LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PREKIŲ LAIKYMO (REALIZAVIMO) LAIKO PRATĘSIMO IR JŲ PARDAVIMO TVARKOS

 

1995 m. sausio 27 d. Nr. 133

Vilnius

 

Siekdama apsaugoti rinką nuo blogos kokybės ir pavojingų žmogaus sveikatai prekių, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti pridedamas:

1.1. Maisto prekių, atitinkančių normatyvinių dokumentų reikalavimus, laikymo (realizavimo) laiko pratęsimo ir jų pardavimo tvarką;

1.2. Ne maisto prekių, atitinkančių normatyvinių dokumentų reikalavimus, laikymo (realizavimo) laiko pratęsimo ir jų pardavimo tvarką.

2. Šis nutarimas taikomas nuo 1995 m. kovo 1 dienos.

 

 

VALDYMO REFORMŲ IR

SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRAS,

PAVADUOJANTIS MINISTRĄ PIRMININKĄ                        MINDAUGAS STANKEVIČIUS

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                        ANTANAS VINKUS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. sausio 27 d. nutarimu

Nr. 133

 

MAISTO PREKIŲ, ATITINKANČIŲ NORMATYVINIŲ DOKUMENTŲ

REIKALAVIMUS, LAIKYMO (REALIZAVIMO) LAIKO PRATĘSIMO IR JŲ PARDAVIMO TVARKA

 

1. Gali būti pratęstas šių maisto prekių, kurių fizikiniai, cheminiai, mikrobiologiniai, jusliniai ir kiti kokybės rodikliai atitinka normatyvinių dokumentų reikalavimus (toliau vadinama – maisto prekės), laikymo (realizavimo) prekybos įmonėse laikas:

kavos, arbatos ir prieskonių;

miltinių ir cukrinių konditerijos gaminių be įdarų;

makaronų gaminių;

pagerintųjų džiūvėsių;

koncentratų (pirmųjų, antrųjų ir saldžiųjų patiekalų);

sterilizuotų vaisių ir daržovių konservų;

vaisių ir uogų bei vynuogių vyno;

degtinės ir likerio bei degtinės gaminių.

2. Maisto prekių, nurodytų 1 punkte, laikymo (realizavimo) laikas pratęsiamas ne daugiau kaip 1/4 (sterilizuotų vaisių ir daržovių konservų – ne daugiau kaip 1/2) normatyviniame dokumente nurodyto jų laikymo (realizavimo) laiko.

3. Maisto prekių laikymo (realizavimo) laiką galima pratęsti tik vieną kartą.

4. Maisto prekių laikymo (realizavimo) laikas pratęsiamas prekybos įmonės prašymu, gavus raštišką gamintojo sutikimą.

5. Maisto prekių laikymo (realizavimo) laiką pratęsia Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba, Valstybinė kokybės inspekcija prie Lietuvos standartizacijos tarnybos ir prekybos įmonė bendru sprendimu ne vėliau kaip per mėnesį nuo prekybos įmonės prašymo šiuo klausimu pateikimo.

6. Visas išlaidas, susijusias su maisto prekių ekspertize ir laikymo (realizavimo) laiko pratęsimu, apmoka prekybos įmonė.

7. Prekybos įmonė ant kiekvienos maisto prekės įpakuotės privalo dėti gerai matomą žymą su laikymo (realizavimo) laiko pratęsimo data ir ne mažiau kaip 25 procentais sumažinta kaina. Alkoholinių gėrimų kaina nemažinama.

Šiomis prekėmis turi būti prekiaujama atskiroje prekybos vietoje.

8. Importinių, vaikų bei dietinei mitybai skirtų ir kitų, nenurodytų 1 punkte, maisto prekių laikymo (realizavimo) laikas nepratęsiamas.

______________

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1995 m. sausio 27 d. nutarimu

Nr. 133

 

NE MAISTO PREKIŲ, ATITINKANČIŲ NORMATYVINIŲ DOKUMENTŲ

REIKALAVIMUS, LAIKYMO (REALIZAVIMO) LAIKO PRATĘSIMO IR JŲ PARDAVIMO TVARKA

 

1. Pratęsti kai kurių ne maisto prekių (įvairaus grunto, glaisto, mastikos ir kt.), atitinkančių normatyvinių dokumentų reikalavimus (toliau vadinama – ne maisto prekės), laikymo (realizavimo) prekybos įmonėse laiką po to, kai pasibaigia gamintojo garantija, yra numatyta atitinkamuose normatyviniuose dokumentuose.

2. Autokosmetikos, statybinių dažų, dažų pigmentų, buitinių plastmasinių dirbinių, buitinių valymo priemonių, termoizoliacinių akustinių dirbinių ir kitų ne maisto prekių, kurių laikymo (realizavimo) laiko pratęsimas normatyviniuose dokumentuose nenumatytas, realizavimo (laikymo) laiką prekybos įmonėje gali pratęsti Valstybinė kokybės inspekcija prie Lietuvos standartizacijos tarnybos ir prekybos įmonė bendru sprendimu, gavę ekspertų išvadas, bet ne vėliau kaip per mėnesį nuo prekybos įmonės prašymo šiuo klausimu gavimo.

3. Ne maisto prekių laikymo (realizavimo) laikas pratęsiamas ne daugiau kaip 1/2 normatyviniame dokumente nurodyto jų laikymo (realizavimo) laiko.

4. Prekybos įmonė, gavusi įmonės gamintojos raštišką sutikimą, kreipiasi dėl ne maisto prekių laikymo (realizavimo) laiko pratęsimo.

5. Ne maisto prekių ekspertizę organizuoja prekybos įmonė. Ekspertizę atlieka Pramonės ekspertų asociacijos ekspertai, Valstybinė kokybės inspekcija prie Lietuvos standartizacijos tarnybos, prireikus – Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba.

6. Ant kiekvienos ne maisto prekės arba jos įpakuotės prekybos įmonė turi dėti žymą su laikymo (realizavimo) laiko pratęsimo data ir ne mažiau kaip 25 procentais sumažinta kaina.

7. Kosmetikos priemonių laikymo (realizavimo) laikas nepratęsiamas.

8. Ši tvarka taikoma ir importuotoms į Lietuvos Respubliką ne maisto prekėms.

______________