LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2004 M. LAPKRIČIO 3 D. ĮSAKYMO NR. 3D-598 „DĖL TIESIOGINIŲ IŠMOKŲ UŽ ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ IR PASĖLIŲ PLOTUS ADMINISTRAVIMO BEI KONTROLĖS 2005 M. TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2005 m. kovo 1 d. Nr. 3D-107

Vilnius

 

 

Pakeičiu Tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus administravimo bei kontrolės 2005 m. taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. lapkričio 3 d. įsakymu Nr. 3D-598 „Dėl Tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus administravimo bei kontrolės 2005 m. taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 165-6047):

1. Pripažįstu netekusiomis galios 4 punkto dvyliktąją ir tryliktąją pastraipas.

2. Išdėstau 4 punkto dvidešimtąją pastraipą taip:

Tyčinis neteisingas deklaravimas – pakartotinis neteisingas to paties žemės ūkio naudmenų ar pasėlių ploto deklaravimas. Atvejis, kai vietoj pasėlių, už kuriuos mokama tik pagrindinė išmokos dalis (arba išmokos visai nėra mokamos), ploto pareiškėjas deklaravo pasėlių, už kuriuos jis turi realią galimybę gauti papildomą išmokos dalį, plotą. Atvejis, kai vietoj pasėlių, už kuriuos mokama mažesnė papildoma išmokos dalis, ploto pareiškėjas deklaravo pasėlių, už kuriuos jis turi realią galimybę gauti didesnę papildomą išmokos dalį, plotą. Atvejis, kai nustatoma, kad pareiškėjas deklaravo plotą, kuriame neužsiima žemės ūkio veikla. Taip pat atvejis, kai pareiškėjas prašo išmokų už akivaizdžiai apleistas, nedirbamas bei neprižiūrimas (apaugusias medžiais, krūmais) žemės ūkio naudmenas.“

3. Išdėstau 4 punkto dvidešimt pirmąją pastraipą taip:

Tyčinis reikalavimų nesilaikymas – atvejis, kai nustatomas bent vienas iš šių taisyklių 9 punkte nustatytų geros agrarinės ir aplinkosauginės būklės reikalavimų nesilaikymas (išskyrus atvejus, kai plotas, kuriame nustatytas bent vienas iš minėtų reikalavimų nesilaikymas, sudaro iki 3 proc. viso ploto, už kurį skaičiuojama pagrindinė išmokos dalis).“

4. Išdėstau 8 punktą taip:

8. Išmokas galima gauti tik už tas žemės ūkio naudmenas, kurios 2003 m. birželio 30 d. buvo geros agrarinės būklės, nepaisant, ar minėtą dieną jos buvo naudojamos gamybai, ar ne. Patikros metu nustačius, kad pareiškėjas prašo išmokų už akivaizdžiai apleistas, nedirbamas bei neprižiūrimas (apaugusias medžiais, krūmais) žemės ūkio naudmenas, laikoma, kad jos 2003 m. birželio 30 d. nebuvo geros agrarinės būklės, paramai netinkamos bei jų plotai iš paramai tinkamo žemės ūkio naudmenų ploto atimami (t. y. ateityje už tokius plotus paramos prašyti nebus leidžiama). Valstybės įmonė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras (toliau – Centras), remdamasis Agentūros pateiktais patikros vietoje duomenimis, užtikrina pasėlių laukų blokų duomenų bazės tikslinimą, išskirdamas žemės ūkio naudmenų, kurios 2003 m. birželio 30 d. nebuvo geros agrarinės būklės, plotus.“

5. Įrašau 9.2 punkte vietoj žodžių ir skaičiaus „naudojamos gyvuliams ganyti arba/ir ne rečiau kaip kartą per metus (iki liepos 15 d.) nušienaujamos“ žodžius ir skaičių „naudojamos gyvuliams ganyti arba ne rečiau kaip kartą per metus (iki liepos 1 d.) nušienaujamos.“

6. Išdėstau 9.4 punktą taip:

9.4. ariamoje žemėje bei pievų-ganyklų, taip pat daugiamečių pievų-ganyklų plotuose neturi būti medžių ir krūmų (tokie plotai turi būti pamatuoti ir į plotą išmokai gauti neįskaitomi, bet turi būti deklaruojami kaip „Apaugę plotai“ (pagal klasifikatoriaus dalį „Plotai, už kuriuos nemokamos tiesioginės išmokos“), išskyrus pavienius medžius, kurie yra tradicinio kraštovaizdžio dalis ir jų laja netrukdo deklaruojamiems augalams augti (t. y. jų neužgožia) arba neapriboja to ploto panaudojimo kitai žemės ūkio veiklai vykdyti (pvz., gyvuliams ganyti, šienauti);“

