LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL PAVOJINGŲ CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ GAMYBOS, DIDMENINĖS PREKYBOS IR SANDĖLIAVIMO LICENCIJAVIMO

 

1999 m. balandžio 21 d. Nr. 452

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti pridedamus:

1.1. Pavojingų cheminių medžiagų gamybos, didmeninės prekybos ir sandėliavimo licencijavimo taisykles;

1.2. pavojingų cheminių medžiagų, kurių gamybai, didmeninei prekybai ir sandėliavimui reikia licencijos, sąrašą.

2. Pavesti Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentams išduoti licencijas užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba, didmenine prekyba ir sandėliavimu, šias licencijas perregistruoti, sustabdyti ar panaikinti jų galiojimą.

3. Nustatyti, kad:

3.1. pavojingos cheminės medžiagos vežamos laikantis Lietuvos Respublikos ratifikuotų tarptautinių sutarčių ir konvencijų, reglamentuojančių tarptautinį ir vidaus vežimą, reikalavimų;

3.2. teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos ir valstybinio socialinio draudimo įstaigos, gavusios nurodytąsias licencijas išduodančios ir perregistruojančios institucijos prašymus, privalo per 10 dienų pateikti prašymuose nurodytus duomenis apie įmones, pageidaujančias įsigyti ar perregistruoti licencijas.

4. Pavojingų cheminių medžiagų gamybos, didmeninės prekybos ir sandėliavimo licencijavimo taisyklės taikomos nuo 1999 m. spalio 1 dienos.

5. Pripažinti netekusiu galios nuo 1999 m. spalio 1 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. vasario 9 d. nutarimą Nr. 229 „Dėl Licencijų užsiimti cheminių medžiagų, galinčių žalingai veikti aplinką, gamyba, įvežimu, pervežimu, prekyba, naudojimu, saugojimu ir laidojimu išdavimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 1996, Nr. 15-395).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              GEDIMINAS VAGNORIUS

 

APLINKOS MINISTRAS                                                                                        DANIUS LYGIS

______________


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1999 m. balandžio 21 d. nutarimu Nr. 452

 

PAVOJINGŲ CHEMINIŲ MEDŽIAGŲ GAMYBOS, DIDMENINĖS PREKYBOS IR SANDĖLIAVIMO LICENCIJAVIMO TAISYKLĖS

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Šios taisyklės reglamentuoja licencijų užsiimti pavojingų cheminių medžiagų, nurodytų Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintame sąraše, taip pat preparatų, turinčių šių medžiagų (toliau vadinama – pavojingos cheminės medžiagos), gamyba, didmenine prekyba ir sandėliavimu išdavimą, šių licencijų perregistravimą, galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą ir galiojimo panaikinimą.

2. Šios taisyklės netaikomos žemės ūkio paskirties pesticidų didmeninei prekybai ir sandėliavimui.

3. Licencijos gaminti pavojingas chemines medžiagas, įrašytas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą sąrašą, nereikia, jeigu įmonė šių medžiagų gamina mažiau nei 10 tonų per metus.

4. Licencijos sandėliuoti pavojingas chemines medžiagas, įrašytas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą sąrašą, nereikia, jeigu sandėliuojamų medžiagų kiekis neviršija atitinkamo ribinio kiekio, nurodyto šio sąrašo priede.

5. Gaminti pavojingas chemines medžiagas, įrašytas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą sąrašą, užsiimti didmenine jų prekyba, jas sandėliuoti leidžiama tik turint nustatytosios formos licenciją.

 

II. Licencijų rūšys

 

6. Nustatomos šios licencijos:

6.1. užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba;

6.2. užsiimti pavojingų cheminių medžiagų didmenine prekyba;

6.3. užsiimti pavojingų cheminių medžiagų sandėliavimu.

7. Įmonė, turinti licenciją užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba, turi teisę be atskiros licencijos vykdyti savo produkcijos didmeninę prekybą ir ją sandėliuoti. Nurodytoji įmonė privalo įsigyti licencijas užsiimti pavojingų cheminių medžiagų didmenine prekyba arba užsiimti pavojingų cheminių medžiagų sandėliavimu, jeigu ji prekiauja ne savo pagaminta produkcija arba teikia sandėliavimo paslaugas kitoms įmonėms.

8. Įmonei, turinčiai licenciją užsiimti pavojingų cheminių medžiagų didmenine prekyba, nereikia gauti atskiros licencijos užsiimti pavojingų cheminių medžiagų sandėliavimu.

 

III. Licencijų išdavimas ir perregistravimas

 

9. Licencijos gali būti išduodamos visų rūšių Lietuvos Respublikoje įregistruotoms įmonėms, kurių įstatuose numatyta veikla, susijusi su pavojingų cheminių medžiagų gamyba, sandėliavimu ir didmenine prekyba.

10. Įmonei, kuri nori užsiimti pavojingų cheminių medžiagų didmenine prekyba arba sandėliavimu keliuose sandėliuose ar prekybos vietose, išduodama viena licencija, kurioje įrašomi sandėlių, didmeninės prekybos vietų adresai.

11. Licencijos išduodamos neribotam laikui ir kas 5 metai perregistruojamos jas išdavusioje institucijoje.

Nustatytuoju laiku neperregistruota licencija negalioja.

Perregistruojant licenciją gaminti pavojingas chemines medžiagas, gali būti pakeičiamas jos priedas 18.1 punkte nurodytu atveju.

12. Įmonė, nustatytąja tvarka gavusi pranešimą apie jos turimos licencijos galiojimo panaikinimą, gali kreiptis į licencijas išduodančią ir perregistruojančią instituciją su prašymu pratęsti licencijos galiojimą, bet ne daugiau kaip 6 mėnesiams, kol bus sandėliuojami ar realizuojami pavojingų cheminių medžiagų likučiai.

13. Licencijas užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba, didmenine prekyba, sandėliavimu išduoda ir perregistruoja Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentai.

14. Įmonė, pageidaujanti užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba, didmenine prekyba ar sandėliavimu, pateikia licencijas išduodančiai ir perregistruojančiai institucijai nustatytosios formos prašymą ir jo priedą. Prašyme turi būti nurodytas įmonės pavadinimas, kodas, adresas, telefono, fakso numeriai, sandėlių ar didmeninės prekybos vietų adresai, komercinės-ūkinės veiklos, kuria užsiimti prašoma licencijos, pavadinimas, prašymo pateikimo data, kiti prašymo priede „Duomenys apie įmonę“ nurodyti duomenys.

