LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL SKYRIMO Į VYRESNIOJO TEISMO ANTSTOLIO, VYRESNIOJO TEISMO ANTSTOLIO PAVADUOTOJO PAREIGAS UŽDARO KONKURSO BŪDU TVARKOS BEI TEISMO ANTSTOLIŲ, VYRESNIŲJŲ TEISMO ANTSTOLIŲ, VYRESNIŲJŲ TEISMO ANTSTOLIŲ PAVADUOTOJŲ PRIĖMIMO Į TARNYBĄ KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO
2001 m. balandžio 20 d. Nr. 73
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos teismo antstolių įstatymo (Žin., 2000, Nr. 92-2846) 9, 12 ir 13 straipsniais:
1. Tvirtinu pridedamas:
1.1. Teismo antstolių, vyresniųjų teismo antstolių, vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojų priėmimo į tarnybą konkurso organizavimo tvarką;
2. Laikau netekusiais galios:
2.1. teisingumo ministro 1999 m. balandžio 27 d. įsakymą Nr. 101 „Dėl teismo antstolių egzaminų komisijos nuostatų patvirtinimo“;
2.2. teisingumo ministro 1999 m. balandžio 27 d. įsakymą Nr. 102 „Dėl teismo antstolių rezervo sudarymo tvarkos patvirtinimo“;
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2001 m. balandžio 20 d. įsakymu Nr. 73
TEISMO ANTSTOLIŲ, VYRESNIŲJŲ TEISMO ANTSTOLIŲ, VYRESNIŲJŲ TEISMO ANTSTOLIŲ PAVADUOTOJŲ PRIĖMIMO Į TARNYBĄ KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ši tvarka reglamentuoja teismo antstolių bei vyresniųjų teismo antstolių ir vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojų (toliau – teismo antstoliai ar pretendentai), kai nėra galimybės uždaro konkurso būdu į vyresniojo teismo antstolio ir vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo pareigas paskirti teismo antstolių ar vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojų paskirtų neterminuotai eiti teismo antstolio ar vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo pareigas, priėmimo į tarnybą konkurso organizavimą.
2. Teismo antstoliai į tarnybą priimami viešo konkurso (toliau – konkursas) būdu. Vyresnieji teismo antstoliai, vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojai į pareigas priimami viešo konkurso būdu, kai uždaro konkurso būdu nepaskiriamas eiti šių pareigų nei vienas iš teismo antstolių, paskirtų neterminuotai eiti teismo antstolio pareigas.
3. Konkurso organizavimas apima:
4. Dalyvauti konkurse teismo antstolio pareigoms užimti gali asmenys, atitinkantys Teismo antstolių, Teismo antstolių įstatymo įgyvendinimo įstatymuose nustatytus bendruosius reikalavimus ir konkurso sąlygose nurodytus specialiuosius reikalavimus. Asmenims, pretenduojantiems užimti teismo antstolio pareigas, taikomi šie bendrieji reikalavimai:
4.3. turėti teisės magistro, teisės bakalauro arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį (vienpakopį teisinį universitetinį išsilavinimą) arba turėti aukštąjį išsilavinimą ir studijuoti siekiant įgyti teisės magistro, teisės bakalauro arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį (vienpakopį teisinį universitetinį išsilavinimą);
5. Konkurse teismo antstolio pareigoms užimti negali dalyvauti asmenys:
5.2. buvę atleisti iš teisėjo, prokuroro, advokato, notaro, teismo antstolio, policijos, vidaus reikalų ar valstybės saugumo sistemos darbuotojo pareigų už profesinės veiklos pažeidimus ir nuo atleidimo nepraėjo penkeri metai;
5.3. buvę atleisti iš valstybės tarnybos pagal Valstybės tarnybos įstatymą už tarnybinės veiklos pažeidimus ir nuo atleidimo nepraėjo dešimt metų;
5.4. piktnaudžiaujantys alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar kitomis psichiką veikiančiomis medžiagomis;
5.5. jei jų elgesys ar veikla neatitinka teismo antstoliams keliamų profesinės etikos taisyklių reikalavimų;
5.6. yra buvę SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) kadriniai darbuotojai – pagal įstatymo „Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos“ (Žin., 1998, Nr. 65-1877) reikalavimus.
II. KONKURSO PASKELBIMAS
6. Atsiradus laisvai teismo antstolio darbo vietai ir esant poreikiui, Teisingumo ministerijos tarnyba, atsakinga už personalo tvarkymą, apie konkursą pranešimu skelbia „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, taip pat viename iš pasirinktų šalies dienraščių.
