LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ IR ATESTAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO
2002 m. spalio 16 d. Nr. 127
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo (Žin., 1996, Nr. 104-2367; 1997, 66-1604) 14 straipsnio 6 punktu,
1. Tvirtinu pridedamus:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro 2002 m. spalio 16 d. įsakymu
Nr. 127
SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI
1. Socialinis darbuotojas – specialistas, kurio darbo paskirtis yra sustiprinti žmogaus prisitaikymo prie aplinkos sugebėjimus, atstatyti ryšius su bendruomene, padedant jam integruotis į visuomenę ir skatinant pilnavertiškesnį žmogaus socialinį funkcionavimą.
2. Socialinis darbuotojas turi suprasti, kaip funkcionuoja visuomenė ir kaip joje funkcionuoja individas. Jis turi visapusiškai pažinti žmogų, jį supančią aplinką, jų tarpusavio santykius ir jiems turinčius įtakos veiksnius.
3. Socialinis darbas orientuojamas į asmenį ar šeimą, esančius tam tikroje socialinėje aplinkoje ir veikiamus tam tikrų socialinių veiksnių. Socialinio darbo reikalavimas – sisteminis požiūris, kad visi trys elementai – asmuo, aplinka bei santykiai tarp asmens ir aplinkos – sudarytų vieningą visumą.
4. Socialinio darbo vizija (idealus siekis) – suteikti galimybę žmonėms (grupėms, bendruomenėms) savarankiškai įveikti iškilusias socialines problemas.
5. Socialinio darbo tikslas – žmogaus socialinė integracija, atskleidžiant reikalingus jam vidinius bei išorinius išteklius ir visiškai, veiksmingai, koordinuotai juos panaudojant.
6. Socialinis darbuotojas dirba vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir kitais norminiais aktais, Socialinių darbuotojų etikos kodeksu.
7. Socialinis darbuotojas vykdo šias funkcijas:
7.1. Nustatyti socialinę problemą:
7.2. Planuoti paramą:
7.3. Teikti paramą:
7.3.2. mobilizuojant reikiamus vidinius ir išorinius resursus problemos sprendimui ar jos išvengimui;
7.3.3. pateikiant klientui informaciją apie reikalingas idėjas, faktus, vertybes ugdant žmonių socialinius įgūdžius;
7.3.4. formuojant komandą, pasirenkant partnerius ir organizuojant darbą atstovaujant ir ginant kliento interesus;
7.4. Įvertinti paramą:
7.4.4. aptariant paramos teikimo procesą su klientu, kitais suinteresuotais asmenimis ir institucijomis;
7.5. Bendradarbiauti su socialiniais partneriais:
7.5.2. rengiant ir vedant diskusijas aktualiais veiklos klausimais tarpininkaujant specialistams iš kitų institucijų, sprendžiant bendrus paramos klausimus;
7.6. Tobulinti profesinę veiklą:
7.6.2. atkreipiant valdžios ir kitų institucijų dėmesį į socialinės rizikos grupes ir aplinkybes, turinčias įtakos socialinių problemų atsiradimui;
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro 2002 m. spalio 16 d. įsakymu
Nr. 127
SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ ATESTAVIMO TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Socialinių darbuotojų atestavimas (toliau – atestavimas) – valstybinių, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų, privačių socialinių paslaugų įstaigų socialinių darbuotojų profesinės veiklos – profesinio pasirengimo, praktinės veiklos įvertinimas ir kvalifikacinės kategorijos suteikimas.
2. Ši tvarka reglamentuoja socialinį darbą dirbančių asmenų pirminį atestavimą, vykdomą 1998–2003 metais.
3. Pagal šią tvarką atestuojami darbuotojai, kurie laikomi dirbančiais socialinį darbą vadovaujantis socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintu Socialinį darbą dirbančių darbuotojų pareigybių sąrašu (Žin., 2000, Nr. 4-101). Atestavime gali dalyvauti ir kiti darbuotojai, kurių veikla yra tiesiogiai susijusi su socialiniu darbu ir jo organizavimu.
4. Atestavimą vykdo Vyriausioji socialinių darbuotojų atestavimo komisija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Vyriausioji atestavimo komisija) ir apskričių socialinių darbuotojų atestavimo komisijos (toliau – apskričių atestavimo komisijos). Atestavimą organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, apskričių viršininkai, savivaldybės.
