LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. balandžio 19 d. įsakymo Nr. A1-111 „Dėl Bazinių būsto pritaikymo žmonėms su negalia reikalavimų, Būsto pritaikymo žmonėms su negalia poreikio vertinimo metodikos ir Būsto pritaikymo žmonėms su negalia finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo
2010 m. kovo 24 d. Nr. A1-115
Vilnius
Pakeičiu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. balandžio 19 d. įsakymą Nr. A1-111 „Dėl Bazinių būsto pritaikymo žmonėms su negalia reikalavimų, Būsto pritaikymo žmonėms su negalia poreikio vertinimo metodikos ir Būsto pritaikymo žmonėms su negalia finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 47-1822):
1. Nurodytuoju įsakymu patvirtintuose Baziniuose būsto pritaikymo žmonėms su negalia reikalavimuose:
1.1. Papildau šiuo 1.6 punktu:
1.2. Įrašau 5 punkte po žodžio „ministro“ skaičius ir žodžius „2007 m. balandžio 6 d.“ ir po žodžio „įsakymu“ žodžius ir skaičius „Nr. A1-95/V-245 (Žin., 2007, Nr. 42-1605).“
1.4. Įrašau 7.2 punkte po žodžio „būstą“ žodžius „išskyrus atvejus, kai kredito įstaiga arba bankas leidžia pritaikyti būstą, kai šis yra įkeistas“.
1.5. Papildau šiais 7.5–7.7 punktais:
1.6. Išdėstau 10.2 punktą taip:
„10.2. sanitarinių prietaisų (klozeto, praustuvo, dušo, lygaus su grindimis, ir trapo) įrengimas, perstatymas, pritaikymas, pagalbinės sienos tarp tualeto ir vonios patalpų išardymas, pertvarų jungimas, dėl būsto pritaikymo atsiradę būtini smulkaus remonto darbai; buitiniai biologiniai valymo įrenginiai ir jų montavimas, nuotekų įvado prijungimas prie buitinių nuotekų tinklo, esančio ne daugiau kaip 25 metrai iki individualaus gyvenamojo namo; vandentiekio įrenginiai ir jo įvadas iki gyvenamojo namo iš vandens šulinio ar gręžinio, esančio ne daugiau kaip 25 metrai iki individualaus gyvenamojo namo.“
1.7. Papildau šiuo 10.4 punktu:
1.8. Išdėstau 12.1.3 punktą taip:
1.9. Išdėstau 12.2.1 punktą taip:
„12.2.1. sanitarinių įrenginių (klozeto, praustuvo, dušo, lygaus su grindimis, ir trapo) įrengimas, perstatymas, pritaikymas, svirtinių kranų pastatymas, pagalbinės sienos tarp tualeto ir vonios patalpų išardymas, patalpų didinimas (nekeičiant atraminių sienų išdėstymo), pertvarų jungimas, dėl būsto pritaikymo atsiradę būtini smulkūs remonto darbai;“.