Prašymo ir jo priedo formas nustato Aplinkos ministerija.

15. Licencijoms užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba, didmenine prekyba, sandėliavimu gauti kartu su prašymu pateikiami šie dokumentai:

15.1. įmonės įregistravimo pažymėjimo, įstatų (išskyrus įmones, veikiančias be įstatų) nustatytąja tvarka patvirtintos kopijos;

15.2. gaminamų cheminių medžiagų techninės sąlygos arba įmonės standartas, suderintas su Sveikatos apsaugos ministerijos Valstybiniu visuomenės sveikatos centru;

15.3. leidimas-higienos pasas, kurį įmonei nustatytąja tvarka išduoda Sveikatos apsaugos ministerija;

15.4. pavojingų cheminių medžiagų sandėlio (sandėlių) priėmimo naudoti akto nustatytąja tvarka patvirtinta kopija;

15.5. rajono aplinkos apsaugos agentūros, kurios kontroliuojamoje zonoje yra įmonė, išduota pažyma apie sandėlių, skirtų pavojingoms cheminėms medžiagoms laikyti, būklę ir tinkamumą naudoti;

15.6 mokamasis pavedimas su banko žymomis arba kvitas, patvirtinantis, kad nustatytojo dydžio žyminis mokestis sumokėtas (pateikiamas priėmus sprendimą išduoti ar perregistruoti licenciją);

15.7. saugos duomenų lapas (jo nereikia licencijoms užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba gauti).

16. Įmonė, pageidaujanti pratęsti licencijos galiojimą, kol bus sandėliuojami ar realizuojami pavojingų cheminių medžiagų likučiai, licencijas išduodančiai ir perregistruojančiai institucijai pateikia nustatytosios formos prašymą ir jo priedą. Prašyme turi būti nurodytas įmonės pavadinimas, kodas, adresas, telefono, fakso numeriai, sandėlių ar didmeninės prekybos vietų adresai, turimos licencijos rūšis, numeris, išdavimo bei perregistravimo data, prašymo pateikimo data, kiti prašymo priede „Duomenys apie įmonę“ nurodyti duomenys.

17. Norint sandėliuoti ir realizuoti pavojingų cheminių medžiagų likučius, kartu su prašymu pateikiami:

17.1. juridinę galią turinčių pavojingų cheminių medžiagų įsigijimo dokumentų nustatytąja tvarka patvirtintos kopijos ir šių medžiagų saugos duomenų lapai;

17.2. duomenys apie pavojingų cheminių medžiagų, įsigytų dar nepasibaigus licencijos galiojimui, likučių kiekį ir pavadinimus.

18. Licencija arba jos priedas gali būti papildomi:

18.1. pasikeitus gaminamos produkcijos asortimentui, licencijos užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba priede įrašomi naujų gaminamų pavojingų cheminių medžiagų pavadinimai arba šis priedas pakeičiamas – įrašomos kitos medžiagos;

18.2. pasikeitus pavojingų cheminių medžiagų sandėlių ar didmeninės prekybos vietų adresams bei jų skaičiui, licencijose užsiimti pavojingų cheminių medžiagų didmenine prekyba ar sandėliavimu įrašomi nauji sandėlių ar didmeninės prekybos vietų adresai.

Nurodytais 18.1 ir 18.2 punktuose atvejais licencijos turėtojas licencijas išduodančiai ir perregistruojančiai institucijai pateikia prašymą ir 15.2 punkte (jeigu prašoma papildyti licenciją užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba) arba 15.5 punkte nurodytus dokumentus ir užpildytą prašymo gauti licenciją priedą „Duomenys apie įmonę“.

19. Įmonė, norinti po penkerių metų perregistruoti licenciją užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba, didmenine prekyba ar sandėliavimu, licencijas išduodančiai ir perregistruojančiai institucijai pateikia:

19.1. prašymą perregistruoti licenciją;

19.2. mokamąjį pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad nustatytojo dydžio žyminis mokestis sumokėtas (pateikiamas priėmus sprendimą dėl licencijos perregistravimo).

20. Įmonėms licencijos išduodamos, perregistruojamos arba motyvuotai atsisakoma jas išduoti ar perregistruoti ne vėliau kaip per 30 dienų nuo dokumentų, kurių reikia licencijai išduoti ar perregistruoti, gavimo. Apie atsisakymą išduoti ar perregistruoti licenciją turi būti pranešta pareiškėjui raštu – nurodomos priežastys, dėl kurių licencija neišduota ar neperregistruota.

21. Įmonė, norinti perregistruoti licenciją, turi pateikti prašymą ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki nustatytosios licencijos perregistravimo datos.

22. Jeigu sprendimui dėl licencijos išdavimo ar perregistravimo priimti reikia papildomos informacijos apie cheminės medžiagos poveikį žmogui ar aplinkai, licencijas išduodanti ir perregistruojanti institucija licenciją išduoda, perregistruoja arba motyvuotai atsisako ją išduoti ar perregistruoti ne vėliau kaip per 20 dienų nuo papildomų duomenų gavimo.

23. Licencijos originalas atiduodamas įmonei, o kopija paliekama licencijas išduodančioje ir perregistruojančioje institucijoje.

24. Praradusiai licenciją įmonei pateikus raštu motyvuotą paaiškinimą, licencijas išduodanti ir perregistruojanti institucija išduoda licencijos dublikatą su žyma „Dublikatas“. Įmonė informaciją apie prarastą licenciją skelbia respublikos spaudoje, nurodydama įmonės kodą, pavadinimą, adresą, licencijos rūšį, numerį, išdavimo ar perregistravimo datą.

 

IV. Licencijos formos rekvizitai

 

25. Licencijoje nurodoma:

25.1. licenciją išdavusios ar perregistravusios institucijos pavadinimas;

25.2. licencijos numeris;

25.3. licencijos turėtojo rekvizitai (įmonės kodas, pavadinimas, adresas);

25.4. veiklos pavadinimas ir kodas pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių;

25.5. licencijos išdavimo (papildymo, perregistravimo) datos;

25.6. įmonės pavojingų cheminių medžiagų sandėlių ar didmeninės prekybos vietų adresai;

25.7. licencijos galiojimo pratęsimo laikas (pratęsus licencijos galiojimo laiką, kol bus sandėliuojami ar realizuojami pavojingų cheminių medžiagų likučiai).

