LIETUVOS POLICIJOS

GENERALINIO KOMISARO

ĮSAKYMAS

 

DĖL SMURTAUTOJO IŠKELDINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2011 m. gruodžio 14 d. Nr. 5-V-1115

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo (Žin., 2011, Nr. 72-3475) 7 straipsnio 5 dalimi ir atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. rugsėjo 14 d. nutarimo Nr. 1066 „Dėl Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 2011, Nr. 115-5400) 2 punktą:

1. Tvirtinu Smurtautojo iškeldinimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja nuo 2011 m. gruodžio 15 d.

3. Pavedu Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybai kontroliuoti šio įsakymo vykdymą.

4. Nustatau, kad teritorinės policijos įstaigos viršininkas iki 2012 m. sausio 16 d. koordinuojančių darbuotojų funkcijų vykdymą įsakymu gali pavesti teritorinės policijos įstaigos ir policijos komisariato (išskyrus miesto policijos komisariatą) viešosios policijos padalinio vidurinės ar aukštesniosios grandies statutiniams valstybės tarnautojams.

5. Skelbiu šį įsakymą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

 

 

Policijos generalinis komisaras                                  Saulius Skvernelis

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2011 m. gruodžio 14 d. įsakymu Nr. 5-V-1115

 

SMURTAUTOJO IŠKELDINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Smurtautojo iškeldinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme (Žin., 2011, Nr. 72-3475) numatyto smurtautojo išsikėlimo iš gyvenamosios vietos užtikrinimo tvarką.

2. Aprašo tikslas – reglamentuoti policijos darbuotojų, kurie užtikrina smurtautojo išsikėlimą iš gyvenamosios vietos, veiksmus.

3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

Smurtautojo iškeldinimas – policijos pareigūnų ir koordinuojančių darbuotojų veiksmų visuma, užtikrinant ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi skirtos smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonės – įpareigojimo smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, – vykdymą.

Koordinuojantis darbuotojas – teritorinės policijos įstaigos ar policijos komisariato (išskyrus miesto policijos komisariatą) viešosios policijos padalinio karjeros valstybės tarnautojas, kuriam teritorinės policijos įstaigos viršininko įsakymu suteikti įgaliojimai organizuoti smurtautojo iškeldinimą tam tikroje teritorijoje.

Iškeldinimą vykdantis pareigūnas teritorinės policijos įstaigos, policijos komisariato (išskyrus miesto policijos komisariatą) viešosios policijos padalinio ar operatyvinės grupės vidurinės ar aukštesniosios grandies policijos pareigūnas, kuriam teritorinės policijos įstaigos viršininko įsakymu suteikti įgaliojimai vykdyti smurtautojo iškeldinimą.

Specialus elektroninis paštas – nustatyta tvarka sukurtas elektroninis paštas, kuriuo Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) (artimasis.smurtas@policija.lt), teritorinės policijos įstaigos (smurtas.alytus@policija.lt, smurtas.kaunas@policija.lt, smurtas.klaipeda@policija.lt, smurtas.marijampole@policija.lt, smurtas.panevezys@policija.lt, smurtas.siauliai@policija.lt, smurtas.taurage@policija.lt, smurtas.telsiai@policija.lt, smurtas.utena@policija.lt, smurtas.vilnius@policija.lt) ir valstybės bei savivaldybių institucijos, įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos, specializuoti pagalbos centrai, kurių veikla susijusi su smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimu, keičiasi informacija ir konsultuoja smurto artimoje aplinkoje subjektams iškylančiais klausimais.

4. Kitos šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatyme (Žin., 2000, Nr. 90-2777), Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme, kituose įstatymuose ir teisės aktuose vartojamas sąvokas.

5. Smurto artimoje aplinkoje subjektams atsisakius pasinaudoti teisėmis, nustatytomis Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme, policijos pareigūnai prievartos priemonių ir veiksmų netaiko.