1.11. Papildau šiais 12.2.12 ir 12.2.13 punktais:
„12.2.12. buitiniai biologiniai valymo įrenginiai ir jų montavimas, nuotekų įvado prijungimas prie buitinių nuotekų tinklo, esančio ne daugiau kaip 25 metrai iki individualaus gyvenamojo namo;
1.12. Išdėstau 16.2 punktą taip:
1.14. Išdėstau 20 punktą taip:
„20. Komisija sudaro tris būsto pritaikymo eiles, pareiškėjus suskirstydama pagal judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų lygius:
1.15. Išdėstau 21 punktą taip:
„21. Sudarant kiekvieną eilę prioritetas teikiamas:
2. Nurodytuoju įsakymu patvirtintoje Būsto pritaikymo žmonėms su negalia poreikio vertinimo metodikoje:
2.1. Išdėstau 3 punktą taip:
„3. Būsto pritaikymo asmeniui su negalia poreikį nustato savivaldybės administracijos nustatyta tvarka paskirti savivaldybės administracijos ar jos įgaliotos įstaigos (toliau vadinama – savivaldybės administracija) darbuotojai. Paskiriant savivaldybės administracijos darbuotojus, atsižvelgiama į jų specializaciją dirbant su neįgaliais asmenimis, kompetenciją ir gebėjimus, reikalingus būsto pritaikymo poreikiui nustatyti. Nustatant būsto pritaikymo poreikį savivaldybės administracija kviečia dalyvauti neįgaliųjų asociacijos atstovą, paskirtą savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytos Būsto pritaikymo žmonėms su negalia komisijos (toliau vadinama – komisija) nariu.“
2.2. Išdėstau 7 punktą taip:
„7. Pareiškėjas prašymą pateikia tiesiogiai savivaldybės administracijai pagal gyvenamąją vietą arba internetu užsiregistravęs Universalios neįgaliųjų reabilitacijos ir integracijos informacinės sistemos (www.unriis.lt) vartotoju. Savivaldybės administracijoje gautas prašymas užregistruojamas, pažymint prašymo gavimo datą ir suteikiant registracijos numerį.“
2.3. Papildau šiais 9.2.7 ir 9.2.8 punktais:
2.4. Papildau šiuo 11.3.4 punktu:
2.7. Išdėstau 24.2 punktą taip:
„24.2. jeigu rekomenduojama vykdyti darbus būsto viduje ir išorėje (bendrasavininkų bendro naudojimo objektų rekonstrukcija), gyvenamosios aplinkos pritaikymo darbus, projektuotojas pagal Būsto pritaikymo asmeniui su negalia poreikio vertinimo akte nurodytus individualius neįgalaus asmens poreikius atitinkančius pritaikymo darbus parengia projektą bei preliminarų darbų aprašą ir išlaidų sąmatą, apskaičiuotą pagal vidutines rinkos kainas.“
2.9. Išdėstau 29 punktą taip:
2.10. Išdėstau 30 punktą taip:
2.11. Papildau šiuo 31 punktu:
„31. Savivaldybės administracija supažindina pareiškėją su patvirtintu preliminariu būsto pritaikymo darbų aprašu, išlaidų sąmata ir Sutarties dėl būsto pritaikymo darbų organizavimo ir išlaidų apmokėjimo projektu bei pasiūlo šią sutartį pasirašyti. Jei pareiškėjas atsisako pasirašyti šią sutartį, savivaldybės administracija imasi organizuoti būsto pritaikymą.“
2.12. Papildau šiuo 32 punktu:
2.13. Papildau šiuo VI skyriumi:
„VI. Baigiamosios nuostatos
33. Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kontroliuoja, kaip savivaldybių administracijos bei jų sudarytos Būsto pritaikymo žmonėms su negalia komisijos taiko šią metodiką. Būsto pritaikymo organizavimo kontrolė vykdoma Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus nustatyta tvarka.“
2.14. 1 priede:
2.14.1. Papildau šiuo 4.4 punktu:
2.14.2. Išdėstau 7.2 punktą taip:
2.14.3. Papildau šiais 7.5–7.7 punktais:
2.14.4. Išdėstau 10 punktą taip:
