LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖ VETERINARIJOS TARNYBA
Į S A K Y M A S
DĖL VETERINARINIŲ VAISTŲ, VAISTINIŲ MEDŽIAGŲ, PREPARATŲ ĮVEŽIMO TVARKOS
1997 m. kovo 25 d. Nr. 4-49
Vilnius
1. Patvirtinti Veterinarinių vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų, vartojamų veterinarijoje ir gyvulininkystėje, įvežimo taisykles.
3. Žinoti, kad anksčiau išduoti leidimai veterinarinių vaistų, vaistinių medžiagų, preparatų įvežimui galioja 1 mėnesį nuo jų išdavimo datos.
4. Nacionalinės veterinarijos laboratorijos direktoriui E. Blaževičiui:
5. Valstybinių veterinarijos įstaigų vadovams informuoti veterinarijos vaistines, įmones, turinčias licencijas verstis farmacine veikla veterinarijoje, privačius, Pasienio ir transporto valstybinės veterinarijos tarnybos veterinarijos gydytojus apie veterinarinių vaistų, vaistinių medžiagų, preparatų įvežimo tvarką.
6. Įsakymo vykdymą kontroliuoti Pasienio ir transporto valstybinės veterinarijos tarnybos viršininkui D. Jonauskui.
Patvirtinta
Valstybinės veterinarijos tarnybos
1997 m. kovo 25 d. įsakymu Nr. 4-49
Veterinarinių vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų, vartojamų veterinarijoje ir gyvulininkystėje, įvežimo taisyklės
1. Šios taisyklės reglamentuoja veterinarinių vaistų, vaistinių medžiagų ir kitų preparatų (vakcinų, serumų, diagnostikumų, cheminių reagentų, premiksų, daugiakomponenčių baltyminių-mineralinių-vitamininių mišinių, žaliavų jų gamybai, dezinfekcinių, dezinsekcinių, deratizacinių medžiagų), vartojamų veterinarijoje ir gyvulininkystėje, įvežimo į Lietuvos Respubliką tvarką.
2. Veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas ir kitus preparatus, vartojamus veterinarijoje ir gyvulininkystėje, iš užsienio valstybių leidžiama įvežti:
2.1. veterinarijos vaistinėms, įmonėms, kurios turi Valstybinės veterinarijos tarnybos išduotas licencijas verstis farmacine veikla veterinarijoje;
3. Leidžiama įvežti registruotus veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas ir preparatus, taip pat neregistruotus veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus šių taisyklių 8 punkte nustatyta tvarka.
4. Veterinarijos vaistinės ir įmonės, turinčios licenciją verstis farmacine veikla veterinarijoje, taip pat įmonės, gaminančios pašarus gyvūnams ir pageidaujančios įvežti veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, informuoja apie tai Pasienio ir transporto valstybinę veterinarijos tarnybą. Veterinarijos vaistinės ir įmonės, užsiimančios veterinarinių vaistų, vaistinių medžiagų ir preparatų prekyba, pateikia licencijos verstis farmacine veikla veterinarijoje kopiją.
5. Pasienio ir transporto valstybinė veterinarijos tarnyba sudaro tokių veterinarijos vaistinių ir įmonių sąrašą ir jį pateikia pasienio veterinarijos postams. Jiems taip pat pateikiamas registruotų veterinarinių vaistų, vaistinių medžiagų, preparatų sąrašas.
6. Veterinarijos vaistinės, įmonės, vežančios iš užsienio valstybių veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, kitus preparatus, pasienio veterinarijos postui patikrinimui pateikia šiuos dokumentus:
-sąskaitą,
-veterinarijos vaisto, vaistinės medžiagos, preparato kokybės pažymėjimą (sertifikatą),
-veterinarinį pažymėjimą, kada vežami daugiakomponenčiai baltyminiai-mineraliniai-vitamininiai mišiniai (koncentratai), kurių sudėtyje yra gyvulinės kilmės žaliavų. Draudžiama tokius mišinius (koncentratus), kurių sudėtyje yra mėsos-kaulų miltų, įvežti iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Airijos, Portugalijos, Šveicarijos, Prancūzijos (Bretanės ir Savojos departamentų), kuriuose yra registruojama galvijų spongioforminė encefalopatija (BSE).
