LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO

į s a k y m a s

 

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ŪKIO MINISTRO 2009 M. gruodžio 10 D. ĮSAKYMO Nr. 4-672 „DĖL VP2-2.1-ŪM-05-V PRIEMONĖS „invest lt+“ PROJEKTŲ FINANSAVIMO SĄLYGŲ APRAŠO patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2012 m. balandžio 11 d. Nr. 4-335

Vilnius

 

Vadovaudamasis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. gruodžio 19 d. nutarimu Nr. 1443 (Žin., 2008, Nr. 4-132), 29.1 punktu,

p a k e i č i u Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2009 m. gruodžio 10 d. įsakymą Nr. 4-672 „Dėl VP2-2.1-ŪM-05-V priemonės „Invest LT+“ projektų finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2009, Nr. 148-6634; 2010, Nr. 37-1760; 2011, Nr. 156-7423):

1. Pripažįstu netekusiu galios 2 punktą.

2. Nurodytuoju įsakymu patvirtintame VP2-2.1-ŪM-05-V priemonės „Invest LT+“ projektų finansavimo sąlygų apraše:

2.1. išdėstau 2 punktą taip:

2. Aprašas skirtas pareiškėjams, partneriams ir institucijoms, kurios atliks vertinimą ir atranką. Finansavimas iš Europos Sąjungos (toliau – ES) fondų lėšų skiriamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 2 prioriteto „Verslo produktyvumo didinimas ir aplinkos verslui gerinimas“ VP2-2.1-ŪM-05-V priemonės „Invest LT+“ (toliau – Priemonė) projektams įgyvendinti yra valstybės pagalba.“;

2.2. išdėstau 5 punktą taip:

5. Apraše vartojamos sąvokos:

Darbo užmokesčio išlaidos – visa suma, pagalbos gavėjo faktiškai mokama už atitinkamas darbo vietas, kurią sudaro: bruto darbo užmokestis, neatskaičius mokesčių, privalomos įmokos, kaip antai socialinio draudimo įmokos.

Darbuotojas – vykdant investicijų projektą tiesiogiai sukurtoje darbo vietoje dirbantis asmuo.

Didelis investicijų projektas – tai investicijos į turtą, kai tinkamos finansuoti išlaidos didesnės kaip 172,64 mln. Lt (šimtas septyniasdešimt du milijonai šeši šimtai keturiasdešimt tūkstančių litų), kurios apskaičiuojamos pagalbos suteikimo dienos kainomis ir pagal tos dienos valiutų keitimo kursą. Siekiant, kad dideli investicijų projektai nebūtų dirbtinai dalijami į mažesnius projektus, didelis investicijų projektas laikomas vienu investicijų projektu, kai investicijas, kurias per trejų metų laikotarpį panaudoja ta pati įmonė ar įmonės, sudaro ekonomiškai nedalomas ilgalaikis turtas.

Didelė įmonė – tai privatus juridinis asmuo, neatitinkantis labai mažos, mažos arba vidutinės įmonės apibrėžimo.

Didelės pridėtinės vertės gamyba ir paslaugos – taip, kaip nustatyta 2010 m. kovo 17 d. Lietuvos Respublikos ūkio ministro įsakyme Nr. 4-199 „Dėl valstybės planuojamų projektų, finansuojamų pagal VP2-2.1-ŪM-05-V priemonę „Invest LT+“, sąrašo sudarymo aprašo ir reikalavimų didelės pridėtinės vertės projektams bei rekomendacijų dėl paramos dydžio nustatymo aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2010, Nr. 32-1497).

Ilgalaikis materialusis turtas (toliau – materialusis turtas) – turtas, kuris teikia privačiam juridiniam asmeniui ekonominės naudos, naudojamas ilgiau nei vienerius metus ir kurio įsigijimo (pasigaminimo) savikaina yra ne mažesnė už privataus juridinio asmens nusistatytą minimalią ilgalaikio materialiojo turto vertę.

Investicija – investicija į materialųjį ir (ar) nematerialųjį turtą, susijusi su naujo privataus juridinio asmens ar užsienio įmonės filialo kūrimu, esamo privataus juridinio asmens plėtra, privataus juridinio asmens ar užsienio įmonės filialo produkcijos diversifikavimu į naujus, papildomus produktus arba esamo privataus juridinio asmens ar užsienio įmonės filialo bendro gamybos proceso esminiu pakeitimu.

Investicijų projektas – projektas, skirtas investicijoms į materialųjį ir (ar) nematerialųjį turtą, susijusį su naujo privataus juridinio asmens ar užsienio įmonės filialo kūrimu, esamo privataus juridinio asmens plėtra, privataus juridinio asmens ar užsienio įmonės filialo produkcijos diversifikavimu į naujus papildomus produktus, esamo privataus juridinio asmens ar užsienio įmonės filialo bendro gamybos proceso esminiu pakeitimu, kurios apima tiek tinkamas, tiek netinkamas išlaidas, jeigu tokių yra.

Investicijų projekto tiesiogiai sukurtos darbo vietos – su investicijomis susijusios veiklos sukurtos darbo vietos, įskaitant darbo vietas, sukurtas padidėjus dėl investicijų atsiradusių pajėgumų naudojimui.

Investicijų sutartis – Lietuvos Respublikos Vyriausybės arba jos įgaliotos institucijos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka sudaryta su investuotoju (-ais) investicijų sutartis, kurioje nustatomos specialios investavimo ir verslo sąlygos, įskaitant valstybės pagalbos suteikimo įsipareigojimus.

Ketinimų protokolas – Ūkio ministerijos su potencialiu investuotoju pasirašytas dokumentas, kuriame yra aptartos ir suderintos planuojamo investicijų projekto įgyvendinimo Lietuvoje sąlygos ir (ar) investicijų sutarties sąlygos.

Labai maža įmonė – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme (Žin., 1998, Nr. 109-2993; 2007, Nr. 132-5354).

Maža įmonė – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme.

Moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra (toliau – MTTP) – suplanuoti moksliniai tyrimai arba labai svarbūs tyrimai, kuriais siekiama įgyti naujų žinių tam, kad jas būtų galima panaudoti kuriant naujus produktus, paslaugas, procesus ar reikšmingai tobulinant esamus produktus, procesus ar paslaugas, taip pat turimų mokslinių technologinių ir kitų atitinkamų žinių ir įgūdžių įgijimas, sujungimas, formavimas ir taikymas, siekiant sukurti naujų, pakeistų ar patobulintų produktų, procesų ar paslaugų planus, susitarimus ar dizainą.

MTTP projekto personalas – pareiškėjo (partnerio) projektui vykdyti (ne administruoti) įdarbinti arba paskirti mokslininkai, inžinieriai, technikai pagal Lietuvos profesijų klasifikatoriaus (LPK-2005) 2 ir 3 pozicijas.

Nematerialusis turtas – materialios formos neturintis nepiniginis turtas, kuriuo privatus juridinis asmuo disponuoja, kurį naudodamas tikisi gauti tiesioginės ir (arba) netiesioginės ekonominės naudos ir kurio vertė yra ne mažesnė už privataus juridinio asmens nusistatytą minimalią nematerialiojo turto vertę.

Palankių sąlygų neturintis darbuotojas – paskutinius 6 mėnesius neturėjo nuolatinio apmokamo darbo; arba nėra įgijęs aukštesniojo vidurinio ar profesinio išsilavinimo; arba vienišas suaugęs asmuo, turintis vieną ar daugiau išlaikytinių; arba dirbantis tam tikrame sektoriuje arba užsiimantis tam tikra profesine veikla valstybėje narėje, jei lyčių nelygybė tame sektoriuje arba tarp ta profesine veikla užsiimančių asmenų yra bent 25 procentais didesnė nei vidutinė lyčių nelygybė visuose ūkio sektoriuose toje valstybėje narėje, ir toks asmuo priklauso nepakankamai atstovaujamai lyčių grupei; arba priklauso valstybės narės etninei mažumai ir kuris turi ugdytis kalbos, profesinio mokymo įgūdžius ar įgauti darbo patirties, kad padidintų savo galimybes gauti stabilų darbą.

Patvirtinta metinė finansinė atskaitomybė – pareiškėjo (partnerio) metinės finansinės atskaitomybės dokumentai, patvirtinti Lietuvos Respublikos įstatymų ar privataus juridinio asmens steigimo dokumentų nustatyta tvarka.

Poveikio aplinkai vertinimas – planuojamos ūkinės veiklos galimo poveikio aplinkai nustatymo, apibūdinimo ir įvertinimo procesas, atliekamas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Specialusis mokymas – tai mokymas, tiesiogiai ir iš esmės susijęs su esamomis ar būsimomis darbuotojo pareigomis, sukuriamomis dėl pradinės investicijos, pagalbą gaunančioje įmonėje ir suteikiantis įgūdžių, kurie negali arba gali būti tik nedideliu mastu perkeliami į kitas įmones arba kitas darbo sritis.

Turto valdymo ketinimų protokolas – dokumentas, kurį pasirašiusios šalys įsipareigoja jame aptartomis sąlygomis ateityje sudaryti turto valdymo sutartį.

Vidiniai inžineriniai tinklai – šiame Apraše suprantami kaip statinio statybos sklype ir pačiame statinyje nutiesti vandentiekio, nuotekų šalinimo, šilumos, dujų ir kiti vamzdynai, ventiliacijos sistemos, elektros ir nuotolinio ryšio (telekomunikacijų) linijos su jų maitinimo šaltiniais ir įrenginiais, kurie yra tiesiogiai susiję su naujų gamybos technologinių linijų įdiegimo ar esamų modernizavimo projekto įgyvendinimu ir kurie pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus gali būti pareiškėjo nuosavybe.

Vidutinė įmonė – taip, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme.

Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Komisijos reglamente Nr. 800/2008, Komisijos reglamente Nr. 1998/2006, Tarybos reglamente Nr. 1083/2006, Išlaidų ir finansavimo reikalavimų atitikties taisyklėse, Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, Atsakomybės ir funkcijų paskirstymo tarp institucijų taisyklėse ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.“;

2.3. išdėstau III skyriaus pavadinimą taip:

III. REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS, PARTNERIAMS IR PROJEKTAMS“;

2.4. papildau šiuo 101 punktu:

101. Pareiškėjas gali nuspręsti projektą įgyvendinti su partneriais. Tinkami partneriai yra privatūs juridiniai asmenys ar užsienio įmonių filialai, kuriems Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija suteikė teisę vykdyti Priemonės veiklas ir atitinkantys visas 2 priedo 7.1 ir 7.2 punktuose, išskyrus 7.1.1.3 punktą, išvardytas sąlygas ir reikalavimus.“;

2.5. papildau šiuo 102 punktu:

102. Pareiškėjas yra tiesiogiai atsakingas už projekto parengimą, įgyvendinimą ir rezultatus nepriklausomai nuo to, ar pareiškėjas projektą įgyvendina vienas, ar su partneriu.“;

2.6. išdėstau 11 punktą taip:

11. Pareiškėjai ir (ar) partneriai, teikdami paraiškas dėl projekto finansavimo (toliau – paraiška) pagal Priemonę, privalo pateikti Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaraciją, kurios forma patvirtinta Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 4-119 (Žin., 2008, Nr. 36-1298). Jei pareiškėjas (partneris) yra priskiriamas didelių įmonių kategorijai arba nepriklausomai nuo savo statuso, projektą nusprendžia įgyvendinti kaip didelė įmonė, ši nuostata netaikoma.“;

2.7. papildau šiuo 141 punktu:

141. Kai paraiška dėl projekto finansavimo teikiama kartu su partneriu (-iais), prie paraiškos turi būti pridedama galiojančios jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties kopija. Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį pasirašo pareiškėjas ir visi projekto partneriai.“;

2.8. papildau šiuo 142 punktu:

142. Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartyje turi būti aiškiai išdėstyti šalių įsipareigojimai ir teisės įgyvendinant projektą (kiekvienos šalies finansinis ir dalykinis indėlis į projektą, teisės į bendrai sukurtą ar įgytą turtą, projekto rezultatai ir kita) ir šalių atsakomybė, taip pat įsipareigojimai laikytis pagrindinių geros partnerystės praktikos taisyklių:

142.1. įgyvendindami projektą, visi partneriai turi būti perskaitę paraišką ir susipažinę su savo teisėmis ir pareigomis;

142.2. įgyvendindamas projektą, jo vykdytojas privalo reguliariai konsultuotis su partneriais ir nuolat juos informuoti apie projekto įgyvendinimo eigą;

142.3. projekto vykdytojas visiems partneriams privalo išsiųsti visų LVPA teikiamų ataskaitų kopijas;

142.4. visi projekto pakeitimai, turintys įtakos partnerių įsipareigojimams ir teisėms, prieš kreipiantis į LVPA pirmiausia turi būti raštu suderinti su partneriais.“;

2.9. papildau šiuo 143 punktu:

143. Jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį galima keisti:

143.1. jei jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis keičiama iki administracinės atitikties ir projekto tinkamumo finansuoti vertinimo etapų pabaigos, pakeitimai turi būti įforminami kaip jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties pakeitimai. Jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties pakeitimas turi būti suderintas su LVPA;

143.2. jei jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis keičiama įsigaliojus projekto finansavimo ir administravimo sutarčiai, jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties pakeitimai galimi su sąlyga, kad pakeitimai nebūtų turėję esminės įtakos priimant sprendimą dėl projekto finansavimo ir neprieštarauja Aprašo nuostatoms. Pakeitimai turi būti įforminami kaip jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties pakeitimai. Šie pakeitimai galimi, suderinus juos su LVPA. Projekto vykdytojas, atlikdamas pakeitimą, gali konsultuotis su LVPA.“;

2.10. išdėstau 18 punktą taip:

18. Pagal Aprašą finansavimas nėra teikiamas pareiškėjui (partneriui), jei jis yra priskiriamas sunkumų turinčios įmonės kategorijai.“;

2.11. išdėstau 19 punktą taip:

19. Pagal Aprašą finansavimas negali būti teikiamas tiesiogiai su įmone susijusiam turtui įsigyti, kai įmonė buvo uždaryta arba būtų buvusi uždaryta, jei nebūtų buvusi nupirkta, o turtą įsigyja nepriklausomas investuotojas. Jeigu mažosios įmonės nuosavybę perima pirmojo (-ųjų) savininko (-ų) šeima arba buvę darbuotojai, sąlyga, kad turtą turi įsigyti nepriklausomas investuotojas, panaikinama (nepriklausomas investuotojas Apraše suprantamas kaip pareiškėjas (partneris).“;

2.12. išdėstau 22 punktą taip:

22. Tinkamomis finansuoti projekto išlaidomis laikomos išlaidos, atitinkančios Išlaidų ir finansavimo reikalavimų atitikties taisyklių, Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių ir Aprašo reikalavimus, patirtos nuo projekto pradžios, kaip nustatyta 15.5 punkte, iki projekto veiklų įgyvendinimo pabaigos. Sudarant projekto biudžetą, siūloma vadovautis Lietuvos Respublikos finansų ministerijos parengtomis Rekomendacijomis dėl projektų išlaidų atitikties Europos regioninės plėtros fondo ir Sanglaudos fondo finansavimo reikalavimams (toliau – Išlaidų atitikties rekomendacijos), kurios paskelbtos ES struktūrinės paramos interneto svetainėje (toliau – svetainė) www.esparama.lt.“;

2.13. pripažįstu netekusiu galios 23 punktą;

2.14. papildau šiuo 231 punktu:

231. Partnerių padarytos išlaidos, atitinkančios Aprašo 22, 23, 24 punktuose nurodytas sąlygas, projektui įgyvendinti yra tinkamos finansuoti išlaidos, bet jas kompensuoja projekto vykdytojas. Projektui įgyvendinti skirtą finansavimą tiesiogiai gauna tik projekto vykdytojas, kuris atsiskaito su partneriais. Partneriai tiesiogiai finansavimo lėšų negauna. Projekto vykdytojas privalo partneriams skirtą finansavimo sumą pervesti per kaip įmanoma trumpesnį laikotarpį. Projekto vykdytojas negali naudoti partneriui skirto finansavimo.“;

2.15. išdėstau 24.2.4.1.3 punktą taip:

24.2.4.1.3. Pareiškėjas (partneris), norėdamas turtą nuomotis ar įsigyti, turi raštiškai pagrįsti, kuris būdas yra ekonomiškai naudingiausias pasinaudoti turtu. Įsigijimas pripažįstamas tinkamu, jei baldai, įrenginiai ar kita įranga pagal paskirtį – dalyvavimui parodose, bus naudojami pakartotinai. Tais atvejais, kai parodoje dalyvaujama vieną kartą, raštiškas pagrindimas nėra būtinas.“;

2.16. išdėstau 24.2.4.2 punktą taip:

24.2.4.2. 5 išlaidų kategorijos „Paslaugos“ 5.4 išlaidų eilutės „Kita“ tinkamos finansuoti išlaidos – specializuotų paslaugų pirkimas (lankstinukų ir kitos dalomosios medžiagos rengimas, vertimas, maketavimas, spausdinimas), stendo vietos nuoma (iki 25 kvadratinių metrų), stendo gamyba, parodos dalyvio (pareiškėjo (partnerio) mokestis. Elektroninei rinkodarai (interneto svetainės sukūrimas, kaičiųjų nuorodų sukūrimas, elektroniniai naujienlaiškiai ir kita) užsienio rinkoms įgyvendinti būtinos priemonių išlaidos negali viršyti 10 procentų projekto tinkamų finansuoti išlaidų.“;

2.17. išdėstau 25 punktą taip:

25. Pareiškėjui (partneriui) pageidaujant visoms tinkamoms išlaidoms pagal Komisijos reglamentą Nr. 800/2008 gali būti taikomos Komisijos reglamento Nr. 1998/2006 nuostatos.“;

2.18. išdėstau 31 punktą taip:

31. Pareiškėjas (partneris), atsižvelgdamas į projekto tinkamų išlaidų dalį ir išlaidų apmokėjimo būdą, turi užtikrinti stabilius ir pakankamus finansų išteklius per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį. Pareiškėjo (partnerio) įnašas turi atitikti 2 priedo 8.1.1 punkte keliamus reikalavimus, turi būti aiškiai apibrėžtas, patikimas, realus ir pakankamas projekto išlaidoms laiku apmokėti.“;

2.19. išdėstau 35 punktą taip:

35. Finansavimo intensyvumas nustatomas kaip procentinė finansavimo išraiška, skaičiuojama nuo bendros tinkamų finansuoti išlaidų sumos. Jei projektas įgyvendinamas su partneriu (-iais), finansavimo intensyvumas nustatomas pareiškėjui ir kiekvienam partneriui atskirai.“;

2.20. išdėstau 36 punktą taip:

36. Didžiausias leistinas finansavimo intensyvumas pareiškėjui (partneriui):

36.1. Pagalbos intensyvumas tinkamoms finansuoti išlaidoms pagal Komisijos reglamentą Nr. 800/2008:

36.1.1. Ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto kūrimo ir įsigijimo tinkamoms finansuoti išlaidoms, išvardytoms Aprašo 24.1.2 punkte, bei darbuotojų, įdarbintų tiesiogiai įgyvendinant investicijų projektą, darbo užmokesčio tinkamoms finansuoti išlaidoms, išvardytoms Aprašo 24.1.1 punkte:

36.1.1.1. gali siekti iki 70 procentų – pareiškėjui (partneriui), atitinkančiam labai mažos arba mažos įmonės kategoriją;

36.1.1.2. gali siekti iki 60 procentų – pareiškėjui (partneriui), atitinkančiam vidutinės įmonės kategoriją;

36.1.1.3. gali siekti iki 50 procentų – pareiškėjui (partneriui), atitinkančiam didelės įmonės kategoriją;

36.1.1.4. apskaičiuojamas kaip procentinė dalis nuo tinkamų finansuoti materialiųjų arba nematerialiųjų išlaidų arba kaip procentinė dalis nuo sukurtose darbo vietose (kurios įkuriamos įgyvendinus investicinį projektą) įdarbinto asmens dvejų metų darbo užmokesčiui skirtų išlaidų arba, jei pagalba neviršija palankiausios nustatytos ribos, gaunamos remiantis vienu iš skaičiavimo būdu, pagalbos intensyvumas skaičiuojamas šiais dviem būdais.

36.1.2. Specialiojo mokymo tinkamoms finansuoti išlaidoms, išvardytoms Aprašo 24.1.4 punkte:

36.1.2.1. gali siekti iki 45 procentų – pareiškėjui (partneriui), atitinkančiam labai mažos arba mažos įmonės kategoriją;

36.1.2.2. gali siekti iki 35 procentų – pareiškėjui (partneriui), atitinkančiam vidutinės įmonės kategoriją;

36.1.2.3. gali siekti iki 25 procentų – pareiškėjui (partneriui), atitinkančiam didelės įmonės kategoriją;

36.1.2.4. gali būti padidintas 10 procentų, jei mokymas suteikiamas neįgaliems ar palankių sąlygų neturintiems darbuotojams.

36.1.3. MTTP tinkamoms finansuoti išlaidoms, išvardytoms Aprašo 24.1.3 punkte:

36.1.3.1. Didžiausias leistinas finansavimo intensyvumas technologinei plėtrai gali siekti iki:

36.1.3.1.1. 45 procentų – pareiškėjui (partneriui), atitinkančiam labai mažos ar mažos įmonės kategoriją;

36.1.3.1.2. 35 procentų – pareiškėjui (partneriui), atitinkančiam vidutinės įmonės kategoriją;

36.1.3.1.3. 25 procentų – pareiškėjui (partneriui), atitinkančiam didelės įmonės kategoriją.

36.1.3.2. Pagalbos intensyvumas moksliniams tyrimams yra 50 procentų nepriklausomai nuo juridinio asmens dydžio.

36.1.3.3. Kai tame pačiame projekte yra prašoma finansuoti ir MTTP veiklas ir kyla pagrįstų dvejonių dėl veiklos priskyrimo moksliniams tyrimams, o ne technologinei plėtrai, visam projektui yra taikomas technologinei plėtrai nustatytas finansavimo intensyvumas.

36.2. Pagalbos intensyvumas Aprašo 24.2 punkte išvardytoms tinkamoms finansuoti išlaidoms pagal Komisijos reglamentą Nr. 1998/2006 gali siekti iki 70 procentų.

