LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIO PROKURORO

ĮSAKYMAS

 

dėl rekomendacijų dėl transporto priemonių, kurios įtariama yra pagrobtos, paėmimo, saugojimo, tikrinimo ir grąžinimo atliekant ikiteisminį tyrimą patvirtinimo

 

2009 m. gegužės 19 d. Nr. I-82

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo (Žin., 1994, Nr. 81-1514; 2003, Nr. 42-1919) 4, 14 straipsniais ir 16 straipsnio 2 dalimi bei atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2009 m. gegužės 18 d. įsakymą Nr. 1V-204/I-80 „Dėl vidaus reikalų ministro ir generalinio prokuroro 2004 m. liepos 14 d. įsakymo Nr. 1V-227/I-101 „Dėl transporto priemonių, kurios įtariama yra pagrobtos, paėmimo, saugojimo, tikrinimo ir grąžinimo instrukcijos patvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios“:

1. Tvirtinu Rekomendacijas dėl transporto priemonių, kurios įtariama yra pagrobtos, paėmimo, saugojimo, tikrinimo ir grąžinimo atliekant ikiteisminį tyrimą (pridedama).

2. Pavedu Generalinės prokuratūros Kanceliarijai paskelbti šį įsakymą ir rekomendacijas „Valstybės žiniose“, o Viešųjų ryšių skyriui – prokuratūros interneto svetainėje.

 

 

GENERALINIS PROKURORAS                                         ALGIMANTAS VALANTINAS

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos generalinio

prokuroro 2009 m. gegužės 19 d.

įsakymu Nr. I-82

 

REKOMENDACIJOS

DĖL TRANSPORTO PRIEMONIŲ, KURIOS ĮTARIAMA YRA PAGROBTOS, PAĖMIMO, SAUGOJIMO, TIKRINIMO IR GRĄŽINIMO ATLIEKANT IKITEISMINĮ TYRIMĄ

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios rekomendacijos detalizuoja įstatymų reikalavimus, kuriais vadovaujamasi prokuratūroje ir ikiteisminio tyrimo įstaigose pradedant, atliekant ir nutraukiant ikiteisminį tyrimą, kai sprendžiama dėl transporto priemonių, įtarus, kad jos pagrobtos, paėmimo, saugojimo, tikrinimo ir grąžinimo.

2. Daiktų, turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, sąvoka, jų procesinis įforminimas, laikymo tvarka ir terminai, jų gražinimo tvarka ikiteisminio tyrimo metu bei priemonės, kurių imamasi dėl jų nutraukiant ikiteisminį tyrimą, nustatyti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (Žin., 2002, Nr. 37-1341) (toliau – BPK) 91-94 straipsniuose ir 108 straipsnio 2 dalyje.

3. Pagrindinės šių rekomendacijų sąvokos:

Transporto priemonė – privalomai registruojama priemonė žmonėms ir (arba) kroviniams, taip pat ant jos sumontuotai stacionariai įrangai vežti. Ši sąvoka taip pat apima traktorius, savaeiges mašinas ir eismui ne keliais skirtas transporto priemones.

Transporto priemonė, kuri įtariama yra pagrobta – transporto priemonė, kurios įtariama yra suklastoti ar neteisėtai pakeisti valstybinio numerio ženklai, registracijos dokumentai ar įrašai juose; pakeisti ar sunaikinti kėbulo, važiuoklės ar variklio numeriai; faktiniai kėbulo ar važiuoklės numeriai arba spalva nesutampa su įrašais dokumentuose; kuri įtraukta į Interpolo generalinio sekretoriato duomenų bazę, Šengeno informacinę sistemą (toliau – SIS) arba į Lietuvos policijos ieškomų transporto priemonių žinybinį registrą. Transporto priemone, kuri įtariama yra pagrobta, laikoma ir tokia transporto priemonė, kurios užraktuose, užvedimo spynelėje ar kitose vietose matyti įsilaužimo pėdsakų ir šią transporto priemonę vairuoja ne jos valdytojas.

Transporto priemonės identifikavimo numeris (VIN) – transporto priemonės gamintojo jai suteiktas ženklų derinys, kad ji būtų vienareikšmiškai identifikuojama.

Kiti identifikavimo žymenys – transporto priemonės valstybinio numerio ženklai, kėbulo, važiuoklės, rėmo, kabinos, variklio, pavarų dėžės, produkcijos numeriai ir kiti ženklai, kurie padeda papildomai identifikuoti transporto priemonę.

Ikiteisminio tyrimo institucija – ikiteisminį tyrimą atliekanti prokuratūra arba ikiteisminio tyrimo įstaigos, nurodytos BPK 165 straipsnyje.

Interpolo generalinio sekretoriato duomenų bazė (toliau – ASF duomenų bazė) – Interpolo generaliniame sekretoriate funkcionuojanti automatizuota duomenų bazė (angl. Automated Search Facility), kurioje kaupiami Tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos (Interpolas) valstybių narių duomenys apie ieškomus objektus – transporto priemones, asmenis ir negaliojančius dokumentus, kurių paieška paskelbta Interpolo kanalais.

Šengeno informacinė sistema (toliau – SIS) – tai bendra informacinė sistema, leidžianti Šengeno valstybių kompetentingoms institucijoms atlikti patikrinimus naudojant automatinę paiešką, gauti informaciją apie perspėjimus dėl asmenų arba daiktų.

Ieškomų transporto priemonių registras – žinybinis registras, Lietuvos policijos informacinės sistemos sudedamoji dalis, kurioje registruojami, renkami, kaupiami, apdorojami, sisteminami, saugomi ir teikiami duomenys ir dokumentai dėl ieškomų transporto priemonių, ieškomų transporto priemonių valstybinio numerio ženklų, ieškomų transporto priemonių variklių ir transporto priemonių, kurioms taikomas specialus režimas.

Pirminis transporto priemonės patikrinimas – pareigūnų pagal kompetenciją atliekamas neatidėliotinas transporto priemonės identifikavimo žymenų patikrinimas ir palyginimas su duomenimis, esančiais dokumentuose, Ieškomų transporto priemonių registre, ASF duomenų bazėje ir SIS, siekiant nustatyti, ar transporto priemonė nėra pagrobta, ar nėra kitokių nusikalstamos veikos požymių, dėl kurių būtina pradėti ikiteisminį tyrimą ir atlikti transporto priemonės poėmį.

Transporto priemonės savininkas – asmuo, kuriam pagrobtoji transporto priemonė priklausė nuosavybės teise jos pagrobimo metu, arba draudimo bendrovė, kuri pateikia dokumentus, patvirtinančius nuosavybės teisę į transporto priemonę.