II. TIKSLAI IR PRINCIPAI
5. Atestavimo tikslai:
5.1. įvertinti esamą socialinio darbo būklę Lietuvoje ir socialinių darbuotojų turimą profesinę patirtį bei asmeninę kvalifikaciją;
5.2. užtikrinti, kad socialinį darbą dirbtų darbuotojai, turintys šiam darbui reikalingų žinių, sugebėjimų;
5.3. ugdyti socialinius darbuotojus, didinti jų atsakomybę už darbo rezultatus, skatinti iniciatyvą siekti žinių, domėtis naujovėmis bei kūrybiškai dirbti;
5.4. numatyti socialinių darbuotojų kvalifikacinio tobulėjimo poreikius ir tuo remiantis sukurti socialinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimo strategiją;
6. Atestavimo principai:
6.1. visuotinumas: kiekvienas socialinis darbuotojas turi atestuotis iki 2003 m. gruodžio mėn. pabaigos;
6.2. kompleksiškumas: kvalifikacinė kategorija suteikiama atsižvelgiant į išsimokslinimą, socialinio darbo stažą, kvalifikacijos kėlimą ir praktinės veiklos įvertinimą;
6.3. pasirenkamumas: socialinis darbuotojas nustatyta tvarka gali pasirinkti atestavimosi laiką ir siekiamą kvalifikacinę kategoriją;
III. SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ PROFESINĖS VEIKLOS ĮVERTINIMO KRITERIJAI
IV. SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ IŠSIMOKSLINIMO KRITERIJAI
8. Socialinių darbuotojų išsimokslinimas skirstomas į edukacines kategorijas pagal išsimokslinimo sritis:
8.3. turinčius ne socialinio darbo, bet kitą socialinį (sociologijos, psichologijos, teisės, ekonomikos, pedagogikos ir kitų mokslo šakų, kurios priskiriamos socialiniams mokslams vadovaujantis švietimo ir mokslo ministro 1998 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. 30 „Dėl mokslo sričių, krypčių ir šakų klasifikacijos“ (Žin., 1998, Nr. 6-126; Nr. 15-363) išsimokslinimą ar medicininį išsimokslinimą;
9. Nustatomos tokios edukacinės kategorijos (EK – edukacinė kategorija):
9.1. EK1 – pagrindinis, bendrasis vidurinis, profesinis ir įvairus (išskyrus socialinį) aukštesnysis;
9.6. EK6 – aukštasis socialinio darbo – pirmosios pakopos universitetinės socialinio darbo studijos (profesinė kvalifikacija ir (ar) bakalauro laipsnis);
V. SOCIALINIO DARBO STAŽO NUSTATYMO KRITERIJAI
10. Socialinio darbo stažas – tai laikotarpis, per kurį asmuo dirbo socialinį darbą savivaldybės Socialinės paramos skyriuje, Vaikų teisų apsaugos tarnyboje, apskrities viršininko administracijos Socialinių reikalų skyriuje, pagalbos namuose tarnyboje, socialinės globos įstaigoje, socialinių paslaugų tarnyboje, socialines paslaugas teikiančioje organizacijoje, kitoje socialinės apsaugos, sveikatos priežiūros, švietimo, vidaus reikalų sistemos įstaigoje ar tarnyboje ir kt.
VI. KVALIFIKACIJOS KĖLIMO KRITERIJAI
12. Kvalifikacijos kėlimas įvertinamas pagal kvalifikacijos kėlimo kursuose gautų įskaitų, išklausius atestavimo teorinio mokymo dalykus, skaičių.
13. Socialiniams darbuotojams, įgijusiems socialinio darbo išsimokslinimą aukštojoje ar aukštesniojoje mokymo įstaigoje arba šiose įstaigose studijuojantiems socialinį darbą ne žemesniame kaip 3-iame kurse, kvalifikacijos kriterijus pagal kvalifikacijos kėlimo kursuose išklausytų atestavimo teorinio mokymo dalykų skaičių netaikomas ir šių dalykų įskaitos yra įskaitomos.
