MUITINĖS DEPARTAMENTO PREKIŲ KLASIFIKAVIMO KOMISIJOS

 

A K T A S

DĖL MUITINĖS DEPARTAMENTO PREKIŲ KLASIFIKAVIMO KOMISIJOS IŠVADOS Nr. 31 „DĖL KAI KURIŲ VAKUUMINIŲ DULKIŲ VALYMO ĮRENGINIŲ KLASIFIKAVIMO IR IŠVADOS Nr. 32 „DĖL PRIESKONIŲ MIŠINIŲ KLASIFIKAVIMO“ PATVIRTINIMO

 

1999 m. kovo 9 d.

Vilnius

 

Muitinės departamento Prekių klasifikavimo komisija, vadovaudamasi Muitinės departamento 1997 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. 337 patvirtintų Muitinės departamento Prekių klasifikavimo komisijos nuostatų (Žin., 1997, Nr. 95-2409) 6 punktu,

Tvirtina:

1. Išvadą Nr. 31 „Dėl kai kurių vakuuminių dulkių valymo įrenginių klasifikavimo“ (pridedama).

2. Išvadą Nr. 32 „Dėl prieskonių mišinių klasifikavimo“ (pridedama).

 

 

KOMISIJOS PIRMININKAS                                                                                      Š. AVIŽIENIS

 

KOMISIJOS SEKRETORĖ                                                                                   J. GUREVIČIENĖ

______________


Muitinės departamento Prekių klasifikavimo komisijos

 

I Š V A D A

DĖL KAI KURIŲ VAKUUMINIŲ DULKIŲ VALYMO ĮRENGINIŲ KLASIFIKAVIMO

 

1999 m. kovo 9 d. Nr. 31

 

Pasaulio muitinių organizacijos Harmonizuotos sistemos komiteto 21-ojoje sesijoje, įvykusioje 1998 m. kovo 21 d. Briuselyje, buvo nutarta valymo įrenginius „Rainbow Cleaning System“ ir „WAP SQ 450/460“ klasifikuoti Harmonizuotos sistemos 8509.10 subpozicijoje.

„Rainbow Cleaning System“ – tai buitinis sauso ir drėgno valymo vakuuminis siurblys su įmontuotu elektros varikliu. Įrenginys sumontuotas ant pagrindo su ratukais. Įvairioms šio įrenginio funkcijoms atlikti naudojami specialūs pagalbiniai įtaisai (antgalių rinkiniai, purškimo įtaisai, šepečiai ir kt.). Įrenginyje yra vandens talpykla, kurioje įmontuota greitaeigė centrifuga. Vanduo atlieka filtro funkciją, surinkdamas dulkes ir nešvarumus. Į vandenį įlašinus kvapiųjų medžiagų, aromatizuojamas ir gaivinamas patalpų oras. Panašiai veikia ir valymo įrenginys „WAP SQ 450/460“.

Anksčiau šie įrenginiai buvo klasifikuojami Harmonizuotos sistemos 84.21 arba 84.79 pozicijose.

Remiantis šiuo Pasaulio muitinių organizacijos Harmonizuotos sistemos komiteto nutarimu, valymo įrenginiai, kurių veikimo principas yra panašus į aprašytąjį, pavyzdžiui, „Kirbay“, „Delphin“ ir kt., turi būti klasifikuojami Kombinuotosios prekių nomenklatūros 8509.10 subpozicijoje.

 

 

KOMISIJOS PIRMININKAS                                                                                      Š. AVIŽIENIS

 

KOMISIJOS SEKRETORĖ                                                                                   J. GUREVIČIENĖ

______________


Muitinės departamento Prekių klasifikavimo komisijos

 

I Š V A D A

DĖL PRIESKONIŲ MIŠINIŲ KLASIFIKAVIMO

 

1999 m. kovo 9 d. Nr. 32

 

1. Džiovintos daržovės ir jų mišiniai. Džiovintos daržovės, klasifikuojamos KPN 07.01 – 07.09 pozicijose, išskyrus džiovintas paprikas, klasifikuojamas 09.04 pozicijoje (svogūnai, bulvės, morkos, grybai, kopūstai, žiediniai kopūstai, špinatai, šparagai, petražolės, salierai, daržiniai česnakai, daržiniai builiai, peletrūnai (estragonai), kalendros, krapai ir kt.), sveikos, supjaustytos gabalais, griežinėliais, susmulkintos arba sumaltos į miltelius, bet kitaip neparuoštos (be kitų priedų), taip pat jų tarpusavio mišiniai turi būti klasifikuojami Kombinuotosios prekių nomenklatūros (toliau – KPN) 07.12 pozicijoje. Šie produktai paprastai naudojami sriuboms, padažams ir kt. aromatinti.

