LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 M. RUGPJŪČIO 10 D. NUTARIMO NR. 896 „DĖL GENEROLO JONO ŽEMAIČIO LIETUVOS KARO AKADEMIJOS STATUTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2005 m. spalio 19 d. Nr. 1107
Vilnius
Pakeisti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos statutą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. rugpjūčio 10 d. nutarimu Nr. 896 „Dėl Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos statuto patvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 69-2196; 2003, Nr. 101-4551):
1. Išdėstyti 1 punktą taip:
„1. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija (toliau vadinama – Akademija) yra krašto apsaugos ministrui atskaitinga karininkų rengimo bei kvalifikacijos kėlimo aukštoji mokykla – karinė krašto apsaugos sistemos institucija, kurioje teisės aktų nustatyta tvarka organizuojamos universitetinės studijos ir karinis rengimas, taip pat nenuosekliosios studijos.“.
4. Įrašyti 11 punkte po žodžio „Akademijos“ žodį „buveinės“ ir vietoj skaičių „2055“ skaičius „10322“.
6. Išdėstyti 14.10 punktą taip:
7. Išdėstyti 14.15 punktą taip:
8. Išdėstyti 16.4 punktą taip:
9. Papildyti šiuo 16.5 punktu:
10. Išdėstyti 17 punkto pirmąją pastraipą taip:
11. Išdėstyti 17.7 punktą taip:
„17.7. tvirtina konkursų mokslo darbuotojų, dėstytojų pareigoms tvarką ir komisijas, skelbia konkursus dėstytojų ir mokslo darbuotojų pareigoms, skiria darbuotojus į pareigas Akademijoje, perkelia į kitas pareigas Akademijoje ir atleidžia iš jų, krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka ir jo įgaliotas skiria karius į pareigas, perkelia juos į kitas pareigas ir atleidžia iš jų;“.
13. Išdėstyti 17.12 punktą taip:
14. Išdėstyti 19.1 punktą taip:
„19.1. Senato nariai gali būti Akademijos mokslininkai ir kariūnai, taip pat kitų mokslo ir studijų institucijų mokslininkai. Profesorių pareigas einantys dėstytojai turi sudaryti ne mažiau kaip pusę Senato narių. Ne mažiau kaip 1/4 Senato narių turi sudaryti kitų aukštųjų mokyklų, mokslinių tyrimų įstaigų mokslininkai, kuriuos Akademijos viršininko prašymu skiria aukštųjų mokyklų senatai, mokslinių tyrimų įstaigų tarybos. Kariūnai sudaro ne mažiau kaip 1/10 Senato narių. Kariūnų atstovus į Senatą deleguoja Kariūnų taryba. Akademijos viršininkas yra Senato narys pagal pareigas. Senato narių skaičius neturi viršyti trisdešimties.“.
15. Įrašyti 19.3 punkte vietoj žodžių „mokslo ir studijų institucijų“ žodžius „mokslinių tyrimų įstaigų“.
16. Išdėstyti 21.3 punktą taip:
18. Išdėstyti 25 punkto pirmąją pastraipą taip:
„25. Akademijoje studijuoja kariūnai, karininkai klausytojai ir klausytojai. Akademijoje gali studijuoti ir kitų valstybių kariai ir civiliai, kurių priėmimo ir studijų sąlygos nustatomos Krašto apsaugos ministerijos ir užsienio valstybių institucijų susitarimais. Pagal Krašto apsaugos ministerijos susitarimus su kitomis valstybės institucijomis Akademijoje gali būti rengiami kitų valstybės institucijų valstybės tarnautojai. Akademijoje organizuojamos universitetinės, karinio rengimo ir nenuosekliosios studijos:“.
19. Papildyti šiuo 25.3 punktu:
20. Išdėstyti 34 punktą taip:
22. Išdėstyti 42 punktą taip:
23. Išdėstyti 44 punktą taip:
„44. Į Akademiją kariūnais konkurso būdu priimami ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą turintys Lietuvos Respublikos piliečiai, atitinkantys priėmimo sąlygas. Kariūnais priimti asmenys atlieka kariūnų tarnybą. Kariūnų tarnyba – tikroji karo tarnyba, atliekama kariūnų, studijuojančių pagal karinio rengimo ir universitetinių studijų programas ir atliekančių pareigas, numatytas Akademijos statute, Akademijos vidaus tvarkos taisyklėse ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose. Baigusiesiems pirmojo kurso karinio rengimo programą ir gavusiesiems šios programos baigimą liudijantį dokumentą įskaitoma privalomoji karo tarnyba.“.
