PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS UGNIAGESIŲ RENGIMO CENTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2002 m. liepos 12 d. Nr. 124

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos nuostatų, patvirtintų Vidaus reikalų ministerijos 1998 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 217 „Dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių rengimo centro įsteigimo ir nuostatų bei etatų patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 65-1896, Nr. 82-2307), 15.8 punktu bei vidaus reikalų ministro 2001 m. birželio 12 d. įsakymu Nr. 308 „Dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos padalinių pertvarkymo“ (Žin., 2001, Nr. 53-1912):

1. Tvirtinu pridedamus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių rengimo centro nuostatus.

2. Pripažįstu netekusiu galios Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2001 m. birželio 25 d. įsakymą Nr. 71 „Dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos padalinių nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 55-1975).

 

 

 

DIREKTORIAUS PAVADUOTOJAS

PULKININKAS, L. E. DIREKTORIAUS PAREIGAS                            EDMUNDAS ULDUKIS


 

PATVIRTINTA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo

departamento prie Vidaus reikalų

ministerijos direktoriaus

2002 m. liepos 12 d. įsakymu Nr. 124

 

PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS UGNIAGESIŲ RENGIMO CENTRO NUOSTATAI

 

I. BENDROJI DALIS

 

1. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas) Ugniagesių rengimo centras (toliau – Centras) yra Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pavaldi profesinio mokymo įstaiga, vykdanti suaugusiųjų profesinį bei neformalųjį mokymą. Centro steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija. Vidaus reikalų ministro perduotas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento padalinių steigėjo visas teises ir pareigas vykdo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

2. Centras savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, vidaus reikalų bei švietimo ir mokslo ministrų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus įsakymais, šiais nuostatais bei kitais teisės aktais.

3. Centras yra juridinis asmuo, turintis sąskaitas banke, antspaudą ir blanką su Lietuvos valstybės herbu ir savo pavadinimu, vėliavą ir ženklą. Vėliavos ir ženklo pavyzdžių bei naudojimo tvarką nustato Centro viršininkas.

4. Centras yra biudžetinė įstaiga, finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto. Centrui finansuoti gali būti naudojamos ir kitos teisės aktų nustatyta tvarka gautos lėšos.

5. Teisės aktų nustatyta tvarka Centro veiklai plėtoti gali būti panaudota Lietuvos Respublikos fizinių ir juridinių asmenų, užsienio valstybių, užsienio valstybių fizinių ir juridinių asmenų bei tarptautinių organizacijų parama.

6. Centro veiklą teisės aktų nustatyta tvarka organizuoja ir kontroliuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas bei kitos kontrolės ir priežiūros teises turinčios valstybės institucijos bei įstaigos.

7. Centro pagrindinės buveinės adresas: R. Jankausko g. 2/28, LT-2050 Vilnius, Lietuvos Respublika. Narų rengimo skyriaus adresas: Trilapio g. 4, LT-5800 Klaipėda, Lietuvos Respublika.

 

II. CENTRO UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

8. Svarbiausieji Centro uždaviniai yra:

8.1. skleisti priešgaisrinės saugos žinias;

8.2. mokyti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pavaldžių įstaigų (toliau – Įstaigos) valstybės tarnautojus ir darbuotojus, tobulinti bei kelti jų kvalifikaciją;

8.3. sutarčių pagrindu mokyti įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojus bei kitus asmenis, tobulinti ir kelti jų kvalifikaciją.

9. Centras, vykdydamas jam pavestus uždavinius, atlieka šias funkcijas:

9.1. moko asmenis pagal Ugniagesybos ir gelbėjimo darbų mokymo programą;

9.2. atsižvelgdamas į besikeičiančius poreikius, perkvalifikuoja Įstaigų valstybės tarnautojus ir darbuotojus;

9.3. teikia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pasiūlymus dėl Įstaigų valstybės tarnautojų ir darbuotojų mokymo gerinimo;

9.4. moko asmenis pagal Narų mokymo programą ir tobulina kvalifikaciją;

9.5. moko asmenis pagal Narų darbo vadovo programą;

9.6. moko atlikti kitus pavojingus darbus (pagal atskiras programas);

9.7. moko suteikti privalomąją pirmąją medicinos pagalbą;

9.8. rengia darbuotojų saugos ir sveikatos specialistus, moko darbdavius, jo įgaliotus asmenis darbuotojų saugos ir sveikatos;

9.9. moko dirbti su potencialiai pavojingais įrenginiais;

9.10. atestuoja asmenis, dirbančius su potencialiai pavojingais įrenginiais bei atliekančius pavojingus darbus;

9.11. moko asmenis pagal vairuotojų rengimo programas ir kelia jų kvalifikaciją;

9.12. vykdo kitų sričių profesinį mokymą;

9.13. organizuoja konferencijas, seminarus, kursus, pratybas ir kitus renginius aktualiais priešgaisrinės saugos klausimais;

9.14. rengia mokymo bei kvalifikacijos kėlimo ir žinių tikrinimo metodikas, mokymo priemones ir kitus leidinius;

9.15. dalyvauja rengiant teisės aktus ir kitus dokumentus valstybės tarnautojų ir darbuotojų mokymo klausimais, teikia pasiūlymus dėl jų pakeitimo ar papildymo;

9.16. pagal savo kompetenciją formuoja Centro personalo politiką, organizuoja ir kontroliuoja asmenų atranką į darbą Centre, nustato darbuotojų mokymo bei kvalifikacijos kėlimo poreikius;

9.17. kaupia, tvarko ir analizuoja Centrą dominančią informaciją;

9.18. pasirašo jungtinės veiklos (partnerystės) sutartis, organizuoja jų vykdymą;

9.19. vykdo kitas teisės aktų nustatytas funkcijas.

