „Jūrininkų“ vaistinėje (Liepojos 45), Šiaulių „Valerijono“ vaistinėje (Vilniaus 173).
Bebaltyminiai maisto produktai, begliutenininiai miltai ir „Neocate“, skirti gydomajam maitinimui, išduodami tik UAB Vilniaus Santariškių vaistinėje (Baublio 2).
Akinių lęšiai išduodami optikose, kurios yra sudariusios sutartis su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniais skyriais.
Kiti būtinieji vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo ar Lietuvos valstybės biudžeto bei savivaldybių biudžetų, išduodami vaistinėse tame rajone (mieste), kuriame yra įstaiga, išrašiusi receptus, arba ligonio gyvenamoje vietovėje.
3. Būtinųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimas
Vaistinės veda kompensuojamų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių apskaitą pagal kompensavimo šaltinius ir iki einamojo mėnesio paskutinės dienos pateikia mokėtojams sąskaitas su receptų dublikatais.
Tais atvejais, kai recepte nurodytas kompensavimas iš dviejų kompensavimo šaltinių, Valstybinio socialinio draudimo (VSD) fondo valdybos teritoriniam skyriui pateikiamas recepto dublikatas, o sveikatos priežiūros įstaigos buhalterijai – kopija.
VSD fondo valdybos teritoriniai skyriai išlaidas už kompensuojamus būtinuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones, išduotas apdraustiesiems ir jų išlaikomiems nedarbingiems šeimos nariams, apmoka ne vėliau kaip per mėnesį nuo sąskaitų pateikimo dienos.
Išlaidas už vaistus, kompensuojamus iš Valstybės biudžeto bei savivaldybių biudžetų, apmoka sveikatos priežiūros įstaigų buhalterijos ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų.
Akinių lęšių įsigijimo išlaidos pagal faktišką lęšių kainą, tačiau neviršijant vieno MGL, pateikus lengvatą pagrindžiantį dokumentą, recepto dublikatą ir optikoje išduotą sąskaitą su atžyma „apmokėta“, apdraustųjų vaikams apmokamos VSD fondo valdybos teritoriniuose skyriuose, o vaikams, neturintiems teisės gauti šios kompensacijos iš VSD fondo, sveikatos priežiūros įstaigų buhalterijose.
Bebaltyminių maisto produktų, begliutenininių miltų ir „Neocate“ įsigijimo išlaidas pagal Vilniaus Santariškių vaistinės pateiktas sąskaitas apmoka VSD fondo valdybos Vilniaus miesto skyrius, o vaikams, neturintiems teisės gauti šios kompensacijos iš VSD fondo, Žmogaus genetikos centro buhalterija.
Antihemofilinių faktorių įsigijimo išlaidas pagal aukščiau išvardintų vaistinių sąskaitas su pridėtais receptų dublikatais apdraustiems asmenims apmoka VSD fondo valdybos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų skyriai, o ligoniams, neturintiems teisės gauti šios kompensacijos iš VSD fondo, ligoninių, kuriose dirbantys gydytojai turi teisę išrašyti receptus šiems faktoriams, buhalterijos.
______________
TVIRTINU |
TVIRTINU |
Lietuvos Respublikos |
Lietuvos Respublikos |
socialinės apsaugos ir darbo ministras |
sveikatos apsaugos ministras |
M. Mikaila |
A. Vinkus |
995 m. gegužės 30 d. |
1995 m. gegužės 30 d. |
Būtinųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių, kurių išlaidos arba jų dalis ambulatorinio gydymo metu kompensuojamos iš valstybinio socialinio draudimo fondo ar valstybės biudžeto lėšų bei savivaldybių lėšų sąrašas
Vaisto pavadinimas |
Pastabos |
|
1. Aethamsilatum |
diabetinėms retinopatijoms gydyti |
|
2. Acenocoumarolum |
|
|
3. Acetaminophenum |
|
|
4. Acetylcysteinum |
|
|
5. Aciclovirum natrium |
|
|
6. Acidum acetylsalicylicum |
|
|
7. Acidum aminomethylbenzoicum |
|
|
8. Acidum benzoicum+Acidum salicylicum |
|
|
9. Acidum folicum |
|
|
10. Acidum nicotinicum |
|
|
11. Acidum pipemidicum |
|
|
12. Acidum salicylicum |
|
|
13. Akritoinum |
|
|
14. Alimemazinum |
|
|
15. Allocholum |
|
|
16. Allopurinolum |
|
|
17. Aluminii hydroxydum |
|
|
18. Amikacinum |
|
|
19. Amiloridum |
|
|
20. Aminophyllinum |
|
|
21. Amiodaronum |
|
|
22. Amitriptylinum |
|
|
23. Amorolfinum |
|
|
24. Amoxicillinum |
|
|
25. Ampicillinum |
|
|
26. Aqua pro injectionibus |
|
|
27. Asparaginasum |
|
|
28. Astemizolum |
|
|
29. Atenololum |
|
|
30. Atropinum |
|
|
31. Aukso preparatai (injekcijoms) |
|
|
32. Azathioprinum |
|
|
33. Baclofenum |
|
|
34. Beclomethasonum |
|
|
35. Benzbromaronum |
|
|
36. Benzene hexachloride |
|
|
37. Benzocainum |
|
|
38. Benzylii benzoas |
|
|
39. Benzoylum peroxydum |
|
|
40. Benzylpenicillinum (natrium, kalium, benzathinum, |
|
|
procainum) |
|
|
41. Betamethasonum |
|
|
42. Bifidum bacterinum |
|
|
43. Bisacodylum |
|
|
44. Bismuthum (colloidalum, tripotassium dicitrato) |
|
|
45. Bleomycinum |
|
|
46. Bromcriptinum |
|
|
47. Busulphanum |
|
|
48. Calcii carbonicum |
|
|
49. Calcii chloridum |
|
|
50. Calcii folinatas |
|
|
51. Calcii gluconas |
|
|
52. Calcipotriolum |
|
|
53. Calcitoninum |
|
|
54. Captoprilum |
|
|
55. Carbamazepinum |
|
|
56. Carbo activatus |
|
|
57. Carboplatinum |
|
|
58. Carmustinum |
|
|
59. Cathachrom |
|
|
60. Cefaclorum |
|
|
61. Cefalexinum |
|
|
62. Cefazolinum |
|
|
63. Cefotaximum |
|
|
64. Ceftazidinum |
vaikams, sergantiems cystine fibroze ir esant pseudomonas aeroginasa infekcijai, gydyti |
|
65. Cefradroxilum |
|
|
66. Ceftriaxonum |
|
|
67. Cefuroximum |
|
|
68. Chinidinum |
|
|
69. Chlorambucilum |
|
|
70. Chloramphenicolum |
|
|
71. Chlordiazepoxidum |
|
|
72. Chloropyraminum hydrochloridum |
|
|
73. Chloroquini phosphas |
|
|
74. Chlorpromazinum |
|
|
75. Ciclosporinum |
|
|
76. Cimetidinum |
|
|
77. Ciprofloxacinum |
|
|
78. Cisplatinum |
|
|
79. Clemastinum |
|
|
80. Clenbuterolum |
|
|
81. Clindamycinum hydrochloridum |
|
|
82. Clomifenum |
|
|
83. Clomipraminum |
|
|
84. Clonazepamum |
|
|
85. Clonidinum |
|
|
86. Clotrimazolum |
|
|
87. Clozapinum |
|
|
88. Codeinum |
|
|
89. Colestyraminum |
|
|
90. Cortisonum acetas |
|
|
91. Corvalolum |
|
|
92. Cromolinum |
|
|
93. Cyancobolaminum |
|
|
94. Cyclophosphamidum |
|
|
95. Cyproteroni acetas |
|
|
96. Cytarabinum hydrochloridum |
|
|
97. Dacarbazinum |
|
|
98. Dactinomycinum |
|
|
99. Danazolum |
tik endometrozėms gydyti |
|
100. Daunorubicinum hydrochloridum |
|
|
101. Deferoxaminum |
|
|
102. Desmopressinum |
|
|
103. Desoxycorticosteroni acetas |
|
|
104. Dexamethasonum |
|
|
105. Diazepamum |
|
|
106. Diclofenacum |
|
|
107. Digoxinum |
|
|
108. Dihydrotachysterolum |
|
|
109. Diltiazemi hydrochloridum |
|
|
110. Diphenhydraminum |
|
|
111. Dithranolum |
|
|
112. Doxorubicinum |
|
|
113. Doxycyclinum |
|
|
114. Drotaverinum |
|
|
115. Enalaprilum |
|
|
116. Ephedrinum |
|
|
117. Epinephrinum |
|
|
118. Epirubicinum hydrochloridum |
|
|
119. Ergocalciferolum |
|
|
120. Ergometrinum |
|
|
121. Ergotaminum |
|
|
122. Erythromycinum |
|
|
123. Erythropoethinum alpha |
|
|
124. Estradiol dipropionate |
|
|
125. Ethacridinum |
|
|
126. Ethambutolum |
|
|
127. Ethanolum |
100g per mėnesį diabetikams insulino injekcijoms |
|
128. Ethinylestradiolum |
|
|
129. Ethinylestradiolum+Levonorgestrelum |
tik akušeriniams- ginekologiniams susirgimams gydyti |
|
130. Ethinylestradiolum+Norethisteronum |