14. Socialiniai darbuotojai, siekiantys gauti kurią nors socialinio darbuotojo kvalifikacinę kategoriją ir neturintys 13 punkte keliamų reikalavimų išsimokslinimui, turi išklausyti šiuos atestavimo teorinio mokymo dalykus ir gauti šias įskaitas:
15. Socialiniams darbuotojams, turintiems socialinio pedagogo, edukologo, socialinio psichologo išsimokslinimą, 14.1–14.3 punktuose nurodytos atestavimo teorinio mokymo dalykų įskaitos yra įskaitomos.
16. Įskaitos gaunamos išklausius atestavimo teorinį mokymą, kurį vykdo mokymo įstaigos pagal su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija suderintas atestavimo mokymo programas.
17. Įskaitas galima gauti ir savarankiškai pasirengus bei atsiskaičius už atestavimo teorinio mokymo dalykus mokymo įstaigose, vykdančiose atestavimo teorinį mokymą.
VII. PRAKTINĖS VEIKLOS VERTINIMO KRITERIJAI
19. Socialinių darbuotojų praktinė veikla vertinama pagal jų praktinio darbo kokybę ir pasiektus rezultatus bei tai, kiek ši veikla atitinka praktinei socialinių darbuotojų veiklai keliamus kvalifikacinius reikalavimus.
20. Socialinių darbuotojų praktinė veikla vertinama pagal:
20.1. socialinio darbuotojo užpildytą šios tvarkos prieduose nurodytos formos savianalizės anketą (forma SDA1 – 2 priedas), kurioje socialinis darbuotojas pats asmeniškai įvertina savo asmeninius sugebėjimus, atliekamą darbą ir kt.;
20.2. socialinio darbuotojo darbdavio ar įstaigos (organizacijos), kurioje jis dirba, steigėjo užpildytą šios tvarkos prieduose nurodytos formos socialinio darbuotojo praktinės veiklos vertinimo (forma SDA2 – 3 priedas) anketą. Šioje anketoje pateikiama informacija apie tai, kaip socialinis darbuotojas per pastaruosius dvejus metus atliko savo pareigas ir atitiko jam keliamus reikalavimus. Darbdavys ar įstaigos (organizacijos), kurioje dirba socialinis darbuotojas, steigėjas asmeniškai atsako už tai, kad darbuotojo vertinimas būtų pagrįstas ir objektyvus;
VIII. KVALIFIKACINĖS KATEGORIJOS
21. Kvalifikacinė kategorija yra veiklos socialinio darbo sferoje vardas, atspindintis asmens profesinę kompetenciją, kuri suteikiama įvertinus socialinio darbuotojo profesinę veiklą pagal III, IV, V, VI, VII dalyse numatytus kriterijus. Vyriausiosios atestavimo komisijos ir apskričių atestavimo komisijų patvirtinta kvalifikacinė kategorija galioja visoje Lietuvos teritorijoje 5 metus arba iki darbuotojo kito atestavimo.
22. Socialinis darbuotojas, siekiantis tam tikros kvalifikacinės kategorijos, turi ne tik atitikti išsimokslinimo, turimo socialinio darbo stažo, kvalifikacijos kėlimo bei praktinės veiklos vertinimo kriterijus, bet ir kokybiškai atlikti numatytus papildomus darbus atskirai kvalifikacinei kategorijai gauti (1 priedas).