36.3. Jei pareiškėjo (partnerio) prašoma visa finansavimo suma neviršija Aprašo 37 punkte įvardytos de minimis pagalbos sumos, pareiškėjui (partneriui) pageidaujant visoms tinkamoms išlaidoms pagal Komisijos reglamentą Nr. 800/2008 gali būti taikomos Komisijos reglamento Nr. 1998/2006 nuostatos. Tokiu atveju pagalbos intensyvumas visoms tinkamoms finansuoti išlaidoms gali siekti iki 70 procentų.“;

2.21. išdėstau 38 punktą taip:

38. Sumavimas iki pagal Komisijos reglamente Nr. 800/2008 nustatyto maksimalaus finansavimo intensyvumo skaičiuojamas nepriklausomai nuo to, ar pagalba buvo projektui teikiama vietos, regionų, nacionalinių arba Europos Bendrijos šaltinių (informaciją šiam sumavimui pareiškėjas turi pateikti VP2-2.1-ŪM-05-V priemonės „Invest LT+“ paraiškos dėl projekto finansavimo specialiosios (B) dalies formos ir jos pildymo instrukcijos (Aprašo 3 priedas) (toliau – paraiškos (B) dalis) 11 punkte. Jei projektas vykdomas kartu su partneriu, informaciją šiam sumavimui partneris turi pateikti paraiškos (B) dalies 26 punkte).“;

2.22. išdėstau 41 punktą taip:

41. Pagalbos priemonių, turinčių aiškias tinkamas finansuoti išlaidas, kurioms taikoma išimtis, sumavimui su aiškių tinkamų finansuoti išlaidų neturinčiomis pagalbos priemonėmis, kurioms taikoma išimtis, taikoma sąlyga, jei tikslinė įmonė (pareiškėjas (partneris) gavo kapitalo pagal rizikos kapitalo priemonę, kuriai taikomas Komisijos reglamento Nr. 800/2008 29 straipsnis, ir per pirmuosius trejus metus po pirmos rizikos kapitalo investicijos kreipiasi pagalbos, kuriai taikomas šis reglamentas, tai atitinkamos pagalbos ribos arba didžiausios tinkamos finansuoti sumos pagal Komisijos reglamento Nr. 800/2008 sumažinamos 20 procentų. Toks sumažinimas neviršija bendros gauto rizikos kapitalo sumos, kaip yra nustatyta Komisijos reglamento Nr. 800/2008 7 straipsnio 5 dalyje.“;

2.23. išdėstau 42 punktą taip:

42. Pareiškėjo (partnerio) finansinis įnašas iš nuosavų lėšų arba kitų gautų lėšų, kurioms nesuteikiama jokia valstybės parama, turi atitikti Komisijos reglamento Nr. 800/2008 13 straipsnio 6 dalies nuostatas.“;

2.24. išdėstau 91 punktą taip:

91. Jei pareiškėjas (partneriai) kartu su paraiška pateikė nekilnojamojo turto valdymo ketinimo protokolą su turto valdymo sutarties projektu, jis ne vėliau kaip iki Sutarties pasirašymo dienos privalo pateikti LVPA šio turto valdymo sutarties kopiją. Nepateikus nekilnojamojo turto valdymo sutarties kopijos, Sutartis su pareiškėju gali būti nepasirašoma ir projektas nefinansuojamas.“;

2.25. išdėstau 1 priedą nauja redakcija (pridedama);

2.26. išdėstau 2 priedo 7 punktą taip:

 

7. Pareiškėjas organizaciniu požiūriu yra pajėgus tinkamai ir laiku įgyvendinti teikiamą projektą.

7.1. Pareiškėjas (partneriai) atitinka formaliuosius reikalavimus.

7.1.1. Pareiškėjas (partneriai) atitinka tinkamų pareiškėjų (partnerių) sąrašą, nustatytą Apraše:

 

Paaiškinimai: būtina įsitikinti, kad pareiškėjas (partneriai) atitinka Apraše nustatytus reikalavimus.

 

 

7.1.1.1. Yra privatus juridinis asmuo ar užsienio įmonės filialas.

 

(Duomenys tikrinami pagal Mokesčių mokėtojų registre turimą informaciją.)

 

 

7.1.1.2. Registruotas Lietuvos juridinių asmenų registre.

 

(Duomenys tikrinami pagal Mokesčių mokėtojų registre turimą informaciją.)

 

 

7.1.1.3. Tiesiogiai atsakingas už teikiamo projekto rengimą, valdymą ir įgyvendinimą.

 

(Duomenys tikrinami pagal paraiškos (A) dalyje pateiktą informaciją.)

 

 

7.1.2. Pareiškėjas (partneriai) turi (ar turi galimybių įgyti) teisinį pagrindą užsiimti ta veikla (atlikti funkcijas), kuriai sukurti ir (arba) vykdyti, ir (arba) plėtoti skirtas projektas.

 

Paaiškinimai: būtina įsitikinti, kad pareiškėjas (partneriai) turi (ar turi galimybių įgyti) teisę užsiimti ta veikla (atlikti funkcijas), kuriai sukurti ir (arba) vykdyti, ir (arba) plėtoti skirtas projektas.

 

(Duomenys tikrinami pagal paraiškos (B) dalyje pateiktą informaciją, papildomus pateiktus dokumentus.)

 

 

7.1.3. Pareiškėjui (partneriui) gali būti skirtos ES fondų lėšos, jei:

 

 

 

7.1.3.1. Jam nėra iškelta byla dėl bankroto arba jis nėra likviduojamas.

 

Paaiškinimai: jei pareiškėjas (partneris) yra užsienio įmonės filialas, tikrinama, ar byla dėl bankroto nėra iškelta jo steigėjui.

 

(Duomenys tikrinami pagal paraiškos (A) dalyje pateiktą informaciją.)

 

 

7.1.3.2. Yra įvykdęs su mokesčių ir valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimu susijusių įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus (ši nuostata netaikoma juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai).

 

(Duomenys tikrinami pagal pareiškėjo (partnerių) pateiktas pažymas.)

 

 

7.1.3.3. Paraiškoje dėl projekto finansavimo (toliau – paraiška) arba jos prieduose jis nepateikė klaidinančios informacijos.

 

(Duomenys tikrinami pagal paraiškos (A) dalyje, paraiškos (B) dalyje pateiktą informaciją.)

 

 

7.1.3.4. Nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo dėl pareiškėjo (partnerių) kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš ES arba Lietuvos Respublikos biudžeto sutarties lėšų pažeidimo.

 

(Duomenys tikrinami pagal paraiškos (A) dalyje pateiktą informaciją.)

 

 

7.1.3.5. Jis nebandė gauti konfidencialios informacijos arba daryti įtakos vertinimą atliekančiai institucijai dabartinio arba ankstesnio paraiškų dėl projekto finansavimo vertinimo arba atrankos proceso metu.

 

(Duomenys tikrinami pagal paraiškos (B) dalyje pateiktą informaciją ir pareiškėjo (partnerių) veiksmus projekto vertinimo metu.)

 

 

7.2. Pareiškėjas (partneriai) yra pajėgus įgyvendinti projektą.

7.2.1. Pareiškėjas (partneriai) turi pakankamai patirties įgyvendinti projekte numatytas veiklas.

 

Paaiškinimai: netaikoma.

 

 

7.2.2. Pareiškėjas (partneriai) turi (turi užtikrinti) pakankamus administravimo gebėjimus vykdyti projektą (pakankamą komandą).

 

Paaiškinimai: pareiškėjas (partneriai) užtikrina būtinus gebėjimus administruoti projektą – suformuoja komandą, užtikrina reikiamos kompetencijos darbuotojų įtraukimą, numato paslaugų įsigijimą ir panašiai.

 

Informacijos šaltinis: paraiškos (B) dalis, investicinis projektas (jei taikoma).

 

 

7.2.3. Pareiškėjas (partneriai) gali įgyvendinti projekto tikslus, veiklas ir uždavinius per projekto įgyvendinimo laikotarpį. Projekto įgyvendinimo trukmė, vieta, parengtumas atitinka Apraše nustatytus reikalavimus.

 

Paaiškinimai: būtina įsitikinti, kad projekto įgyvendinimo organizavimas (planas) atitinka projekto veiklų apimtį, yra realus ir racionaliai suplanuotas (pavyzdžiui, įvertinant turimus išteklius, iš ES fondų finansuojamų projektų specifiką, sezoniškumą ir panašiai). Būtina įsitikinti, kad projekto trukmė neviršija 36 mėnesių. Įgyvendinimo vieta atitinka Apraše nustatytus reikalavimus, tai yra projektas įgyvendinamas Lietuvos Respublikos teritorijoje. Veiklų planas paraiškos (A) dalyje yra logiškas, nuoseklus, veiklų trukmė pagrįsta.

 

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis, investicinis projektas (jei taikoma), su paraiška pateikti dokumentai.

 

 

7.2.3.2. Pateiktas valstybės įmonės Registrų centro išduotas centrinio duomenų banko pagrindu parengtas Nekilnojamojo turto registro išrašas dėl turto, kuris bus naudojamas įgyvendinant projektą, priklausomybės pareiškėjui (partneriui). Jei turtas pareiškėjui (partneriui) priklauso ne nuosavybės teise, pateikta šio turto valdymo sutarties kopija arba turto valdymo ketinimo protokolas kartu su turto valdymo sutarties projektu (turi būti pateikti teisę į (arba dėl ketinimo įgyti teisę) tiesiogiai su projektu susijusį nekilnojamąjį turtą (disponavimą, valdymą, naudojimą) patvirtinančių dokumentų nuorašai. Turto valdymo sutartis turi būti sudaryta ne trumpiau kaip 5 metams nuo projekto įgyvendinimo pabaigos ir įregistruota Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre).

 

Informacijos šaltinis: Nekilnojamojo turto registro išrašas, su paraiška pateikti dokumentai.

 

 

 

7.2.4. Partnerystė projekte yra pagrįsta ir turi pridėtinę vertę.

 

Paaiškinimas: siekiama įsitikinti, ar partneriai įtraukti pagrįstai, tai yra ar partnerystė sukuria papildomą pridėtinę vertę projektui. Prie paraiškos turi būti pridedama galiojanti jungtinės veiklos sutarties kopija, atitinkanti Aprašo 141 punkte nurodytus reikalavimus.

 

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, paraiškos (B) dalis, papildomai pridedami dokumentai (jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis).

 

 

7.2.5. Projektas atitinka kitus su reikalavimais pareiškėjams (partneriams) susijusius specialiuosius projektų atrankos kriterijus ir Apraše nustatytus reikalavimus:

 

 

 

7.2.5.1. Su pareiškėju (partneriais) nebuvo nutraukta projekto finansavimo ir administravimo sutartis dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo.

 

(Duomenys tikrinami pagal paraiškos (B) dalyje pateiktą informaciją.)

 

 

7.2.5.2. Pareiškėjas (partneriai) nėra priskiriamas (-i) sunkumų turinčios (-ių) įmonės (-ių) kategorijai, kaip nustatyta Komisijos reglamento Nr. 800/2008 1 straipsnio 6 dalies c punkte.

 

(Duomenys tikrinami pagal su paraiška pateiktus tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentus.)

 

 

7.2.5.3. Pareiškėjo (partnerio) vadovas ar vyriausiasis buhalteris neturi neišnykusio teistumo dėl nusikalstamos veikos nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai ar finansų sistemai.