tik akušeriniams- ginekologiniams susirgimams gydyti |
|
131. Etosuximidum |
|
|
132. Ethylmorphine hydrochloridum |
|
|
133. Etoposidum |
|
|
134. Extractum Cassia senae |
|
|
135. Factor 9 |
asmenims, sergantiems hemofilija |
|
136. Factor 8 |
asmenims, sergantiems hemofilija |
|
137. Famotidinum |
|
|
138. Felodipinum |
|
|
139. Fenoterolum hydrobromidum |
|
|
140. Ferrum fumaratum |
|
|
141. Ferrum sulfuricum |
|
|
142. Fluocinoloni acetonidum |
|
|
143. Flucloxacillinum |
|
|
144. Fludrocortisoni acetas |
|
|
145. Flumethasonum |
|
|
146. Flumethasonum+Clioquinolum |
|
|
147. Flumethasonum+Ac. salicylicum |
|
|
148. Flunizolidum |
|
|
149. Fluoruracilum |
|
|
150. Fluphenazinum |
|
|
151. Fluticasonum |
|
|
152. Furosemidum |
|
|
153. Gentamycinum |
|
|
154. Gestonoronum caproatum |
|
|
155. Glaucinum hydrochloridum |
|
|
156. Glibenclamidum |
|
|
157. Gliclazidum |
|
|
158. Gliquidonum |
|
|
159. Glucogonum |
|
|
160. Glucosum |
|
|
161. Glyceryli trinitras |
|
|
162. Gonadotropinum chorionicum |
|
|
163. Goserelinum |
|
|
164. Griseofulvinum |
|
|
165. Haemodezum |
dializei |
|
166. Haloperidolum |
|
|
167. Heparinum |
|
|
168. Homatropinum |
|
|
169. Hydrochlorothiazidum+Triamterenum |
|
|
170. Hydrochlorothiazidum |
|
|
171. Hydrocortisonum |
|
|
172. Hydrogenii peroxydum |
|
|
173. Hydroxycobalaminum |
|
|
174. Hydroxycarbamidum |
|
|
175. Ibuprophenum |
|
|
176. Idoxuridinum |
|
|
177. Imipraminum |
|
|
178. Indapamidum |
|
|
179. Indometacinum |
|
|
180. Insulinai |
|
|
181. Interferonum alfa humanum biosyntheticum |
|
|
182. Ipratropium bromidum |
|
|
183. Isoniazidum |
|
|
184. Isosorbidi dinitras |
|
|
185. Iodum |
|
|
186. Kalii chloridum |
|
|
187. Kalii permanganas |
|
|
188. Ketoconazolum |
|
|
189. Ketoprofenum (gel) |
|
|
190. Ketotifenum |
|
|
191. Koloidiniai sidabro tirpalai |
|
|
192. Levodopum |
|
|
193. Levodopum+Benserazidum |
|
|
194. Levodopum+Carbidopum |
|
|
195. Levomepromazinum |
|
|
196. Levothyroxinum |
|
|
197. Lidocainum |
|
|
198. Linkomycinum hydrochloridum |
|
|
199. Liothyroninum |
|
|
200. Liothyroninum+Levothyroxinum |
|
|
201. Lisinoprilum |
|
|
202. Lithium carbonicum |
|
|
203. Lomustinum |
|
|
204. Loperamidum hydrochloridum |
|
|
205. Magnesium carbonicum |
|
|
206. Magnio ir aliuminio šarminiai preparatai |
|
|
207. Magnesium sulfatum |
|
|
208. Mebendazolum |
|
|
209. Mebhydrolinum |
|
|
210. Medazepamum |
|
|
211. Melphalanum |
|
|
212. Mercaptopurinum |
|
|
213. Metforminum |
|
|
214. Methacyclinum hydrochloridum |
|
|
215. Methotrexatum |
|
|
216. Methyldopum |
|
|
217. Methylprednisoloni acetas |
|
|
218. Metoclopramidum hydrochloridum |
|
|
219. Metofenazatum |
|
|
220. Metoprololum |
|
|
221. Metronidasolum |
|
|
222. Mexiletinum hydrochloridum |
|
|
223. Miconazolum |
|
|
224. Miconazolum+Mazipredonum |
|
|
225. Mitobronitolum |
|
|
226. Morphinum hydrochloridum |
|
|
227. Nandroloni decanoas |
|
|
228. Naphazolinum nitratum |
|
|
229. Natrii chloridum |
|
|
230. Natrii fluoratum |
|
|
231. Natrii hydrocarbonas |
|
|
232. Natrii tiosulfas |
|
|
233. Neomycinum+Bacitracinum |
|
|
234. Neostigminum |
|
|
235. Nicotinamidum |
|
|
236. Nifedipinum |
|
|
237. Nitrazepamum |
|
|
238. Nitrendipinum |
|
|
239. Nitrofurantoinum |
|
|
240. Norethisteronum |
|
|
241. Nystatinum |
|
|
242. Oestradiolum |
|
|
243. Ofloxacinum |
|
|
244. Ol. Rusci |
|
|
245. Ondansetronum |
po piktybinių procesų chemo ir spindulinės terapijos |
|
246. Otilonii bromidum |
|
|
247. Oxacillinum |
|
|
248. Oxazepamum |
|
|
249. Pankreatinum |
|
|
250. Parathyroidum hormonum |
|
|
251. Penicillaminum |
|
|
252. Penfluridolum |
|
|
253. Pentazocinum hydrochloridum |
|
|
254. Pentoxyphyllinum |
periferinės kraujotakos sutrikimams gydyti |
|
255. Perindoprylum |
|
|
256. Permetrinum |
|
|
257. Perphenazinum |
|
|
258. Phenindionum |
|
|
259. Phenobarbitalum |
|
|
260. Phenoxymethylpenicillinum |
|
|
261. Phenytoinum |
|
|
262. Phthalylsulfathiosolum |
|
|
263. Pilocarpinum hydrochloridum |
|
|
264. Pimozide |
|
|
265. Pindololum |
|
|
266. Piperacillinum |
|
|
267. Piperazini adipinas |
|
|
268. Pirenzepinum hydrochloridum |
|
|
269. Polyestradiolum phosphatum |
|
|
270. Polymyxini M sulfas |
|
|
271. Posterisanum |
|
|
272. Povidonum iodum |
|
|
273. Prazosinum hydrochloridum |
|
|
274. Prednisolonum |
|
|
275. Prenoxdiazinum hydrochloridum |
|
|
276. Primidonum |
|
|
277. Procainamidum hydrochloridum |
|
|
278. Procainum hydrochloridum |
|
|
279. Procarbazinum |
|
|
280. Proctosedyl |
|
|
281. Progesteronum |
|
|
282. Promethazinum |
|
|
283. Propafenonum |
|
|
284. Propylthiouracilum |
|
|
285. Propranololum |
|
|
286. Prospidinum |
|
|
287. Proteinum hydrolizatum |
tik vaikams, sergantiems fenilketourija, gydyti 3 mėn. kursui |
|
288. Protionamidum |
|
|
289. Pyrantelum |
|
|
290. Pyrazinamidum |
|
|
291. Pyridostigminum |
|
|
292. Pyrimethaminum |
|
|
293. Quifenadini hydrochloridum |
|
|
294. Quinaprilum |
|
|
295. Remantadinum |
|
|
296. Ranitidinum hydrochloridum |
|
|
297. Retinolum |
|
|
298. Riboflavinum |
(akims lašai) |
|
299. Rifampicinum |
|
|
300. Rutinum |
|
|
301. Sal. pro rehydrations oralis |
|
|
302. Salbutamolum |
|
|
303. Salmeterolum |
|
|
304. Sulfadiazinum argenteum |
|
|
305. Sulfur |
|
|
306. Somatropinum biosynteticum |
|
|
307. Spironolactonum |
|
|
308. Streptomycinum |
|
|
309. Sucralfatum |
|
|
310. Sulfacetamidum |
|
|
311. Sulfadimetoxinum |
|
|
312. Sulfadimidinum |
|
|
313. Sulfamethoxazolum+Trimethoprinum |
|
|
314. Sulfasalazinum |
|
|
315. Tamoxifenum |
|
|
316. Tegafurum sodium |
|
|
317. Tenoxicanum |
|
|
318. Terbinafinum |
|
|
319. Terbutalini sulfas |
|
|
320. Testosteronum |
|
|
321. Tetracainum hydrochloridum |
|
|
322. Tetracyclinum |
|
|
323. Tiabendazolum |
|
|
324. Theophyllinum |
|
|
325. Thiamazolum |
|
|
326. Thioacetazonum |
|
|
327. Thioridazinum hydrochloridum |
|
|
328. Thiotepum |
|
|
329. Ticlopidinum |
esant smegenų periferinės kraujotakos nepakankamumui |
|
330. Timololum |
|
|
331. Tioguaninum |
|
|
332. Tobramycinum |
|
|
333. Tocopherolum |
|
|
334. Tolbutamidum |
|
|
335. Tramadolum |
|
|
336. Triamcinolonum |
|
|
337. Trifluperazinum hydrochloridum |
|
|
338. Trihexyphenidylum |
|
|
339. Trimeperidinum |
|
|
340. Valproatum (natrium, acidum) |
|
|
341. Verapamilum |
|
|
342. Vikasolum |
pagal griežtas indikacijas, dokumentais patvirtinus, kad trūksta vit. K |
|
343. Vinblastinum |
|
|
344. Vincristinum |
|
|
345. Vinpocetinum |
|
|
346. Vita-jodurolum |
|
|
347. Warfarinum |
|
|
348. Xantinol nicotinate |
|
|
349. Xylometazolinum |
|
|
350. Zidovudinum |
AIDS ligai gydyti |
|
351. Zinci sulfas |
|
|
352. Zinci oxydati |
|
______________
Medicinos pagalbos priemonės
Eil. Nr. |
Medicinos pagalbos priemonės |
Paskyrimo ligoniui sąlyga |
1. |
Gydomąjam maitinimui bebalty- miniai maisto produktai |
Vaikams, sergantiems fenilketonurija: 0-1 metų – 10 kg metams 1-3 metų – 30 kg metams 3-7 metų – 46 kg metams 7-10 metų – 50 kg metams 10-16 metų – 56 kg metams (išduodama gydymo kursui iki 6 mėnesių) |
