Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2002 M. BIRŽELIO 17 D. NUTARIMO NR. 909 „DĖL VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ KVALIFIKACINIŲ KLASIŲ SUTEIKIMO IR VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO TAISYKLIŲ BEI VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KRITERIJŲ“ PAKEITIMO
2012 m. rugsėjo 5 d. Nr. 1070
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimą Nr. 909 „Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklių bei valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų“ (Žin., 2002, Nr. 60-2470; 2007, Nr. 110-4508):
1. Išdėstyti preambulę taip:
2. Nurodytu nutarimu patvirtintose Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklėse:
2.1. Išdėstyti 9 punktą taip:
„9. Tiesioginis vadovas kiekvienais metais pokalbio su valstybės tarnautoju metu:
9.1. aptaria valstybės tarnautojo užpildytą vertinimo anketą ir valstybės tarnautojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas;
9.2. aptaria valstybės tarnautojui nustatytų užduočių vykdymo rezultatus, o kai vertinama įstaigos vadovo ir karjeros valstybės tarnautojo, einančio įstaigos administracijos ar struktūrinio padalinio vadovo pareigas (toliau vadinama – įstaigos padalinio vadovas), veikla, aptariami jo pasiekti rezultatai vykdant atitinkamai jo vadovaujamai įstaigai arba vadovaujamam įstaigos padaliniui nustatytas užduotis;
2.2. Išdėstyti 10 punktą taip:
„10. Po pokalbio su valstybės tarnautoju tiesioginis vadovas užpildo vertinimo anketą (įrašo atitinkamą komentarą (pagrindimą) tais atvejais, kai nesutinka su valstybės tarnautojo nurodytu balu, ir nurodo kitokį balą) ir pagal valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo išvados formą (šių Taisyklių 2 priedas) surašo valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo išvadą (toliau vadinama – išvada).
Išvadoje tiesioginis vadovas vertina valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą. Valstybės tarnautojo kvalifikacija ir jo gebėjimas atlikti pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas vertinami pagal vertinimo kriterijus. Kiekvienas tarnybinės veiklos vertinimo kriterijus turi savo reikšmes. Kiekviena tarnybinės veiklos vertinimo kriterijaus reikšmė vertinama nuo 1 iki 5 balų. Mažiausias įvertinimas – 1 balas, didžiausias įvertinimas – 5 balai. Bendras valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimas (labai gerai, gerai, patenkinamai arba nepatenkinamai) nurodomas išvadoje pagal valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo skalėje (šių Taisyklių 1 priedas) gautą rezultatą.
Išvadoje tiesioginis vadovas nustato einamųjų metų užduotis, įrašo valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimą ir siūlymą dėl karjeros ir kvalifikacijos tobulinimo. Įvertinęs valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą labai gerai, patenkinamai ar nepatenkinamai, tiesioginis vadovas išvadoje pateikia vieną iš Valstybės tarnybos įstatymo 22 straipsnio 9, 10 ar 11 dalyje nurodytų siūlymų.
Valstybės tarnautojui, įstaigai ar įstaigos padaliniui nustatytos užduotys (toliau vadinama – užduotys) turi būti aiškios, tikrai įvykdomos, turėti nustatytą įvykdymo terminą. Jos nustatomos atsižvelgiant į įstaigos patvirtinto (patikslinto) strateginio veiklos plano programų tikslus, uždavinius ar priemones, taip pat metinio veiklos plano priemones, valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas. Skirdamas užduotis, tiesioginis vadovas nustato ir veiklos rezultatų vertinimo rodiklius ir riziką, kuriai esant šios užduotys gali būti neįvykdytos.
Šie rodikliai turi būti aiškūs ir leisti įvertinti, ar pasiektas konkretus rezultatas, o jų reikšmės – pamatuojamos ir apskaičiuojamos, patikimos ir nesunkiai patikrinamos.
Prireikus einamaisiais metais skirtos užduotys gali būti vieną kartą pakeistos ar papildytos, bet ne vėliau, kaip likus 4 mėnesiams iki valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos kasmetinio vertinimo. Šiuo atveju keičiama ar pildoma išvados (šių Taisyklių 2 priedas) I dalis. Siekiant užtikrinti bendradarbiavimą tarp įstaigos padalinių, su valstybės tarnautojo metų užduotimis, išskyrus tuos atvejus, kai tai draudžia įstatymai ir kiti teisės aktai, gali susipažinti įstaigos, kurioje pareigas eina vertinamas valstybės tarnautojas, valstybės tarnautojai. Įstaigoms, administracijoms, departamentams (valdyboms) skirtos užduotys privalo būti skelbiamos viešai, išskyrus tuos atvejus, kai tai draudžia įstatymai ir kiti teisės aktai.“