23. Nustatomos tokios socialinių darbuotojų kvalifikacinės kategorijos:
23.1. pirmos kvalifikacinės klasės kategorijos:
23.1.1. socialinio darbuotojo eksperto kategorija. Ši kategorija suteikiama asmenims, turintiems antrosios pakopos universitetinį socialinio darbo išsimokslinimą arba socialinių mokslų daktaro laipsnį (EK7) bei atitinkantiems šiai kategorijai keliamus kitus reikalavimus (1 priedas);
23.1.2. vedančiojo socialinio darbuotojo kategorija. Ši kategorija suteikiama asmenims, turintiems aukštąjį socialinį (išskyrus socialinio darbo) ir medicininį išsimokslinimą, pirmosios ir antrosios pakopos universitetinį socialinio darbo išsimokslinimą arba socialinių mokslų daktaro laipsnį (EK5–EK7) bei atitinkantiems šiai kategorijai keliamus kitus reikalavimus (1 priedas);
23.2. antros kvalifikacinės klasės kategorijos:
23.2.1. vyresniojo socialinio darbuotojo kategorija. Ši kategorija suteikiama asmenims, turintiems aukštesnįjį socialinio darbo išsimokslinimą, aukštąjį (išskyrus socialinį ir medicininį) išsimokslinimą, aukštąjį socialinį (išskyrus socialinio darbo) ir medicininį išsimokslinimą, pirmosios ir antrosios pakopos universitetinį socialinio darbo išsimokslinimą arba socialinių mokslų daktaro laipsnį (EK3–EK7) bei atitinkantiems šiai kategorijai keliamus kitus reikalavimus (1 priedas);
23.2.2. socialinio darbuotojo kategorija. Ši kategorija suteikiama asmenims, turintiems aukštesnįjį socialinį (išskyrus socialinio darbo) ir medicininį išsimokslinimą, aukštąjį (išskyrus socialinį ir medicininį) išsimokslinimą, aukštąjį socialinį (išskyrus socialinio darbo) ir medicininį išsimokslinimą bei pirmosios pakopos universitetinį socialinio darbo išsimokslinimą (EK2–EK6) ir atitinkantiems šiai kategorijai keliamus kitus reikalavimus (1 priedas);
23.3. trečios kvalifikacinės klasės kategorijos:
23.3.1. jaunesniojo socialinio darbuotojo kategorija. Ši kategorija suteikiama asmenims, turintiems pagrindinį, bendrąjį vidurinį, profesinį ir įvairų aukštesnįjį (išskyrus socialinio darbo) išsimokslinimą bei aukštąjį (išskyrus socialinį ir medicininį) išsimokslinimą (EK1–EK3) bei atitinkantiems šiai kategorijai keliamus kitus reikalavimus (1 priedas);
IX. ATESTAVIMO KOMISIJOS
24. Kvalifikacines kategorijas suteikia ir tvirtina Vyriausioji atestavimo komisija ir apskričių atestavimo komisijos.
25. Suteikus ir patvirtinus kvalifikacinę kategoriją socialiniam darbuotojui išrašomas socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintos formos ir griežtos apskaitos Kvalifikacinės kategorijos pažymėjimas.
26. Vyriausiąją atestavimo komisiją sudaro 7 nariai: pirmininkas, pavaduotojas, 5 nariai. Komisija gali turėti sekretorių, kuriam balsavimo teisė nesuteikiama. Komisija veikia socialinių darbuotojų pirminio atestavimo laikotarpiu ir vienerius metus po šio atestavimo vykdymo. Jos sudėtį ir nuostatus tvirtina socialinės apsaugos ir darbo ministras. Komisijos pirmininkas – socialinės apsaugos ir darbo ministro įgaliotas asmuo.
27. Vyriausioji atestavimo komisija:
27.1. suteikia ir tvirtina socialinio darbuotojo eksperto ir vedančiojo socialinio darbuotojo kvalifikacines kategorijas;
27.2. sudaro socialinių darbuotojų, pageidaujančių įgyti socialinio darbuotojo eksperto ir vedančiojo socialinio darbuotojo kvalifikacines kategorijas, sąrašą, jų atestavimo darbo planą;
27.4. išrašo atestuotiems socialiniams darbuotojams socialinio darbuotojo eksperto ir vedančiojo socialinio darbuotojo Kvalifikacinės kategorijos pažymėjimus;
27.5. tvirtina apskričių socialinių darbuotojų atestavimo komisijas, jų atestavimo darbo planus, instruktuoja, konsultuoja ir kontroliuoja jų darbą;
27.6. nagrinėja socialinių darbuotojų prašymus pakartotinai peržiūrėti sprendimus dėl kvalifikacinės kategorijos suteikimo bei priima sprendimus dėl kvalifikacinės kategorijos patvirtinimo, pakeitimo arba panaikinimo;
27.7. tvarko socialinių darbuotojų, dalyvavusių atestavime, dokumentų archyvą ir veda šių dokumentų apskaitą;
27.8. išduoda apskričių socialinių darbuotojų atestavimo komisijoms Kvalifikacinės kategorijos pažymėjimus ir veda griežtą jų apskaitą;
28. Apskričių atestavimo komisijas apskrities viršininko teikimu tvirtina Vyriausioji atestavimo komisija. Šių komisijų nuostatus tvirtina socialinės apsaugos ir darbo ministras. Komisiją sudaro 7 nariai: pirmininkas, pavaduotojas ir 5 nariai. Komisija gali turėti sekretorių, kuriam balsavimo teisė nesuteikiama. Komisijos pirmininkas – apskrities viršininko įgaliotas asmuo, nariai – profesionalūs socialiniai darbuotojai (pageidautina, kad turėtų socialinio darbuotojo eksperto ar vedančiojo socialinio darbuotojo kvalifikacines kategorijas), Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos atstovai.