26. Kartu su licencija užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba išduodamas jos priedas, kuriame nurodoma, kokias pavojingas chemines medžiagas leidžiama gaminti.

27. Licencijas išduodanti ir perregistruojanti institucija, pratęsusi licencijos galiojimą, kol bus sandėliuojami ar realizuojami pavojingų cheminių medžiagų likučiai, išduoda jos priedą, kuriame nurodoma, koks pavojingų cheminių medžiagų likutis (pagal pavadinimus).

28. Licencijos ir jos priedų formas bei turinį nustato Aplinkos ministerija.

 

V. LICENCIJŲ REGISTRAVIMAS IR INFORMACIJOS APIE LICENCIJŲ IŠDAVIMĄ SKELBIMAS

 

29. Licencijas išduodanti ir perregistruojanti institucija išduotas ir perregistruotas licencijas registruoja specialiame žurnale, kuriame turi būti:

29.1. licencijos numeris;

29.2. licencijos išdavimo data;

29.3. licencijos rūšis;

29.4. licencijos turėtojas (įmonės kodas, pavadinimas, adresas);

29.5. licencijos perregistravimo data;

29.6. sumokėto žyminio mokesčio suma bei dokumento, patvirtinančio, kad šis mokestis sumokėtas, numeris ir data;

29.7. licencijos galiojimo sustabdymo data;

29.8. licencijos galiojimo sustabdymo panaikinimo data;

29.9. licencijos galiojimo panaikinimo data;

29.10. licencijos galiojimo pratęsimo laikas (pratęsus licencijos galiojimo laiką, kol bus sandėliuojami ar realizuojami pavojingų cheminių medžiagų likučiai);

29.11. asmens, išdavusio licenciją, pavardė ir parašas;

29.12. asmens, paėmusio licenciją, pavardė ir parašas.

30. Licencijas išduodanti ir perregistruojanti institucija, išdavusi įmonei licenciją, praneša apie tai „Valstybės žinių“ priede, nurodydama įmonės pavadinimą, kodą ir adresą, licencijos rūšį, licencijos numerį, jos išdavimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo, galiojimo panaikinimo ar licencijos perregistravimo datą.

 

VI. ATSISAKYMAS IŠDUOTI AR PERREGISTRUOTI LICENCIJĄ

 

31. Licencijas išduodanti ir perregistruojanti institucija neišduoda arba neperregistruoja licencijų, jeigu:

31.1. pateikiami ne visi reikiami dokumentai;

31.2. pateikiami klaidingai užpildyti dokumentai;

31.3. pateikti dokumentai neatitinka jiems nustatytų reikalavimų;

31.4. kontroliuojančios valstybės institucijos yra nustačiusios įmonės veiklos, susijusios su pavojingomis cheminėmis medžiagomis, pažeidimų ir jie nepašalinti;

31.5. licencijos turėtojas yra pažeidęs licencijuojamos veiklos sąlygas ir nustatytuoju laiku nepašalinęs pažeidimų (taikoma licencijos perregistravimo atveju);

31.6. įmonė skolinga Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui ar savivaldybių biudžetams ir fondams, kuriuos administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, taip pat Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui arba paskutiniuosius trejus metus iki prašymo gauti licencijas pateikimo ar laikotarpiu nuo licencijos išdavimo (perregistravimo) iki prašymo vėl perregistruoti licenciją pateikimo apgaulingai tvarkė apskaitą, piktybiškai vengė mokėti mokesčius ir yra įsigaliojęs neįvykdytas Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 3 dalį skyrimo įmonei, taip pat įmonė nevykdo įsipareigojimų muitinei.

32. Pašalinus priežastis, trukdančias gauti licenciją, galima pakartotinai kreiptis į licencijas išduodančią ir perregistruojančią instituciją su prašymu išduoti ar perregistruoti licenciją. Prašymas ir kiti reikiami dokumentai nagrinėjami bendrąja tvarka.

 

VII. Mokesčiai už licencijas

 

33. Už licencijos išdavimą ir perregistravimą imamas žyminis mokestis Lietuvos Respublikos žyminio mokesčio įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų nustatyta tvarka.

 

VIII. Licencijuojamos veiklos sąlygos

 

34. Licencijų turėtojams privalomos šios licencijuojamos veiklos sąlygos:

34.1. privaloma laikytis šių taisyklių, Lietuvos Respublikos įstatymų, tarptautinių susitarimų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, kitų teisės aktų, reglamentuojančių licencijuojamą veiklą;

34.2. įmonės vadovai ir darbuotojai nustatytąja tvarka turi būti supažindinti su cheminių medžiagų charakteristikomis, jų poveikiu žmogaus organizmui, gamybos ir asmenine higiena, pirmąja pagalba įvykus nelaimingam atsitikimui, taip pat laikytis darbų ir priešgaisrinės saugos reikalavimų;

34.3. įmonė turi būti aprūpinta reikiamomis individualiomis darbuotojų apsaugos priemonėmis, numatytos ir įdiegtos galimų avarijų išvengimo bei padarinių likvidavimo priemonės, sudarytas avarijų ir gaisrų likvidavimo planas;

34.4. įmonei būtina turėti sandėliavimo patalpas, atitinkančias pavojingų cheminių medžiagų sandėliavimo taisyklių reikalavimus;

34.5. veikiančios įmonės privalo naudoti gamybos technologijas ir įrangą, atitinkančias galiojančius saugos reikalavimus, o steigiamos naujos įmonės – geriausias šiuolaikines technologijas ir įrangą, atitinkančias tarptautinius saugos standartų reikalavimus;

34.6. gaminant, sandėliuojant pavojingas chemines medžiagas ar prekiaujant jomis, būtina laikytis nustatytųjų pavojingų cheminių medžiagų klasifikavimo, ženklinimo, pakavimo reikalavimų.

35. Licencijos turėtojas negali savo vardu įgalioti kitų įmonių bei įmonės agentų arba leisti kitoms įmonėms arba įmonių agentams užsiimti licencijoje nurodyta veikla.