7. Teisingumo ministerijos tarnyba, atsakinga už personalo tvarkymą, taip pat įpareigoja vyresnįjį teismo antstolį, kurio vadovaujamoje teismo antstolių kontoroje yra laisva teismo antstolio vieta, pranešimą apie organizuojamą konkursą paskelbti vietiniame laikraštyje.
8. Pranešime nurodoma teismo antstolių kontora, kurioje yra laisva teismo antstolio vieta, laisvos pareigybės pavadinimas, lygis, kategorija, pareiginės algos koeficientas, pretendentui būtinas išsilavinimas ir specialybė, reikalavimai, atrankos būdas, kur ir iki kada priimami pretendentų dokumentai bei kur galima gauti smulkesnę informaciją apie konkursą. Pretendentų dokumentų pateikimo terminas negali būti ilgesnis kaip vienas mėnuo nuo panešimo apie konkursą paskelbimo.
9. Pranešant apie konkursą dėl laisvos teismo antstolio vietos šalies dienraštyje ar vietinėje spaudoje, turi būti nurodomas teismo antstolių kontoros prie apylinkės teismo pavadinimas, pareigybės pavadinimas ir nuoroda į „Valstybės žinių“ priedo „Informaciniai pranešimai“ numerį, kuriame išvardytos visos konkurso sąlygos.
10. Konkurso sąlygose negali būti reikalavimų, kurie nėra būtini užimti teismo antstolio pareigas arba pažeistų lygiateisiškumo principą (išskyrus apribojimus, nurodytus šios tvarkos 5.1.–5.6. punktuose).
III. PRETENDENTŲ DOKUMENTŲ PRIĖMIMAS
12. Asmenys, pretenduojantys užimti teismo antstolio pareigas, Teisingumo ministerijos tarnybai, atsakingai už personalo tvarkymą, privalo pateikti:
12.7. dokumentus, įrodančius, kad karo prievolininkas atliko karo prievolę arba kad įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka nuo šios prievolės jis yra atleistas, arba kad karo tarnyba jam yra atidėta;
12.8. asmeninių privalumų sąrašą, kuriame pretendentas laisva forma nurodo savo įgūdžius ir kitas dalykines savybes;
13. Pretendentas pateikia šios tvarkos 12.4, 12.5, 12.6, 12.7 punktuose nurodytų dokumentų originalus ir jų kopijas. Kopijos lieka Teisingumo ministerijos tarnyboje, atsakingoje už personalo tvarkymą.
14. Dokumentus dalyvauti konkurse pretendentas į teismo antstolius turi pateikti asmeniškai Teisingumo ministerijos tarnybai, atsakingai už personalo tvarkymą. Paštu atsiųsti dokumentai ar pateikti ne pretendento į teismo antstolius, per 10 dienų nuo jų gavimo Teisingumo ministerijoje grąžinami siuntėjui, paaiškinant, jog dokumentai turi būti pateikti asmeniškai. Jei siuntėjo adresas yra nežinomas, dokumentai praėjus vienam mėnesiui nuo jų gavimo dienos sunaikinami.
15. Pretendentai ir jų pateikti dokumentai registruojami Pretendentų ir jų pateiktų dokumentų registracijos žurnale (2 priedas), kurio lapai sunumeruojami, o žurnalas įrišamas. Žurnale užrašomas pretendento vardas ir pavardė, išvardijami pateikti dokumentai ir jų priėmimo data. Visi vieno konkurso pretendentai į žurnalą rašomi iš eilės. Šalia registracijos įrašo pasirašo pretendentas ir dokumentus priėmęs asmuo, atsakingas už personalo tvarkymą. Pasibaigus dokumentų priėmimo terminui, asmuo, atsakingas už personalo tvarkymą, po paskutinio įregistruoto pretendento pavardės įrašo pažymi, kad pretendentų į teismo antstolius dokumentų priėmimas yra baigtas, nurodo datą, valandą ir pasirašo.
16. Teisingumo ministerijos tarnyba, atsakinga už personalo tvarkymą, pretendento atitikimą nustatytiems reikalavimams patikrina dokumentų priėmimo metu, išskyrus, kai dėl objektyvių priežasčių tokio patikrinimo iš karto atlikti neįmanoma arba kai tokio atitikimo negalima nustatyti pagal dokumentus. Tais atvejais, kai nustatoma, jog pretendentas pagal pateiktus dokumentus neatitinka konkurso reikalavimų, Teisingumo ministerijos tarnyba, atsakinga už personalo tvarkymą, parengia ir pasirašytinai supažindina pretendentą su išvada (3 priedas) iš karto po dokumentų priėmimo. Kai šis tikrinimas vykdomas vėliau, pretendentas su išvada supažindinamas per 20 darbo dienų nuo dokumentų priėmimo.