29. Apskrities atestavimo komisija:
29.1. suteikia ir tvirtina vyresniojo socialinio darbuotojo, socialinio darbuotojo, jaunesniojo socialinio darbuotojo, socialinio darbuotojo asistento kvalifikacines kategorijas;
29.2. sudaro apskrities socialinių darbuotojų, pageidaujančių įgyti vyresniojo socialinio darbuotojo, socialinio darbuotojo, jaunesniojo socialinio darbuotojo, socialinio darbuotojo asistento kvalifikacines kategorijas, sąrašą, jų atestavimo darbo planą ir teikia jį tvirtinti Vyriausiajai atestavimo komisijai;
29.4. ne anksčiau kaip po 1 mėn. išrašo atestuotiems socialiniams darbuotojams vyresniojo socialinio darbuotojo, socialinio darbuotojo, jaunesniojo socialinio darbuotojo, socialinio darbuotojo asistento Kvalifikacinės kategorijos pažymėjimus;
29.5. surenka ir patikrina visus reikalingus dokumentus iš socialinių darbuotojų, kuriems rekomenduojama suteikti socialinio darbuotojo eksperto ir vedančiojo socialinio darbuotojo kvalifikacines kategorijas, bei pateikia juos Vyriausiajai atestavimo komisijai;
29.6. tvarko apskrities socialinių darbuotojų apskaitą, kaupia ir sistemina informaciją apie socialinius darbuotojus, įgijusius vyresniojo socialinio darbuotojo, socialinio darbuotojo, jaunesniojo socialinio darbuotojo, socialinio darbuotojo asistento kvalifikacines kategorijas;
29.7. Vyriausiosios atestavimo komisijos tvarkomam socialinių darbuotojų, dalyvavusių atestavime, archyvui perduoda apskrities atestavimo komisijos atestuotų socialinių darbuotojų dokumentus;
29.8. kartą per metus teikia ataskaitas Vyriausiajai atestavimo komisijai apie socialinių darbuotojų atestavimo eigą apskrityje;
X. KVALIFIKACINIŲ KATEGORIJŲ SUTEIKIMO IR TVIRTINIMO TVARKA
30. Socialinis darbuotojas atestavimo komisijai pateikia prašymą, nurodydamas pageidaujamą įgyti kvalifikacinę kategoriją, savianalizės anketą (priedas Nr. 2), praktinio darbo vertinimo anketą (priedas Nr. 3), pažymą apie gautas atestavimo teorinio mokymo dalykų įskaitas (priedas Nr. 4), diplomo (pagrindinio, bendrojo vidurinio mokslo baigimo pažymėjimo) kopiją, dokumentų, įrodančių socialinio darbo stažą (Valstybinio socialinio draudimo pažymėjimas; įstaigos (organizacijos), organizuojančios savanoriškus darbus, išrašas iš Savanoriškų darbų ir asmenų, atliekančių savanoriškus darbus, apskaitos žurnalo; darbdavio ar įstaigos (organizacijos), kurioje dirba socialinis darbuotojas, steigėjo pažyma) kopijas.
31. Socialinis darbuotojas, pageidaujantis įgyti vedančiojo socialinio darbuotojo ar socialinio darbuotojo eksperto kvalifikacines kategorijas, papildomai pateikia įrodymus apie darbus, numatytus šioms kvalifikacinėms kategorijoms gauti (priedas Nr. 1).
33. Posėdyje, kurio metu suteikiama kvalifikacinė kategorija, gali dalyvauti (nesuteikiant balsavimo teisės) komisijos kviesti ir įgalioti asmenys iš atestuojamo socialinio darbuotojo apskrities, savivaldybės, visuomeninės organizacijos bei atestuojamojo darbdavys.
