LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL NUTEISTŲJŲ IR ASMENŲ, PALEISTŲ IŠ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ, SOCIALINĖS REABILITACIJOS IR INTEGRACIJOS Į VISUOMENĘ PROJEKTŲ VERTINIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR NUTEISTŲJŲ IR ASMENŲ, PALEISTŲ IŠ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ, SOCIALINĖS REABILITACIJOS IR INTEGRACIJOS Į VISUOMENĘ PROJEKTŲ ATRANKOS KONKURSO ORGANIZAVIMO 2007 METAIS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2007 m. sausio 4 d. Nr. A1-1
Vilnius
Vykdydama Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės adaptacijos 2004–2007 metų programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. spalio 25 d. nutarimu Nr. 1179 (Žin., 1999, Nr. 91-2676; 2004, Nr. 23-709), 4.1 priemonę „Remti organizacijų projektus, skirtus nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinei reabilitacijai ir integracijai į visuomenę“,
1. Sudarau Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų vertinimo komisiją:
Alfredas Nazarovas – Lygių galimybių ir socialinės integracijos departamento direktorius (komisijos pirmininkas);
Eglė Čaplikienė – Lygių galimybių skyriaus vedėja (komisijos pirmininko pavaduotoja);
Daiva Junevičienė – Lygių galimybių skyriaus vyriausioji specialistė (komisijos sekretorė);
Almira Gecevičiūtė – Socialinio darbo ir socialinių paslaugų skyriaus vyriausioji specialistė;
Vida Rudzinskienė – Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių programų skyriaus vyriausioji specialistė;
Kristina Ščerbickaitė – Darbo rinkos skyriaus vyriausioji specialistė;
Rita Zilnienė – Lygių galimybių skyriaus vyriausioji specialistė.
2. Tvirtinu Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų atrankos konkurso organizavimo 2007 metais nuostatus (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir
darbo ministro 2007 m. sausio 4 d.
įsakymu Nr. A1-1
NUTEISTŲJŲ IR ASMENŲ, PALEISTŲ IŠ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ, SOCIALINĖS REABILITACIJOS IR INTEGRACIJOS Į VISUOMENĘ PROJEKTŲ ATRANKOS KONKURSO ORGANIZAVIMO 2007 METAIS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų (toliau – projektai) atrankos konkurso organizavimo 2007 metais nuostatai (toliau – nuostatai) nustato projektų įgyvendinimo prioritetus, reikalavimus projektams, dokumentų pateikimo konkursui tvarką, projektų atrankos tvarką, projektų finansavimą, vykdymą ir kontrolę bei kaip Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų vertinimo komisija (toliau – komisija) turi organizuoti darbą.
2. Projektų atrankos konkursą (toliau – konkursas) organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Konkursas skelbiamas viešai ministerijos internetiniame puslapyje www.socmin.lt, oficialiame leidinyje „Informaciniai pranešimai“ ir viename iš pagrindinių Lietuvos dienraščių.
3. Šio konkurso tikslas – atrinkti prioritetus, labiausiai atitinkančius projektus, kuriais bus siekiama teikti socialinės bei psichologinės reabilitacijos paslaugas nuteistiesiems bei asmenims, paleistiems iš laisvės atėmimo vietų.
4. Konkurse gali dalyvauti valstybės institucijos ir įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, dirbančios nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės bei psichologinės reabilitacijos srityje (toliau vadinama – projekto teikėjas).
5. Konkurse draudžiama dalyvauti organizacijoms, kurios yra skolingos valstybės biudžetui, yra likviduojamos ar bankrutuojančios, neįvykdžiusios įsipareigojimų pagal ankstesnę paramos sutartį, pateikusios tikrovės neatitinkančius duomenis.