IV. ATRANKOS KOMISIJA
17. Asmenis, pretenduojančius užimti teismo antstolio, vyresniojo teismo antstolio ar vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo (toliau – teismo antstoliai ar pretendentai) pareigas, kai nėra galimybės paskirti į šias pareigas uždaro konkurso būdu teismo antstolių ar vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojų, paskirtų neterminuotai eiti teismo antstolio ar vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo pareigas, atrenka Teismo antstolių, vyresniųjų teismo antstolių, vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojų atrankos komisija (toliau – komisija, atrankos komisija).
18. Komisija sudaroma teisingumo ministro įsakymu ne ilgesniam nei 3 metų laikotarpiui. Komisiją sudaro komisijos pirmininkas, pirmininko pavaduotojas, trys komisijos nariai. Komisiją techniškai aptarnauja teisingumo ministro paskirtas komisijos sekretorius. Jis atlieka visas technines funkcijas, susijusias su komisijos posėdžių organizavimu ir komisijos protokolo paruošimu. Sekretorius nėra komisijos narys.
19. Komisija gali būti sudaroma iš karjeros valstybės tarnautojų, einančių pareigas, ne žemesnes už tas, kurioms užimti paskelbtas konkursas, taip pat į komisiją gali būti kviečiami Lietuvos apeliacinio, apygardos, apylinkės teismų teisėjai, advokatai, notarai.
20. Komisijos posėdžiuose gali dalyvauti tik komisijos nariai, sekretorius, pakviesti ekspertai ir pretendentai.
21. Komisijos narys, kurį su pretendentu į teismo antstolius sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (pretendentų tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai) ar yra kitų aplinkybių, kurios kelia abejonių jų objektyvumu, apie tai privalo pranešti komisijos pirmininkui ir nusišalinti nuo pretendento, su kuriuo jį sieja artimi giminystės ryšiai, vertinimo.
22. Komisijos posėdis turi įvykti ne anksčiau kaip po 1 mėnesio ir ne vėliau kaip po 3 mėnesių nuo pranešimo apie konkursą paskelbimo dienos. Pranešimo paskelbimo spaudoje diena įskaitoma į šį laikotarpį.
24. Komisijos pirmininko pavedimu komisijos sekretorius apie komisijos posėdžio vietą ir laiką ne vėliau kaip prieš 1 mėnesį informuoja raštu pretendentus ir komisijos narius.
27. Komisijos posėdžio protokolą (4 priedas) pildo komisijos sekretorius. Pretendentų pokalbio ir privalumų vertinimo eigai fiksuoti gali būti naudojamas garso įrašas, kurį vieną mėnesį nuo jo padarymo dienos saugo komisijos sekretorius.
V. PRETENDENTŲ Į TEISMO ANTSTOLIUS ATRANKA
29. Priimant teismo antstolius į tarnybą taikomas atrankos būdas – egzaminai ir privalumų vertinimas.
30. Egzaminas yra pretendentų į teismo antstolius privalomų žinių patikrinimas. Jį sudaro testas ir pokalbis (praktinės užduotys).
31. Pokalbio metu gali būti tikrinamas teisės aktų išmanymas, motyvacija eiti siekiamas pareigas, sugebėjimas bendrauti ir pan.
32. Egzaminas vykdomas pagal teisingumo ministro patvirtintą Teismo antstolių egzaminų programą. Egzamino programa įteikiama kiekvienam pretendentui pateikiant dokumentus dalyvauti konkurse.
31. Privalumų vertinimas yra teismo antstoliui būtinų bei kitų pretendento įgūdžių ir dalykinių savybių patikrinimas. Privalumai gali būti tikrinami žodžiu, testais, dokumentiškai ar atliekant praktines užduotis.
32. Egzaminas pradedamas susirinkus komisijos nariams ir komisijos sekretoriui perskaičius pretendentų sąrašą. Komisijos sekretorius pretendentus supažindina su egzamino vykdymo tvarka bei paaiškina pretendentų teises ir pareigas.
33. Egzamino metu pretendentus techniškai aptarnauja komisijos sekretorius, kuris vienintelis bendrauja su pretendentais. Egzamino patalpoje nuolat turi būti vienas iš komisijos narių.
