LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL FINANSŲ MINISTRO 2003 M. RUGPJŪČIO 1 D. ĮSAKYMO NR. 1K-213 „DĖL MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO TVARKOS IR STATUTINIŲ KOMISIJŲ DARBO TVARKOS NUSTATYMO“ PAKEITIMO IR KAI KURIŲ FINANSŲ MINISTRO ĮSAKYMŲ PRIPAŽINIMO NETEKUSIAIS GALIOS
2008 m. gruodžio 9 d. Nr. 1K-427
Vilnius
1. Pakeičiu Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. rugpjūčio 1 d. įsakymą Nr. 1K-213 „Dėl muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo tvarkos ir statutinių komisijų darbo tvarkos nustatymo“ (Žin., 2003, Nr. 79-3604) ir išdėstau jį nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO IR KVALIFIKACINIŲ KATEGORIJŲ SUTEIKIMO TAISYKLIŲ IR STATUTINIŲ KOMISIJŲ DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO
Vadovaudamasis Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statuto, patvirtinto Lietuvos Respublikos tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statuto patvirtinimo ir įgyvendinimo įstatymu (Žin., 2000, Nr. 94-2917; 2003, Nr. 64-2881), 5 straipsnio 5 dalimi, 20 ir 26 straipsniais,
1. Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo ir kvalifikacinių kategorijų suteikimo taisykles.
2. Pripažįstu netekusiais galios:
2.1. Lietuvos Respublikos finansų ministro 2001 m. spalio 25 d. įsakymą Nr. 296 „Dėl Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos ir neeilinės tarnybinės veiklos vertinimo tvarkos“ (Žin., 2001, Nr. 92-3226);
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos finansų ministro
2003 m. rugpjūčio 1 d.
įsakymu Nr. 1K-213 (Lietuvos
Respublikos finansų ministro
2008 m. gruodžio 9 d.
įsakymo Nr. 1K-427 redakcija)
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO IR KVALIFIKACINIŲ KATEGORIJŲ SUTEIKIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo ir kvalifikacinių kategorijų suteikimo taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų (toliau – muitinės pareigūnai) tarnybinės veiklos vertinimo ir kvalifikacinių kategorijų suteikimo muitinės pareigūnams tvarką.
2. Muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimas ir kvalifikacinių kategorijų suteikimas muitinės pareigūnams atliekamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statutu (Žin., 2000, Nr. 94-2917; 2003, Nr. 64-2881) (toliau – Statutas) ir šiomis Taisyklėmis.
II. MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMAS
3. Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Muitinės departamentas) generalinio direktoriaus, muitinės įstaigos vadovo, muitinės pareigūno (nustatyta tvarka atlikusio stažuotę) ir pakaitinio muitinės pareigūno tarnybinė veikla vertinama kasmet, jeigu šie pareigūnai ne trumpiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus eina vertinimo metu užimamas pareigas Muitinės departamente arba muitinės įstaigoje, kurioje yra vertinama jų tarnybinė veikla.
4. Muitinės departamento generalinio direktoriaus ir muitinės įstaigos vadovo tarnybinę veiklą vertina juos į pareigas priimantis asmuo, kitų muitinės pareigūnų ir pakaitinių muitinės pareigūnų tarnybinę veiklą vertina jų tiesioginis vadovas. Muitinės departamento generalinį direktorių ir muitinės įstaigos vadovą į pareigas priimančiam asmeniui ar muitinės pareigūno ir pakaitinio muitinės pareigūno tiesioginiam vadovui (toliau – muitinės pareigūno tiesioginis vadovas) šių pareigūnų tarnybinę veiklą įvertinus labai gerai, patenkinamai arba nepatenkinamai, jų tarnybinę veiklą vertina statutinė komisija.
5. Muitinės pareigūno, laikinai perkelto į kitas muitinės pareigūno pareigas, tarnybinė veikla vertinama pagal jo einamas pareigas, į kurias jis laikinai perkeltas.
6. Kiekvienų kalendorinių metų pabaigoje (ne vėliau kaip iki gruodžio 1 d.) Muitinės departamento ir muitinės įstaigų už personalo tvarkymą atsakingi pareigūnai informuoja savo įstaigos vadovybę apie artėjantį tarnybinės veiklos vertinimą.
7. Muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo procedūra atliekama ne anksčiau kaip nuo einamųjų metų gruodžio 1 dienos ir ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 15 dienos ir susideda iš muitinės pareigūno ir muitinės pareigūno tiesioginio vadovo pokalbio, skirto aptarti muitinės pareigūno tarnybinės veiklos rezultatus, kvalifikacijos tobulinimo poreikius, ir tarnybinės veiklos vertinimo išvados (toliau – išvada) (1 priedas) surašymo. Pokalbio metu muitinės pareigūnas gali pateikti laisvos formos rašytinę muitinės pareigūno tarnybinės veiklos rezultatų ataskaitą.