7. Išdėstau 9.5 punktą taip:

9.5. pievų-ganyklų, taip pat daugiamečių pievų-ganyklų plotuose neturi būti sustabarėjusių, taip pat sėklas subrandinusių arba išbarsčiusių piktžolių (kiečių, pelynų, usnių, varnalėšų, dilgelių ir kt.). Piktžolėti plotai turi būti deklaruojami kaip „Apaugę plotai“ (pagal klasifikatoriaus dalį „Plotai, už kuriuos nemokamos tiesioginės išmokos“). Pavienių piktžolių ar žolės kupstų buvimas nelaikomas pažeidimu.“

8. Išdėstau 13 punktą taip:

13. Viename lauke galima auginti tik vienos rūšies augalus arba jų mišinius, už kuriuos mokama papildoma išmokos dalis (išskyrus šių taisyklių 17 punkto pirmojoje pastraipoje nustatytus atvejus).“

9. Išdėstau 17 punktą taip:

17. Jei laukas (-ai), už kurio (-ių) pasėlius mokama ir pagrindinė, ir papildoma išmokos dalis, yra mažesnis (-i) nei 0,1 ha, yra įsiterpęs (-ę) ar ribojasi su lauku, už kurio pasėlius taip pat mokama ir pagrindinė, ir tokio pat dydžio papildoma išmokos dalis, – tokį lauką galima deklaruoti kaip bendrą (vieną) lauką, deklaruojant jame auginamus augalus kaip „Sujungtas pasėlių laukas“ (pagal klasifikatoriaus dalį „ES remiami pasėliai“). Už tokį sujungtą lauką mokama ir pagrindinė, ir papildoma išmokos dalis.

Jei laukas (-ai), už kurio (-ių) pasėlius mokama ir pagrindinė, ir papildoma išmokos dalis, yra mažesnis (-i) nei 0,1 ha, yra įsiterpęs (-ę) ar ribojasi su lauku, už kurio pasėlius mokamos ir pagrindinė, ir kitokio dydžio papildoma išmokos dalis (t. y. pluoštinių linų, bulvių, skirtų perdirbti į krakmolą, ir baltyminių augalų (žirnių, lauko pupų ir saldžiųjų lubinų) laukai, sujungti tarpusavyje ar su kitų pasėlių, išvardytų šių taisyklių 2 priedo VII skyriuje pateikto klasifikatoriaus dalyje „ES remiami pasėliai“, laukais), – tokį lauką galima deklaruoti kaip bendrą (vieną) lauką, deklaruojant jame auginamus augalus kaip „Kiti žemės ūkio augalai“ (pagal klasifikatoriaus dalį „Kiti laukai“). Už tokį sujungtą lauką mokama tik pagrindinė išmokos dalis.“

10. Išdėstau 18 punktą taip:

18. Jei vientisas pievų-ganyklų, taip pat daugiamečių pievų-ganyklų plotas (laukas) naudojamas kelių asmenų, tai kiekvieno iš jų naudojamo ploto (lauko) dalis turi būti atskirta aiškiomis ribomis. Ribos turi būti pažymėtos taip, kad einant bet kuria lauko kraštine galima būtų matyti lauko ribą ir per kalendorinius metus ji negalėtų natūraliai išnykti arba būti pakeista.

Atskiro asmens naudojamo lauko dalies atskyrimu aiškiomis ribomis laikytini lauko kampiniuose ir tarpiniuose taškuose (priklausomai nuo lauko reljefo ir konfigūracijos) įkasti (įkalti) ilgalaikiai, stambūs, aiškiai matomi vienas nuo kito mediniai, betoniniai ar metaliniai stulpeliai (kad būtų galima matyti lauko ribą), taip pat atskiro asmens naudojamo lauko dalies atskyrimas kitu būdu (pvz., tvora, medžių arba krūmų eile ar pan.).

