ANTROJO OPERATYVINIŲ TARNYBŲ DEPARTAMENTO PRIE KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS DIREKTORIAUS
Į S A K Y M A S
DĖL TARNYBINIŲ NUSIŽENGIMŲ TYRIMO ANTRAJAME OPERATYVINIŲ TARNYBŲ DEPARTAMENTE PRIE KAM TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2004 m. liepos 15 d. Nr. V-132
Vilnius
Vadovaudamasis Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos statuto 30 straipsnio 5 dalimi,
tvirtinu tarnybinių nusižengimų tyrimo Antrajame operatyvinių tarnybų departamente prie KAM tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
AOTD prie KAM direktoriaus
2004 m. liepos 15 d.
įsakymu Nr. V-132
TARNYBINIŲ NUSIŽENGIMŲ TYRIMO ANTRAJAME OPERATYVINIŲ TARNYBŲ DEPARTAMENTE PRIE KAM TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
II. TARNYBINIŲ NUSIŽENGIMŲ TYRIMO TVARKA
2. Tarnybinio nusižengimo tyrimas (toliau – tyrimas) pradedamas tada, kai Departamento direktorius gauna informaciją apie padarytą tarnybinį nusižengimą.
3. Departamento direktorius, gavęs informaciją apie tarnybinio nusižengimo padarymą, nedelsiant įpareigoja Departamento karį, statutinį tarnautoją ar komisiją (toliau – tyrėjas) pradėti tirti tarnybinį nusižengimą.
5. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip trijų asmenų: Teisės ir personalo skyriaus teisininko ir kitų Departamento karių ar statutinių tarnautojų.
6. Tyrėjas apie galimą interesų konfliktą privalo nedelsiant informuoti Departamento direktorių ir nusišalinti nuo tolesnio tyrimo.
7. Tais atvejais, kai tarnybinio nusižengimo padarymu yra įtariamas Departamento direktoriaus pavaduotojas, informacija apie tarnybinį nusižengimą Departamento direktorius perduoda krašto apsaugos ministrui.
8. Tyrėjas per tris darbo dienas nuo statutinio tarnautojo, įtariamo tarnybinio nusižengimo padarymu, nustatymo surašo pranešimą apie tarnybinį nusižengimą pagal šio tvarkos aprašo priedą. Šiuo pranešimu jis pasirašytinai informuoja statutinį tarnautoją, įtariamą padarius tarnybinį nusižengimą, kad pradėtas tyrimas, ir kartu pateikia statutiniam tarnautojui turimą informaciją apie tarnybinį nusižengimą. Jeigu statutinis tarnautojas pranešime nepasirašo, kad susipažino su pranešimu, apie tai pažymima pranešime pasirašant tyrėjui (sudarius komisiją – pirmininkui) ir dviem Departamento kariams ar statutiniams tarnautojams.
9. Pranešimas apie tarnybinį nusižengimą registruojamas informacinių vidaus nuolatinio saugojimo dokumentų registravimo žurnale. Pranešimas surašomas dviem egzemplioriais. Vienas egzempliorius atiduodamas statutiniam tarnautojui, kitas pridedamas prie tyrimo medžiagos.
10. Tyrėjas turi teisę:
10.1. nuvykti į tarnybinio nusižengimo įvykio vietą ir atlikti jos apžiūrą. Įvykio vietos apžiūros metu galima sudaryti schemas, fotografuoti, filmuoti;
10.3. gauti duomenis ir dokumentus (jų nuorašus, išrašus), raštiškus paaiškinimus bei pasitelkti specialistus, reikalingus patikrinimui atlikti;
11. Statutinis tarnautojas, įtariamas padaręs tarnybinį nusižengimą, turi teisę:
12. Statutinis tarnautojas, įtariamas tarnybinio nusižengimo padarymu, pateikia raštišką pasiaiškinimą dėl tarnybinio nusižengimo. Jei statutinis tarnautojas atsisako pateikti pasiaiškinimą, surašomas aktas, kurį pasirašo tyrėjas ir du Departamento kariai ar statutiniai tarnautojai.
13. Statutinis tarnautojas, įtariamas tarnybinio nusižengimo padarymu, gali būti nušalintas nuo pareigų Civilinės krašto apsaugos tarnybos statuto nustatyta tvarka.
14. Tyrimas atliekamas ne ilgiau kaip per dešimt darbo dienų nuo įpareigojimo atlikti tarnybinį tyrimą.
15. Jei tyrimas atliekamas esant pagrindui manyti, kad padarytas šiurkštus tarnybinis nusižengimas, direktorius tyrimo terminą gali pratęsti, tačiau ne ilgiau kaip dešimčia darbo dienų.
16. Į tyrimo atlikimo laiką neįskaitomas laikas, kurį įtariamas nusižengimo padarymu statutinis tarnautojas nebuvo tarnyboje dėl laikino nedarbingumo, komandiruotės, mokymosi arba atostogų.