 

II. POLICIJOS PAREIGŪNŲ IR KOORDINUOJANČIŲ DARBUOTOJŲ, VYKDANČIŲ SMURTAUTOJO IŠKELDINIMĄ, VEIKSMAI

 

6. Ikiteisminio tyrimo teisėjui patenkinus ikiteisminio tyrimo pareigūno prašymą ir priėmus nutartį dėl smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo ir įpareigojus smurtautoją laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, ir nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo, ikiteisminio tyrimo pareigūnas:

6.1. nedelsdamas užpildo pranešimą dėl numatomo iškeldinimo (1 priedas) ir informuoja smurtautoją, kad teismo nutarties dėl smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo (nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo) nuostatos taikomos nedelsiant ir, kad, nustačius šių įpareigojimų pažeidimus, bus sprendžiamas klausimas dėl griežtesnių poveikio priemonių taikymo;

6.2. praneša apie tai koordinuojančiam darbuotojui, kuris nedelsdamas informuoja smurtą patyrusį asmenį apie teismo nutartį dėl smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo ir įpareigojimus smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, ir nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo.

7. Su nutartimi skirti smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemones smurtautojas supažindinimas pasirašytinai. Smurtautojui atsisakius pasirašyti, ikiteisminio tyrimo pareigūnas tai pažymi teismo nutartyje, nurodydamas, kad smurtautojas atsisakė pasirašyti, nurodo datą, laiką, pareigūno vardą, pavardę ir pasirašo. Tokiu atveju laikoma, kad smurtautojas yra susipažinęs su teismo nutartimi.

8. Jeigu smurtautojui, kuris buvo laikinai sulaikytas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (Žin., 2002, Nr. 37-1341, Nr. 46) 140 straipsniu, ir pristatytas į teismą, ikiteisminio tyrimo teisėjas neskiria kardomosios priemonės suėmimo, o priima nutartį dėl smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo ir įpareigoja smurtautoją laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, ir nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo, ir nuo smurtautojo sulaikymo nėra praėjusios keturiasdešimt aštuonios valandos:

8.1. ikiteisminio tyrimo pareigūnas nedelsdamas atlieka veiksmus, numatytus Aprašo 6.1 punkte, o iš koordinuojančio darbuotojo gavęs informaciją apie konkretų iškeldinimo laiką, tai pažymi pranešime dėl numatomo iškeldinimo;

8.2. koordinuojantis darbuotojas, gavęs ikiteisminio tyrimo pareigūno pranešimą apie teismo nutartį dėl smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo ir įpareigojimo smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, ir nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo, privalo nedelsdamas:

8.2.1. informuoti smurtą patyrusį asmenį apie teismo nutartį ir su juo suderinti smurtautojo iškeldinimo klausimus;

8.2.2. pranešti iškeldinimą vykdantiems pareigūnams apie teismo nutartį dėl smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo ir įpareigojimo smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, ir nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo, ir pavesti jiems vykdyti smurtautojo iškeldinimą;

8.3. smurtautojas į gyvenamąją vietą yra konvojuojamas.

9. Smurtautojui nurodytą dieną ir laiku atvykus (jį konvojavus) prie gyvenamosios vietos, prieš smurtautojo iškeldinimą, iškeldinimą vykdantis pareigūnas privalo:

9.1. pateikti smurtautojui užpildyti prašymo leisti pasiimti asmeninius daiktus, dokumentus ir kitus daiktus, dėl kurių smurtą patyręs asmuo neprieštarauja, formą (2 priedas):

9.1.1. smurtautojui atsisakius užpildyti šį prašymą ir nepasinaudojus galimybe iš gyvenamosios vietos pasiimti asmeninius daiktus, dokumentus ir kitus daiktus, dėl kurių smurtą patyręs asmuo neprieštarauja, iškeldinimo veiksmas sustabdomas ir laikoma, kad teismo nutartis įvykdyta, smurtautojui pranešama, kad jis laikinai iškeldinamas iš gyvenamosios vietos, jam draudžiama artintis prie smurtą patyrusio asmens, jis privalo nebendrauti, neieškoti ryšių su smurtą patyrusiu asmeniu ir tai, kad, nustačius šių įpareigojimų pažeidimus, bus sprendžiamas klausimas dėl griežtesnių poveikio priemonių taikymo;

9.1.2. smurtautojui pateikus šį prašymą, jis nedelsiant pateikiamas smurtą patyrusiam asmeniui, kuris užpildo prašymo dalį, skirtą smurtą patyrusiam asmeniui, ir pasirašo;