Patikros vietoje metu neradus aiškių deklaruoto lauko ribų, laukas laikytinas kaip nesantis ir pareiškėjui taikomos šių taisyklių 38.1.1–38.1.3 punktuose nustatytos sankcijos dėl neteisingo deklaravimo.“

11. Išdėstau 19 punktą taip:

19. Pasėliai, nurodyti šių taisyklių 2 priedo VII skyriuje pateikto klasifikatoriaus dalyse „ES remiami pasėliai“ ir „Linai“, turi būti auginami, taip pat tie žemės plotai įdirbami, apsėjami ir prižiūrimi pagal šalies sąlygas atitinkančius agrotechninius reikalavimus. Augalai turi būti auginami bent jau iki jų žydėjimo pradžios. Baltymingų augalų derliaus negalima nuimti anksčiau nei pasiekiama pieninė branda. Papildomi reikalavimai papildomai tiesioginių išmokų daliai už atskirų pasėlių (bulvių, skirtų perdirbti į krakmolą, žolių ir linų sėklai, ankštinių augalų (vikių, lęšių, dvispalvių raženių), baltymingų augalų (saldžiųjų lubinų, žirnių, lauko pupų), pluoštinių linų) plotus gauti nustatyti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. gruodžio 9 d. įsakymu Nr. 3D-654 „Dėl papildomų reikalavimų mokant papildomą tiesioginių išmokų dalį už bulvių, skirtų perdirbti į krakmolą, linų ir žolių, skirtų sėklai, baltymingų augalų, ankštinių augalų bei pluoštinių linų plotus 2005 metais“ (Žin., 2004, Nr. 179-6631).“

12. Įrašau 22.3 punkte vietoj datos „iki gegužės 16 d.“ datą „iki birželio 1 d.“

13. Papildau šiuo 23.7 punktu:

23.7. teikia pareiškėjams duomenis apie žemės blokų, kuriuose jie deklaruoja žemės ūkio naudmenų ir pasėlių laukus, plotus, fiksuotus pasėlių laukų blokų duomenų bazėje.“

14. Įrašau 24 punkte vietoj žodžių ir skaičiaus „iki 2005 m. birželio 10 d.“ žodžius ir skaičių „iki 2005 m. birželio 27 d.“

15. Išdėstau 25 punktą taip:

25. Pasikeitus deklaruotiems duomenims po paraiškos pateikimo, pareiškėjas iki 2005 m. birželio 1 d. savivaldybei gali pateikti prašymą pakeisti paraiškos duomenis arba naujai užpildytą paraišką (ankstesnės to paties pareiškėjo pateiktos paraiškos laikomos negaliojančiomis). Agentūra administruoja tik vėliausiai pateiktą paraišką ir jos duomenų pagrindu apskaičiuoja pareiškėjui priklausančią paramos sumą. Nuo 2005 m. birželio 2 d. iki birželio 15 d. paraiškos duomenys keičiami pateikiant savivaldybei prašymą pakeisti paraiškos duomenis. Pavėluotai pateikti prašymai pakeisti paraiškos duomenis priimami nuo 2005 m. birželio 16 d. iki birželio 27 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma už tą lauką, kurio duomenys keičiami, mažinama 1 proc.“

16. Išdėstau 30.3 punktą taip:

30.3. priėmusi sprendimą einamaisiais metais vykdyti nuotolinę patikrą, informuoja Centrą apie ketinimą naudoti nuotolinės patikros duomenis paraiškų duomenų kontrolei atlikti bei raštu nurodo Centrui nuotolinės patikros zoną (-as).“

17. Išdėstau 30.4 punktą taip:

30.4. teikia Centrui paraiškų kopijas ir/arba originalus, reikalingus nuotolinei patikrai atlikti.“

18. Papildau šiuo 30.5 punktu:

30.5. teikia Centrui patikros vietoje duomenis, reikalingus pasėlių laukų blokų duomenų bazei tikslinti ir išskirti žemės ūkio naudmenų, kurios 2003 m. birželio 30 d. nebuvo geros agrarinės būklės, plotus bei žemėlapių, kuriuose užfiksuoti žemės bloko ribų pasikeitimai, kopijas.“

19. Išdėstau 32 punktą taip:

32. Centras:

32.1. iki 2005 m. vasario 25 d. pateikia savivaldybėms kiekvienos iš jų teritorijoje esančių žemės blokų duomenis pagal seniūnijas (blokų Nr. ir plotai, ha), sudarydamas blokų sąrašus jų numerių didėjančia tvarka. Savivaldybėms paprašius (pareiškėjams deklaruojant žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, esančius kitos savivaldybės teritorijoje), teikia kitų savivaldybių teritorijoje esančių žemės blokų duomenis;

32.2. pagal poreikį teikia kitus turimus duomenis savivaldybėms;

32.3. Agentūrai informavus, kad einamaisiais metais ji naudos nuotolinę patikrą paraiškų duomenų kontrolei atlikti, vykdo nuotolinę patikrą ir pateikia Agentūrai galutinius jos rezultatus pagal Agentūros nurodytą formą;