34. Pretendentams suteikiamas šifras, susidedantis iš 6 ženklų – 3 raidžių ir 3 skaičių. Šifro kortelių, teikiamų pretendentams traukti burtų keliu, skaičius turi būti didesnis negu pretendentų skaičius. Šifro kortelę pretendentai turi saugoti per visą testo atlikimo laiką ir grąžinti sekretoriui prieš skelbiant testo atlikimo įvertinimą. Pretendentai suteiktą šifrą užrašo ant kiekvieno testo lapo viršutinio dešinio kampo.
35. Atsakomybė už šifro konfidencialumo išsaugojimą tenka pretendentams. Neužtikrinus šifro konfidencialumo, pretendentas komisijos pirmininko sprendimu gali būti pašalintas iš atrankos.
36. Komisijos sekretorius visiems pretendentams išdalija testą. Testą sudaro 150 klausimų ir keli atsakymų į kiekvieną klausimą variantai. Iš paruoštų atsakymų į klausimą vienas yra teisingas. Atsakydamas į klausimą, pretendentas pažymi vieną iš atsakymų, kuris, jo manymu, yra teisingas.
38. Pretendentui atlikus testą ar pasibaigus testui skirtam laikui, komisijos sekretorius surenka testus ir juos vertina naudodamas šabloną. Sekretorius, ištaisęs testą, nurodo padarytų klaidų skaičių ir pasirašo.
39. Testo atlikimas įvertinamas nuo 1 iki 10 balų. Testo atlikimo rezultatai įvertinami 10 balų, jei padarytos ne daugiau nei 7 klaidos, 9 balais – ne daugiau nei 13 klaidų, 8 balais – ne daugiau nei 20 klaidų, 7 balais – ne daugiau nei 27 klaidos, 6 balais – ne daugiau nei 33 klaidos, 5 balais – ne daugiau nei 40 klaidų, 4 balais – ne daugiau nei 47 klaidos, 3 balais – ne daugiau nei 53 klaidos, 2 balais – ne daugiau nei 60 klaidų, 1 balu – daugiau nei 60 klaidų.
40. Įvertinus testo atlikimą, visi pretendentai pakviečiami į egzamino patalpą. Kiekvienas pretendentas sekretoriui pasako savo šifrą ir grąžina šifro kortelę. Komisijos pirmininkas supažindina kandidatus su testo atlikimo rezultatais.
41. Pretendentai, kurių testo atlikimas įvertintas 7 ir daugiau balų, po vieną kviečiami pokalbiui. Pretendentai kviečiami pagal alfabetą. Pokalbio metu gali būti tikrinamas teisės aktų, nurodytų egzamino programoje, išmanymas, sugebėjimas turimas teorines žinias taikyti praktikoje, motyvacija eiti teismo antstolio pareigas, sugebėjimas bendrauti ir pan. Pokalbio metu komisijos pirmininkas ir komisijos nariai negali jokia forma viešai reikšti savo subjektyvaus požiūrio į pretendentus.
42. Pokalbio (praktinių užduočių) su kiekvienu pretendentu rezultatus komisijos nariai įvertina nuo 1 iki 10 balų. Bendras pokalbio įvertinimas gaunamas susumavus visų komisijos narių balus ir padalijus iš posėdyje dalyvavusių komisijos narių skaičiaus.
43. Pretendento bendras egzamino įvertinimas gaunamas susumavus balus, gautus už testo atlikimą ir pokalbį (praktines užduotis) ir šią sumą padalijus iš dviejų.
44. Pretendentas laikomas išlaikiusiu egzaminą į teismo antstolio pareigas, jeigu jo testo atlikimo ir pokalbio bendras įvertinimas yra 7 ir daugiau balų.
45. Įvertinus egzamino rezultatus, į egzamino patalpą kviečiami visi pretendentai. Komisijos pirmininkas pretendentus supažindina su egzamino rezultatais.
46. Privalumų vertinimas atliekamas, kai už egzaminą vienodą didžiausią balų skaičių gauna keletas pretendentų. Privalumų vertinimas vyksta individualiai. Vertinamos pretendentų dalykinės savybės, būtinos dirbant teismo antstoliu, bei kiti įgūdžiai pagal pretendentų pateiktą privalumų sąrašą. Vertinant šiuos privalumus, atsižvelgiama į jų reikalingumą vykdant teismo antstolio pareigas. Pretendentui pateikus dokumentus apie atitinkamų įgūdžių įgijimą, šie įgūdžiai gali būti netikrinami. Privalumų visuma vertinama balais nuo 1 iki 10.
