LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS DOKUMENTŲ RENGIMO IR NAGRINĖJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

1993 m. rugpjūčio 23 d. Nr. 642

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo ir nagrinėjimo taisykles (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1990 m. lapkričio 22 d. nutarimą Nr. 352 „Dėl Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo instrukcijos patvirtinimo“ (Žin., 1990, Nr. 36-875).

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                ADOLFAS ŠLEŽEVIČIUS

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                         ROMASIS VAITEKŪNAS

 

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1993 m. rugpjūčio 23 d. nutarimu Nr. 642

 

Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų

rengimo ir nagrinėjimo taisyklės

 

Bendroji dalis

 

1. Pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą šios taisyklės nustato Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę įgyvendinimo, Lietuvos Respublikos pilietybės atstatymo, atsisakymo, grąžinimo, netekimo, taip pat akto dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo pripažinimo negaliojančiu, sprendimų dėl vaikų pilietybės pakeitimo dokumentų rengimo ir Lietuvos Respublikos Prezidento dekretų pilietybės klausimais vykdymo tvarką.

 

Prašymų suteikti Lietuvos Respublikos

pilietybę padavimas ir nagrinėjimas

 

2. Lietuvos Respublikos pilietybė gali būti suteikta asmeniui, pateikusiam raštišką prašymą (pagal 1 priedą), jeigu šis asmuo sutinka prisiekti Lietuvos Respublikai ir atitinka šiuos reikalavimus:

2.1. yra išlaikęs lietuvių kalbos egzaminą (asmenims, sulaukusiems 65 metų, taip pat I ir II grupių klausos bei regos invalidams šis reikalavimas netaikomas);

2.2. turi nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikos teritorijoje pastaruosius dešimt metų;

2.3. turi nuolatinę darbo vietą arba nuolatinį legalų gyvenimo šaltinį Lietuvos Respublikos teritorijoje;

2.4. yra išlaikęs Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminą;

2.5. yra asmuo be pilietybės arba yra pilietis tokios valstybės, pagal kurios įstatymus Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo atveju praranda tos valstybės pilietybę, arba raštu praneša apie savo sprendimą atsisakyti turimos kitos valstybės pilietybės, kai jam bus suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė.

Nurodytiesiems asmenims Lietuvos Respublikos pilietybė teikiama atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos interesus.

3. Prašymai suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę paduodami Lietuvos Respublikos Prezidentui per rajono (apskrities), miesto valdybą.

Prie prašymo suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę pridedami šie dokumentai (arba notariškai patvirtintos jų kopijos):

3.1. asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;

3.2. gimimo liudijimas;

3.3. leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;

3.4. dokumentas apie nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikos teritorijoje pastaruosius dešimt metų;

3.5. dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo turi nuolatinę darbo vietą arba nuolatinį legalų gyvenimo šaltinį Lietuvos Respublikos teritorijoje;

3.6. santuokos liudijimo kopija, jeigu Lietuvos Respublikos pilietybę prašoma suteikti pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 14 straipsnį;

3.7. nustatytosios formos pažymėjimas apie lietuvių kalbos egzamino išlaikymą (iš asmenų, sulaukusių 65 metų, I ir II grupių klausos bei regos invalidų šio pažymėjimo nereikalaujama);

3.8. nustatytosios formos pažymėjimas apie Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzamino išlaikymą;

3.9. dokumentas apie kitos valstybės pilietybės atsisakymą, patvirtintas tos valstybės kompetentingos institucijos, arba pareiškimas apie apsisprendimą atsisakyti turimos kitos valstybės pilietybės;

3.10. dokumentai, patvirtinantys, jog asmuo nėra chroniškas alkoholikas, narkomanas ar toksikomanas ir neserga ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis.

Prašymai suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę priimami ir nagrinėjami tik tuo atveju, jeigu pateikti visi šiame punkte nurodyti dokumentai.

4. Nuolat gyvenančiu Lietuvos Respublikoje laikomas asmuo, kuris pagal Lietuvos Respublikos Seimo 1993 m. birželio 8 d. nutarimą Nr. I-176 „Dėl Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo įgyvendinimo tvarkos“ pakeitimo ir papildymo“:

4.1. yra įgijęs pagal nuosavybės teisę ar neterminuotai išsinuomojęs gyvenamąją patalpą Lietuvoje arba yra savininko ar nuomininko šeimos narys;

4.2. ne mažiau kaip pastaruosius vienerius metus dirba Lietuvoje pagal darbo sutartį ar turi kitą apmokestinamą užsiėmimą Lietuvoje, gauna Lietuvoje legalią pensiją ar yra išlaikomas Lietuvoje kitų asmenų arba turi kitą legalų gyvenimo šaltinį;

4.3. ne mažiau kaip pastaruosius vienerius metus moka Lietuvos teritorijoje pajamų ir kitus Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytus mokesčius ar įstatymų nustatyta tvarka yra nuo jų atleistas;

4.4. ne mažiau kaip pastaruosius vienerius metus moka socialinio draudimo įmokas.

5. Dokumentus Lietuvos Respublikos pilietybei įgyti rengia rajono (apskrities), miesto valdybos paskirtas pareigūnas arba rajono (apskrities), miesto valdybos sprendimu sudaryta komisija.

Lietuvių kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų mokėjimą patikrina šiam tikslui rajono (apskrities), miesto valdybos sudaryta komisija.

Pareigūnas (komisija) patikrina, ar asmens prašymas suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę atitinka Lietuvos Respublikos pilietybės įstatyme numatytas Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo sąlygas, ar nėra aplinkybių, dėl kurių Lietuvos Respublikos pilietybė neteikiama.