 

(Duomenys tikrinami pagal paraiškos (B) dalyje pateiktą informaciją.)

 

 

7.2.5.4. Pareiškėjui (partneriams) nebuvo išduotas (-i) vykdomasis (-ieji) raštas (-ai) sumoms išieškoti, kai Europos Komisija sprendime paskelbė, kad finansavimas yra neteisėtas ir nesuderinamas su bendrąja rinka, kaip apibrėžiama Komisijos reglamento Nr. 800/2008 1 straipsnio 6 dalies a ir b punktuose.

 

(Duomenys tikrinami pagal paraiškos (B) dalyje pateiktą informaciją.)“;

 

 

 

2.27. išdėstau 2 priedo 8 punktą taip:

 

„8. Projektas turi aiškų finansavimo paketą: apibrėžtus, aiškius ir užtikrintus projekto išlaidų finansavimo šaltinius.

8.1. Užtikrintas projekto finansavimas.

8.1.1. Pareiškėjo (partnerių) įnašas atitinka nustatytus reikalavimus.

 

Paaiškinimai: vertinama, ar pareiškėjas (partneriai) turi stabilius ir pakankamus finansų išteklius, gali užtikrinti savo veiklos tęstinumą per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį. Pareiškėjo (partnerių) įnašas turi būti aiškiai apibrėžtas, patikimas, realus, pakankamas ir tinkamai išdėstytas per projekto įgyvendinimo laikotarpį.

 

Informacijos šaltinis: duomenys tikrinami pagal finansinės atskaitomybės dokumentus, tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentus, paskolos gavėjo kreditorių ir debitorių sąrašą (nurodomi kreditoriniai ir debitoriniai įsiskolinimai bei sudarytas ne vėliau kaip prieš 60 dienų iki paraiškos pateikimo LVPA dienos), prognozinius pinigų srautus (mėnesiais) projekto įgyvendinimo laikotarpiui, kuriuose pagal projekto tvarkaraštį būtų detalizuoti ir išdėstyti projekto finansavimo šaltiniai, numatomos patirti išlaidos (atsižvelgiant į apmokėjimo sąlygas), įvertintas paramos sumų gavimas ir panašiai, ir kurie įrodo, kad pareiškėjui (partneriams) pakaks numatytų finansavimo šaltinių nuosavam indėliui finansuoti ir užtikrinti sklandų projekto veiklų finansavimą, pagrindžiančius planuojamų pardavimų dokumentus (turimi kontraktai, komerciniai pasiūlymai, užsakymai ir panašiai), kitus dokumentus, įrodančius pareiškėjo (partnerių) gebėjimus užtikrinti savo veiklos tęstinumą per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį ir prisidėti prie projekto finansavimo ir investicijų projekte bei paraiškos (B) dalies 10 punkte pateiktą informaciją.

 

 

8.1.2. Užtikrintas netinkamų finansuoti su projektu susijusių išlaidų padengimas.

 

Paaiškinimai: vertinama, ar projekte numatytoms netinkamoms finansuoti išlaidoms (tarp jų ir netinkamam finansuoti pridėtinės vertės mokesčiui (toliau – PVM), kurį pareiškėjas (partneriai) pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus turi galimybę įtraukti į PVM ataskaitą, net jeigu pareiškėjas (partneriai) tokio PVM į ataskaitą neįtraukė, viešinimui ir kita) užtikrintas finansavimas, netinkamų išlaidų finansavimo šaltiniai yra aiškiai apibrėžti, patikimi, tinkamai išdėstyti per tam tikrą laikotarpį, tai yra netinkamų išlaidų finansavimas neturės neigiamos įtakos projekto įgyvendinimui. Netinkamas finansuoti išlaidas pagrindžiantys dokumentai gali būti laikomi tokie patys kaip ir Aprašo 2 priedo 8.1.1 punkte nurodyti pareiškėjo (partnerių) įnašą pagrindžiantys dokumentai.

 

Informacijos šaltinis: Aprašo 2 priedo 8.1.1 punkte nurodyti informacijos šaltiniai.

 

 

8.1.3. Užtikrintas finansinis projekto (veiklų) ir rezultatų tęstinumas.

 

Paaiškinimai: vertinama, ar projekto metu sukurtų rezultatų tolesniam naudojimui yra sudarytos finansinės prielaidos, tai yra sukurtas ar įsigytas iš finansavimo lėšų turtas liks Lietuvos Respublikos teritorijoje, nebus pakeista jo paskirtis, nuosavybės pobūdis ne mažiau kaip penkerius metus nuo projekto įgyvendinimo pabaigos ir užtikrinamas jo tinkamas eksploatavimas. Projekto įgyvendinimo metu sukurti rezultatai bus naudojami pagal nustatytą paskirtį.

 

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, jungtinė veiklos (partnerystės) sutartis, investicinis projektas (jei taikoma).

 

 

8.1.4. Projektas atitinka kitus Apraše nustatytus reikalavimus:

 

Informacijos šaltinis: paraiškos (A) dalis, biudžeto pagrįstumą įrodantys dokumentai.

 

 

8.1.4.1. bendra projekto vertė neviršija 172,64 mln. Lt (šimto septyniasdešimt dviejų milijonų šešių šimtų keturiasdešimt tūkstančių litų);

 

 

8.1.4.2. projektas nėra dirbtinai suskaidyto didelio, viršijančio 172,64 mln. Lt (šimtą septyniasdešimt du milijonus šešis šimtus keturiasdešimt tūkstančių litų), investicijų projekto dalis;

 

 

8.1.4.3. projektas nėra didesnis, nei nurodyta Aprašo 34 punkte, apie kurį pranešama Komisijai;

 

 

8.1.4.4. projektui skiriamo finansavimo dydis yra ne mažesnis kaip 100 000,00 Lt (šimtas tūkstančių litų);

 

 

8.1.4.5. projekto metu įsigytas nematerialusis turtas atitinka Aprašo 27 punkte nustatytus reikalavimus;

 

 

8.1.4.6. visas projekte įsigyjamas materialusis turtas iki jo įsigijimo turi būti naujas (nenaudotas).“

 

 

 

2.28. išdėstau 3 priedą nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Ūkio ministras                                                                                 Rimantas Žylius

 

VP2-2.1-ŪM-05-V priemonės „Invest LT+“

projektų finansavimo sąlygų aprašo

1 priedas

(Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2012 m. balandžio 11 d. įsakymo Nr. 4-335

redakcija)

 

Administracinės atitikties vertinimo metodika

 

Eil. Nr.

Administracinės atitikties vertinimo reikalavimai

Taip

Ne

Netaikoma

1.

Paraiška dėl projekto finansavimo (toliau – paraiška) pateikta iki valstybės projektų sąraše nurodytos galutinės paraiškos pateikimo dienos.

 

 

 

2.

Paraiška pateikta tinkamu būdu, kaip nurodyta VP2-2.1-ŪM-05-V priemonės „Invest LT+“ projektų finansavimo sąlygų aprašo (toliau – Aprašas) 55 ir 57 punktuose.

 

 

 

3.

Paraiška visiškai užpildyta ir atitinka paraiškos formą, kaip nurodyta Aprašo 58 punkte.

 

 

 

4.

Kiekvienas Paraiškos dėl projekto finansavimo bendrosios (A) dalies formos, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. 1K-066 (Žin., 2008, Nr. 23-861) (toliau – paraiškos (A) dalis), ir VP2-2.1-ŪM-05-V priemonės „Invest LT+“ paraiškos dėl projekto finansavimo specialiosios (B) dalies formos ir jos pildymo instrukcijos (Aprašo 3 priedas) (toliau – paraiškos (B) dalis) lapas pasirašyti įmonės vadovo ar jo įgalioto asmens.

 

 

 

5.

Paraiškos (A) dalis ir paraiškos (B) dalis ir kartu pridedami dokumentai susegti į segtuvus.

 

 

 

6.

Visi paraiškos (A) dalies ir paraiškos (B) dalies ir kartu pridedamų dokumentų lapai sunumeruoti.

 

 

 

7.

Nurodytas paraiškos (A) dalies, paraiškos (B) dalies, paraiškos (B) dalies 16 punkte nurodytų dokumentų ir kiekvieno papildomo dokumento lapų skaičius ir pateikiamų dokumentų lapų skaičius iš viso.

 

 

 

8.

Pateiktas vienas originalas, ant kurio aiškiai nurodoma „ORIGINALAS“, 1 paraiškos kopija, ant kurios nurodoma „KOPIJA“, ir elektroninis paraiškos variantas (įrašytas į elektroninę laikmeną ir atitinkantis spausdintą variantą).

 

 

 

9.

Pateiktas pareiškėjo įstatų (nuostatų ir (ar) statuto) nuorašas (nuorašas – tai atgamintas dokumentas, atitinkantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 (Žin., 2011, Nr. 88-4230), nuostatas).

 

 

 

10.

Pateiktas paraišką pasirašiusio asmens įgaliojimus patvirtinantis dokumentas (jeigu paraišką pasirašo įgaliotas asmuo).

 

 

 

11.

Pateikti už projekto administravimą atsakingų asmenų įgaliojimus patvirtinantys dokumentai ir (arba) įmonės vadovo pasirašytas raštas, kad bus perkama projekto administravimo paslauga.

 

 

 

12.

Pateikti pareiškėjo (jei pareiškėjas yra užsienio įmonės filialas, tuomet filialo steigėjo) paskutinių metų patvirtintos metinės finansinės atskaitomybės dokumentų nuorašai ir pastarųjų 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo datos tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentai. Jei įmonė veikia mažiau nei 1 metus, tuomet ji turi pateikti tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentus nuo įmonės įsteigimo iki paraiškos pateikimo datos. Jei paskutinių finansinių metų atskaitomybė dar nėra patvirtinta, būtina pateikti įmonės vadovo pasirašytą finansinę atskaitomybę. Tarpinė finansinė atskaitomybė taip pat turi būti pasirašyta įmonės vadovo. Užsienio įmonės filialo steigėjo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė turi būti sudaryta pagal valstybės, kurioje įsteigta užsienio bendrovė, teisę. Bet, jeigu užsienio įmonės filialo steigėjo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė sudaroma vadovaujantis kitokiais reikalavimais negu taikomi Europos Sąjungoje, tokiu atveju užsienio įmonės filialo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė turi būti sudaryta pagal buhalterinę apskaitą ir finansines ataskaitas reglamentuojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus.

Pastaba. Pateikiami finansinės atskaitomybės dokumentai, nurodyti 1-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinė atskaitomybė“, patvirtinto viešosios įstaigos Audito ir apskaitos tarnybos direktoriaus 2010 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. VAS-12 (Žin., 2010, Nr. 57-2828), IV skyriuje.

 

 

 

13.

Pateikta VĮ Registrų centro išduota ne anksčiau nei prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo pažyma, patvirtinanti jungtinius kompetentingų institucijų tvarkomus duomenis apie viešųjų pirkimų procedūroje dalyvaujantį tiekėją (toliau – VĮ Registrų centro išduota pažyma), ar jos kopija (netaikoma, jei su paraiška pateikiama pareiškėjo atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių pažyma).

 

 

 

14.