 

iii. Centro teisės

 

10. Centras, vykdydamas jam pavestus uždavinius ir funkcijas, pagal savo kompetenciją turi teisę:

10.1. įstatymų nustatyta tvarka gauti informaciją ir dokumentus, reikalingus Centro funkcijų ir uždavinių vykdymui;

10.2. Centro informacinėse sistemose kaupti ir tvarkyti informaciją, susijusią su Centro funkcijomis ir uždaviniais;

10.3. pasitelkti specialistus, nustatant priemones Centro uždaviniams vykdyti;

10.4. dalyvauti regioniniuose ir tarptautiniuose ugniagesių gelbėtojų rengimo projektuose;

10.5. naudotis kitomis Lietuvos Respublikos įstatymų bei kitų teisės aktų suteiktomis teisėmis.

 

IV. KLAUSYTOJAI IR DĖSTYTOJAI

 

11. Centro klausytojai yra:

11.1. fiziniai asmenys;

11.2. Įstaigų valstybės tarnautojai ir darbuotojai, atsiųsti įgyti kvalifikaciją ar ją patobulinti;

11.3. kitų įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojai, kurių mokymosi pagrindas – sutartis.

12. Centro klausytojų teises ir pareigas nustato Lietuvos Respublikos įstatymai, Centro vidaus tvarkos taisyklės bei kiti teisės aktai. Įstaigų valstybės tarnautojų teises ir pareigas nustato statutinius tarnybos santykius reglamentuojantys teisės aktai, o įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojų bei kitų asmenų – sutartys.

13. Asmenims, norintiems tarnauti Įstaigose, siuntimus mokytis į Centrą išduoda Įstaigos. Jiems keliami tokie pat reikalavimai, kaip ir asmenims, priimamiems į tarnybą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų sistemoje.

14. Įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei kiti asmenys priimami mokytis į Centrą sutarčių pagrindu.

15. Įstaigų valstybės tarnautojai ir darbuotojai, prieš skiriant juos į aukštesnes ar kitas pareigas, perkvalifikuoti ar kvalifikacijai tobulinti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus nustatyta tvarka gali būti siunčiami Įstaigų vadovų.

16. Klausytojams, kurie mokosi pradinio ugniagesių gelbėtojų parengimo grupėje, mokymo metu skiriama speciali apranga.

17. Įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojams bei kitiems asmenims apmokėjimo už mokymą ir kitos sąlygos numatomos sutartyse.

18. Dėstytojais gali būti asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą, tinkamą kvalifikaciją bei praktinio darbo patirtį.

19. Centro dėstytojai, kiti tarnautojai ir darbuotojai į pareigas priimami laikantis Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos ir kitų įstatymų reikalavimų, statutiniai valstybės tarnautojai – jų statusą reglamentuojančių statutų ir kitų teisės aktų reikalavimų. Centro administracija turi teisę kviesti skaityti paskaitas specialistus iš kitų mokymo įstaigų ir užsienio.

20. Kiekvienas Centro dėstytojas dirba metodinį ir auklėjamąjį darbą, nuolat stažuojasi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, Įstaigose, tobulina kvalifikaciją šalies bei užsienio mokslo ir švietimo įstaigose.

21. Centro dėstytojai atsako:

21.1. už dalykinį, psichologinį, pedagoginį, metodinį ugdymo lygį bei reikiamą klausytojų profesinį parengimą;

21.2. už saugų pratybų ir laboratorinių darbų atlikimą.

22. Dėstytojų veiklos turinį ir veiklos formas nustato Lietuvos Respublikos švietimo įstatymas, Vyriausybės nutarimai, vidaus reikalų bei švietimo ir mokslo ministrų įsakymai ir kiti teisės aktai.

 

V. MOKYMO TVARKA

 

23. Mokymo programos ir planai Centre rengiami Švietimo ir mokslo ministerijos nustatyta tvarka, atsižvelgiant į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento rekomendacijas. Mokomų ir perkvalifikuojamų Įstaigų valstybės tarnautojų pareigybes ir mokymo tematiką nustato Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. Įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojų bei kitų asmenų mokymo tematika gali būti nustatoma sutartimi.

24. Mokymosi trukmė priklauso nuo konkrečios mokymo programos.

25. Centras dirba šešias darbo dienas per savaitę.

26. Pagrindinės Centro mokymo formos yra: paskaitos, seminarai, pratybos, laboratoriniai darbai, stažuotės, saviruoša, pažintinės ekskursijos ir kt. Paskaitos, pratybos, laboratoriniai darbai, konsultacijos ir kitos mokymo formos numatomos tvarkaraščiuose, kuriuos tvirtina Centro viršininkas.

