LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PAGRINDINIO PROFESINIO MOKYMO PROGRAMŲ RENGIMO (ATNAUJINIMO), VERTINIMO IR ĮTEISINIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2000 m. sausio 26 d. Nr. 64

Vilnius

 

Tvirtinu Pagrindinio profesinio mokymo programų rengimo (atnaujinimo), vertinimo ir įteisinimo tvarką (pridedama).

 

 

Švietimo ir mokslo Ministras                                                  Kornelijus Platelis

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro 2000 01 26

įsakymu Nr. 64

 

PAGRINDINIO PROFESINIO MOKYMO PROGRAMŲ RENGIMO (ATNAUJINIMO), VERTINIMO IR ĮTEISINIMO TVARKA

 

I. BENDROJI DALIS

 

1. Pagrindinio profesinio mokymo programų (toliau – Programų) rengimo (atnaujinimo), vertinimo ir įteisinimo tvarka (toliau – Tvarka) reglamentuoja Lietuvoje naudojamų programų rengimą, vertinimą ir įteisinimą.

2. Pagrindinio profesinio mokymo programas rengia pačios mokymo įstaigos arba jų steigėjai (toliau – Rengėjai).

3. Programų vertinimą ir įteisinimą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerijos Specialistų rengimo departamento Profesinio rengimo skyrius (toliau – Skyrius).

4. Programų projektus vertina Profesinio mokymo metodikos centro (toliau – PMMC) skiriami ekspertai ir Centrinė profesinio mokymo ekspertų komisija (toliau – Komisija).

 

II. PROGRAMŲ RENGIMAS IR PATEIKIMAS VERTINTI

 

5. Programų projektai rengiami remiantis Pagrindinio profesinio mokymo programų reikalavimais ir Profesinio rengimo standartais.

6. Tuo atveju, jei rengiama Programa neturi ją reglamentuojančio standarto, tačiau įtraukta į Studijų ir mokymo programų registrą (toliau – Registras), Programos Rengėjai remiasi kompetentingos įstaigos patvirtintais profesinę kvalifikaciją reglamentuojančiais dokumentais, o jų nesant patys Rengėjai, suderinę su darbdavių organizacijomis ir PMMC, atlieka profesinių kvalifikacijų tyrimus ir nustato mokymo tikslus bei uždavinius.

7. Programa, kurios nėra Registre, kvalifikuojama kaip eksperimentinė. Tokia patvirtinta arba aprobuota Programa įrašoma į Registrą su grifu „eksperimentinė“. Jei kvalifikuotų darbuotojų rengimas pagal šią programą pasiteisina, po vienerių-trejų metų jį perkeliama į Registro nuolatinių programų sąrašą, jei ne – išbraukiama iš Registro švietimo ir mokslo ministro įsakymu, vadovaujantis Komisijos teiktu siūlymu.

8. Rengėjai parengtą naujos Programos (3 egz.) variantą, suderintą su kompetentinga darbdaviams atstovaujančia įstaiga, pateikia Skyriui. Kartu su Programa turi būti pateikiama specialistų poreikio analizė apskrityje, šalyje, suderinta su apskrities Profesinio mokymo taryba ar žinyba, kuriai bus rengiami specialistai.

9. Skyrius įvertina, ar gauta Programa atitinka programų reikalavimus. Jei neatitinka, grąžina ją Rengėjui papildyti ar pataisyti.

10. Programa, pagal kurią Rengėjai planuoja pradėti rengti kvalifikuotus darbuotojus kitais mokslo metais, turi būti pateikta ne vėliau kaip iki einamųjų metų lapkričio 1 d.

 

III. PROGRAMŲ ĮVERTINIMO TVARKA

 

11. Komisija nustatyta tvarka organizuoja gautos Programos vertinimą, ne ilgesnį kaip mėnesio trukmės.

12. Komisija raštu pateikia Skyriui savo pastabas ir išvadas dėl Programos turinio ir standarto atitikties ir priima sprendimą:

– siūlyti Programą tvirtinti;

– grąžinti Rengėjui pataisyti (papildyti);

– laikyti Programos įgyvendinimą netikslingu.

13. Skyrius, gavęs Programą su išvada „siūlyti Programą tvirtinti“, per 10 darbo dienų pateikia Programą tvirtinti IV skyriuje nustatyta tvarka.

14. Skyrius, gavęs Programą su išvada „grąžinti Rengėjui pataisyti (papildyti)“, per 5 darbo dienas grąžina Rengėjui pataisyti (papildyti).

15. Pataisytą Programą Rengėjas grąžina Skyriui per penkiolika dienų.

16. Pakartotinai Programą įvertinti Skyrius perduoda Komisijai, kuri per penkiolika dienų organizuoja pakartotinę Programos ekspertizę.

17. Įvertintą pataisytą Programą Komisija pateikia Skyriui su išvadomis:

– siūlyti Programą tvirtinti arba aprobuoti;

– grąžinti Programą taisyti ir teikti kitais metais.

18. Leidimus rengti kvalifikuotus darbuotojus profesinio mokymo įstaigose pagal įteisintą Programą išduoda mokymo įstaigos steigėjas, įvertinus mokymo procesui būtinų išteklių kiekybę ir kokybę pagal Programoje nurodytą sąrašą.

 

IV. PROGRAMŲ ĮTEISINIMO TVARKA

 

19. Komisijos siūlymu Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžių mokymo įstaigų parengtas Programas tvirtina švietimo ir mokslo ministras arba jo įgaliotas asmuo, o kito pavaldumo profesinių mokyklų programas – steigėjas, suderinęs su švietimo ir mokslo ministru arba jo įgaliotu asmeniu.

20. Patvirtinta nauja Programa įrašoma į Registrą Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyta tvarka.

 

V. PROGRAMŲ, ESANČIŲ REGISTRE, PAPILDYMŲ (PAKEITIMŲ) RENGIMO, VERTINIMO IR ĮTEISINIMO TVARKA

 

21. Programos, esančios Registre, papildymas (pakeitimas) gali būti įteisinamas:

– mokymo įstaigos direktoriaus įsakymu;

– steigėjo įsakymu.

22. Programos papildymas įteisinamas mokymo įstaigos direktoriaus įsakymu tuo atveju, jei nepasikeičia:

– Programos tikslai ir uždaviniai;

– profesinės kvalifikacijos reikalavimai;

– bendra mokymo trukmė, o atskirų dalykų apimtis svyruoja ne daugiau kaip 20 proc. Kitais atvejais Programos papildymas (pakeitimas) įteisinamas steigėjo įsakymu.

23. Tuo atveju, kai Programos papildymas (pakeitimas) įteisinamas steigėjo įsakymu, rengiamos Programos vertinamas ir įteisinamas atliekamas II ir IV skyriuose nustatyta tvarka.

24. Žinias apie Programos pasikeitimus, susijusius su Registre esančiais duomenimis, Skyrius pateikia Registrų skyriui per 5 darbo dienas.

 

 

Profesinio rengimo skyriaus vedėjas                                           A. Pauliukonis

______________