2.14.5. Papildau 11 punkto lentelę šiomis 10, 11 ir 12 eilutėmis:
110. |
Buto inventorinės bylos kopija (kai pritaikomas butas) |
|
|
111. |
Pažyma apie nustatytų specialiųjų poreikių lygį (jei tai nustatyta) |
|
|
112. |
Kredito įstaigos ar banko leidimas vykdyti būsto pritaikymo darbus, jei būstas yra įkeistas |
|
|
2.14.6. Papildau B lentelę šia 6 eilute:
6. ar asmuo gali laisvai ir saugiai patekti į būsto balkoną (jei yra balkonas)? |
|
|
|
3. Nurodytuoju įsakymu patvirtintame Būsto pritaikymo žmonėms su negalia finansavimo tvarkos apraše:
3.1. Išdėstau 5 punktą taip:
„5. Vieno būsto pritaikymo išlaidoms dengti iš valstybės ir savivaldybės biudžetų gali būti skiriama ne didesnė kaip 185 bazinės socialinės išmokos dydžio suma. Apskaičiuojant maksimalią sumą, taikomas komisijos sprendimo dėl būsto pritaikymo poreikio tenkinimo priėmimo dieną galiojantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas bazinės socialinės išmokos dydis. Pasikeitus bazinės socialinės išmokos dydžiui, priimant komisijos sprendimą apskaičiuota maksimali būsto pritaikymo suma neperskaičiuojama. Apskaičiuojant būsto pritaikymo asmenims, turintiems labai ryškių ir ryškių judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, išlaidas, neįtraukiamos įvairaus tipo liftų ar keltuvų pirkimo (arba gamybos) ir įrengimo išlaidos. Liftų ar keltuvų pirkimo (arba gamybos) ir įrengimo išlaidoms padengti iš valstybės biudžeto gali būti skiriama ne daugiau kaip 30 tūkstančių litų. Buitinių biologinių valymo įrenginių ir jų montavimo, nuotekų prijungimo prie buitinių nuotekų tinklo išlaidoms padengti gali būti skiriama ne daugiau kaip 10 tūkstančių litų. Vandentiekio įrenginių ir jo įvado iki gyvenamojo namo iš vandens šulinio ar gręžinio išlaidoms padengti gali būti skiriama ne daugiau kaip 4 tūkstančiai litų. Pareiškėjas, kuriam pritaikomas būstas, sumoka į savivaldybės nurodytą atsiskaitomąją sąskaitą 20 procentų sumos biologinių valymo įrenginių ir jų montavimo, nuotekų įvado prijungimo prie nuotekų tinklo, vandentiekio įrenginių ir įvado iki gyvenamojo namo iš vandens šulinio ar gręžinio išlaidoms padengti. Iki būsto pritaikymo darbų pradžios komisijai pateikiamas įmoką patvirtinantis dokumentas (kvitas). Jeigu būsto pritaikymo darbus organizuoja pats pareiškėjas, jam šių išlaidų 20 procentų sumos negrąžinama. Šios nuostatos netaikomos vienišiems pareiškėjams ir pareiškėjams, gyvenantiems su vaikais (iki 18 metų ar besimokančiais iki 24 metų amžiaus) ar kitais suaugusiais asmenimis, kuriems nustatytas ne didesnis kaip 40 procentų darbingumo lygis, didelių arba vidutinių specialiųjų poreikių lygis.“
3.3. Išdėstau 10 punktą taip:
„10. Neįgaliųjų reikalų departamentas, gavęs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimą apie būsto pritaikymui skirtų valstybės biudžeto lėšų sumą, šią sumą paskirsto savivaldybėms pagal poreikį ir raštu išsiunčia pranešimus savivaldybių administracijoms apie skirtų lėšų sumas. Jei atitinkamais metais būsto pritaikymui patvirtinta valstybės biudžeto lėšų suma mažesnė, lyginant su savivaldybių pateiktu preliminariu valstybės biudžeto lėšų poreikiu, kiekvienai savivaldybei skiriama suma sumažinama tokia dalimi, kokia dalimi bendra patvirtintų valstybės biudžeto lėšų suma mažesnė, lyginant su savivaldybių pateiktu preliminariu valstybės biudžeto lėšų poreikiu. Jei būsto