47. Pretendentų privalumus vertina kiekvienas komisijos narys. Bendras privalumų įvertinimas gaunamas susumavus visų komisijos narių balus ir padalijus iš posėdyje dalyvavusių komisijos narių skaičiaus. Komisijos sekretorius bendrą privalumų įvertinimo rezultatą įrašo į rezultatų suvestinę lentelę.
48. Komisija teisingumo ministrui siūlo į teismo antstolio pareigas 6 mėnesių bandomajam laikotarpiui skirti geriausią egzamino rezultatą, o jei buvo atliekamas pretendentų privalumų vertinimas – geriausią privalumų įvertinimą gavusį pretendentą.
49. Komisijos posėdžio išvada įrašoma į protokolą, kurį pasirašo komisijos posėdyje dalyvavę komisijos nariai ir komisijos sekretorius.
50. Komisijai priėmus išvadą apie atrinkto pretendento, kurį komisija siūlys teisingumo ministrui skirti teismo antstoliu 6 mėnesių bandomajam laikotarpiui, kandidatūrą, pretendentai kviečiami į komisijos posėdžio patalpą. Komisijos pirmininkas su komisijos išvada pretendentus supažindina pasirašytinai. Jei pretendentas atsisako pasirašyti, komisijos sekretorius tai pažymi protokole.
51. Jei pretendentas iki teisingumo ministro įsakymo skirti jį į pareigas priėmimo atsisako jas užimti, į teismo antstolio pareigas teisingumo ministrui siūloma skirti antrąjį pagal rezultatus pretendentą. Tokių nesant konkursas skelbiamas iš naujo.
52. Teisingumo ministras skiria pasiūlytą pretendentą eiti teismo antstolio pareigas terminuotam 6 mėnesių bandomajam laikotarpiui per 10 darbo dienų nuo atrankos komisijos siūlymo.
VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
54. Komisijos siūlymai skirti pretendentą į teismo antstolio pareigas 6 mėnesių bandomajam laikotarpiui teisingumo ministrui nėra privalomas.
55. Konkursas, organizuotas pažeidžiant šią tvarką, laikomas neteisėtu. Šiuo atveju teisingumo ministras ne vėliau kaip iki pretendento paskyrimo į teismo antstolio pareigas, įsakymu turi panaikinti konkurso rezultatus, nurodydamas jų panaikinimo motyvus. Konkursas organizuojamas iš naujo.
56. Pretendentai, nesutinkantys su konkurso rezultatais, gali apskųsti juos teisingumo ministrui per 3 darbo dienas nuo atrankos komisijos posėdžio.
57. Konkurso rezultatai taip pat gali būti apskųsti teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
58. Pasibaigus komisijos posėdžiui, konkurse dalyvavę pretendentai turi teisę susipažinti su visa egzamino medžiaga.
Teismo antstolių, vyresniųjų teismo antstolių,
vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojų
priėmimo į tarnybą konkurso organizavimo
tvarkos
1 priedas
LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJA
ANKETA
Fotografijos
vieta
3x4
________________________________________
Pretendento vardas, pavardė
__________________________
1. Vardas, pavardė |
|
2. Jeigu esate pakeitęs (-usi) pavardę ar vardą, nurodykite priežastį, datą bei ankstesnę pavardę ar vardą |
|
3. Gimimo data (metai, mėnuo, diena) ir vieta (miestas, rajonas, kaimas) |
|
4. Kokią vidurinę mokyklą ir kada baigėte |
|
5. Pilietybė |
|
6. Išsilavinimas ir specialybė, kada ir kokią mokslo įstaigą esate baigęs (-usi) |
|
7. Mokslo laipsnis, mokslo vardas |
|
8. Kokį darbą ir kokiose įstaigose dirbote?
Darbo pradžia |
Darbo pabaiga |
Darbovietė (nurodyti įstaigą, organizaciją, įmonę, ministeriją ar žinybą) bei pareigos (Jūsų telefonas paskutinėje darbovietėje) |
Įstaigos, organizacijos, įmonės adresas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9. Ar buvote teistas už sunkius nusikaltimus ar nusikaltimus valstybės tarnybai? Jei taip – tai kada, pagal kokį LR Baudžiamojo kodekso straipsnį?
________________________________________________________________________________
10. Ar Jus sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai) su teismo antstolių kontoros, kurios teismo antstoliu Jūs ketinate tapti, apylinkės teismo pirmininku ar jo pavaduotoju bei vyresniuoju teismo antstoliu ar jo pavaduotoju? Jei taip, nurodyti pareigas, vardą ir pavardę.