8. Kai dėl pateisinamos priežasties (muitinės pareigūno laikino nedarbingumo, atostogų, komandiruotės ar kitų svarbių priežasčių) muitinės pareigūno ir muitinės pareigūno tiesioginio vadovo pokalbis negali įvykti, surašoma tik išvada.
9. Muitinės pareigūno tiesioginis vadovas išvadoje muitinės pareigūno tarnybinę veiklą apibūdina pagal kiekvieną iš šių vertinimo kriterijų:
9.1. muitinės pareigūno profesinė kompetencija (tarnybinę veiklą reglamentuojančių teisės aktų išmanymas, gebėjimas taikyti turimas žinias ir įgūdžius einant pareigybės aprašyme nustatytas pareigas);
9.5. muitinės pareigūno bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai (darbas komandoje, komunikabilumas, rašymo įgūdžiai, kultūringumas ir pan.);
9.6. muitinės pareigūno gebėjimas vadovauti pavaldžiam padaliniui, vadovavimo efektyvumas (taikoma tik vadovaujančias pareigas einančiam muitinės pareigūnui);
10. Muitinės pareigūno tiesioginis vadovas muitinės pareigūno tarnybinę veiklą išvadoje įvertina:
11. Išvadoje įrašomas ir vienas iš Statuto 25 straipsnio 15, 16, 17, 19, 20, 21 ar 22 dalyse nurodytų siūlymų.
12. Su išvada vertinamas muitinės pareigūnas supažindinamas pasirašytinai. Jei muitinės pareigūnas atsisako pasirašyti, kad su išvada susipažino, surašomas aktas, kurį pasirašo muitinės pareigūno tiesioginis vadovas ir du muitinės pareigūnai, išskyrus atvejus, kai pasirašyti, kad su išvada susipažino, atsisako Muitinės departamento generalinis direktorius. Pastaruoju atveju pasirašo du Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Finansų ministerija) valstybės tarnautojai – Finansų ministerijos statutinės komisijos nariai. Kai dėl muitinės pareigūno laikino nedarbingumo, atostogų, komandiruotės ar kitų svarbių priežasčių muitinės pareigūnas negali pasirašyti išvados muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo procedūros atlikimo laikotarpiu, su išvada vertinamas muitinės pareigūnas supažindinamas kitą dieną, kai grįžo į tarnybą.
13. Muitinės pareigūno tiesioginis vadovas, įvertinęs muitinės pareigūno tarnybinę veiklą gerai, išvadą pateikia Muitinės departamento arba muitinės įstaigos už personalo tvarkymą atsakingam padaliniui ne anksčiau kaip einamųjų metų gruodžio 1 dieną ir ne vėliau kaip einamųjų metų gruodžio 15 dieną. Šiuo atveju muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimas baigiasi ir jo teisinė padėtis nesikeičia, išskyrus Taisyklių 16 punkte numatytą atvejį.
14. Kai muitinės pareigūno tarnybinė veikla įvertinama labai gerai, patenkinamai arba nepatenkinamai, išvada pateikiama:
14.1. muitinės įstaigos muitinės pareigūno – tos muitinės įstaigos statutinei komisijai, išskyrus Taisyklių 14.2 ir 14.3 punktuose numatytus atvejus;
14.2. Muitinės departamento muitinės pareigūno, muitinės įstaigos vadovo, jo pavaduotojo ir muitinės įstaigos statutinės komisijos nario – Muitinės departamento statutinei komisijai, išskyrus Taisyklių 14.3 punkte numatytus atvejus;
15. Išvada statutinei komisijai pateikiama ne anksčiau kaip einamųjų metų gruodžio 1 dieną ir ne vėliau kaip einamųjų metų gruodžio 15 dieną.
16. Muitinės pareigūno, kurio tarnybinę veiklą jo tiesioginis vadovas įvertino gerai, taip pat nėščios ar krūtimi maitinančios moters – muitinės pareigūnės, muitinės pareigūno, išėjusio vaiko priežiūros atostogų, iki vaikui sueis treji metai (jeigu šis muitinės pareigūnas vertinimo metu pareigas ėjo ne mažiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus), tarnybinė veikla gali būti vertinama statutinėje komisijoje tik jo rašytiniu prašymu. Šį prašymą muitinės pareigūnas statutinei komisijai gali pateikti per 5 darbo dienas nuo muitinės pareigūno supažindinimo su išvada dienos.