32.4. pagal Agentūros pateiktus patikros vietoje duomenis tikslina pasėlių laukų blokų duomenų bazės duomenis ir išskiria joje žemės ūkio naudmenų, kurios 2003 m. birželio 30 d. nebuvo geros agrarinės būklės, plotus bei tikslina minėtą duomenų bazę pagal žemėlapiuose aprašytus žemės blokų ribų pasikeitimus.“

20. Išdėstau 33.4 punktą taip:

33.4. pagal poreikį teikia duomenis savivaldybėms, Statistikos departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, teisės aktų nustatytais terminais ir tvarka teikia ataskaitas Europos Sąjungos Komisijai bei ataskaitas jų pareikalavusioms institucijoms.“

21. Išdėstau 38.1.1 punktą taip:

38.1.1. kai deklaruotas plotas viršija faktiškąjį daugiau nei 3 proc., bet ne daugiau nei 30 proc., apskaičiuota pagal faktiškąjį plotą pagrindinė išmokos dalis sumažinama dvigubo nustatyto skirtumo dalimi;“

22. Papildau šiuo 38.1.6 punktu:

38.1.6. kai nustatoma, kad pareiškėjas prašo išmokų už akivaizdžiai apleistas, nedirbamas bei neprižiūrimas (apaugusias medžiais, krūmais) žemės ūkio naudmenas, taikomos šių taisyklių 38.1.4 ir 38.1.5 punktuose nustatytos sankcijos dėl tyčinio neteisingo deklaravimo;“

23. Išdėstau 38.2 punktą taip:

38.2. dėl geros agrarinės ir aplinkosauginės būklės reikalavimų, nustatytų šių taisyklių 9 punkte, nesilaikymo:

38.2.1. kai plotas, kuriame nustatytas bent vienas iš minėtų reikalavimų nesilaikymas, sudaro iki 3 proc. viso ploto, už kurį skaičiuojama pagrindinė išmokos dalis, laikoma, kad tai netyčinis nesunkus reikalavimų nesilaikymas ir sankcijos netaikomos;

38.2.2. kai plotas, kuriame nustatytas bent vienas iš minėtų reikalavimų nesilaikymas, viršija 3 proc. viso ploto, už kurį skaičiuojama pagrindinė išmokos dalis, taikomos sankcijos dėl tyčinio reikalavimų nesilaikymo:

38.2.2.1. kai plotas, kuriame nustatytas bent vienas iš reikalavimų nesilaikymas, viršija 3 proc., bet neviršija 15 proc. viso ploto, už kurį skaičiuojama pagrindinė išmokos dalis, pagrindinė išmokos dalis sumažinama 15 proc.;

38.2.2.2. kai plotas, kuriame nustatytas bent vienas iš reikalavimų nesilaikymas, viršija 15 proc., bet neviršija 30 proc. viso ploto, už kurį skaičiuojama pagrindinė išmokos dalis, pagrindinė išmokos dalis sumažinama proporcingai nustatyto pažeidimo dydžiui (t. y. tiek procentų, kiek procentų plotas, kuriame nustatytas bent vienas iš reikalavimų nesilaikymas, sudaro skaičiuojant nuo viso ploto, už kurį skaičiuojama pagrindinė išmokos dalis);

38.2.2.3. kai plotas, kuriame nustatytas bent vienas iš reikalavimų nesilaikymas, viršija 30 proc., bet neviršija 50 proc. viso ploto, už kurį skaičiuojama pagrindinė išmokos dalis, pagrindinė išmokos dalis sumažinama 100 proc.;

38.2.2.4. kai plotas, kuriame nustatytas bent vienas iš reikalavimų nesilaikymas, viršija 50 proc. viso ploto, už kurį skaičiuojama pagrindinė išmokos dalis, taip pat kai nustatomas pakartotinis tyčinis reikalavimų nesilaikymas, pagrindinė išmokos dalis einamaisiais metais ir kitais kalendoriniais metais neskiriama;“

24. Papildau šiuo 38.3 punktu:

38.3. dėl atskirų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių laukų (išskyrus esančių namų valdos žemėje) plotų nedeklaravimo:

38.3.1. nustačius, kad skirtumo tarp viso deklaruoto ploto ir deklaruoto ploto bei viso nedeklaruotų laukų ploto sumos santykis su deklaruotu plotu viršija 3 proc., bet neviršija 30 proc., pagrindinė išmokos dalis už žemės ūkio naudmenų plotą sumažinama 1 proc.;