II. PROJEKTAMS TEIKIAMI PRIORITETAI
7. Komisija teikia prioritetą projektams, kurių teikėjai:
7.1. numato teikti socialinės bei psichologinės reabilitacijos paslaugas nuteistiesiems bei asmenims, paleistiems iš laisvės atėmimo vietų;
7.2. numato nuteistiesiems bei asmenims, paleistiems iš laisvės atėmimo vietų, sudaryti sąlygas įgyti profesinį išsilavinimą, integruotis į darbo rinką;
7.3. projektą įgyvendins bendradarbiaudami su kitomis įstaigomis ir organizacijomis, siekiančiomis nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, reabilitacijos ir integracijos į visuomenę, turi bendradarbiavimo sutartis su savivaldybe ir kitomis organizacijomis projekto įgyvendinimo laikotarpiu;
III. REIKALAVIMAI PROJEKTAMS
IV. DOKUMENTŲ PATEIKIMAS KONKURSUI
9. Projektai turi būti aprašomi užpildant tipinę paraiškos formą (1 priedas). Paraiškoje turi būti pateikiama informacija apie projekto teikėją, projekto vadovą, projekto įgyvendinimo partnerius, kiti duomenys, nurodyti šių nuostatų 8 punkte. Esant būtinumui, iš pareiškėjo gali būti reikalaujama kitos informacijos, kuri reglamentuota šiuose nuostatuose. Papildomą informaciją, susijusią su projektu, pareiškėjas gali teikti savo nuožiūra.
11. Projekto teikėjas kartu su paraiška privalo pateikti šiuos dokumentus:
11.1. įstaigos registracijos pažymėjimo, nuostatų (įstatų) kopijas, patvirtintas juridinio asmens antspaudu ir vadovo parašu;
11.2. dokumentų, patvirtinančių teisę į nekilnojamąjį turtą, kopijas, patvirtintas juridinio asmens antspaudu ir vadovo parašu;
11.4. specialisto, dirbančio ne mažiau kaip 3 metus socialinės paramos nuteistiesiems ir asmenims, paleistiems iš laisvės atėmimo vietų, srityje, rekomendaciją;
11.5. projekto vadovo ir asmens, atsakingo už projekto buhalterinę apskaitą, kvalifikaciją pagrindžiančių dokumentų (diplomo, sertifikato, licencijos ir kt.) kopijas;
13. Projekto teikėjas užantspauduotame voke privalo pateikti 2 paraiškos ir tiek pat šių nuostatų 11 punkte nurodytų priedų egzempliorių bei 1 paraiškos įrašą kompiuterinėje laikmenoje (lanksčiame diskelyje arba kompaktiniame diske). Ant voko turi būti užrašyta „Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų atrankos konkursui“. Vokai gali būti siunčiami registruotu paštu arba pristatomi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Paraiška turi būti pateikta iki konkurso skelbime nurodytos galutinės paraiškų pateikimo datos. Kiekvienas egzempliorius turi būti tvarkingai susegtas.
V. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
14. Konkursui pateiktus projektus vertina komisija, sudaryta socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.
15. Komisijos darbą organizuoja ir jai vadovauja komisijos pirmininkas, jo nesant – pirmininko pavaduotojas. Komisijos pirmininką, jo pavaduotoją ir sekretorių skiria socialinės apsaugos ir darbo ministras, sudarydamas komisiją.
16. Komisijos pirmininkas:
17. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai komisijos narių. Komisijos posėdžiuose stebėtojų teisėmis turi teisę dalyvauti nevyriausybinių organizacijų atstovai.
19. Pradėdami darbą, komisijos nariai privalo pasirašyti:
19.1. konfidencialumo pasižadėjimą dėl konkurso informacijos konfidencialumo užtikrinimo, šios informacijos viešo neskelbimo ir neplatinimo;
20. Komisijos nariai už konfidencialumo pasižadėjime ir nešališkumo deklaracijoje nustatytų elgesio normų pažeidimus traukiami tarnybinėn arba drausminėn atsakomybėn.
21. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių kvalifikuota balsų dauguma. Kai komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamą balsą turi komisijos pirmininko arba, jo nesant, komisijos pirmininko pavaduotojo balsas.
VI. PROJEKTŲ VERTINIMAS
23. Pateikti projektai komisijos nariams paskirstomi komisijos posėdyje. Projektai turi būti paskirstomi taip, kad vieną projektą įvertintų ne mažiau kaip 3 komisijos nariai. Jeigu, įvertinus projektą, balų skirtumas sudaro daugiau nei 20, šį projektą vertina dar vienas komisijos narys.
24. Komisijos nariai per 30 dienų nuo paskutinės nustatytos dokumentų pateikimo konkursui dienos raštu įvertina jiems priskirtus projektus, užpildydami projekto paraiškos vertinimo anketą (2 priedas).
25. Komisija siūlomus finansuoti projektus atrenka pagal nustatytus vertinimo kriterijus, išvesdama kiekvieno projekto balų vidurkį. Aukščiausias galimas projekto įvertinimas – 90 balų.
26. Finansuoti gali būti siūloma projektus, surinkusius daugiau nei 45 balus. Projektai, surinkę mažiau nei 45 balus, nefinansuojami.
