LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL PRIVALOMOSIOS PRADINĖS KARO TARNYBOS IR tarnybos rezerve ATIDĖJIMO KARO PRIEVOLININKUI ministro sprendimu TVARKOS aprašo patvirtinimo

 

2013 m. lapkričio 22 d. Nr. V-1057

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo (Žin., 1996, Nr. 106-1417; 2011, Nr. 86-4150) 15 straipsnio 1 dalies 14 punktu:

1. Tvirtinu Privalomosios pradinės karo tarnybos ir tarnybos rezerve atidėjimo karo prievolininkui ministro sprendimu tvarkos aprašą (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u netekusiais galios:

2.1. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2011 m. spalio 4 d. įsakymą Nr. V-1118 „Dėl Privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo karo prievolininkui ministro sprendimu tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2011, Nr. 124-5894);

2.2. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2012 m. birželio 12 d. įsakymą Nr. V-621 „Dėl krašto apsaugos ministro 2011 m. spalio 4 d. įsakymo Nr. V-1118 „Dėl Privalomosios pradinės karo tarnybos atidėjimo karo prievolininkui ministro sprendimu tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2012, Nr. 68-3471).

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                          Juozas Olekas


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro

2013 m. lapkričio 22 d.

įsakymu Nr. V-1057

 

PRIVALOMOSIOS PRADINĖS KARO TARNYBOS IR TARNYBOS REZERVE ATIDĖJIMO KARO PRIEVOLININKUI MINISTRO SPRENDIMU TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Privalomosios pradinės karo tarnybos ir tarnybos rezerve atidėjimo karo prievolininkui ministro sprendimu tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja privalomosios pradinės karo tarnybos ir tarnybos rezerve (toliau – Tarnyba) atidėjimo karo prievolininkui, kai jam atliekant Tarnybą būtų padaryta neproporcingai didelė žala jo asmeniniams ar visuomeniniams interesams, kurios būtų galima išvengti, jeigu karo prievolininkas Tarnybą atliktų kitu metu, tvarką.

2. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymu (Žin., 1996, Nr. 106-2427; 2011, Nr. 86-4150), Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu (Žin., 1998, Nr. 49-1325) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 94-3779).

3. Šiame Tvarkos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Tvarkos aprašo 2 punkte nurodytuose teisės aktuose.

 

II. TARNYBOS ATIDĖJIMO ATVEJAI

 

4. Karo prievolininkas turi teisę pateikti krašto apsaugos ministrui prašymą atidėti Tarnybą individualia tvarka, kai jam atliekant Tarnybą būtų padaryta neproporcingai didelė žala jo asmeniniams ar visuomeniniams interesams, kurios būtų galima išvengti, jeigu karo prievolininkas Tarnybą atliktų kitu metu.

5. Neproporcingai didelė žala asmeniniams interesams pašaukus karo prievolininką atlikti Tarnybos gali būti padaroma, kai:

5.1. karo prievolininkas yra vienintelis darbingas šeimos maitintojas;

5.2. karo prievolininko šeimoje auga 2 ar daugiau vaikų iki 14 metų;

5.3. karo prievolininkas yra šaukiamas atlikti Tarnybos jo žmonos nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiu ir esant komplikuotam nėštumui.

6. Neproporcingai didele žala visuomenės interesams pašaukus karo prievolininką atlikti Tarnybos padaroma, kai karo prievolininkas turi išskirtinių gabumų ir laimėjimų mokslo, meno, sporto ar kt. srityse, savo veikla garsina Lietuvos Respublikos vardą ir rengiasi dalyvauti (ne daugiau kaip 3 savaites iki renginio) arba dalyvauja respublikinio ar pasaulinio lygio renginiuose.

7. Kiti atvejai, kai karo prievolininkui atliekant Tarnybą būtų padaryta neproporcingai didelė žala jo asmeniniams ar visuomeniniams interesams, kurios būtų galima išvengti, jeigu karo prievolininkas Tarnybą atliktų kitu metu.

8. Privalomoji pradinė karo tarnyba jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose dalyvaujantiems karo prievolininkams taip pat atidedama, kai:

8.1. karo prievolininkui aukštojoje mokykloje yra suteiktos akademinės atostogos;

8.2. karo prievolininkas pagal mainų programą išvyksta studijuoti į užsienio aukštąją mokyklą.

9. Šio Tvarkos aprašo 8 punkte nurodytais atvejais privalomoji pradinė karo tarnyba karo prievolininkui gali būti atidedama ne daugiau kaip du kartus po vienus metus.

 

III. PRAŠYMŲ PATEIKIMAS IR NAGRINĖJIMAS

 

10. Prašymas atidėti privalomąją pradinę karo tarnybą ir tarnybą rezerve turi būti pateiktas ne vėliau kaip per tris savaites nuo šaukimo lapelio atvykti į karinį vienetą įteikimo datos, išskyrus atvejus, kai šio Tvarkos aprašo 5–7 punktuose numatytos aplinkybės atsirado vėliau.

11. Prašymas turi būti pasirašytas karo prievolininko ar jo įgalioto asmens, jame nurodytas karo prievolininko vardas, pavardė, gyvenamoji vieta, duomenys ryšiams palaikyti, Tarnybos atidėjimo priežastys ir motyvai, informacija apie galimą neproporcingai didelę žalą karo prievolininko ar visuomeniniams interesams, asmenį pašaukus atlikti Tarnybos. Prie prašymo turi būti pridėti (pateikti) prašymo motyvus patvirtinantys dokumentai.

12. Prašymas krašto apsaugos ministrui teikiamas per teritorinį karo prievolės ir komplektavimo skyrių, kuris šaukia karo prievolininką į Tarnybą. Prašymas registruojamas gautų dokumentų registre, papildomas asmeniui išduoto šaukimo lapelio atvykti į karinį vienetą kopija ir perduodamas Krašto apsaugos ministerijai per dokumentų valdymo informacinę sistemą.

13. Prašymus nagrinėja nuolatinė komisija, kurios sudėtį ir nuostatus tvirtina krašto apsaugos ministras. Komisija karo prievolininko prašymą turi išnagrinėti ir pasiūlymus krašto apsaugos ministrui pateikti ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo prašymo ar papildomų dokumentų gavimo dienos.

14. Komisijos pasiūlymai įforminami posėdžio protokolu ir yra rekomendacinio pobūdžio.

15. Prašymai turi būti išnagrinėjami ir sprendimai priimami per 20 darbo dienų nuo prašymo ar papildomų dokumentų pateikimo dienos.

16. Apie krašto apsaugos ministro priimtą sprendimą per 5 darbo dienas karo prievolininkas ir teritorinis karo prievolės ir komplektavimo skyrius informuojami Krašto apsaugos ministerijos raštu. Karo prievolininko pageidavimu, nuskenuotas raštas gali būti pateikiamas elektroniniu paštu jam ar jo įgaliotam asmeniui.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Krašto apsaugos ministro sprendimas per 10 dienų nuo jo gavimo dienos gali būti skundžiamas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

_________________