LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL KOKYBĖS TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1997 m. birželio 3 d. Nr. 555

Vilnius

 

Vadovaudamasi Nacionalinės kokybės programa, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Kokybės tarybos nuostatus (pridedama).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                              GEDIMINAS VAGNORIUS

 

VALDYMO REFORMŲ IR

SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRAS                                                 KĘSTUTIS SKREBYS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1997 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. 555

 

Kokybės tarybos nuostatai

 

Bendrosios nuostatos

 

1. Kokybės taryba (toliau vadinama – taryba) yra institucija, koordinuojanti Nacionalinės kokybės programoje numatytų priemonių įgyvendinimą.

2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais ir šiais nuostatais.

3. Taryba apie savo veiklą informuoja visuomenę ir ne rečiau kaip kartą per metus atsiskaito Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

 

Pagrindinės funkcijos

 

4. Pagrindinės tarybos funkcijos yra:

4.1. dalyvauti formuojant nacionalinę kokybės politiką;

4.2. analizuoti ir koordinuoti prioritetinių Nacionalinės kokybės programos įgyvendinimo priemonių vykdymą;

4.3. koordinuoti ir dalyvauti rengiant perspektyvinius Nacionalinės kokybės programos įgyvendinimo priemonių planus, aprobuoti juos, teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei pasiūlymus dėl jų vykdymo ir finansavimo;

4.4. analizuoti Nacionalinės kokybės programos įgyvendinimo efektyvumą;

4.5. teikti Kokybės fondo tarybai pasiūlymus dėl Nacionalinės kokybės programos priemonių finansavimo;

4.6. svarstyti Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kokybės užtikrinimu, bei jų keitimų projektus ir teikti pasiūlymus nustatytąja tvarka;

4.7. rengti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų Nacionalinės kokybės programos įgyvendinimo klausimais projektus.

 

Tarybos teisės

 

5. Taryba turi teisę:

5.1. gauti iš valstybės institucijų informaciją, kurios reikia tarybos sprendimams rengti;

5.2. kviesti į tarybos posėdžius valstybės ir kitų institucijų atstovus ir išklausyti jų nuomonę dėl Nacionalinės kokybės programos įgyvendinimo;

5.3. priimti pagal kompetenciją nutarimus dėl Nacionalinės kokybės programos įgyvendinimo.

 

Tarybos sudarymas ir darbo organizavimas

 

6. Taryba susideda iš 21 nario. Ją sudaro aplinkos apsaugos, ryšių ir informatikos, socialinės apsaugos ir darbo, statybos ir urbanistikos, susisiekimo, sveikatos apsaugos, švietimo ir mokslo, ūkio, valdymo reformų ir savivaldybių reikalų, žemės ir miškų ūkio ministrai ar jų įgalioti atitinkamų ministerijų viceministrai, Valstybinės konkurencijos ir vartotojų teisių gynimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos standartizacijos departamento prie Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos vadovai arba jų pavaduotojai, Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos verslininkų darbdavių konfederacijos, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, Lietuvos inžinierių sąjungos, Valstybinės veterinarijos tarnybos, tarybų prie Lietuvos standartizacijos departamento (Standartizacijos tarybos, Metrologijos tarybos, Akreditacijos tarybos) įgalioti atstovai.

Tarybos narys gali būti atšauktas jį pasiūliusios institucijos ir pakeistas kitu.

Tarybos pirmininkas yra valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministras. Pirmininko pavaduotojai yra renkami. Pavaduotojų skaičius nustatomas tarybos sprendimu.

Tarybos pirmininkas atsako už tarybos veiklą ir atstovauja jai.

7. Taryboje sudaromos šios komisijos:

7.1. mokslo, mokymo ir propagavimo;

7.2. valstybinio produktų kokybės reglamentavimo ir rinkos priežiūros;

7.3. kokybės skatinimo.

8. Komisijų nariais gali būti tarybai neatstovaujančių institucijų įgalioti atstovai, kuriuos institucijos skiria tarybos kvietimu.

9. Mokslo, mokymo ir propagavimo komisija analizuoja ir koordinuoja mokslinius taikomuosius tyrimus kokybės vadybos srityje, naujausių kokybės vadybos metodų adaptavimą, propagavimą ir mokymą; organizuoja visuomenės informavimą kokybės klausimais.

10. Valstybinio produktų kokybės reglamentavimo ir rinkos priežiūros komisija analizuoja ir koordinuoja valstybinį produktų kokybės reglamentavimą ir rinkos priežiūros sistemos kūrimą; aprobuoja prekių ir paslaugų privalomuosius rodiklius ir reikalavimus, siekia, kad jie būtų suderinti su Europos Sąjungos reikalavimais; analizuoja ir koordinuoja Lietuvos rinkos priežiūrą, siekdama jos tarptautinio pripažinimo.

11. Kokybės skatinimo komisija analizuoja Nacionalinės kokybės programos įgyvendinimo efektyvumą, skatina diegti kokybės ir kokybės vadybos sistemas įmonėse ir koordinuoja šį darbą, rengia atitinkamus pasiūlymus.

12. Tarybos narių bei komisijų narių sąrašą tvirtina tarybos pirmininkas. Komisijų pirmininkus iš tarybos narių, suderinęs su taryba, skiria tarybos pirmininkas.

13. Tarybos posėdžiai vyksta pagal tarybos darbo planą. Neeilinis tarybos posėdis gali būti sušauktas, jeigu to prašo ne mažiau kaip 1/3 tarybos narių, arba tarybos pirmininko iniciatyva.

Tarybos posėdžio darbotvarkė ir posėdžio medžiaga pateikiama tarybos nariams ne vėliau kaip 10 dienų iki posėdžio.

Tarybos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 tarybos narių.

14. Tarybos nutarimai priimami, jeigu už juos balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių tarybos narių.

15. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 3/4 komisijos narių, o sprendimai priimami, jeigu už juos balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių komisijos narių.

16. Komisijų parengti dokumentai svarstomi jų posėdžiuose ir komisijų pirmininkų pasirašyti pateikiami tarybai, kuri išnagrinėja juos ir priima sprendimą. Komisijų posėdžiai vyksta pagal jų veiklos planus.

17. Komisijų nariai, kurie nėra tarybos nariai, gali dalyvauti tarybos posėdžiuose be sprendžiamojo balso teisės.

18. Tarybos pirmininkas Ūkio ministerijos ir Lietuvos standartizacijos departamento teikimu sudaro iš dviejų etatinių šių institucijų darbuotojų sekretoriatą, kuriam pavedama tvarkyti tarybos raštvedybą, kviesti ir aptarnauti tarybos posėdžius. Sekretoriato darbuotojai neturi taryboje sprendžiamojo balso teisės.

______________