Transporto priemonės sąžiningas įgijėjas – asmuo, kuris įgijo transporto priemonę iš asmens, kuris neturėjo teisės jos perleisti nuosavybėn, ir įgijėjas to nežinojo ir neturėjo žinoti; tokie yra ir kiti paskesni transporto priemonės įgijėjai.

Transporto priemonės valdytojas – asmuo nuosavybės, patikėjimo, nuomos, panaudos ar kitokiu teisėtu pagrindu valdantis ir naudojantis transporto priemonę. Transporto priemonės valdytoju nelaikomas fizinis asmuo, kuris vairuoja valdytojo transporto priemonę.

Dokumentų legalizavimas – konsulinės tarnybos pareigūno atliekamas dokumente esančio parašo, antspaudo ir pasirašiusio asmens pareigų tikrumo patvirtinimas, kuris reikalingas tam, kad vienos valstybės dokumentus ir aktus galėtų svarstyti kitos valstybės institucijos, ir šie dokumentai galėtų sukelti teisinių pasekmių kitoje valstybėje, jeigu tarptautinės sutartys ir susitarimai nenumato kitaip.

Žyma „Papildoma informacija ikiteisminio tyrimo įstaigoje“ – informacija apie tai, kad ikiteisminio tyrimo įstaigoje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonės, kuri įtariama yra pagrobta.

 

II. TRANSPORTO PRIEMONĖS PAĖMIMAS

 

4. Dėl transporto priemonės paėmimo sprendžiama tik atlikus pirminį jos patikrinimą.

5. Transporto priemonės paėmimo atliekant ikiteisminį tyrimą pagrindai:

5.1. įtariama, kad transporto priemonė pagrobta Lietuvos Respublikoje ar užsienio valstybėje, ir dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas arba yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą;

5.2. transporto priemonės duomenys įrašyti Ieškomų transporto priemonių registre ir (arba) ASF, SIS duomenų bazėse, ir dėl transporto priemonės pagrobimo ar kitokios su jos įgijimu susijusios nusikalstamos veikos pradėtas ikiteisminis tyrimas arba yra pagrindas pradėti ikiteisminį tyrimą.

6. Transporto priemonė, kuri įtariama yra pagrobta, gali būti aptikta pareigūnams pagal įgaliojimus ir kompetenciją atliekant pirminį transporto priemonės patikrinimą arba vykdant registracijos procedūras valstybės įmonėje „Regitra“ (toliau – VĮ „Regitra“).

7. Ikiteisminio tyrimo įstaigos pareigūnas, nustatęs, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl aptiktos transporto priemonės, kuri įtariama yra pagrobta, atliekamas ikiteisminis tyrimas (arba paskelbta paieška), privalo nedelsdamas informuoti ikiteisminį tyrimą atliekančią (arba paiešką paskelbusią) ikiteisminio tyrimo įstaigą. Pastaroji privalo nedelsdama raštu ar ryšio priemonėmis patvirtinti transporto priemonės sulaikymo būtinumą, informuoti apie neatidėliotiną šios ikiteisminio tyrimo įstaigos pareigūnų atvykimą arba atsiųsti atskirą pavedimą atlikti transporto priemonės poėmį.

8. Jei ikiteisminio tyrimo įstaigos, kurioje dėl šios transporto priemonės pagrobimo ar kitos su jos įsigijimu susijusios nusikalstamos veikos atliekamas ikiteisminis tyrimas (ar paskelbta paieška), ikiteisminio tyrimo pareigūnai per penkias valandas nuo transporto priemonės sustabdymo ir sulaikymo negali atvykti ir atlikti transporto priemonės poėmio, pareigūnas, atlikęs pirminį transporto priemonės patikrinimą, surašo tarnybinį pranešimą, pagal kurį sprendžiama dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo pagal nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (Žin., 2000, Nr. 89-2741) (toliau – BK) 189 straipsnyje, požymius. BPK nustatyta tvarka turi būti atliktas tokios transporto priemonės poėmis, surašytas nustatyto pavyzdžio transporto priemonės aprašas (1 priedas) ir raštu informuota šios transporto priemonės paiešką paskelbusi ikiteisminio tyrimo įstaiga.

9. Jei vienoje ikiteisminio tyrimo įstaigoje vyksta ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonės pagrobimo Lietuvos Respublikoje, o kitoje yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tos pačios transporto priemonės pagal BK 189, 300 ir 3061 straipsnius ar pagal kitos nusikalstamos veikos požymius, prokuroras privalo tokius ikiteisminius tyrimus sujungti. Dėl tyrimo atlikimo vietos sprendžiama BPK 174 straipsnio, rekomendacijų „Dėl nusikalstamų veikų tyrimo paskirstymo ikiteisminio tyrimo įstaigoms“ (Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2008-08-08 įsakymo Nr. 1-109 redakcija (Žin., 2008, Nr. 94-3712) ir Prokuratūros ir prokurorų kompetencijos nuostatų nustatyta tvarka. Paprastai tokio ikiteisminio tyrimo atlikimo vieta nustatoma pagal transporto priemonės pagrobimo vietą.

10. Transporto priemonė ir jos dokumentai iš vienos ikiteisminio tyrimo įstaigos kitai perduodami BPK nustatyta tvarka kartu su perdavimo ir priėmimo aktu bei surinkta medžiaga.

11. Gavęs informacijos iš VĮ „Regitra“ apie aptiktą transporto priemonę, kuri įtariama yra pagrobta arba kurios įtariama yra suklastoti transporto priemonės registracijos dokumentai, ikiteisminio tyrimo įstaigos pareigūnas privalo atlikti tokios transporto priemonės pirminį patikrinimą, o nustatęs nusikalstamos veikos požymių, jei yra šių rekomendacijų 5 punkte nurodyti transporto priemonės paėmimo pagrindai, privalo pradėti ikiteisminį tyrimą ir atlikti transporto priemonės poėmį.

12. Jei kontroliuojant eismo saugumą keliuose ir gatvėse, saugant viešąją tvarką, įforminant Kelių eismo taisyklių pažeidimus ar kitais teisės aktų nustatytais atvejais sustabdžius transporto priemonę ir atlikus pirminį transporto priemonės patikrinimą nustatomi šių rekomendacijų 5 punkte nurodyti transporto priemonės paėmimo pagrindai, transporto priemonė kartu su vairuotoju ir keleiviais pristatoma į teritorinę ikiteisminio tyrimo įstaigą, kurioje bus sprendžiama dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo. Pareigūnas, pristatęs transporto priemonę į ikiteisminio tyrimo įstaigą, surašo tarnybinį pranešimą apie transporto priemonės sustabdymo ir paėmimo aplinkybes.