2. |
Gydomajam maitinimui begliu- teniniai |
Vaikams, sergantiems celiakija 0-1 metų – 10 kg metams 1-3 metų – 24 kg metams 3-10 metų – 36 kg metams 10-16 metų – 42 kg metams (išduodama gydymo kursui iki 3 mėnesių) |
3. |
Gydomajam maitinimui (Neocate) |
Vaikams, sergantiems celiakija cistine fibroze, įgimtu laktazės, sacharozės-izomaitozės nepakankamumu- 0-1 metų -9,6 kg metams (išduodama gydymo kursui iki 3 mėnesių) |
4. |
Gydomajam maitinimui 20% minimalaus gyvenimo lygio kompensacija per mėnesį |
Sergant cukriniu diabetu |
5. |
Injektoriai-penai specialūs švirkštai insulinui |
Sergantiems cukriniu diabetu vaikams – 1 švirkštas per 3 metus pagal gydytojų receptus įregistruotus teritoriniuose VSD fondo valdybos skyriuose |
6. |
Adatos specialiems insulino injektoriams-penams |
100 adatų metams- vaikams, sergantiems cukriniu diabetu, jei naudojasi specialiu švirkštu-penu |
7. |
Ligonio 3 kg arba vatos 1 kg per mėnesį ir marlės 5 m arba 10 tvarsčių per mėnesį: Išmatų surinktuvas „Convatec“ 1 komplektas (5 plokštelės ir 10 maišelių per mėnesį): Šlapimo surinktuvas suaugusiems: „Pietros“ 6 maišeliai per mėnesį arba „Ruch“ |
Daugybinės arba plačios ilgiau kaip 30 dienų ne- gyjančios trofinės opos, opos po spindulinio gydymo, pragulos, dirbtinės išangos, kolostomos, enterostomos, žarnų fistulės ir stomos, antgaktinio šlapimo pūslės atvėrimo atvejais, šlapinimosi organų stomos ir fistulės |
|
||
8. |
Vienkartiniai švirkštai insulinui kartu su adatomis |
Sergant cukriniu diabetu |
9. |
Diagnostinės juostelės (popierėliai) cukrui nustatyti |
Sergant cukriniu diabetu 1 1 tipo, 50 juostelių metams pagal endokrinologo receptą |
10. |
Vienkartinės infuzinės sistemos |
Po inksto transplantacijos ir dializuojamiems ligoniams |
11. |
Akinių lęšiai |
Vaikams iki 14 metų amžiaus, kurių regėjimas geriau matančios akies su korekcija neviršija 0,3 pagal gydytojų receptus 1 kartą metuose |
______________
TVIRTINU |
TVIRTINU |
Lietuvos Respublikos |
Lietuvos Respublikos |
Socialinės apsaugos ir darbo ministras |
Sveikatos apsaugos ministras |
M. Mikaila |
A. Vinkus |
1995 m. gegužės mėn.30d. |
1995m. gegužės mėn.30d. |
LIGŲ IR BŪTINŲJŲ VAISTŲ BEI MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ, KURIŲ IŠLAIDOS AMBULATORINIO GYDYMO METU KOMPENSUOJAMOS IŠ VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO IR VALSTYBĖS AR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ LĖŠŲ,
SĄRAŠAS
LIGA |
MEDIKAMENTAI IR JŲ FARMAKOTERAPINĖS GRUPĖS * |
GRUPĖS NUMERIS MEDIKAMENTŲ SĄRAŠE
|
1 |
2 |
3 |
1. AIDS |
ZIDOVUDINUM |
6.2 |
2. ANKSTYVASIS LYTINIS VYSTYMASIS
|
ANTINAVIKINIAI HORMONAI IR ANTIHORMONAI |
8.3 |
3. BŪKLĖ PO ŠIRDIES VOŽTUVŲ PLASTIKOS IR PROTEZAVIMO OPERACIJŲ |
ANTIANGININIAI VAISTAI ANTIARITMINIAI VAISTAI ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.1 12.2 12.3 |
NUOLAT |
ŠIRDĮ VEIKIANTYS GLIKOZIDAI |
12.4 |
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI 10,2 |
DIURETIKAI |
16 |
ACIDUM ACETYLSALICYLICUM 2.1 |
PSIHOTERAPINIAI VAISTAI (TRANKVILIANTAI) |
24
|
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
VIENERIUS METUS PO OPERACIJOS |
ACIDUM ACETYLSALYCILICUM |
2.1 |
ANTIANGININIAI VAISTAI 12.1 |
CORVALOLUM |
12.11 |
ANTIARITNINIAI VAISTAI 12.2 ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI 12.3 ŠIRDĮ VEIKIANTYS GLIKOZIDAI 12.4 DIURETIKAI 16 PSIHOTERAPINIAI VAISTAI (TRANKVILIANTAI) 24 CORVALOLUM 12.11
|
|
|
4. BŪKLĖ PO VAINIKINIŲ ARTERIJŲ APEINAMŲJŲ JUNGČIŲ OPERACIJŲ IR PLASTIKOS |
ANTIANGININIAI VAISTAI 1 |
2.1 |
|
ANTIARITMINIAI VAISTAI ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.2 12.3 |
|
ŠIRDĮ VEIKIANTYS GLIKOZIDAI |
12.4 |
NUOLAT |
DIURETIKAI |
16 |
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI 10.2 |
PSIHOTERAPINIAI VAISTAI (TAHVILJANTAI) |
24 |
ACIDUM ACETYLSALICILYCUM 2.1 |
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
|
ACIDUM ACETYLSALICYLICUM |
2.1 |
VIENERIUS METUS PO OPERACIJOS ANTIANGININIAI VAISTAI 12.1 ANTIARITMINIAI VAISTAI 12.2 ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI 12.3 ŠIRDĮ VEIKIANTYS GLIKOZIDAI 12.4 DIURETIKAI 16 PSIHOTERAPINIAI VAISTAI (TRANKVILIANTAI) 24 CORVALOLUM 12.11
|
CORVALOLUM |
12.11 |
5. BŪKLĖS PO ORGANŲ PERSODINIMO OPERACIJŲ |
ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
IMUNOSUPRESANTAI |
8.1 |
|
VITAMINAI IR MINERALAI |
27 |
NUOLAT |
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI |
6.2 |
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI 10.2 |
ANDROGENAI |
18.2 |
IMUNOSUPRESANTAI 8.1 |
ANTIANGININIAI VAISTAI |
12.1 |
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI 18.1 |
ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.3 |
|
DIURETIKAI |
16 |
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
VIENERIUS METUS PO OPERACIJOS |
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11
|
VITAMINAI IR MINERALAI 27 |
|
|
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI 6.2 ANDROGENAI 18.2 |
MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONĖS PO INKSTO TRANSPLANTACIJOS |
10 |
ANTIANGININIAI VAISTAI 12.1 |
|
|
ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI 12.3 |
|
|
DIURETIKAI 16 KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI 10.2 KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI 12.11 MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONĖS (PO INKSTO TRANSPLANTACIJOS) 10
|
|
|
6. BECHTEREVO LIGA |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI PSICHOTERAPINIAI VAISTAI (TRAKVILIANTAI) |
2.1 24 |
|
ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
BACLOFENUM |
20 |
|
PENICILLAMINUM |
4.2 |
7. BRONCHINĖ ASTMA |
ANTIASTMINIAI VAISTAI |
25.1 |
|
KITI KVĖPAVIMO SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
25.11 |
|
VAISTAI NUO KOSULIO |
25.2 |
|
ANTIALERGINIAI IR ANAFILAKSIJOS ATVEJAIS VARTOJAMI VAISTAI |
3 |
|
ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
8. CELIAKIJA (VAIKAMS) |
VITAMINAI IR MINERALAI |
27 |
|
MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONĖS
|
2.3 |
9. CISTINĖ FIBROZĖ(VAIKAMS) |
ANTIASTMINIAI VAISTAI |
25.1 |
|
KITI KVĖPAVIMO SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
25.11 |
|
VAISTAI NUO KOSULIO |
25.2 |
|
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI |
6.2 |
|
DIURETIKAI
|
16 |
10. CUKRINIS DIABETAS |
INSULINAS IR KITI ANTIDIABETINIAI VAISTAI |
18.5 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI (SUNKIŲ IR VIDUTINIŲ DIABETO FORMŲ GYD.) |
12.11 |
|
ETHANOLUM |
15 |
|
AETHAMSILATUM |
10.11 |
|
MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONĖS |
5; 6; 8; 9; |
|
ANTIANGININIAI VAISTAI (SUNKIŲ IR VIDUTINIŲ DIABETO FORMŲ GYD.)
|
12.1 |
11. DAUGYBINĖS ARBA PLAČIOS, ILGIAU KAIP 30 KALENDORINIŲ DIENŲ NEGYJANČIOS TROFINĖS OPOS, PRAGULOS, DIRBTINĖS IŠANGĖS, KOLOSTOMOS, ENTEROSTOMOS ŽARNŲ IR ŠLAPINIMOSI ORGANŲ STOMOS IR FISTULĖS, ANTGAKTINIO ŠLAPIMO PŪSLĖS ATVĖRIMO ATVEJAI, OPOS PO SPINDULINIO GYDYMO.