34. Atestavimo komisija posėdžio metu išklauso atestuojamo socialinio darbuotojo informaciją apie jo atliekamus praktinius darbus, susipažįsta su pateiktais vertinimais, pateikia klausimus atestuojamam socialiniam darbuotojui ir priima išvadas, ar socialinis darbuotojas atitinka praktinei veiklai keliamus reikalavimus.
35. Atestavimo komisija sprendimą priima paprasta balsų dauguma atviru arba slaptu balsavimu atestuojamam nedalyvaujant. Komisija gali siūlyti ir suteikti atestuojamam aukštesnę arba žemesnę kvalifikacinę kategoriją, negu jis to pageidavo. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą lemia pirmininkaujančio asmens nuomonė.
36. Socialinis darbuotojas, kuriam atestavimo metu nebuvo suteikta ir patvirtinta pageidaujama kategorija, gali jos siekti pakartotinai tik atsiradus naujoms sąlygoms, atitinkančioms pageidaujamai kvalifikacinei kategorijai keliamus reikalavimus, dėl kurių kvalifikacinės kategorijos suteikimas ir patvirtinimas gali būti peržiūrimas iš naujo.
37. Socialinis darbuotojas, nepatenkintas Apskrities atestavimo komisijos sprendimu, ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo Apskrities atestavimo komisijos sprendimo priėmimo dienos gali Vyriausiajai atestavimo komisijai pateikti raštišką prašymą dėl Apskrities atestavimo komisijos sprendimo peržiūrėjimo.
38. Vyriausioji atestavimo komisija 37 punkte numatytu atveju peržiūri socialinio darbuotojo atestavimui pateiktus dokumentus, išklauso Apskrities atestavimo komisijos pirmininką bei socialinį darbuotoją ir dėl kvalifikacinės kategorijos suteikimo priima sprendimą, kuris yra privalomas Apskrities atestavimo komisijai.
XI. ATESTAVIMO FINANSAVIMAS
Socialinių darbuotojų atestavimo
tvarkos 1 priedas
SOCIALINIŲ DARBUOTOJŲ KVALIFIKACINIŲ KATEGORIJŲ REIKALAVIMŲ LENTELĖ
Kvalifikacinė kategorija |
Kriterijai: EK – edukacinė kategorija SK – socialinio darbo stažas KK – kvalifikacijos kėlimas |
Socialinio darbuotojo asistentas |
EK1 EK2 |
Jaunesnysis socialinis darbuotojas |
EK1+SK3+KK2 EK2+SK2+KK1 EK3+SK1+KK1 |
Socialinis darbuotojas |
EK2+SK3+KK2 EK3+SK2+KK2 EK5+SK1+KK1 EK4, EK6, |
Vyresnysis socialinis darbuotojas |
EK3+SK3+KK2 EK4+SK1 EK5+SK1+KK2 EK6+SK1 EK7 |
Vedantysis socialinis darbuotojas |
EK5+SK3+KK2 EK6+SK2 EK7+SK1
– straipsnis vietinėje spaudoje arba tezės seminare socialinio darbo klausimais; – mokymo priemonė, aprobuota ir naudojama socialinio darbo mokymuose; – kitų mokymas: paskaitos kvalifikacijos tobulinimosi kursuose bei seminaruose socialinio darbo tema ar vadovavimas socialinio darbo studentų praktikai |
Socialinis darbuotojas ekspertas |
EK7+SK2
– straipsnis respublikinėje, tarptautinėje spaudoje ar tezės konferencijoje socialinio darbo tema; – mokymo programa, aprobuota ir naudojama socialinių darbuotojų praktikų ar socialinio darbo studentų mokymuose; – socialinių darbuotojų praktikų ar socialinio darbo studentų mokymas, skleidžiant socialinio darbo inovacijas ar vadovavimas socialinio darbo studentų praktikai, studentų kursiniams, diplominiams bei baigiamiesiems darbams; – socialinių paslaugų programų parengimas ir įgyvendinimas, vadovavimas socialinio darbo projektams, darbo grupėms, komisijoms.
|
Socialinių darbuotojų atestavimo
tvarkos 2 priedas
Forma SDA 1
...............................................................................................................................................................