17. Statutinė komisija, gavusi išvadą, o Taisyklių 16 punkte numatytais atvejais – ir prašymą, muitinės pareigūną į pareigas priėmusiam asmeniui nurodo siūlomą muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo datą ir laiką. Sprendimą dėl muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo datos ir laiko priima muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo.
18. Muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo apie būsimą muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimą statutinėje komisijoje ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki vertinimo pradžios raštu praneša muitinės pareigūnui, Finansų ministerijai, Muitinės departamentui ir muitinės įstaigoje veikiančiai profesinei sąjungai arba muitinės profesinių sąjungų susivienijimui.
19. Statutinė komisija įvertina muitinės pareigūno tarnybinę veiklą ne vėliau kaip iki kitų metų, einančių po metų, kurių muitinės pareigūno tarnybinė veikla yra vertinama, vasario 1 dienos.
20. Jeigu dėl muitinės pareigūno laikino nedarbingumo, atostogų, komandiruotės ar kitų svarbių priežasčių nėra galimybės įvertinti jo tarnybinę veiklą statutinėje komisijoje, muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimas statutinėje komisijoje rengiamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po to, kai pareigūnas grįžo į tarnybą po ligos, atostogų, komandiruotės ar kitų svarbių priežasčių.
21. Jeigu muitinės pareigūnas dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti statutinės komisijos posėdyje ir raštu prašo statutinės komisijos įvertinti jo tarnybinę veiklą jam nedalyvaujant, statutinė komisija gali įvertinti muitinės pareigūno veiklą jam nedalyvaujant.
III. MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO PROCEDŪRA STATUTINĖJE KOMISIJOJE
23. Muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo procedūra susideda iš statutinei komisijai pateiktos išvados ir prašymo (jeigu toks gautas) nagrinėjimo ir pokalbio tarp muitinės pareigūno ir statutinės komisijos narių, skirto įvertinti muitinės pareigūno gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas ir kvalifikaciją, o Muitinės departamento generalinio direktoriaus ir muitinės įstaigos vadovo – ir gebėjimus įgyvendinti jo vadovaujamos muitinės įstaigos strateginius tikslus.
24. Vertindama išvadą, statutinė komisija turi nustatyti, ar tiesioginis vadovas teisingai įvertino muitinės pareigūno tarnybinę veiklą pagal vertinimo kriterijus, išvardytus Taisyklių 9 punkte.
25. Jeigu statutinės komisijos darbe dalyvauja tiesioginis vadovas, statutinės komisijos nariai prireikus gali pasiūlyti tiesioginiam vadovui išsamiau apibūdinti tam tikrus muitinės pareigūno gebėjimus, būtinus eiti muitinės pareigūno pareigybės aprašyme nustatytas pareigas, taip pat pateikti jam kitų klausimų, susijusių su muitinės pareigūno, kurio tarnybinė veikla yra vertinama, kvalifikacija ir tarnybinės veiklos rezultatais.
26. Informaciją apie muitinės pareigūno veiklą statutinei komisijai gali teikti Muitinės departamento Tarnybinių tyrimų tarnyba, jeigu tokia informacija nebuvo pateikta muitinės pareigūno tiesioginiam vadovui iki tarnybinės veiklos vertinimo pradžios.
27. Pasibaigus pokalbiui statutinės komisijos nariai, nedalyvaujant vertinamam muitinės pareigūnui, aptaria būsimą jo tarnybinės veiklos įvertinimą. Aptarimo metu kiekvienas statutinės komisijos narys pasisako dėl muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo.
28. Pasibaigus muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo aptarimui, statutinės komisijos pirmininkas siūlo muitinės pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimą ir siūlo statutinės komisijos nariams dėl jo balsuoti. Statutinės komisijos pirmininkas, siūlydamas balsuoti dėl muitinės pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimo, turi atsižvelgti į statutinės komisijos narių daugumos nuomonę.
29. Statutinės komisijos nariai, vadovaudamiesi Taisyklių 28 punkto nustatyta tvarka, apsisprendžia ir dėl Statuto 25 straipsnio 15, 16, 17, 19, 20, 21 ir 22 dalyse nurodytų siūlymų.
30. Statutinė komisija, siūlydama muitinės pareigūną į pareigas priėmusiam asmeniui suteikti muitinės pareigūnui kvalifikacinę kategoriją, turi nurodyti, kuri kvalifikacinė kategorija turi būti jam suteikta.
31. Statutinė komisija, įvertinusi muitinės pareigūno tarnybinę veiklą, surašo Statutinės komisijos išvadą dėl muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo (toliau – statutinės komisijos išvada) (2 priedas) – atskirą kiekvienam vertinamam muitinės pareigūnui. Su statutinės komisijos išvada vertinamas muitinės pareigūnas supažindinamas pasirašytinai. Muitinės pareigūnui atsisakius pasirašyti statutinės komisijos išvadoje, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas, kurį pasirašo statutinės komisijos pirmininkas ir du statutinės komisijos nariai.