2.3. Išbraukti 14 punkte po žodžių „vaiko priežiūros atostogų“ žodžius „iki vaikui sueis treji metai“.
2.4. Išdėstyti 19 punktą taip:
2.5. Išdėstyti 24 punktą taip:
„24. Valstybės tarnautojo veiklos kasmetinio vertinimo metu įvertinusi valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą labai gerai, patenkinamai ar nepatenkinamai, vertinimo komisija priima sprendimą dėl vieno iš Valstybės tarnybos įstatymo 22 straipsnio 14, 15, 17, 18, 19 ar 20 dalyje nurodytų siūlymų į pareigas priimančiam asmeniui pateikimo. Vertinimo komisija, įvertinusi valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą gerai, į pareigas priimančiam asmeniui gali siūlyti taikyti Valstybės tarnybos įstatymo 27 straipsnio 2 dalies 1 ir 2 punktuose nustatytas skatinimo priemones.“
2.6. Išdėstyti 27 punktą taip:
2.7. Išdėstyti 28 punktą taip:
„28. Po pokalbio su valstybės tarnautoju tiesioginis vadovas, manydamas esant tikslinga atlikti valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos neeilinį vertinimą vertinimo komisijoje, užpildo atitinkamą vertinimo anketą (prieš tai užpildytą ir valstybės tarnautojo) ir surašo išvadą. Jeigu yra karjeros valstybės tarnautojo rašytinis prašymas perkelti jį į konkrečias aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas arba valstybės tarnautojas paskutinio kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo metu įvertintas nepatenkinamai, išvadą surašyti būtina. Išvadoje tiesioginis vadovas įvertina valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą ir teikia atitinkamą motyvuotą siūlymą (išskyrus tuos atvejus, kai vertinamas valstybės tarnautojas, kuris paskutinio kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo metu įvertintas nepatenkinamai): suteikti ar panaikinti valstybės tarnautojui atitinkamą kvalifikacinę klasę; pasiūlyti tobulinti valstybės tarnautojų kvalifikaciją; atleisti pakaitinį valstybės tarnautoją iš pareigų; perkelti įstaigos vadovą (išskyrus įstaigos vadovą, priimtą į pareigas įstatymo nustatytai kadencijai) ar karjeros valstybės tarnautoją į žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas ar perkelti karjeros valstybės tarnautoją į konkrečias aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, į kurias jis prašo būti perkeltas; perkelti karjeros valstybės tarnautoją į konkrečias aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, į kurias jis prašo būti perkeltas, ir suteikti jam ne aukštesnę už turėtą kvalifikacinę klasę.“
2.8. Papildyti 281 punktu:
„281. Išvadoje dėl valstybės tarnautojo, kurio veikla paskutinio kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo metu įvertinta nepatenkinamai, tiesioginis vadovas įrašo bendrą valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimą ir teikia šią motyvuotą išvadą vertinimo komisijai. Šiuo atveju išvados V dalis „Siūlymai“ nepildoma.“
2.9. Išdėstyti 35.1 punktą taip:
„35.1. valstybės tarnautojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, jo kvalifikaciją ir jam nustatytų užduočių vykdymo rezultatus, jeigu kyla abejonių dėl pakankamos įstaigos vadovo ar karjeros valstybės tarnautojo kvalifikacijos, gebėjimų atlikti valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ar jam nustatytų užduočių vykdymo arba yra pakaitinio valstybės tarnautojo tiesioginio vadovo rašytinis motyvuotas siūlymas atleisti pakaitinį valstybės tarnautoją iš pareigų;“.