36. Licencijos originalas turi būti saugomas įmonėje, kurios adresas nurodytas licencijoje. Visiems matomoje prekybos vietoje turi būti iškabinta licencijos kopija.

37. Įmonė, turinti licenciją užsiimti pavojingų cheminių medžiagų sandėliavimu ar didmenine prekyba, gali užsiimti šia veikla tik sandėliuose ar prekybos vietose, kurių adresai nurodyti licencijoje.

38. Įmonė, užsiimanti pavojingų cheminių medžiagų gamyba, gali gaminti tik licencijos priede nurodytas medžiagas.

39. Įmonė, kuriai licencijos galiojimas pratęstas, kol bus sandėliuojami ar realizuojami pavojingų cheminių medžiagų likučiai, gali sandėliuoti ar realizuoti tik likučius tų pavojingų cheminių medžiagų, kurios buvo pagamintos ar įsigytos iki sprendimo panaikinti licenciją priėmimo.

40. Lietuvos Respublikoje neleidžiama sandėliuoti ar užsiimti didmenine prekyba tų pavojingų cheminių medžiagų, kurių įsigijimas nepatvirtintas juridinę galią turinčiais dokumentais ir kurios neturi jų kokybę patvirtinančio dokumento bei saugos duomenų lapo.

 

IX. LICENCIJUOJAMOS VEIKLOS SĄLYGŲ LAIKYMOSI PRIEŽIŪRA

 

41. Įmonių, kurios užsiima pavojingų cheminių medžiagų gamyba, didmenine prekyba, sandėliavimu, licencijuojamą veiklą prižiūri kontroliuojančios valstybės institucijos pagal savo veiklos sritį.

42. Licencijos turėtojas pateikia visą reikiamą informaciją kontroliuojančioms valstybės institucijoms ir sudaro sąlygas nekliudomai vykdyti kontrolę.

43. Nustačiusios licencijuojamos veiklos sąlygų įmonėse pažeidimus, kontroliuojančios valstybės institucijos privalo per 10 darbo dienų apie tai informuoti raštu licencijas išdavusią instituciją.

44. Teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos ir valstybinio socialinio draudimo įstaigos kiekvienu nustatytu mokesčių, įmokų nesumokėjimo atveju privalo informuoti licencijas išduodančią ir perregistruojančią instituciją apie įmonių, turinčių licencijas, skolas.

45. Juridiniai bei fiziniai asmenys turi teisę gauti iš licencijas išduodančios ir perregistruojančios institucijos informaciją žodžiu ir raštu apie tai, ar tam tikra įmonė turi licenciją ir ar ta licencija galioja.

 

X. Licencijų turėtojų teisės

 

46. Licencijos turėtojas turi teisę:

46.1. užsiimti licencijoje nurodyta veikla;

46.2. reikalauti paaiškinimų, kai atsisakoma išduoti, perregistruoti licenciją, taip pat kai jos galiojimas sustabdomas ar ji panaikinama;

46.3. apskųsti sprendimą dėl licencijos galiojimo sustabdymo, panaikinimo, atsisakymo licenciją išduoti ar perregistruoti įstatymų nustatyta tvarka.

47. Licencijų turėtojai, pažeidę įstatymus ir kitus teisės aktus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

XI. Licencijų galiojimo sustabdymas ir galiojimo panaikinimas

 

48. Jeigu Lietuvos Respublikos įstatymuose nenumatyta kitaip, licencijos galiojimas sustabdomas, kai:

48.1. nustatoma, kad licencijos turėtojas užsiima nenurodytų licencijos priede pavojingų cheminių medžiagų gamyba, nesilaikoma kitų licencijuojamos veiklos sąlygų;

48.2. paaiškėja, kad licencijai gauti buvo pateikti klaidinantys duomenys;

48.3. įmonė neturi juridinę galią turinčių pavojingų cheminių medžiagų įsigijimo bei jų kokybę patvirtinančių dokumentų;

48.4. gauti kontroliuojančių valstybės institucijų pranešimai raštu apie nustatytus licencijuojamos veiklos sąlygų pažeidimus;

48.5. įmonė nustatytuoju laiku neatsiskaito su Lietuvos Respublikos valstybės biudžetu, savivaldybės biudžetu ir fondais, kuriuos administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, taip pat Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetu, nevykdo įsipareigojimų muitinei.

49. Apie priimtą sprendimą sustabdyti licencijos galiojimą licencijas išduodanti institucija per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo raštu praneša įmonei ir nurodo licencijos galiojimo sustabdymo priežastis. Sustabdžius licencijos galiojimą, įmonė nustatytuosius licencijuojamos veiklos pažeidimus turi pašalinti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo licencijos galiojimo sustabdymo. Konkretų laiką, atsižvelgdama į pažeidimo pobūdį, nustato licencijas išduodanti ir perregistruojanti institucija.

50. Per nustatytąjį laiką pašalinus nurodytuosius pažeidimus, licencijos galiojimo sustabdymas panaikinamas licencijas išduodančios ir perregistruojančios institucijos vadovo įsakymu.

51. Jeigu Lietuvos Respublikos įstatymuose nenumatyta kitaip, licencijas išduodanti ir perregistruojanti institucija panaikina licencijos galiojimą, kai:

51.1. įmonė likviduojama, bankrutuoja ar reorganizuojama;

51.2. licencijos turėtojas pateikia licencijas išduodančiai ir perregistruojančiai institucijai prašymą panaikinti licencijos galiojimą;

51.3. licencijos turėtojas nustatytuoju laiku neperregistruoja licencijos;

51.4. įmonė, kurios licencijos galiojimas buvo sustabdytas, per nustatytąjį laiką nepašalina licencijuojamos veiklos sąlygų pažeidimų;

51.5. nustatoma, kad įmonė apgaulingai tvarkė apskaitą, piktybiškai vengė mokėti mokesčius, yra įsigaliojęs neįvykdytas Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 50 straipsnio 3 dalį skyrimo įmonei.

52. Licencijų užsiimti pavojingų cheminių medžiagų gamyba, didmenine prekyba, sandėliavimu galiojimas panaikinamas licencijas išduodančios ir perregistruojančios institucijos vadovo įsakymu.