IV. NEEILINIS MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMAS
32. Neeilinis muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimas atliekamas, jeigu yra Statuto 25 straipsnio 24, 25 ir 26 dalyse numatyti pagrindai ir nuo muitinės pareigūno kasmečio tarnybinės veiklos vertinimo praėjo ne mažiau kaip 6 mėnesiai arba jeigu muitinės pareigūnas ne trumpiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus ėjo vertinimo metu užimamas pareigas Muitinės departamente arba muitinės įstaigoje, kurioje yra vertinama jo tarnybinė veikla.
33. Atliekant neeilinį muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimą, muitinės pareigūno tiesioginis vadovas pokalbio su muitinės pareigūnu metu aptaria muitinės pareigūno tarnybinės veiklos rezultatus.
34. Po pokalbio muitinės pareigūno tiesioginis vadovas pagal Taisyklių 9 punkte išvardytus vertinimo kriterijus surašo neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo išvadą (3 priedas), kurioje įrašo atitinkamai motyvuotą siūlymą: suteikti ar panaikinti muitinės pareigūnui kvalifikacinę kategoriją, tobulinti muitinės pareigūno kvalifikaciją, atleisti pakaitinį muitinės pareigūną iš pareigų, perkelti muitinės pareigūną į žemesnės kategorijos pareigas ar perkelti jį į konkrečias aukštesnės kategorijos pareigas, į kurias jis prašo būti perkeltas, ir suteikti jam atitinkamą kvalifikacinę kategoriją.
35. Su neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo išvada muitinės pareigūno tiesioginis vadovas vertinamą muitinės pareigūną supažindina pasirašytinai. Jei muitinės pareigūnas atsisako pasirašyti neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo išvadoje, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas Taisyklių 12 punkto nustatyta tvarka.
36. Neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo išvada, o jeigu muitinės pareigūnas prašo perkelti jį į aukštesnės kategorijos pareigas, – ir jo prašymas, pateikiami muitinės pareigūną į pareigas priėmusiam asmeniui, kuris priima sprendimą dėl neeilinio muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo statutinėje komisijoje. Muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo, priėmęs sprendimą atlikti neeilinį muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimą, nustato neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo datą ir laiką.
37. Muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo apie būsimą muitinės pareigūno neeilinį tarnybinės veiklos vertinimą statutinėje komisijoje ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki vertinimo pradžios raštu praneša muitinės pareigūnui, Finansų ministerijai, Muitinės departamentui ir muitinės įstaigoje veikiančiai profesinei sąjungai arba muitinės profesinių sąjungų susivienijimui.
38. Muitinės pareigūno neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo procedūra statutinėje komisijoje susideda iš neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo išvados nagrinėjimo ir pokalbio tarp muitinės pareigūno ir statutinės komisijos narių, skirto įvertinti muitinės pareigūno gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas ir kvalifikaciją, o Muitinės departamento generalinio direktoriaus ir muitinės įstaigos vadovo – ir gebėjimus įgyvendinti jo vadovaujamos muitinės įstaigos strateginius tikslus. Jeigu vertinamas muitinės pareigūnas, siekiantis būti perkeltas į aukštesnės kategorijos pareigas, pokalbio metu vertinama, ar muitinės pareigūnas atitinka specialiuosius reikalavimus, nustatytus pareigybės, į kurią jis prašo būti perkeltas, aprašyme, taip pat vertinami muitinės pareigūno gebėjimai eiti muitinės pareigūno pareigybės, į kurią jis prašo būti perkeltas, aprašyme nustatytas pareigas ir kvalifikacija.
39. Muitinės pareigūno neeilinis tarnybinės veiklos vertinimas statutinėje komisijoje atliekamas Taisyklių 24–28 ir 30 punktų nustatyta tvarka.
40. Statutinė komisija, įvertinusi muitinės pareigūno tarnybinę veiklą neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo metu, surašo statutinės komisijos išvadą dėl neeilinio muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo (4 priedas), kurioje įrašomas siūlymas pritarti arba nepritarti muitinės pareigūno tiesioginio vadovo motyvuotam siūlymui.
V. STATUTINĖS KOMISIJOS SIŪLYMO ĮGYVENDINIMAS
42. Muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo, įgyvendindamas statutinės komisijos siūlymą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo statutinės komisijos posėdžio pabaigos išleidžia įsakymą.
43. Muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo, priėmęs motyvuotą sprendimą neįgyvendinti statutinės komisijos siūlymo, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo statutinės komisijos posėdžio pabaigos šį sprendimą ir jo priėmimo motyvus nurodo statutinės komisijos išvadoje.
VI. KVALIFIKACINIŲ KATEGORIJŲ SUTEIKIMAS
46. Muitinės pareigūnų kvalifikacinės kategorijos yra trys. Aukščiausia yra pirma kvalifikacinė kategorija, žemiausia – trečia kvalifikacinė kategorija.
47. Kvalifikacinės kategorijos gali būti suteikiamos:
47.1. muitinės pareigūnui, kurio tarnybinę veiklą statutinė komisija įvertina labai gerai ir muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvadoje pateikia siūlymą suteikti muitinės pareigūnui trečią arba aukštesnę kvalifikacinę kategoriją;
47.2. muitinės pareigūnui, kurio tarnybinę veiklą statutinė komisija įvertina patenkinamai ir muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvadoje pateikia siūlymą suteikti muitinės pareigūnui nuosekliai žemesnę kvalifikacinę kategoriją;
47.3. muitinės pareigūnui, kurio tarnybinę veiklą įvertinusi statutinė komisija pateikia siūlymą pritarti tiesioginio vadovo rašytiniam motyvuotam siūlymui suteikti kvalifikacinę kategoriją;
47.4. asmeniui, laimėjusiam konkursą Muitinės departamento generalinio direktoriaus, jo pavaduotojo, muitinės įstaigos vadovo ar jo pavaduotojo pareigoms eiti. Konkurso komisijos, įvertinusios šio asmens gebėjimus eiti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas, siūlymu jam gali būti suteikta trečia kvalifikacinė kategorija;
47.5. asmeniui, laimėjusiam konkursą ar priimtam muitinės pareigūno pareigoms eiti atrankos būdu, pasibaigus stažuotei. Stažuotės vadovo, įvertinusio šio asmens gebėjimus eiti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas, siūlymu jam gali būti suteikta trečia kvalifikacinė kategorija;
47.6. asmeniui, teisės aktų nustatyta tvarka atkūrusiam muitinės pareigūno statusą. Muitinės pareigūną į pareigas priimančio asmens, įvertinusio atkuriančio muitinės pareigūno statusą asmens gebėjimus eiti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas, sprendimu gali būti suteikta trečia kvalifikacinė kategorija.
48. Sprendimą dėl kvalifikacinės kategorijos suteikimo priima muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo.
49. Muitinės pareigūnui, perkeltam į kitas tos pačios arba žemesnės kategorijos pareigas, paliekama iki perkėlimo suteikta kvalifikacinė kategorija.
50. Muitinės pareigūnui, perkeltam į aukštesnės kategorijos pareigas, iki perkėlimo suteikta kvalifikacinė kategorija išnyksta, išskyrus Taisyklių 51 punkte nustatytą atvejį.
51. Muitinės pareigūnui, laikinai perkeltam į kitas tos pačios, žemesnės arba aukštesnės kategorijos pareigas, paliekama iki perkėlimo suteikta kvalifikacinė kategorija.
52. Jeigu vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708) 26 straipsnio 2 dalimi papildžius muitinės pareigūno pareigybės aprašymą pagal Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gegužės 20 d. nutarimu Nr. 685 (Žin., 2002, Nr. 51-1953; 2008, Nr. 49-1809), nustatoma aukštesnė šios pareigybės kategorija ir muitinės pareigūno sutikimu jis toliau eina šias pareigas, iki pareigybės kategorijos pakeitimo muitinės pareigūno turėta kvalifikacinė kategorija išlieka.
53. Jeigu dėl Ministerijų, Vyriausybės kanceliarijos, Vyriausybės įstaigų ir įstaigų prie ministerijų, kitų valstybės institucijų ir įstaigų sąrašo pagal grupes, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. balandžio 24 d. nutarimu Nr. 358 (Žin., 2008, Nr. 49-1812), ar valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių kategorijų, nustatytų Valstybės tarnybos įstatymo 3 priede, pakeitimo nustatoma kita muitinės pareigūno pareigybės kategorija, iki pareigybės kategorijos pakeitimo muitinės pareigūno turėta kvalifikacinė kategorija išlieka.