38.3.2. nustačius, kad skirtumo tarp viso deklaruoto ploto ir deklaruoto ploto bei viso nedeklaruotų laukų ploto sumos santykis su deklaruotu plotu viršija 30 proc., pagrindinė išmokos dalis už žemės ūkio naudmenų plotą sumažinama 2 proc.;

38.3.3. nustačius, kad skirtumo tarp viso deklaruoto ploto ir deklaruoto ploto bei viso nedeklaruotų laukų ploto sumos santykis su deklaruotu plotu viršija 50 proc., pagrindinė išmokos dalis už žemės ūkio naudmenų plotą sumažinama 3 proc.;“

25. Įrašau 48.1 punkte vietoj datos „2005 m. gegužės 17 d.“ datą „2005 m. birželio 2 d.“

26. Papildau šiuo 57 punktu:

57. Pareiškėjai įsipareigoja Agentūrai, remiantis 2004 m. balandžio 21 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 796/2004 4 straipsnio nuostatomis, pareikalavus, jos nustatytais terminais bei tvarka, nustatyta remiantis minėto reglamento nuostatomis, atstatyti 2005 metų paraiškose deklaruotą daugiamečių (5 metai ir daugiau) pievų-ganyklų plotą (paraiškos pateikimo metu valdytą nuosavybės, nuomos, panaudos ar kt. pagrindais), taip pat kitą 2005 metais buvusį daugiamečių pievų-ganyklų plotą, kurį pareiškėjai valdo (nuosavybės, nuomos, panaudos ar kt. pagrindais) tais metais, kuriais taikomas minėtas Agentūros reikalavimas atstatyti daugiamečių pievų-ganyklų plotą.“

27. Papildau šiuo 58 punktu:

58. Pareiškėjai šiose taisyklėse nustatyta tvarka atsako už įsipareigojimų ir reikalavimų, nustatytų šiose taisyklėse, nesilaikymą.“

28. Nurodytųjų taisyklių 2 priede:

28.1. įrašau 7.3 punkte vietoj žodžio „adresą“ žodžius „tikslų adresą pagal gyvenamąją vietą“;

28.2. išdėstau 10.5 punktą taip:

10.5. penktame stulpelyje – atitinkamo lauko, jei jame auginami pasėliai, nurodomi klasifikatoriaus skiltyje „ES remiami pasėliai“ plotas hektarais. Klasifikatoriaus dalies „ES remiami pasėliai“ 12 eilutėje „Lubinai (saldieji)“ nurodomi lubinų, kurių sėklose yra ne daugiau kaip 5 proc. karčiųjų sėklų, veislių plotai. Klasifikatoriaus dalies „ES remiami pasėliai“ 13 eilutėje „Miežiai (salykliniai)“ nurodomi miežių, skirtų salyklui, plotai nepriklausomai nuo to, ar salykliniai miežiai yra vasariniai, ar žieminiai. Klasifikatoriaus dalies „ES remiami pasėliai“ 27 eilutėje „Varpinių-baltyminių (kitų nei žirnių, lauko pupų ar saldžiųjų lubinų)-aliejinių augalų mišiniai“, 28 eilutėje „Varpinių-baltyminių (žirnių, lauko pupų ir saldžiųjų lubinų)-aliejinių augalų mišiniai (kuriuose baltyminiai augalai yra vyraujantys)“, 29 eilutėje „Varpinių-baltyminių (žirnių, lauko pupų ir saldžiųjų lubinų)-aliejinių augalų mišiniai (kuriuose baltyminiai augalai nėra vyraujantys)“ ir 30 eilutėje „Varpinių-ankštinių (išskyrus vikius) javų mišiniai“ nurodomi atitinkamų augalų, išvardytų klasifikatoriaus dalyje „ES remiami pasėliai“ mišinių (išskyrus vikius ir žoles sėklai) plotai, 67 eilutėje „Sujungtas pasėlių laukas“ nurodomas pasėlių lauko, sujungto Tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus administravimo bei kontrolės 2005 m. taisyklių 17 punkto pirmojoje pastraipoje nustatyta tvarka, plotas;“

28.3. išdėstau 10.6 punktą taip:

10.6. šeštame stulpelyje – atitinkamo lauko, jei jame auginami Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. gruodžio 9 d. įsakymo Nr. 3D-654 „Dėl papildomų reikalavimų mokant papildomą tiesioginių išmokų dalį už bulvių, skirtų perdirbti į krakmolą, linų ir žolių, skirtų sėklai, baltymingų augalų, ankštinių augalų bei pluoštinių linų plotus 2005 metais“ 1.5.2 punkte nustatytų veislių pluoštiniai linai, plotas hektarais;“