53. Apie priimtą sprendimą panaikinti licencijos galiojimą licencijas išduodanti ir perregistruojanti institucija per 10 dienų nuo sprendimo priėmimo raštu praneša įmonei ir nurodo galiojimo panaikinimo priežastis.

54. Informacija apie licencijų galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą ar licencijos galiojimo panaikinimą skelbiama „Valstybės žinių“ priede, nurodžius šiuos duomenis: įmonės kodą, pavadinimą, adresą, licencijos rūšį, numerį, išdavimo datą, licencijos galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ar galiojimo panaikinimo datą.

55. Panaikintos licencijos (originalai) per 5 darbo dienas nuo informacijos paskelbimo „Valstybės žinių“ priede turi būti grąžintos jas išdavusiai institucijai.

56. Panaikinus licencijos galiojimą, naujos licencijos gali būti išduotos ne anksčiau kaip po penkerių metų nuo jų panaikinimo dienos, išskyrus 51.1–51.3 punktuose nurodytus atvejus. Šiais atvejais licencijos išduodamos bendrąja tvarka.

______________


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1999 m. balandžio 21 d. nutarimu Nr. 452

 

PAVOJINGOS CHEMINĖS MEDŽIAGOS, KURIŲ GAMYBAI, DIDMENINEI PREKYBAI IR SANDĖLIAVIMUI REIKIA LICENCIJOS

 

Pavojingos cheminės medžiagos pavadinimas

CAS* numeris

Acetonitrilas (metilcianidas)

75-05-8

Akrilaldehidas

107-02-8

Akrilamidas

76-06-1

Akrilo rūgštis

79-10-7

Akrilnitrilas

107-13-1

Alavo organiniai junginiai

 

Alkilfenoletoksilatai, pavyzdžiui:

nonilfenoletoksilatas

oktilfenoletoksilatas

 

9016-45-9

 

Alkilfenoliai, pavyzdžiui:

nonilfenolis

oktilfenolis

 

25154-52-3

27193-28-8

4-aminobifenilas ir jo druskos

92-67-1

3-aminometil-3,5,5-trimetilcikloheksilaminas

2855-13-2

Amoniakas

7664-41-7

Amonio hidrosulfidas

12124-99-1

Amonio nitratas

6484-52-2

Amonio polisulfidas

12259-92-6

Amonio sulfidas

12135-76-1

Anglies disulfidas

75-15-0

Anglies tetrachloridas (tetrachlormetanas)

56-23-5

Arsenas ir jo junginiai,

išskyrus arseno trichloridą

 

7784-34-1

Asbestas

Krokidolitas

Amozitas

Antofilitas

Aktinolitas

Chrizotilas

Tremolitas

 

12001-28-4

12172-73-5

77536-67-5

77536-66-4

12001-29-5

77536-68-6

Azodažikliai

 

Benzenas

71-43-2

Benzenas, C10-13- alkildariniai

67774-74-7

Benzidinas ir (arba) jo dariniai

92-87-5

1,4-benzchinonas

106-51-4

Bis(chlormetil)eteris

107-30-2

2,2’-bisfenol-F-diglicidileteris

54208-63-8

Bisfenol-A-diglicidietileteris

25068-38-6

Bis(izopropil)naftalenas

38640-62-9

2,2-bis(p-(2,3-epoksipropoksi)fenilpropanas

1675-54-3

Bis(pentabromfenil)eteris

1163-19-5

Boro rūgštis ir boratai

10043-35-3

Bromacto rūgšties esteriai, lakieji

Metilbromacetatas

Etilbromacetatas

Propilbromacetatas

Butilbromacetatas

 

96-32-2

105-36-2

1,3-butadienas

106-99-0

Butanas, kurio sudėtyje yra 0,1 procento arba daugiau butadieno

106-97-8

2-butanonoksimas

96-29-7

2-butin-1,4-diolis

110-65-6

2-(2-butoksietoksi)etanolis

112-34-5

C.I. pigmentas mėlynasis 60

81-77-6

C.I. pigmentas raudonasis 88

14295-43-3

Chloralkanai

85535-84-8

Chloras

7782-50-5

Chloretilenas (vinilchlorido monomeras)

75-01-4

Chlorfluorangliavandeniliai (CFC)

Trichlorfluormetanas (CFC-11)

Dichlordifluormetanas (CFC-12)

Trichlortrifluoretanas (CFC-113)

Dichlortetrafluoretanas (CFC-114)

Chlorpentafluoretanas (CFC-115)

Chlortrifluormetanas (CFC-13)

Pentachlorfluoretanas (CFC-111)

Tetrachlordifluoretanas (CFC-112)

 

 

76-69-4

75-71-8

76-13-1

76-14-2

76-15-3

75-72-9

 

Heptachlorfluorpropanas (CFC-211)

Heksachlordifluorpropanas (CFC-212)

Pentachlortrifluorpropanas (CFC-213)

Tetrachlortetrafluorpropanas (CFC-214)

Trichlorpentafluorpropanas (CFC-215)

Dichlorheksafluorpropanas (CFC-216)

Chlorpentafluorpropanas (CFC-217)

 

4-chlor-o-krezolis (4-chlor-2-metilfenolis)

1570-64-5

Chromas ir chromo junginiai, pavyzdžiui:

chromo (VI) oksidas

natrio bichromatas

cinko chromatai, įskaitant cinko kalio chromatą

 

1333-82-0

10588-01-9

Cianidai, išskyrus:

vandenilio cianidą

kalio cianidą

natrio cianidą

 

74-90-8

151-50-8

143-33-9

Cikloheksanas

110-82-7

4,4’-diamindifenilmetanas

101-77-9

3,4-dichloranilinas

95-76-1

1,4-dichlorbenzenas

106-46-7

1,1-dichloretilenas

75-35-4

Dichlormetanas

75-09-2

Dietilentriaminas

111-40-0

Difenilaminas

122-39-4

Difenileteris (difenilo oksidas)

101-84-8

Difenileteris, oktabromo darinys

32536-52-0

Difenilmetan-4,4’-diizocianatas

101-68-8

Dimetildioktadecilamonio chloridas

107-64-2

Dimetilkarbamoilchloridas

79-44-7

Dimetilnitrozoaminas

62-75-9

Dinitrotoluenas

25321-14-6

Di-m-okso-di-n-butilalavo hidroksiboranas (DBB)