Pateikta pareiškėjo atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ne anksčiau nei prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo. Tais atvejais, kai pagal sutartį su mokesčius administruojančia institucija mokesčio mokėjimas yra atidėtas, turi būti pridėti dokumentai ar jų kopijos, patvirtinančios mokesčių atidėjimą (netaikoma, jei su paraiška pateikiama VĮ Registrų centro išduota pažyma ar jos kopija).

 

 

 

15.

Pateikta Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių pažyma, išduota ne anksčiau nei prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo, apie pareiškėjo skolos Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui turėjimą ar neturėjimą. Tais atvejais, kai pagal sutartį su mokesčius administruojančia institucija mokesčio mokėjimas yra atidėtas, turi būti pridėti dokumentai ar jų kopijos, patvirtinančios mokesčių atidėjimą (netaikoma, jei su paraiška pateikiama VĮ Registrų centro išduota pažyma ar jos kopija).

 

 

 

16.

Numatant projekte naują statybą, rekonstrukciją ar kapitalinį remontą, pateiktas statinio statybos, rekonstravimo ar kapitalinio remonto techninis projektas (tuo atveju jei statinio (-ių) projektas pradėtas rengti iki 2010 m. spalio 1 d., pateikiamas galiojantis teisės aktų nustatyta tvarka išduotas statinio techninis projektas ir statinio (-ių) projektavimo sąlygų sąvadas (-ai) (kopija (-os) (jei taikoma).

 

 

 

17.

Pateiktas VĮ Registrų centro išduotas centrinio duomenų banko pagrindu parengtas Nekilnojamojo turto registro išrašas dėl turto, kuris bus naudojamas įgyvendinant projektą, priklausomybės pareiškėjui. Jei turtas pareiškėjui priklauso ne nuosavybės teise, pateikta šio turto valdymo sutarties kopija arba turto valdymo ketinimo protokolas kartu su turto valdymo sutarties projektu (turi būti pateikti teisę (arba dėl ketinimo įgyti teisę) į tiesiogiai su projektu susijusį nekilnojamąjį turtą (disponavimą, valdymą, naudojimą) patvirtinančių dokumentų nuorašai. Turto valdymo sutartis turi būti sudaryta ne trumpiau kaip 5 metams nuo projekto įgyvendinimo pabaigos ir įregistruota Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre).

 

 

 

18.

Pateikta įmonės garantija, kad gauta parama nebus naudojama įmonės produkcijos ar paslaugų teikimo įrenginiams perkelti iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės (taikoma įmonėms, turinčioms didelės įmonės statusą).

 

 

 

19.

Pateikti finansavimo šaltinius pagrindžiantys dokumentai, kaip nustatyta Tinkamumo finansuoti vertinimo metodikos (Aprašo 2 priedas) (toliau – 2 priedas) 8.1.1 ir 8.1.2 punktuose.

 

 

 

20.

Pateikta Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaracija, kurios forma patvirtinta Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 4-119 (Žin., 2008, Nr. 36-1298), ar laisvos formos raštas dėl didelės įmonės statuso (taikoma įmonėms, turinčioms didelės įmonės statusą).

 

 

 

21.

Pateiktos, jei teisės aktų nustatyta tvarka privaloma atlikti poveikio aplinkai vertinimą, Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita (nuorašas) ir atsakingos institucijos sprendimo ar atrankos išvados kopijos arba pareiškėjo laisvos formos raštas su argumentuotu pagrindimu, kad projektui netaikomas reikalavimas dėl poveikio aplinkai vertinimo (kai poveikio aplinkai vertinimo atlikti neprivaloma).

 

 

 

22.

Pateikta Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyto leidimo, licencijos ar veiklos atestato kopija (jei taikoma). Jei veiklai, kuriai sukurti ir (arba) vykdyti, ir (arba) plėtoti skirtas projektas ir kuriai Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka būtinas leidimas, licencija ar veiklos atestatas, tačiau jis gali būti išduotas tik įgyvendinus projekte numatytas veiklas, pateikiamas įsipareigojimas, kad leidimo, licencijos ar veiklos atestato kopija bus pateikta viešajai įstaigai Lietuvos verslo paramos agentūrai ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo projekto įgyvendinimo pabaigos.

 

 

 

23.

Pateiktas investicinis projektas (jei taikoma).

 

 

 

24.

Pateikta ketinimų protokolo kopija ir (arba) investicijų sutarties kopija.

 

 

 

25.

Pateikti dokumentai, įrodantys projekto biudžeto pagrįstumą (projektinės sąmatos, techniniai projektai, tiekėjų komerciniai pasiūlymai, nuorodos į rinkoje galiojančias kainas ir kita).

 

 

 

 

Jei projekte dalyvauja partneriai:

 

 

 

26.

Jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties kopija.

 

 

 

27.

Pateiktas kiekvieno partnerio užpildytas ir pasirašytas atskiras paraiškos (B) dalies II skyrius „Informacija apie projekto partnerį“.

 

 

 

28.

Pateiktas kiekvieno partnerio įstatų (nuostatų ir (ar) statuto) nuorašas.

 

 

 

29.

Pateikti paraiškos atitinkamus skyrius pasirašiusio asmens įgaliojimus patvirtinantys dokumentai, jeigu paraiškos skyrius pasirašo įgaliotas partnerio asmuo.

 

 

 

30.

Pateikti kiekvieno partnerio (jei partneris yra užsienio įmonės filialas, tuomet filialo steigėjo) paskutinių metų patvirtintos metinės finansinės atskaitomybės dokumentų nuorašai ir pastarųjų 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo datos tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentai. Jei įmonė veikia mažiau nei 1 metus, tuomet ji turi pateikti tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentus nuo įmonės įsteigimo iki paraiškos pateikimo datos. Jei paskutinių finansinių metų atskaitomybė dar nėra patvirtinta, būtina pateikti įmonės vadovo pasirašytą finansinę atskaitomybę. Tarpinė finansinė atskaitomybė taip pat turi būti pasirašyta įmonės vadovo. Užsienio įmonės filialo steigėjo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė turi būti sudaryta pagal valstybės, kurioje įsteigta užsienio bendrovė, teisę. Bet, jeigu užsienio įmonės filialo steigėjo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė sudaroma vadovaujantis kitokiais reikalavimais negu taikomi Europos Sąjungoje, tokiu atveju užsienio įmonės filialo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė turi būti sudaryta pagal buhalterinę apskaitą ir finansines ataskaitas reglamentuojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus.

Pastaba. Pateikiami finansinės atskaitomybės dokumentai, nurodyti 1-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinė atskaitomybė“, patvirtinto viešosios įstaigos Audito ir apskaitos tarnybos direktoriaus 2010 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. VAS-12 (Žin., 2010, Nr. 57-2828), IV skyriuje.

 

 

 

31.

Pateikta kiekvienam partneriui VĮ Registrų centro išduota pažyma ar jos kopija (netaikoma, jei su paraiška pateikiama partnerio atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių pažyma).

 

 

 

32.

Pateikta kiekvieno partnerio atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ne anksčiau nei prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo. Tais atvejais, kai pagal sutartį su mokesčius administruojančia institucija mokesčio mokėjimas yra atidėtas, turi būti pridėti dokumentai ar jų kopijos, patvirtinančios mokesčių atidėjimą (netaikoma, jei su paraiška pateikiama VĮ Registrų centro išduota pažyma ar jos kopija).

 

 

 

33.

Pateikta kiekvieno partnerio Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių pažyma, išduota ne anksčiau nei prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo, apie pareiškėjo skolos Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui turėjimą ar neturėjimą. Tais atvejais, kai pagal sutartį su mokesčius administruojančia institucija mokesčio mokėjimas yra atidėtas, turi būti pridėti dokumentai ar jų kopijos, patvirtinančios mokesčių atidėjimą (netaikoma, jei su paraiška pateikiama VĮ Registrų centro išduota pažyma ar jos kopija).

 

 

 

34.

Pateiktas VĮ Registrų centro išduotas centrinio duomenų banko pagrindu parengtas Nekilnojamojo turto registro išrašas dėl turto, kuris bus naudojamas įgyvendinant projektą, priklausomybės partneriui. Jei turtas partneriui priklauso ne nuosavybės teise, pateikta šio turto valdymo sutarties kopija arba turto valdymo ketinimo protokolas kartu su turto valdymo sutarties projektu (turi būti pateikti teisę (arba dėl ketinimo įgyti teisę) į tiesiogiai su projektu susijusį nekilnojamąjį turtą (disponavimą, valdymą, naudojimą) patvirtinančių dokumentų nuorašai. Turto valdymo sutartis turi būti sudaryta ne trumpiau kaip 5 metams nuo projekto įgyvendinimo pabaigos ir įregistruota Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre).

 

 

 

35.

Pateikti finansavimo šaltinius pagrindžiantys dokumentai, kaip nustatyta 2 priedo 8.1.1 ir 8.1.2 punktuose.

 

 

 

36.

Pateikta Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaracija, kurios forma patvirtinta Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 4-119 (Žin., 2008, Nr. 36-1298), ar laisvos formos raštas dėl didelės įmonės statuso (taikoma įmonėms, turinčioms didelės įmonės statusą).

 

 

 

37.

Pateikta įmonės garantija, kad gauta parama nebus naudojama įmonės produkcijos ar paslaugų teikimo įrenginiams perkelti iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės (taikoma įmonėms, turinčioms didelės įmonės statusą).

 

 

 

 

_________________

 


VP2-2.1-ŪM-05-V priemonės „Invest LT+“

projektų finansavimo sąlygų aprašo

3 priedas

(Lietuvos Respublikos ūkio ministro

2012 m. balandžio 11 d. įsakymo Nr. 4-335

redakcija)

 

Kuriame Lietuvos ateitį

 

VP2-2.1-ŪM-05-V PRIEMONĖS „INVEST LT+“ PARAIŠKOS DĖL PROJEKTO FINANSAVIMO SPECIALIOSIOS (B) DALIES FORMA IR JOS PILDYMO INSTRUKCIJA

 

I. INFORMACIJA APIE PAREIŠKĖJĄ

 

1. Pareiškėjo vykdomos veiklos ir projekto veiklos priskiriamos Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriui (EVRK 2 red.), patvirtintam Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2007 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. DĮ-226 (Žin., 2007, Nr. 119-4877) (toliau – EVRK 2 red.)

 

Pareiškėjo vykdoma veikla (-os) pagal EVRK 2 red.

 

Pareiškėjo veikla (-os) pagal EVRK 2 red., kuriai (-ioms) vykdyti bus naudojami projekto rezultatai (jei projekto rezultatai tenka kelioms veikloms, reikia nurodyti rezultatų padalijimą procentais)

 

 

2. Pareiškėjo statusas:

 

Labai maža įmonė

Maža įmonė

Vidutinė įmonė

Didelė įmonė

 

3. Pareiškėjo akcininkai (nurodomi visi įmonės akcininkai, valdantys 10 ir daugiau procentų įmonės akcijų):

 

Eilės Nr.

Akcininkas

Akcijų dalis (procentais)

1.

 

 

2.