Lietuvos Respublikos muitinės
pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo
ir kvalifikacinių kategorijų suteikimo
taisyklių
1 priedas
(Išvados formos pavyzdys)
_______________________________________________________________
(muitinės pareigūną vertinančio asmens įstaigos pavadinimas, pareigos, vardas ir pavardė)
TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO IŠVADA
_________ Nr. ________
(data)
___________________
(surašymo vieta)
_______________________________________________________________________
(vertinamo muitinės pareigūno įstaigos pavadinimas, muitinės pareigūno pareigos, vardas ir pavardė)
Muitinės pareigūno pareigybės kategorija ___, suteikta kvalifikacinė kategorija ___, tarnybos stažas Lietuvos Respublikos muitinėje ___, paskyrimo į einamas pareigas data________
1. Muitinės pareigūno profesinė kompetencija (tarnybinę veiklą reglamentuojančių teisės aktų išmanymas, gebėjimas panaudoti turimas žinias ir įgūdžius einant pareigybės aprašyme nustatytas pareigas) ____________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
2. Muitinės pareigūno veiklos krūvis ir sudėtingumas (detalizuoti)_____________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
3. Muitinės pareigūno veiklos kokybė ir rezultatai _________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
4. Muitinės pareigūno asmeninės savybės (savarankiškumas, iniciatyvumas, atsakomybė)
________________________________________________________________________________________________________________________
5. Muitinės pareigūno bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai (darbas komandoje, komunikabilumas, rašymo įgūdžiai, kultūringumas) _________________________________________________________________________________________
6. Muitinės pareigūno gebėjimas vadovauti pavaldžiam padaliniui, vadovavimo efektyvumas (taikoma tik vadovaujančias pareigas einančiam muitinės pareigūnui) _________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
7. Muitinės pareigūno veiklos planavimo ir organizavimo įgūdžiai _____________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
8. Muitinės pareigūno kvalifikacijos tobulinimas____________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
9. Muitinės pareigūno tarnybinė drausmė (nuobaudos, skatinimai, etikos normų laikymasis)
________________________________________________________________________________________________________________________
10. Kiti, tiesioginio vadovo nuomone, būtini duomenys ar informacija apie muitinės pareigūno tarnybinę veiklą________________________________________________________________________________________________________________________
Muitinės pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimas ir siūlymas _____________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
Siūlymai, kaip tobulinti muitinės pareigūno kvalifikaciją _________________________
_____________________ _______________ _____________________
(tiesioginio vadovo pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Susipažinau __________________________
(muitinės pareigūno parašas)
__________________________
(vardas ir pavardė)
__________________________
(data)
_________________
Lietuvos Respublikos muitinės
pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo
ir kvalifikacinių kategorijų suteikimo
taisyklių
2 priedas
(Išvados formos pavyzdys)
_________________________________________________________
(įstaigos, kurioje atliekamas vertinimas, pavadinimas)
STATUTINĖS KOMISIJOS IŠVADA
DĖL MUITINĖS PAREIGŪNO TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO
_________ Nr. ________
(data)
___________________
(surašymo vieta)
Muitinės pareigūno vardas ir pavardė ________________________________________
Muitinės pareigūno pareigos _______________________________________________
(muitinės įstaigos pavadinimas, struktūrinio padalinio pavadinimas, pareigos)
Statutinės komisijos siūlymas _______________________________________________
______________________________________________________________________
Statutinės komisijos pirmininkas ___________________ ____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Statutinės komisijos nariai: ___________________ ____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
___________________ ____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
___________________ ____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
___________________ ____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Statutinės komisijos nario atskiroji nuomonė: __________________________________
______________________________________________________________________
___________________ ____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
______________________________________________________________________
(muitinės pareigūną į pareigas priėmusio asmens žyma, nusprendus neįgyvendinti statutinės komisijos siūlymo)
__________________
(parašas)
__________________
(vardas ir pavardė)
__________________
(data)
Susipažinau __________________________
(muitinės pareigūno parašas)
__________________________
(vardas ir pavardė)
__________________________
(data)
_________________
Lietuvos Respublikos muitinės
pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo
ir kvalifikacinių kategorijų suteikimo
taisyklių
3 priedas
(Išvados formos pavyzdys)
____________________________________________________________________
(muitinės pareigūną vertinančio asmens įstaigos pavadinimas, pareigos, vardas ir pavardė)
NEEILINIO TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO IŠVADA
_________ Nr. ________
(data)
___________________
(surašymo vieta)
__________________________________________________________________________
(vertinamo muitinės pareigūno įstaigos pavadinimas, muitinės pareigūno pareigos, vardas ir pavardė)
Muitinės pareigūno pareigybės kategorija ___, suteikta kvalifikacinė kategorija ___, tarnybos stažas Lietuvos Respublikos muitinėje ___, paskyrimo į einamas pareigas data _______