Nustačius, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl tokios transporto priemonės pagrobimo ar kitokio įgijimo nusikalstamu būdu jau atliekamas ikiteisminis tyrimas, transporto priemonės perdavimas atliekamas BPK ir šių rekomendacijų 10 punkte nustatyta tvarka.

13. Pasienio kontrolės punktuose ar pasienio ruože transporto priemonių pasienio kontrolės metu atlikus pirminį transporto priemonės patikrinimą ir nustačius, kad yra nusikalstamos veikos požymių ar šių rekomendacijų 5 punkte nurodyti transporto priemonės paėmimo pagrindai, nustatyta tvarka pradedamas ikiteisminis tyrimas ir atliekamas transporto priemonės poėmis.

Nustačius, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje dėl tokios transporto priemonės pagrobimo ar kitokio įgijimo nusikalstamu būdu jau atliekamas ikiteisminis tyrimas, transporto priemonės perdavimas atliekamas BPK ir šių rekomendacijų 10 punkte nustatyta tvarka.

14. Gavęs tarnybinį pranešimą ar pats nustatęs, kad yra nusikalstamos veikos požymių ir šių rekomendacijų 5 punkte nurodyti transporto priemonės paėmimo pagrindai, ikiteisminio tyrimo pareigūnas, įgaliotas priimti sprendimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo, vadovaudamasis BK, BPK normomis ir rekomendacijomis „Dėl ikiteisminio tyrimo pradžios ir jos registravimo tvarkos“, patvirtintomis Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2008 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. 1-110 (Žin., 2008, Nr. 94-3713), pradeda ikiteisminį tyrimą.

Ikiteisminio tyrimo pareigūnas privalo:

14.1. apklausti sulaikytos transporto priemonės vairuotoją ir keleivius, nustatyti jų asmens tapatybę ir padaryti asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijas;

14.2. BPK 207 straipsnyje nustatyta tvarka atlikti transporto priemonės apžiūrą; užtikrinti specialisto dalyvavimą apžiūroje (jeigu yra galimybė);

14.3. atlikti transporto priemonės, transporto priemonės registracijos liudijimo, kitų reikalingų dokumentų, transporto priemonės raktų ir kitų daiktų, turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, poėmį BPK 147 ir 149 straipsniuose nustatyta tvarka;

14.4. surašyti poėmio protokolą ir transporto priemonės aprašą, nurodyti juose transporto priemonės įrangos ypatumus, akivaizdžiai matomus defektus. Transporto priemonėje esantys daiktai, jeigu jie neįeina į transporto priemonės įrangos sudėtį ir neturi reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, pasirašytinai grąžinami jų savininkui arba asmeniui, iš kurio paimama transporto priemonė.

 

III. TRANSPORTO PRIEMONĖS SAUGOJIMO,

TIKRINIMO IR GRĄŽINIMO TVARKA

 

15. Transporto priemonės ir kitų daiktų, turinčių reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, procesinis įforminimas, laikymas ir perdavimas atliekamas BPK 92 ir 93 straipsniuose nustatyta tvarka. Šių rekomendacijų 5 punkte nustatytais pagrindais paimtų transporto priemonių saugojimą organizuoja ikiteisminio tyrimo įstaiga, atlikusi transporto priemonės poėmį.

16. Ikiteisminį tyrimą atliekanti institucija privalo užtikrinti paimtos transporto priemonės saugojimą iki bus atlikti tyrimo veiksmai, nustatyti šių rekomendacijų 20–22 punktuose.

17. Iki bus atlikti tyrimo veiksmai, numatyti šių rekomendacijų 20–22 punktuose, pagal aprašą (1 priedas) paimta transporto priemonė saugoma ikiteisminio tyrimo institucijoje, Lietuvos policijos logistikos centre arba kitoje įmonėje (toliau – saugotojas) pagal ikiteisminio tyrimo institucijos ir saugotojo pasaugos sutartį. Lietuvos policijos logistikos centre tokios transporto priemonės saugomos ir jų apskaita tvarkoma Lietuvos policijos generalinio komisaro nustatyta tvarka.

18. Jei atliekant ikiteisminį tyrimą pasitvirtina įtarimas dėl transporto priemonės pagrobimo ar jos dokumentų suklastojimo ir yra pagrindas toliau ją laikyti ir saugoti, tyrimą atliekanti prokuratūra arba ikiteisminio tyrimo įstaiga ir toliau privalo užtikrinti tokios transporto priemonės saugojimą.

19. Jei ikiteisminį tyrimą pavedama atlikti kitai ikiteisminio tyrimo institucijai, transporto priemonė jai perduodama kartu su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir kitais turinčiais reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti daiktais BPK 92 straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka. Transporto priemonė perduodama pagal transporto priemonės perdavimo aktą ir transporto priemonės aprašą (1 priedas). Transporto priemonės saugojimą nuo perdavimo saugoti momento užtikrina ją perėmusi ikiteisminio tyrimo institucija.

20. Padarius transporto priemonės poėmį, nedelsiant turi būti atliktas jos identifikavimo numerio (VIN), o prireikus ir kitų identifikavimo žymenų ar dokumentų, kurie įtariama yra suklastoti, tyrimas ir nustatymas. Jei ikiteisminio tyrimo įstaigų specialistai negali pateikti išvados, transporto priemonė atlikti tyrimą pristatoma į Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrą. Kartu su transporto priemone pateikiami ir jos pirmajai registracijai Lietuvos Respublikoje pateikti dokumentai.

Transporto priemonė gali būti identifikuota pagal jos identifikavimo numerį (VIN), kitus identifikavimo žymenis ar atlikus jos atpažinimą BPK 191 ir 193 straipsniuose nustatyta tvarka pagal išskirtinius individualius transporto priemonės požymius.

21. Gavus specialisto išvadą, kad transporto priemonės identifikavimo numeris (VIN) suklastotas ir nustatytas tikrasis transporto priemonės identifikavimo numeris (VIN) ar suklastoti kiti identifikavimo žymenys arba nustatyta transporto priemonės registracijos dokumento klastojimo požymių, šie rekvizitai tikrinami Ieškomų transporto priemonių registre, ASF duomenų bazėje ir SIS. Gavus duomenis iš nurodytų informacijos šaltinių, siunčiamas rašytinis paklausimas Lietuvos kriminalinės policijos biuro (toliau – LKPB) Tarptautinių ryšių valdybai, siekiant gauti papildomos informacijos apie transporto priemonės pagrobimo aplinkybes, savininką, padarytą žalą, ikiteisminio tyrimo atlikimo vietą ir savininko poziciją dėl transporto priemonės susigrąžinimo.