6. Lietuvos Respublikos pilietybė neteikiama asmenims, kurie:

6.1. yra padarę tarptautinės teisės nustatytų nusikaltimų žmogiškumui ar vykdę genocidą;

6.2. yra dalyvavę nusikalstamoje veikloje prieš Lietuvos valstybę;

6.3. iki atvykdami gyventi į Lietuvą, kitoje valstybėje buvo bausti laisvės atėmimu už tyčinį nusikaltimą, už kurį baudžiamąją atsakomybę nustato ir Lietuvos Respublikos įstatymai, arba buvo bausti Lietuvoje už tyčinį nusikaltimą, už kurį numatomas laisvės atėmimas;

6.4. yra chroniški alkoholikai, narkomanai ar toksikomanai;

6.5. serga ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis.

Žinias rajono (apskrities), miesto valdybai apie aplinkybes, nurodytas 6.1-6.3 punktuose, privalo pateikti asmens nuolatinės gyvenamosios vietos policijos komisariatai, prokuratūra, teismas, o žinias apie aplinkybes, nurodytas 6.4 ir 6.5 punktuose – sveikatos apsaugos ir gydymo įstaigos.

Pareigūnas (komisija) parengia išvados projektą, kurį pateikia nagrinėti rajono (apskrities), miesto valdybai.

Rajono (apskrities), miesto valdyba savo posėdyje išnagrinėja asmens prašymą suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę ir šį prašymą kartu su išvada, priimtu sprendimu ir visa surinkta medžiaga siunčia Lietuvos Respublikos Prezidentui. Išvadą pasirašo pareigūnas (komisija), kuris rengė dokumentus rajono (apskrities), miesto valdybos posėdžiui, o sprendimą – rajono (apskrities) valdytojas, miesto meras ar jų pavaduotojai.

7. Užsienio valstybių piliečiai, prašantys suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę išimties būdu už nuopelnus Lietuvos Respublikai, prašymus paduoda Lietuvos Respublikos Prezidentui.

Prie prašymo suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę išimties būdu pridedami:

7.1. dokumentai, patvirtinantys asmens tapatybę;

7.2. dokumentai, patvirtinantys, jog yra pagrindo suteikti pilietybę už nuopelnus Lietuvos Respublikai;

7.3. valdžios ar valdymo institucijų pareigūnų, žymių Lietuvos menininkų rekomendacijos dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo.

Lietuvos Respublikos pilietybė išimties būdu gali būti suteikta užsienio valstybių piliečiams, kurie:

aktyviai kovojo už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą;

yra apdovanoti Sausio 13-osios medaliais;

yra apdovanoti už nuopelnus kultūros, švietimo, mokslo ir kitose srityse.

8. Prašymas suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę rašomas lietuvių kalba, o kiti dokumentai, išversti į lietuvių kalbą, turi būti patvirtinti notariškai ir legalizuoti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos (toliau vadinama – Užsienio reikalų ministerija) Konsuliniame departamente. Šių dokumentų kopijos turi būti patvirtintos notariškai ar kita tam prilygstančia tvarka.

9. Prašymus suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę išimties būdu nagrinėja pilietybės reikalų komisija, kurią sudaro Lietuvos Respublikos Prezidentas. Komisija turi teisę pakviesti į savo posėdį tuos asmenis, kurie tarpininkavo ir teikė rekomendacijas Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo už nuopelnus konkrečiam asmeniui klausimu.

10. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo įsigalioja tik asmeniui prisiekus rajonų (apskričių), miestų savivaldybėse arba Lietuvos Respublikos diplomatinėse (konsulinėse) įstaigose užsienyje.

Rajonų (apskričių), miestų savivaldybės, Lietuvos Respublikos diplomatinės (konsulinės) įstaigos užsienyje per 7 dienas nuo priesaikos Lietuvos Respublikai davimo apie tai praneša Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai ir miesto (rajono) policijos komisariato migracijos tarnybai.

Sprendimą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo priima Lietuvos Respublikos Prezidentas. Sprendimai įforminami dekretais.

Prašymai suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę gali būti svarstomi pakartotinai tik po vienerių metų nuo ankstesniojo sprendimo priėmimo.

11. Asmenų, gyvenančių Lietuvos Respublikoje, prašymai pilietybės klausimais turi būti išnagrinėti ne vėliau kaip per šešis mėnesius, o asmenų, gyvenančių užsienyje, ne vėliau kaip per vienerius metus nuo reikiamų dokumentų pateikimo.

 

Prašymų dėl teisės į Lietuvos Respublikos

pilietybę įgyvendinimo padavimas

 

12. Lietuvos Respublikos pilietybės įstatyme numatytas teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę išsaugojimas. Teisė į Lietuvos Respublikos pilietybę neterminuotai išsaugoma:

12.1. asmenims, turėjusiems Lietuvos Respublikos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 d., gyvenantiems kitose valstybėse ir turintiems kitos valstybės pilietybę, jeigu šie asmenys nėra repatrijavę iš Lietuvos;

12.2. asmenų, turėjusių Lietuvos Respublikos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 d., vaikams, kurie gimė Lietuvoje ar pabėgėlių stovyklose, tačiau gyvena kitose valstybėse;

12.3. kitiems lietuvių kilmės asmenims, gyvenantiems užsienio valstybėse ir turintiems kitos valstybės pilietybę arba neturintiems jokios pilietybės (lietuvių kilmės asmenims, išvykusiems iš Lietuvos iki 1919 metų ir šių asmenų palikuonims, kurie neturėjo Lietuvos Respublikos pilietybės 1919-1940 metais).

13. Teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę asmenys įgyvendina šia tvarka:

13.1. nurodytieji 12.1 punkte – atsisakę turimos kitos valstybės pilietybės. Šiuo atveju nereikalaujama, kad asmenys persikeltų gyventi į Lietuvos Respubliką. Šie asmenys prašymus dėl teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę įgyvendinimo paduoda Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau vadinama – Vidaus reikalų ministerija) įstaigoms ar Lietuvos Respublikos diplomatinėms (konsulinėms) įstaigoms užsienyje;

13.2. nurodytieji 12.2 ir 12.3 punktuose – atsisakę turimos kitos valstybės pilietybės, persikėlę nuolat gyventi į Lietuvos Respubliką ir jai prisiekę.

Asmenys, nurodyti 12.2 ir 12.3 punktuose, prašymus paduoda Vidaus reikalų ministerijai per rajono (apskrities), miesto valdybą.

14. Asmenys, norintys įgyvendinti teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę, paduoda raštišką prašymą (pagal 2 priedą). Prie prašymo pridedami šie dokumentai (arba notariškai patvirtintos jų kopijos):

14.1. dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo iki 1940 m. birželio 15 d. turėjo Lietuvos Respublikos pilietybę, taip pat dokumentai, patvirtinantys asmens tapatybę (pasas ar jį atstojantis dokumentas), lietuvių kilmę, turėtą kitos valstybės pilietybę ir jos atsisakymą (arba dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo yra be pilietybės), nuolatinę gyvenamąją vietą;

14.2. dokumentai, patvirtinantys giminystės ryšį, jeigu dėl teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę įgyvendinimo kreipiasi asmenų, turėjusių Lietuvos Respublikos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 d., vaikai.

Dokumentai, įrodantys, kad asmenys iki 1940 m. birželio 15 d. turėjo Lietuvos Respublikos pilietybę, yra šių asmenų išsaugoti Lietuvos Respublikos vidaus ar užsienio pasai, gimimo liudijimai, įrašai apie gimimo datą ir vietą jų turimuose pasuose, taip pat archyvų ar kiti dokumentai, patvirtinantys šį faktą.

Asmenų, nurodytų 12.1 punkte, prašymus dėl teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę įgyvendinimo išnagrinėja Vidaus reikalų ministerijos įstaigos ar Lietuvos Respublikos diplomatinės (konsulinės) įstaigos užsienyje darbuotojai. Šiuo klausimu surašoma išvada, kurią pasirašo Vidaus reikalų ministerijos įstaigos pareigūnas ar Lietuvos Respublikos diplomatinės (konsulinės) įstaigos užsienyje vadovas. Lietuvos Respublikos diplomatinė (konsulinė) įstaiga užsienyje prašymą kartu su pridėtais prie jo dokumentais ir išvada siunčia į Vidaus reikalų ministeriją.

Asmenų, nurodytų 12.2 ir 12.3 punktuose, prašymus išnagrinėja rajono (apskrities), miesto valdyba ir kartu su savo išvada siunčia į Vidaus reikalų ministeriją. Išvadą pasirašo rajono (apskrities) valdytojas, miesto meras ar jų pavaduotojai, pareigūnas (komisija), kuris rengė dokumentus rajono (apskrities), miesto valdybos posėdžiui.

15. Sprendimą dėl teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę įgyvendinimo priima vidaus reikalų ministras. Šis sprendimas yra galutinis.

 

Pareiškimų atstatyti Lietuvos Respublikos pilietybę padavimas

 

16. Pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą Lietuvos Respublikos pilietybę gali atstatyti lietuvių kilmės asmenys, turėję Lietuvos Respublikos pilietybę ir nuo 1940 m. birželio 15 d. iki 1990 m. kovo 11 d. pasitraukę iš Lietuvos ir gyvenantys kitose valstybėse, taip pat jų vaikai, kurie su gimimu kitoje valstybėje neįgijo šios valstybės pilietybės. Šiuo atveju nereikalaujama, kad nurodytieji asmenys persikeltų nuolat gyventi į Lietuvą ar atsisakytų turimos kitos valstybės pilietybės.

Asmenys, norintys atstatyti Lietuvos Respublikos pilietybę, paduoda raštišką pareiškimą (pagal 3 priedą) Vidaus reikalų ministerijai ar Lietuvos Respublikos diplomatinėms (konsulinėms) įstaigoms užsienyje. Prie pareiškimo pridedami šie dokumentai (arba notariškai patvirtintos jų kopijos):

16.1. dokumentai, patvirtinantys asmens tapatybę (pasas ar jį atstojantis dokumentas), lietuvių kilmę, turimą kitos valstybės pilietybę (arba dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo yra be pilietybės);

16.2. dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo iki 1940 m. birželio 15 d. turėjo Lietuvos Respublikos pilietybę ir iki 1990 m. kovo 11 d. pasitraukė iš Lietuvos;

16.3. dokumentai, patvirtinantys giminystės ryšį, jeigu dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atstatymo kreipiasi asmuo, kurio tėvai turėjo Lietuvos Respublikos pilietybę iki 1940 m. birželio 15 d., taip pat dokumentai, įrodantys, kad asmuo nuo 1940 m. birželio 15 d. iki 1990 m. kovo 11 d. pasitraukė iš Lietuvos kartu su tėvais;

16.4. dokumentai, įrodantys, kad asmuo su gimimu kitoje valstybėje (po 1940 m. birželio 15 d.) neįgijo šios valstybės pilietybės.

17. Gavę pareiškimą atstatyti Lietuvos Respublikos pilietybę, Vidaus reikalų ministerijos ar Lietuvos Respublikos diplomatinės (konsulinės) įstaigos užsienyje darbuotojai patikrina, ar asmuo pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą turi teisę atstatyti Lietuvos Respublikos pilietybę, ir šiuo klausimu parengia išvadą. Išvadą pasirašo Vidaus reikalų ministerijos pareigūnas ar Lietuvos Respublikos diplomatinės (konsulinės) įstaigos užsienyje darbuotojas.

