LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO 2011 M. VASARIO 28 D. ĮSAKYMO Nr. 147 „DĖL DOKUMENTŲ ĮSIGIJIMO VIEŠOSIOSE BIBLIOTEKOSE IR DUOMENŲ BAZIŲ CENTRALIZUOTOS PRENUMERATOS FINANSAVIMO IŠ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ TVARKOS APRAŠO, SUTARČIŲ, ATASKAITOS IR PROJEKTO ĮVYKDYMO FAKTINES IŠLAIDAS PATVIRTINANČIŲ DOKUMENTŲ SĄRAŠO FORMŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2012 m. vasario 14 d. Nr. ĮV-105

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2011 m. vasario 28 d. įsakymą Nr. ĮV-147 „Dėl Dokumentų įsigijimo viešosiose bibliotekose ir duomenų bazių centralizuotos prenumeratos finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų tvarkos aprašo, sutarčių, ataskaitos ir projekto įvykdymo faktines išlaidas patvirtinančių dokumentų sąrašo formų patvirtinimo“ (Žin., 2011, Nr. 29-1378, Nr. 95-4477):

1. Nurodytuoju įsakymu patvirtintame Dokumentų įsigijimo viešosiose bibliotekose ir duomenų bazių centralizuotos prenumeratos finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų tvarkos apraše:

1.1. išdėstau 5 punktą taip:

5. Programos priemonės lėšos skiriamos šiems tikslams:

5.1. ne mažiau kaip 85 procentų visų programos priemonei skirtų lėšų skiriama dokumentams įsigyti viešosiose bibliotekose. Iš jų:

5.1.1. apskričių viešosiose bibliotekose periodiniams ir neperiodiniams dokumentams įsigyti ir (ar) prenumeruoti – 11 procentų visų dokumentams įsigyti viešosiose bibliotekose skirtų lėšų;

5.1.2. savivaldybių viešosiose bibliotekose naujiems neperiodiniams dokumentams įsigyti, pirmenybę teikiant originaliajai, vaikų ir klasikinei literatūrai bei informaciniams leidiniams įsigyti – 89 procentai visų dokumentams įsigyti viešosiose bibliotekose skirtų lėšų;

5.2. duomenų bazių centralizuotai prenumeratai bibliotekoms – ne daugiau kaip 14 procentų visų programos priemonei skirtų lėšų. Šios lėšos gali būti naudojamos:

5.2.1. finansuoti Lietuvos duomenų bazių viešosioms bibliotekoms prenumeratą (iki 100 procentų);

5.2.2. iš dalies finansuoti užsienio duomenų bazių Lietuvos bibliotekoms prenumeratą, skiriant tam ne daugiau kaip 400 000 litų;

5.3. ne daugiau kaip 1 procentas visų programos priemonei skirtų lėšų, bet ne daugiau kaip 50 000 litų – su ministerijos programos priemonės įgyvendinimu susijusioms ekspertų paslaugoms ir kitoms su bibliotekų veiklos valstybinio valdymo funkcijomis susijusioms išlaidoms“.

1.2. išdėstau 7 punktą taip:

7. Pagrindinis lėšų, nurodytų šio aprašo 5.1 punkte, paskirstymo apskričių ir savivaldybių viešosioms bibliotekoms kriterijus yra gyventojų skaičius apskrityse ir savivaldybėse. Vieno gyventojo informaciniam aprūpinimui viešosiose bibliotekose skiriamų lėšų vidurkis (toliau – vidurkis) gaunamas padalijus atitinkamų metų dokumentams įsigyti bibliotekose numatytas lėšas iš bendro Lietuvos gyventojų skaičiaus (pagal naujausius viešai prieinamus Statistikos departamento duomenis). Aprašo 5.1.1 punkte apibrėžta lėšų dalis paskirstoma pagal apskričių viešosioms bibliotekoms pagal gyventojų skaičių veiklos teritorijose, nustatytose Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2010 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. ĮV-372 „Dėl apskričių viešųjų bibliotekų veiklos teritorijų“ (Žin., 2010, Nr. 47-4087), likusioji 5.1 punkte nurodytų lėšų dalis – savivaldybių viešosioms bibliotekoms pagal gyventojų skaičių savivaldybėse.

Lietuvos bibliotekų taryba mažų savivaldybių (mažiau kaip 15 000 gyventojų), didžiųjų miestų (daugiau kaip 100 000 gyventojų) bei kitoms savivaldybių viešųjų bibliotekų grupėms gali nustatyti už vidurkį didesnį ar mažesnį vienam gyventojui skiriamų lėšų kiekį.“

1.3. papildau 9 punktą antruoju sakiniu:

„Pasiūlyme nurodomos planuojamos prenumeruoti duomenų bazės, kurios bus prieinamos viešosioms bibliotekoms, numatoma kaina ir finansavimo šaltiniai bei iš Kultūros ministerijos prašomo bendrafinansavimo dalis.“

1.4. 18 punkte vietoj skaičiaus „15“ įrašau skaičių „20“.

2. Nurodytuoju įsakymu patvirtintame 1 priede „Dokumentų įsigijimo sutarties forma“ 2.2.4 punkte vietoj skaičiaus „15“ įrašau skaičių „20“.

 

 

Kultūros ministras                                                                     Arūnas Gelūnas