24. Išdėstyti 45 punktą taip:
„45. Kariūno atleidimo ir pašalinimo iš Akademijos atvejai:
45.1. Kariūnas pašalinamas iš Akademijos šiais atvejais:
45.1.2. jeigu įsiteisėja teismo nuosprendis, kuriuo jis nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą arba jam skiriama bausmė, dėl kurios negalima tęsti studijų;
45.1.4. už karių drausmės pažeidimus, Lietuvos Respublikos kariuomenės drausmės statute nustatytais atvejais;
45.2. Kariūnas atleidžiamas iš Akademijos šiais atvejais:
45.2.1. jeigu jis negali tęsti studijų dėl sveikatos būklės (karinės medicinos ekspertizės komisijos sprendimu);
25. Išdėstyti 47 punktą taip:
„47. Priimamas į Akademiją kariūnu asmuo pasirašo su Akademija sutartį, kuria įsipareigoja vykdyti karinio rengimo ir universitetinių studijų programų reikalavimus, o po studijų – tarnauti profesinėje karo tarnyboje, jeigu studijų baigimo dieną būtų į ją pakviestas. Kariūnai kviečiami į profesinę karo tarnybą, atsižvelgiant į jų studijų Akademijoje rezultatus ir krašto apsaugos sistemos bei karo tarnybos poreikius. Kariūnai atrenkami į profesinę karo tarnybą krašto apsaugos ministro nustatyta tvarka. Jeigu baigusiam kariūno studijas asmeniui nepasiūloma sudaryti profesinės karo tarnybos sutarties, jis išleidžiamas į atsargą. Jeigu kariūnas pašalinamas iš Akademijos arba atsisako sudaryti profesinės karo tarnybos sutartį, įstatymų nustatyta tvarka iš jo išieškomos jo mokymo išlaidos.“.
27. Išdėstyti 49.5 punktą taip:
„49.5. Kariūnams padengiamos važiavimo visų rūšių keleiviniu transportu (išskyrus taksi) arba nuosavu motoriniu transportu išlaidos: vykstant į stažuotę ir atgal, vykstant atlikti praktiką ir atgal, vykstant į artimųjų giminaičių laidotuves ir atgal, karo gydytojo siuntimu vykstant į sveikatos priežiūros ar reabilitacijos įstaigą ir atgal, vykstant į gyvenamąją vietą ir atgal atostogų, suteiktų šio Statuto nustatyta tvarka. Važiavimo išlaidos kompensuojamos pagal krašto apsaugos ministro patvirtintą kompensuojamų išlaidų dydį.“.
28. Išdėstyti 49.9 punkto pirmąją pastraipą taip:
30. Išdėstyti 56 punktą taip:
„56. Drausminių nuobaudų kariūnams skyrimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos kariuomenės drausmės statutas. Tarp Akademijos administracijos darbuotojų ir kariūnų iškylančius ginčus dėl studijų sąlygų, taip pat nesusijusius su karių tarnyba ginčus sprendžia Ginčų nagrinėjimo komisija. Ši komisija sudaroma lygiomis dalimis iš Akademijos administracijos ir kariūnų atstovų ir patvirtinama Akademijos viršininko įsakymu.“.
31. Įrašyti 62 punkte vietoj žodžių „Lietuvos Respublikos teisės aktų“ žodžius „krašto apsaugos ministro“.
35. Išdėstyti 64.2 punktą taip:
„64.2. Kvalifikacijos kėlimo kursuose studijuojantiems kitų valstybių kariams ir civiliams Akademijos viršininko sprendimu gali būti nemokamai suteikiama gyvenamoji patalpa kareivinėse ar kitose Akademijai priklausančiose gyvenamosiose patalpose, mokama iki 2 MGL dydžių išmoka per mėnesį buitinėms išlaidoms, apmokamos kelionės visų rūšių keleiviniu transportu (išskyrus taksi) į Lietuvą ir atgal faktinės išlaidos, jie gali būti aprūpinami maistu (pagal kariams nustatytas fiziologines mitybos normas), o jeigu nėra galimybės aprūpinti maistu, jiems gali būti mokama maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija, kurios dydį Lietuvos Respublikos Vyriausybė yra nustačiusi kariams.“.