22. Jei paimtos transporto priemonės identifikavimo numeris (VIN) ar kiti identifikavimo žymenys neturi klastojimo arba pakeitimo požymių, prireikus tokia transporto priemonė papildomai patikrinama ASF duomenų bazėje ir SIS dėl galimo jos pagrobimo užsienio valstybėje fakto nustatymo.

23. Nustačius, kad paimta transporto priemonė užsienio valstybėje neieškoma, ikiteisminis tyrimas baigiamas, o ikiteisminio tyrimo medžiaga perduodama prokurorui spręsti dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo ir transporto priemonės grąžinimo.

24. Nustačius, kad transporto priemonės duomenys įtraukti į SIS, apie tai pranešama LKPB Tarptautinių ryšių valdybos SIRENE nacionaliniam skyriui (4 priedas).

25. Jei pirminio transporto priemonės patikrinimo metu nustatoma, kad į SIS įtraukti jos valstybinio numerio ženklai, o identifikavimo numeris (VIN) ir kiti šios transporto priemonės identifikavimo žymenys nekelia abejonių, tokie valstybinio numerio ženklai paimami. Apie tai nustatytos formos pranešimu (4 priedas) pranešama LKPB Tarptautinių ryšių valdybos SIRENE nacionaliniam skyriui ir sprendžiama dėl administracinio teisės pažeidimo, numatyto Administracinių teisės pažeidimų kodekso 123 straipsnio 3 dalyje.

26. Nustačius, kad transporto priemonės duomenys įtraukti į ASF, siunčiamas rašytinis paklausimas LKPB Tarptautinių ryšių valdybai. Tarptautinių ryšių valdyba informuojama ir tuo atveju, jei specialaus kriminalistinio tyrimo metu transporto priemonės, kuri įtariama yra pagrobta, identifikuoti nepavyko.

27. Rašytiniuose paklausimuose LKPB Tarptautinių ryšių valdybai prašoma pateikti duomenis apie galimą transporto priemonės pagrobimą užsienio valstybėje arba transporto priemonės registracijos užsienio valstybėje duomenis, suteikti informaciją apie transporto priemonės pagrobimo vietą, laiką, jos savininką, padarytą žalą, kur atliekamas tyrimas dėl transporto priemonės; ar savininkas pageidauja susigrąžinti transporto priemonę.

Paklausime taip pat nurodoma:

27.1. ikiteisminio tyrimo įstaigos, atliekančios ikiteisminį tyrimą, pavadinimas, baudžiamosios bylos numeris, nusikalstamos veikos, dėl kurių atliekamas ikiteisminis tyrimas;

27.2. kada, kur, kas ir kokiais pagrindais atliko transporto priemonės poėmį;

27.3. transporto priemonės identifikavimo numeris (VIN), kiti identifikavimo žymenys, transporto priemonės modelis, markė, spalva;

27.4. transporto priemonės poėmio metu paimtų dokumentų sąrašas (pavadinimas, numeris, išdavimo data, išdavusi institucija ir valstybė);

27.5. asmens, vairavusio transporto priemonę, ir transporto priemonės savininko duomenys (vardas ir pavardė, asmens kodas, pilietybė, asmens tapatybės kortelės ar kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento numeris, juridinio asmens pavadinimas, juridinio asmens kodas, adresas).

28. Jei paimta transporto priemonė nustatyta tvarka įregistruota Lietuvos Respublikoje, iš VĮ „Regitra“ vadovaujantis BPK 97 straipsniu išreikalaujami jai registruoti pateikti dokumentai, kurie BPK nustatyta tvarka pridedami prie ikiteisminio tyrimo medžiagos.

29. LKPB Tarptautinių ryšių valdybos rašytiniame atsakyme turi būti nurodyta:

29.1. transporto priemonės pagrobimo užsienio šalyje aplinkybės (nusikalstamos veikos padarymo data, laikas, vieta, ikiteisminio tyrimo medžiagos registracijos numeris, kas tiria šią nusikalstamą veiką);

29.2. pagrobtos transporto priemonės savininko ar jo įgalioto asmens duomenys (vardas ir pavardė, asmens kodas, pilietybė, juridinio asmens pavadinimas, draudimo įmonės pavadinimas, adresas, telefonų, faksų numeriai), esant informacijai – savininko pozicija dėl transporto priemonės atsiėmimo;

29.3. transporto priemonės identifikavimo numeris (VIN), kiti identifikavimo žymenys, transporto priemonės registravimo užsienio valstybėje duomenys.

30. Jei LKPB Tarptautinių ryšių valdyba neturi šių rekomendacijų 29.2-29.3 punktuose numatytos informacijos, ji privalo kreiptis į atitinkamos valstybės teisėsaugos institucijas.

31. Ikiteisminio tyrimo institucija privalo kontroliuoti nurodytos informacijos gavimą. Jei atsakymas į ikiteisminio tyrimo įstaigos paklausimą negaunamas per vieną mėnesį, LKPB Tarptautinių ryšių valdybai siunčiama pakartotinė užklausa. Apie tokį pakartotinį kreipimąsi į užsienio šalį LKPB Tarptautinių ryšių valdyba privalo raštu pranešti ikiteisminio tyrimo įstaigai – rašytinio paklausimo iniciatorei.

32. LKPB Tarptautinių ryšių valdybai pateikus ikiteisminio tyrimo įstaigai duomenis apie paimtos transporto priemonės savininką, transporto priemonės sugrąžinimo klausimas sprendžiamas ikiteisminio tyrimo pareigūnams bendraujant su transporto priemonės savininku ar jo įgaliotu atstovu.

33. Jei LKPB Tarptautinių ryšių valdyba atsakymą apie paimtos transporto priemonės priklausymą fiziniam ar juridiniam asmeniui ir jos paiešką gauna, kai ikiteisminis tyrimas nutrauktas, baudžiamoji byla kartu su gautu atsakymu pateikiama prokurorui, kuris sprendžia dėl ikiteisminio tyrimo atnaujinimo.