28.4. išdėstau 10.7 punktą taip:

10.7. septintame stulpelyje – atitinkamo lauko, jei jis priskiriamas pagal klasifikatorių „Kitiems laukams“, plotas hektarais. Klasifikatoriaus dalies „Kiti laukai“ 1 eilutėje „Augalai ar jų mišiniai pašarui (išskyrus ganyklas-pievas, daugiametes ganyklas – pievas, taip pat pašarinius šakniavaisius ir bulves)“ nurodomi pašarinių augalų plotai, kurie naudojami nustatant gyvulių tankumą, atskiru ministro įsakymu nustatyta tvarka skaičiuojamą pareiškėjui prašant specialiųjų išmokų už bulius, karves žindenes, taip pat ekstensyvumo išmokų. Minėtoje eilutėje gali būti nurodomi bet kokie pašarui skirti augalų plotai (išskyrus ganyklas – pievas, daugiametes ganyklas – pievas, taip pat pašarinius šakniavaisius ir bulves), tačiau negali būti pakartotinai nurodomas tas pats laukas, jei jis jau deklaruotas paraiškoje kitu pasėlio kodu pagal klasifikatorių. Pareiškėjui prašant ekstensyvumo išmokų už gyvulius, klasifikatoriaus dalies „Kiti laukai“ 15 eilutėje „Daugiametės ganyklos – pievos (5 m. ir daugiau)“ ir 16 eilutėje „Ganyklos – pievos (iki 5 m.)“ nurodyti ganyklų-pievų plotai turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. viso pašarinių augalų ploto. Gyvulių tankumas valdoje apskaičiuojamas pagal atskiru ministro įsakymu nustatytą tvarką. Klasifikatoriaus dalies „Kiti laukai“ 25 eilutėje „Versliniai (intensyviai prižiūrimi) obelų sodai“, 26 eilutėje „Versliniai (intensyviai prižiūrimi) kriaušių sodai“, 27 eilutėje „Versliniai (intensyviai prižiūrimi) slyvų sodai“, 28 eilutėje „Versliniai (intensyviai prižiūrimi) vyšnių sodai“, 29 eilutėje „Versliniai (intensyviai prižiūrimi) trešnių sodai“ nurodomi tie verslinių sodų plotai, kurių pomedžiuose laikomas herbicidinis pūdymas, tarpueiliuose juodasis pūdymas arba intensyviai šienaujama veja, nuolat genimi, purškiami nuo ligų ir kenkėjų bei tręšiami. Klasifikatoriaus dalies „Kiti laukai“ 31 eilutėje „Versliniai (intensyviai prižiūrimi) juodųjų serbentų uogynai“, 32 eilutėje „Versliniai (intensyviai prižiūrimi) raudonųjų serbentų uogynai“, 33 eilutėje „Versliniai (intensyviai prižiūrimi) braškių uogynai“, 34 eilutėje „Versliniai (intensyviai prižiūrimi) aviečių uogynai“, 35 eilutėje „Versliniai (intensyviai prižiūrimi) aronijų uogynai“ nurodomi intensyviai prižiūrimų verslinių uogynų plotai, kurių pokrūmiuose laikomas herbicidinis pūdymas arba piktžolės išravėtos, tarpueiliuose juodas pūdymas arba intensyviai šienaujama veja, purškiami nuo ligų ir kenkėjų, tręšiami bei genimi. Klasifikatoriaus dalies „Kiti laukai“ 37 eilutėje „Kiti žemės ūkio augalai“ nurodomi ariamoje žemėje auginamų žemės ūkio augalų, daržų ir daugiamečių augalų (taip pat augalų po stiklu), kaip nustatyta Europos Sąjungos Komisijos statistikos (EUROSTAT) tikslais (2002 m. liepos 24 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1444/2002) plotai, išskyrus klasifikatoriaus dalyse „ES remiami pasėliai“ ir „Linai“ išvardytų augalų bei klasifikatoriaus dalies „Kiti laukai“ 1–36 eilutėse išvardytų augalų plotus (išskyrus atvejus, kai deklaruojamas laukas, kuriame auginami daugelio rūšių pasėliai ir už kurį mokama tik pagrindinė tiesioginės išmokos dalis, t. y. Tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus administravimo bei kontrolės 2005 m. taisyklių 15, 16 punktuose bei 17 punkto antrojoje pastraipoje nustatytus atvejus);“

