LIETUVOS RESPUBLIKOS
SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL PAVYZDINIO SAVIVALDYBĖS JAUNIMO REIKALŲ KOORDINATORIAUS PAREIGYBĖS APRAŠYMO
2008 m. kovo 4 d. Nr. A1-68
Vilnius
Vykdydama Jaunimo politikos plėtros savivaldybėse 2007–2009 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 14 d. nutarimu Nr. 898 (Žin., 2007, Nr. 95-3825), įgyvendinimo priemonių 1.1 priemonę:
2. Rekomenduoju savivaldybėms, rengiant savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriaus pareigybės aprašymą, vadovautis 1 punkte patvirtintu pavyzdiniu pareigybės aprašymu.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro 2008 m. kovo 4 d. įsakymu
Nr. A1-68
PAVYZDINIS SAVIVALDYBĖS JAUNIMO REIKALŲ KOORDINATORIAUS PAREIGYBĖS APRAŠYMAS
I. PAREIGYBĖS CHARAKTERISTIKA
3. Jaunimo reikalų koordinatoriaus kategorija – 8 arba 9, nustatoma vadovaujantis Valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti skirtų lėšų apskaičiavimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. liepos 13 d. įsakymu Nr. A1-193 (Žin., 2006, Nr. 80-3170).
II. PASKIRTIS
4. Jaunimo reikalų koordinatoriaus pareigybė reikalinga savivaldybės jaunimo politikai formuoti ir įgyvendinti: rengti ir įgyvendinti savivaldybės jaunimo politikos programas ir priemones, analizuoti jaunimo ir jaunimo organizacijų būklę savivaldybės teritorijoje, koordinuoti savivaldybės institucijų bei įstaigų veiklą jaunimo politikos srityje, vykdyti kitą veiklą, susijusią su jaunimu ir jaunimo organizacijomis.
III. SPECIALIEJI REIKALAVIMAI ŠIAS PAREIGAS
EINANČIAM VALSTYBĖS TARNAUTOJUI
5. Valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus:
5.3. turėti žinių apie Lietuvos jaunimo politiką, išmanyti jaunimo politiką reglamentuojančius teisės aktus, Europos Sąjungos šalių jaunimo politikos kryptis;
5.6. turėti bendravimo ir organizavimo įgūdžių, reikalingų bendradarbiauti su institucijų atstovais, jaunimo organizacijomis, neformaliomis jaunimo grupėmis, neorganizuotu jaunimu;
IV. JAUNIMO REIKALŲ KOORDINATORIAUS PAGRINDINĖS FUNKCIJOS
6. Jaunimo reikalų koordinatorius, siekdamas įgyvendinti savivaldybės jaunimo politiką, inicijuoja jai įgyvendinti reikalingas priemones.
7. Jaunimo reikalų koordinatorius, siekdamas, kad jaunimo politikos nuostatos būtų tinkamai įgyvendinamos savivaldybėje, rengia savivaldybės tarybos sprendimų, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų ir savivaldybės mero potvarkių, susijusių su jaunimo politikos įgyvendinimu, projektus.
8. Jaunimo reikalų koordinatorius, siekdamas visapusiško visuomenės bei jaunų žmonių informavimo jaunimo politikos klausimais, teikia suinteresuotiems asmenims ir institucijoms informaciją apie jaunimo politikos įgyvendinimą savivaldybėje, kaupia ir skleidžia informaciją apie jaunimo veiklos galimybes, konsultuoja šiais klausimais jaunus žmones bei jaunimo organizacijas.
9. Siekdamas sekti jaunimo padėties ir jaunimo politikos įgyvendinimo pokyčius, jaunimo reikalų koordinatorius rengia metines apžvalgas apie jaunimo politikos įgyvendinimą ir su jomis supažindina savivaldybės administracijos direktorių, kitų savivaldybės institucijų ir įstaigų bei jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų atstovus.
10. Siekdamas, kad būtų užtikrintas efektyvus savivaldybės jaunimo reikalų tarybos darbas ir techninis posėdžių aprūpinimas, jaunimo reikalų koordinatorius koordinuoja jos darbą.
11. Jaunimo reikalų koordinatorius, vykdydamas savo veiklą, bendradarbiauja su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir kitomis institucijomis jaunimo politikos formavimo savivaldybėje klausimais, tokiu būdu užtikrindamas tarpinstitucinį bendradarbiavimą įgyvendinant jaunimo politiką.
12. Siekdamas užtikrinti, kad perduotos funkcijos jaunimo politikos srityje būtų tinkamai vykdomos, jaunimo reikalų koordinatorius bendradarbiauja su savivaldybės administracijos tarnautojais, įmonių, įstaigų, organizacijų atstovais, vykdančiais su jaunimu susijusią veiklą, regionine jaunimo organizacijų taryba, jaunimo organizacijomis, su jaunimu dirbančiomis organizacijomis bei neformaliomis jaunimo grupėmis.
13. Jaunimo reikalų koordinatorius dalyvauja kitų savivaldybės institucijų darbo grupėse ir komisijose, sprendžiant jaunimo politikos klausimus, kad būtų tinkamai atstovaujama jaunimo interesams savivaldybėje.
14. Jaunimo reikalų koordinatorius, siekdamas įtraukti jaunimą į aktyvią veiklą, inicijuoja jaunimo organizacijų bei jaunimo grupių projektus savivaldybėje, kurie būtų įgyvendinami panaudojant Europos Sąjungos bei Lietuvos fondų lėšas.
V. ATSAKOMYBĖ IR ATSKAITOMYBĖ
16. Jaunimo reikalų koordinatorius savo funkcijas vykdo, vadovaudamasis skaidrumo ir nešališkumo principais, imasi visų reikiamų priemonių, siekdamas išvengti bet kokio galimo interesų konflikto.
17. Jaunimo reikalų koordinatorius yra atskaitingas savivaldybės administracijos direktoriui arba Jaunimo reikalų skyriaus vedėjui.