7. Latvijos Respublikoje pagamintus veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus leidžiama įvežti pateikus sąskaitą, kurioje nurodytas aiškus įmonės gamintojos pavadinimas, adresas, veterinarinio vaisto, vaistinės medžiagos, preparato pavadinimas, kiekis, kokybės pažymėjimą (sertifikatą).
8. Leidžiama įvežti tik turint Valstybinės veterinarijos tarnybos leidimą:
8.1. veterinarinius vaistus, preparatus, kurie dar nėra registruoti, tačiau reikalingi priešepizootinėms ir veterinarinėms sanitarinėms priemonėms atlikti;
8.2. veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus, kurie dar nėra registruoti, tačiau reikalingi eksperimentiniams ir klinikiniams tyrimams atlikti, kada šiuos tyrimus atlieka veterinarijos mokslo, mokymo įstaigos pagal su Valstybine veterinarijos tarnyba suderintą programą;
8.3. vaistines medžiagas, preparatus, kurie dar nėra registruoti, tačiau reikalingi Respublikos įmonėse gaminamų veterinarinių preparatų, vartojamų gyvūnų ligų profilaktikai ir gydymui, pašarų gamybai (makro ir mikroelementus, vitaminus, amino rūgštis, antioksidantus, pašarinius priedus, kuriuose yra biologiškai aktyvių medžiagų).
9. Registruoti veterinariniai vaistai – inoketamas, imalgenas, taip pat kiti Valstybinės veterinarijos tarnybos registruoti stipriai veikiantys, psichotropiniai vaistai ir narkotikai, kurie įtraukti į Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą, įvežami tik turint Narkotikų komisijos leidimą.
10. Diagnostikumus gyvūnų ligų laboratorinei diagnostikai leidžiama įvežti tik turint Nacionalinės veterinarijos laboratorijos direktoriaus leidimą, pateikus sąskaitą ir kokybės pažymėjimą (sertifikatą).
11. Cheminius reagentus, kurie vartojami veterinarijos laboratorijose, pagal Nacionalinės veterinarijos laboratorijos pateiktą sąrašą leidžiama įvežti pasienio veterinarijos postui pateikus sąskaitą ir kokybės pažymėjimą. Pasienio posto veterinarijos gydytojas kontroliuoja įvežimą cheminių reagentų, kuriuos įveža veterinarijos vaistinės, įmonės, turinčios licencijas verstis farmacine veikla veterinarijoje.
12. Draudžiama įvežti veterinarinius vaistus ir kitus preparatus, vartojamus veterinarijoje ir gyvulininkystėje, kurių sudėtyje yra šių grupių hormoniniai preparatai: stilbenas ir jo dariniai (dietilstilbestrolis, sinestrolis) ir tireostatinio poveikio hormoniniai preparatai (tiouracilas, propiltiouracilas, feniltiouracilas, metiltiouracilas, dimetiltiouracilas).
13. Draudžiama įvežti veterinarinius vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos: chloramfenikolis (levomicetinas), dimetridazolas, dapsonas, kolchicinas, ronidazolas, nitrofuranai, išskyrus furazolidoną.
14. Pasienio posto veterinarijos gydytojas patikrina:
14.1. ar veterinarijos vaistinė, įmonė yra veterinarijos vaistinių, įmonių sąraše, kurios turi licencijas verstis farmacine veikla veterinarijoje arba gamina pašarus gyvūnams. Jeigu veterinarijos vaistinė, įmonė dar nėra įrašyta į tokį sąrašą, ji turi pateikti licencijos verstis farmacine veikla veterinarijoje kopiją;
14.2. kokybės pažymėjimą (sertifikatą), veterinarinį pažymėjimą, jeigu jis būtinas pagal šių taisyklių 6 punktą;
14.3. vežamų veterinarinių vaistų, vaistinių medžiagų, preparatų asortimentą, ar firmų gaminami vaistai registruoti;
15. Pasienio posto veterinarijos gydytojas, patikrinęs dokumentus ir įsitikinęs, kad veterinariniai vaistai, vaistinės medžiagos, preparatai yra registruoti arba jų įvežimui yra išduoti leidimai, daro žymas atitinkamuose dokumentuose, juos grąžina veterinarijos vaistinei, įmonei ir leidžia įvežti veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus.
