LIETUVOS RESPUBLIKOS

Į S T A T Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PROKURATŪROS ĮSTATYMO PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

1991 m. birželio 4 d. Nr. I-1400

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba nutaria:

Padaryti Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos 1990 m. liepos 27 d. priimtame Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatyme (Žin., 1990, Nr. 23-557) šiuos pakeitimus ir papildymus:

1. Papildyti įstatymą tokiu 181 straipsniu:

181 straipsnis. Prokurorų ir tardytojų asmens apsaugos priemonės

Prokurorams ir tardytojams suteikiama teisė turėti ir panaudoti šaunamuosius ginklus ir specialiąsias priemones, siekiant atremti pasikėsinimą, gresiantį prokuratūros pareigūno sveikatai ar gyvybei, taip pat pasikėsinimą, kuriuo norima iš prokuratūros darbuotojo atimti šaunamąjį ginklą.

Prieš panaudojant šaunamąjį ginklą ar specialiąsias priemones, jei leidžia aplinkybės, asmenys, prieš kuriuos jie bus panaudojami, įspėjami.

Apie šaunamojo ginklo panaudojimo faktą ir aplinkybes nedelsiant pranešama generaliniam prokurorui.

Šaunamųjų ginklų, specialiųjų priemonių išdavimo prokurorams ir tardytojams tvarką nustato generalinis prokuroras.“

2. 21 straipsnio 2 ir 3 dalis išdėstyti taip:

„Prokuroro protestas turi būti išnagrinėtas ir apie rezultatus pranešta prokurorui per 7 dienas nuo jo gavimo dienos. Jeigu protestas adresuotas kolegialiam organui, prokuroras gali nustatyti ilgesnį protesto nagrinėjimo terminą.

Protesto nepatenkinus arba negavus į jį atsakymo, prokuroras turi teisę per 10 dienų nuo pranešimo termino pabaigos kreiptis į teismą dėl neteisėto akto panaikinimo ar pakeitimo. Prokuroro pareiškimo teismui padavimas sustabdo užprotestuoto teisinio akto veikimą nuo pareiškimo įteikimo teismui dienos.“

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS PIRMININKAS                                          V. LANDSBERGIS

______________