Sprendimus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atstatymo priima vidaus reikalų ministras ar Lietuvos Respublikos diplomatinės (konsulinės) įstaigos užsienyje vadovas. Vidaus reikalų ministro sprendimas yra galutinis. Lietuvos Respublikos diplomatinės (konsulinės) įstaigos užsienyje vadovo sprendimas nepatenkinti pareiškimo atstatyti Lietuvos Respublikos pilietybę gali būti per 10 dienų apskųstas užsienio reikalų ministrui. Užsienio reikalų ministro sprendimas yra galutinis.

Lietuvos Respublikos pilietybė laikoma atstatyta, kai asmeniui išduodamas Lietuvos Respublikos piliečio pasas.

 

Prašymų dėl Lietuvos Respublikos

pilietybės atsisakymo padavimas

 

18. Asmenys, norintys atsisakyti Lietuvos Respublikos pilietybės, paduoda raštišką prašymą (pagal 4 priedą).

Šie prašymai paduodami Lietuvos Respublikos Prezidentui per rajono (apskrities), miesto valdybą.

Prie prašymo turi būti pridėta:

18.1. Lietuvos Respublikos piliečio pasas (Lietuvos Respublikos piliečio pažymėjimas ar pažymėjimas apie apsisprendimą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės, jeigu asmeniui Lietuvos Respublikos piliečio pasas nebuvo išduotas), turimo Tarybų Sąjungos ar kitos valstybės piliečio paso nuorašas, patvirtintas notaro ar pareigūno, kuris priima prašymą dėl pilietybės atsisakymo;

18.2. dokumentai, patvirtinantys asmens nuolatinę gyvenamąją vietą ir darbą (užsiėmimą);

18.3. sumokėtos valstybinės rinkliavos kvitas.

19. Dokumentus atsisakyti Lietuvos Respublikos pilietybės rengia rajono (apskrities), miesto valdybos paskirtas pareigūnas arba rajono (apskrities), miesto valdybos sprendimu sudaryta komisija, kuri patikrina, ar asmens prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo atitinka Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo numatytas Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo sąlygas.

Asmens prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo negali būti patenkinamas, jeigu:

19.1. asmuo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn kaltinamuoju;

19.2. jo atžvilgiu yra įsiteisėjęs ar vykdytinas teismo nuosprendis.

Pareigūnas (komisija) parengia išvados projektą, kurį pateikia rajono (apskrities), miesto valdybai.

Asmens prašymas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo nagrinėjamas rajono (apskrities), miesto valdyboje. Prašymas kartu su pridėtais prie jo dokumentais, išvada ir priimtu sprendimu siunčiamas Lietuvos Respublikos Prezidentui. Išvadą pasirašo pareigūnas (komisija), kuris rengė dokumentus, sprendimą – rajono (apskrities) valdytojas, miesto meras ar jų pavaduotojai.

Asmens, gyvenančio kitoje valstybėje, prašymą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo patikrina Lietuvos Respublikos diplomatinės (konsulinės) įstaigos užsienyje pareigūnas ir surašo išvadą. Išvadą pasirašo pareigūnas, kuriam pavesta tai daryti, o tvirtina Lietuvos Respublikos diplomatinės (konsulinės) įstaigos užsienyje vadovas. Prašymas kartu su pridėtais prie jo dokumentais ir išvada siunčiamas Lietuvos Respublikos Prezidentui.

Sprendimą dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atsisakymo priima Lietuvos Respublikos Prezidentas. Šis sprendimas įforminamas dekretu ir yra galutinis.

 

Prašymų grąžinti Lietuvos Respublikos pilietybę padavimas

 

20. Asmeniui, netekusiam Lietuvos Respublikos pilietybės (jos atsisakiusiam, nutraukusiam faktinius ryšius su Lietuvos valstybe, taip pat Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių numatytais atvejais), Lietuvos Respublikos pilietybė grąžinama, jeigu šis asmuo pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo numatytas sąlygas:

20.1. turi nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikos teritorijoje pastaruosius dešimt metų;

20.2. turi nuolatinę darbo vietą arba nuolatinį legalų gyvenimo šaltinį Lietuvos Respublikos teritorijoje;

20.3. yra be pilietybės arba yra pilietis tokios valstybės, pagal kurios įstatymus Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo atveju praranda tos valstybės pilietybę, arba raštu praneša apie savo sprendimą atsisakyti turimos kitos valstybės pilietybės, kai jam bus suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė.

21. Prašymai grąžinti Lietuvos Respublikos pilietybę paduodami Lietuvos Respublikos Prezidentui per rajono (apskrities), miesto valdybą.

22. Asmenys, norintys susigrąžinti Lietuvos Respublikos pilietybę, paduoda raštišką prašymą, nurodytą 1 priede.

Prie prašymo pridedami šie dokumentai (arba notariškai patvirtintos jų kopijos):

22.1. asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;

22.2. gimimo liudijimas;

22.3. dokumentas apie turėtos Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus;

22.4. dokumentas apie nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikos teritorijoje pastaruosius dešimt metų;

22.5. dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo turi nuolatinę darbo vietą (užsiėmimą) arba kitą legalų gyvenimo šaltinį Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Nuolat gyvenančiu Lietuvos Respublikoje laikomas asmuo, nurodytas 4 punkte.