1. Muitinės pareigūno profesinė kompetencija (tarnybinę veiklą reglamentuojančių teisės aktų išmanymas, gebėjimas panaudoti turimas žinias ir įgūdžius einant pareigybės aprašyme nustatytas pareigas)
________________________________________________________________________________________________________________________
2. Muitinės pareigūno veiklos krūvis ir sudėtingumas (detalizuoti) ____________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
3. Muitinės pareigūno veiklos kokybė ir rezultatai _________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
4. Muitinės pareigūno asmeninės savybės (savarankiškumas, iniciatyvumas, atsakomybė)
________________________________________________________________________________________________________________________
5. Muitinės pareigūno bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai (darbas komandoje, komunikabilumas, rašymo įgūdžiai, kultūringumas) _________________________________________________________________________________________
6. Muitinės pareigūno gebėjimas vadovauti pavaldžiam padaliniui, vadovavimo efektyvumas (taikoma tik vadovaujančias pareigas einančiam muitinės pareigūnui) ________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
7. Muitinės pareigūno veiklos planavimo ir organizavimo įgūdžiai _____________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
8. Muitinės pareigūno kvalifikacijos tobulinimas ___________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________
9. Muitinės pareigūno tarnybinė drausmė (nuobaudos, skatinimai, etikos normų laikymasis)
________________________________________________________________________________________________________________________
10. Kiti, tiesioginio vadovo nuomone, būtini duomenys ar informacija apie muitinės pareigūno tarnybinę veiklą ________________________________________________________________________________________________________________________
Muitinės pareigūno tiesioginio vadovo motyvuotas siūlymas ________________________________
______________________________________________________________________
_____________________ _________________ _____________________
(tiesioginio vadovo pareigos) (parašas) (vardas ir pavardė)
Susipažinau __________________________
(muitinės pareigūno parašas)
__________________________
(vardas ir pavardė)
__________________________
(data)
_________________
Lietuvos Respublikos muitinės
pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo
ir kvalifikacinių kategorijų suteikimo
taisyklių
4 priedas
(Išvados formos pavyzdys)
___________________________________________________________
(įstaigos, kurioje atliekamas vertinimas, pavadinimas)
STATUTINĖS KOMISIJOS IŠVADA
DĖL NEEILINIO MUITINĖS PAREIGŪNO TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO
_________ Nr. ________
(data)
___________________
(surašymo vieta)
Muitinės pareigūno vardas ir pavardė ________________________________________
Muitinės pareigūno pareigos _______________________________________________
(muitinės įstaigos pavadinimas, struktūrinio padalinio pavadinimas, pareigos)
Statutinės komisijos siūlymas _______________________________________________
______________________________________________________________________
Statutinės komisijos pirmininkas __________________ _____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Statutinės komisijos nariai: __________________ _____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
__________________ _____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
__________________ _____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
__________________ _____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Statutinės komisijos nario atskiroji nuomonė: __________________________________
______________________________________________________________________
__________________ _____________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
______________________________________________________________________
(muitinės pareigūną į pareigas priėmusio asmens žyma, nusprendus neįgyvendinti statutinės komisijos siūlymo)
__________________
(parašas)
__________________
(vardas ir pavardė)
__________________
(data)
Susipažinau __________________________
(muitinės pareigūno parašas)
__________________________
(vardas ir pavardė)
__________________________
(data)
_________________
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos finansų ministro
2003 m. rugpjūčio 1 d.
įsakymu Nr. 1K-213 (Lietuvos
Respublikos finansų ministro
2008 m. gruodžio 9 d.
įsakymo Nr. 1K-427 redakcija)
STATUTINIŲ KOMISIJŲ DARBO REGLAMENTAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Statutinių komisijų darbo reglamentas nustato Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Finansų ministerija), Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Muitinės departamentas), muitinės įstaigų statutinių komisijų (toliau – statutinė komisija) sudarymą ir darbo tvarką.
2. Statutinė komisija sudaroma dvejiems metams. Sprendime dėl statutinės komisijos personalinės sudėties tvirtinimo taip pat nurodomas statutinės komisijos sekretorius, kuris nėra komisijos narys.
3. Statutinė komisija, gavusi Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklėse nurodytą muitinės pareigūno tiesioginio vadovo surašytą tarnybinės veiklos vertinimo išvadą, o kai teisės aktų nustatytais atvejais muitinės pareigūnas prašo įvertinti jo tarnybinę veiklą statutinėje komisijoje – ir prašymą, praneša muitinės pareigūną į pareigas priėmusiam asmeniui apie gautą išvadą ir nurodo siūlomą muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo datą.
II. FINANSŲ MINISTERIJOS STATUTINĖ KOMISIJA
4. Finansų ministerijos statutinė komisija vertina Muitinės departamento generalinio direktoriaus, jo pavaduotojų ir Muitinės departamento statutinės komisijos narių tarnybinę veiklą.