|
MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONĖS |
7 |
12. DEMIELIZUOJANČIOS LIGOS, IŠSĖTINĖ SKLEROZĖ, ENCEFALOMIELITAS |
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI |
24 |
|
ANTIPARKINSONINIAI VAISTAI |
9 |
|
ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
ANDROGENAI |
18.2 |
|
IMUNOSUPRESANTAI |
8.1 |
|
VITAMINAI IR MINERALAI |
27 |
13. EPILEPSIJA IR EPILEPSINIS SINDROMAS |
ANTIEPILEPSINIAI VAISTAI |
A 5 |
|
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI
|
24 |
14. FENILKETONURIJ IR KITOS PAVELDIMOS MEDŽIAGŲ APYKAITOS LIGOS (VAIKAMS) |
VITAMINAI IR MINERALAI |
27 |
|
NESPECIFINIAI PRIEŠNUODŽIAI |
4.1 |
|
SPECIFINIAI PRIEŠNUODŽIAI |
4.2 |
|
MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONĖS
|
|
15. GLIAUKOMA |
MIOTIKAI IR VAISTAI GLIAUKOMAI GYDYTI |
21.4 |
|
KITI VAISTAI AKIŲ LIGOMS GYDYTI |
21.11 |
|
ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.3 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11 |
|
DIURETIKAI
|
16 |
16. HEMATOLOGINĖS LIGOS |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.1 |
|
NARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.2 |
|
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI |
6.2 |
|
ANTIGRYBELINIAI VAISTAI |
6.3 |
|
ANTIANEMINIAI VAISTAI |
10.1 |
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
|
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
ANTINAVIKINIAI CITOTOKSINIAI VAISTAI |
8.2 |
|
RETINOLUM |
27 |
|
INTERFERONUM |
8.1 |
|
ANDROGENAI |
18.2 |
|
CICLOSPORINUM |
8.1 |
|
DESMOPRESSINUM
|
18.11 |
17. HIPOFIZINIS NANIZMAS |
ANDROGENAI |
18.2 |
|
ESTROGENAI |
18.4 |
|
PROGESTAGENAI |
18.7 |
|
Hormonum incrementi humanum recombinatum |
18.11 |
18. INFEKCINIS ENDOKARDITAS
|
ANTIBAKTERINIA VAISTAI
|
1 6.2 |
19. INSULTAI (6 MĖN. NUO SUSIRGIMO PRADŽIOS) |
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI (TRAKVILIANTAI) |
24 |
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
|
ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.3 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11 |
|
DIURETIKAI
|
16 |
20. KRONO LIGA |
ANTISPAZMINIAI VAISTAI |
17.5 |
|
ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
VAISTAI VIDURIAVIMUI GYDYTI |
17.7 |
|
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI |
6.2 |
|
IMUNOSUPRESANTAI
|
8.1 |
21. LĖTINIS ANTINKSČIŲ NEPAKANKAMUMAS (ADISONO LIGA) |
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
ANDROGENAI |
18.2 |
|
ESTROGENAI |
18.4 |
|
PROGESTAGENAI
|
18.7 |
22. LĖTINIS HIPOFIZIO NEPAKANKAMUMAS |
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
ANDROGENAI |
18.2 |
|
ESTROGENAI |
18.4 |
|
PROGESTAGENAI |
18.7 |
|
KITI ENDOKRININIAI PREPARATAI |
18.11 |
|
OVULIACIJĄ STIMULIUOJANTYS HORMONAI |
18.6 |
|
SKYDLIAUKĖS HORMONA IR JŲ ANTAGONISTAI
|
18.8 |
23. LĖTINIS INKSTŲ FUNKCIJOS NEPAKANKAMUMAS II-III |
PLAZMOS PAKAITALAI |
11.1 |
|
ANTIANEMINIAI VAISTAI |
10.1 |
|
MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONĖS
|
|
24. MIOKARDO INFARKTAS(VIENUS METUS NUO SUSIRGIMO PRADŽIOS) |
ANTIANGININIAI VAISTAI
|
12.1 |
|
ANTIARITMINIAI VAISTAI |
12.2 |
|
ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.3 |
|
ŠIRDĮ VEIKIANTYS GLIKOZIDAI |
12.4 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11 |
|
DIURETIKAI |
16 |
|
PSIHOTERAPINIAI VAISTAI (TRAKVILIANTAI) |
24
|
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
|
ACIDUM ACETYLSALISYLICUM
|
2.1 |
25. NECUKRINIS DIABETAS
|
DESMOPRESSINUM |
18.11 |
26. NERVŲ SISTEMOS DEGENERACINĖS LIGOS (FRIDREICHO ATAKSIJA, MARY ATAKSIJA, RUSI-LEVI LIGA), HKPATOCEREBRINĖ DISTROFIJA (VISLONO-KONOVALOVO LIGA), ŠONINĖ AMIOTROPINĖ SKLEROZĖ) |
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI |
24 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11 |
|
DIURETIKAI |
16 |
|
ANDROGENAI |
18.2 |
|
ACIDUM NICOTINICUM |
27 |
|
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
NESPECIFINIAI PRIEŠNUODŽIAI |
4.1 |
|
SPECIFINIAI PRIEŠNUODŽIAI |
4.2 |
|
NEOSTIGMINUM |
20 |
|
PYRIDOSTIGMINUM
|
20 |
27. OBLITERUOJANTIS ENDARTERIITAS |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.1 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11 |
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
|
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI
|
18.1 |
28. ODOS LIGOS ŽVYNELINĖ LIGA (PSORIAZĖ |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI
|
2.1 |
ERITRODERMINĖ, IŠPLITUSI VISAME KŪNE, DELNŲ IR PADŲ, PUSTULIOZINĖ SĄNARIŲ FORMOS, IŠPLITUSI PLAUKUOTOJE GALVOS DALYJE) REITERIO LIGA PŪSLINĖS LIGOS, ATOPINIS DERMATITAS IR ERITRODERMIJA (IŠPLITĘ PO VISĄ KŪNĄ), ICHITIOZĖS (SUNKIOS FORMOS) |
ANTIALERGINIAI IR ANAFILAKSIJOS ATVEJAIS VARTOJAMI VAISTAI |
3 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ, SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11
|
|
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
NESPECIFINIAI PRIEŠNUODŽIAI |
4.1 |
|
SPECIFINIAI PRIEŠNUODŽIAI |
4.2 |
|
IMUNOSUPRESANTAI |
8.1 |
|
ANDROGENAI |
18.2 |
|
ANTIGRYBELINIAI VAISTAI (VIETINIO VARTOJIMO) |
13.1 |
|
ANTIINFEKCINIAI VAISTAI (VIETINIO VARTOJIMO) |
13.2 |
|
ANTIUŽDEGIMINIAI IR NIEŽĖJIMĄ SLOPINANTYS VAISTAI |
13.3 |
|
KERATOPLASTINIAI IR KERATOLIZINIAI VAISTAI |
13.5 |
|
SKABIOCIDINIAI PELIKULIOCIDINIAI VAISTAI* |
13.6 |
|
ULTRAVIOLETINIUS SPINDULIUS BLOKUOJANTYS VAISTAI |
13.7 |
|
KITI DERMATOLOGINIAI VAISTAI |
13.11 |
|
ANTISEPTIKAI IR DEZINFEKTANTAI |
15 |
|
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI |
6.2 |
|
ANTIGRYBELINIAI VAISTAI
|
6.3 |
29. ONKOLOGINĖS LIGOS |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.1 |
|
NARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.2 |
|
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI |
24 |
|
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
ANTINAVIKINIAI CITOTOKSINIAI VAISTAI |
8.2 |
|
ANTINAVIKINIAI HORMONAI IR ANTIHORMONAI |
8.3 |
|
VAISTAI NAUDOJAMI ANTINAVIKINIAM PALIETYVINIAM GYDYMUI |
8.4 |
|
ANTIALERGINIAI IR ANTIFILAKSIJOS ATVEJAIS VARTOJAMI VAISTAI |
3 |
|
ANDROGENAI |
18.2 |
|
ESTROGENAI |
18.4 |
|
PROGESTAGENAI |
18.7 |
|
VĖMIMĄ SLOPINANTYS VAISTAI |
17.2 |
|
VITAMINAI IR MINERALAI |
27 |
|
ANTIANEMINIAI VAISTAI |
10.1 |
|
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI |
6.2 |
|
INTERFERONUM
|
8.1 |
30. OPINĖ LIGA (PAŪMĖJIMO FAZĖJE) |
ANTACIDINIAI IR VAISTAI OPALIGEI GYDYTI |
17.1
|
|
VĖMIMĄ SLOPINANTYS VAISTAI |
17.2 |
|
ANTISPAZMINIAI VAISTAI
|
17.5 |
31. OPINIS NESPECIPINIS KOLITAS |
ANTISPAZMINIAI VAISTAI |
17.5 |
|
KITI VIRŠKINIMO SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
17.2 |
|
ANTIUŽDEGIMINIAI VAISTAI |
17.4 |
|
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
ANTIANEMINIAI VAISTAI
|
10.1 |
32. PRIESKYDINIŲ LIAUKŲ NEPAKANKAMUMAS |
VITAMINAI IR MINERALAI |
27 |
|
PARATHYROIDUM HARMONUM |
18.8
|
33. PARHINSONIZMO LIGA IR PARKINSONO SINDROMAS |
ANTIPARKINSONINIAI VAISTAI
|
9 |
|
PSIHOTERAPINIAI VAISTAI |