23. Dokumentus Lietuvos Respublikos pilietybei grąžinti rengia rajono (apskrities), miesto valdybos paskirtas pareigūnas arba rajono (apskrities), miesto valdybos sprendimu sudaryta komisija. Komisija patikrina, ar asmens prašymas grąžinti Lietuvos Respublikos pilietybę atitinka Lietuvos Respublikos pilietybės įstatyme numatytas Lietuvos Respublikos pilietybės grąžinimo sąlygas, ar nėra aplinkybių, dėl kurių Lietuvos Respublikos pilietybė negrąžinama, taip pat parengia išvados projektą, kurį pateikia rajono (apskrities), miesto valdybai. Rajono (apskrities), miesto valdyba apsvarsto asmens prašymą grąžinti Lietuvos Respublikos pilietybę. Prašymas kartu su pridėtais prie jo dokumentais ir išvada siunčiamas Lietuvos Respublikos Prezidentui. Išvadą pasirašo pareigūnas (komisija), kuris ją rengė, o sprendimą pateikti prašymą Lietuvos Respublikos Prezidentui – rajono (apskrities) valdytojas, miesto meras ar jų pavaduotojai 6 punkte nustatyta tvarka.

 

Sprendimų dėl vaikų pilietybės pakeitimo priėmimas

 

24. Lietuvos Respublikos pilietybės įstatyme nustatyta, kad 18 metų neturinčių asmenų prašymus suteikti, atstatyti Lietuvos Respublikos pilietybę, įgyvendinti teisę į ją, atsisakyti Lietuvos Respublikos pilietybės arba ją grąžinti paduoda teisėti šių asmenų atstovai.

Vaikų pilietybės pakeitimo klausimus tvarko Vidaus reikalų ministerija, rajonų, miestų policijos komisariatai.

25. Prie prašymo pakeisti vaikui pilietybę pridedami šie dokumentai (arba notariškai patvirtintos jų kopijos):

25.1. vaiko gimimo liudijimas;

25.2. dokumentas, patvirtinantis asmens tapatybę (pasas ar kitas dokumentas priklausomai nuo vaiko amžiaus);

25.3. dokumentai, patvirtinantys abiejų tėvų pilietybę;

25.4. raštiškas, notariškai patvirtintas 14-18 metų vaiko sutikimas, kad jo pilietybė būtų pakeista.

26. Jeigu Lietuvos Respublikos piliečiu tampa vienas iš tėvų, o antrasis lieka kitos valstybės piliečiu, vaikas gali įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę, jeigu to prašo abu tėvai. Jeigu vaiko tėvai išsituokę, vaikas gali įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę, kai to raštu prašo įgijęs Lietuvos Respublikos pilietybę vienas iš tėvų, pas kurį teismo sprendimu vaikas lieka gyventi arba faktiškai nuolat gyvena.

Jeigu Lietuvos Respublikos piliečiu tampa vienas iš tėvų, o antrasis lieka asmeniu be pilietybės, vaikas gali įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę, kai to raštu prašo įgijęs Lietuvos Respublikos pilietybę vienas iš tėvų.

Jeigu Lietuvos Respublikos pilietybės netenka vienas iš tėvų, o antrasis yra Lietuvos Respublikos pilietis, vaikas, nesukakęs 14 metų, lieka Lietuvos Respublikos piliečiu.

 

Teikimų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo ir

aktų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo

pripažinimo negaliojančiais pateikimas

 

27. Teikimus pripažinti asmenį netekusiu Lietuvos Respublikos pilietybės arba aktus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo pripažinti negaliojančiais Lietuvos Respublikos įstatymų nurodytais atvejais Lietuvos Respublikos Prezidentui turi teisę paduoti Vidaus reikalų ministerija ir Užsienio reikalų ministerija.

Paaiškėjus, kad asmuo įgijo kitos valstybės pilietybę, vidaus reikalų ministras konstatuoja Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo faktą. Šis asmuo laikomas netekusiu Lietuvos Respublikos pilietybės nuo kitos valstybės pilietybės įgijimo dienos.

Vidaus reikalų ministro priimtas sprendimas yra galutinis.

Prie teikimo dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo arba akto dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo pripažinimo negaliojančiu turi būti pridėta:

27.1. dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo įgijo kitos valstybės pilietybę;

27.2. dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo daugiau kaip trejus metus nuolat gyvena užsienyje su negaliojančiu Lietuvos Respublikos piliečio pasu arba be šio paso;

27.3. dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo stojo į kitos valstybės karinę ar valstybinę tarnybą pareigūnu be Lietuvos Respublikos kompetentingų institucijų leidimo;

27.4. dokumentai, patvirtinantys, kad natūralizuotas asmuo arba optantas įgijo Lietuvos Respublikos pilietybę pagal suklastotus dokumentus ar kitokios apgaulės būdu;

27.5. dokumentai, patvirtinantys, kad asmuo nėra atsisakęs kitos valstybės pilietybės;

27.6. nuorašas įsiteisėjusio teismo nuosprendžio, kuriame nustatyta, kad asmuo iki pilietybės suteikimo ar po to yra padaręs tarptautinės teisės numatytų nusikaltimų žmogiškumui, vykdęs genocidą, padaręs nusikaltimų Lietuvos Respublikai;

27.7. teismo nuosprendis, patvirtinantis, jog asmuo po 1940 m. birželio 15 d. organizavo ar vykdė gyventojų trėmimus ar naikinimą, slopino rezistencinį judėjimą Lietuvoje ar po 1990 m. kovo 11 d. dalyvavo veiksmuose, nukreiptuose prieš Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą.

28. Teikimus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo ir aktų dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo pripažinimo negaliojančiais nagrinėja Pilietybės reikalų komisija, o sprendimus šiais klausimais priima Lietuvos Respublikos Prezidentas.

 

Lietuvos Respublikos Prezidento dekretų

pilietybės klausimais vykdymas

 

29. Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, jos atsisakymo, grąžinimo, netekimo, taip pat akto dėl pilietybės suteikimo pripažinimo negaliojančiu atvejais leidžiami Lietuvos Respublikos Prezidento dekretai, kurie skelbiami „Valstybės žiniose“.