34. Grąžinti transporto priemonę BPK 108 straipsnyje nustatyta tvarka, kai dar nebaigtas ikiteisminis tyrimas, ikiteisminio tyrimo pareigūnas gali laikydamasis šių sąlygų:

34.1. turi būti transporto priemonės savininko ar jo įgalioto asmens prašymas grąžinti paimtą transporto priemonę;

34.2. turi būti atlikti visi su transporto priemone susiję tyrimo veiksmai, transporto priemonė turi būti išsamiai ištirta ir aprašyta ir įsitikinta, kad jos grąžinimas nepakenks procesui;

34.3. dėl transporto priemonės neturi būti ginčų, spręstinų civilinio ieškinio tvarka;

34.4. dėl tokia tvarka grąžinamos transporto priemonės paprastai paimamas savininko ar jo įgalioto asmens rašytinis pasižadėjimas saugoti transporto priemonę, kol baigsis procesas.

35. Jei atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėja, kad pagrobta transporto priemonė jau įregistruota Lietuvos Respublikoje ir dėl to yra pagrindas galimam ginčui tarp jos savininko ir sąžiningo įgijėjo, atlikus išsamų transporto priemonės tyrimą ir aprašymą prokuroro nutarimu ji grąžintina savininkui arba jo įgaliotam atstovui. Tokio nutarimo kopija siunčiama transporto priemonės sąžiningam įgijėjui ar jo įgaliotam atstovui ir nustatyto pavyzdžio raštu (2 priedas) išaiškinama nutarimo apskundimo tvarka, sąžiningo įgijėjo galimybė ginti savo turtines teises Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (Žin., 2002, Nr. 36-1340) tvarka, nurodomas terminas, kuriam suėjus minėtas nutarimas bus vykdomas (Lietuvos Respublikoje esantiems sąžiningiems įgijėjams nustatomas 1 mėn., užsienio valstybėse esantiems sąžiningiems įgijėjams – 2 mėnesių terminas, kuris pradedamas skaičiuoti nuo pranešimo įteikimo sąžiningam įgijėjui dienos).

Apie šį sprendimą nustatyto pavyzdžio raštu (3 priedas) pranešama ir transporto priemonės savininkui ir išaiškinama galimybė pagal BPK 93 straipsnio 1 dalį spręsti ginčą dėl teisės į daiktą civilinio proceso tvarka.

36. Šių rekomendacijų 35 punkte nurodyti pranešimai (2 ir 3 priedas) siunčiami tik registruotu paštu su ryšio įstaigos grąžintinu pranešimu apie jų įteikimą adresatui. Įteikimo patvirtinimas saugomas ikiteisminio tyrimo medžiagoje.

37. Jei asmuo (transporto priemonės savininkas ar sąžiningas įgijėjas) per šių rekomendacijų 35 punkte numatytus apskundimo terminus nustatyta tvarka neapskundžia priimto sprendimo, toks sprendimas turi būti patvirtinamas prokuratūros herbiniu antspaudu ir perduodamas vykdyti. Transporto priemonės grąžinimas vykdomas šių rekomendacijų 45-53 punktuose nustatyta tvarka.

38. Gautą skundą dėl nutarimo grąžinti transporto priemonę prokuroras nagrinėja vadovaudamasis BPK 64 straipsniu ir sprendžia, ar yra pagrindas panaikinti šį nutarimą, jei dėl daikto yra ginčas, spręstinas ieškinio tvarka.

39. Užsienio valstybėje pagrobta ir į Lietuvos Respubliką įvežta transporto priemonė, jei ji dar neįregistruota Lietuvos Respublikoje, arba jeigu tokia transporto priemonė yra įregistruota užsienio valstybėje, grąžintina transporto priemonės savininkui, laikantis šių rekomendacijų 35 punkto reikalavimų ir tik gavus legalizuotus užsienio valstybėje išduotus dokumentus, patvirtinančius nuosavybės teisę į transporto priemonę. Originalus šios transporto priemonės identifikavimo numeris (VIN) ir kiti duomenys įrašomi į Ieškomų transporto priemonių registrą.

40. Jei ikiteisminio tyrimo metu transporto priemonė neidentifikuojama ir negali būti grąžinama jos savininkui, per kuo trumpiausius terminus turi būti priimtas nutarimas dėl jos pardavimo (perdavimo) BPK 93 straipsnio 3 dalyje ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 86-3119) nustatyta tvarka.

41. Jei ikiteisminio tyrimo metu nenustatoma, kad tokios (neidentifikuotos) transporto priemonės sąžiningas įgijėjas klastojo dokumentus, transporto priemonės identifikavimo numerį (VIN) ar padarė kitą su jos įsigijimu susijusią nusikalstamą veiką, ji gali būti grąžinama sąžiningam įgijėjui.

42. Jei asmuo per 2 mėnesius po vykdytino nutarimo grąžinti transporto priemonę gavimo jos neatsiima ir nepraneša apie delsimo atsiimti priežastį, tokios transporto priemonės klausimą prokuroras sprendžia iš naujo, naujai priimamą nutarimą motyvuodamas pasikeitusiomis aplinkybėmis. Šiuo atveju gali būti priimtas sprendimas dėl transporto priemonės grąžinimo sąžiningam įgijėjui arba jos pardavimo (perdavimo) BPK 93 straipsnio 3 dalies ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 86-3119) nustatyta tvarka.

43. Jei ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje nutraukiamas, sprendimas dėl transporto priemonės priimamas vadovaujantis BPK 94 straipsniu.

 

IV. SPRENDIMO DĖL TRANSPORTO PRIEMONĖS GRĄŽINIMO VYKDYMAS

 

44. Jei vykdomas sprendimas dėl transporto priemonės grąžinimo Lietuvos Respublikos fiziniam ar juridiniam asmeniui, ikiteisminį tyrimą atliekantis prokuroras arba ikiteisminio tyrimo pareigūnas privalo:

44.1. vykdytino, t. y. patvirtinto ikiteisminio tyrimo institucijos herbiniu antspaudu, nutarimo dėl transporto priemonės grąžinimo nuorašą išsiųsti Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro tvarkytojai – VĮ „Regitra“ centrinei būstinei, kuri nustatyta tvarka pagal savo kompetenciją sprendžia dėl transporto priemonės registracijos liudijimo su žyma „Papildoma informacija ikiteisminio tyrimo įstaigoje“ išdavimo;

44.2. tokio nutarimo nuorašą pasirašytinai įteikti asmeniui, kuriam nutarta grąžinti transporto priemonę, arba jo įgaliotam atstovui ir išaiškinti, kad šį dokumentą jis privalo pateikti VĮ „Regitra“ transporto priemonės registravimo metu. Asmeniui taip pat pasirašytinai išaiškinama pareiga sumokėti transporto priemonės saugojimo išlaidas už laikotarpį nuo vykdytino nutarimo gavimo dienos iki jos faktiško atsiėmimo;

Nurodyti dokumentai ir išaiškinimai asmeniui gali būti siunčiami registruotu paštu su ryšio įstaigos grąžintinu pranešimu apie jų įteikimą adresatui. Įteikimo patvirtinimas saugomas ikiteisminio tyrimo medžiagoje, o jo kopija pateikiama saugotojui.