(vardas, pavardė)
SAVIANALIZĖS ANKETA
20… m. ………….. mėn...... d.
__________________
(asmens kodas)
____________________
(pageidaujama kategorija)
_____________________________
(darbovietė, pareigos)
___________________________________
(bendrasis darbo stažas)
1. Išsimokslinimas
Mokymo įstaiga |
Specialybė |
Išsimokslinimo cenzas |
Baigimo metai |
Diplomo serija, Nr. |
|
|
|
|
|
2. Kvalifikacijos tobulinimas per pastaruosius 5 metus
Metai |
Mokymo įstaiga |
Kursų pavadinimas |
Valandų skaičius |
Kreditų skaičius |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Socialinio darbo stažas
Laikas |
Trukmė |
Kur ir kuo dirbta |
Darbo turinys |
|
priimtas |
(mėn., m.) |
|
|
|
nuo |
iki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Pasiekti rezultatai dirbant socialinį darbą
...............................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................................
5. Kuo labiausiai esate patenkintas darbe
...............................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................................
6. Priežastys, dažniausiai trukdančios įgyvendinti darbo siekius
...............................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................................
7. Ką norėtumėte keisti savo veikloje
...............................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................................
........................................... ...........................................................
parašas (vardas, pavardė)
______________
Socialinių darbuotojų atestavimo tvarkos
3 priedas
Forma SDA 2
PRAKTINĖS VEIKLOS VERTINIMO ANKETA
Eil. Nr. |
Kriterijai |
Visiškai neatitinka |
Nepakankamai atitinka |
Atitinka |
Visiškai atitinka |
1.
1.1.
1.2.
1.3.
1.4. |
Profesinės žinios ir darbo kokybė:
sugebėjimas nustatyti socialinius žmonių poreikius sugebėjimas analizuoti informaciją ir daryti išvadas sugebėjimas suprasti esmę ir išrinkti optimalų variantą sugebėjimas kokybiškai ir greitai vykdyti užduotis |
|
|
|
|
2.
2.1.
2.2. 2.3.
2.4. |
Organizaciniai sugebėjimai:
sugebėjimas operatyviai ir savarankiškai priimti sprendimus sugebėjimas planuoti savo darbą sugebėjimas įvertinti ir diegti pažangią patirtį sugebėjimas tarpininkauti ir skatinti |
|
|
|
|
3.
3.1.
3.2. 3.3.
3.4. |
Bendravimas su žmonėmis:
sugebėjimas išklausyti ir pažinti klientą sugebėjimas bendrauti su klientais sugebėjimas bendradarbiauti ir palaikyti dalykinius ryšius su kolegomis sugebėjimas taisyklinga lietuvių kalba reikšti mintis raštu |
|
|
|
|
4.
4.1.
4.2. 4.3. 4.4. 4.5. 4.6. 4.7. 4.8. |
Asmeninės savybės:
atsakomybė, pareigingumas, kūrybiškumas empatiškumas loginis mąstymas, gera orientacija ryžtingumas, iniciatyvumas sugebėjimas derintis prie pokyčių darbštumas, drausmingumas pasitikėjimas savimi reiklumas sau ir kitiems |
|
|
|
|
5. Bendra išvada, ar atitinka eiti pareigas (pabraukti)
tik iš dalies atitinka visiškai atitinka pranoksta reikalavimus
Atsakingi už vertinimą:
............................................... ................................... ...............................................
(įstaigos pavadinimas ir užimamos pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Susipažinau:
..................................... ...........................................................
(parašas) (vardas, pavardė)
....................................
(data)
______________
Socialinių darbuotojų atestavimo tvarkos
4 priedas
Forma SDA 3
.......................................................................
(vardas, pavardė)
.......................................................................
(darbovietė, pareigos)
PAŽYMĖJIMAS DĖL GAUTŲ ĮSKAITŲ
20 m. ………Nr.
Dalykas |
Dėstytojas |
Data |
Atžyma apie įsk. |
Parašas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kursų organizatorius:
............................... .........................................
(parašas) (vardas, pavardė)
Įstaigos vadovas:
............................... .........................................
(parašas) (vardas, pavardė)
______________