Apie priimtus sprendimus pilietybės klausimais Pilietybės reikalų komisija informuoja Vidaus reikalų ministeriją ir rajono (apskrities), miesto valdybą.

Vidaus reikalų ministerija apie priimtus sprendimus dėl teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę įgyvendinimo informuoja Lietuvos Respublikos diplomatines (konsulines) įstaigas užsienyje.

30. Lietuvos Respublikos Prezidento dekretai dėl Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo, vidaus reikalų ministro sprendimas dėl teisės į Lietuvos Respublikos pilietybę įsigalioja tik asmeniui prisiekus Lietuvos Respublikai.

Asmenys, kurie įgydami Lietuvos Respublikos pilietybę netenka turimos kitos valstybės pilietybės, prisiekia Lietuvos Respublikai po to, kai pateikia įrodymus, kad neteko kitos valstybės pilietybės.

Rajonų (apskričių), miestų savivaldybės, Lietuvos Respublikos diplomatinės (konsulinės) įstaigos užsienyje per 7 dienas nuo priesaikos Lietuvos Respublikai apie tai praneša Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai, Vidaus reikalų ministerijai ir rajono (apskrities), miesto migracijos tarnybai.

31. Asmenims, kuriems suteikta ar grąžinta Lietuvos Respublikos pilietybė, taip pat asmenims, nurodytiems 12.2 ir 12.3 punktuose, kurie įgyvendina teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę, Vidaus reikalų ministerija išduoda nustatytojo pavyzdžio pažymą (pagal 5 priedą), kuri yra pagrindas vietos policijos komisariatams išduoti šiems asmenims Lietuvos Respublikos piliečio pasą.

Esant tarpvalstybiniams susitarimams, Užsienio reikalų ministerija, remdamasi Vidaus reikalų ministerijos informacija, praneša užsienio valstybių ambasadoms apie Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimą tų valstybių piliečiams.

Asmenims, nurodytiems 12.1 punkte, kurie įgyvendina teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę ar atstato Lietuvos Respublikos pilietybę, Lietuvos Respublikos piliečio pasus išduoda Vidaus reikalų ministerija ar Lietuvos Respublikos diplomatinė (konsulinė) įstaiga užsienyje.

Jeigu asmens, gyvenančio kitoje valstybėje, prašymas įgyti Lietuvos Respublikos pilietybę atmetamas, apie priimtą Lietuvos Respublikos Prezidento dekretą Užsienio reikalų ministerija praneša suinteresuotam asmeniui raštu, o dekretas pridedamas prie asmens bylos.

32. Vietos policijos komisariatai praneša Vidaus reikalų ministerijai apie Lietuvos Respublikos piliečio paso išdavimą asmenims, nurodytiems 12.2 ir 12.3 punktuose (nurodomas paso numeris ir išdavimo data).

33. Vidaus reikalų ministerija, gavusi Lietuvos Respublikos Prezidento dekretą dėl pilietybės netekimo ar dėl pilietybės suteikimo akto pripažinimo negaliojančiu, išduoda asmeniui, kuris neteko pilietybės ar kurio atžvilgiu pilietybė pripažinta negaliojančia, nustatytojo pavyzdžio leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, paimdama iš jo Lietuvos Respublikos piliečio pasą, arba priima motyvuotą sprendimą atsisakyti išduoti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

______________

 


Lietuvos Respublikos pilietybės

dokumentų rengimo ir nagrinėjimo

taisyklių

1 priedas

 

Lietuvos Respublikos Prezidentui

 

Prašymas

 

Prašau suteikti man Lietuvos Respublikos pilietybę ar ją grąžinti (reikalingą žodį pabraukti).

 

Apie save pranešu šias žinias:

Eil.

Nr.

Klausimai

Atsakymai

 

1. Vardas, pavardė (jeigu esate pakeitę vardą, pavardę, nurodykite, kada ir kodėl tai padarėte)

__________________________________________________________________________

2. Gimimo metai, mėnuo ir diena

__________________________________________________________________________

 

3. Gimimo vieta

__________________________________________________________________________

 

4. Tautybė

__________________________________________________________________________

 

5. Dabartinė pilietybė

__________________________________________________________________________

 

6. Šeiminė padėtis (nurodykite sutuoktinio vardą, pavardę, santuokos sudarymo datą ir vietą)

__________________________________________________________________________

 

7. Sutuoktinio pilietybė, kokiu būdu įgyta Lietuvos Respublikos pilietybė (Lietuvos Respublikos

pilietybės įstatymo 7 straipsnis)

__________________________________________________________________________

8. Kada ir iš kur atvykote į Lietuvos Respubliką (nurodykite ir atvykimo į Lietuvos Respubliką tikslus)

__________________________________________________________________________

 

9. Nuo kada nuolat gyvenate Lietuvoje (nurodykite nuolatinio registravimo datą)

__________________________________________________________________________

 

10. Ar buvote 1919-1940 metais Lietuvos Respublikos pilietis

__________________________________________________________________________

 

11. Ar jūsų tėvai (seneliai) 1919-1940 metais buvo Lietuvos Respublikos piliečiai

__________________________________________________________________________

 

12. Ar jūsų tėvai (seneliai), jeigu jie nebuvo Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolat gyveno Lietuvos Respublikoje 1919-1940 metais

__________________________________________________________________________

13. Ar buvote netekęs Lietuvos Respublikos pilietybės (nurodykite, kada ir dėl kurios priežasties)

__________________________________________________________________________

14. Išsimokslinimas, specialybė

__________________________________________________________________________

15. Nuolatinė darbo vieta, pareigos (adresas, telefono numeris). Jeigu nedirbate, nurodykite kitą nuolatinį legalų gyvenimo šaltinį Lietuvos Respublikos teritorijoje