2. Prieskonių mišiniai, sudaryti iš kelių produktų, klasifikuojamų KPN 09.04 – 09.10 pozicijose (vanilės, pipirų, paprikų, cinamono, gvazdikėlių, muskatų, meiso, kardamonų, anyžinių ožiažolių, žvaigždanyžių (badijonų), pankolių, kalendrų, kmynų arba paprastųjų kmynų sėklų, kadagių uogų, imbierų, šafranų, ciberžolių, čiobrelių, lauro lapų), turi būti klasifikuojami KPN 0910.91 subpozicijoje, jeigu bent dvi tokio prieskonių mišinio sudėtinės dalys klasifikuojamos ne toje pačioje KPN pozicijoje (9 skirsnio 1 (a) ir (b) pastabos).

Mišinių papildymas kitų medžiagų priedais (skiedikliais (užpildais), kurių pridėjus prieskonius lengviau seikėti ir jie geriau pasiskirsto maisto produktuose (pvz., javų miltų, grūstų džiūvėsėlių, dekstrozės ir kt.); maistiniais dažais (pvz., ksantofilu); natrio glutamatu; trupučiu druskos arba cheminių antioksidantų) neturi įtakos jų klasifikavimui, jeigu produktai išlaiko prekių, klasifikuojamų KPN 09.04–09.10 pozicijose, savybes.

Prieskoniai, klasifikuojami KPN 09.04–09.10 pozicijose (įskaitant prieskonių mišinius) su kituose KPN skirsniuose klasifikuojamų medžiagų, kurios pačios turi aromatinių arba prieskoninių savybių (pvz., česnakų, svogūnų) priedais, taip pat klasifikuojami KPN 9 skirsnyje, jeigu dėl priedų kiekio mišiniai nepraranda pagrindinių prieskonių savybių (Harmonizuotos sistemos paaiškinimai, 65 psl.).

Pagrindinės prieskonių, klasifikuojamų KPN 09.04–09.10 pozicijose, savybės, kurių turi neprarasti ir KPN 9 skirsnyje klasifikuojami jų mišiniai, – tai specifinis prieskonių kvapas ir mišinio spalva, kuri dažniausiai būna nuo rausvos iki pilkos, įskaitant dažnai šiems mišiniams būdingą džiovintos žolės spalvą.

3. Vienos rūšies augalai (paprastieji raudonėliai, agurklės, rozmarinai, bazilikai, juozažolės, mėtos ir kt.) bei jų dalys (įskaitant sėklas ir vaisius), daugiausia naudojami parfumerijos, farmacijos preparatams, insekticidams, fungicidams ir panašioms medžiagoms gaminti, švieži arba džiovinti, supjaustyti arba nesupjaustyti, grūsti arba negrūsti, sumalti į miltelius arba nemalti, turi būti klasifikuojami KPN 12.12 pozicijoje.

4. Sumaišyti uždarai ir sumaišyti pagardai turi būti klasifikuojami KPN 21.03 pozicijoje. Jie skiriasi nuo KPN 09.04–09.10 pozicijose klasifikuojamų prieskonių ir prieskonių mišinių tuo, kad dėl jų sudėtyje esančių vienos arba kelių aromatinių medžiagų, maistinių medžiagų, druskos, fosfatų arba prieskonių, klasifikuojamų ne KPN 9 skirsnyje, kiekio šie mišiniai yra praradę esmines KPN 9 skirsnyje klasifikuojamų prieskonių savybes:

4.1. džiovintų daržovių, klasifikuojamų KPN 07.12 pozicijoje, mišiniai su druska ar kitais priedais. Tai mišiniai, kurių sudėtyje druskos paprastai būna daugiau kaip 50% masės, pavyzdžiui:

salierų druska (valgomosios druskos ir smulkintų salierų sėklų mišinys);