44.3. sprendimo dėl užsienio valstybėje pagrobtos transporto priemonės grąžinimo atveju – raštu informuoti LKPB Tarptautinių ryšių valdybą, nurodant, kokia transporto priemonė, kam, kieno sprendimu ir kokiais teisės aktais vadovaujantis grąžinama.

45. Jei vykdomas sprendimas dėl transporto priemonės grąžinimo užsienio valstybės fiziniam ar juridiniam asmeniui, ikiteisminį tyrimą atliekantis prokuroras arba ikiteisminio tyrimo pareigūnas privalo nurodytam asmeniui ar jo įgaliotam atstovui išsiųsti registruotu paštu su ryšio įstaigos grąžintinu pranešimu apie įteikimą vieną herbiniu antspaudu patvirtinto nutarimo nuorašą ir pranešimą apie transporto priemonės atsiėmimo tvarką bei procedūras, kuriame taip pat išaiškinti pareigą sumokėti transporto priemonės saugojimo išlaidas už laikotarpį nuo vykdytino nutarimo gavimo dienos iki jos faktiško atsiėmimo. Šiame rašte taip pat turi būti išaiškinamos šių rekomendacijų 42 punkto nuostatos.

Nurodyto pranešimo kopija ir ryšio įstaigos pranešimas apie pranešimo įteikimą saugomi ikiteisminio tyrimo medžiagoje.

46. Atvykus užsienio valstybės fiziniam asmeniui (jo įgaliotam atstovui) arba užsienio valstybės juridinio asmens įgaliotam atstovui, ikiteisminio tyrimo pareigūnas arba prokuroras privalo patikrinti jo pateiktus dokumentus, patvirtinančius teisę atsiimti transporto priemonę. Pageidautina, kad transporto priemonę atsiimantis asmuo turėtų originalius transporto priemonės raktus.

47. Jei dokumentai, suteikiantys teisę atsiimti transporto priemonę, buvo gauti baudžiamojoje byloje susižinant su užsienio valstybės teisėsaugos institucijomis pagal teisinės pagalbos sutartis, jie galioja Lietuvos Respublikoje be legalizavimo dokumentų. Šiems dokumentams keliamas pagrindinis reikalavimas – jie turi būti patvirtinti dokumentą išdavusios valstybės kompetentingos institucijos antspaudu ir pasirašyti įgalioto asmens.

48. Jei asmuo pateikia dokumentus, išduotus valstybėse, kurios yra pasirašiusios 1961 m. spalio 5 d. Hagos konvenciją „Dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo“ (Žin., 1997, Nr. 68-1699) arba prie jos prisijungusios, jie turi būti patvirtinti pažyma (Apostille).

49. Kai vietoje dokumentų originalų pateikiamos užsienio valstybės notarų patvirtintos kopijos, notaro parašo tikrumas turi būti patvirtintas pažyma (Apostille).

50. Nuosavybės teisę patvirtinantys ir kiti pateikiami dokumentai gali būti:

50.1. užsienio valstybės, kurioje nusikalstama veika užregistruota, pranešimo teisėsaugos institucijai apie transporto priemonės pagrobimą kopija, patvirtinta tos užsienio valstybės teisėsaugos institucijos antspaudu;

50.2. transporto priemonės registracijos dokumento originalas arba originalo kopija, patvirtinta užsienio valstybės institucijos, registruojančios transporto priemones, arba notaro;

50.3. draudimo sutartis arba patvirtinta draudimo sutarties kopija (jei transporto priemonė buvo apdrausta);

50.4. dokumentai, patvirtinantys draudimo bendrovės nuosavybės teisę į transporto priemonę (draudimo sutartis, draudimo išmokos dokumentai, nuosavybės teisės perdavimą patvirtinantys dokumentai);

50.5. kiti dokumentai.

51. Atsiimant transporto priemonę iš saugotojo, privalo dalyvauti ikiteisminio tyrimo institucijos atstovas. Grąžinamos transporto priemonės būklė ir įranga patikrinama pagal transporto priemonės aprašą. Asmuo, atsiimdamas transporto priemonę, daro įrašą transporto priemonės apraše.

52. Jei grąžinamos transporto priemonės įranga ar jos būklė neatitinka transporto priemonės aprašo, turi būti atliktas tarnybinis patikrinimas.

53. Atsiimantis transporto priemonę asmuo privalo sumokėti tik tas jos saugojimo išlaidas, kurios susidarė per laikotarpį nuo pranešimo apie vykdytiną sprendimą grąžinti transporto priemonę gavimo momento.

54. Grąžinus transporto priemonę, Ieškomų transporto priemonių registre pažymima, kad dėl jos buvo atliktas tyrimas.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

55. Ikiteisminio tyrimo metu kilus neaiškumams dėl transporto priemonės priklausymo ar kitų ginčytinų aplinkybių, kurių nustatyti neįmanoma, suinteresuotiems asmenims išaiškinama teisė kreiptis į atitinkamą Lietuvos Respublikos teismą ginčytinus klausimus spręsti civilinio proceso tvarka.

56. Už tinkamą transporto priemonių paieškos paskelbimą Ieškomų transporto priemonių registre, ASF duomenų bazėje, SIS ir paieškos nutraukimą atsako ikiteisminio tyrimo įstaigos – paieškos iniciatorės.

_________________


Rekomendacijų dėl transporto

priemonių, kurios įtariama yra

pagrobtos, paėmimo, saugojimo,

tikrinimo ir grąžinimo atliekant

ikiteisminį tyrimą

1 priedas

 

(Transporto priemonės aprašo formos pavyzdys)

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS APRAŠAS

 

_____________ Nr. _________

(data)

__________________

(sudarymo vieta)

 

Aš,___________________________________________________________________ ,

(pareigos, vardas ir pavardė)

dalyvaujant _________________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________ ,

(gyvenamoji vieta)

apžiūrėjau transporto priemonę ir jos dokumentus. Apžiūros metu ir pagal pateiktus dokumentus nustatyta:

 

1. TRANSPORTO PRIEMONĖS DUOMENYS:

TIPAS: Lengv. aut. ? Lengv. aut. priekaba ? Autobusas ? Krovininis aut. iki 3,5 t ? Krovininis aut. daugiau kaip 3,5 t ? Krovininio aut. priekaba ? Traktorius ? Trakt. priekaba ? Kita ž. ū. technika ? Motociklas ? Motociklas su priekaba ? Mopedas ? Laivas ? Vandens motociklas ? Kitos tr. priemonės ?