75113-37-0

Edeto rūgštis

60-00-4

Etilacetoacetatas

141-97-9

Etilenbenzenas

100-41-4

Etilglikolio acetatas

11-15-9

Etilglikolis

110-80-5

2-etilheksilakrilatas

103-11-7

1,4-fenilendiaminas (fenilendiaminas, 1,4-aminoanilinas)

106-50-3

Fenolis

108-95-2

Formaldehidas

50-00-0

Fosforas

7723-14-0

Ftalatai, pavyzdžiui:

dibutilftalatas (DBP)

dietilheksilftalatas (DEHP)

dioktilftalatas

butilbenzilftalatas (BBP)

 

84-74-2

117-81-7

117-84-0

85-68-7

Gyvsidabris ir gyvsidabrio junginiai, pavyzdžiui:

alkilgyvsidabrio junginiai

alkoksialkilgyvsidabrio junginiai ir arilgyvsidabrio junginiai

gyvsidabrio oksidas

gyvsidabrio chloridas

kiti neorganiniai gyvsidabrio junginiai

 

 

 

21908-53-2

10112-91-1

 

Halonai

Chlorbromdifluormetanas (halonas-1211)

Bromtrifluormetanas (halonas-1301)

Dibromtetrafluoretanas (halonas-2402)

 

353-59-3

75-63-8

25497-30-7

Heksachloretanas

67-72-1

Heksachlorofenas

70-30-4

Heksametilfosforo triamidas

680-31-9

Hidrazinas

302-01-2

Hidrobromfluorangliavandeniliai (HBFC)

Dibromfluormetanas

Bromdifluormetanas (HBFC-22B1)

Bromfluormetanas

Tetrabromfluoretanas

Tribromdifluoretanas

Dibromtrifluoretanas

Bromtetrafluoretanas

Tribromfluoretanas

Dibromdifluoretanas

Bromtrifluoretanas

Dibromfluoretanas

 

 

1511-62-2

 

 

 

 

 

 

31392-96-8

Bromdifluoretanas

Bromfluoretanas

Heksabromfluorpropanas

Pentabromdifluorpropanas

Tetrabromtrifluorpropanas

Tribromtetrafluorpropanas

Dibrompentafluorpropanas

Bromheksafluorpropanas

Pentabromfluorpropanas

Tetrabromdifluorpropanas

Tribromtrifluorpropanas

Dibromtetrafluorpropanas

Brompentafluorpropanas

Tetrabromfluorpropanas

Tribromdifluorpropanas

Dibromtrifluorpropanas

Bromtetrafluorpropanas

Tribromfluorpropanas

 

Dibromdifluorpropanas

Bromtrifluorpropanas

Dibromfluorpropanas

Bromdifluorpropanas

Bromfluorpropanas

 

Hidrochlorfluorangliavandeniliai (HCFC)

Dichlorfluormetanas (HCFC-21)

Chlordifluormetanas (HCFC-22)

Chlorfluormetanas (HCFC-31)

Tetrachlorfluoretanas (HCFC-121)

Trichlordifluoretanas (HCFC-122)

Dichlortrifluoretanas (HCFC-123)

2,2-dichlor-1,1,1-trifluoretanas (HCFC-123)

Chlortetrafluoretanas (HCFC-124)

2-chlor-1,1,1,2-tetrafluoretanas (HCFC-124)

Trichlorfluoretanas (HCFC-131)

Dichlordifluoretanas (HCFC-132)

Chlortrifluoretanas (HCFC-133)

Dichlorfluoretanas (HCFC-141)

1,1-dichlor-1-fluoretanas (HCFC-141b)

 

 

 

75-45-6

 

 

 

7126-01-4

 

 

 

1649-08-7

 

 

1717-00-6

Chlordifluoretanas (HCFC-142)

1-chlor-1,1-difluoretanas (HCFC-142b)

Chlorfluoretanas (HCFC-151)

Heksachlorfluorpropanas (HCFC-221)

Pentachlordifluorpropanas (HCFC-222)

Tetratrifluorpropanas (HCFC-223)

Trichlortetrafluorpropanas (HCFC-224)

75-68-3

Dichlorpentafluorpropanas (HCFC-225)

3,3-dichlor-1,1,1,2,2-pentafluorpropanas (HCFC-225ca)

1,3-dichlor-1,1,2,2,3-pentafluorpropanas (HCFC-225cb)

Chlorheksafluorpropanas (HCFC-226)

Pentachlorfluorpropanas (HCFC-213)

Tetrachlordifluorpropanas (HCFC-232)

Trichlortrifluorpropanas (HCFC-233)

Dichlortetrafluorpropanas (HCFC-234)

Chlorpentafluorpropanas (HCFC-235)

Tetrachlorfluorpropanas (HCFC-241)

Trichlordifluorpropanas (HCFC-242)

Dichlortrifluorpropanas (HCFC-243)

Chlortetrafluorpropanas (HCFC-244)

Trichlorfluorpropanas (HCFC-251)

Dichlordifluorpropanas (HCFC-252)

Chlortrifluorpropanas (HCFC-253)

Dichlorfluorpropanas (HCFC-261)

Chlordifluorpropanas (HCFC-262)

Chlorfluorpropanas (CFC-271)

 

Hipochloritai

Natrio hipochloritas

Kalcio hipochloritas

 

7681-52-9

7778-54-3

Kadmis ir kadmio junginiai

744-43-9

Kanifolija

8050-09-7

Kobaltas ir jo junginiai

7440-48-4

Ksileninis muskusas

81-15-2

Kumenas (izopropilbenzenas)

98-82-8

Metakrilo rūgštis

79-41-4

Metanaminas

100-97-0

Metanolis

67-56-1

Metilacetatas

79-20-9

Metilbromidas

74-83-9

4,4'-metilendianilinas

101-77-9

Metilenditiocianatas

6317-18-6

Metilglikolis

109-86-4

Metilmetakrilatas

80-62-6

4-metil-1,3-fenilendiaminas

95-80-7

2-metoksietilacetatas

110-49-6

2-(2-metoksietoksi)etanolis

112-77-3

Monometildibromdifenilmetanas (DBBT)

99688-47-8

Monometildichlordifenilmetanas (Ugilec 121)

 

Monometiltetrachlordifenilmetanas (Ugilec 141)