27. Komisija atrenka finansuojamus projektus, atsižvelgdama į surinktų balų vidurkį bei įvertinusi, ar visos projekto sąmatoje numatomos finansuoti išlaidos atitinka projekto reikalavimus, paskirsto lėšas ir pateikia ministerijos valstybės sekretoriui lėšų paskirstymo protokolą. Ministerijos valstybės sekretorius per 5 dienas priima sprendimą dėl projektų finansavimo.
VII. PROJEKTŲ FINANSAVIMAS, VYKDYMAS IR KONTROLĖ
29. Priėmus sprendimą skirti lėšas, projekto teikėjas ir Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – departamentas) sudaro sutartį. Sutartis sudaroma ne vėliau kaip per 30 dienų nuo to momento, kai projekto teikėjas buvo raštu informuotas apie priimtą sprendimą skirti lėšas.
Tuo atveju, kai priimamas sprendimas skirti dalį paraiškoje prašomų lėšų, departamentas, prieš sudarydamas sutartį, informuoja projekto teikėją apie jam skirtų lėšų dydį, o lėšų gavėjas nedelsdamas patikslina reikalingų lėšų poreikį ir apie tai praneša departamentui.
Kartu projekto teikėjas privalo patvirtinti, jog priimtas sprendimas iš dalies finansuoti projektą neturės neigiamos įtakos įgyvendinant projekte numatytus tikslus. Priešingu atveju sutartis nesudaroma.
30. Nesudarius sutarties per 29 punkte nurodytą terminą, komisija teikia ministerijos valstybės sekretoriui pasiūlymą dėl sprendimo skirti finansavimą panaikinimo.
31. Projektai finansuojami iš tikslinių valstybės biudžeto lėšų. Tinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos, susijusios su:
31.1. nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialine bei psichologine reabilitacija;
31.2. nuteistųjų bei asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, išsilavinimu, kvalifikacijos įsigijimu, persikvalifikavimu, įsidarbinimu;
31.3. socialinių darbuotojų bei savanorių mokymu dirbti su nuteistaisiais ir asmenimis, paleistais iš laisvės atėmimo vietų;
31.5 projekto vadovo bei asmens, vykdančio buhalterinę apskaitą, darbo apmokėjimu, įskaitant socialinio draudimo ir gyventojų pajamų mokesčius. Šioms išlaidoms padengti gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 procentų projektui skirtų lėšų;
32. Tikslinės valstybės biudžeto lėšos negali būti naudojamos pastatų rekonstrukcijai, kapitaliniam bei eiliniam remontui, pagrindinėms priemonėms įsigyti, įsiskolinimams padengti ar investiciniams projektams finansuoti, patalpų arba išperkamajai nuomai.
33. Projekto vykdytojai gautas tikslines valstybės biudžeto lėšas privalo panaudoti tik sutartyje nurodytai veiklai vykdyti.
34. Projekto vykdytojai privalo:
34.1. kiekvienam ketvirčiui pasibaigus, iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos departamentui pateikti Biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą pagal formą Nr. 2, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2004 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1K-413 (Žin., 2005, Nr. 2-21; 2006, Nr. 19-661);
34.2. biudžetiniams metams pasibaigus, iki 2008 m. sausio 5 d. pateikti departamentui metinę projekto įgyvendinimo veiklos ir finansinę ataskaitas pagal departamento patvirtintas formas. Prie ataskaitų gali būti pridėta turima rašytinė ir vaizdinė medžiaga, susijusi su projekto įgyvendinimu;
34.4. jei projekto vykdytojas nevykdo sutartimi prisiimtų įsipareigojimų, grąžinti departamentui projektui įgyvendinti skirtas lėšas iki 2007 m. gruodžio 25 d.;
35. Departamentas projekto vykdytojams teikia visą reikalingą dalykinę ir metodinę pagalbą, susijusią su projekto įgyvendinimu.
36. Departamentas turi teisę tikrinti, ar finansavimą gavęs projekto vykdytojas laikosi sutartyje nustatytų įsipareigojimų dėl projekto finansavimo ir atsiskaitymo tvarkos, o prireikus turi teisę atlikti projekto įgyvendinimo ir skirtų tikslinių valstybės biudžeto lėšų panaudojimo vertinimą ir, esant pažeidimams, teikti siūlymą komisijai dėl finansavimo nutraukimo. Vertinant projektų įgyvendinimą, turi teisę dalyvauti komisijos nariai.
Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės
atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir
integracijos į visuomenę projektų konkurso
organizavimo 2007 metais nuostatų
1 priedas
(Paraiškos dėl dalyvavimo Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir integracijos į visuomenę projektų atrankos 2007 m. konkurse forma)
____________________________________________________________________
(paraišką teikiančios įstaigos, organizacijos, institucijos pavadinimas)
____________________________________________________________________
(kodas, adresas, telefonas, faksas, el. paštas)
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai
A. Vivulskio g. 11
LT-03610 Vilnius
PARAIŠKA
DĖL DALYVAVIMO NUTEISTŲJŲ IR ASMENŲ, PALEISTŲ IŠ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ, SOCIALINĖS REABILITACIJOS IR INTEGRACIJOS Į VISUOMENĘ PROJEKTŲ ATRANKOS 2007 M. KONKURSE
_______________ Nr. _____________
(data)
2. Informacija apie projekto teikėją
Adresas
Miestas ir pašto indeksas
Telefonas (su tarpmiestiniu kodu)
Faksas (su tarpmiestiniu kodu)
Elektroninis paštas
Interneto puslapis
Banko rekvizitai (banko pavadinimas, adresas, kodas, sąskaitos numeris)
3. Informacija apie projekto vadovą
Vardas ir pavardė
Darbovietės pavadinimas
Pagrindinės pareigos
Pareigos organizacijoje
Darbovietės adresas
Telefonas (su tarpmiestiniu kodu)
Faksas (su tarpmiestiniu kodu)
Elektroninis paštas
4. Projekto įgyvendinimo partneriai
Nurodykite projekto įgyvendinimo partnerius (valstybės ar savivaldybės įstaigas, policijos komisariatus, nevyriausybines organizacijas) ir rėmėjus (užsienio šalių fondus, privačius asmenis)
Glaustai apibrėžkite organizacijos / institucijos vaidmenį projekte
Buveinės adresas
Telefonas (su tarpmiestiniu kodu)
Bendradarbiavimo statusas (bendradarbiavimo sutartis, susitarimas)
5. Esama padėtis (problemos išdėstymas):
7. Projekto uždaviniai (specifiniai uždaviniai), kurie bus įgyvendinti siekiant projekto tikslo:
8. Trumpas projekto veiklos planas (ne daugiau kaip 10 sakinių):
9. Įnašas j projektą:
9.2. iš Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės adaptacijos 2004-2007 metų programos prašoma skirti suma – _________ tūkst. Lt;
10. Detalus lėšų, reikalingų projektui įgyvendinti, apibūdinimas
(Nurodyti, kokioms veiklos kryptims yra prašoma skirti lėšų, kokia jų suma, nurodyti administracines išlaidas)
Kokioms veiklos kryptims prašoma lėšų |
Lėšos iš Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, socialinės adaptacijos 2004–2007 metų programos, tūkst. Lt |
Savivaldybės lėšos, tūkst. Lt |
Kiti finansavimo šaltiniai, tūkst. Lt |
Iš viso 2006 metams, tūkst. Lt |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
11. Laukiami rezultatai:
12. Projekto teikėjo disponuojami ištekliai:
12.1. projekto teikėjo aprašymas (įsteigimo data, teisinis statusas, įgyvendinti projektai ir jų pasiekti rezultatai, materialinė bazė, gaunama finansinė parama);
12.2. projekto teikėjo turimos patalpos (jų teisinis statusas – valdo, naudoja, disponuoja nuosavybės ar patikėjimo teise, nuomos ar panaudos pagrindais);
13. Kita informacija apie projektą:
14. Prie paraiškos pridedami dokumentai ar jų patvirtintos kopijos:
14.1. įstaigos registracijos pažymėjimo, nuostatų (įstatų) kopijos, patvirtintos juridinio asmens antspaudu ir vadovo parašu, _____ lapų;
14.2. dokumentų, patvirtinančių teisę į nekilnojamąjį turtą, kopijos, patvirtintos juridinio asmens antspaudu ir vadovo parašu, _____ lapų;
14.3. savivaldybės tarybos arba komiteto pritarimas (rekomendacija) dėl projekto vykdymo, _____ lapų;
14.4. specialisto, dirbančio ne mažiau kaip 3 metus socialinės paramos nuteistiesiems ir asmenims, paleistiems iš laisvės atėmimo vietų, srityje, rekomendacija, _____ lapų;
14.5. projekto vadovo ir asmens, atsakingo už projekto buhalterinę apskaitą, kvalifikaciją pagrindžiančių dokumentų (diplomo, sertifikato, licencijos ir kt.) kopijos, _____ lapų;
14.6. bendradarbiavimo su kitomis įstaigomis ir organizacijomis sutarčių kopijos, _____ lapų.