pritaikymui lėšų iš valstybės biudžeto skiriama papildomai arba jų atsisako kitos savivaldybės, Neįgaliųjų reikalų departamentas gali skirti papildomai lėšų savivaldybėms pagal jų papildomas paraiškas. Atsižvelgdama į turimų savivaldybės biudžeto lėšų būstui pritaikyti dydį ir planuojamą valstybės biudžeto lėšų dydį, savivaldybės administracija nustato, kiek eilėje įrašytų pareiškėjų prašymų galima tenkinti ir finansuoti būsto pritaikymą. Rekomenduojama kiekvienais metais pirmoje eilėje įrašytiems pareiškėjams skirti ne daugiau kaip 30 procentų visų būstų pritaikymui finansuoti skirtų valstybės ir savivaldybių biudžeto lėšų. Antroje eilėje įrašytiems pareiškėjams rekomenduojama skirti ne daugiau kaip 60 procentų sumos ir likusią lėšų dalį – trečioje eilėje įrašytiems pareiškėjams. Jei paskirsčius bendrą lėšų sumą konkrečių būstų pritaikymui finansuoti lieka lėšų likutis, kurio nepakanka paskutiniam pagal eilę būstui pritaikyti, komisijos sprendimu rekomenduojama šias lėšas skirti kitam pagal eilę būstui, kurio pritaikymui šios sumos pakanka. Pareiškėjų, kuriems dėl lėšų trūkumo būsto pritaikymo darbai einamaisiais metais nefinansuojami, prašymai galioja ir turi būti nagrinėjami artimiausiame komisijos posėdyje šiame tvarkos apraše nustatyta tvarka, išskyrus atvejį, kai pareiškėjas raštu savo prašymo atsisako. Jeigu yra tik viena ar dvi būsto pritaikymo eilės, tai lėšos skirstomos komisijos sprendimu, atsižvelgiant į nustatytus prioritetus, pareiškimo padavimo datas, pareiškėjų skaičių eilėse.“
3.4. Išdėstau 11 punktą taip:
„11. Pagal preliminarias (arba patikslintas pagal komisijos rekomendacijas) būsto pritaikymo išlaidų sąmatas eilėje įrašytų pareiškėjų būsto pritaikymo prašymams tenkinti savivaldybės administracija parengia ir ne vėliau kaip iki einamųjų metų balandžio 1 d. teikia Neįgaliųjų reikalų departamentui nustatytos formos paraišką dėl lėšų būsto pritaikymui žmonėms su negalia finansuoti skyrimo (toliau vadinama – paraiška) (1 priedas). Savivaldybės administracija kasmet teikia Neįgaliųjų reikalų departamentui nustatytos formos preliminarias paraiškas dėl lėšų būsto pritaikymui žmonėms su negalia finansuoti skyrimo einamaisiais metais, o patikslintą paraišką teikia įvykdžius būsto pritaikymo darbų viešuosius pirkimus, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų rugsėjo 30 d.“
3.5. Išdėstau 14 punktą taip:
„14. Preliminarios ir patikslintos paraiškos Neįgaliųjų reikalų departamentui teikiamos per Būsto pritaikymo žmonėms su negalia kompiuterinės apskaitos sistemą (BPNAS). Neįgaliųjų reikalų departamentas, gavęs iš savivaldybės administracijos paraišką, per 20 kalendorinių dienų nuo šios paraiškos gavimo dienos ją įvertina ir skiria paraiškoje nurodytą valstybės biudžeto lėšų sumą arba prašo patikslinti paraišką šio tvarkos aprašo 15 punkte nustatyta tvarka.“
3.6. Išdėstau 15 punktą taip:
„15. Neįgaliųjų reikalų departamentas, vertindamas paraišką:
15.1. patikrina, ar teisingai užpildyta paraiškos forma. Esant reikalui, kreipiasi į paraišką rengusį savivaldybės administracijos specialistą, prašydamas paraišką patikslinti;
15.2. gali paprašyti savivaldybės administracijos pateikti komisijos sprendimus ir būsto pritaikymo išlaidų sąmatų kopijas. Šiuos dokumentus savivaldybės administracija privalo pateikti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos;