76253-60-6

Naftalenas

91-20-3

2-naftilaminas ir jo druskos

91-59-8

Nikelis ir jo junginiai

7440-02-0

4-nitrobifenilas

92-93-3

O-nitrobenzaldehidas

522-89-6

Pentachlorfenolis, jo druskos ir esteriai

87-86-5

Perfluorangliavandeniliai, pavyzdžiui:

(CF4, C2F6, C3F8)

 

Pikro rūgštis (2,4,6-trinitrofenolis)

88-89-1

Poliaromatiniai angliavandeniliai

Antracenas

Benzantracenas

Benzpirenas

Fenantrenas

Fluorantenas

103498-29-2

120-12-7

56-55-3

50-32-8

85-01-8

206-44-0

Polibrombifenilai (PBB)

59536-65-1

Polichlorbifenilai (PCB), išskyrus mono,- ir dichlorchlorbifenilus

1336-36-3

Polichlorterfenilai (PCT)

61788-33-8

Preparatai, įskaitant ir alyvų atliekas, kuriose PCB ar PCT yra daugiau kaip 0,005 procento alyvos svorio

 

Preparatai, turintys daugiau kaip 0,01 procento PCB ar PCT

 

1,3-propansultonas

1120-71-4

Sieros heksafluoridas

2551-62-4

Sieros rūgštis

7664-93-9

Stibis ir stibio junginiai

7440-36-0

Stirenas

100-42-5

Švinas ir jo junginiai

7439-92-1

Švino karbonatai

 

Neutralus bevandenis švino (II) karbonatas, PbCO3

598-63-0

Švino (II) hidrokarbonatas,   2PbCO3xPb(OH)2

1319-46-6

Švino sulfatai

 

Švino (II) sulfatas, PbSO4

Švino sulfatas, PbxSO4

Švino (II) chromatas

Švino (II) chromo molibdatas

Švino (II) sulfochromatas geltonasis

7446-14-2

15739-80-7

7758-97-6

12656-85-8

1344-37-2

Terpentinas, mineralinis, turintis benzeno

8052-41-3

1,1,2,2-tetrachloretanas

79-34-5

Tetrachloretilenas

127-18-4

Tetranatrio etilendiaminotetraacetatas

64-02-8

2,4-toluendiizocianatas

2,6- toluendiizocianatas

584-84-9

91-08-7

Triaziridinylfosfinoksidas

545-55-1

1,2,4-trichlorbenzenas

120-82-1

1,1,1-trichloretanas (metilchloroformas)

71-55-6

Trichloretilenas

79-01-6

Trichlormetanas (chloroformas)

67-66-3

Tri(2,3-dibrompropil)fosfatas

126-72-7

Vario junginiai

 

Vinilacetatas

108-05-4

Zinebis

12122-67-7

Pesticidai

 

 

Pastabos: 1. Licencijos gaminti pavojingas chemines medžiagas ir preparatus, turinčius nurodytų lentelėje medžiagų, nereikia, jeigu įmonė šių medžiagų arba preparatų gamina mažiau nei 10 tonų per metus.

2. Licencijos sandėliuoti pavojingas chemines medžiagas ir preparatus, turinčius nurodytų lentelėje medžiagų, nereikia, jeigu:

įmonė jų sandėliuoja mažiau, negu nurodyta priedo lentelėse;

bendras visų sandėliuojamų pavojingų cheminių medžiagų apskaičiuotas kiekis –mažiau nei vienetas (formulė pateikiama priede).

Kai įmonėje sandėliuojamų medžiagų kiekis viršija ribinį (ribiniai kiekiai nurodyti priede), įmonė privalo gauti licenciją užsiimti šių medžiagų sandėliavimu.

______________


Pavojingų cheminių medžiagų,

kurių gamybai, didmeninei prekybai

ir sandėliavimui reikia licencijos, sąrašo

priedas

 

Pavojingų medžiagų ribinis kiekis

1 lentelė

Pavojingos medžiagos pavadinimas

Ribinis kiekis, tonomis

Amonio nitratas*

350

Amonio nitratas**

1250

Arseno pentoksidas, arseno (V) rūgštis ir (ar) druskos

1

Arseno trioksidas, arseno (III) (arsenitinė) rūgštis ir (ar) druskos

0,1

Chloras

10

Nikelio junginiai, įkvepiamų miltelių pavidalo (nikelio monoksidas, nikelio dioksidas, nikelio sulfidas, nikelio disulfidas, nikelio trioksidas)

 

1

Formaldehidas (koncentracija daugiau kaip 90 procentų)

5

Metanolis

500

Tolueno diizocianatas

10

Kancerogenai:

4-aminobifenilas ir (ar) jo druskos

Benzidinas ir (ar) jo druskos

Bis(chlormetil)eteris

Dimetilkarbamoilo chloridas

Dimetilnitrozoaminas

Heksametilfosforo triamidas

2-naftilaminas ir (ar) jo druskos

1,3-propansultonas

4-nitrobifenilas

 

0,001

0,001

0,001

0,001

0,001

0,001

0,001

0,001

0,001

*Taikoma amonio nitratui ir turintiems amonio nitrato mišiniams, kuriuose azoto dėl esamo amonio nitrato – daugiau kaip 28 procentai pagal svorį (išskyrus junginius, nurodytus antrojoje nuorodoje), ir amonio nitrato vandens tirpalams, kuriuose amonio nitrato koncentracija – daugiau kaip 90 procentų svorio.

**Taikoma paprastoms amonio nitrato turinčioms trąšoms ir sudėtinėms trąšoms, kuriose amonio nitrato azoto – daugiau kaip 28 procentai svorio (sudėtinėse trąšose amonio nitratas yra su fosfatu ir (ar) potašu).

Pastaba. Jeigu 1 lentelėje nurodyta medžiaga ar medžiagų grupė patenka į kurią nors 2 lentelėje išvardytą kategoriją, vadovaujamasi 1 lentelėje nurodytu kiekiu.