 

Markė ir modelis ________________________ , valstybinio numerio ženklas ______________

 

Pirmos registracijos data arba pagaminimo metai ________, identifikavimo (važiuoklės, kėbulo) Nr.        

___________________________________________________________________________

Savininkas___________________________________________________________________

Spidometro rodmenys __________________ km, spalva______________________________

 

2. TECHNINĖ BŪKLĖ:

___________________________________________________________________________

(kėbulo, sparnų, salono defektai, ypatingi detalių ir mazgų požymiai)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

3. ĮRANGA:

1. Akumuliatoriaus modelis_____________________________________________ , ____ vnt.

2. Padangų modelis___________________________________________________ , ____ vnt.

3. Rūko žibintai _______________ , ____ vnt.

4. Gesintuvas _________________ , ____ vnt.

5. Sėdynių apmušalai ___________ , ____ vnt.

6. Spec. raktas ratams __________ , ____ vnt.

7. Valstybinio numerio ženklai ___ , ____ vnt.

8. Signalizacijos modelis ________ , ____ vnt.

9. Pirmosios pagalbos rinkinys ____ , ____ vnt.

10. Atsarginis ratas ____________ , ____ vnt.

11. Stiklo valytuvai ____________ , ____ vnt.

12. Magnetolos modelis _________ , ____ vnt.

13. Galinio vaizdo veidrodžiai ____ , ____ vnt.

14. Pompa ___________________ , ____ vnt.

15. Avarinio sustojimo ženklas ___ , ____ vnt.

16. Užvedimo spynelės raktai ____ , ____ vnt.

17. Domkratas ________________ , ____ vnt.

18. Durų, degalų bako raktai _____ , ____ vnt.

 

4. KITA ĮRANGA:___________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Kitos pastabos_______________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Kuro likutis _________________ l

 

Aprašą perskaičiau, patvirtinu, kad surašyta teisinga informacija:

 

Saugotojo atstovas:

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Kiti dalyviai:

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Aprašą surašė:

 

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Transporto priemonės grąžinimas:

 

Aš,________________________________________________________________________

(atsiimančio transporto priemonę asmens vaidas ir pavardė, tapatybę patvirtinančio

___________________________________________________________________________

dokumento numeris, išdavimo vieta ir data, transporto priemonės atsiėmimo data)

 

transporto priemonę atsiėmiau, jos sudėtinės dalys ir būklė_____________________________

(atitinka ar neatitinka)

nurodytąsias šiame apraše.

Pareikštos pretenzijos:_________________________________________________________

(pretenzijų pobūdis)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

DALYVAVO:

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

Transporto priemonę grąžino

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________


Rekomendacijų dėl transporto

priemonių, kurios įtariama yra

pagrobtos, paėmimo, saugojimo,

tikrinimo ir grąžinimo atliekant

ikiteisminį tyrimą

2 priedas

 

(Pranešimo formos pavyzdys)

 

__________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

.................................................................

.................................................................

.................................................................

(adresato pavadinimas, vardas ir pavardė, adresas)

 

PRANEŠIMAS

 

_________ Nr. _______

(data)

________________________

(sudarymo vieta)

 

Pranešame, kad baudžiamojoje byloje Nr. _____________ vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) ______ straipsnio ______ dalimi ir Civilinio kodekso (toliau – CK) 4.96 straipsnio 1 dalimi priimtas nutarimas paimtą _____________________________________________________________

ir __________________________________________________________________  saugomą

(saugojimo vieta)

transporto priemonę ____________________________________________________  grąžinti

(transporto priemonės markė, valstybiniai numeriai)

jos savininkui.________________________________________________________________

(vardas ir pavardė, adresas)

Šis nutarimas bus pradėtas vykdyti, _____________________________________  jeigu

(data)

nebus gautas Jūsų skundas ar dokumentas, patvirtinantis Jūsų kreipimąsi į teismą civilinio proceso tvarka. Šį nutarimą turite teisę BPK 63 straipsnio tvarka apskųsti _______________________________________

___________________________________________________________________________

(pavadinimas ir adresas)

ir (arba) kreiptis į teismą dėl teisės į daiktą civilinio proceso tvarka.

Išaiškiname, kad Jūs esate nurodytos transporto priemonės sąžiningas įgijėjas, todėl vadovaujantis CK 1.138 straipsniu galite kreiptis į teismą su ieškiniu civilinio proceso tvarka ir taip išspręsti ginčą, kilusį tarp Jūsų ir transporto priemonės savininko, arba kreiptis dėl žalos atlyginimo iš kaltų asmenų.

Taip pat išaiškiname, kad CK 4.97 straipsnio 2, 3 ir 4 dalyse numatytos įgijėjo teisės grąžinant daiktą savininkui, taip pat ir teisė pasilikti savo padarytas dalis, kuriomis buvo pagerintas daiktas, jeigu jos gali būti atskirtos nesužalojant daikto, arba reikalauti iš savininko atlyginti dėl pagerinimo padarytas išlaidas.

Kilus neaiškumams, prašome kreiptis į ikiteisminį tyrimą atliekantį

___________________________________________________________________________

(pareigūno vardas, pavardė, telefonas)

 

PRIDEDAMA. Nutarimo grąžinti daiktą nuorašas, ________ l.

 

____________________________                                        ______________________

(prokuroro vardas ir pavardė)                                                             (parašas)

 

_________________


Rekomendacijų dėl transporto

priemonių, kurios įtariama yra

pagrobtos, paėmimo, saugojimo,

tikrinimo ir grąžinimo atliekant

ikiteisminį tyrimą

3 priedas

 

(Pranešimo formos pavyzdys)

 

___________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

.................................................................

.................................................................

.................................................................