__________________________________________________________________________

16. Ar buvote TSRS ginkluotųjų pajėgų, vidaus kariuomenės, saugumo tarnybos karininkas, praporščikas (jeigu buvote, nurodykite tarnybos laiką, vietą, karinį laipsnį, pareigas)

__________________________________________________________________________

 

17. Ar nesate baustas už tarptautinės teisės numatytus nusikaltimus žmogiškumui (jeigu esate baustas, kada, kur)

__________________________________________________________________________

 

18. Ar nesate baustas už genocido vykdymą (jeigu esate baustas, kada, kur)

__________________________________________________________________________

 

19. Ar nesate baustas laisvės atėmimu (jeigu esate baustas, kada, kokio teismo, už ką, bausmės dydis)

__________________________________________________________________________

 

20. Ar nėra teismo nustatyta, kad po 1940 m. birželio 15 d. organizavote ar vykdėte gyventojų trėmimus ar naikinimą, slopinote rezistencinį judėjimą Lietuvoje (jeigu nustatyta, kokio teismo, kada, kas nustatyta)

__________________________________________________________________________

21. Ar nėra teismo nustatyta, kad po 1990 m. kovo 11 d. dalyvavote veiksmuose, nukreiptuose prieš Lietuvos Respublikos nepriklausomybę ir teritorinį jos vientisumą (jeigu nustatyta, kada, kokio teismo, kas nustatyta)

__________________________________________________________________________

 

22. Ar nesate chroniškas narkomanas, alkoholikas, toksikomanas

__________________________________________________________________________

 

23. Ar nesergate ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis

__________________________________________________________________________

24. Nuolatinės gyvenamosios vietos adresas ir telefono numeris

__________________________________________________________________________

 

25. Man žinoma, kad būdamas Lietuvos Respublikos piliečiu negaliu turėti kitos valstybės pilietybės.

Man žinoma, kad jeigu Lietuvos Respublikos pilietybę įgysiu pagal suklastotus dokumentus ar kitokios apgaulės būdu arba neatsisakęs kitos valstybės pilietybės, taip pat teismui nustačius, kad iki pilietybės suteikimo ar po to esu padaręs tarptautinės teisės numatytų nusikaltimų žmogiškumui, vykdęs genocidą arba padaręs nusikaltimų Lietuvos Respublikai, Lietuvos Respublikos pilietybės suteikimo aktas bus pripažintas negaliojančiu.

 

Prašymą padavęs asmuo                                                                                              (Parašas)

__________________________________________________________________________

 

26. Tarnybinis įrašas (įrašą daro asmuo, kuriam pavesta priimti prašymus)

Asmuo _________________________________________________________________ turi:

26.1. pasą (serija ______________ Nr.________________ ), išduotą

__________________________________________________________________________ ;

(kieno, kada, kuriam laikui)

26.2. leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje (serija _________ Nr._________ ), išduotą

__________________________________________________________________________

(kieno, kada, kuriam laikui)

Prašymą ir jame nurodytus dokumentus priėmiau ir patikrinau, ar jie teisingai užpildyti:

__________________________________________________________________________

(priėmusio dokumentus darbuotojo vardo raidė, pavardė, pareigos ir parašas)

199 _ m. _______________________ mėn. __ d.

                     (prašymo priėmimo data)

__________________________________________________________________________

27. Tarnybiniai įrašai apie lietuvių kalbos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminų išlaikymą (įrašą daro asmuo, įgaliotas miesto, rajono valdybos sprendimu):

27.1. lietuvių kalbos egzaminas išlaikytas

__________________________________________________________________________ ;

                                         (data, asmens vardas, pavardė, pareigos ir parašas)

27.2. Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminas išlaikytas

__________________________________________________________________________

(data, asmens vardas, pavardė, pareigos ir parašas)

______________

 


Lietuvos Respublikos pilietybės

dokumentų rengimo ir nagrinėjimo

taisyklių

2 priedas

 

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai (Lietuvos Respublikos diplomatinės

(konsulinės) įstaigos užsienyje vadovui)

 

Prašymas

 

Prašau įgyvendinti man teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę ir išduoti šią teisę patvirtinantį dokumentą.

Apie save pranešu šias žinias:

Eil.

Nr.

Klausimai

Atsakymai

1. Vardas, pavardė (jeigu esate pakeitę vardą, pavardę, nurodykite, kada ir kodėl tai padarėte)

__________________________________________________________________________ ;

2. Gimimo metai, mėnuo ir diena

__________________________________________________________________________ ;

3. Gimimo vieta

__________________________________________________________________________ ;

4. Tautybė

__________________________________________________________________________ ;

5. Šeiminė padėtis

__________________________________________________________________________ ;

6. Dabartinė pilietybė

__________________________________________________________________________ ;

7. Kada ir iš kur atvykote į Lietuvos Respubliką (nurodykite ir atvykimo į Lietuvos Respubliką tikslus)

__________________________________________________________________________ ;

8. Kada išvykote iš Lietuvos Respublikos, į kokią valstybę ir kodėl

__________________________________________________________________________ ;

9. Ar buvote 1919–1940 metais Lietuvos Respublikos pilietis

__________________________________________________________________________ ;

10. Ar jūsų tėvai (seneliai) 1919–1940 metais buvo Lietuvos Respublikos piliečiai

__________________________________________________________________________ ;

11. Nuolatinės gyvenamosios vietos adresas ir telefono numeris (tarnybos, namų). Gyvenamoji vieta Lietuvos Respublikoje (telefono numeris)

__________________________________________________________________________ ;

12. Nurodykite dokumentus, kuriuos pridedate prie prašymo

__________________________________________________________________________ ;

13. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas____________________________________

                                                                                                      (Asmens parašas)

199 _ m. _________________________ mėn. __ d.