2.11. Išdėstyti 38 punktą taip:
„38. Pasibaigus valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos nagrinėjimui, vertinimo komisijos nariai aptaria tiesioginio vadovo motyvuoto siūlymo pagrįstumą. Jeigu vertinamas valstybės tarnautojas, kurio veikla paskutinio kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo metu įvertinta nepatenkinamai, vertinimo komisija aptaria tiesioginio vadovo pateiktą išvadą.“
2.12. Išdėstyti 39 punktą taip:
„39. Pasibaigus tiesioginio vadovo motyvuoto siūlymo pagrįstumo aptarimui, balsuojama dėl siūlymo į pareigas priimančiam asmeniui pritarti arba nepritarti tiesioginio vadovo motyvuotam siūlymui. Kai vertinama veikla valstybės tarnautojo, kuris paskutinio kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo metu įvertintas nepatenkinamai, vertinimo komisija balsuoja dėl valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos įvertinimo ir komisijos siūlymo į pareigas priimančiam asmeniui. Vertinimo komisijos posėdyje dalyvavusių vertinimo komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, balsavimo rezultatus lemia vertinimo komisijos pirmininko balsas.“
2.13. Išdėstyti 40 punktą taip:
„40. Priėmus sprendimą dėl atitinkamo vertinimo komisijos siūlymo, surašoma vertinimo komisijos išvada (šių Taisyklių 7 priedas). Vertinimo komisijai priėmus sprendimą antrą kartą iš eilės įvertinti valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą nepatenkinamai, į pareigas priimančiam asmeniui teikiamas siūlymas atleisti valstybės tarnautoją iš pareigų, atitinkamai užpildžius vertinimo komisijos išvados skiltis „Vertinimo komisijos siūlymas“ ir „Vertinimo komisijos siūlymas atleisti“. Vertinimo komisijai priėmus sprendimą įvertinti valstybės tarnautojo, kurio veikla paskutinio kasmetinio tarnybinės veiklos vertinimo metu įvertinta nepatenkinamai, tarnybinę veiklą labai gerai, gerai arba patenkinamai, užpildoma tik vertinimo komisijos išvados skiltis „Vertinimo komisijos įvertinimas“. Valstybės tarnautojas supažindinamas su vertinimo komisijos išvada pasirašytinai. Valstybės tarnautojui atsisakius vertinimo komisijos išvadoje pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas šių Taisyklių 11 punkte nustatyta tvarka.“
3. Nurodytu nutarimu patvirtintų Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijų I skyriaus „Įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų, administracijų vadovų, departamentų (valdybų) direktorių ir jų pavaduotojų tarnybinės veiklos vertinimo kriterijai“ skirsnyje „LYDERYSTĖ“ po skilties „Skatina naujovių diegimą įstaigoje“ įrašyti skiltį „Skatina asmenų aptarnavimo / paslaugų kokybės gerinimo iniciatyvų įgyvendinimą“.
Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių
suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės
veiklos vertinimo taisyklių
2 priedas
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2012 m. rugsėjo 5 d. nutarimo Nr. 1070
redakcija)
(Valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo išvados forma)
__________________________________________________________________________
(valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos ir jos struktūrinio padalinio pavadinimas)
VALSTYBĖS TARNAUTOJO _________________________________________________
(pareigos, vardas ir pavardė)
TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO IŠVADA
___________ Nr. _____
(data)
_____________________
(sudarymo vieta)
I. PASIEKTI IR PLANUOJAMI REZULTATAI
PAGRINDINIAI PRAĖJUSIŲ METŲ (ESANT VALSTYBĖS TARNAUTOJO TARNYBINĖS VEIKLOS NEEILINIAM VERTINIMUI – EINAMŲJŲ METŲ) VEIKLOS REZULTATAI 1. 2. 3. 4. 5. 6.
|
EINAMŲJŲ METŲ UŽDUOTYS (nustatomos ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 6 užduotys) 1. 2. 3. 4. 5. 6.
|
VEIKLOS REZULTATŲ VERTINIMO RODIKLIAI (pildoma suderinus su valstybės tarnautoju) Kiekybiniai, kokybiniai, laiko ir kiti kriterijai, kuriais vadovaudamasis tiesioginis vadovas vertins, ar nustatytos užduotys įvykdytos
|
RIZIKA, KURIAI ESANT NUSTATYTOS UŽDUOTYS GALI BŪTI NEĮVYKDYTOS (pildoma suderinus su valstybės tarnautoju) Kokios aplinkybės gali turėti įtakos šių užduočių neįvykdymui?