 

 

 

4. Pareiškėjas yra (nėra) perkančioji organizacija pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102):

 

Taip, pareiškėjas yra perkančioji organizacija

Ne, pareiškėjas nėra perkančioji organizacija

 


5. Projekto veiklų pagrindimas

 

Detalizuokite projekto veiklas (tarp jų pasirengimo projektui veiklas). Projekto veiklos kodas (numeris) turi sutapti su Paraiškos dėl projekto finansavimo bendrosios (A) dalies formoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. 1K-066 (Žin., 2008, Nr. 23-861) (toliau – paraiškos (A) dalis) tai pačiai veiklai nurodytu kodu (numeriu), išskyrus pasirengimo projektui veiklas

Projekto veikla

Projekto veiklos aprašymas

Kaip veikla leis pasiekti projekto rezultatus

Projekto veiklos trukmė

1.

 

 

 

2.

 

 

 

 

Pareiškėjo parašas ____________

 

6. Projekto išlaidų detalizavimas

 

Detalizuokite projekto išlaidas pagal išlaidų eilutes. Vienos išlaidų eilutės išlaidos gali būti detalizuotos pridedant papildomas lentelės eilutes

Projekto biudžeto eilutės Nr. (paraiškos (A) dalies 8.1 punktas)

Išlaidų pavadinimas

Tinkamų išlaidų suma, Lt

Prašoma finansavimo suma, Lt

Galimas pagalbos intensyvumas (Aprašo 36 punktas)

Pareiškėjo

Partnerio

Pareiškėjo

Partnerio

Pareiškėjo

Partnerio

Darbuotojų, įdarbintų tiesiogiai įgyvendinant investicijų projektą, darbo užmokesčio išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilgalaikio materialaus ir nematerialaus turto kūrimo (inžinerinių ir komunikacijų tinklų įrengimas, pastatų statyba ir kita) ir ilgalaikio materialaus turto įsigijimo išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros bei naujovių diegimo išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darbuotojų specialiojo mokymo išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prisijungimo prie inžinerinių tinklų mokestis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Techninio projekto parengimo išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žemės, pastatų, patalpų, įrengimų nuomos išlaidos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalyvavimas prekybos mugėse, mokymo arba konsultavimo paslaugų išlaidos dėl naujo arba esamo produkto pristatymo naujose rinkose

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

Paraiškos bendrosios (A) dalies 10 punkto duomenys:

Tinkamos išlaidos, Lt

Prašomos paramos lėšos, Lt

 

 

 

7. Pareiškėjo administraciniai gebėjimai ir patirtis (pildoma, jei pareiškėjas pats administruoja projektą)

 

Nurodykite žmogiškuosius išteklius, kuriuos planuojama naudoti projektui įgyvendinti

Projektui numatomų priskirti darbuotojų skaičius

Funkcijos, kurios būtų priskirtos

Darbuotojų patirtis (kompetencija)

Turimas darbuotojų skaičius

 

 

 

Papildomas darbuotojų poreikis

pareiškėjo darbuotojai

 

 

 

ekspertai, konsultantai

 

 

 

Iš viso darbuotojų

 

 

 

8. Pareiškėjo turimas teisinis pagrindas vykdyti projekte numatytas veiklas

 

Jei vykdoma veikla, susijusi su projekto įgyvendinimu, pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus yra licencijuojama ar jai įgyvendinti reikalingas kitokios formos leidimas, nurodykite turimą (-as) licenciją (-as) ar leidimą (-us) (numerius, pavadinimus, išdavimo datą, galiojimo laiką, išdavusių institucijų pavadinimus)

 

 

 

 

Pareiškėjo parašas ____________

 

9. Pagalbos būtinumas

 

Įvertinkite pagalbos poveikį projekto įgyvendinimui

projektas nebus įgyvendintas, jei pagalba nebus suteikta;

projektas, suteikus pagalbą, bus įgyvendintas platesniu mastu;

suteikus pagalbą, pagerės projekto kokybė;

suteikta pagalba paspartintų projekto įgyvendinimą. Nurodykite, kiek mėnesių projekto įgyvendinimas paspartėtų (____ mėn.);

pagalba neturėtų įtakos projekto įgyvendinimui.

Paaiškinkite ir pagrįskite, kokią įtaką suteikta pagalba darytų projektui

Aprašoma ir pagrindžiama suteiktos pagalbos įtaka projekto apimčiai, kokybei, sėkmei, poveikiui ir panašiai.

 

10. Finansinis planas (pildoma, jei neteikiamas investicinis projektas, kaip nustatyta Aprašo 16 punkte)

 

Pateikiamos finansinės prognozės laikotarpis turi apimti nuo investicijų darymo pražios ir 5 metus po projekto įgyvendinimo pabaigos. Finansinių prognozių sudarymo prielaidos turi būti pagrįstos paskutinių metų patvirtintos finansinės atskaitomybės ir (ar) 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo datos tarpinės finansinės atskaitomybės, ir (ar) statistinės informacijos duomenimis. Finansinių prognozių sudarymo lentelės pildomos, atsižvelgiant į buhalterinei apskaitai tvarkyti ir finansinei atskaitomybei sudaryti taikomus metodus ir taisykles. Pateikiami du scenarijai: naudojant Europos Sąjungos paramą ir be Europos Sąjungos paramos. Papildomi skaičiavimai ir lentelės gali būti pateikiami kaip priedai.

10.1. Dabartinis ir prognozuojamas balansai:

10.1.1. prielaidos, naudojamos balansams prognozuoti;

10.1.2. įmonės einamųjų ir prognozuojamų metų balansai visam projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytam laikotarpiui;

10.1.3. dabartinio ir prognozuojamo ilgalaikio turto bei jo vertės lentelė, kurioje nurodoma balansinė ir rinkos vertė bei nusidėvėjimas;

10.1.4. apyvartinio kapitalo poreikiai;

10.1.5. kiti svarbiausi rodikliai atsižvelgiant į veiklos rūšį.

10.2. Dabartinis ir prognozuojamas pelnas (nuostolis):

10.2.1. įmonės pelno (nuostolio) prognozė einamiesiems metams ir visam projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytam laikotarpiui;

10.2.2. duomenų prognozių prielaidos, sąnaudų suskirstymo į pastovias ir kintamas arba gamybos ir pridėtines pagrindimas.

10.3. Dabartiniai ir prognozuojami pinigų srautai:

10.3.1. įmonės pinigų srautų prognozė (ataskaita) projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytam laikotarpiui;

10.3.2. naujo produkto gamybos pinigų srauto prognozė projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytam laikotarpiui.

10.4. Planuojamos investicijos į naujo produkto (paslaugos) gamybą (teikimą) efektyvumo įvertinimas:

10.4.1. Vertinamas investicijos efektyvumas, naudojant pateiktų pelno (nuostolių), pinigų srautų ir balanso lentelių duomenis. Apskaičiuojami rodikliai: lūžio taškas, pinigų srautų grynoji dabartinė vertė, vidinė grąžos norma, investicijų atsipirkimo laikas, pajamų ir išlaidų santykis.

 

Pateikite duomenis iki lūžio taško, bet ne trumpiau kaip 5 metams po projekto pabaigos

Investicijos atlikimo metai

Numatomos gauti grynosios pajamos

(veiklos pajamos, atėmus veiklos išlaidas)

Diskonto norma*

Numatomų gauti grynųjų pajamų grynoji dabartinė vertė

20...

 

 

 

20...

 

 

 

20...

 

 

 

...

 

 

 

Iš viso

 

* Projekte diskonto norma yra apskaičiuojama vadovaujantis Europos Komisijos komunikatu dėl orientacinių ir diskonto normų nustatymo metodo pakeitimo (2008/C14/02). Gali būti taikoma ir kitokia diskonto norma. Tokiu atveju pareiškėjas pateikia pagrįstus paaiškinimus.

 


11. Gauta (planuojama gauti) valstybės pagalba

 

Pateikite informaciją apie pareiškėjo gautą per pastaruosius 3 metus ir planuojamą gauti valstybės pagalbą ir kitą paramą.

 

Planuojama gauti pagalbos suma (ne iš Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos)

Gautos pagalbos suma (Informaciją apie suteiktą de minimis pagalbą tikrina viešoji įstaiga Lietuvos verslo paramos agentūra (toliau – LVPA), naudodamasi Suteiktos valstybės pagalbos registro duomenimis)

Pagalbos teikėjas

Informacija apie pagalbos suteikimą, teikimo pagrindą

Pagalbos suteikimo data

Materialiosios investicijos

 

 

 

 

 

Nematerialiosios investicijos

 

 

 

 

 

Planuojama gauti de minimis pagalba projektui įgyvendinti iš kitų valstybės finansinių šaltinių

 

 

 

 

 

Kita įvairių formų valstybės finansinė parama juridiniams asmenims (valstybės suteiktos garantijos, mikrokreditai, garantuotų paskolų palūkanų kompensavimas, kita)

 

 

 

 

 

 

Pareiškėjo parašas ____________

 


12. Kiti Bendrijos, Lietuvos Respublikos ar kiti finansavimo šaltiniai

 

12.1. Ar buvo pateikta paraiška dėl paramos šiam projektui arba jo daliai iš bet kokio kito Bendrijos, Lietuvos Respublikos ar kitų finansavimo šaltinių (Europos regioninio plėtros fondo (toliau – ERPF), Sanglaudos fondo, kito Bendrijos finansavimo šaltinio, valstybės ar savivaldybės programų, Europos ekonominės erdvės paramos ar panašiai)?

Taip

Jei taip, prašome išsamiai aprašyti (nurodyti susijusią finansinę priemonę, nuorodų numerius, datas, prašytas sumas, suteiktas sumas ir kita)

Ne

 

12.2. Ar šis projektas ar jo dalis papildo kokį nors kitą projektą, kuris jau finansuojamas ar bus finansuojamas iš ERPF, Sanglaudos fondo, kito Bendrijos finansavimo šaltinio, valstybės ar savivaldybės programų, Europos ekonominės erdvės paramos ar panašiai?

 

Taip

Jei taip, prašome išsamiai aprašyti (nurodyti tikslius duomenis, nuorodų numerius, datas, prašytas sumas, gautas sumas ir kita)

Ne

 

12.3. Ar buvo pateikta paraiška dėl paramos iš bet kokio kito Bendrijos, Lietuvos Respublikos ar kitų finansavimo šaltinių (ERPF, Sanglaudos fondo, kito Bendrijos finansavimo šaltinio, valstybės ar savivaldybės programų, Europos ekonominės erdvės paramos ar panašiai) ankstesniam šio projekto ar jo dalies etapui (įskaitant galimybių studijos ir parengiamuosius etapus)?

 

Taip

Jei taip, prašome išsamiai aprašyti (nurodyti susijusią finansinę priemonę, nuorodų numerius, datas, prašytas sumas, suteiktas sumas ir kita)

Ne

 

 

13. Projekto rizikos ir jų valdymo veiksniai

 

Įvertinkite ir aprašykite įgyvendinant projektą galinčią kilti riziką ir jos mažinimo priemones.

Rizika, rizikos poveikis projektui

Rizikos mažinimo priemonės

 

 

 

 

 

Pareiškėjo parašas ____________

 

14. Numatomų sukurti darbo vietų skaičius

 

 

N-1

N (paraiškos pateikimo metai) (paraiškos pateikimo metais laikomi pareiškėjo paskutiniai visi finansiniai metai)

M (projekto įgyvendinimo pabaigos metai)

M+1

M+2

M+3

Darbuotojų skaičius

 

 

 

 

 

 

 

15. Su pareiškėju nebuvo nutraukta projekto finansavimo ir administravimo sutartis dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo

 

Taip, sutartis nebuvo nutraukta

Ne, sutartis buvo nutraukta

 

16. Pateikiami dokumentai

 

Eil. Nr.