9.2. užpildyti smurtautojo iškeldinimo lapą (3 priedas) ir smurtautojui pasirašius įteikti jam informaciją apie įstaigas ir įmones (kaimo sodybas, kempingus, motelius, poilsio namus, sanatorijas, viešbučius, nakvynės namus ir pan.), teikiančias nakvynės paslaugas. Smurtautojui atsisakius priimti šią informaciją ir pasirašyti, iškeldinimą vykdantis pareigūnas tai pažymi smurtautojo iškeldinimo lape ir laikoma, kad smurtautojas atsisakė pasinaudoti savo teise, numatyta Lietuvos Respublikos apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo 11 straipsnyje 1 punkte, gauti iš policijos pareigūno informaciją apie įstaigas, teikiančias nakvynės paslaugas, kai yra įpareigojimas išsikelti iš gyvenamosios vietos.

10. Ikiteisminio tyrimo teisėjui patenkinus ikiteisminio tyrimo pareigūno prašymą ir priėmus nutartį dėl smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių taikymo ir įpareigojimo smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, ir nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo, smurtautojui nedalyvaujant teismo posėdyje, koordinuojantis darbuotojas su teismo nutartimi pasirašytinai supažindina ir pranešimą dėl numatomo iškeldinimo, informaciją apie įstaigas, teikiančias nakvynes paslaugas, pateikia smurtautojui jo atvykimo pas ikiteisminio tyrimo pareigūną metu ar registruotu paštu išsiunčia į ikiteisminio tyrimo pareigūno nurodytą smurtautojo gyvenamąją vietą.

11. Prieš pateikdamas smurtautojui teismo nutartį ir pranešimą dėl numatomo iškeldinimo, informaciją apie įstaigas, teikiančias nakvynes paslaugas, tikslius smurtautojo iškeldinimo datą ir laiką koordinuojantis darbuotojas privalo suderinti su smurtą patyrusiu asmeniu:

11.1. gavęs smurtautojo pasiūlymą dėl iškeldinimo datos ir laiko ar prašymą dėl iškeldinimo dienos ir (ar) laiko pakeitimo, jis pakartotinai derina iškeldinimo datą ir laiką su smurto artimoje aplinkoje subjektais;

11.2. negavęs atsakymo iš smurtautojo apie pasiūlytą iškeldinimo datą ir laiką ar prašymo dėl iškeldinimo dienos ir laiko pakeitimo:

11.2.1. apie tai informuoja ikiteisminio tyrimo pareigūną ir nustato, ar smurtautojas, kviečiamas pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, atvyksta, ar jis nėra pasislėpęs nuo ikiteisminio tyrimo. Nustatęs, kad smurtautojas nėra pasislėpęs nuo ikiteisminio tyrimo, turi susiekti (pvz., telefonu, el. paštu) ir išsiaiškinti priežastis, kodėl jis nepranešė, apie numatytą iškeldinimo datą ir laiką;

11.2.2. nustačius, kad smurtautojas žino, kad teismo nutartimi jam skirtas įpareigojimas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos ir nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo, tačiau jis nenori ir vengia bendravimo su koordinuojančiu darbuotoju, laikoma, kad smurtautojo iškeldinimas įvykdytas, jam nedalyvaujant. Pranešama smurtautojui, kad jis laikinai iškeldinamas iš gyvenamosios vietos, jam draudžiama artintis prie smurtą patyrusio asmens, jis privalo nebendrauti, neieškoti ryšių su smurtą patyrusiu asmeniu ir tai, kad, nustačius šių įpareigojimų pažeidimus, bus sprendžiamas klausimas dėl griežtesnių poveikio priemonių taikymo.

12. Iškeldinimo metu smurtautojo veiksmuose esant teisės pažeidimo požymių (pvz., nevykdo policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų, grasina smurtą patyrusiam asmeniui ir kt.), jo atžvilgiu privalo būti taikomos įstatymų numatytos priemonės. Apie tai raštu informuojamas ikiteisminį tyrimą dėl smurto artimoje aplinkoje kontroliuojantis prokuroras.

13. Vykdant smurtautojo iškeldinimą, stebėti šį procesą smurtautojas, suderinęs su koordinuojančiu darbuotoju, gali pasikviesti gynėją, kuris įstatymų nustatyta tvarka teikia teisinę pagalbą, gina jo teises ir teisėtus interesus, ar antstolį, kuris taip pat gali dalyvauti šiame procese, tai pažymima smurtautojo iškeldinimo lape. Gynėjo ar antstolio dalyvavimu iškeldinimo procese rūpinasi pats smurtautojas. Jų neatvykimas suderintu laiku nesustabdo iškeldinimo proceso.