16. Jeigu pasienio posto veterinarijos gydytojas nustato, kad siuntoje yra neregistruotų veterinarinių vaistų, vaistinių medžiagų, preparatų arba jų įvežimui nėra leidimų, jis siuntą sulaiko ir apie tai informuoja Pasienio ir transporto valstybinę veterinarijos tarnybą.
17. Jeigu veterinarijos vaistinė, įmonė, kuri turi licenciją verstis farmacine veikla veterinarijoje, pageidauja įvežti neregistruotus veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus reeksportui, pasienio poste pateikia šiuos dokumentus, kurie po patikrinimo grąžinami veterinarijos vaistinei, įmonei:
17.1. pažymą, kad užsienio firma, kuri gamina veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus, įgalioja veterinarijos vaistinę, įmonę platinti jos produkciją;
17.2. veterinarinio vaisto, vaistinės medžiagos, preparato registracijos liudijimą, patvirtinantį, kad jie registruoti valstybėje, kurioje yra įmonė, gaminanti veterinarinį vaistą, vaistinę medžiagą, preparatą;
17.3. kontraktą arba kitą dokumentą, patvirtinantį, kad veterinariniai vaistai, vaistinės medžiagos, preparatai bus įvežti reeksportui;
18. Patikrinęs dokumentus ir įsitikinęs, kad dokumentai tvarkingi ir atitinka prekių asortimentą, pasienio posto veterinarijos gydytojas išduoda tranzitinį leidimą, kuris grąžinamas kitame pasienio veterinarijos poste išvežant neregistruotus reeksportui skirtus veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus.
19. Neregistruoti veterinariniai vaistai, vaistinės prekės, preparatai, kurie skirti reeksportui, turi būti išvežami ne vėliau kaip per 21 kalendorinę dieną. Atskirais atvejais Pasienio ir transporto valstybinė veterinarijos tarnyba turi teisę pratęsti tranzitinį leidimą 10 kalendorinių dienų.
20. Pasienio posto veterinarijos gydytojas specialiuose žurnaluose registruoja įvežtus ir išvežtus veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus. Registruojant užrašomas veterinarijos vaistinės, įmonės pavadinimas, įvežimo (išvežimo) data, firmos gamintojos pavadinimas, veterinarinio vaisto, vaistinės medžiagos, preparato pavadinimas, mato vienetas ir kiekis, sąskaitos numeris ir data.
21. Neregistruoti veterinariniai vaistai, vaistinės medžiagos, preparatai, skirti reeksportui, registruojami atskirai. Registracijos žurnale papildomai įrašomas tranzitinio leidimo numeris ir išdavimo (grąžinimo) data.
22. Pasienio posto veterinarijos gydytojas apie įvežtus ir išvežtus veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus, tranzitinių leidimų išdavimą (grąžinimą) informuoja Pasienio ir transporto valstybinę veterinarijos tarnybą, kuri registruoja išduotus ir grąžintus tranzitinius leidimus, pateikia informaciją apie įvežtus ir išvežtus veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus Valstybinei veterinarijos tarnybai.
23. Jeigu nustatoma, kad veterinarijos vaistinė, įmonė pažeidė šias taisykles, nelegaliai įvežė veterinarinius vaistus, vaistines medžiagas, preparatus arba laiku negrąžino tranzitinio leidimo, Valstybinė mokslinė veterinarinių preparatų kontrolės laboratorija patikrina šios veterinarijos vaistinės, įmonės veiklą ir apie patikrinimo rezultatus informuoja Valstybinę veterinarijos tarnybą.
______________