LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS IR FLANDRIJOS VYRIAUSYBĖS BENDRADARBIAVIMO SUTARTIS
ir
Flandrijos Vyriausybė,
toliau vadinamos Šalimis,
Dar kartą patvirtindamos draugystės ir bendradarbiavimo ryšius tarp abiejų Šalių tautų, abipusį pasitikėjimą ir rūpinimąsi bendromis laisvės, demokratijos, teisingumo ir solidarumo vertybėmis;
Manydamos, kad istoriniai pasikeitimai sudarė galimybę plėtoti ir įgyvendinti ilgalaikę taiką Europoje, remiantis Jungtinių Tautų Įstatais ir Baigiamojo Helsinkio Akto bei Paryžiaus Chartijos Naujajai Europai principais;
Patvirtindamos dabartinį bendradarbiavimą;
Pageidaudamos plėsti šį bendradarbiavimą naujose sferose, kaip numatyta šioje Sutartyje, ir kiek leidžia jų specifiniai įgaliojimai, siekdamos nustatyti glaudesnius ryšius tarp Lietuvos Respublikos ir Flandrijos,
Susitarė dėl šių nuostatų:
1 straipsnis
Abi Šalys skatins bendradarbiavimą ekonomikos, mokslo, technologijos, kultūros, švietimo, socialinės politikos, aplinkos apsaugos ir aplinkos planavimo, infrastruktūros, profesinio mokymo ir įdarbinimo, transporto, turizmo, žemės ūkio ir žemės ūkio pramonės, telekomunikacijų ir visuomenės informavimo srityse. Šis sąrašas neriboja galimybių bendradarbiauti ir kitais klausimais.
Tuo tikslu jos skatins bendradarbiavimą tarp institucijų ir įmonių, veikiančių aukščiau išvardytose srityse.
2 straipsnis
3 straipsnis
Abi Šalys skatins bendradarbiavimą bei pasikeitimus tarp valstybinių ir privačių organizacijų teorinio ir taikomojo mokslinio tyrinėjimo ir technologijos vystymo sferose.
4 straipsnis
Abi Šalys skatina bendradarbiavimą ir pasikeitimus kultūrinėje ir socialinėje srityse. Jos rems veiksmus, skatinančius kultūros vystymąsi ir jų kultūros propagavimą kitoje šalyje.
Abi Šalys rems ir vystys bendradarbiavimą turizmo ir sporto srityje. Tuo tikslu jos remia pasikeitimus ekspertais ir pasikeis patyrimu ir informacija, susijusia su jų turizmo politika.
5 straipsnis
Abi Šalys skatina bendradarbiavimo plėtrą ir pasikeitimus pradinio ir vidurinio, aukštesniojo, universitetinio mokymo bei tolimesnio mokymo srityse.
6 straipsnis
Abi Šalys skatins savo institucijas pasikeisti darbo ir įdarbinimo patirtimi, ypač patirtimi profesinio mokymo, darbo santykių ir socialinės apsaugos srityse.
7 straipsnis
Abi Šalys bendradarbiaus socialinėje srityje, ypač sveikatos apsaugos, gerbūvio ir socialinio aprūpinimos srityse.
8 straipsnis
Abi Šalys skatins bendradarbiavimą ir pasikeitimus aplinkos apsaugos planavimo srityje (įskaitant žemės vadybą), namų statybos, municipalinės politikos, infrastruktūros, transporto ir telekomunikacijos srityse.
9 straipsnis
Srityse, kuriose ši Sutartis taikoma, abi Šalys sieks bendradarbiauti tarptautinių organizacijų veiklos ribose. Tuo tikslu jos gali suteikti viena kitai informaciją apie savo poziciją ir apskritai aptarti atskirus klausimus.
10 straipsnis
Siekiant, kad būtų įgyvendinta ši Sutartis, abi Šalys įsteigs Jungtinį Lietuvos – Flandrijos Komitetą.
11 straipsnis
Jungtinio Komiteto uždaviniai:
12 straipsnis
Ši Sutartis sudaroma penkerių (5) metų laikotarpiui. Ji bus automatiškai atnaujinama tolesniems dvejų (2) metų laikotarpiams. Abi Šalys gali nutraukti Sutartį, pranešdamos kitai Šaliai vėliausiai prieš šešis (6) mėnesius iki laikotarpio pabaigos. Šiuo atveju Sutartis lieka galioti iki to laikotarpio pabaigos.
13 straipsnis
Abi Šalys praneš viena kitai apie teisinių reikalavimų, reikalingų šiai Sutarčiai įsigalioti, įvykdymą. Ši Sutartis įsigalios nuo vėlesnio iš šių pranešimų gavimo datos.
Sudaryta Vilniuje 1996 m. kovo 7 d. dviem egzemplioriais, abu lietuvių, olandų ir anglų kalbomis, tekstai visomis kalbomis yra vienodos teisinės galios. Bet kurios Sutarties nuostatos skirtingo aiškinimo atveju bus remiamasi tekstu anglų kalba.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu |
Flandrijos Vyriausybės vardu |