česnakinė druska (valgomosios druskos ir džiovintų smulkintų česnakų mišinys);

prieskonis „Jarzynka“ mėsai (džiovintų pastarnokų, petražolių, salierų, morkų mišinys su druska);

4.2. džiovintų daržovių, klasifikuojamų KPN 07.12 pozicijoje, ir prieskonių, klasifikuojamų KPN 9 skirsnyje, mišiniai su kitais priedais, pavyzdžiui:

prieskoniai „Vegeta“ (džiovintų daržovių ir prieskonių mišinys su užpildu, druska, natrio glutamatu ir kt.);

prieskoniai „Aromats“ (druskos, pieno miltelių, svogūnų, česnakų, augalinių riebalų, prieskonių, natrio glutamato mišinys);

4.3. prieskonių mišiniai, kurių sudėtyje yra skirtinguose KPN skirsniuose (pvz., 7, 9, 11, 12 skirsniuose) klasifikuojamų augalų arba jų dalių. Šie mišiniai naudojami kaip antrųjų patiekalų, sriubų ir kt. pagardai, tačiau nenaudojami gėrimams aromatinti:

prieskonių mišinys „Provanso žolės“ (džiovintų rozmarinų (12.11 pozicija), bazilikų (12.11 pozicija), estragonų (07.12 pozicija) ir čiobrelių (09.10 pozicija) mišinys);

prieskonių mišinys „Prieskoniai picai“ (džiovintų bazilikų (12.11 pozicija), raudonėlių (12.11 pozicija) ir mairūnų (07.12 pozicija) mišinys);

prieskonių mišinys „Paukštienai“ (džiovintų čiobrelių (09.10 pozicija), mairūnų (07.12 pozicija), rozmarinų (12.11 pozicija) ir bazilikų (12.11 pozicija) mišinys);

4.4. prieskonių mišiniai, skirti virtoms dešroms ir dešrelėms pagardinti. Šių mišinių sudėtyje yra, pavyzdžiui, 53% masės prieskonių, 28% masės fosfatų (E 450), 7% masės antioksidantų (E 301, E 316), 5% masės rūgštingumą reguliuojančių medžiagų (E 575) bei 7% masės natrio glutamato (E 621). Šie mišiniai ne tik pagardina dešras ir dešreles dėl jų turimų prieskonių savybių, bet ir pagerina šių maisto produktų konsistenciją, suriša juose esantį vandenį.

5. KPN 21.06 pozicijoje turi būti klasifikuojami:

5.1. mišiniai, sudaryti iš skirtingų rūšių augalų arba augalų dalių, įskaitant sėklas ir vaisius (nepriklausomai nuo to, ar jų sudėtyje yra augalų arba augalų dalių, klasifikuojamų kitose KPN pozicijose), taip pat mišiniai, sudaryti iš vienos rūšies arba skirtingų rūšių augalų ar augalų dalių, sumaišytų su kitomis medžiagomis, kurie patys maistui nevartojami, tačiau tiesiogiai naudojami gėrimams aromatinti;

5.2. priedai, naudojami virtų dešrų ir dešrelių gamyboje, sudaryti, pavyzdžiui, iš laktozės, natrio difosfato, druskos, gliukozės, emulgatoriaus E 472, riebalų rūgščių mono- ir digliceridų, maltodekstrino, citrinų rūgšties bei natrio askorbato („Kutervit Plus“);

5.3. sūdymo arba konservavimo mišiniai, sudaryti iš maistinės vertės neturinčių sudėtinių dalių (druskos, natrio nitrato arba natrio nitrito) bei maistinę vertę turinčių sudėtinių dalių (cukraus, gliukozės ir kt.). Tačiau panašūs mišiniai, sudaryti tik iš maistinės vertės neturinčių sudėtinių dalių, turi būti klasifikuojami KPN 38.24 pozicijoje.

 

 

KOMISIJOS PIRMININKAS                                                                                      Š. AVIŽIENIS

 

KOMISIJOS SEKRETORĖ                                                                                   J. GUREVIČIENĖ

______________