 

1 lentelėje nenurodytų cheminių medžiagų ir preparatų kategorijos

2 lentelė

Kategorija

Ribinis kiekis, tonomis

1. Labai toksiškos

5

2. Toksiškos

50

3. Oksiduojančios

50

4. Sprogstamosios (kai medžiaga ar preparatas atitinka pastabų 2.1 punkte pateiktą apibrėžimą)

50

5. Sprogstamosios (kai medžiaga ar preparatas atitinka pastabų 2.2 punkte pateiktą apibrėžimą)

10

6. Degios (kai medžiaga atitinka pastabų 3.1 punkte pateiktą apibrėžimą)

5 000

7a. Labai degios (kai medžiaga ar preparatas atitinka pastabų 3.2.2-3.2.4 punktuose pateiktą apibrėžimą)

50

7b. Labai degūs skysčiai (kai medžiaga ar preparatas atitinka pastabų 3.2.1 punkte pateiktą apibrėžimą)

5 000

8. Ypač degios (kai medžiaga ar preparatas atitinka pastabų 3.3 punkte pateiktą apibrėžimą)

10

9. Pavojingos aplinkai – su šiomis riziką apibūdinančiomis frazėmis:

R50: labai toksiška vandens organizmams

R51: toksiška vandens organizmams

R53: gali sukelti ilgalaikius neigiamus padarinius vandens aplinkai

 

 

500

10. Visos pavojingų medžiagų kategorijos, kurios neįeina į kitas nurodytąsias šioje lentelėje, su šiomis riziką apibūdinančiomis frazėmis:

 

R14: smarkiai reaguoja su vandeniu (įskaitant R14/15: smarkiai reaguoja su vandeniu arba dėl sąlyčio su vandeniu išskiria nepaprastai degias dujas)

100

R29: dėl sąlyčio su vandeniu išskiria toksiškas dujas

50

Pastabos: 1. Cheminės medžiagos ir preparatai klasifikuojami pagal:

Tarybos direktyvą dėl pavojingų medžiagų klasifikavimą, pakavimą ir ženklinimą reglamentuojančių įstatymų, norminių aktų ir administracinių nuostatų derinimo (67/548/EEC);

Tarybos direktyvą dėl pavojingų preparatų klasifikavimą, pakavimą ir ženklinimą reglamentuojančių įstatymų, norminių aktų ir administracinių nuostatų derinimo (88/379/EEC).

2. Sprogstamosiomis medžiagomis laikomos medžiagos ir preparatai, kurie:

2.1. kelia sprogimo pavojų sukrėsti, patrinti, uždegti ar paveikti kitų ugnies šaltinių (rizikos frazė R2: sprogimo pavojus sukrėtus, patrynus, uždegus ar paveikus kitais ugnies šaltiniais);

2.2. kelia ypač didelį sprogimo pavojų sukrėsti, patrinti, uždegti ar paveikti kitų ugnies šaltinių (rizikos frazė R3: ypač didelis sprogimo pavojus sukrėtus, patrynus, uždegus ar paveikus kitais ugnies šaltiniais).

3. Degiomis, labai degiomis ir nepaprastai degiomis 6, 7 ir 8 kategorijų medžiagomis laikomos:

3.1. degios skystosios medžiagos ir preparatai, kurių pliūpsnio temperatūra yra lygi 21°C arba aukštesnė ir lygi 55°C arba žemesnė ir kurie gali palaikyti degimą (rizikos frazė R10: degios);

3.2. labai degios:

3.2.1. skystosios medžiagos ir preparatai, kurių pliūpsnio temperatūra žemesnė nei 21°C, bet kurie nėra nepaprastai degūs (rizikos frazė R11: labai degios);

3.2.2. kietosios medžiagos ir preparatai, kurie gali lengvai užsidegti trumpai susilietę su ugnies šaltiniu ir dega toliau ir sudega pašalinus ugnies šaltinį (rizikos frazė R11: labai degios);

3.2.3. medžiagos ir preparatai, kurie gali įkaisti ir užsidegti dėl sąlyčio su oru esant aplinkos temperatūrai be jokios papildomos energijos (rizikos frazė R17: savaime užsidega ore);

3.2.4. medžiagos ir preparatai, kurių pliūpsnio temperatūra žemesnė nei 55°C ir kurie esant slėgiui išlieka skysti ir tam tikromis jų apdorojimo sąlygomis (aukštas slėgis ar aukšta temperatūra) gali sukelti avarijos pavojų;

3.3. ypač degios dujos ar skysčiai:

3.3.1. skystosios medžiagos ar preparatai, kurių pliūpsnio temperatūra žemesnė nei 0°C, virimo temperatūra (arba virimo temperatūrų intervale – pradinė virimo temperatūra), esant normaliam slėgiui, yra lygi 35°C arba žemesnė (rizikos frazė R12: ypač degios);

3.3.2. dujinės medžiagos ar preparatai, kurie užsidega dėl sąlyčio su oru esant aplinkos temperatūrai ir aplinkos slėgiui (rizikos frazė R12: ypač degios) nepriklausomai nuo to, ar esant slėgiui yra dujų ar skysčio pavidalo, išskyrus suskystintąsias ypač degias dujas;

3.3.3. skystosios medžiagos ir preparatai, laikomi esant aukštesnei nei jų virimo temperatūrai.

4. Įmonėje esančių (sandėliuojamų) pavojingų medžiagų arba jų turinčių preparatų bendras kiekis (X) apskaičiuojamas pagal formulę q1/Q + q2/Q + q3/Q + q4/Q + … + qn/Q = X, kur qn – pavojingos medžiagos n (ar pavojingų medžiagų kategorijos), nurodytos 1 ar 2 lentelėje, kiekis įmonėje; Q – atitinkamas ribinis kiekis, nurodytas 1 ar 2 lentelėje. Jeigu suma X yra mažiau kaip 1, įmonei nereikia licencijos užsiimti pavojingų cheminių medžiagų sandėliavimu.

Ši nuostata taikoma:

medžiagoms, nurodytoms 1 lentelėje, kurių faktinis kiekis yra mažesnis negu jų individualus ribinis kiekis, ir jeigu įmonėje yra kitų tai pačiai 2 lentelėje nurodytai kategorijai priklausančių medžiagų (sudedant tos pačios kategorijos medžiagų kiekius);

sudedant įmonėje esančių 1, 2 ir 9 kategorijų medžiagų kiekius;

sudedant įmonėje esančių 3, 4, 5, 6, 7a, 7b ir 8 kategorijų medžiagų kiekius.

______________

 



*CAS – tarnyba, tvarkanti cheminių medžiagų sąrašą. Čia nurodytas jos suteiktas medžiagos registracijos numeris.