5. Finansų ministerijos statutinės komisijos nariais skiriami Finansų ministerijos valstybės tarnautojai ir Muitinės departamento pareigūnai. Finansų ministerijos statutinė komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių (įskaitant pirmininką), iš kurių ne mažiau kaip 3 turi būti Finansų ministerijos valstybės tarnautojai.
III. MUITINĖS DEPARTAMENTO STATUTINĖ KOMISIJA
7. Muitinės departamento statutinė komisija vertina Muitinės departamento pareigūnų, muitinės įstaigų vadovų, jų pavaduotojų ir muitinės įstaigų statutinių komisijų narių tarnybinę veiklą.
8. Muitinės departamento statutinė komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių (įskaitant pirmininką). Muitinės departamento statutinės komisijos pirmininku skiriamas vienas iš Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojų, nariais – Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojai ir struktūrinių padalinių viršininkai (vienas – už personalo tvarkymą atsakingo skyriaus).
IV. MUITINĖS ĮSTAIGOS STATUTINĖ KOMISIJA
11. Muitinės įstaigos statutinė komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių (įskaitant pirmininką). Muitinės įstaigos statutinės komisijos pirmininku skiriamas vienas iš tos muitinės įstaigos vadovo pavaduotojų, nariais – tos muitinės įstaigos vadovo pavaduotojai ir struktūrinių padalinių viršininkai (vienas – už personalo tvarkymą atsakingo skyriaus).
12. Jeigu muitinės įstaigoje veikia profesinė sąjunga, vienas statutinės komisijos narys turi būti profesinės sąjungos įgaliotas atstovas. Jeigu muitinės įstaigoje veikia kelios profesinės sąjungos, jos, bendru sutarimu, skiria bendrą atstovą į statutinės komisijos narius. Jeigu profesinės sąjungos nesusitaria dėl bendro atstovo paskyrimo, profesinių sąjungų atstovas į statutinės komisijos narius neskiriamas.
V. STATUTINIŲ KOMISIJŲ DARBO ORGANIZAVIMAS
16. Statutinės komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė statutinės komisijos narių.
17. Dokumentai statutinei komisijai pateikiami ir iš jos gaunami per statutinės komisijos sekretorių.
19. Statutinės komisijos posėdyje dėl svarbių priežasčių negalint dalyvauti statutinės komisijos pirmininkui, statutinės komisijos personalinę sudėtį patvirtinusio asmens sprendimu pavedama statutinės komisijos pirmininko funkcijas atlikti kitam statutinės komisijos nariui.
20. Jeigu paaiškėja, kad statutinės komisijos narys yra muitinės pareigūno, kurio tarnybinė veikla vertinama, sutuoktinis, artimas giminaitis ar asmuo, susijęs svainystės ryšiais, arba yra kitokių aplinkybių, kurios kelia abejonių dėl statutinės komisijos nario nešališkumo, komisijos narys turi nusišalinti.
21. Statutinės komisijos pirmininkas:
22. Statutinės komisijos sekretorius:
22.1. gauna ir pateikia statutinei komisijai dokumentus ir medžiagą, susijusią su muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimu;
22.3. rašo statutinės komisijos posėdžių protokolus, pagal kompetenciją pildo muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo statutinės komisijos išvadas, neeilinio muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo statutinės komisijos išvadas ir kitus dokumentus;
22.4. perduoda su muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimu susijusią medžiagą už personalo tvarkymą atsakingam asmeniui;
23. Statutinės komisijos posėdžiai rengiami gavus muitinės pareigūno tiesioginio vadovo surašytą tarnybinės veiklos vertinimo išvadą arba neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo išvadą ir prireikus.
24. Apie statutinės komisijos posėdžio vietą, datą ir laiką komisijos narius komisijos pirmininko pavedimu informuoja komisijos sekretorius ne vėliau kaip prieš 5 kalendorines dienas iki posėdžio.
26. Statutinės komisijos posėdis protokoluojamas. Statutinės komisijos posėdžio protokole nurodoma, kaip balsavo kiekvienas iš statutinės komisijos narių.
27. Jeigu statutinės komisijos nario nuomonė nesutampa su statutinės komisijos daugumos nuomone, jis turi teisę svarstomu klausimu pareikšti atskirąją nuomonę, kuri įrašoma statutinės komisijos tarnybinės veiklos vertinimo išvadoje arba statutinės komisijos neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo išvadoje ir posėdžio protokole.
28. Muitinės departamento statutinės komisijos posėdžiuose stebėtojų teisėmis gali dalyvauti Finansų ministerijos ir muitinės profesinių sąjungų susivienijimo atstovai.