28.5. išdėstau 10.12 punktą taip:

10.12. penkioliktame–aštuonioliktame stulpeliuose X ženklu pažymimi laukai, nurodant atitinkamo lauko valdymo teisę (pvz., jei laukas yra nuomojamas iš privataus asmens, tuomet reikia X ženklą rašyti septynioliktame stulpelyje). Vienoje eilutėje turi būti pažymėtas kuris nors vienas arba keli (kai vienas laukas yra naudojamas mišriais pagrindais, pvz., dalis lauko yra nuosava žemė, dalis – nuomojama iš privačių asmenų, tai žemės valdymo teisė X ženklu žymima penkioliktame ir septynioliktame stulpeliuose) iš minėtų stulpelių;“

28.6. išdėstau 20.2 punktą taip:

20.2. antrame stulpelyje – laukų, kuriuose auginami Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. gruodžio 9 d. įsakymo Nr. 3D-654 „Dėl papildomų reikalavimų mokant papildomą tiesioginių išmokų dalį už bulvių, skirtų perdirbti į krakmolą, linų ir žolių, skirtų sėklai, baltymingų augalų, ankštinių augalų bei pluoštinių linų plotus 2005 metais“ 1.5.2. punkte nustatytų veislių pluoštiniai linai, plotų suma hektarais;“

28.7. išdėstau 27 punktą taip:

27. Pildant paraišką, pasėlių kodai surašomi pagal šį klasifikatorių:

 

EILĖS NR.

PASĖLIO RŪŠIS

PASĖLIO KODAS

 

ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ PLOTAI, UŽ KURIUOS MOKAMOS TIESIOGINĖS IŠMOKOS

I

ES REMIAMI PASĖLIAI

 

1

Avižos

AV-1

2

Bulvės, skirtos perdirbti į krakmolą

BU-1

3

Grikiai

GR-1

4

Kukurūzai

KZ-1

5

Kviečiai (vasariniai)

KV-1

6

Kviečiai (žieminiai)

KV-2

7

Kvietrugiai (vasariniai)

KR-1

8

Kvietrugiai (žieminiai)

KR-2

9

Lęšiai

LE-1

10

Sėmeniniai (aliejiniai) linai

LI-2

11

Sėmeniniai (aliejiniai) linai sėklai

LI-3

12

Lubinai (saldieji)

LU-1

13

Miežiai (salykliniai)

MI-1

14

Miežiai (vasariniai, nesalykliniai)

MI-2

15

Miežiai (žieminiai, nesalykliniai)

MI-3

16

Rugiai

RU-1

17

Saulėgrąžos

SA-1

18

Sojų pupelės

SJ-1

19

Sorgas (grūdinis)

SO-1

20

Soros

SR-1

21

Strypainio sėklos (kanarėlių lesalas)

ST-1

22

Pupos (lauko)

PU-1

23

Rapsai (vasariniai)

RA-1

24

Rapsai (žieminiai)

RA-2

25

Rapsukai

RA-3

26

Raženiai (dvispalviai)

RZ-1

27

Varpinių - baltyminių (kitų nei žirnių, lauko pupų ar saldžiųjų lubinų) - aliejinių augalų mišiniai

VA-1

28

Varpinių - baltyminių (žirnių, lauko pupų ir saldžiųjų lubinų) - aliejinių augalų mišiniai (kuriuose baltyminiai augalai yra vyraujantys)

VA-2

29

Varpinių - baltyminių (žirnių, lauko pupų ir saldžiųjų lubinų) - aliejinių augalų mišiniai (kuriuose baltyminiai augalai nėra vyraujantys)

