LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ TELEVIZIJOS KONKURSO „DAINŲ DAINELĖ“ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2009 m. birželio 4 d. Nr. ISAK-1185

Vilnius

 

Įgyvendindamas Vaikų ir jaunimo socializacijos programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. vasario 23 d. nutarimu Nr. 209 (Žin., 2004, Nr. 30-995; 2006, Nr. 38-1344; 2007, Nr. 47-1802), priedo 1.4.1.3 punktą:

1. Tvirtinu Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ nuostatus (pridedama).

2. Pavedu Nacionalinei Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklai organizuoti Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursą „Dainų dainelė“ vadovaujantis šio įsakymo 1 punktu patvirtintais nuostatais.

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                               GINTARAS STEPONAVIČIUS

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2009 m. birželio 4 d.

įsakymu Nr. ISAK-1185

 

LIETUVOS VAIKŲ IR MOKSLEIVIŲ TELEVIZIJOS KONKURSO „DAINŲ DAINELĖ“ NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ (toliau – konkursas) – tradicinis kas antri metai vykstantis nacionalinis jaunųjų dainininkų konkursas, kuriuo siekiama ugdyti vaikų ir jaunuolių meno bei kūrybos poreikį, puoselėti akademinio dainavimo tradicijas, populiarinti dainininkų meninę saviraišką, atrinkti geriausius solistus ir vokalinius ansamblius, skatinti kurti ir atlikti naujas lietuviškas dainas vaikams.

 

II. KONKURSO DALYVIAI

 

2. Konkurse gali dalyvauti solistai (mergaitės ir berniukai), įvairios sudėties vokaliniai ansambliai (ne daugiau kaip 12 dalyvių).

3. Konkurso dalyviai skiriami į keturias amžiaus grupes, į kurias atsižvelgiama vertinant dainininkų pasirodymą ir sudarant konkurso šalies etapo koncertų ir laureatų koncertų programas:

3.1. A – 3–6 metų vaikai;

3.2. B – 7–10 metų mokiniai;

3.3. C – 11–14 metų mokiniai;

3.4. D – 15–19 metų mokiniai.

4. Konkurse dalyvaujantys ansambliai amžiaus grupei priskiriami pagal daugumos dalyvių amžių.

5. Šeimos ansamblių dalyviai gali būti įvairaus amžiaus. Šeimos ansambliai amžiaus grupei nepriskiriami.

6. Konkurso dalyviams gali akompanuoti vienas akompaniatorius arba įvairios sudėties instrumentiniai ir vokaliniai ansambliai (ne daugiau kaip 12 dalyvių). Akompanuoti gali mokiniai, mokytojai, profesionalūs muzikantai. Fonogramomis naudotis neleidžiama.

7. Konkurso dalyviai konkurse dalyvauti gali tik vieną kartą – kaip solistai arba kaip vokalinio ansamblio dalyviai (išimtis leidžiama tik pritariančių vokalinių grupių ar akompanuojančių instrumentinių ansamblių nariams).

 

III. KONKURSO KONCERTINĖ PROGRAMA

 

8. Konkurso dalyviai parengia koncertinę programą iš trijų laisvai pasirinktų dainų (bendra trukmė iki 10 minučių). Viena iš koncertinės programos dainų turi būti lietuvių liaudies daina (autentiška, išplėtota, harmonizuota ar pan.). B, C ir D amžiaus grupių ansambliai vieną koncertinės programos dainą privalo atlikti a capella.

9. Konkursas atviras visiems vokalinės muzikos žanrams. Konkurso dalyviai gali atlikti profesionalių lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinius, lietuvių ir kitų šalyje gyvenančių tautų liaudies dainas, mokytojų ir mokinių kūrybos dainas. Rekomenduojama, kad visos dainos būtų skirtingų autorių, stiliaus ir charakterio, pasirinkti kūriniai atitiktų dainininkų amžių ir gebėjimus.

10. Dalyviams siūloma kūrinius rinktis atsižvelgiant į amžiaus tarpsnio ir balso ypatumus, rekomenduojama rinktis skirtingų autorių, kontrastingo pobūdžio ir stilistikos kūrinius, dainas atlikti lietuvių kalba.

 

IV. KONKURSO ORGANIZAVIMAS

 

11. Konkursas organizuojamas šiais etapais: savivaldybės etapas, zoninis etapas ir šalies etapas. Atsižvelgiant į pageidaujančių dalyvauti konkurse dalyvių skaičių, bendrojo lavinimo programas ir/ar neformaliojo švietimo programas vykdančiose mokyklose (toliau – mokykla) gali būti organizuojamas ir mokyklos etapas.