27. Paskaitos trukmė – dvi akademinės valandos. Praktinių darbų trukmė nustatoma mokymo programose. Pertraukų trukmę nustato Centro viršininkas.

28. Klausytojai mokomi, perkvalifikuojami ir tobulinama jų kvalifikacija valstybine kalba.

29. Minimalus klausytojų skaičius grupėje priėmimo metu turi būti ne mažesnis kaip 10.

30. Klausytojams, baigusiems atitinkamas mokymo programas, teisės aktų nustatyta tvarka išduodami valstybės pripažinti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijoje įregistruoti išsilavinimo pažymėjimai. Klausytojai, baigę kvalifikacijos tobulinimo bei perkvalifikavimo kursus, gauna Centro viršininko nustatyto pavyzdžio pažymėjimus.

 

VI. CENTRO VALDYMAS

 

31. Centrui vadovauja viršininkas, kurį skiria į pareigas ir atleidžia iš jų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius. Centro viršininkas tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas vienam iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojų.

32. Nesant Centro viršininko, jo pareigas eina vienas iš Centro viršininko pavaduotojų.

33. Centro viršininkas:

33.1. atsako už Centrui priskirtų uždavinių ir funkcijų vykdymą, Centro darbo organizavimą;

33.2. atstovauja Centrui visose įmonėse, įstaigose ir organizacijose;

33.3. pagal savo kompetenciją leidžia įsakymus ir kontroliuoja jų vykdymą, pasirašo apskaitos dokumentus, kuriuse būtinas įstaigos vadovo parašas, siunčiamus dokumentus, kitus teisės aktų jam pasirašyti priskirtus dokumentus;

33.4. tvirtina Centro valstybės tarnautojų pareigybių sąrašą ir pareigybių aprašymus;

33.5. sudaro sutartis su įmonėmis, įstaigomis bei organizacijomis ir jų pagrindu derina mokymo programas, pagal savo kompetenciją pasirašo sutartis su fiziniais ir juridiniais asmenimis;

33.6. vizituoja paskaitas, dalyvauja renginiuose, kontroliuoja visų Centro struktūrinių padalinių veiklą;

33.7. šaukia Centro dėstytojų susirinkimus, kuriuose aptariami Centro veiklos klausimai, pirmininkauja juose;

33.8. nustato dėstytojų pedagoginį krūvį;

33.10. teikia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriui tvirtinti Centro veiklos nuostatus, struktūrą ir etatus;

33.11. teisės aktų nustatyta tvarka priima į pareigas ir atleidžia iš jų Centro valstybės tarnautojus (statutinius valstybės tarnautojus – tik turinčius vidaus tarnybos pareigūnų eilinių ir puskarininkių laipsnius) ir darbuotojus, skatina arba skiria jiems drausmines nuobaudas, suteikia atostogas, siunčia į komandiruotes;

33.12. tvirtina Centro struktūrinių padalinių nuostatus;

33.13. užtikrina racionalų Centrui skiriamų lėšų, technikos ir kito turto panaudojimą;

33.14. tvirtina Dėstytojų tarybos nuostatus;

33.15. vykdo kitus Lietuvos Respublikos teisės aktais jam suteiktus įgaliojimus.

34. Centro valstybės tarnautojų ir darbuotojų darbo užmokesčio mokėjimo tvarką ir sąlygas nustato Lietuvos Respublikos įstatymai bei kiti teisės aktai.

35. Dėstytojų taryba yra Centre veikianti kolegiali savivaldos institucija, aprobuojanti Centro veiklos nuostatus, nustatanti pagrindines Centro veiklos perspektyvas bei analizuojanti Centro veikloje iškilusias mokymo problemas.

 

VII. CENTRO RYŠIAI

 

36. Centras bendradarbiauja su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu bei Įstaigomis, palaiko ryšius su ministerijomis, savivaldybėmis, įmonėmis, įstaigomis ir organizacijomis, darbo biržomis, tiria, kiek ir kokios profesijos specialistų reikia mokyti, palaiko ryšius su giminingomis švietimo ir mokslo bei kitomis Lietuvos ir užsienio valstybių institucijomis bei įstaigomis.

37. Centras gali įstoti į asociacijas, tarp jų ir į tarptautines.

 

VIII. CENTRO TURTAS, LĖŠŲ ŠALTINIAI IR LĖŠŲ NAUDOJIMO TVARKA

 

38. Centras valstybės turtą valdo, naudoja bei juo disponuoja Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

39. Centro lėšų šaltiniai yra šie:

39.1. valstybės biudžeto lėšos;

39.2. parama;

39.3. už teikiamas paslaugas gautos lėšos;

39.4. kitos teisėtai įsigytos lėšos.

40. Centro buhalterinė apskaita tvarkoma teisės aktų nustatyta tvarka.

 

IX. PERTVARKYMAS, REORGANIZAVIMAS IR LIKVIDAVIMAS

 

41. Centras pertvarkomas, reorganizuojamas ir likviduojamas Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

______________