LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO IR

LIETUVOS RESPUBLIKOS GINKLŲ FONDO PRIE

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO IR LIETUVOS RESPUBLIKOS GINKLŲ FONDO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS DIREKTORIAUS 2007 M. BALANDŽIO 4 D. ĮSAKYMO

NR. 5-V-237/1A-40 „DĖL BEŠEIMININKIŲ, KONFISKUOTŲ, Į VALSTYBĖS PAJAMAS PERDUOTŲ, VALSTYBĖS PAVELDĖTŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ APSKAITOS IR PERDAVIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS GINKLŲ FONDUI PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2008 m. balandžio 16 d. Nr. 5-V-184/1A-34

Vilnius

 

Siekdami užtikrinti tinkamą policijos įstaigose laikomų valstybės paveldėtinų ar paveldėtų ginklų ir šaudmenų apskaitą ir perdavimą Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės,

pakeičiame Bešeimininkių, konfiskuotų, į valstybės pajamas perduotų, valstybės paveldėtų ginklų ir šaudmenų apskaitos ir perdavimo Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės taisykles, patvirtintas Lietuvos policijos generalinio komisaro ir Lietuvos Respublikos ginklų fondo prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriaus 2007 m. balandžio 4 d. įsakymu Nr. 5-V-237/1A-40 „Dėl Bešeimininkių, konfiskuotų, į valstybės pajamas perduotų, valstybės paveldėtų ginklų ir šaudmenų apskaitos ir perdavimo Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 42-1613):

1. Išdėstome VI skyriaus pavadinimą taip:

VI. GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ, KURIUOS GALI PAVELDĖTI VALSTYBĖ, APSKAITA IR PERDAVIMAS GINKLŲ FONDUI“.

2. Išdėstome taisyklių 23–26 punktus taip:

„23. Atsakingas pareigūnas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo mirusių asmenų ginklų, šaudmenų paėmimo įtraukia ginklus ir šaudmenis į apskaitą, surašydamas turto apskaitos aktą.

24. Jeigu per Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytą palikimo priėmimo terminą po asmens, turėjusio ginklus, šaudmenis, mirties į policijos įstaigą kreipiasi įpėdinis ir pateikia paveldėjimo teisės liudijimą, teritorinė policijos įstaiga Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nustatyta tvarka ginklą užregistruoja įpėdinio vardu arba realizuoja Ginklų paėmimo, perduotų realizuoti Ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ginklų tinkamumo naudoti nustatymo, vertės apskaičiavimo ir tolesnio panaudojimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro, Lietuvos Respublikos finansų ministro ir Ginklų fondo direktoriaus 2003 m. liepos 9 d. įsakymu Nr. 1V-260/1K-193/1A-28, nustatyta tvarka, įpėdiniui sumokant kompensaciją.

25. Jeigu per Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytą palikimo priėmimo terminą po asmens, turėjusio ginklus, šaudmenis, mirties į policijos įstaigą nesikreipė nė vienos eilės įpėdinis ir nepateikė paveldėjimo teisės liudijimo dėl ginklų ir šaudmenų paveldėjimo, teritorinė policijos įstaiga ginklus ir šaudmenis perduoda Ginklų fondui.

26. Teritorinė policijos įstaiga, perduodama valstybės paveldėtinus ginklus ir šaudmenis Ginklų fondui, kartu su valstybės paveldėtinais ginklais ir šaudmenimis pateikia Ginklų fondui raštą, kuriame nurodyti perduodamų ginklų kiekiai, rūšys, modeliai, kalibrai, numeriai bei šaudmenų kiekiai ir tipai (kalibrai).“

3. Išdėstome VII skyriaus pavadinimą taip:

VII. VALSTYBĖS PAVELDĖTINŲ GINKLŲ APSKAITA GINKLŲ FONDE“.

4. Išdėstome 27–30 punktus taip:

„27. Ginklų fondas, gavęs taisyklių VI skyriuje nurodytus valstybės paveldėtinus ginklus ir šaudmenis, juos perduoda įvertinti Ginklų fondo direktoriaus įsakymu sudarytai ginklų techninės būklės ir vertės nustatymo komisijai (toliau – komisija). Komisija įvertina valstybės paveldėtinų ginklų ir šaudmenų tinkamumą naudoti ir surašo sprendimą dėl ginklų, šaudmenų tinkamumo naudoti.

28. Komisija, nustačiusi ginklų tinkamumą naudoti, apskaičiuoja jų rinkos vertę. Komisijai apskaičiavus ginklų ir šaudmenų rinkos vertę, Ginklų fondas apie tai, kad turi valstybės paveldėtino turto, informuoja teritorinę apskrities valstybinę mokesčių inspekciją.

29. Ginklų fondas teritorinei apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai praneša apie turimus valstybės paveldėtinų ginklų kiekius, rūšis, modelius, kalibrus, jų rinkos vertes, taip pat šaudmenų kiekius, tipus (kalibrus), rinkos vertes. Prie pranešimo teritorinei apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai Ginklų fondas prideda sprendimo dėl ginklų, šaudmenų tinkamumo naudoti kopiją.

30. Ginklų fondas, gavęs iš atitinkamos teritorinės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos paveldėjimo teisės liudijimo kopiją:

30.1. valstybės paveldėtus ginklus ir šaudmenis apskaito Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 (Žin., 2004, Nr. 86-3119), nustatyta tvarka;

30.2. netinkamus saugiai naudoti ginklus ir šaudmenis sunaikina teisės aktų nustatyta tvarka;

30.3. tinkamus saugiai naudoti ginklus ir šaudmenis realizuoja teisės aktų nustatyta tvarka. Per 10 darbo dienų nuo ginklų ir šaudmenų realizavimo Ginklų fondas, atskaitęs ginklo realizavimo išlaidas, pinigus, gautus už valstybės paveldėtų ginklų ir šaudmenų realizavimą, perveda į valstybinės mokesčių inspekcijos atitinkamą biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą.“

 

 

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                              VIZGIRDAS TELYČĖNAS

 

DIREKTORIUS                                                                                  GINTAUTAS MIŠEIKIS

 

SUDERINTA

Valstybinės mokesčių inspekcijos

prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

2008 m. balandžio 8 d. raštu Nr. (28.4-37)-R-3362