24 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI
|
12.11 |
34. PAVELDIMOS NERVŲ AUMENŲ LIGOS: MIOTONIJA, MIASTENIJA, SPINALINĖS IR NEURALINĖS AMIOTROFIJOS |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.1 |
|
PSIHOTERAPINIAI VAISTAI |
24 |
|
NEOSTIGMINUM |
20 |
|
PYRIDOSTIGMINUM |
20
|
|
ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
ANDROGENAI
|
18.2 |
35. PIRMINĖ ARTERINĖ HIPERTENZIJA, VIDUTINIO IR SUNKAUS LAIPSNIO NEMAŽIAU NEGU II LAIPSNIO), INKSTINĖ HIPERTENZIJA |
ANTIANGINIANIAI VAISTAI
|
12.1 |
|
ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.3 |
|
KITI ŠIRDIE IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11 |
|
DIURETIKAI |
16 |
|
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI (TRAKVILIANTAI) |
24 |
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
|
ACIDUM ACETYLSALICYLICUM
|
2.1 |
36. PIRMINĖ BILIARINĖ CIROZĖ, LĖTINIS AKTYVUS HEPATITAS |
ANTISPAZMINIAI VAISTAI
|
17.5 |
|
ALLOCHOLUM |
17.11 |
|
PANCREATINUM |
17.11 |
|
ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
IMUNOSUPRESANTAI |
8.1 |
|
ANDROGENAI
|
18.2 |
37. PIRMINĖS KARDIOMOPATIJOS, III-IV FUNKCINĖ KLASĖ |
ANTIANGININIAI VAISTAI
|
12.1 |
|
ANTIARITMINIAI VAISTAI |
12.2 |
|
ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.3 |
|
ŠIRDĮ VEIKIANTYS GLIKOZIDAI |
12.4 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11
|
|
DIURETIKAI |
16 |
|
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI (TRAKVILIANTAI) |
24 |
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
|
ACIDUM ACETYLSALICYLICUM
|
2.1 |
38. PROLAKTINOMA |
BROMOCRIPTINUM
|
8.3 |
39. PSICHINĖS LIGOS (ŠIZOFRENIJA, SUNKIOS FORMOS PSICHOZĖS IR DEPRESIJOS, SILPNAPROTYSTĖ)
|
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI
|
24 |
|
ANTIPARKINSONINIAI VAISTAI |
9 |
|
ANTIEPILEPSINIAI VAISTAI
|
5 |
40. REUMATAS. ŠIRDIES YDOS, III-IV FUNKCINĖ KLASĖ |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.1 |
|
ANTIANGININIAI VAISTAI |
12.1 |
|
ANTIARITMINIAI VAISTAI |
12.2 |
|
ŠIRDĮ VEIKIANTYS GLIKOZIDAI |
12.4 |
|
DIURETIKAI |
16 |
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
|
ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
IMUNOSUPRESANTAI |
8.1 |
|
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI
|
6.2 |
41. REUMATOIDINIS ARTRITAS |
ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
IMUNOSUPRESANTAI |
8.1 |
|
ANDROGENAI |
18.2 |
|
ANTIUŽDEGIMINIAI VAISTAI |
17.4 |
|
CYCLOPHOSPHAMIDUM |
8.2 |
|
METHOTREXATUM |
8.2 |
|
CHLOROQUINI PHOSPHAS
|
6.4 |
42. SIFILIS
|
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI |
6.2 |
43. SIRINGOMIELIJA |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.1 |
|
PSIHOTERAPINIAI VAISTAI (TRAKVILIANTAI) |
24 |
|
ANTIPARKINSONINIAI VAISTAI |
9 |
|
ANTIEPILEPSINIAI VAISTAI |
5 |
|
NEOSTIGMINUM |
20 |
|
PYRIDOGSTIGMINUM |
20 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11 |
|
DIURETIKAI |
16 |
|
ANDROGENAI
|
18.2 |
44. SISTEMINIS JUNGIA MOJO AUDINIO LIGOS (KOLAGENOZĖS) IR SISTEMINIAI VASKULITAI |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.1 |
|
ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
IMUNOSUPRESANTAI |
8.1 |
|
ANDROGENAI |
18.2 |
|
CYCLOPHOSPHAMIDUM |
8.2 |
|
CHLOROQUINI PHOSPHAS |
6.4 |
|
ANTIANGININIAI VAISTAI |
12.1 |
|
ANTIARITMINIAI VAISTAI |
12.2 |
|
ŠIRDĮ VEIKIANTYS GLIKOZIDAI |
12.4 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI
|
12.11 |
45. SKYDLIAUKĖS NEPAKANKAMUMAS |
SKYDLIAUKĖS HORMONAI IR JŲ ANTAGONISTAI
|
18.8 |
46. SUDĖTINGI ŠIRDIES RITMO SUTRIKIMAI (PAROKSIZMINĖS IR EKTOPINĖS TACHIKARDIJOS, KOMPLIKUOTOS SKILVELINĖS ARITMIJOS, PRIEŠIRDŽIŲ VIRPĖJIMAI, ARITMIJOS PO ELEKTROKA-RELEKTROFIZIOLOGINIO DIOSTIMULIACIJOS AR KITO GYDYMO FONE) |
ANTIANGININIAI VAISTAI
|
12.1 |
|
ANTIARITMINIAI VAISTAI |
12.2 |
|
ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.3 |
|
ŠIRDĮ VEIKIANTYS GLIKOZIDAI |
12.4 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11 |
|
DIURETIKAI |
16 |
|
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI (TRAKVILIANTAI) |
24 |
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
|
ACIDUM ACETYLSALICYLICUM
|
2.1 |
47. SUNKŪS GALVOS IR STUBURO SMEGENŲ SUŽALOJIMAI(6 MĖNESIAI NUO SUSIRGIMO PRADŽIOS) |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.1 |
|
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI (TRAKVILIANTAI) |
24 |
|
ANTIEPILEPSINIAI VAISTAI |
5 |
|
KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
12.11 |
|
DIURETIKAI |
16 |
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI
|
10.2 |
|
ANDROGENAI
|
18.2 |
48. BRUCELIOZĖ |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.1 |
|
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI
|
6.2 |
49. TUBERKULIOZĖ |
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI |
6.2 |
|
ANTIASTMINIAI VAISTAI |
25.1 |
|
VAISTAI NUO KOSULIO |
25.2 |
|
KITI KVĖPAVIMO SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
25.11 |
|
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI
|
18.1 |
50. ŪMI INTERMINUOJANTI PORFIRIJA |
NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.1 |
|
NARKOTINIAI ANALGETIKAI |
2.2 |
|
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI |
24 |
|
KITI KVĖPAVIMO SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
25.11 |
|
VAISTAI NUO KOSULIO |
25.2 |
|
ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.3 |
|
ANTISPAZMINIAI VAISTAI |
17.5 |
|
SKYDLIAUKĖS HORMONAI IR JŲ ANTAGONISTAI |
18.8 |
|
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
VĖMIMĄ SLOPINANTYS VAISTAI |
17.2 |
|
ANTIANEMINIAI VAISTAI
|
10.1 |
51. ŪMI PNEUMONIJA |
ANTIBAKTERINIAI VAISTAI
|
6.2 |
52. ŪMINIS IR LĖTINIS GLOMERULONEFRITAI, INTERSTENCINIS NEFRITAS |
ANTINKSČIŲ PREPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
18.1 |
|
IMUNOSUPRESANTAI |
8.1 |
|
KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
10.2 |
|
ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
12.3 |
|
DIURETIKAI |
16 |
|
ANTIANGININIAI VAISTAI
|
12.1 |
53. VAIKŲ CEREBRINIS PARALYŽIUS |
PSICHOTERAPINIAI VAISTAI |
24 |
|
ANTIPARKINSONINIAI VAISTAI |
9 |
|
ANTIEPILEPSINIAI VAISTAI |
5 |
|
NEOSTIGMINUM |
20 |
|
PYRIDOSTIGMINUM |
20 |
|
ANDROGENAI |
18.2 |
*(1) Atsižvelgti į medikamentų bei medicinos pagalbos priemonių vartojimo apribojimus, nurodytus atitinkamose medikamentų bei medicinos pagalbos priemonių grupėse.
(2) Vaistai negali būti vartojami pagal kitas nei Lietuvos farmakologijos komitete patvirtintas vaisto vartojimo indikacijas, nurodytas Lietuvos farmakologijos komiteto patvirtintoje informacijoje apie vaisto vartojimą.
(3) Kompensuojamų iš valstybinio socialinio draudimo fondo ir valstybės ar savivaldybių biudžeto lėšų vaistų vartojimo indikacijos gali būti apribojamos Sodros ir Sveikatos apsaugos ministerijos kolegialiu sprendimu.
(4) visų sąraše išvardintų ligų atvejais gali būti vartojami skiedikliai ir pagalbinės medžiagos ekstemporalių vaistų formų gamybai.