________________________________________________________________________________
11. Ar einate renkamas ar skiriamas pareigas ne valstybės tarnyboje, ar gaunate kitą atlyginimą?
________________________________________________________________________________
12. Ar esate įmonių, ne pelno organizacijų valdymo organų narys ir gaunate atlyginimą už šį darbą?
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
13. Ar atstovaujate užsienio valstybių įmonių, įstaigų, organizacijų interesams?
________________________________________________________________________________
14. Ar buvote SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGK, KGB) kadrinis darbuotojas, kuriam pagal įstatymą „Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGK, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų darbinės veiklos“ draudžiama dirbti valstybės tarnyboje?
________________________________________________________________________________
15. Ar buvote atleistas iš valstybės tarnybos pagal Valstybės tarnybos įstatymą už tarnybinės veiklos pažeidimus? Jei taip – tai kada?
________________________________________________________________________________
16. Ar buvote atleistas iš teisėjo, prokuroro, advokato, notaro, teismo antstolio, policijos, vidaus reikalų ar valstybės saugumo sistemos darbuotojo pareigų už profesinės veiklos pažeidimus? Jeigu taip – tai kada?
________________________________________________________________________________
17. Ar einate kokias nors pareigas valstybės tarnyboje, jei taip – kokias?
________________________________________________________________________________
18. Ar piktnaudžiaujate alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar kitomis psichiką veikiančiomis medžiagomis?
________________________________________________________________________________
21. Pasas (serija, numeris, kada išduotas)
________________________________________________________________________________
Teismo antstolių, vyresniųjų teismo antstolių,
vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojų
atrankos komisijos nuostatų
2 priedas
PRETENDENTŲ IR JŲ PATEIKTŲ DOKUMENTŲ REGISTRACIJOS ŽURNALAS
Pareigybės, kuriai užimti organizuojamas konkursas, pavadinimas |
Pretendento eilės Nr. |
Pretendento vardas, pavardė |
Pateikti dokumentai |
Dokumentų priėmimo data |
Dokumentus priėmusio asmens parašas |
Nepateikti dokumentai |
Pretendento parašas |
Pastabos |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
______________
Teismo antstolių, vyresniųjų teismo antstolių,
vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojų
priėmimo į tarnybą konkurso organizavimo
tvarkos
3 priedas
PRANEŠIMAS
______Teisingumo ministerija______
________________________________
(data)
Vilnius
____________________________
(pretendento adresas)
Dėl pateiktų dokumentų neatitikimo nustatytiems reikalavimams
Pranešame, kad Jūs negalėsite dalyvauti pretendentų į teismo antstolius konkurse, nes Jūsų kandidatūra neįtraukta į konkurse dalyvaujančių asmenų sąrašą
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(nurodyti priežastis)
________________________________________________________________________________
______________________________________ _______________________________
Tarnybos, atsakingos už personalo (parašas, vardo raidė, pavardė)
tvarkymą, darbuotojo pareigos
Susipažinau:
_____________________________
(pretendento vardas, pavardė)
_____________________________
(parašas)
_____________________________
(data)
______________
Teismo antstolių, vyresniųjų teismo antstolių,
vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojų
priėmimo į tarnybą konkurso organizavimo
tvarkos
4 priedas
PROTOKOLAS
______Teisingumo ministerija______
________________________________
(data)
Vilnius
______Teismo antstolio pareigoms___
Konkurse dalyvavo ir buvo vertinami (nuo 1 iki 10 balų) šie pretendentai:
Vardas, pavardė |
Įvertinimas |
Pretendento parašas |
|
|
|
Komisijos išvada
________________________________________________________________________________
Komisijos pirmininkas
________________
(parašas) (vardo raidė, pavardė)
Komisijos nariai:
________________
(parašas) (vardo raidė, pavardė)
________________
(parašas) (vardo raidė, pavardė)
________________
(parašas) (vardo raidė, pavardė)
Komisijos sekretorius
________________
(parašas) (vardo raidė, pavardė)
Daugiausiai balų konkurse surinkęs pretendentas
________________
(parašas) (vardo raidė, pavardė)
______________
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2001 m. balandžio 20 d. įsakymu Nr. 73
SKYRIMO Į VYRESNIOJO TEISMO ANTSTOLIO, VYRESNIOJO TEISMO ANTSTOLIO PAVADUOTOJO PAREIGAS UŽDARO KONKURSO BŪDU TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ši tvarka reglamentuoja pretendentų į vyresniuosius teismo antstolius ar vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojus uždaro konkurso organizavimo tvarką.