3.7. Išdėstau 17 punktą taip:
„17. Kasmet, iki spalio 1 d., savivaldybės administracija teikia Neįgaliųjų reikalų departamentui informaciją apie prognozuojamą valstybės biudžeto lėšų poreikį būstui pritaikyti ateinantiems kalendoriniams metams. Ši informacija Neįgaliųjų reikalų departamentui teikiama per Būsto pritaikymo žmonėms su negalia kompiuterinės apskaitos sistemą (BPNAS).“
3.8. Išdėstau 19 punktą taip:
„19. Savivaldybės administracija, gavusi asmens su negalia ar jo atstovo prašymą pritaikyti būstą, būsto pritaikymo darbus perka, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu (Žin., 1996, Nr. 84-2000; 2006, Nr. 4-102). Rekomenduojama savivaldybės administracijai vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 91 straipsniu būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo darbus pirkti šiame straipsnyje nustatyta tvarka.“
3.9. Išdėstau 20 punktą taip:
„20. Viešasis pirkimas statybos darbams atlikti rengiamas, gavus Neįgaliųjų reikalų departamento informaciją apie skiriamas valstybės biudžeto lėšas po komisijos posėdžio pagal eskizinį brėžinį arba projektą ir preliminarius (arba pakoreguotus pagal komisijos rekomendaciją) darbų ir išlaidų aprašymus.“
3.10. Išdėstau 21 punktą taip:
„21. Įvairaus tipo keltuvų ir liftų pirkimo (ar gamybos) bei jų įrengimo kaina į preliminarias ir lokalines būsto pritaikymo išlaidų sąmatas neįtraukiama. Liftų ir keltuvų pirkimo (ar gamybos) bei jų įrengimo išlaidų sąmatos rengiamos ir pridedamos atskirai. Apskaičiuojant netiesiogines būsto pritaikymo darbų išlaidas, neįtraukiamos liftų ar keltuvų pirkimo (ar gamybos) bei jų įrengimo išlaidos. Nupirkus ar sumontavus keltuvą (liftą), savivaldybės administracija pasirašo su pareiškėju nustatytos formos Asmens aprūpinimo keltuvu (liftu) sutartį (3 priedas).“
3.11. Papildau nauju VI skyriumi (buvusius VI ir VII skyrius laikau VII ir VIII skyriais, o buvusius 25, 26 ir 27 punktus – 30, 31 ir 32 punktais):
„VI. savarankiškai pritaikyto būsto išlaidų kompensavimas
25. Komisijai nustačius būsto pritaikymo poreikį ir esant neįgaliojo ar jo teisėto atstovo (toliau bendrai vadinama – pareiškėjas) pageidavimui bei pasirašius Sutartį dėl būsto pritaikymo darbų organizavimo ir išlaidų apmokėjimo, būsto pritaikymo darbus, išskyrus keltuvų (liftų) įrengimą, organizuoja pats pareiškėjas.
26. Pareiškėjas ar darbų organizatorius būsto pritaikymo darbus atlieka pagal komisijos patvirtintą preliminarų būsto darbų pritaikymo aprašą ir sąmatą, o savivaldybės administracija padengia būsto pritaikymo išlaidas, numatytas Sutartyje dėl Būsto pritaikymo darbų organizavimo ir išlaidų apmokėjimo (2 priedas).
27. Pareiškėjo būsto pritaikymo išlaidas savivaldybės administracija įtraukia į Neįgaliųjų reikalų departamentui teikiamą nustatytos formos einamųjų metų paraišką dėl lėšų būsto pritaikymui žmonių su negalia finansuoti skyrimo.
28. Pareiškėjas, baigęs būsto pritaikymo darbus, nedelsdamas informuoja savivaldybės administracijos atsakingus darbuotojus apie darbų pabaigą ir sudaro sąlygas komisijai atvykti ir įvertinti atliktus būsto pritaikymo darbus.
Būsto pritaikymo žmonėms su negalia
finansavimo tvarkos aprašo
2 priedas
(Sutarties dėl Būsto pritaikymo darbų organizavimo ir išlaidų apmokėjimo forma)
SUTARTIS DĖL BŪSTO PRITAIKYMO DARBŲ ORGANIZAVIMO IR IŠLAIDŲ APMOKĖJIMO
20 m. d. Nr.