|
II. GEBĖJIMŲ ATLIKTI PAREIGYBĖS APRAŠYME NURODYTAS FUNKCIJAS IR UŽDUOČIŲ VYKDYMO REZULTATŲ VERTINIMAS
Aprašymas |
Pažymimas atitinkamas langelis |
Valstybės tarnautojas, atlikdamas pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas, įvykdė užduotis ir viršijo visus sutartus vertinimo rodiklius |
5£ |
Valstybės tarnautojas, atlikdamas pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas, įvykdė užduotis ir viršijo kai kuriuos sutartus vertinimo rodiklius |
4£ |
Valstybės tarnautojas, atlikdamas pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas, iš esmės įvykdė užduotis pagal sutartus vertinimo rodiklius |
3£ |
Valstybės tarnautojas, atlikdamas pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas, įvykdė tik kai kurias užduotis pagal sutartus vertinimo rodiklius, ir jo veikloje buvo trūkumų |
2£ |
Valstybės tarnautojas, atlikdamas pareigybės aprašyme nurodytas funkcijas, neįvykdė užduočių pagal sutartus vertinimo rodiklius, ir jo veikloje buvo akivaizdžių trūkumų |
1£ |
TIESIOGINIO VADOVO KOMENTARAI
|
|
III. KVALIFIKACIJOS VERTINIMAS
|
Pažymimas langelis, atitinkantis kvalifikacijos vertinimo anketoje gautą balą |
||||
Vertinimas |
1£ |
2£ |
3£ |
4£ |
5£ |
REKOMENDACIJOS, KAIP TOBULINTI KVALIFIKACIJĄ Nurodoma, kokie gebėjimai rekomenduojami tobulinti valstybės tarnautojui
|
IV. BENDRAS VERTINIMAS
|
Pažymimas langelis, atitinkantis tarnybinės veiklos vertinimo skalėje gautą rezultatą |
|||
Vertinimas |
Nepatenkinamai £ |
Patenkinamai £ |
Gerai £ |
Labai gerai £ |
V. SIŪLYMAI
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(Tiesioginis vadovas) |
(Parašas) |
(Vardas ir pavardė) |
(Valstybės tarnautojas) |
(Parašas) |
(Vardas ir pavardė) |
Valstybės tarnautojų kvalifikacinių klasių
suteikimo ir valstybės tarnautojų tarnybinės
veiklos vertinimo taisyklių
8 priedas
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2012 m. rugsėjo 5 d. nutarimo Nr. 1070
redakcija)
(Vertinimo komisijos posėdžio protokolo forma)
__________________________________________________________________________
(valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos pavadinimas)
VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO KOMISIJOS posėdžio protokolas
_____________ Nr.______
(data)
______________________
(sudarymo vieta)
Vertinimo komisijos, sudarytos _____________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________ ,
(įsakymo ar potvarkio, kuriuo sudaryta komisija, data, numeris)
posėdis įvyko ________________, posėdžio pradžia ________________________________ ,
(data) (nurodomas laikas)
posėdžio pabaiga _____________________.
(nurodomas laikas)
Komisijos pirmininkas ____________________________________________________
Komisijos sekretorius _____________________________________________________
Komisijos nariai: _________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Kiti dalyviai: ___________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Darbotvarkė. Šių valstybės tarnautojų __________________________ tarnybinės
(nurodoma, ar eilinis, ar neeilinis)
veiklos vertinimas:
Vertinamo valstybės tarnautojo duomenys |
Tiesioginio vadovo įvertinimas1 |
Komisijos narių įvertinimas1 |
Komisijos įvertinimas1 |
Tiesioginio vadovo siūlymas3 |
Komisijos narių siūlymai2 |
Komisijos siūlomas sprendimas / siūlymas atleisti4 |
|||||||||||
vardas, pavardė |
pareigybė (pažymėti, jeigu pakaitinis) |
lygis ir kategorija |
kvalifikacinė klasė (jeigu suteikta) |
komisijos nario vardas, pavardė |
komisijos nario vardas, pavardė |
komisijos nario vardas, pavardė |
komisijos nario vardas, pavardė |
komisijos nario vardas, pavardė |
komisijos nario vardas, pavardė |
komisijos nario vardas, pavardė |
komisijos nario vardas, pavardė |
komisijos nario vardas, pavardė |
komisijos nario vardas, pavardė |
|
|||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 Įrašyti žodžius „labai gerai“, „gerai“, „patenkinamai“ arba „nepatenkinamai“.
2 Įrašyti žodžius „pritarti tiesioginio vadovo siūlymui“ arba, jeigu komisijos narys nepritaria tiesioginio vadovo siūlymui, įrašyti komisijos nario siūlymą, o kai vertinamas valstybės tarnautojas, kurio paskutinis kasmetinis tarnybinės veiklos vertinimas nepatenkinamas, komisijos narių siūlymai nepildomi.
3 Jeigu vertinamas valstybės tarnautojas, kurio paskutinis kasmetinis tarnybinės veiklos vertinimas nepatenkinamas, ši skiltis nepildoma.
4 Siūlymas atleisti įrašomas, kai atsiranda Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 22 straipsnio 19 dalyje nustatyti pagrindai.
Komisijos pirmininkas |
(parašas) |
(vardas ir pavardė) |
Komisijos sekretorius |
(parašas) |
(vardas ir pavardė) |
Komisijos nariai |
(parašas) |
(vardas ir pavardė) |