LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL SAVIVALDYBĖS KARO PRIEVOLININKŲ ATRANKOS KOMISIJOS PAVYZDINIO DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2001 m. gegužės 18 d. Nr. 583

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo (Žin., 1996, Nr. 106-2427; 2000, Nr. 64-1933) 156 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Savivaldybės karo prievolininkų atrankos komisijos pavyzdinį darbo reglamentą (pridedama).

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                       Rolandas Paksas

 

Krašto apsaugos ministras                                                           Linas Linkevičius

______________


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2001 m. gegužės 18 d. nutarimu Nr. 583

 

SAVIVALDYBĖS KARO PRIEVOLININKŲ ATRANKOS KOMISIJOS PAVYZDINIS DARBO REGLAMENTAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šis reglamentas nustato savivaldybės karo prievolininkų atrankos komisijos (toliau vadinama – savivaldybės atrankos komisija) darbo tvarką.

2. Savivaldybės atrankos komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymu, kitais teisės aktais ir šiuo reglamentu.

3. Savivaldybės atrankos komisija sudaroma savivaldybės mero siūlymu. Ją tvirtina savivaldybės taryba.

4. Savivaldybės atrankos komisija sudaroma savivaldybės tarybos kadencijos laikui. Po savivaldybių rinkimų ji vykdo savo įgaliojimus tol, kol išrinkta nauja savivaldybės taryba patvirtina naują savivaldybės atrankos komisiją.

5. Savivaldybės atrankos komisiją sudaro ne daugiau kaip 7 asmenys: savivaldybės gydytojas, globos ir rūpybos, policijos, Karo prievolės administravimo tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau vadinama – Karo prievolės administravimo tarnyba) atstovai, dirbantys visuomeniniais pagrindais.

6. Savivaldybės atrankos komisijos pirmininku tvirtinamas savivaldybės tarybos narys arba karo prievolininkų šaukimui organizuoti savivaldybės paskirtas ir reikiamus įgaliojimus turintis tarnautojas (toliau vadinama – savivaldybės administracijos tarnautojas). Jeigu savivaldybės atrankos komisijos pirmininku tvirtinamas savivaldybės tarybos narys, savivaldybės administracijos tarnautojas siūlomas tvirtinti savivaldybės atrankos komisijos pirmininko pavaduotoju. Jeigu savivaldybės atrankos komisijos pirmininku tvirtinamas savivaldybės administracijos tarnautojas, savivaldybės atrankos komisijos pirmininko pavaduotoju siūloma tvirtinti Karo prievolės administravimo tarnybos atstovą.

7. Savivaldybės tarybos reikalavimu savivaldybės atrankos komisija už savo veiklą turi atsiskaityti savivaldybės tarybai.

8. Savivaldybės atrankos komisija turi spaudą su savo pavadinimu. Spaudą saugo ir naudoja savivaldybės atrankos komisijos pirmininkas.

 

II. SAVIVALDYBĖS ATRANKOS KOMISIJOS FUNKCIJOS

 

9. Savivaldybės atrankos komisija:

9.1. atlieka pradinę šauktinių atranką – tikrina jų asmens, karinės įskaitos, socialinės padėties, asmens sveikatos būklės (išrašą iš ambulatorinės kortelės), kitus dokumentus ir pagal juos preliminariai nustato tinkamumą privalomajai pradinei karo tarnybai;

9.2. Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo nustatytomis sąlygomis ir tvarka priima sprendimą atleisti karo prievolininką nuo privalomosios pradinės karo tarnybos;

9.3. Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo nustatytomis sąlygomis ir tvarka priima sprendimą atidėti karo prievolininkui privalomąją pradinę karo tarnybą;

9.4. preliminariai atrinktus šauktinius siunčia į regioninius karo prievolės centrus.