                        (dokumento surašymo data)

______________

 


Lietuvos Respublikos pilietybės

dokumentų rengimo ir nagrinėjimo

taisyklių

3 priedas

 

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai (Lietuvos Respublikos diplomatinės

(konsulinės) įstaigos užsienyje vadovui)

 

Pareiškimas

 

Prašau atstatyti man Lietuvos Respublikos pilietybę ir išduoti Lietuvos Respublikos piliečio pasą.

Apie save pranešu šias žinias:

Eil.

Nr.

Klausimai

Atsakymai

1. Vardas, pavardė (jeigu esate pakeitę vardą, pavardę, nurodykite, kada ir kodėl tai padarėte)

__________________________________________________________________________ ;

2. Gimimo metai, mėnuo ir diena

__________________________________________________________________________ ;

3. Gimimo vieta

__________________________________________________________________________ ;

4. Tautybė

__________________________________________________________________________ ;

5. Dabartinė pilietybė, kokiu būdu įgyta (gimimu, natūralizacijos būdu)

__________________________________________________________________________ ;

6. Ar buvote 1919–1940 metais Lietuvos Respublikos pilietis, kada išvykote iš Lietuvos Respublikos

__________________________________________________________________________ ;

7. Ar jūsų tėvai (seneliai) 1919–1940 metais buvo Lietuvos Respublikos piliečiai

__________________________________________________________________________ ;

8. Darbovietė ir pareigos

__________________________________________________________________________ ;

9. Nuolatinės gyvenamosios vietos adresas ir telefono numeris (tarnybos, namų)

__________________________________________________________________________ ;

10. Nurodykite dokumentus, kuriuos pridedate prie prašymo

__________________________________________________________________________ ;

(Asmens parašas)

199 _ m. _________________________ mėn. __ d.

                      (dokumento surašymo data)

______________

 


Lietuvos Respublikos pilietybės

dokumentų rengimo ir nagrinėjimo

taisyklių

4 priedas

 

Lietuvos Respublikos Prezidentui

 

Prašymas

 

Prašau leisti man atsisakyti Lietuvos Respublikos pilietybės.

Apie save pranešu šias žinias:

Eil.

Nr.

Klausimai

Atsakymai

1. Vardas, pavardė (jeigu esate pakeitę vardą, pavardę, nurodykite kodėl)

__________________________________________________________________________ ;

2. Gimimo metai, mėnuo ir diena, gimimo vieta

__________________________________________________________________________ ;

3. Tautybė

__________________________________________________________________________ ;

4. Šeiminė padėtis, sutuoktinio pilietybė

__________________________________________________________________________ ;

5. Išsimokslinimas (kada, kur ir kurią mokslo įstaigą esate baigęs), įgyta specialybė

__________________________________________________________________________ ;

6. Darbovietė ir pareigos

__________________________________________________________________________ ;

7. Padėtis krašto apsaugos prievolės atžvilgiu ir karinis laipsnis

__________________________________________________________________________ ;

8. Gyvenamosios vietos adresas ir telefono numeris (tarnybos, namų)

__________________________________________________________________________ ;

9. Paso duomenys

__________________________________________________________________________ ;

10. Kartu prašau leisti atsisakyti Lietuvos Respublikos pilietybės šiems mano nepilnamečiams vaikams:

Sūnus,

duktė

Vardas,

pavardė

Gimimo

data

Gimimo

vieta

Pastabos

 

__________________________________________________________________________ ;

11. Nurodykite dokumentus, kuriuos pridedate prie prašymo

__________________________________________________________________________ ;

 

199 _ m. __________ mėn. __ d. (Asmens parašas)

 

Prašymą ir jame nurodytus dokumentus priėmiau ir patikrinau, ar jie teisingai užpildyti:

 

__________________________________________________________________________ ;

(priėmusio dokumentus darbuotojo vardo raidė, pavardė, pareigos, parašas)

199 _ m. _________________________ mėn. __ d.

                      (dokumentų priėmimo data)

______________

 


Lietuvos Respublikos pilietybės

dokumentų rengimo ir nagrinėjimo

taisyklių

5 priedas

 

Lietuvos Respublikos

vidaus reikalų ministerija

 

199 _ m. __________ mėn. __ d.

 

Pažyma Nr.

Lietuvos Respublikos piliečio pasui gauti

 

1. Vardas (-ai) ______________________________________________________________

__________________________________________________________________________

2. Pavardė _________________________________________________________________

3. Gimimo data _____________________________________________________________

 

4. Gimimo vieta _____________________________________________________________

 

5. Šeiminė padėtis __________ sutuoktinio pilietybė ________________________________

6. Lietuvos Respublikos Prezidento 199 _ m. ______ mėn. __ d. dekretu Nr. ____________

suteikta (grąžinta) Lietuvos Respublikos pilietybė.

 

Lietuvos Respublikos

vidaus reikalų

ministerijos darbuotojas                           (Parašas)                  (vardo raidė, pavardė)

 

Pažymos Nr. _____________ šaknelė

 

Vardas (-ai) _______________ Pavardė __________________________________________

Gimimo data ________________ Buvusi pilietybė _________________________________

Lietuvos Respublikos Prezidento 199 _ m. _________ mėn. __ d. dekretu Nr.____________

suteikta (grąžinta) Lietuvos Respublikos pilietybė.

 

Lietuvos Respublikos

vidaus reikalų

ministerijos darbuotojas                              (Parašas)               (vardo raidė, pavardė)

 

199 _ m. ___________ mėn. __ d. Pažymą gavau                  (Parašas)

______________