(adresato pavadinimas, vardas ir pavardė, adresas)

 

PRANEŠIMAS

 

_________ Nr. _______

(data)

________________________

(sudarymo vieta)

 

Pranešame, kad baudžiamojoje byloje Nr. _______________ vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) _______ straipsnio _______dalimi ir Civilinio kodekso (toliau – CK) 4.96 straipsnio 1 dalimi priimtas nutarimas grąžinti Jums rastą transporto priemonę ___________________________________ ,

(transporto priemonės markė, identifikavimo numeriai)

kuri buvo pagrobta ____________________________________________________________

(pagrobimo vietos adresas ir data)

___________________________________________________________________________ .

Ši transporto priemonė po pagrobimo buvo įregistruota Lietuvos Respublikoje kito asmens (sąžiningo įgijėjo) ___________________________________________________________________________

(vardas ir pavardė, adresas)

______________________________________________________________________  vardu,

todėl pastarajam taip pat pranešta apie sprendimą grąžinti Jums transporto priemonę ir išaiškinta teisė kreiptis į teismą su ieškiniu civilinio proceso tvarka ir taip išspręsti ginčą dėl teisės į transporto priemonę arba dėl žalos atlyginimo.

Išaiškiname, kad CK 4.97 straipsnio 2, 3 ir 4 dalyse nustatytos sąžiningo įgijėjo teisės grąžinant daiktą savininkui, taip pat ir teisė pasilikti savo padarytas dalis, kuriomis buvo pagerintas daiktas, jeigu jos gali būti atskirtos nesužalojant daikto, arba reikalauti iš savininko atlyginti dėl pagerinimo padarytas išlaidas.

Nutarimas grąžinti transporto priemonę bus pradėtas vykdyti _____________________ ,

(data)

jeigu nebus gautas sąžiningo įgijėjo skundas ar dokumentas, patvirtinantis jo arba Jūsų kreipimąsi į teismą civilinio proceso tvarka.

Pridedamą nutarimą turite teisę apskųsti BPK 63 straipsnio tvarka__________________

___________________________________________________________________________

(kam – nurodyti įstaigos pavadinimą ir adresą)

ir (arba) kreiptis į teismą dėl teisės į daiktą civilinio proceso tvarka.

Kilus neaiškumams, prašome kreiptis į ikiteisminį tyrimą atliekantį

___________________________________________________________________________

(pareigūno vardas, pavardė, telefonas)

 

PRIDEDAMA. Nutarimo grąžinti daiktą nuorašas, ___________ l.

 

____________________________                                        ______________________

(prokuroro vardas ir pavardė)                                                             (parašas)

 

_________________


Rekomendacijų dėl transporto

priemonių, kurios įtariama yra

pagrobtos, paėmimo, saugojimo,

tikrinimo ir grąžinimo atliekant

ikiteisminį tyrimą

4 priedas

 

(įstaigos pavadinimas)

 

______________________________________________

(pareigūno pareigos)

____________________________

(vardas, pavardė)

 

PRANEŠIMAS DĖL DUOMENŲ SUTAPIMO ŠENGENO INFORMACINĖJE SISTEMOJE

 

200__-____-____

_____________________

(vieta)

 

Lietuvos kriminalinės policijos biuro

Tarptautinių ryšių valdybos

SIRENE nacionaliniam skyriui

(faks.: 599 24, (8 5) 271 99 24; el. p. office@ilnb.lt)

 

 

£[] suėmimas asmens išdavimo tikslu (ŠK 95 str.);

£[] draudimas atvykti į Šengeno erdvę (ŠK 96 str.);

Perspėjimo priežastis:

£[] dingęs pilnametis (ŠK 97 str.);

£[] dingęs nepilnametis (ŠK 97 str.);

£[] asmens buvimo vietos nustatymas (ŠK 98 str.);

£[] atsargus asmens patikrinimas (ŠK 99 str.);

£[] konkretus asmens patikrinimas (ŠK 99 str.);

£[] atsargus transporto priemonės patikrinimas (ŠK 99 str.);

£[] konkretus transporto priemonės patikrinimas (ŠK 99 str.),

£[] objektas ieškomas kaip įrodymas (ŠK 100 str.);

£[] objekto poėmis (ŠK 100 str.)

 

Šengeno informacinės sistemos (SIS) numeris:__________________________

 

Asmuo

PAVARDĖ

 

VARDAS / VARDAI

 

GIMIMO DATA

 

GIMIMO VIETA

 

LYTIS

 

PILIETYBĖ

 

Transporto priemonė/ Valstyb.Nr.

TRANSPORTO PRIEMONĖS MODELIS / MARKĖ

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS KĖBULO NUMERIS (VIN)

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS VALSTYBINIAI NUMERIAI

 

VALSTYBĖ, IŠDAVUSI VALSTYBINIUS NUMERIUS

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS SPALVA

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS REG. LIUDIJIMO NR.

 

Tapatybės dokumentas

IŠDUOTO TAPATYBĖS DOKUMENTO RŪŠIS

£[] pasas; £[] vairuotojo pažymėjimas; £[] viza

£[] asmens tapatybės kortelė; £[] leidimas gyventi,

IŠDUOTO TAPATYBĖS DOKUMENTO NUMERIS

 

VALSTYBĖ, IŠDAVUSI TAPATYBĖS DOKUMENTĄ

 

Dokumentų blankai

OFICIALAUS DOKUMENTO BLANKO RŪŠIS

£[] pasas; £[] vairuotojo pažymėjimas; £[] viza

£[] asmens tapatybės kortelė; £[] leidimas gyventi,

OFICIALAUS DOKUMENTO BLANKO NUMERIS

 

Ginklai

GINKLO TIPAS

 

GINKLO MODELIS/ MARKĖ

 

GINKLO NUMERIS

 

GINKLO KALIBRAS

 

Banknotai

BANKNOTĄ IŠDAVUSI ŠALIS

 

BANKNOTO NOMINALO VERTĖ

 

BANKNOTO SERIJOS NUMERIS

 

 

 

ASMENS / DAIKTO NUSTATYMO DATA, VIETA, LAIKAS

 

 

 

ASMENS /DAIKTO NUSTATYMO APLINKYBĖS

 

 

 

 

TEISĖSAUGOS ĮSTAIGOS DUOMENYS

(adresas, telefonas, faksas, elektroninis paštas, atsakingas asmuo)

 

 

 

KOKIŲ BUVO IMTASI VEIKSMŲ, NUSTAČIUS ASMENĮ / DAIKTĄ

(asmuo apklaustas, sulaikytas, objektas išimtas, surinkta informacija asmens/transporto priemonės atžvilgiu, pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pan.)

 

 

 

 

KOKIOS PAPILDOMOS INFORMACIJOS REIKIA GAUTI IŠ PERSPĖJIMĄ ĮVEDUSIOS VALSTYBĖS

 

 

 

 

(pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

_________________