14. Jeigu smurtą patyręs asmuo negali dalyvauti iškeldinime, nes dėl patirto smurto guli ligoninėje ar yra kitos svarbios priežastys, nurodytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 37 straipsnyje, tačiau neprieštarauja, kad iškeldinimas įvyktų jam nedalyvaujant, jis gali įgalioti kitą asmenį atstovauti jo teises ir teisėtus interesus.

15. Apie smurtautojo išsikėlimo užtikrinimą iškeldinimą įvykdęs pareigūnas informuoja koordinuojantį darbuotoją. Ikiteisminio tyrimo pareigūno prašymu visa informacija ir dokumentai, susiję su smurtautojo iškeldinimu, jų kopijos, patvirtintos nustatyta tvarka, turi būti pateikiami ikiteisminio tyrimo pareigūnui.

16. Smurtautojo iškeldinimas vykdomas iškeldinimą vykdančių pareigūnų ir koordinuojančio darbuotojo darbo metu. Ne darbo metu (vakare, naktį, poilsio ir švenčių dienomis) ar esant būtinumui, ikiteisminio tyrimo pareigūno ar koordinuojančio darbuotojo siūlymu ir šio Aprašo 8 punkte nurodytu atveju koordinuojančio darbuotojo ir iškeldinimą vykdančio pareigūno funkcijas vykdo operatyvinės grupės vidurinės ar aukštesniosios grandies policijos pareigūnai, kuriems suteikti įgaliojimai, vykdant teismo nutartį, iškeldinti smurtautoją iš gyvenamosios vietos.

17. Koordinuojančių darbuotojų skaičių teritorinės policijos įstaigos viršininkas nustato atsižvelgdamas į tų darbuotojų darbo krūvį.

18. Policijos pareigūnams įvykdžius smurtautojo iškeldinimą iš gyvenamosios vietos, koordinuojantis darbuotojas policijos generalinio komisaro nustatyta tvarka organizuoja smurtautojo laikino išsikėlimo iš gyvenamosios vietos kontrolę.

 

III. POLICIJOS PAREIGŪNŲ IR DARBUOTOJŲ VEIKSMŲ IR SPRENDIMŲ APSKUNDIMO TVARKA

 

19. Policijos pareigūnų ir darbuotojų veiksmai ir sprendimai (išskyrus veiksmus ir sprendimus, susijusius su ikiteisminiu tyrimu), susiję su smurto artimoje aplinkoje subjektais, gali būti skundžiami teritorinės policijos įstaigos viršininkui. Skundas teritorinės policijos įstaigos viršininkui gali būti pateikiamas per koordinuojantį darbuotoją, kuris nedelsdamas privalo skundą perduoti teritorinės policijos įstaigos viršininkui.

20. Teritorinės policijos įstaigos viršininko ir kitų pareigūnų veiksmai ir sprendimai gali būti skundžiami policijos generaliniam komisarui.

21. Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais atvejais ir tvarka policijos generalinio komisaro veiksmai ir sprendimai gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos Seimo skiriamiems kontrolieriams ir (ar) kitoms įgaliotoms valstybės institucijoms ar teismui.

22. Smurto artimoje aplinkoje subjektų skundai nesustabdo smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių vykdymo.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Siūlymus dėl praktikoje kylančių smurtautojo iškeldinimo problemų sprendimo būdų, kurie nėra aptarti šiame Apraše, Policijos departamento vadovybei teikia Policijos departamento Viešosios policijos valdyba.

 

_________________

 


Smurtautojo iškeldinimo tvarkos aprašo 

1 priedas

 

(Pranešimo dėl numatomo iškeldinimo forma)

 

__________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

PRANEŠIMAS
DĖL NUMATOMO IŠKELDINIMO

 

20___ m. _________________ d. Nr. ________

 

_______________________

(sudarymo vieta)

 

Aš, ____________________________________________________________________ ,

(ikiteisminio tyrimo pareigūno ar koordinuojančio darbuotojo pareigos, vardo raidė ir pavardė)

užtikrindamas _______________________________________________________  vykdymą,

(teismo teisėjo vardo raidė, pavardė, nutarties data ir Nr.)

pranešu, kad Jūs ____________________________________  20___ m. _______________ d.