______________
TVIRTINU Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministras M. Mikaila 1995m. gegužės mėn.. 30d |
TVIRTINU Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras A. Vinkus 1995m. gegužės mėn.30d. |
BŪTINŲJŲ VAISTŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ, KURIŲ IŠLAIDOS AMBULATORINIO GYDYMO METU KOMPENSUOJAMOS IŠ VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO IR VALSTYBĖS AR SAVIVALDYBĖS BIUDŽETŲ LĖŠŲ, SĄRAŠAS PAGAL FARMAKOLOGINES GRUPES
Vaisto pavadinimas |
Farmakoterapinė grupė, adaptuota pagal PSO* |
Pastabos |
|||
1.2 VIETINIAI ANESTETIKAI |
|||||
BENZOCAINUM |
1.2 |
|
|||
LIDOCAINUM |
1.2 |
|
|||
PROCAINI HYDROCHLORIDUM B |
1.2 |
|
|||
TETRACAINI HYDROCHLORIDUM B |
1.2 |
|
|||
2.1 NENARKOTINIAI ANALGETIKAI |
|||||
ACETAMINOPHENUM B |
2.1 |
|
|||
ACIDUM ACETYLSALICYLICUM B |
2.1 |
|
|||
ALLOPURINOLUM B |
2.1 |
|
|||
BENZBROMARONUM |
2.1 |
|
|||
DIOLOFENACUM B |
2.1 |
|
|||
IBUPROPHENUM B |
2.1 |
|
|||
INDOMETACINUM B |
2.1 |
|
|||
TENOXICAMUM |
2.1 |
|
|||
2.2 NARKOTINIAI ANALGETIKAI | |
|||||
CODEINUM B |
2.2 |
|
|||
MORPHINI HYDROCHLORIDUM B |
2.2 |
|
|||
PENTAZOCINI HYDROCHLORIDUM |
2.2 |
|
|||
TRAMADOLUM B |
2.2 |
|
|||
TRIMEPERIDINUM B |
2.2 |
|
|||
3. ANTIALERGINIAI IR ANAFI- LAKSIJOS ATVEJAIS VARTOJAMI VAISTAI |
|||||
ASTOMISOLUM |
3 |
|
|||
CHLOROPYRAMINUM |
3 |
|
|||
CLEMASTINUM B |
3 |
|
|||
DIPHENHYDRAMINUM B |
3 |
|
|||
EPINEPHRINUM B |
3 |
|
|||
KETOTIFENUM |
3 |
|
|||
MEBHYDROLINUM B |
3 |
|
|||
QUIFENADINI HYDROCHLORIDUM |
3 |
|
|||
4.1 NESPECIFINIAI PRIEŠNUODŽIAI |
|||||
CARBO ACOTIVATUS B |
4.1 |
|
|||
4.2 SPECIFINIAI PRIEŠNUODŽIAI |
|||||
DEFEROXAMINUM |
4.2 |
|
|||
NATRII TIOSULFAS |
4.2 |
|
|||
PENICILLAMINUM |
4.2 |
|
|||
5. ANTIEPILEPSINIAI VAISTAI |
|||||
CARBAMAZEPINUM B |
5 |
|
|||
CLONAZEPANUM |
5 |
|
|||
ETHOSUXIMIDUM B |
5 |
|
|||
LITHIUM CARBONAS B |
5 |
|
|||
PHENOBARBITALUM B |
5 |
|
|||
PHENYTCINUM B |
5 |
|
|||
PRIMIDONUM |
5 |
|
|||
VALPROICUM (NATRIUM, ACIDUM) |
5 |
|
|||
6.1 ANTIHELMINTIKAI |
|||||
MEBENDAZOLUM B |
6.1 |
|
|||
PIPERAZINI ADIPINAS B |
6.1 |
|
|||
PYRANTELUM B |
6.1 |
|
|||
TIABENDAZOLUM B |
6.1 |
|
|||
6.2 ANTIBAKTERINIAI VAISTAI |
|||||
ACICLOVIRUM NATRIUM |
6.2 |
|
|||
ACIDUM PIPEMEDICUM |
6.2 |
|
|||
AKRITOINUM |
6.2 |
|
|||
AMIKACINUM |
6.2 |
|
|||
AMOXICILLINUM B |
6.2 |
|
|||
AMPICILLINUM B |
6.2 |
|
|||
BENZYLPENICILLINUM (NATIUM, KALIUM |
6.2 |
|
|||
BENZATHINUM, PROCAINUM) B |
6.2 |
|
|||
COFACLORUM |
6.2 |
|
|||
CEFADROXILUM |
6.2 |
|
|||
CEFALEXINUM |
6.2 |
|
|||
CEFAZOLINUM |
6.2 |
|
|||
CEFOTAXINUM |
6.2 |
|
|||
CEFTAXIDIMUM |
6.2 |
vaikams, sergantiems cystine fibroze ir esant pseudomonas aeroginos infekcijai |
|||
CEFTRIAXONUM |
6.2 |
|
|||
CEFUROXIMUM |
6.2 |
|
|||
CHLORAMPHENICOLUM B |
6.2 |
|
|||
CIPROFLOXACINUM B |
6.2 |
|
|||
CLINDAMYCINI HYDROCHLORIDUM |
6.2 |
|
|||
DOXYCYCLINUM B |
6.2 |
|
|||
ERYTHROMYCINUM B |
6.2 |
|
|||
ETHAMBUTOLUM B |
6.2 |
|
|||
FLUCLOXACILLINUM |
6.2 |
|
|||
GENTAMYCINUM B |
6.2 |
|
|||
ISONIAZIDUM B |
6.2 |
|
|||
LINKOMYCINI HYDROCHLORIDUM |
6.2 |
|
|||
METRONIDASOLUM B |
6.2 |
|
|||
NITROFURANTOINUM B |
6.2 |
|
|||
OFLOXACINUM |
6.2 |
|
|||
OXACILLINUM |
6.2 |
|
|||
PHENOXYMRTHYLPENICILLINUM B |
6.2 |
|
|||
PHTHALYLSULFATHIAZOLUM |
6.2 |
|
|||
PIPERACILLINUM B |
6.2 |
|
|||
POLYMYXINI M SULFAS |
6.2 |
|
|||
PROTIONAMIDUM |
6.2 |
|
|||
PYRAZINAMIDUM B |
6.2 |
|
|||
REMANTADINUM |
6.2 |
|
|||
RIFAMPICINUM B |
6.2 |
|
|||
STREPTOMICINUM B |
6.2 |
|
|||
SULFACETAMIDUM |
6.2 |
|
|||
SULFADIMETOXINUM |
6.2 |
|
|||
SULFADIMIDINUM B |
6.2 |
|
|||
SULFAMRTHOXAZOLUM |
6.2 |
|
|||
TRIMETHOPRIMUM B |
6.2 |
|
|||
TETRACYCLINUM B |
6.2 |
|
|||
THIOACETAZONUM |
6.2 |
|
|||
TOBRAMYCINUM |
6.2 |
|
|||
ZIDOVUDINUM |
6.2 |
AIDS |
|||
6.3 ANTIGRYBELINIAI VAISTAI |
|||||
GRISEOFULVINUM B |
6.3 |
|
|||
KETONOCAZOLUM B |
6.3 |
|
|||
NYSTATINUM B |
6.3 |
|
|||
TERBINAFINUM |
6.3 |
Tabletės |
|||
6.4 ANTIPROTOZOINIAI VAISTAI |
|||||
CHLOROQUINI PHOSPHAS |
6.4 |
|
|||
PYRIMETHAMINUM |
6.4 |
|
|||
7. ANTIMIGRENINIAI VAISTAI |
|||||
ERGOTAMINUM B |
7 |
|
|||
8.1 IMONOSUPRESANTAI |
|||||
AURI PREAPARATA PRO INJ. |
8.1 |
|
|||
AZATHIOPRINUM B |
8.1 |
|
|||
CICLOSPORINUM B |
8.1 |
|
|||
INTERFERONUM ALFA HUMANUM |
8.1 |
|
|||
BIOSYNTHETICUM |
8.1 |
|
|||
8.2 ANTINAVIKINIAI CITOTOKSINIAI VAISTAI |
|||||
ASPARAGINASUM |
8.2 |
|
|||
BLEOMYCINUM B |
8.2 |
|
|||
BUSULPHANUM |
8.2 |
|
|||
CALOII FOLINAS B |
8.2 |
|
|||
CARBOPLATINUM |
8.2 |
|
|||
CARMUSTINUM |
8.2 |
|
|||
CHLORAMBUCILUM |
8.2 |
|
|||
CISPLATINUM B |
8.2 |
|
|||
CYCLOPHOSPHAMIDUM B |
8.2 |
|
|||
CYTARAINI HYDROCHLORIDUM B |
8.2 |
|
|||
DACARBAZINUM |
8.2 |
|
|||
DACTINOMYCINUM B |
8.2 |
|
|||
DAUNORUBICINI HYDROCHLORIDDUM |
8.2 |
|
|||
DOXORUBICINUM B |
8.2 |
|
|||
EPIRUBICINI HYDROCHLORIDUM |
8.2 |
|
|||
ETOPOSIDUM B |
8.2 |
|
|||
FLUORUACILUM B |
8.2 |
|
|||
HYDROXYCARBAMIDUM |
8.2 |
|
|||
LOMUSTINUM |
8.2 |
|
|||
MELPHALANUM |
8.2 |
|
|||
MERCAPTOPURINUM B |
8.2 |
|
|||
METHOTREXATUM B |
8.2 |
|
|||
MITOBRONITOLUM |
8.2 |
|
|||
PROCARBAZINUM B |
8.2 |
|
|||
PROSPIDINUM |
8.2 |
|
|||
TEGAFURUM NATRIUM |
8.2 |
|
|||
THIOTEPUM |
8.2 |
|
|||
TIOGUANINUM |
8.2 |
|
|||
VINLASTINUM |
8.2 |
|
|||