 

III. PASIRENGIMAS SAVIVALDYBĖS ATRANKOS KOMISIJOS POSĖDŽIUI

 

10. Savivaldybės atrankos komisijos darbą organizuoja šios komisijos pirmininkas. Jis atsakingas už jos funkcijų vykdymą.

11. Pagrindinė savivaldybės atrankos komisijos veiklos forma yra posėdžiai.

12. Savivaldybės atrankos komisijos posėdžiams karo prievolininkų asmens bylas ir kitą medžiagą rengia Karo prievolės administravimo tarnybos teritorinis skyrius ir savivaldybės administracijos tarnautojas.

13. Karo prievolininkų asmens bylos ir sąrašai savivaldybės atrankos komisijai pateikiami likus ne mažiau kaip 5 darbo dienoms iki posėdžio pradžios, kad su šia medžiaga galėtų susipažinti savivaldybės atrankos komisijos nariai.

14. Savivaldybės atrankos komisijos posėdžius šaukia šios komisijos pirmininkas, kai jo nėra – jo pavaduotojas, likus ne mažiau kaip savaitei iki posėdžio pradžios.

15. Į savivaldybės atrankos komisijos posėdžius kviečiami karo prievolininkai.

16. Šaukimai karo prievolininkams išsiunčiami likus ne mažiau kaip 30 dienų iki savivaldybės atrankos komisijos posėdžio, kad jie galėtų pasirengti šiam posėdžiui.

17. Šaukime turi būti nurodyta:

17.1. adresato vardas, pavardė;

17.2. savivaldybės atrankos komisijos pavadinimas ir tikslus adresas;

17.3. savivaldybės atrankos komisijos posėdžio vieta ir laikas;

17.4. šaukimo tikslas;

17.5. dokumentų, kuriuos šauktinis privalo turėti atvykęs į savivaldybės atrankos komisijos posėdį, sąrašas;

17.6. asmens, priėmusio šaukimą, pareiga įteikti jį adresatui vos atsiradus galimybei (jeigu adresato nebuvo);

17.7. atsakomybė dėl neatvykimo į savivaldybės atrankos komisijos posėdį.

18. Šaukimai siunčiami registruotu laišku arba įteikiami asmeniškai.

19. Šaukimus siunčia savivaldybės administracijos tarnautojas.

20. Savivaldybės atrankos komisijos posėdžio data ir vieta skelbiama miesto (rajono) laikraštyje likus ne mažiau kaip 30 dienų iki posėdžio pradžios.

21. Nustačius, kad karo prievolininkas nurodytu adresu negyvena, savivaldybės administracijos tarnautojo prašymu savivaldybių policijos įstaigos atlieka jo paiešką ir jį atvesdina.

 

IV. SAVIVALDYBĖS ATRANKOS KOMISIJOS POSĖDŽIO TVARKA

 

22. Savivaldybės atrankos komisijos posėdžiams vadovauja šios komisijos pirmininkas, kai jo nėra – komisijos pirmininko pavaduotojas.

23. Savivaldybės atrankos komisijos sekretorius yra savivaldybės administracijos tarnautojas, skiriamas savivaldybės administratoriaus. Sekretorius protokoluoja savivaldybės atrankos komisijos posėdžius.

24. Savivaldybės atrankos komisijos posėdis teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų komisijos narių.

25. Savivaldybės atrankos komisija kiekvieno karo prievolininko bylą nagrinėja atskirai, individualiai bendrauja su juo, pasirašytinai supažindina jį su jo teisėmis ir pareigomis karo prievolės atžvilgiu, nustato:

25.1. karo prievolininko asmenybę;

25.2. preliminarią sveikatos būklę;

25.3. aplinkybes, kuriomis jis turėtų būti atleistas nuo privalomosios pradinės karo tarnybos;

25.4. aplinkybes, kuriomis jam turėtų būti atidėta privalomoji pradinė karo tarnyba;

25.5. kitus faktinius duomenis, kurie turi įtakos šaukimui.