(smurtautojo vardas, pavardė)

____val. ___ min. būsite iškeldintas iš gyvenamosios vietos ___________________________ .

(adresas)

Pranešama:

1. Jeigu be svarbios priežasties neatvyksite dalyvauti iškeldinimo procese, iškeldinimas įvyks Jums nedalyvaujant. Nuo to momento Jums be koordinuojančio darbuotojo leidimo bus draudžiama atvykti į gyvenamąją vietą pasiimti asmeninių daiktų, dokumentų ir kitų daiktų, dėl kurių smurtą patyręs asmuo neprieštaraus. Svarbiomis priežastimis nedalyvauti iškeldinime bus pripažįstamos priežastys, nurodytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (Žin., 2002, Nr. 37-1341, Nr. 46) 37 straipsnyje.

2. Jums yra draudžiama artintis prie smurtą patyrusio asmens, bendrauti, ieškoti ryšių su juo. Nustačius šių įpareigojimų pažeidimų, bus sprendžiamas klausimas dėl griežtesnių poveikių priemonių taikymo. Dėl iškilusių klausimų siūlome kreiptis į koordinuojantį darbuotoją.

3. Apie tai, kad gavote šį pranešimą, bet nurodytą dieną ir laiku negalėsite atvykti dalyvauti iškeldinime, nurodęs to priežastis, turite pranešti koordinuojančiam darbuotojui telefonu (-ais)  _______________________, specialiu elektroniniu paštu _________________________ ar atvykęs į policijos įstaigą. Kita data ir laikas bus derinami.

4. Ar atvykus į policijos įstaigą. Ši data ir laikas bus derinami.

5. Iškeldinimo metu galėsite pasiimti asmeninius daiktus, dokumentus ir kitus daiktus, dėl kurių smurtą patyręs asmuo neprieštaraus.

6. Kilusius ginčus dėl asmeninių daiktų ir dokumentų pasiėmimo turite teisę spręsti teisės aktų nustatyta tvarka.

7. Iškeldinimo metu būsite informuotas apie tai, kad į gyvenamąją vietą pasiimti asmeninius daiktus, dokumentus ir kitus daiktus, dėl kurių smurtą patyręs asmuo neprieštaraus, galėsite atvykti tik koordinuojančiam darbuotojui leidus.

8. Iškeldinimo metu Jums bus pateikta informacija apie įstaigas, teikiančias nakvynės paslaugas (kaimo sodybas, kempingus, motelius, poilsio namus, sanatorijas, viešbučius, nakvynes namus ir pan.).

 

Jūs turėsite teisę:

1. policijos pareigūnų ir darbuotojų veiksmus ir sprendimus (išskyrus veiksmus ir sprendimus, susijusius su ikiteisminiu tyrimu) skųsti teritorinės policijos įstaigos viršininkui. Teritorinių policijos įstaigų viršininko ir kitų pareigūnų veiksmus ir sprendimus skųsti policijos generaliniam komisarui;

2. suderinęs su koordinuojančiu darbuotoju, galite stebėti iškeldinimą pasikviesti gynėją, kuris įstatymų nustatyta tvarka Jums teikia teisinę pagalbą, gina Jūsų teises ir teisėtus interesus, ar antstolį, kuris gali dalyvauti šiame procese. Gynėjo ar antstolio dalyvavimu iškeldinime turite pasirūpinti Jūs pats. Jų neatvykimas suderintu laiku nesustabdo iškeldinimo proceso.

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

Susipažinau

 

(parašas)

 

 

 

(smurtautojo vardas, pavardė)

 

 

 

(data ir laikas)

 

 

_________________


 

Smurtautojo iškeldinimo tvarkos aprašo 

2 priedas

 

(Prašymo leisti pasiimti asmeninius daiktus, dokumentus ir kitus daiktus, dėl kurių smurtą patyręs asmuo neprieštarauja, forma)

 

_____________________________________________________________

(smurtautojo vardas, pavardė)

 

____________________________________________

(teritorinės policijos įstaigos ar policijos komisariato viršininkui)

 

PRAŠYMAS
LEISTI PASIIMTI ASMENINIUS DAIKTUS, DOKUMENTUS IR KITUS DAIKTUS, DĖL KURIŲ SMURTĄ PATYRĘS ASMUO NEPRIEŠTARAUJA

 

20___ m. _________________ d.