2. Vyresnieji teismo antstoliai ir vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojai į pareigas skiriami iš teismo antstolių, paskirtų neterminuotai eiti teismo antstolio pareigas (toliau – teismo antstolis, pretendentas), uždaro konkurso būdu.
3. Skiriant teismo antstolius vyresniojo teismo antstolio ar vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo pareigoms, taikomas atrankos būdas – privalumų vertinimas.
4. Vyresniųjų teismo antstolių ir vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojų atranką vykdo teisingumo ministro trejiems metams sudaryta komisija.
II. SKELBIMAS APIE PRETENDENTŲ ATRANKĄ
7. Apie būsimą pretendentų atranką, atsiradus laisvai vyresniojo teismo antstolio ar vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo vietai, Teisingumo ministerijos tarnyba, atsakinga už personalo valdymą, apie tai raštu informuoja visas teismo antstolių kontoras.
8. Rašte nurodoma teismo antstolių kontora, kurioje yra laisva vyresniojo teismo antstolio ar vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo vieta, laisvos pareigybės pavadinimas, pareiginės algos koeficientas, kur ir iki kada priimami pretendentų į šias pareigybes prašymai bei kur galima gauti smulkesnę informaciją apie atranką.
III. PRAŠYMO DALYVAUTI UŽDARAME KONKURSE PATEIKIMAS
9. Teismo antstoliai, paskirti neterminuotai eiti teismo antstolio pareigas, bei pretenduojantys užimti vyresniojo teismo antstolio ar vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo pareigas privalo Teisingumo ministerijos tarnybai, atsakingai už personalo valdymą, pateikti šiuos dokumentus:
9.2. asmeninių privalumų sąrašą, kuriame pretendentas laisva forma nurodo savo įgūdžius ir kitas dalykines savybes;
10. Pretendentai ir jų pateikti dokumentai registruojami Pretendentų į vyresniuosius teismo antstolius ar vyresniųjų teismo antstolių pavaduotojus ir jų pateiktų dokumentų registracijos žurnale, kurio lapai sunumeruojami, o žurnalas įrišamas. Visi vieno uždaro konkurso pretendentai į žurnalą įrašomi iš eilės. Pasibaigus dokumentų priėmimo terminui, po paskutinio įregistruoto kandidato pavardės įrašoma, kad kandidatų į tam tikras vyresniojo teismo antstolio ar jo pavaduotojo pareigas konkurso dokumentų priėmimas yra baigtas, nurodoma data, valanda.
11. Personalo tarnybos vadovas patikrina pretendentų pateiktus dokumentus dėl pretendentų atitikimo uždaro konkurso reikalavimams pagal dokumentų duomenis.
12. Pretendentui, pateikusiam dokumentus, neatitinkančius šios tvarkos 9.1, 9.2, 9.3 punktuose numatytų reikalavimų ar pateikus ne visus reikiamus dokumentus, bei dokumentus pateikus asmeniui, negalinčiam dalyvauti uždarame konkurse, pateikti dokumentai su pranešimu per 10 dienų nuo jų gavimo dienos Teisingumo ministerijos tarnyboje, atsakingoje už personalo valdymą, grąžinami, nurodant jų grąžinimo priežastį.
IV. PRETENDENTŲ ATRANKA
13. Komisijos pirmininko pavedimu komisijos sekretorius apie komisijos posėdžio laiką ir vietą ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas raštu informuoja teismo antstolius, pretenduojančius užimti vyresniojo teismo antstolio ar vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo pareigas.
15. Komisijos nariais negali būti asmenys, kuriuos su pretendentu į teismo antstolius sieja artimi giminystės ar svainystės ryšiai (pretendentų tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai) ar yra kitų aplinkybių, kurios kelia abejonių jų objektyvumu. Asmuo, paskirtas komisijos nariu, apie šių aplinkybių buvimą privalo pranešti komisijos pirmininkui ir nusišalinti nuo pretendento, su kuriuo sieja artimi giminystės ryšiai, vertinimo.
17. Pretendentų atranka pradedama susirinkus komisijos nariams ir komisijos sekretoriui perskaičius pretendentų sąrašą. Komisijos sekretorius supažindina pretendentus su atrankos tvarka bei komisijos sudėtimi.
18. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Protokolą, kuris atspindi komisijos posėdžio eigą, rašo komisijos sekretorius. Protokole nurodoma: komisijos sudėtis, kitų dalyvaujančių suinteresuotų Teisingumo ministerijos tarnybų atstovai, atvykusių dalyvauti atrankoje pretendentų vardai, pavardės, komisijos pretendentų žinių įvertinimas, posėdyje svarstyti klausimai bei priimti sprendimai. Komisijos narys gali pateikti savo raštiškas pastabas dėl konkurso eigos ar kitais su konkurso organizavimu susijusiais klausimais, kurios prijungiamos prie protokolo, apie tai komisijos sekretorius pažymi protokole.
19. Privalumų vertinimas – darbo rezultatų, profesinio išprusimo, gebėjimo administruoti, bendrauti, asmeninių savybių ir kitų savybių įvertinimas.
21. Vertinant privalumus, atsižvelgiama į jų reikalingumą vykdant konkrečias pareigas. Pretendento privalumų visumą vertina kiekvienas posėdyje dalyvaujantis komisijos narys individualiai balais nuo 1 iki 10. Galutinis įvertinimas nustatomas padalijus visų balsų sumą iš komisijos narių, dalyvaujančių posėdyje, skaičiaus.
22. Privalumų vertinimo eigai fiksuoti gali būti daromas garso įrašas, kurį vieną mėnesį nuo jo padarymo dienos saugo komisijos sekretorius.
23. Pretendentui pateikus dokumentus apie atitinkamų įgūdžių įgijimą, šie įgūdžiai gali būti netikrinami.
24. Siekiant išsiaiškinti individualias savybes ar specialius gebėjimus, komisija gali nuspręsti ir papildomai pateikti pretendentams raštu spręsti užduotis ar testus (psichologinius ir pan.).
25. Pretendentams pateiktos užduotys, testai bei atsakymai į juos pridedami prie komisijos posėdžio protokolo.
26. Atsakymus į pateiktas užduotis bei testus kiekvienas posėdyje dalyvaujantis komisijos narys vertina individualiai balais nuo 1 iki 10. Atsakymai į visas kiekvienam pretendentui pateiktas papildomas užduotis ir testus vertinami bendrai. Galutinis įvertinimas nustatomas padalijus visų balų sumą iš komisijos narių, dalyvaujančių posėdyje, skaičiaus.
27. Jei vykdant pretendentų atranką komisija pretendentams pateikė papildomas užduotis ar testus, galutinis įvertinimas nustatomas susumavus privalumų vertinimo balus bei pateiktų užduočių balus ir padalijus iš dviejų.
28. Pretendentas laikomas tinkamu skirti į vyresniojo teismo antstolio ar vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo pareigas, jei surinko ne mažiau kaip 8 balus.
30. Jei uždaro konkurso metu didžiausią įvertinimą gavo keli pretendentai, laimėjusiu laikomas didžiausią teismo antstolio darbo stažą turintis pretendentas.
31. Komisijos sekretorius paruošia komisijos posėdžio protokolo išrašą, kurį pasirašo komisijos nariai ir komisijos posėdžio sekretorius.
32. Pretendentai supažindinami su uždaro konkurso rezultatais pasirašytinai protokolo išraše. Jei pretendentas atsisako pasirašyti, komisijos sekretorius tai pažymi protokolo išraše.
34. Komisijos pirmininkas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo komisijos posėdžio komisijos posėdžio protokolą, jo išrašą bei kitus dokumentus privalo pateikti Teisingumo ministerijos tarnybai, atsakingai už personalo valdymą.
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
37. Uždaras konkursas, organizuotas pažeidžiant šią tvarką, laikomas neteisėtu. Šiuo atveju teisingumo ministras ne vėliau kaip iki pretendento paskyrimo į pareigas turi įsakymu panaikinti konkurso rezultatus, įsakyme nurodydamas uždaro konkurso rezultatų panaikinimo motyvus. Uždaras konkursas organizuojamas iš naujo.
38. Pretendentai, nesutinkantys su konkurso rezultatais, per 3 darbo dienas nuo atrankos komisijos posėdžio gali apskųsti juos teisingumo ministrui.
39. Konkurso rezultatai taip pat gali būti apskųsti Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
40. Nepaskyrus vieno iš pretendentų vyresniojo teismo antstolio ar vyresniojo teismo antstolio pavaduotojo pareigoms bei tai atvejais, kai uždaras konkursas neįvyksta (nedalyvauja nei vienas pretendentas), vyresnysis teismo antstolis ar jo pavaduotojas priimamas į tarnybą viešo konkurso būdu Lietuvos Respublikos teismo antstolių įstatymo 7, 8, 9 ir 10 straipsniuose nustatyta tvarka.