Pateikiami dokumentai

Lapų skaičius

1.           

Paraiškos (A) dalis.

 

2.           

VP2-2.1-ŪM-05-V priemonės „Invest LT+“ paraiškos dėl projekto finansavimo specialiosios (B) dalies forma ir jos pildymo instrukcija (Aprašo 3 priedas) (toliau – paraiškos (B) dalis).

 

3.           

Pareiškėjo įstatų (nuostatų ir (ar) statuto) nuorašas (nuorašas – tai atgamintas dokumentas, atitinkantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 (Žin., 2011, Nr. 88-4230), nuostatas).

 

4.           

Paraišką pasirašiusio asmens įgaliojimus patvirtinantis dokumentas (jeigu paraišką pasirašo įgaliotas asmuo).

 

5.           

Už projekto administravimą atsakingų asmenų įgaliojimus patvirtinantys dokumentai ir (arba) įmonės vadovo pasirašytas raštas, kad bus perkama projekto administravimo paslauga.

 

6.           

Pareiškėjo (jei pareiškėjas yra užsienio įmonės filialas, tuomet filialo steigėjo) paskutinių metų patvirtintos metinės finansinės atskaitomybės dokumentų nuorašai ir pastarųjų 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo datos tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentai. Jei įmonė veikia mažiau nei 1 metus, tuomet ji turi pateikti tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentus nuo įmonės įsteigimo iki paraiškos pateikimo datos. Jei paskutinių finansinių metų atskaitomybė dar nėra patvirtinta, būtina pateikti įmonės vadovo pasirašytą finansinę atskaitomybę. Tarpinė finansinė atskaitomybė taip pat turi būti pasirašyta įmonės vadovo. Užsienio įmonės filialo steigėjo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė, turi būti sudaryta pagal valstybės, kurioje įsteigta užsienio bendrovė, teisę. Bet, jeigu užsienio įmonės filialo steigėjo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė sudaroma vadovaujantis kitokiais reikalavimais negu taikomi Europos Sąjungoje, tokiu atveju, užsienio įmonės filialo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė turi būti sudaryta pagal buhalterinę apskaitą ir finansines ataskaitas reglamentuojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus.

Pastaba. Pateikiami finansinės atskaitomybės dokumentai, nurodyti 1-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinė atskaitomybė“, patvirtinto viešosios įstaigos Audito ir apskaitos tarnybos direktoriaus 2010 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. VAS-12 (Žin., 2010, Nr. 57-2828), IV skyriuje.

 

7.           

VĮ Registrų centro išduota ne anksčiau nei prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo pažyma, patvirtinanti jungtinius kompetentingų institucijų tvarkomus duomenis apie viešųjų pirkimų procedūroje dalyvaujantį tiekėją (toliau – VĮ Registrų centro išduota pažyma), ar jos kopija (netaikoma, jei su paraiška pateikiama pareiškėjo atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių pažyma).

 

8.           

Pareiškėjo atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos skyriaus ne anksčiau nei prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo. Tais atvejais, kai pagal sutartį su mokesčius administruojančia institucija mokesčio mokėjimas yra atidėtas, pridėti dokumentai ar jų kopijos, patvirtinančios mokesčių atidėjimą.

 

9.           

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių pažyma, išduota ne anksčiau nei prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo, apie pareiškėjo skolos Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui turėjimą ar neturėjimą. Tais atvejais, kai pagal sutartį su mokesčius administruojančia institucija mokesčio mokėjimas yra atidėtas, pridėti dokumentai ar jų kopijos, patvirtinančios mokesčių atidėjimą.

 

10.         

Numatant projekte naują statybą, rekonstrukciją ar kapitalinį remontą, pateiktas statinio statybos, rekonstravimo ar kapitalinio remonto techninis projektas (tuo atveju jei statinio (-ių) projektas pradėtas rengti iki 2010 m. spalio 1 d., pateikiamas galiojantis teisės aktų nustatyta tvarka išduotas statinio techninis projektas ir statinio (-ių) projektavimo sąlygų sąvadas (-ai) (kopija (-os) (jei taikoma).

 

11.         

VĮ Registrų centro išduotas centrinio duomenų banko pagrindu parengtas Nekilnojamojo turto registro išrašas dėl turto, kuris bus naudojamas įgyvendinant projektą, priklausomybės pareiškėjui. Jei turtas pareiškėjui priklauso ne nuosavybės teise, pateikta šio turto valdymo sutarties kopija arba turto valdymo ketinimo protokolas kartu su turto valdymo sutarties projektu (turi būti pateikti teisę (arba dėl ketinimo įgyti teisę) į tiesiogiai su projektu susijusį nekilnojamąjį turtą (disponavimą, valdymą, naudojimą) patvirtinančių dokumentų nuorašai. Turto valdymo sutartis turi būti sudaryta ne trumpiau kaip 5 metams nuo projekto įgyvendinimo pabaigos ir įregistruota Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre).

 

12.         

Įmonės garantija, kad gauta parama nebus naudojama įmonės produkcijos ar paslaugų teikimo įrenginiams perkelti iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės (taikoma įmonėms, turinčioms didelės įmonės statusą).

 

13.         

Finansavimo šaltinius pagrindžiantys dokumentai, kaip nurodyta Tinkamumo finansuoti vertinimo metodikos (VP2-2.1-ŪM-05-V priemonės „Invest LT+“ projektų finansavimo sąlygų aprašo 2 priedas) (toliau – 2 priedas) 8.1.1 ir 8.1.2 punktuose.

 

14.         

Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaracija, kurios forma patvirtinta Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 4-119 (Žin., 2008, Nr. 36-1298), ar laisvos formos raštas dėl didelės įmonės statuso (taikoma įmonėms, turinčioms didelės įmonės statusą).

 

15.         

Jei teisės aktų nustatyta tvarka privaloma atlikti poveikio aplinkai vertinimą, Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita (nuorašas) ir atsakingos institucijos sprendimo ar atrankos išvados kopijos arba pareiškėjo laisvos formos raštas su argumentuotu pagrindimu, kad projektui netaikomas reikalavimas dėl poveikio aplinkai vertinimo (kai poveikio aplinkai vertinimo atlikti neprivaloma).

 

16.         

Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyto leidimo, licencijos ar veiklos atestato kopija (jei taikoma). Jei veiklai sukurti ir (arba) vykdyti, ir (arba) plėtoti skirtas projektas ir kuriai Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka būtinas leidimas, licencija ar veiklos atestatas, tačiau jis gali būti išduotas tik įgyvendinus projekte numatytas veiklas, pateikiamas įsipareigojimas, kad leidimo, licencijos ar veiklos atestato kopija bus pateikta LVPA ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo projekto įgyvendinimo pabaigos.

 

17.         

Investicinis projektas (jei taikoma).

 

18.         

Ketinimų protokolo kopija ir (arba) investicijų sutarties kopija.

 

19.         

Dokumentai, įrodantys projekto biudžeto pagrįstumą (projektinės sąmatos, techniniai projektai, tiekėjų komerciniai pasiūlymai, nuorodos į rinkoje galiojančias kainas ir kita).

 

20.         

Paraiškos (B) dalies 10 punkto priedai (jei taikoma).

 

 

Pateikiamų dokumentų lapų skaičius, iš viso.

 

 

Pareiškėjo parašas ____________

 

17. Pareiškėjo deklaracija

 

Aš, toliau pasirašęs asmuo, patvirtinu, kad:

 

pareiškėjas nebandė (nebandys) gauti konfidencialios informacijos arba daryti įtakos vertinimą atliekančiai institucijai dabartinio arba ankstesnio paraiškų vertinimo arba atrankos proceso metu;

pareiškėjo vadovas ar vyriausiasis buhalteris neturi neišnykusio teistumo dėl nusikalstamos veikos nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai ar finansų sistemai;

pareiškėjui nebuvo išduotas vykdomasis raštas sumoms išieškoti, kai Europos Komisija sprendime paskelbė, kad finansavimas yra neteisėtas ir nesuderinamas su bendrąja rinka, kaip apibrėžiama 2008 m. rugpjūčio 6 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 800/2008, skelbiančiu tam tikrų rūšių pagalbą suderinamą su bendrąja rinka taikant Sutarties 87 ir 88 straipsnius (Bendrasis bendrosios išimties reglamentas) (OL 2008 L 214, p. 3) (toliau – Komisijos reglamentas Nr. 800/2008) 1 straipsnio 6 dalies a ir b punktuose;

pareiškėjui nėra taikoma kolektyvinė nemokumo procedūra, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme (Žin., 2001, Nr. 31-1010) ir Lietuvos Respublikos įmonių restruktūrizavimo įstatyme (Žin., 2001, Nr. 31-1012; 2010, Nr. 86-4529);

pareiškėjui (jei pareiškėjas yra užsienio įmonės filialas, tuomet filialo steigėjui) nėra iškelta byla dėl bankroto, jis nėra likviduojamas.

 

Projekto pareiškėjo ___________________________ vardu

Vardas, pavardė

Parašas

Pareigos

 

Atstovavimo pagrindas

 

Data

Vieta

 

Prie paraiškos gali būti pridedami kiti dokumentai, patvirtinantys ar pagrindžiantys paraiškoje pateiktą informaciją.

 

________________

(Vadovo pareigos)

__________

(Parašas)

_________________

(Vardas ir pavardė)

 

II. INFORMACIJA APIE PROJEKTO PARTNERĮ

 

18. Bendroji informacija

 

Projekto partnerio pavadinimas

 

Partnerio žymėjimas

1 partneris

2 partneris

n partneris

 

19. Partnerio vykdomos veiklos ir projekto veiklos priskiriamos EVRK 2 red.

 

Partnerio vykdoma veikla (-os) pagal EVRK 2 red.

 

Partnerio veikla (-os) pagal EVRK 2 red., kuriai (-ioms) vykdyti bus naudojami projekto rezultatai (jei projekto rezultatai tenka kelioms veikloms, reikia nurodyti rezultatų padalijimą procentais)

 

 

20. Partnerio statusas:

 

Labai maža įmonė

Maža įmonė

Vidutinė įmonė

Didelė įmonė

 

21. Partnerio akcininkai (nurodomi visi įmonės akcininkai, valdantys 10 ir daugiau procentų įmonės akcijų):

 

Eilės Nr.

Akcininkas

Akcijų dalis (procentais)

1.

 

 

2.