VINCRISTINUM B |
8.2 |
|
|||
8.3 ANTINAVIKINIAI HORMONAI IR ANTIHORMONAI |
|||||
BROMCORIPTINUM |
8.3 |
|
|||
CYPROTERONI ACETAS |
8.3 |
|
|||
GOSERELINUM |
8.3 |
|
|||
POLYESTRADIOLI PHOSPHAS |
8.3 |
|
|||
TAMOXIFENUM B |
8.3 |
|
|||
8.4 VAISTAI VARTOJAMI ANTINAVIKINIAM PALIETYVINIAM GYDYMUI |
|||||
ONDANSETRONUM |
8.4 |
po pitybinių procesų chemo ir spindulinės terapijos |
|||
9. ANTIPARKINSONINIAI VAISTAI |
|||||
LEVODOPUM |
9 |
|
|||
LEVODOPUM + BENSERAZIDUM |
9 |
|
|||
LEVODOPUM + CARBIDOPUM B |
9 |
|
|||
10.1 ANTIANEMINIAI VAISTAI |
|||||
ACIDUM FOLICUM B |
10.1 |
|
|||
CYANOOBALAMINUM |
10.1 |
|
|||
ERYTHROPOETHINUM ALPHA |
10.1 |
Lėtinis inkstų funkcijos nepakankamumas II-III
|
|||
FERROSI FUMARAS B |
10.1 |
|
|||
FERROSI SULFAS B |
10.1 |
|
|||
HYDROXYCOBALAMINUM B |
10.1 |
|
|||
10.11 KITI KRAUJĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
|||||
AETHAMAILATUM |
10.11 |
|
|||
10.2 KREŠĖJIMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
|||||
ACENOCOUMAROLUM |
10.2 |
|
|||
ACIDUM AMINOMETHYLBENZOICUM |
10.2 |
|
|||
HEPARINUM B |
10.2 |
|
|||
PHENINDIONUM |
10.2 |
|
|||
TICLOPIDINUM |
10.2 |
|
|||
VIKASOLUM |
10.2 |
|
|||
WARFARINUM |
10.2 |
|
|||
11.1 PLAZMOS PAKAITALAI |
|||||
HAEMODESUM |
11.1 |
hemodializuojamiems ligoniams |
|||
11.2 SPECIALIOS PASKIRTIES PLAZMOS FRAKCIJOS |
|||||
FACTOR 8 |
11.2 |
sergantiemshemofilija |
|||
FACTOR 9 |
11.2 |
sergantiemshemofilija |
|||
ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
|||||
12.1 ANTIANGININIAI VAISTAI |
|||||
ATENCLOLUM B |
12.1 |
|
|||
DILTIAZEMI HYDROCHLORIDUM |
12.1 |
|
|||
GLYCEROLI TRINITRAS B |
12.1 |
|
|||
ISOSORBIDI DINITRAS B |
12.1 |
|
|||
METOPROLOLUM |
12.1 |
|
|||
NIFEDEPINUM B |
12.1 |
|
|||
PINDOLOLUM |
12.1 |
|
|||
PROPRANOLOLUM B |
12.1 |
|
|||
12.11 KITI ŠIRDIES IR KRAUJAGYSLIŲ SISTEMĄ VEIKIANTYS |
|||||
CORVALOLUM |
12.11 |
|
|||
PENTOXYPHYLLINUM |
12.11 |
|
|||
VINPOCETINUM |
12.11 |
|
|||
XANTINOLI NICOFINAS |
12.11 |
|
|||
12.2 ANTIARITMINIAI VAISTAI |
|||||
AMIODARONUM B |
12.2 |
|
|||
CHINIDINUM B |
12.2 |
|
|||
MAXILETINI HYDROCHLORIDUM |
12.2 |
|
|||
PROPAFENONUM |
12.2 |
|
|||
VERAPAMILUM B |
12.2 |
|
|||
12.3 ANTIHIPERTENZINIAI VAISTAI |
|||||
CAPIOPRILUM B |
12.3 |
|
|||
CLONIDINUM B |
12.3 |
|
|||
ELNALAPRILUM |
12.3 |
|
|||
FELODIPINUM |
12.3 |
|
|||
LISINOPRILUM |
12.3 |
|
|||
METHYLDOPUM |
12.3 |
|
|||
NITRENDIPINUM |
12.3 |
|
|||
PERINDOPRILUM |
12.3 |
|
|||
PRAZOSINI HYDROCHLORIDUM B |
12.3 |
|
|||
QUINAPRILUM |
12.3 |
|
|||
12.4 ŠIRDĮ VEIKIANTYS GLIKOZIDAI |
|||||
DOGOXINUM B |
12.4 |
|
|||
13.1 ANTIGRYBELINIAI VAISTAI (VIETINIO VARTOJIMO) |
|||||
ACIDUM BENZOICUM + ACIDUM SALICYLICUM B |
13.1 |
|
|||
AMOROLFINUM |
13.1 |
|
|||
CLOTRIMAZOLUM |
13.1 |
|
|||
MICONAZOLUM + MAZIPREDONUM |
13.1 |
|
|||
MICONAZOLUM B |
13.1 |
|
|||
13.11 KITI DERMATOLOGINIAI VAISTAI |
|||||
BENZENI HEXACHLORIDUM |
13.11 |
|
|||
CALCIPOTRIOLUM |
13.11 |
|
|||
SULFUR |
13.11 |
|
|||
13.2 ANTIINFEKCINIAI VAISTAI (VIETINIO VARTOJIMO) |
|||||
ETHACRIDINUM |
13.2 |
|
|||
NEOMYCINUM + BACITRACINUM B |
13.2 |
|
|||
POSTERISANUM |
13.2 |
|
|||
SULFADIAZINUM ARGENTEUM |
13.2 |
|
|||
13.3 ANTIUŽDEGIMINIAI IR NIEŽĖJIMĄ SLOPINANRTYS VAISTAI |
|||||
FLUMETHASONUM |
13.3 |
|
|||
FLUMETHASONUM + ACIDUM SALICYLICUM |
13.3 |
|
|||
FLUMETHASONUM + CLIOQUINOLUM |
13.3 |
|
|||
FLUOCINOLONI ACETONIDUM |
13.3 |
|
|||
KETOPROFENUM |
13.3 |
|
|||
OL RUSCI |
13.3 |
|
|||
13.5 KERATOPLASTINIAI IR KERATOLIZINIAI |
|||||
ACIDUM SALICYLICUM B |
13.5 |
|
|||
BENZOYLUM PEROXYDUM B |
13.5 |
|
|||
DITHRANOLUM B |
13.5 |
|
|||
13.6 SKABIOCIDINIAI IR PEDIKULIOCIDINIAI VAISTAI |
|||||
BENZYLIS BENZOAS B |
13.6 |
|
|||
PERMETHRINUM B |
13.6 |
|
|||
13.7 ULTRAVIOLETINIUS SPINDULIUS BLOKUOJANTYS VAISTAI |
|||||
ZINCI OXIDUM |
13.7 |
|
|||
15. ANTISEPTIKAI IR DEZINPEKTANTAI |
|||||
ETHANOLUM |
15 |
100gr. per mėnesį diabetikams, leidžiantiems insuliną |
|||
HYDROGENII PEROXYDUM B |
15 |
|
|||
IODUM B |
15 |
|
|||
KALII PERMANGANAS B |
15 |
|
|||
POVIDONUM IODUM B |
15 |
|
|||
16. DIURETIKAI |
|||||
AMILORIDUM |
16 |
|
|||
FUROSEMIDUM B |
16 |
|
|||
HYDROCHLOROTHIAZIDUM B |
16 |
|
|||
HYDROCHLOROTHIAZIDUM + TRIAMTERENUM |
16 |
|
|||
INDAPAMIDUM |
16 |
|
|||
SPIRONOLACTONUM |
16 |
|
|||
17.1 ANTACIDINIAI IR VAISTAI OPALIGEI GYDYTI |
|||||
ALUMINII HYDROXIDUM B |
17.1 |
|
|||
BISMUTHUM(COLLOIDALUM, TRIPOTASIUM DICITRATO) |
17.1 |
|
|||
CALOII CARBONAS |
17.1 |
|
|||
CIMRTIDINUM B |
17.1 |
|
|||
FAMOTIDINUM |
17.1 |
|
|||
MAGNESII CARBONAS |
17.1 |
|
|||
MAGNESII ETALUMINII PRAEPARATA ALCALINA |
17.1 |
|
|||
PIRENZEPINI HYDROCHLORIDUM B |
17.1 |
|
|||
RANITIDINI HYDROCHLORIDUM |
17.1 |
|
|||
SUCRALFATUM |
17.1 |
|
|||
17.11 KITI VIRŠKINIMO SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
|||||
ALLOCHLOLUM |
17.11 |
|
|||
BIFIDUM BACTERINUM |
17.11 |
0-7 metų amžiaus vaikams |
|||
PANCREATINUM B |
17.11 |
|
|||
17.2 VĖMIMĄ SLOPINANTYS VAISTAI |
|||||
METOCLOPRAMIDI HYDROCHLORIDUM B |
17.2 |
|
|||
PROMETHAZINUM B |
17.2 |
|
|||
17.3 ANTIHEMAROJINIAI VAISTAI |
|||||
PROCTOSEDYLUM |
17.3 |
|
|||
17.4 ANTIUŽDEGIMINIAI VAISTAI |
|||||
SULFASALAZINUM B |
17.4 |
|
|||
17.5 ANTISPAZMINIAI VAISTAI |
|||||
ATROPINUM B |
17.5 |
|
|||