17. Ištyręs tarnybinį nusižengimą, tyrėjas surašo motyvuotą tyrimo išvadą (toliau – išvada) apie tyrimo rezultatus.
20. Išvados aprašomojoje dalyje išdėstoma:
20.1 tarnybinio nusižengimo esmė, vieta, laikas, veikos pobūdis, kaltės forma, tikslai, motyvai, pasekmės ir kitos esminės aplinkybės;
20.3. statutinio tarnautojo paaiškinimai, jo nurodomi apsigynimo argumentai ir jų patikrinimo rezultatai;
21. Išvados rezoliucinėje dalyje išdėstoma:
21.1. duomenys, apibūdinantys statutinį tarnautoją (vardas, pavardė, tarnybos vieta ir pareigos, turimos nuobaudos ir paskatinimai);
21.2. pažeistas Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM statuto arba kito teisės akto straipsnis, jo dalis, punktas;
22. Išvados rekomendacinėje dalyje išdėstoma:
23. Statutinio tarnautojo atsakomybę lengvinančios aplinkybės:
24. Statutinio tarnautojo atsakomybę sunkinančios aplinkybės:
25. Išvada, suderinta su Teisės ir personalo skyriaus teisininku, pateikiama Departamento direktoriui ne vėliau kaip kitą darbo dieną po tyrimo baigimo dienos.
26. Kai paaiškėja, kad tarnybinis nusižengimas turi baudžiamosios veikos ar administracinio teisės pažeidimo požymių, tyrimas sustabdomas ir tyrimo medžiaga perduodama institucijai, kompetentingai tirti atitinkamas bylas. Šiai institucijai tyrimą nutraukus arba asmenį atleidus nuo baudžiamosios arba administracinės atsakomybės, tarnybinis tyrimas tęsiamas nuo atitinkamo sprendimo priėmimo (įsiteisėjimo) dienos.
27. Kai tarnybinis nusižengimas nustatomas atliekant auditą, piniginių ar kitokių vertybių reviziją (inventorizaciją) arba tarnybinį ar kitą kompetentingos institucijos patikrinimą, tarnybinis nusižengimas pradedamas tirti nuo oficialios informacijos apie šį nusižengimą gavimo dienos ir tiriamas laikantis visų šiame tvarkos apraše įtvirtintų procedūrų.
III. TARNYBINĖS NUOBAUDOS SKYRIMAS
28. Statutiniams tarnautojams gali būti skiriamos tik Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM statuto 28 straipsnio 2 dalyje nustatytos tarnybinės nuobaudos.
29. Departamento direktorius, atsižvelgdamas į pateiktą išvadą, priima vieną iš šių sprendimų:
29.1. pripažįsta, kad statutinis tarnautojas padarė tarnybinį nusižengimą, ir skiria jam tarnybinę nuobaudą bei įgyvendina prevencines priemones;
29.3. tyrimo metu nustačius, kad statutinis tarnautojas tarnybinio nusižengimo nepadarė, arba statutiniam tarnautojui, padariusiam tarnybinį nusižengimą, tarnybinė nuobauda negali būti paskirta, nes suėjo Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM statuto 30 straipsnio 2 dalyje nustatytas tarnybinės nuobaudos skyrimo laikas, tvirtina išvadą ir tyrimą nutraukia.
30. Tarnybinės nuobaudos skyrimas įforminamas Departamento direktoriaus įsakymu. Su įsakymu skirti tarnybinę nuobaudą ir tyrimo medžiaga statutinį tarnautoją supažindina tiesioginis viršininkas pasirašytinai ne vėliau kaip kitą darbo dieną po įsakymo pasirašymo, o jeigu įsakymas pasirašytas statutinio tarnautojo laikino nedarbingumo, komandiruotės, mokymosi arba atostogų metu – ne vėliau kaip kitą darbo dieną po to, kai pasibaigia statutinio tarnautojo laikinas nedarbingumas, komandiruotė, mokymasis arba atostogos.
31. Statutiniam tarnautojui atsisakius pasirašyti Departamento direktoriaus įsakymą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo ir tyrimo išvadą, surašomas aktas, kurį pasirašo statutinio tarnautojo tiesioginis viršininkas ir du Departamento kariai ar statutiniai tarnautojai.
32. Tarnybinė nuobauda statutiniam tarnautojui turi būti paskirta Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie KAM statuto 30 straipsnio 2 dalyje nustatytais terminais.
33. Statutinis tarnautojas laikomas nebaustu tarnybine nuobauda, kai po nuobaudos už tarnybinį nusižengimą (išskyrus atleidimą iš tarnybos) skyrimo praėjo vieneri metai.
34. Tarnybinė nuobauda gali būti panaikinta anksčiau, nei sueis šio tvarkos aprašo 33 punkte nustatytas terminas, jei:
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
36. Duomenys apie paskirtas tarnybines nuobaudas (išskyrus įspėjimą), apie tarnybinių nuobaudų išnykimą ar jų panaikinimą įrašomi į statutinio tarnautojo asmens bylą.
37. Sprendimai dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Tarnybinių nusižengimų tyrimo Antrajame
operatyvinių tarnybų departamente prie KAM
tvarkos aprašo priedas
Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie KAM
_____________________________________________________________
(adresatas – statutinio tarnautojo pilnas pareigų pavadinimas, vardas, pavardė)
PRANEŠIMAS
APIE TARNYBINĮ NUSIŽENGIMĄ
Nr. _____
(data)
(sudarymo vieta)
Pranešame, kad esate įtariamas padaręs tarnybinį nusižengimą – _______________________
________________________________________________________________________________
(nurodyti tarnybinį nusižengimą ir aplinkybes)
________________________________________________________________________________
Prašome pateikti pasiaiškinimą dėl nurodyto tarnybinio nusižengimo iki ________________ .
(data)
________________________________ ____
(tyrėjas) (parašas) (vardas, pavardė)
Gavau*
_________________________________
(statutinio tarnautojo pareigų pavadinimas)
_______________________
(parašas)
_________________________________
(vardas, pavardė)
_______________________
(data)
______________