 

 

 

Pareiškėjo parašas ____________

 

22. Partneris yra (nėra) perkančioji organizacija pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą:

 

Taip, partneris yra perkančioji organizacija

Ne, partneris nėra perkančioji organizacija

 

23. Partnerio indėlio į projekto veiklas pagrindimas

 

Detalizuokite partnerio indėlį į projekto veiklas (tarp jų pasirengimo projektui veiklas). Projekto veiklos kodas (numeris) turi sutapti su paraiškos A dalyje nurodytu tos pačios veiklos kodu (numeriu), išskyrus pasirengimo projektui veiklas

Projekto veikla

Projekto veiklos aprašymas

Kaip partnerio indėlis į projekto veiklas leis pasiekti projekto rezultatus

Projekto veiklos trukmė

Partneriui tenkanti tinkamų išlaidų dalis litais

Partnerio prašoma finansavimo dalis litais

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

Pareiškėjo parašas ____________

 

24. Partnerio administraciniai gebėjimai ir patirtis

 

Nurodykite žmogiškuosius išteklius, kuriuos planuojama naudoti projektui įgyvendinti

Projektui priskirti numatomų darbuotojų skaičius

Funkcijos, kurios būtų priskirtos

Darbuotojų patirtis (kompetencija)

Turimas darbuotojų skaičius

 

 

 

Papildomas darbuotojų poreikis

Partnerio darbuotojai

 

 

 

Ekspertai, konsultantai

 

 

 

Iš viso darbuotojų

 

 

 

 

 

25. Partnerio turimas teisinis pagrindas vykdyti projekte numatytas veiklas

 

Jei vykdoma veikla, susijusi su projekto įgyvendinimu, pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus yra licencijuojama ar jai įgyvendinti reikalingas kitokios formos leidimas, nurodykite turimą (-as) licenciją (-as) ar leidimą (-us) (numerius, pavadinimus, išdavimo datą, galiojimo laiką, išdavusių institucijų pavadinimus)

 

 

 

 

 

Pareiškėjo parašas ____________

 

26. Gauta (planuojama gauti) valstybės pagalba

 

26.1. Pateikite informaciją apie partnerio per pastaruosius 3 metus gautą ir planuojamą gauti valstybės pagalbą ir kitą paramą

 

Planuojama gauti pagalbos suma (ne iš Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos)

Gautos pagalbos suma (informaciją apie suteiktą de minimis pagalbą tikrina LVPA, naudodamasi Suteiktos valstybės pagalbos registro duomenimis)

Pagalbos teikėjas

Informacija apie pagalbos suteikimą, teikimo pagrindą

Pagalbos suteikimo data

Materialiosios investicijos

 

 

 

 

 

Nematerialiosios investicijos

 

 

 

 

 

Planuojama gauti de minimis pagalba projektui įgyvendinti iš kitų valstybės finansinių šaltinių

 

 

 

 

 

Kita įvairių formų valstybės finansinė parama juridiniams asmenims

 

 

 

 

 

 

26.2. Ar buvo pateikta paraiška dėl paramos šiam projektui arba jo daliai iš bet kokio kito Bendrijos, Lietuvos Respublikos ar kitų finansavimo šaltinių (ERPF, Sanglaudos fondo, kito Bendrijos finansavimo šaltinio, valstybės ar savivaldybės programų, Europos ekonominės erdvės paramos ar panašiai)?

Taip

Jei taip, prašom išsamiai aprašyti (nurodyti susijusią finansinę priemonę, nuorodų numerius, datas, prašytas sumas, suteiktas sumas ir kita)

Ne

 

26.3. Ar šis projektas ar jo dalis papildo kokį nors kitą projektą, kuris jau finansuojamas ar bus finansuojamas iš ERPF, Sanglaudos fondo, kito Bendrijos finansavimo šaltinio, valstybės ar savivaldybės programų, Europos ekonominės erdvės paramos ar panašiai?

 

Taip

Jei taip, prašom išsamiai aprašyti (nurodyti tikslius duomenis, nuorodų numerius, datas, prašytas sumas, gautas sumas ir kita)

Ne

 

26.4. Ar buvo pateikta paraiška dėl paramos iš bet kokio kito Bendrijos, Lietuvos Respublikos ar kitų finansavimo šaltinių (ERPF, Sanglaudos fondo, kito Bendrijos finansavimo šaltinio, valstybės ar savivaldybės programų, Europos ekonominės erdvės paramos ar panašiai) ankstesniam šio projekto ar jo dalies etapui (įskaitant galimybių studijos ir parengiamuosius etapus)?

 

Taip

Jei taip, prašom išsamiai aprašyti (nurodyti susijusią finansinę priemonę, nuorodų numerius, datas, prašytas sumas, suteiktas sumas ir kita)

Ne

 

 

Pareiškėjo parašas ____________

 

27. Su partneriu nebuvo nutraukta projekto finansavimo ir administravimo sutartis dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo

 

Taip, sutartis nebuvo nutraukta

Ne, sutartis buvo nutraukta

 

28. Pateikiami dokumentai

 

Eil. Nr.

Pridedami dokumentai

Lapų skaičius

1.           

Jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties kopija.

 

2.           

Kiekvieno partnerio įstatų (nuostatų ir (ar) statuto) nuorašas.

 

3.           

Paraiškos atitinkamus skyrius pasirašiusio asmens įgaliojimus patvirtinantys dokumentai, jeigu paraiškos skyrius pasirašo įgaliotas partnerio asmuo.

 

4.           

Kiekvieno partnerio (jei partneris yra užsienio įmonės filialas, tuomet filialo steigėjo) paskutinių metų patvirtintos metinės finansinės atskaitomybės dokumentų nuorašai ir pastarųjų 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo datos tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentai. Jei įmonė veikia mažiau nei 1 metus, tuomet ji turi pateikti tarpinės finansinės atskaitomybės dokumentus nuo įmonės įsteigimo iki paraiškos pateikimo datos. Jei paskutinių finansinių metų atskaitomybė dar nėra patvirtinta, būtina pateikti įmonės vadovo pasirašytą finansinę atskaitomybę. Tarpinė finansinė atskaitomybė taip pat turi būti pasirašyta įmonės vadovo. Užsienio įmonės filialo steigėjo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė turi būti sudaryta pagal valstybės, kurioje įsteigta užsienio bendrovė, teisę. Bet, jeigu užsienio įmonės filialo steigėjo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė sudaroma vadovaujantis kitokiais reikalavimais negu taikomi Europos Sąjungoje, tokiu atveju užsienio įmonės filialo metinė finansinė atskaitomybė ir tarpinė finansinė atskaitomybė turi būti sudaryta pagal buhalterinę apskaitą ir finansines ataskaitas reglamentuojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus.

Pastaba. Pateikiami finansinės atskaitomybės dokumentai, nurodyti 1-ojo verslo apskaitos standarto „Finansinė atskaitomybė“, patvirtinto viešosios įstaigos Audito ir apskaitos tarnybos direktoriaus 2010 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. VAS-12 (Žin., 2010, Nr. 57-2828), IV skyriuje.

 

5.           

Kiekvieno partnerio VĮ Registrų centro pažyma ar jos kopija (netaikoma, jei su paraiška pateikiama partnerio atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos, ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių pažyma).

 

6.           

Kiekvieno partnerio atsiskaitymo su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais pažyma, išduota apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ne anksčiau nei prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo. Tais atvejais, kai pagal sutartį su mokesčius administruojančia institucija mokesčio mokėjimas yra atidėtas, turi būti pridėti dokumentai ar jų kopijos, patvirtinančios mokesčių atidėjimą (netaikoma, jei su paraiška pateikiama VĮ Registrų centro išduota pažyma ar jos kopija).

 

7.           

Kiekvieno partnerio Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių pažyma, išduota ne anksčiau nei prieš 1 mėnesį iki paraiškos pateikimo, apie pareiškėjo skolos Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui turėjimą ar neturėjimą. Tais atvejais, kai pagal sutartį su mokesčius administruojančia institucija mokesčio mokėjimas yra atidėtas, turi būti pridėti dokumentai ar jų kopijos, patvirtinančios mokesčių atidėjimą (netaikoma, jei su paraiška pateikiama VĮ Registrų centro išduota pažyma ar jos kopija).

 

8.           

VĮ Registrų centro išduotas centrinio duomenų banko pagrindu parengtas Nekilnojamojo turto registro išrašas dėl turto, kuris bus naudojamas įgyvendinant projektą, priklausomybės partneriui. Jei turtas partneriui priklauso ne nuosavybės teise, pateikta šio turto valdymo sutarties kopija arba turto valdymo ketinimo protokolas kartu su turto valdymo sutarties projektu (turi būti pateikti teisę (arba dėl ketinimo įgyti teisę) į tiesiogiai su projektu susijusį nekilnojamąjį turtą (disponavimą, valdymą, naudojimą) patvirtinančių dokumentų nuorašai. Turto valdymo sutartis turi būti sudaryta ne trumpiau kaip 5 metams nuo projekto įgyvendinimo pabaigos ir įregistruota Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre).

 

9.           

Finansavimo šaltinius pagrindžiantys dokumentai, kaip nustatyta 2 priedo 8.1.1 ir 8.1.2 punktuose.

 

10.         

Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaracija, kurios forma patvirtinta Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 4-119, ar laisvos formos raštas dėl didelės įmonės statuso (taikoma įmonėms, turinčioms didelės įmonės statusą).

 

11.         

Įmonės garantija, kad gauta parama nebus naudojama įmonės produkcijos ar paslaugų teikimo įrenginiams perkelti iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės (taikoma įmonėms, turinčioms didelės įmonės statusą).

 

 

Pateikiamų dokumentų lapų skaičius, iš viso.

 

 

Pareiškėjo parašas ____________

 

29. Partnerio deklaracija

 

Aš, toliau pasirašęs asmuo, patvirtinu, kad:

 

partneris yra susipažinęs su paraiškoje pateiktu projekto aprašymu ir įgyvendinimu, jam pritaria ir prie paraiškoje nurodyto projekto prisidės taip, kaip joje nurodyta;

partneris tinkamai informuos pareiškėją ir įgyvendinančiąją instituciją apie bet kokius duomenų, veiklų pasikeitimus, vykdant projektą, ir bet kokius kitus nukrypimus nuo paraiškoje numatyto projekto įgyvendinimo;

partneris įsipareigoja tinkamai nustatyta tvarka saugoti bet kokius su projektu susijusius dokumentus;

partneris nebandė (nebandys) gauti konfidencialios informacijos arba daryti įtakos vertinimą atliekančiai institucijai dabartinio arba ankstesnio paraiškų vertinimo arba atrankos proceso metu;

partnerio vadovas ar vyriausiasis buhalteris neturi neišnykusio teistumo dėl nusikalstamos veiklos nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai ar finansų sistemai.

partneriui nebuvo išduotas vykdomasis raštas sumoms išieškoti, kai Europos Komisija sprendime paskelbė, kad finansavimas yra neteisėtas ir nesuderinamas su bendrąja rinka, kaip apibrėžiama Komisijos reglamento Nr. 800/2008 1 straipsnio 6 dalies a ir b punktuose;

partneriui nėra taikoma kolektyvinė nemokumo procedūra, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatyme ir Lietuvos Respublikos įmonių restruktūrizavimo įstatyme;

partneriui (jei partneris yra užsienio įmonės filialas, tuomet filialo steigėjui) nėra iškelta byla dėl bankroto, jis nėra likviduojamas.

 

Projekto partnerio _______________________________ vardu

Vardas, pavardė

Parašas

Pareigos

 

Atstovavimo pagrindas

 

Data

Vieta

 

Prie paraiškos gali būti pridedami kiti dokumentai, patvirtinantys ar pagrindžiantys paraiškoje pateiktą informaciją.

 

________________

(Vadovo pareigos)

__________

(Parašas)

_________________

(Vardas ir pavardė)

 

_________________