12. Mokyklos etapas vykdomas lapkričio mėnesį. Mokyklos etapą organizuoja ir visą organizavimo darbą vykdo mokyklos. Mokyklos etapo dalyvių skaičius neribojamas. Dalyvių pasirodymą vertina mokyklos direktoriaus patvirtinta vertinimo komisija.

13. Savivaldybės etapas organizuojamas gruodžio mėn. Savivaldybės etapo renginių vykdymo laiką ir vietą nustato savivaldybė. Savivaldybės etapo dalyvių skaičius neribojamas. Dalyvių pasirodymą vertina ir pagal 14 punkte nustatytas kvotas į zoninį etapą atrenka savivaldybėje sudaryta vertinimo komisija.

14. Į zoninį etapą atrenkama:

14.1. iš Vilniaus, Kauno miestų savivaldybių po 20 dalyvių;

14.2. iš Klaipėdos, Šiaulių miestų savivaldybių po 15 dalyvių;

14.3. iš Panevėžio miesto savivaldybės 10 dalyvių;

14.4. iš kitų savivaldybių ne daugiau kaip po 5 dalyvius.

Šalies etapo koordinatorius, atsižvelgęs į savivaldybių etapo atrankos rezultatus ir savivaldybių raštiškus prašymus, turi teisę koreguoti zoninio etapo dalyvių skaičių.

15. Savivaldybės etapo atrankos rezultatai pateikiami anketose-suvestinėse. Anketos-suvestinės su savivaldybės lydraščiu siunčiamos dviem egzemplioriais: vienas – šalies etapo koordinatoriui (Nacionalinė m. K. Čiurlionio menų mokykla, T. Kosciuškos g. 11, Vilnius, tel. 212 3127, faks. 212 7117, el. p. gvc@ciurlioniomm.lt), kitas – zoninio etapo grafike nurodytam zoninio etapo koncertų organizatoriui. Anketos-suvestinės formą nustato šalies etapo koordinatorius.

16. Zoninis etapas organizuojamas sausio–vasario mėn. pagal šalies etapo koordinatoriaus sudarytą ir su savivaldybėmis suderintą zoninio etapo grafiką. Grafike nustatomas savivaldybių paskirstymas pagal zonas, atrankos koncertų laikas, vieta ir organizatoriai. Zoninio etapo atrankos koncertus organizuoja grafike nurodytos savivaldybės.

17. Zoninio etapo dalyvių pasirodymą vertina šalies etapo koordinatoriaus sudaryta vertinimo komisija. Komisija sudaroma iš šalies etapo vertinimo komisijos narių (iš jų skiriamas ir komisijos pirmininkas) ir atrankos koncerte dalyvaujančių savivaldybių deleguotų asmenų. Komisijos nariai atrankos koncerte negali dalyvauti kaip solistų ar ansamblių vadovai.

18. Atsižvelgusi į zoninio etapo rezultatus, šalies etapo vertinimo komisija pagal amžiaus grupes nustato šalies etapo solistams ir ansambliams pereinamus balus, sudaro šalies etapo dalyvių ir iš jų parengtos koncertinės programos rekomenduojamų atlikti dainų sąrašą. Šalies etapo vertinimo komisijos sprendimai yra galutiniai ir neskundžiami.

19. Šalies etapas organizuojamas vasario–gegužės mėn. Vilniuje. Šalies etapo koordinatorius sudaro koncertų grafiką, nustato koncertų programą. Dalyvių pasirodymą koncertuose vertina konkurso organizatoriaus patvirtinta vertinimo komisija. Šalies etapo koncertuose dalyviai atlieka po vieną dainą. Koncertų dalyviai šalies etapo koordinatoriui privalo prieš dvi savaites iki koncerto pateikti numatytos atlikti dainos natas. Laiku nepateikę natų konkurso dalyviai šalinami iš koncertų.

20. Finalinė konkurso šventė ir baigiamieji konkurso laureatų koncertai organizuojami gegužės mėn. Vilniuje.

 

V. DALYVIŲ APDOVANOJIMAS

 

21. Mokyklos etapo laimėtojus apdovanoja mokykla.

22. Savivaldybės etapo laimėtojams suteikiama teisė dalyvauti zoniniame etape. Savivaldybės etapo laimėtojus ir jų mokytojus apdovanoja savivaldybė.

23. Zoninio etapo laimėtojams suteikiama teisė dalyvauti šalies etapo koncertuose. Zoninio etapo laimėtojai apdovanojami konkurso ženkleliais ir šalies etapo koordinatoriaus padėkos raštais.

24. Šalies etapo laimėtojams – laureatams suteikiama teisė dalyvauti konkurso laureatų koncertuose. Konkurso laureatai ir jų mokytojai apdovanojami diplomais, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštais ir prizais bei rėmėjų dovanomis.

 

_________________