___________________
(sudarymo vieta)
_______________ savivaldybės administracija, atstovaujama savivaldybės administracijos direktoriaus (vardas, pavardė), veikiančio pagal ___________ savivaldybės administracijos nuostatus (toliau – savivaldybės administracija), ir pareiškėjas (vardas, pavardė, prašymo gavimo data, numeris)_____________________, asmens kodas (ar jo atstovas – vardas, pavardė, asmens kodas) (toliau – darbų organizatorius) (toliau bendrai vadinama „Šalimis“), vadovaudamiesi socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. balandžio 19 d. įsakymu Nr. A1-111 (Žin., 2007, Nr. 47-1822) patvirtinto Būsto pritaikymo žmonėms su negalia finansavimo tvarkos aprašo 25 punktu, susitarė dėl Būsto pritaikymo darbų organizavimo ir išlaidų apmokėjimo.
1. Susitarimo objektas
1.1. Darbų organizatorius organizuoja ar atlieka būsto, esančio adresu ___________________
_______________________________________________________ , pritaikymo darbus pagal
Būsto pritaikymo komisijos patvirtintą preliminarų būsto pritaikymo darbų aprašą ir sąmatą, o savivaldybės administracija padengia būsto pritaikymo išlaidas, kurių dydis ne daugiau kaip ______________ litų. Avansas būsto pritaikymo darbams finansuoti neskiriamas.
2. Darbų organizatorius įsipareigoja:
2.1. atlikti būsto pritaikymo darbus pagal Būsto pritaikymo žmonėms su negalia komisijos patvirtintą preliminarų darbų aprašą ir sąmatą;
2.4. rinkti ir saugoti tinkamus vardinius parduotuvių čekius ir kitus prekių ir paslaugų būsto pritaikymui pirkimą įrodančius dokumentus ir, savivaldybės administracijai pareikalavus, juos pateikti, nurodyti galutinę būsto pritaikymo išlaidų sumą;
2.5. baigus būsto pritaikymo darbus, nedelsiant informuoti savivaldybės administracijos atsakingus darbuotojus apie darbų pabaigą ir sudaryti sąlygas Būsto pritaikymo komisijai atvykti ir įvertinti atliktus būsto pritaikymo darbus;
2.6. laikytis „Statybos techninių reikalavimų reglamento STR 2.03.01:2001 Statiniai ir teritorijos. Reikalavimai žmonių su negalia reikmėms“ reikalavimų, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2001 m. birželio 14 d. įsakymu Nr. 317 (Žin., 2001, Nr. 53-1898);
3. Darbų organizatoriaus teisės:
3.1. būsto pritaikymo darbus atlikti pačiam arba samdyti pritaikymo statybos ir remonto darbų vykdytoją, turintį teisę užsiimti šia veikla;
3.3. siūlyti tikslinti savivaldybės Būsto pritaikymo žmonėms su negalia komisijos pateiktą preliminarų būsto pritaikymo darbų aprašą ir sąmatą, jei pradėjus pritaikymo darbus paaiškėja, kad reikalingi kiti darbai ar medžiagos, tačiau neviršijant nustatytos bendros sumos būsto pritaikymui;
4. Savivaldybė įsipareigoja:
4.1. pagal įvertintą būsto pritaikymo poreikį parengti ir pateikti darbų organizatoriui preliminarų būsto pritaikymo darbų aprašą ir išlaidų sąmatą;
4.2. pasirašius darbų perdavimo– priėmimo aktą, padengti būsto pritaikymo išlaidas ir pervesti lėšas į darbų organizatoriaus nurodytą sąskaitą (jei pats atliko būsto pritaikymo darbus) arba į būsto pritaikymo darbus atlikusio rangovo sąskaitą (jei buvo samdomas rangovas);
4.3. supažindinti darbų organizatorių su netinkamų išlaidų, kurios negali būti kompensuojamos, sąrašu;
5. Savivaldybės teisės:
5.4. nedengti darbų organizatoriui visų ar dalies būsto pritaikymo išlaidų, jeigu:
5.4.2. darbų organizatorius nesudarė sąlygų savivaldybės Būsto pritaikymo žmonėms su negalia komisijai bent vieną kartą apžiūrėti pritaikyto būsto;
5.4.3. patirtos išlaidos yra netinkamos būsto pritaikymo išlaidos, kurios nurodytos Bazinių būsto pritaikymo žmonėms su negalia reikalavimų V skyriuje;
6. Baigiamosios nuostatos
6.1. Ši Sutartis įsigalioja nuo to momento, kai ją pasirašo abi Sutarties Šalys, ir galioja iki visiško Šalių įsipareigojimų įvykdymo.