PASTABA. Papildoma informacija teikiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriuje, tel. (8~5) 266 8130, 266 4221.
Projekto teikėjas
______________________ __________________ _______________
(pareigų pavadinimas) (vardas ir pavardė) (parašas)
Projekto vadovas
______________________ __________________ _______________
(pareigų pavadinimas) (vardas ir pavardė) (parašas)
A. V.
______________
Nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės
atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos ir
integracijos į visuomenę projektų konkurso
organizavimo 2007 metais nuostatų
2 priedas
PROJEKTO PARAIŠKOS VERTINIMO ANKETA
Projekto teikėjo pavadinimas_______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Projekto pavadinimas ir sąlyginis numeris____________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Eil. Nr. |
Dalykinio vertinimo kriterijai |
Maksimalus galimų balų skaičius |
Rekomenduojamos balų ribos |
Įvertinu balais |
1. |
Ar projekto paraiška atitinka keliamus reikalavimus (projekto paraiška pateikta kvalifikuotai, pagal patvirtintą formą, yra pridėti reikalingi dokumentai) |
10 |
|
|
• atitinka reikalavimus |
|
8–10 |
|
|
• iš dalies atitinka |
|
2–7 |
|
|
• neatitinka |
|
0–1 |
|
|
2. |
Ar projektas atitinka svarbiausius prioritetus (projektas skirtas teikti psichologines ir socialines paslaugas, sudaryti sąlygas įgyti profesinį išsilavinimą, integruotis į darbo rinką nuteistiesiems bei asmenims, paleistiems iš laisvės atėmimo vietų) |
10 |
|
|
• atitinka prioritetą |
|
8–10 |
|
|
• iš dalies atitinka |
|
|
|
|
• neatitinka |
|
0–1 |
|
|
3. |
Projekto įgyvendinimas (nuoseklus ir gerai parengtas projekto įgyvendinimo planas) |
10 |
|
|
• nuoseklus ir išsamus |
|
6–10 |
|
|
• nedetalus, trūksta nuoseklumo |
|
2–5 |
|
|
• nėra plano |
|
0–1 |
|
|
4. |
Reikalingų lėšų apibūdinimas |
10 |
|
|
• pagrįstos ir gerai argumentuotos lėšos |
|
6–10 |
|
|
• prastas reikalaujamų lėšų pagrįstumas |
|
1–5 |
|
|
• nėra lėšų apibūdinimo |
|
0 |
|
|
5. |
Kiti finansavimo šaltiniai |
10 |
|
|
• skiriama 30 % ir daugiau |
|
6–10 |
|
|
• skiriama iki 30 % |
|
1–5 |
|
|
• kiti finansavimo šaltiniai nenumatyti |
|
0 |
|
|
6. |
Projekto administravimo išlaidų dydis |
10 |
|
|
• iki 15 proc. visų projekto išlaidų |
|
8–10 |
|
|
• 16–18 proc. |
|
3–7 |
|
|
• daugiau negu 18 proc. |
|
0–2 |
|
|
7. |
Projekte numatoma teikti paslaugas |
20 |
(balai sumuojami) |
|
• socialinės bei psichologinės reabilitacijos paslaugas |
|
64 |
|
|
• išsilavinimo, specialybės įgijimo, įsidarbinimo paslaugas |
|
8 |
|
|
• kitas specialiąsias paslaugas |
|
6 |
|
|
8. |
Projekto įgyvendinimo perspektyvumas ir tęstinumas |
10 |
|
|
• tęstinis, perspektyvus, įtraukia asmenis iš atokesnių apskrities vietų |
|
7–10 |
|
|
• tęstinis, tačiau dėl taikomų įvairių apribojimų (tik moterims, tik vyrams, tik našlaičiams ir t. t.) nėra perspektyvus |
|
3–6 |
|
|
• nenumatytas tęstinumas, skirtas vienkartinei priemonei įgyvendinti |
|
1–2 |
|
|
|
Bendra balų suma |
90 |
|
|
Projekto privalumai
|
Projekto trūkumai
|
Komisijos nario išvada (visiškai finansuoti, iš dalies finansuoti, nefinansuoti)
|