 

_______________________

(sudarymo vieta)

 

Prašau Jūsų leisti pasiimti asmeninius daiktus, dokumentus ir kitus daiktus, dėl kurių neprieštaraus

(smurtą patyrusio asmens vardas, pavardė, gyv. vieta)

 

Eil.Nr.

Daiktų, dokumentų ir kitų daiktų pavadinimas (pvz., rudos spalvos žieminė striukė ir pan.)

Pildo smurtą patyręs asmuo

 

 

(pildymo pvz.,

 

)

 

 

Sutinku

Nesutinku

Parašas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prieštarauju ar neprieštarauju (kas nereikalinga, išbraukti), kad iškeldinimas vykdytų man nedalyvaujant ir įgalioju ar neįgalioju (kas nereikalinga, išbraukti)
___________________________________________________________________________

(vardas, pavardė, gim. metai, neįgaliojant rašomas brūkšnys)

atstovauti mano interesams vykdant iškeldinimą.

 

 

 

(parašas)

 

(smurtą patyrusio asmens vardas, pavardė)

 

Esu įspėtas, kad man yra draudžiama, iškeldinimo metu atvykus į gyvenamąją vietą pasiimti asmeninių daiktų, dokumentų ir kitų daiktų, dėl kurių smurtą patyręs asmuo neprieštarauja, bendrauti su juo kitomis temomis, nesusijusiomis su norimais pasiimti asmeniniais daiktais, dokumentais ir kitais daiktais.

 

 

(parašas)

 

(smurtautojo vardas, pavardė)

 

_________________

 


Smurtautojo iškeldinimo tvarkos aprašo 

3 priedas

 

(Smurtautojo iškeldinimo lapo forma)

 

__________________________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

 

SMURTAUTOJO IŠKELDINIMO LAPAS

 

20___ m. _________________ d. Nr. ________

 

_______________________

(sudarymo vieta)

 

Aš, ___________________________________________________________________ ,

(ikiteisminio tyrimo pareigūno ar koordinuojančio darbuotojo pareigos, vardo raidė ir pavardė)

užtikrindamas _______________________________________________________  vykdymą,

(teismo teisėjo vardo raidė, pavardė, nutarties data ir Nr.)

vykdžiau ______________________________________  iškeldinimą iš gyvenamosios vietos.

(smurtautojo vardas, pavardė)

Smurtautojo iškeldinimas pradėtas 20__ m. _______________ d. ____val. ____ min.

 

Smurtautojui paaiškinta, kad iškeldinimo metu bus leidžiama pasiimti asmeninius daiktus, dokumentus ir kitus daiktus, dėl kurių smurtą patyręs asmuo neprieštaraus, ir draudžiama bendrauti su juo kitomis temomis, nesusijusiomis su norimais pasiimti asmeniniais daiktais, dokumentais ir kitais daiktais, kad ginčus dėl asmeninių daiktų ir dokumentų pasiėmimo turi spręsti teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat informuotas, kad ateityje, norėdamas pasiimti asmeninius daiktus, dokumentus ir kitus daiktus, dėl kurių smurtą patyręs asmuo neprieštaraus, turi kreiptis į koordinuojantį darbuotoją telefonu (-ais) _________________________________ ar specialiu elektroniniu paštu ______________________________________ ir informuotas apie galimybę apskųsti iškeldinimą vykdančių pareigūnų veiksmus. Smurtautojui pateikta informaciją apie įstaigas, teikiančias nakvynes paslaugas (kaimo sodybas, kempingus, motelius, poilsio namus, sanatorijas, viešbučius, nakvynes namus ir pan.).

 

 

(parašas)

 

(smurtautojo vardas, pavardė)

 

Asmenys, dalyvavę vykdant iškeldinimą:

 

1.

 

 

 

 

(vardas, pavardė, pareigos (ne policijos pareigūnai))

 

(parašas)

2.

 

 

 

 

(vardas, pavardė, pareigos (ne policijos pareigūnai))

 

(parašas)

 

Smurtautojo iškeldinimas baigtas 20___ m. ________________ d. ___ val. ___ min.

 


Iškeldinimą vykdantis pareigūnas (-ai):

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

_________________