6.2. Šalys yra atleidžiamos nuo atsakomybės dėl Sutarties vykdymo dėl nenugalimos jėgos aplinkybių vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu ir Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 15 d. nutarimu Nr. 840 (Žin., 1996, Nr. 68-1652).
6.3. Ši Sutartis vykdoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais. Visi iš šios Sutarties arba su ja susiję Šalių ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyta tvarka.
7. Šalių rekvizitai
____________________ savivaldybės administracija |
Darbų organizatorius ________________________ (vardas, pavardė, parašas) _____________________________________ (adresas, tel. Nr.) |
Būsto pritaikymo žmonėms su negalia
finansavimo tvarkos aprašo
3 priedas
(Asmens aprūpinimo keltuvu (liftu) sutarties forma)
ASMENS APRŪPINIMO KELTUVU (LIFTU) SUTARTIS
20... m. ............................ d. Nr. .......
Vilnius
..................................................... savivaldybės administracija, (toliau – davėjas), atstovaujama
..................................................................................................................................................... ,
(atstovo pareigos, vardas, pavardė)
ir ............................................................................................................. , a. k. ............................
(perimančio asmens vardas, pavardė)
(toliau – gavėjas), vadovaudamiesi Būsto pritaikymo žmonėms su negalia finansavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. balandžio 19 d. įsakymu Nr. A1-111, sudarė šią Sutartį:
1. Sutarties objektas – keltuvo (lifto) perdavimas pagal nurodytus duomenis lentelėje:
Eil. Nr. |
Keltuvo (lifto) pavadinimas |
Nomenklatūrinis numeris |
Mato vnt. |
Inventorinis numeris |
Įsigijimo vertė, Lt |
Likutinė vertė, Lt |
Nustatytas naudojimo laikas, metais |
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Davėjas įsipareigoja:
3. Gavėjas įsipareigoja:
3.4. sudaryti sąlygas davėjui ar jo įgaliotam atstovui atlikti su keltuvo (lifto) apskaita bei priežiūra susijusius veiksmus;
4. Kitos sąlygos:
4.1. jeigu gavėjas yra gavęs garantinio aptarnavimo dokumentus, tai dėl keltuvo (lifto) remonto garantinio aptarnavimo laikotarpiu privalo kreiptis į keltuvo (lifto) tiekėją arba į davėją, nurodytą šiuose dokumentuose;
4.2. gavėjui mirus, jo šeimos nariai, globėjai ar rūpintojai privalo per 30 dienų informuoti davėją apie nebereikalingą keltuvą (liftą);
4.3. ši Sutartis galioja, iki keltuvas (liftas) bus grąžintas davėjui bei iki visiško šalių įsipareigojimų įvykdymo;
Šalių rekvizitai
Davėjas
................................................... savivaldybės administracija, tel. .......................................... ........................................................................ (adresas) ........................................................................ (davėjo atstovo vardas, pavardė, parašas, data) A.V.
|
Gavėjas
Vardas, pavardė ............................................. Adresas .......................................................... ........................................................................ Tel. ................................................................. ........................................................................ (gavėjo arba jo įgalioto asmens vardas, pavardė, parašas, data) |