DROTAVERINUM |
17.5 |
|
|||
OTILONII BROMIDUM |
17.5 |
|
|||
17.6 VIDURIUS LAISVINANTYS VAISTAI |
|||||
BISACODYLUM |
17.6 |
|
|||
EXTRACTUM CASSIA SENAE |
17.6 |
|
|||
MAGNESII SULFAS |
17.6 |
|
|||
17.7 VAISTAI VIDURIAMS GYDYTI |
|||||
LOPERAMIDI HYDROCHLORIDUM |
17.7 |
|
|||
18.1 ANTINKSČIŲ PREAPARATAI IR SINTETINIAI ANALOGAI |
|||||
BECLOMETHASONUM B |
18.1 |
|
|||
BETAMETHASONUM |
18.1 |
|
|||
CORTISONI ACETAS |
18.1 |
|
|||
DESOXYCORTICOSTERONI ACETAS |
18.1 |
Adisono liga |
|||
DEXAMETHASONUM B |
18.1 |
|
|||
FLUDROCORTISONI ACETAS |
18.1 |
Adisono liga |
|||
HYDROCORTISONUM B |
18.1 |
|
|||
METHYPREDNISOLONI ACETAS |
18.1 |
|
|||
PREDNISOLONUM B |
18.1 |
|
|||
TRIAMCINOLONUM B |
18.1 |
|
|||
18.11 KITI ENDOKRININIAI PREAPARATAI |
|||||
CALCITONINUM |
18.11 |
|
|||
COLESTYRAMINUM |
18.11 |
|
|||
DANAZOLUM |
18.11 |
Endometriozė |
|||
DESMOPRESSINUM |
18.11 |
|
|||
HORMONUM INCREMENTI HUMANUM |
18.11 |
|
|||
RECOMBINATUM |
18.11 |
|
|||
18.2 ANDROGENAI |
|||||
NANDROLONI DECANOAS |
18.2 |
|
|||
TESTOSTERONUM B |
18.2 |
|
|||
18.3 KONTRACEPSINIAI PREAPARATI |
|||||
ETHYNYLESTRADIOLUM+ LEVINIRGESTRELUM |
18.3 |
Endometriozė disfunkciniai kraujavimai |
|||
ETHINYLESTRADIOLUM+ NORETHISTEROLUM |
18.3 |
Endometriozė disfunkciniai kraujavimai |
|||
18.4 ESTROGENAI |
|||||
ESTRADIOLI DIPROPIONAS |
18.4 |
|
|||
ETHINYLESTRADIOLUM B |
18.4 |
|
|||
OESTRADIOLUM B |
18.4 |
|
|||
18.5 INSULINAS IR KITI ANTIDIABETINIAI VAISTAI |
|||||
GLIBENCLAMIDUM |
18.5 |
|
|||
GLICLAZIDUM |
18.5 |
|
|||
GLIQUIDONUM |
18.5 |
|
|||
GLUCAGONUM |
18.5 |
|
|||
INSULINAI B |
18.5 |
|
|||
METFORMINUM |
18.5 |
|
|||
TOLBUTAMIDUM |
18.5 |
|
|||
18.6 OVULIACIJĄ STIMULIUOJANTYS HORMONAI |
|||||
CLOMIFENUM B |
18.6 |
|
|||
GONADROPINUM CHORIONICUM |
18.6 |
|
|||
18.7 PROGESTAGENAI |
|||||
GESTONORONI CAPROAS |
18.7 |
|
|||
NORETHISTERONUM B |
18.7 |
|
|||
PROGESTERONUM |
18.7 |
|
|||
18.8 SKYDLIAUKĖS HORMONAI IR JŲ ANTAGONISTAI |
|||||
LEVOTHYROXINUM B |
18.8 |
|
|||
LIOTHYRONINUM |
18.8 |
|
|||
LIOTHYRONINUM+LEVOTHYROXINUM |
18.8 |
|
|||
PARATHYROIDUM HORMONUM |
18.8 |
|
|||
PROPYLTHIOURACILUM B |
18.8 |
|
|||
THIAMAZOLUM |
18.8 |
|
|||
20. PERIFERINIAI MIORELAKSANTAI IR CHOLINESTERAZĖS INHIBITORIAI |
|||||
BACLOFENUM |
20 |
|
|||
NEOSTIGMINUM B |
20 |
|
|||
PYRIDOSTIGMINUM B |
20 |
|
|||
21.1 ANTIINFEKCINIAI VAISTAI AKIŲ LIGOMS GYDYTI |
|||||
IDOXURIDINUM B |
21.1 |
|
|||
KOLOIDINIAI SIDABRO TIRPALAI |
21.1 |
|
|||
ZINOI SULFAS |
21.1 |
|
|||
21.11 KITI VAISTAI AKIŲ LIGOMS GYDYTI |
|||||
CATHACHROM |
21.11 |
|
|||
VITA-JODUROLUM |
21.11 |
|
|||
RIBOFLAVINUM |
21.11 |
akims lašai |
|||
21.3 VIETINIAI ANESTETIKAI AKIŲ LIGOMS GYDYTI |
|||||
ETHYLMORPHINI HYDROCHLORIDUM |
21.3 |
|
|||
21.4 MIOTIKAI IR VAISTAI GLIAUKOMAI GYDYTI |
|||||
PILOCARPINI HYDROCHLORIDUM B |
21.4 |
|
|||
TIMOLOLUM B |
21.4 |
|
|||
21.5 MIDRIATIKAI |
|||||
HOMATROPINUM B |
21.5 |
|
|||
22.1 GIMDOS SUSITRAUKIMĄ SKATINANTYS VAISTAI |
|||||
ERGOMETRINUM B |
22.1 |
|
|||
24. PSICHOTERAPINIAI VAISTAI |
|||||
ALIMEMAZINUM |
24 |
|
|||
AMITRIPTYLINUM B |
24 |
|
|||
CHLORDIAZEPOXIDUM |
24 |
|
|||
CHLORPROMAZINUM B |
24 |
|
|||
CLOMIPRAMINUM |
24 |
|
|||
CLOZAPINUM |
24 |
|
|||
DIAZEPAMUM B |
24 |
|
|||
FLUPHENAZINUM B |
24 |
|
|||
HALOPERIDOLUM |
24 |
|
|||
IMIPRAMINUM |
24 |
|
|||
LEVOMEPROMAZINUM |
24 |
|
|||
MEDAZEPAMUM |
24 |
|
|||
METOFENAZATUM |
24 |
|
|||
NITRAZEPAMUM |
24 |
|
|||
OXAZEPAMUM |
24 |
|
|||
PENFLURIDOLUM |
24 |
|
|||
PERPHENAZINUM |
24 |
|
|||
PIMOZIDUM B |
24 |
|
|||
THIORIDAZINI HYDROCHLORIDUM |
24 |
|
|||
TRIFLUPERAZINI HYDROCHLORIDUM |
24 |
|
|||
TRIHEXYPHENIDYLUM B |
24 |
|
|||
25.1 ANTIASTMINIAI VAISTAI |
|||||
AMINOPHYLLINUM B |
25.1 |
|
|||
CLENBUTEROLUM |
25.1 |
|
|||
CROMOLINUM B |
25.1 |
|
|||
EPHEDRINUM B |
25.1 |
|
|||
FENOTEROLUM HYDROBROMIDUM |
25.1 |
|
|||
FLUNISOLIDUM |
25.1 |
|
|||
FLUTICASONUM |
25.1 |
|
|||
IPRATROPIUM BROMIDUM |
25.1 |
|
|||
SALBUTAMOLUM |
25.1 |
|
|||
SALMOTEROLUM |
25.1 |
|
|||
TERBUTALINI SULFAS |
25.1 |
|
|||
THEOPHYLLINUM |
25.1 |
|
|||
25.11 KITI KVĖPAVIMO SISTEMĄ VEIKIANTYS VAISTAI |
|||||
ACETYLCYSTEINUM B |
25.11 |
|
|||
NAPHAZOLINI NITRAS |
25.11 |
|
|||
XYLOMETAZOLINUM |
25.11 |
|
|||
25.2 VAISTAI NUO KOSULIO |
|||||
GLAUCINI HYDROCHLORIDUM |
25.2 |
|
|||
PRENOXDIAZINI HYDROCHLORIDUM |
25.2 |
|
|||
26. VAISTAI VANDENS, ELEKTROLITŲ IR RŪGŠČIŲ – ŠARMŲ BALANSUI PALAIKYTI |
|||||
KALII CHLORIDUM B |
26 |
|
|||
SAL. PRO REHYDRATIONIS ORALIS B |
26 |
|
|||
GLUCOSUM B |
26 |
|
|||
NATRII CHLORIDUM B |
26 |
|
|||
NATRII HYDROCARBONAS B |
26 |
|
|||
AG. PRO INJECTIONIBUS B |
26 |
|
|||
27. VITAMINAI IR MINERALAI |
|||||
ACIDUM NICOTINICUM |
27 |
|
|||
CALCII CHLORIDUM |
27 |
|
|||
CALCII GLUCONAS |
27 |
|
|||
DIHYDROTACHYSTEROLUM |
27 |
|
|||
ERGOCALCIFEROLUM B |
27 |
|
|||
NATRII FLUORATUM |
27 |
|
|||
NICOTINAMIDUM B |
27 |
|
|||
RETINOLUM B |
27 |
|
|||
RUTINUM |
27 |
|
|||
TOCOPHEROLUM |
27 |
|
|||
27.11 KITI VAISTAI VEIKIANTYS MEDŽIAGŲ APYKAITĄ |
|||||
PROTEINUM HYDROLYSATUM |
27.11 |
Vaikams sergantiems felinketonunurija 3 mėn. kursui |
|||
* Jeigu vaistas gali priklausyti kelioms farmokoterapinėms grupėms, vaisto žymėjimui pasirenkama viena vaisto vartojimo sritis.
______________