26. Savivaldybės atrankos komisijos posėdžio metu rašomas protokolas. Protokole nurodoma:

26.1. savivaldybės atrankos komisijos tikslus pavadinimas, adresas;

26.2. savivaldybės atrankos komisijos posėdžio protokolo eilės numeris;

26.3. posėdžio data;

26.4. savivaldybės atrankos komisijos posėdyje dalyvaujančių komisijos narių sąrašas;

26.5. svarstyti klausimai;

26.6. priimti sprendimai.

27. Protokolą pasirašo savivaldybės atrankos komisijos posėdžio pirmininkas, sekretorius ir posėdyje dalyvavę komisijos nariai.

 

V. SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS

 

28. Savivaldybės atrankos komisija priima sprendimus dėl kiekvieno karo prievolininko atskirai dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia savivaldybės atrankos komisijos pirmininko balsas. Savivaldybės atrankos komisijos narys privalo nusišalinti, kai sprendžiami su jo šeimos nariais ir artimais giminaičiais susiję klausimai arba kai jo dalyvavimas balsuojant galėtų sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Sprendimus pasirašo komisijos posėdžio pirmininkas ir dalyvavę komisijos nariai.

29. Savivaldybės atrankos komisija gali priimti vieną iš šių sprendimų:

29.1. Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo numatytais atvejais atleisti karo prievolininką nuo privalomosios pradinės karo tarnybos;

29.2. Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo numatytais atvejais atidėti karo prievolininkui privalomąją pradinę karo tarnybą. Tarnyba atidedama vieneriems metams; jeigu suėjus šiam terminui įstatyme numatytos aplinkybės neišnyko, šaukimo atidėjimas pratęsiamas ne ilgiau kaip vieneriems metams;

29.3. nustačius, kad karo prievolininkas tinka privalomajai pradinei karo tarnybai, siųsti jį į regioninį karo prievolės centrą;

29.4. piliečio rašytiniu prašymu leisti pradėti tarnybą nuo 18 metų.

30. Savivaldybės atrankos komisijos sprendime nurodoma:

30.1. savivaldybės atrankos komisijos tikslus pavadinimas, adresas;

30.2. sprendimo eilės numeris;

30.3. sprendimo priėmimo data;

30.4. savivaldybės atrankos komisijos posėdžio pirmininko ir sekretoriaus vardai, pavardės;

30.5. svarstytas klausimas;

30.6. priimtas sprendimas.

31. Karo prievolininkai su savivaldybės atrankos komisijos sprendimais supažindinami pasirašytinai. Karo prievolininkas turi teisę susipažinti su savivaldybės atrankos komisijos posėdžio protokolu.

32. Karo prievolininkui paaiškinami savivaldybės atrankos komisijos sprendimo teisiniai padariniai ir jo apskundimo tvarka.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

33. Karo prievolininkas savivaldybės atrankos komisijos priimtą sprendimą gali apskųsti Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

34. Skundas dėl savivaldybės atrankos komisijos sprendimo paduodamas per savivaldybės atrankos komisiją, kurios sprendimas yra skundžiamas, arba tiesiogiai Priežiūros komisijai prie Karo prievolės administravimo tarnybos.

35. Kartu su skundu Priežiūros komisijai prie Karo prievolės administravimo tarnybos savivaldybės atrankos komisija per 5 darbo dienas pateikia karo prievolininko asmens bylą ir įrodymus, kuriais asmuo grindžia savo reikalavimą.

36. Karo prievolės administravimo tarnybos atstovas, deleguotas į savivaldybės atrankos komisiją, turi teisę reikalauti, kad savivaldybės atrankos komisijos sprendimus peržiūrėtų Priežiūros komisija prie Karo prievolės administravimo tarnybos.

37. Savivaldybės atrankos komisijos protokolų, sprendimų ir kitų dokumentų saugojimo tvarką nustato šios komisijos pirmininkas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos archyvų įstatymu ir kitais teisės aktais.

______________