VA-3

30

Varpinių - ankštinių (išskyrus vikius) javų mišiniai

VA-4

31

Vikiai ir jų mišiniai

VI-1

32

Žirniai

ZI-1

33

Kiti varpiniai javai, įskaitant jų mišinius

KJ-1

34

Pluoštiniai linai sėklai

SE-1

35

Ruginiai vikiai sėklai

SE-2

36

Sėjamieji vikiai sėklai

SE-3

37

Paprastosios šunažolės sėklai

SE-4

38

Paprastosios smilgos sėklai

SE-5

39

Baltosios smilgos sėklai

SE-6

40

Didžiosios smilgos sėklai

SE-7

41

Šuninės smilgos sėklai

SE-8

42

Aukštosios avižuolės sėklai

SE-9

43

Tikrieji eraičinai sėklai

SE-10

44

Raudonieji eraičinai sėklai

SE-11

45

Nendriniai eraičinai sėklai

SE-12

46

Aviniai eraičinai sėklai

SE-13

47

Tarpgentiniai hibridai sėklai

SE-14

48

Gausiažiedės svidrės sėklai

SE-15

49

Daugiametės svidrės sėklai

SE-16

50

Bušo svidrės sėklai

SE-17

51

Pašariniai motiejukai sėklai

SE-18

52

Bertolonio motiejukai sėklai

SE-19

53

Pievinės miglės sėklai

SE-20

54

Pelkinės miglės sėklai

SE-21

55

Paprastosios miglės sėklai

SE-22

56

Gojinės miglės sėklai

SE-23

57

Raudonieji dobilai sėklai

SE-24

58

Baltieji dobilai sėklai

SE-25

59

Rausvieji dobilai sėklai

SE-26

60

Egiptiniai dobilai sėklai

SE-27

61

Purpuriniai dobilai sėklai

SE-28

62

Persiniai dobilai sėklai

SE-29

63

Mėlynžiedės liucernos sėklai

SE-30

64

Apyninės liucernos sėklai

SE-31

65

Vainikinės kirvenės sėklai

SE-32

66

Sėjamieji esparcetai sėklai

SE-33

67

Sujungtas pasėlių laukas

SL -1

II

LINAI

 

1

Linai pluoštui li-1

 

III

KITI LAUKAI

 

1

Augalai ar jų mišiniai pašarui (išskyrus ganyklas-pievas, daugiametes ganyklas-pievas, taip pat pašarinius šakniavaisius ir bulves pašarui)

PS-1

2

Bulvės (išskyrus skirtas perdirbti į krakmolą bu-2 ir pašarui)

 

3

Bulvės (pašarui)

BU-3

4

Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) - gūžiniai kopūstai

DA-1

5

Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) - žiediniai kopūstai

DA-2

6

Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) - kininiai kopūstai

DA-3

7

Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) - burokėliai

DA-4

8

Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) - morkos

DA-5

9

Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) - svogūnai

DA-6

10

Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) - kitos

DA-7

11

Daržovės (uždaro grunto) - agurkai

DA-8

12

Daržovės (uždaro grunto) - pomidorai

DA-9

13

Daržovės (uždaro grunto) - kitos

DA-10

14

Daržovių sėklojai ir pasodai

DA-11

15

Daugiametės ganyklos - pievos (5 m. Ir daugiau)

DG-1

16

Ganyklos - pievos (iki 5 m.)

GP-1

17

Pupos (daržo)

PU-2

18

Pūdymas (juodasis)

PD-1

19

Pūdymas (sideracinis)

PD-2

20

Runkeliai (cukriniai)

CR-1

21

Šakniavaisiai pašariniai (be sėklojų ir pasodų)

SP-1

22

Šakniavaisiai pašariniai (sėklojai ir pasodai)

SP-2

23

Techniniai augalai (tabakas, apyniai ir kt.)

TA-1

24

Vaistiniai ir eteriniai aliejiniai augalai (mėtos, kmynai ir kt.)

VT-1

25

Versliniai (intensyviai prižiūrimi) obelų sodai

SD-1

26

Versliniai (intensyviai prižiūrimi) kriaušių sodai

SD-2

27

Versliniai (intensyviai prižiūrimi) slyvų sodai

SD-3

28

Versliniai (intensyviai prižiūrimi) vyšnių sodai

SD-4

29

Versliniai (intensyviai prižiūrimi) trešnių sodai

SD-5

30

Kiti sodai (vaismedžiai)

SD-6

31

Versliniai (intensyviai prižiūrimi) juodųjų serbentų uogynai

UO-1

32

Versliniai (intensyviai prižiūrimi) raudonųjų serbentų uogynai

UO-2

33

Versliniai (intensyviai prižiūrimi) braškių uogynai

UO-3

34

Versliniai (intensyviai prižiūrimi) aviečių uogynai

UO-4

35

Versliniai (intensyviai prižiūrimi) aronijų uogynai

UO-5

36

Kiti uogynai

UO-6

37

Kiti žemės ūkio augalai

KT-1

 

PLOTAI, UŽ KURIUOS NEMOKAMOS TIESIOGINĖS IŠMOKOS

 

1

Apaugę plotai

AP-1

2

Kiti plotai

KP-1

 

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRĖ                                                   KAZIMIRA DANUTĖ PRUNSKIENĖ

 

SUDERINTA

Lietuvos savivaldybių asociacijos

2005-01-17 raštu Nr. (4)-SD-35